|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011
|
06.10.2018 21:10:31
|
|
|
On sellel elektroonika ka sees?
_________________ pWn |
|
| tagasi üles |
|
 |
2ndalpha
HV kasutaja

liitunud: 03.11.2004
|
06.10.2018 21:47:40
|
|
|
| On. Panin lennukitest ja kwadidest üle jäänud mootorid ja escid. Ehk tagurpidi käiku ei ole.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
IffikaS
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.09.2003
|
08.10.2018 12:34:25
|
|
|
| IffikaS kirjutas: |
Kogenumad võivad vist juba ette ennustada, et sellise süsteemiga tulemuse saamiseks tuleb kurja vaeva näha?
 |
Sai see siis ära ostetud kunagi ammu (29.05.2018) ja ajapuudusel alles nüüd kokku laotud ja paremaks tehtud.
Siiani tehtud tööd on uued Z-axise tallad, Z-axise ülemised kinnitused, pooli hoidjad, printimise jahuti, valgustus ja lisatud Buildtak matt.
Kokkupanek oli veits keeruline, sest juhised mis kaasas olid ei vastanud tegelikkusele, aga õnneks internet aitas. Midagi otseselt puudu polnud, kuid leiutamist ja nokitsemist jagus.
Kaasas olnud filament oli muidugi korralik käkerdis võrreldes ESUN PLA+'ga mille nüüd mängimiseks ostsin.
Üldjoontes on 100€ printerit küllaga, kvaliteediga võib rahul olla ja nüüd süües kasvab isu. Igast vidinaid juurde tellitud loodame, aga see selleks.
Väike probleem ka, kas keegi Tallinnas aitaks GT2560 boardile bootloaderi peale saada? Tegemist hiina boardiga (ilmsegelt), millel on tegelikult ATMEGA 1284P chip peal.
Hetkel tundub, et ei saa ühendust.
Siin mõned pildid ja lisainfot, kui sellest kasu -> https://spiritdude.wordpress.com/2018/03/26/ctc-diy-prusa-i3-ctc-diy-i3-pro-b-most-affordable-3d-printer-2018/
Ivar
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maxfox04
HV veteran
liitunud: 08.02.2010
|
08.10.2018 13:07:25
|
|
|
Võin USBASP laenatada, lased ise bootloaderi peale.
Ja vist isegi Arduinoga saab.
_________________ Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D print.
viimati muutis maxfox04 08.10.2018 13:09:16, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
08.10.2018 13:07:59
|
|
|
Soovitage head filamendikomplekti, kus palju eri värve. 1,75 mm PLA
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
10.10.2018 10:09:22
|
|
|
| Mis filamenti üldse kasutate. Olen paar rulli PLA printerist läbi lasknud ja tundub kuidagi jube habras see materjal.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
10.10.2018 11:56:15
|
|
|
..
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks...
viimati muutis NightStriker 07.04.2024 22:46:05, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
MultiUser
HV kasutaja
liitunud: 16.04.2007
|
10.10.2018 15:17:40
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
| Mis filamenti üldse kasutate. Olen paar rulli PLA printerist läbi lasknud ja tundub kuidagi jube habras see materjal. |
Hiljuti avastasin enda jaoks PETG. See on tunduvalt tugevam, kui PLA(+).
Tuleb ainult pisut aeglasemalt trükkida. Ja kipub pisut rohkem ämblikuvõrku tekitama kuna on väga veniv.
Tugevust (ja painduvust) vajavate juppide jaoks kindlasti parem valik, kui PLA.
Toimib edukalt ilma sooja põhjata. Aga warpimist on ikka, üsna sarnaselt PLAga.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
IffikaS
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.09.2003
|
11.10.2018 09:29:34
|
|
|
Suured tänud kasutajale maxfox04, kes laenas USBasp'i.
Bootloader peal, uusim Marlin FW ka, sai üksjagu mässatud, et seaded paika saada aga töötab.
Kuna selgus, et see board Marlini FW'ga täidab kõik mu soovid ära, siis jäi üks tutikas originaal Geeetech 3D Printer GT2560 Rev A+ board üle.
Ehk kui kellelegi vajadust siis saame kokkuleppele.
Nüüd tuleb kullerit ootama jääda, et saaks kvaliteeti veelgi tõsta.
Filamendi teemal, siis ESUN PLA+ tundub täitsa mahe kraam.
Lõpp kokkuvõttes pead ju ikkagi vastavalt kasutusele valima seaded, et tagada tugevus.
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
11.10.2018 15:11:20
|
|
|
| IffikaS kirjutas: |
| vastavalt kasutusele valima seaded, et tagada tugevus. |
?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
IffikaS
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.09.2003
|
11.10.2018 15:54:46
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
| IffikaS kirjutas: |
| vastavalt kasutusele valima seaded, et tagada tugevus. |
? |
Infill, seina paksused, top-bottom paksused, printimise kiirus, kihi paksus, printimise temperatuur, mis tagab vastavalt materjali brändile kõige parema (kokku)sulavuse.
Lisaks objekti loomisel arvesta kuhu suunas suuremad jõud rakenduvad (Z-telg kõige nõrgem).
Kuskilt sai isegi loetud, et kui PLA's prinditud valmis objekti kuumutada ~15min 220C juures, siis tugevus kasvab kuni 40% (kahjuks ei ole viidet kohe kaasa panna).
Ehk siis vastavalt kasutussoovile on punkte palju mida arvesse võtta.
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
11.10.2018 16:53:23
|
|
|
| IffikaS kirjutas: |
(Z-telg kõige nõrgem).
|
Seda pidi kipub prõks käima jah. Paar vidinad veel maha kukkunud ja krõps z telje pealt pooleks.
Ma ei mäletagi enam mismoodi see katki läks. 100% infill. Materjal esun PLA. Simplify3D ja chris elkin profiil.
https://www.thingiverse.com/thing:2469518
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Laurman
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.06.2007
|
11.10.2018 19:18:39
|
|
|
| Tee mis sa teed selle PLA-ga aga löögitugevus on tal ikkagi lahja, PETG-ga sama lugu. Kui tahad asja mis kukkumisele vastu peab siis tuleb vaadata ABS, ASA, nailon jms plastikute poole.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
IffikaS
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.09.2003
|
11.10.2018 21:25:40
|
|
|
| Laurman kirjutas: |
| Tee mis sa teed selle PLA-ga aga löögitugevus on tal ikkagi lahja, PETG-ga sama lugu. Kui tahad asja mis kukkumisele vastu peab siis tuleb vaadata ABS, ASA, nailon jms plastikute poole. |
Strong Flex door Carabiner ddf3d Customized
Kakapruun ESUN PLA+ 1.75mm.
1:1 suurus, layer height 0.2mm (esimene 0.15mm), infill 70%, shell loop 3 - sai prinditud ja proovitud - 29+-1kg pealt läks raksakaga pooleks.
Nii, et nagu ma enne mainisin kõik oleneb objektist ja sellest kuidas on joonistatud.
Kuradi põnev maailm, kolmas nädal läheb ja naine hakkab juba vaikselt pahuraks muutuma, et koguaeg mässan
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maxfox04
HV veteran
liitunud: 08.02.2010
|
11.10.2018 22:04:22
|
|
|
| IffikaS kirjutas: |
Kuradi põnev maailm, kolmas nädal läheb ja naine hakkab juba vaikselt pahuraks muutuma, et koguaeg mässan  |
Hint: suur telekas+sushi+valge vein=õnnelik naine+palju vaba aega
_________________ Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D print. |
|
| tagasi üles |
|
 |
MultiUser
HV kasutaja
liitunud: 16.04.2007
|
12.10.2018 08:23:24
|
|
|
| maxfox04 kirjutas: |
| IffikaS kirjutas: |
Kuradi põnev maailm, kolmas nädal läheb ja naine hakkab juba vaikselt pahuraks muutuma, et koguaeg mässan  |
Hint: suur telekas+sushi+valge vein=õnnelik naine+palju vaba aega  |
Hint2: prindi naisele mingeid vigureid. A'la ehete "puu" https://www.thingiverse.com/thing:1019389
(odavam, kui suur telekas ja sinna juurde kuuluv)
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Chaza!
HV veteran

liitunud: 18.07.2006
|
12.10.2018 16:05:29
|
|
|
Gearbesti osas esitasin panka materjalid, et pole saanud kätte printerit.
Seega tellisin aliexpressist creality lehelt ja saabus pakike:
Nädalavahetus on nüüd ikka tihedalt sisustatud.
PS. Head hint'id, et rahulikult saaks printida.
_________________ Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011
|
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
14.10.2018 02:42:26
|
|
|
..
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks...
viimati muutis NightStriker 07.04.2024 22:45:43, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011
|
14.10.2018 09:07:19
|
|
|
| radist87 kirjutas: |
Kaks haamrit on ikka kaks haamrit
pwn13, mis masinad seal reas on? |
Üks on A8 teine on flsun kossel delta.
_________________ pWn |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chaza!
HV veteran

liitunud: 18.07.2006
|
14.10.2018 16:02:17
|
|
|
Sain eile hommikupoole ka Ender 3 kokku ja printima.
Esmamuljed on väga head. Esiteks kohe bed leveling on ikka väga raske. Mässasin päris pikalt, et asi paika saada. Õnneks olin ostnud selle klaasi ära ja sellega on väga ok printida.
Ostsin siis kahte filamenti ka millalgi. Esun ja Gembird. Ja vahe on ikka metsik. Mina selle Gembirdiga asja normaalselt printima ei saa. Ei jää aluse külge, siis ei jää layerid omavahel kinni. Võibolla tahab tweakimist aga vahe on ikka hirmus suur.
Kindlasti pean settinguid veel tweakima aga printeri esmamulje on väga viis.
_________________ Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual |
|
| tagasi üles |
|
 |
miq12
HV veteran

liitunud: 27.03.2007
|
14.10.2018 19:09:17
|
|
|
Chaza!, ega sa juhuslikult Gembirdi ei ostnud ABS'ina ja esun PLA'na? Ma ise olen gembirdi kasutanud ja tõsi küll, pole nii hea kui eSun, aga midagi nii halba mul ei juhtunud.
_________________ RUUMIK - 3D printeri filamendid Eesti laos! |
|
| tagasi üles |
|
 |
psydeblo
HV Guru

liitunud: 08.11.2005
|
14.10.2018 19:10:12
|
|
|
| miq12 kirjutas: |
| Chaza!, ega sa juhuslikult Gembirdi ei ostnud ABS'ina ja esun PLA'na? Ma ise olen gembirdi kasutanud ja tõsi küll, pole nii hea kui eSun, aga midagi nii halba mul ei juhtunud. |
Kahtlane jah, et kahe PLA vahe nii suur on.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
14.10.2018 19:15:41
|
|
|
..
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks...
viimati muutis NightStriker 07.04.2024 22:45:18, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chaza!
HV veteran

liitunud: 18.07.2006
|
14.10.2018 20:21:59
|
|
|
Hehe. Polegi PLA. HIPS on hoopis. Teine rull on PLA, mille ostsin halli Gembirdi. Pean uurima HIPSi settinguid.
_________________ Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011
|
14.10.2018 20:25:11
|
|
|
Ma ka viimasel ajal gembirdi kasutanud, kuna see lihtsalt odav. Mul ka tihti peale pla-d printides kipuvad kihid kergelt lahti tulema.
_________________ pWn |
|
| tagasi üles |
|
 |
psydeblo
HV Guru

liitunud: 08.11.2005
|
15.10.2018 22:13:13
|
|
|
Tuunisin vähe enda CR-10 täna, printisin uue põhja, viskasin seest taga oleva vendika üldse minema.
Spoiler 
https://www.thingiverse.com/thing:2839191
Kast ise nüüd hea vaikne, järgmiseks võtan pea ette, kui Noctuna 40mm vendikad kätte saan.
Gembirdi PLA kohapealt pole mul küll midagi häda printidel, väga hea kvaliteediga jäävad.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
karumaru
HV kasutaja
liitunud: 20.01.2018
|
15.10.2018 22:37:35
|
|
|
Mulle endale meeldib kõige rohkem ikkagi ABS. Hästi liimitav, hästi värvitav. ABS puhul olen ma teinud mõned detailid 3 erineva jupina ja siis kokkuliiminud. PLA ja PETG ei võta naljalt ükski liim ja epodega ma ei viitsi mässata. ABS puhul on muidugi tüütu printeri soojenemine, aluse soojenemine võtab aega.
Aga kui kihid lahti tulevad, äkki teil nozzle liiga kõrgel ja kihid ei saagi kokku liimuda? Mul näiteks PLA ja ABS puhul on erinevad nozzle kõrgused.
Ma ise kasutan 3dprinterit nüüd ainult prototüüpimiseks, et kui tahan teha mingeid asju rohkem kui 1, siis ma teen silikoonivormi ja vedel plast sisse.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
15.10.2018 23:25:04
|
|
|
..
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks...
viimati muutis NightStriker 07.04.2024 22:45:06, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
G80
HV Guru

liitunud: 27.03.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
maxfox04
HV veteran
liitunud: 08.02.2010
|
15.10.2018 23:36:04
|
|
|
| karumaru kirjutas: |
| PLA ja PETG ei võta naljalt ükski liim ja epodega ma ei viitsi mässata. |
Proovi kiirliimi, a.k.a. Super Glue ja teised, milles on cyanoacrylate sees:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Cyanoacrylate
Olen sellega "parandanud" ebaõnnestunud printe valgest PLA-st, mis millelegi pärast ei taha koos püsida (olen lugenud teooriat, et valge pigment takistab kokkusulamist).
_________________ Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D print. |
|
| tagasi üles |
|
 |
JOKKER666
HV veteran

liitunud: 21.09.2002
|
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
16.10.2018 16:54:28
|
|
|
Supeliimid (Super Attack, Super Moment jt.) on siiani kõike liiminud. Printeri PLA-d pole küll proovinud, aga katsetan selle ka ära.
Tellisin prooviks veerand kilo Laywood filamenti. Pidi olema ehtsa puidu välimuse ja lõhnaga, aga meenutab pigem pappi ja lõhnab nagu kõrbenud papp
Printimise alustamisel kippus laiali minema (jääb üsna nõrgalt kinni), aga kui juba minema hakkas, siis edasi oli hea. Ja väga lihtsalt tuli pärast plaadilt maha ka, ainult üks varjatud kohas olev nurk tõusis üles. Tegin pisikese testi ka ESUN Wood-iga, see näeb parem välja, rohkem puidu moodi.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011
|
16.10.2018 17:09:58
|
|
|
| von Wu kirjutas: |
Supeliimid (Super Attack, Super Moment jt.) on siiani kõike liiminud. Printeri PLA-d pole küll proovinud, aga katsetan selle ka ära.
Tellisin prooviks veerand kilo Laywood filamenti. Pidi olema ehtsa puidu välimuse ja lõhnaga, aga meenutab pigem pappi ja lõhnab nagu kõrbenud papp
Printimise alustamisel kippus laiali minema (jääb üsna nõrgalt kinni), aga kui juba minema hakkas, siis edasi oli hea. Ja väga lihtsalt tuli pärast plaadilt maha ka, ainult üks varjatud kohas olev nurk tõusis üles. Tegin pisikese testi ka ESUN Wood-iga, see näeb parem välja, rohkem puidu moodi. |
Super liimiga olen nii abs-i kui pla-d liiminud. Probleeme pole. Mul ka esuni "wood natural" vms, haiseb soomepapi järgi ikka kergelt. Õlitasin linaõliga, siis läks vähe kabedamaks.
_________________ pWn |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chaza!
HV veteran

liitunud: 18.07.2006
|
18.10.2018 11:38:11
|
|
|
Kas keegi OctoPrinti ka kasutab ja siis millega(rpiX?)?
_________________ Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
18.10.2018 11:42:40
|
|
|
| Aastaid juba kasutuses olnud ühe Pi2 peal.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
miq12
HV veteran

liitunud: 27.03.2007
|
18.10.2018 16:41:12
|
|
|
Chaza!, samuti kasutan ja väga mõistlik asi.
Lisaks olen pannud veebikaamera ja wifiga voolulüliti printeri vahele, mida kõike saab octoprint kaudu juhtida. (vaadata kuidas printimine edeneb, ega pole failinud ja vajadusel printer täitsa välja lülitada)
Kontorisse lauale tegin ka veel octoprint monitori, millega hea silma peal hoida, palju tehtud ja kaua veel läheb: http://imgur.com/a/tjigzOA
https://www.thingiverse.com/thing:2934049
viimati muutis miq12 18.10.2018 16:41:49, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011
|
18.10.2018 16:41:14
|
|
|
pi model b ( liiga lahja printimiseks, kõlbab aint monitoorimiseks ) ja pi2x töötab laitmatult teisel printeril. Keegi välisvõrgus on ka ligi saanud? Ise susisin kunagi aga tööle ta ei hakanudki.
_________________ pWn |
|
| tagasi üles |
|
 |
miq12
HV veteran

liitunud: 27.03.2007
|
18.10.2018 16:42:46
|
|
|
| pwn13, mul endal pandud välisvõrgu kaudu ka tööle. Octoprindis ei pea midagi susima, ainult vaja selle ruuteri sätteid näppida, kust kaudu on vaja ligi pääseda octoprindile.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011
|
18.10.2018 16:45:43
|
|
|
| miq12 kirjutas: |
| pwn13, mul endal pandud välisvõrgu kaudu ka tööle. Octoprindis ei pea midagi susima, ainult vaja selle ruuteri sätteid näppida, kust kaudu on vaja ligi pääseda octoprindile. |
Ei muidugi, sai seal suunatud igatpidi, lõpuks loobusin. Kui viitsid jaga andmeid mida täpselt tegid.
_________________ pWn |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
18.10.2018 21:34:19
|
|
|
| Vaid veebi TCP port vaja ju suunata, ehk on sul operaatori poolt suletud?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011
|
27.10.2018 09:14:45
|
|
|
Tänu miq12 suurele abile, sain asjad toimima.
Uuriks veel kuidas kogemused on terasest düüsidega? Ise olen juba pikemalt kasutanud, ei kulu nii lihtsalt ära nagu tavalised. Olen pidanud kasutama umbes 10 kraadi kõrgemat temperatuuri, tundub et ei juhi nii hästi sooja.
_________________ pWn |
|
| tagasi üles |
|
 |
idegraaf
HV kasutaja
liitunud: 24.07.2008
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Rax.
HV kasutaja

liitunud: 09.06.2007
|
28.10.2018 19:06:35
|
|
|
https://www.youtube.com/watch?v=smIi4zrfatw&t=0s
| pwn13 kirjutas: |
Tänu miq12 suurele abile, sain asjad toimima.
Uuriks veel kuidas kogemused on terasest düüsidega? Ise olen juba pikemalt kasutanud, ei kulu nii lihtsalt ära nagu tavalised. Olen pidanud kasutama umbes 10 kraadi kõrgemat temperatuuri, tundub et ei juhi nii hästi sooja. |
Kasutan isegi odavat 0,4mm roostevaba düüsi, ABS-i prindin 220 kraadiga, ei ütleks, et halb soojusjuhtivus oleks.
_________________ 3D print 200x200x190mm.
Elektroonika remont, sh. SMD, BGA, jm. jootetööd. PS. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chaza!
HV veteran

liitunud: 18.07.2006
|
01.11.2018 10:32:14
|
|
|
Hetkel olen 3dpartner.eu-st PLA+ ostnud. Kas on mõni odavam koht?
_________________ Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scuall
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007
|
01.11.2018 11:40:15
|
|
|
| Photopoint.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
03.11.2018 06:09:25
|
|
|
..
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks...
viimati muutis NightStriker 07.04.2024 22:59:48, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
karumaru
HV kasutaja
liitunud: 20.01.2018
|
04.11.2018 16:32:33
|
|
|
Mis kogemused teil BuildTak või sarnaste toodetega on?
Ostsin ühe kleepsu. Enne kiskusin prusal vana 3m kleepsu maha (rämedalt haises), liimijälgede aerosooliga sain jääkidest kenasti lahti. Panin BuildTak peale, ABS liimis kinni nagu kurat. Isegi kui küttealus oli täiesti maha jahtunud, ei saanud enam kätte. Kui suure surmaga sain lahti, siis tekkis sinna alla vorp.
Venitas nagu kleepsu kuidagi ära ja hiljem nendele vorbi kohtadele ei hakanud ABS enam nii hästi kinni. Paigutasin juppe alusel igale poole laiali kuni lõpuks ostsin uue kleepsu. Noh äkki oli kehva liimiga, aga nüüd uuel on sama häda. Vorbid vorbid ja tänu nendele ei tule detailid alt ka täiesti tasapinnalised.
Mul on tunne, et pean uuesti 3M tavalise plastikkleepsu tagasi panema ja ABS puhul aerosoole kasutama.
Ma olen ka suurem osa filamente ostnud 3dpartner.eu aga nüüd on neil laoseisud kõik suhteliselt nullis. Kas lõpetavad üldse äri ära?
Photopoindist pole küll mõtet osta, nad lihtsalt vahendavad ja laoseisu eestis pole. Samahästi võib siis juba ise välismaalt osta.
to KillFrenzy: ma teeks sinu detaili kahest tükist. Alumise raami eraldi ja see keskel olev eraldi. Raamile teeksin väikse 0.5mm astme (keskmisele detailile siis 0.5 aste alla) ja paneksin liimiga kinni. Peaks jääma tugev.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
05.11.2018 13:41:42
|
|
|
Kas kellelgi paremat sorti punast PLA-d on üle? Võin Laywoodi vastu anda.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
10.11.2018 19:50:35
|
|
|
Kas keegi oleks nõus aitama jõulukingituse kokku panemisega? Oleks vaja printida kokku paarkümmend erinevat kuju siit: https://www.shapeways.com/designer/mz4250/creations Materjaliks sobib tavaline valge PLA.
Alternatiivina uuriks ehk on kellelgi üle jäänud mõne printeri raudvara? Mootorid ja elektroonika on endal olemas.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|