Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  3D printerid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 43, 44, 45  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2018 21:10:31 vasta tsitaadiga

tsitaat:


Panen siia pildi viimasest projektist mille kuid tagasi printisin.


Track on NinjaFlexist.
Source: https://www.thingiverse.com/thing:2373770

On sellel elektroonika ka sees?

_________________
pWn
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2ndalpha
HV kasutaja
2ndalpha

liitunud: 03.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2018 21:47:40 vasta tsitaadiga

On. Panin lennukitest ja kwadidest üle jäänud mootorid ja escid. Ehk tagurpidi käiku ei ole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IffikaS
Kreisi kasutaja
IffikaS

liitunud: 17.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2018 12:34:25 vasta tsitaadiga

IffikaS kirjutas:
Rax. kirjutas:
~100€ koos saatmisega saksamaalt: https://www.ebay.com/itm/Duty-free-CTC-Prusa-I3-Pro-B-DIY-imprimante-3D-LCD-MK8-printer-DHL-Free-PLA/112806849617?hash=item1a43cfec51:g:3o0AAOSwomJapiDD Kui huvi suur ja viitsimist asja debugida siis on see sobilik variant.


Kogenumad võivad vist juba ette ennustada, et sellise süsteemiga tulemuse saamiseks tuleb kurja vaeva näha?

beer_yum.gif


Sai see siis ära ostetud kunagi ammu (29.05.2018) ja ajapuudusel alles nüüd kokku laotud ja paremaks tehtud.

Siiani tehtud tööd on uued Z-axise tallad, Z-axise ülemised kinnitused, pooli hoidjad, printimise jahuti, valgustus ja lisatud Buildtak matt.
Kokkupanek oli veits keeruline, sest juhised mis kaasas olid ei vastanud tegelikkusele, aga õnneks internet aitas. Midagi otseselt puudu polnud, kuid leiutamist ja nokitsemist jagus.
Kaasas olnud filament oli muidugi korralik käkerdis võrreldes ESUN PLA+'ga mille nüüd mängimiseks ostsin.

Üldjoontes on 100€ printerit küllaga, kvaliteediga võib rahul olla ja nüüd süües kasvab isu. Igast vidinaid juurde tellitud loodame, aga see selleks.

Väike probleem ka, kas keegi Tallinnas aitaks GT2560 boardile bootloaderi peale saada? Tegemist hiina boardiga (ilmsegelt), millel on tegelikult ATMEGA 1284P chip peal.
Hetkel tundub, et ei saa ühendust.

Siin mõned pildid ja lisainfot, kui sellest kasu -> https://spiritdude.wordpress.com/2018/03/26/ctc-diy-prusa-i3-ctc-diy-i3-pro-b-most-affordable-3d-printer-2018/

Ivar

_________________
beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxfox04
HV veteran

liitunud: 08.02.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2018 13:07:25 vasta tsitaadiga

Võin USBASP laenatada, lased ise bootloaderi peale.
Ja vist isegi Arduinoga saab.

_________________
Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D print.


viimati muutis maxfox04 08.10.2018 13:09:16, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 08.10.2018 13:07:59 vasta tsitaadiga

Soovitage head filamendikomplekti, kus palju eri värve. 1,75 mm PLA
_________________
Müüa igasugu asju
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2018 10:09:22 vasta tsitaadiga

Mis filamenti üldse kasutate. Olen paar rulli PLA printerist läbi lasknud ja tundub kuidagi jube habras see materjal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2018 11:56:15 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...


viimati muutis NightStriker 07.04.2024 22:46:05, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MultiUser
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2007




sõnum 10.10.2018 15:17:40 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Mis filamenti üldse kasutate. Olen paar rulli PLA printerist läbi lasknud ja tundub kuidagi jube habras see materjal.

Hiljuti avastasin enda jaoks PETG. See on tunduvalt tugevam, kui PLA(+).
Tuleb ainult pisut aeglasemalt trükkida. Ja kipub pisut rohkem ämblikuvõrku tekitama kuna on väga veniv.
Tugevust (ja painduvust) vajavate juppide jaoks kindlasti parem valik, kui PLA.
Toimib edukalt ilma sooja põhjata. Aga warpimist on ikka, üsna sarnaselt PLAga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IffikaS
Kreisi kasutaja
IffikaS

liitunud: 17.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2018 09:29:34 vasta tsitaadiga

Suured tänud kasutajale maxfox04, kes laenas USBasp'i.
Bootloader peal, uusim Marlin FW ka, sai üksjagu mässatud, et seaded paika saada aga töötab.

Kuna selgus, et see board Marlini FW'ga täidab kõik mu soovid ära, siis jäi üks tutikas originaal Geeetech 3D Printer GT2560 Rev A+ board üle.
Ehk kui kellelegi vajadust siis saame kokkuleppele.

Nüüd tuleb kullerit ootama jääda, et saaks kvaliteeti veelgi tõsta.

Filamendi teemal, siis ESUN PLA+ tundub täitsa mahe kraam.
Lõpp kokkuvõttes pead ju ikkagi vastavalt kasutusele valima seaded, et tagada tugevus.

_________________
beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2018 15:11:20 vasta tsitaadiga

IffikaS kirjutas:
vastavalt kasutusele valima seaded, et tagada tugevus.


?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IffikaS
Kreisi kasutaja
IffikaS

liitunud: 17.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2018 15:54:46 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
IffikaS kirjutas:
vastavalt kasutusele valima seaded, et tagada tugevus.


?


Infill, seina paksused, top-bottom paksused, printimise kiirus, kihi paksus, printimise temperatuur, mis tagab vastavalt materjali brändile kõige parema (kokku)sulavuse.
Lisaks objekti loomisel arvesta kuhu suunas suuremad jõud rakenduvad (Z-telg kõige nõrgem).

Kuskilt sai isegi loetud, et kui PLA's prinditud valmis objekti kuumutada ~15min 220C juures, siis tugevus kasvab kuni 40% (kahjuks ei ole viidet kohe kaasa panna).

Ehk siis vastavalt kasutussoovile on punkte palju mida arvesse võtta.

_________________
beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2018 16:53:23 vasta tsitaadiga

IffikaS kirjutas:

(Z-telg kõige nõrgem).


Seda pidi kipub prõks käima jah. Paar vidinad veel maha kukkunud ja krõps z telje pealt pooleks.
Ma ei mäletagi enam mismoodi see katki läks. 100% infill. Materjal esun PLA. Simplify3D ja chris elkin profiil.

https://www.thingiverse.com/thing:2469518

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laurman
Kreisi kasutaja
Laurman

liitunud: 08.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2018 19:18:39 vasta tsitaadiga

Tee mis sa teed selle PLA-ga aga löögitugevus on tal ikkagi lahja, PETG-ga sama lugu. Kui tahad asja mis kukkumisele vastu peab siis tuleb vaadata ABS, ASA, nailon jms plastikute poole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IffikaS
Kreisi kasutaja
IffikaS

liitunud: 17.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2018 21:25:40 vasta tsitaadiga

Laurman kirjutas:
Tee mis sa teed selle PLA-ga aga löögitugevus on tal ikkagi lahja, PETG-ga sama lugu. Kui tahad asja mis kukkumisele vastu peab siis tuleb vaadata ABS, ASA, nailon jms plastikute poole.


Strong Flex door Carabiner ddf3d Customized

Kakapruun ESUN PLA+ 1.75mm.
1:1 suurus, layer height 0.2mm (esimene 0.15mm), infill 70%, shell loop 3 - sai prinditud ja proovitud - 29+-1kg pealt läks raksakaga pooleks.

Nii, et nagu ma enne mainisin kõik oleneb objektist ja sellest kuidas on joonistatud.

Kuradi põnev maailm, kolmas nädal läheb ja naine hakkab juba vaikselt pahuraks muutuma, et koguaeg mässan icon_biggrin.gif

_________________
beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxfox04
HV veteran

liitunud: 08.02.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2018 22:04:22 vasta tsitaadiga

IffikaS kirjutas:

Kuradi põnev maailm, kolmas nädal läheb ja naine hakkab juba vaikselt pahuraks muutuma, et koguaeg mässan icon_biggrin.gif

Hint: suur telekas+sushi+valge vein=õnnelik naine+palju vaba aega icon_lol.gif thumbs_up.gif icon_razz1.gif

_________________
Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D print.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MultiUser
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2007




sõnum 12.10.2018 08:23:24 vasta tsitaadiga

maxfox04 kirjutas:
IffikaS kirjutas:

Kuradi põnev maailm, kolmas nädal läheb ja naine hakkab juba vaikselt pahuraks muutuma, et koguaeg mässan icon_biggrin.gif

Hint: suur telekas+sushi+valge vein=õnnelik naine+palju vaba aega icon_lol.gif thumbs_up.gif icon_razz1.gif

Hint2: icon_idea.gif prindi naisele mingeid vigureid. A'la ehete "puu" https://www.thingiverse.com/thing:1019389
(odavam, kui suur telekas ja sinna juurde kuuluv)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
HV veteran
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2018 16:05:29 vasta tsitaadiga

Gearbesti osas esitasin panka materjalid, et pole saanud kätte printerit.
Seega tellisin aliexpressist creality lehelt ja saabus pakike:


Nädalavahetus on nüüd ikka tihedalt sisustatud. thumbs_up.gif

PS. Head hint'id, et rahulikult saaks printida.

_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2018 17:26:28 vasta tsitaadiga

Väike "dual action"
https://www.upload.ee/files/9057149/VID_20181012_171945.mp4.html

_________________
pWn
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.10.2018 02:42:26 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...


viimati muutis NightStriker 07.04.2024 22:45:43, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.10.2018 09:07:19 vasta tsitaadiga

radist87 kirjutas:
Kaks haamrit on ikka kaks haamrit thumbs_up.gif
pwn13, mis masinad seal reas on?


Üks on A8 teine on flsun kossel delta.

_________________
pWn
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
HV veteran
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.10.2018 16:02:17 vasta tsitaadiga

Sain eile hommikupoole ka Ender 3 kokku ja printima.

Esmamuljed on väga head. Esiteks kohe bed leveling on ikka väga raske. Mässasin päris pikalt, et asi paika saada. Õnneks olin ostnud selle klaasi ära ja sellega on väga ok printida.
Ostsin siis kahte filamenti ka millalgi. Esun ja Gembird. Ja vahe on ikka metsik. Mina selle Gembirdiga asja normaalselt printima ei saa. Ei jää aluse külge, siis ei jää layerid omavahel kinni. Võibolla tahab tweakimist aga vahe on ikka hirmus suur.

Kindlasti pean settinguid veel tweakima aga printeri esmamulje on väga viis.

_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq12
HV veteran
miq12

liitunud: 27.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.10.2018 19:09:17 vasta tsitaadiga

Chaza!, ega sa juhuslikult Gembirdi ei ostnud ABS'ina ja esun PLA'na? Ma ise olen gembirdi kasutanud ja tõsi küll, pole nii hea kui eSun, aga midagi nii halba mul ei juhtunud.
_________________
RUUMIK - 3D printeri filamendid Eesti laos!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
psydeblo
HV Guru
psydeblo

liitunud: 08.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.10.2018 19:10:12 vasta tsitaadiga

miq12 kirjutas:
Chaza!, ega sa juhuslikult Gembirdi ei ostnud ABS'ina ja esun PLA'na? Ma ise olen gembirdi kasutanud ja tõsi küll, pole nii hea kui eSun, aga midagi nii halba mul ei juhtunud.

Kahtlane jah, et kahe PLA vahe nii suur on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.10.2018 19:15:41 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...


viimati muutis NightStriker 07.04.2024 22:45:18, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
HV veteran
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.10.2018 20:21:59 vasta tsitaadiga

Hehe. icon_lol.gif Polegi PLA. HIPS on hoopis. Teine rull on PLA, mille ostsin halli Gembirdi. Pean uurima HIPSi settinguid.
_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.10.2018 20:25:11 vasta tsitaadiga

Ma ka viimasel ajal gembirdi kasutanud, kuna see lihtsalt odav. Mul ka tihti peale pla-d printides kipuvad kihid kergelt lahti tulema.
_________________
pWn
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psydeblo
HV Guru
psydeblo

liitunud: 08.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2018 22:13:13 vasta tsitaadiga

Tuunisin vähe enda CR-10 täna, printisin uue põhja, viskasin seest taga oleva vendika üldse minema.
Spoiler Spoiler Spoiler

https://www.thingiverse.com/thing:2839191


Kast ise nüüd hea vaikne, järgmiseks võtan pea ette, kui Noctuna 40mm vendikad kätte saan.

Gembirdi PLA kohapealt pole mul küll midagi häda printidel, väga hea kvaliteediga jäävad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karumaru
HV kasutaja

liitunud: 20.01.2018




sõnum 15.10.2018 22:37:35 vasta tsitaadiga

Mulle endale meeldib kõige rohkem ikkagi ABS. Hästi liimitav, hästi värvitav. ABS puhul olen ma teinud mõned detailid 3 erineva jupina ja siis kokkuliiminud. PLA ja PETG ei võta naljalt ükski liim ja epodega ma ei viitsi mässata. ABS puhul on muidugi tüütu printeri soojenemine, aluse soojenemine võtab aega.

Aga kui kihid lahti tulevad, äkki teil nozzle liiga kõrgel ja kihid ei saagi kokku liimuda? Mul näiteks PLA ja ABS puhul on erinevad nozzle kõrgused.

Ma ise kasutan 3dprinterit nüüd ainult prototüüpimiseks, et kui tahan teha mingeid asju rohkem kui 1, siis ma teen silikoonivormi ja vedel plast sisse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2018 23:25:04 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...


viimati muutis NightStriker 07.04.2024 22:45:06, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
G80
HV Guru
G80

liitunud: 27.03.2006




sõnum 15.10.2018 23:33:27 vasta tsitaadiga

Nii tänane esimene katsetus CR10 S5-ga

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Ära siia kliki
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxfox04
HV veteran

liitunud: 08.02.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2018 23:36:04 vasta tsitaadiga

karumaru kirjutas:
PLA ja PETG ei võta naljalt ükski liim ja epodega ma ei viitsi mässata.

Proovi kiirliimi, a.k.a. Super Glue ja teised, milles on cyanoacrylate sees:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Cyanoacrylate
Olen sellega "parandanud" ebaõnnestunud printe valgest PLA-st, mis millelegi pärast ei taha koos püsida (olen lugenud teooriat, et valge pigment takistab kokkusulamist).

_________________
Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D print.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JOKKER666
HV veteran
JOKKER666

liitunud: 21.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.10.2018 07:28:24 vasta tsitaadiga

Ma olen ilma probleemideta liiminud PLA sellega:
https://www.ehituseabc.ee/ee/liim-moment-100-glue-50g
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 16.10.2018 16:54:28 vasta tsitaadiga

Supeliimid (Super Attack, Super Moment jt.) on siiani kõike liiminud. Printeri PLA-d pole küll proovinud, aga katsetan selle ka ära.
Tellisin prooviks veerand kilo Laywood filamenti. Pidi olema ehtsa puidu välimuse ja lõhnaga, aga meenutab pigem pappi ja lõhnab nagu kõrbenud papp icon_biggrin.gif
Printimise alustamisel kippus laiali minema (jääb üsna nõrgalt kinni), aga kui juba minema hakkas, siis edasi oli hea. Ja väga lihtsalt tuli pärast plaadilt maha ka, ainult üks varjatud kohas olev nurk tõusis üles. Tegin pisikese testi ka ESUN Wood-iga, see näeb parem välja, rohkem puidu moodi.

_________________
Müüa igasugu asju
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.10.2018 17:09:58 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Supeliimid (Super Attack, Super Moment jt.) on siiani kõike liiminud. Printeri PLA-d pole küll proovinud, aga katsetan selle ka ära.
Tellisin prooviks veerand kilo Laywood filamenti. Pidi olema ehtsa puidu välimuse ja lõhnaga, aga meenutab pigem pappi ja lõhnab nagu kõrbenud papp icon_biggrin.gif
Printimise alustamisel kippus laiali minema (jääb üsna nõrgalt kinni), aga kui juba minema hakkas, siis edasi oli hea. Ja väga lihtsalt tuli pärast plaadilt maha ka, ainult üks varjatud kohas olev nurk tõusis üles. Tegin pisikese testi ka ESUN Wood-iga, see näeb parem välja, rohkem puidu moodi.

Super liimiga olen nii abs-i kui pla-d liiminud. Probleeme pole. Mul ka esuni "wood natural" vms, haiseb soomepapi järgi ikka kergelt. Õlitasin linaõliga, siis läks vähe kabedamaks.

_________________
pWn
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
HV veteran
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2018 11:38:11 vasta tsitaadiga

Kas keegi OctoPrinti ka kasutab ja siis millega(rpiX?)?
_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 18.10.2018 11:42:40 vasta tsitaadiga

Aastaid juba kasutuses olnud ühe Pi2 peal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq12
HV veteran
miq12

liitunud: 27.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2018 16:41:12 vasta tsitaadiga

Chaza!, samuti kasutan ja väga mõistlik asi.
Lisaks olen pannud veebikaamera ja wifiga voolulüliti printeri vahele, mida kõike saab octoprint kaudu juhtida. (vaadata kuidas printimine edeneb, ega pole failinud ja vajadusel printer täitsa välja lülitada)
Kontorisse lauale tegin ka veel octoprint monitori, millega hea silma peal hoida, palju tehtud ja kaua veel läheb: http://imgur.com/a/tjigzOA
https://www.thingiverse.com/thing:2934049


viimati muutis miq12 18.10.2018 16:41:49, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2018 16:41:14 vasta tsitaadiga

pi model b ( liiga lahja printimiseks, kõlbab aint monitoorimiseks ) ja pi2x töötab laitmatult teisel printeril. Keegi välisvõrgus on ka ligi saanud? Ise susisin kunagi aga tööle ta ei hakanudki.
_________________
pWn
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq12
HV veteran
miq12

liitunud: 27.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2018 16:42:46 vasta tsitaadiga

pwn13, mul endal pandud välisvõrgu kaudu ka tööle. Octoprindis ei pea midagi susima, ainult vaja selle ruuteri sätteid näppida, kust kaudu on vaja ligi pääseda octoprindile.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2018 16:45:43 vasta tsitaadiga

miq12 kirjutas:
pwn13, mul endal pandud välisvõrgu kaudu ka tööle. Octoprindis ei pea midagi susima, ainult vaja selle ruuteri sätteid näppida, kust kaudu on vaja ligi pääseda octoprindile.

Ei muidugi, sai seal suunatud igatpidi, lõpuks loobusin. Kui viitsid jaga andmeid mida täpselt tegid.

_________________
pWn
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 18.10.2018 21:34:19 vasta tsitaadiga

Vaid veebi TCP port vaja ju suunata, ehk on sul operaatori poolt suletud?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2018 09:14:45 vasta tsitaadiga

Tänu miq12 suurele abile, sain asjad toimima.
Uuriks veel kuidas kogemused on terasest düüsidega? Ise olen juba pikemalt kasutanud, ei kulu nii lihtsalt ära nagu tavalised. Olen pidanud kasutama umbes 10 kraadi kõrgemat temperatuuri, tundub et ei juhi nii hästi sooja.

_________________
pWn
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
idegraaf
HV kasutaja

liitunud: 24.07.2008




sõnum 28.10.2018 00:37:23 vasta tsitaadiga

Valmistasin tõsisele DIY-le 3d printeri.

https://www.thingiverse.com/thing:3178697

_________________
http://facebook.com/lihtcnc
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rax.
HV kasutaja
Rax.

liitunud: 09.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2018 19:06:35 vasta tsitaadiga

idegraaf kirjutas:
Valmistasin tõsisele DIY-le 3d printeri.

https://www.thingiverse.com/thing:3178697

https://www.youtube.com/watch?v=smIi4zrfatw&t=0s


pwn13 kirjutas:
Tänu miq12 suurele abile, sain asjad toimima.
Uuriks veel kuidas kogemused on terasest düüsidega? Ise olen juba pikemalt kasutanud, ei kulu nii lihtsalt ära nagu tavalised. Olen pidanud kasutama umbes 10 kraadi kõrgemat temperatuuri, tundub et ei juhi nii hästi sooja.

Kasutan isegi odavat 0,4mm roostevaba düüsi, ABS-i prindin 220 kraadiga, ei ütleks, et halb soojusjuhtivus oleks.

_________________
3D print 200x200x190mm.
Elektroonika remont, sh. SMD, BGA, jm. jootetööd. PS.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
HV veteran
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2018 10:32:14 vasta tsitaadiga

Hetkel olen 3dpartner.eu-st PLA+ ostnud. Kas on mõni odavam koht?
_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scuall
Kreisi kasutaja
Scuall

liitunud: 16.02.2007




sõnum 01.11.2018 11:40:15 vasta tsitaadiga

Photopoint.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2018 06:09:25 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...


viimati muutis NightStriker 07.04.2024 22:59:48, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karumaru
HV kasutaja

liitunud: 20.01.2018




sõnum 04.11.2018 16:32:33 vasta tsitaadiga

Mis kogemused teil BuildTak või sarnaste toodetega on?

Ostsin ühe kleepsu. Enne kiskusin prusal vana 3m kleepsu maha (rämedalt haises), liimijälgede aerosooliga sain jääkidest kenasti lahti. Panin BuildTak peale, ABS liimis kinni nagu kurat. Isegi kui küttealus oli täiesti maha jahtunud, ei saanud enam kätte. Kui suure surmaga sain lahti, siis tekkis sinna alla vorp.
Venitas nagu kleepsu kuidagi ära ja hiljem nendele vorbi kohtadele ei hakanud ABS enam nii hästi kinni. Paigutasin juppe alusel igale poole laiali kuni lõpuks ostsin uue kleepsu. Noh äkki oli kehva liimiga, aga nüüd uuel on sama häda. Vorbid vorbid ja tänu nendele ei tule detailid alt ka täiesti tasapinnalised.

Mul on tunne, et pean uuesti 3M tavalise plastikkleepsu tagasi panema ja ABS puhul aerosoole kasutama.

Ma olen ka suurem osa filamente ostnud 3dpartner.eu aga nüüd on neil laoseisud kõik suhteliselt nullis. Kas lõpetavad üldse äri ära?
Photopoindist pole küll mõtet osta, nad lihtsalt vahendavad ja laoseisu eestis pole. Samahästi võib siis juba ise välismaalt osta.


to KillFrenzy: ma teeks sinu detaili kahest tükist. Alumise raami eraldi ja see keskel olev eraldi. Raamile teeksin väikse 0.5mm astme (keskmisele detailile siis 0.5 aste alla) ja paneksin liimiga kinni. Peaks jääma tugev.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 05.11.2018 13:41:42 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi paremat sorti punast PLA-d on üle? Võin Laywoodi vastu anda.
_________________
Müüa igasugu asju
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2018 19:50:35 vasta tsitaadiga

Kas keegi oleks nõus aitama jõulukingituse kokku panemisega? Oleks vaja printida kokku paarkümmend erinevat kuju siit: https://www.shapeways.com/designer/mz4250/creations Materjaliks sobib tavaline valge PLA.

Alternatiivina uuriks ehk on kellelgi üle jäänud mõne printeri raudvara? Mootorid ja elektroonika on endal olemas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  3D printerid mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 43, 44, 45  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.