|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
04.10.2018 20:41:17
Hiinlased paigaldasid serveri emaplaatidele pealtkuulamise mikrokontrollereid |
|
|
Hiinlased on istutanud Hiinas allhanke korras toodetud Supermicro serverite emaplaatidele mikrokontrolleri, mis võimaldab emaplaadil liikuvaid andmeid jälgida, muuta ja sinna omalt poolt kraami lisada. Kiip oli väiksem kui pliiatsiots ja maskeeritud takistiks, kondensaatoriks vms.
Sündmuste keskseks sõlmeks on Californias asuv firma Super Micro Computer, mille peamine toodang on räkikaupa pakitud eritellimusel serverimassiivid (st sadu servereid ühes kapis) andmekeskustele, näiteks Amazonis ja Apples. Samuti on selle firma suurkliendiks USA valitsus.
Lisanduse avastas Amazon kahtlase võrguliikluse põhjal ühes oma AWS pilve serverikeskuses. Kokku on riistvaralise ussiga nakatunud vähemalt 30 organisatsiooni serveripargid (ja nende kliendid).
Kiibid lisati emaplaatidele Supermicro Hiina partnerite allhankijate poolt ning jäljed viivad Hiina valitsuseni. Firma enda osa on selgitamisel - kuni tänaseni nad väidetavalt ei teadnud midagi. Samas on nende sisemiseks töökeeleks Hiina keel ning suur osa töötajaid on Hiinast.
The Big Hack: How China Used a Tiny Chip to Infiltrate U.S. Companies
Allikas: https://fp.lhv.ee/forum/free/122255?postId=2808496
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
existanz
HV vaatleja

liitunud: 28.02.2005
|
04.10.2018 23:44:45
|
|
|
| Nu siin suurt uudist ei ole, Tesla tehnoloogia on juba ammu kõigis meie telefonides ja väike kiip saadab signaale mida tavalised seadmed üles ei korja. Lisaks, on võrguseadmetes eraldi rutiinid, mis pakivad kõik su vajaliku info kokku ja saadavad teatud kohta. Kui sellest veel vähe siis tegin siin oma ehitatud riistvaraga kodus uut võrgulahendust ja mida näe, tcpdump logides on UDP pakette lahendamatu IP aadressiga millest võib järeldada, et keegi sinna ka jõudnud. Eks see kihina tööta, üks mõtles - teine mõtles paremini.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
04.10.2018 23:56:01
|
|
|
selle kohta saab öelda, et ameeriklased said pihta oma enda relvaga. mida ameeriklaste NSA ja Homeland Security teevad? täpselt seda sama teevad.
tyan'il ka miskit sarnast? kindlasti.
viimati muutis olavsu1 05.10.2018 00:05:17, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
CnZ
HV veteran
liitunud: 05.11.2003
|
05.10.2018 00:01:32
|
|
|
| Eks suured ja rikkad teevad seda nagunii. Polnud just kaua aega tagasi see uudis, mis näitas kuidas NSA ja CIA supply chain end-pointis USA-s enne vahelattu minemist critical raudvara ära solkisid pealtkuulamiseks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
05.10.2018 07:20:55
|
|
|
| CnZ kirjutas: |
| Eks suured ja rikkad teevad seda nagunii. Polnud just kaua aega tagasi see uudis, mis näitas kuidas NSA ja CIA supply chain end-pointis USA-s enne vahelattu minemist critical raudvara ära solkisid pealtkuulamiseks. |
See USA lahendus ilmselt ka hiinlastel kasutuses.
Oli ju mingi teema ka nende USB kaablitega, aga see riisitera on juba midagi edevamat.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
05.10.2018 08:00:31
|
|
|
| Magic kirjutas: |
| CnZ kirjutas: |
| Eks suured ja rikkad teevad seda nagunii. Polnud just kaua aega tagasi see uudis, mis näitas kuidas NSA ja CIA supply chain end-pointis USA-s enne vahelattu minemist critical raudvara ära solkisid pealtkuulamiseks. |
See USA lahendus ilmselt ka hiinlastel kasutuses.
Oli ju mingi teema ka nende USB kaablitega, aga see riisitera on juba midagi edevamat. |
Mikromõõdus luuramistehnikat on osatud toota vähemalt mingi 50-60 aastat.
Kusagil nii a 1980-1982 vahemikus tegin ise ühe referaadi ning selle sisuks oli juba tollal teema, et kui väikseid mini-mikro luurevahendeid kasutatakse "pahas, kapitalistlikus maailmas".
---------------
Aga eks see luuramine olegi selline, vastastikune, igapäevane tegevus. Alles nägin taas "pastapliiatsit", mis tegelikult oli nii kaamera kui diktofon. Ning saad selle arvutiga ühendada USB kaudu.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
libu
Aeg Maha 1k
liitunud: 15.09.2018
|
|
| tagasi üles |
|
 |
delef
HV veteran
liitunud: 12.12.2009
|
05.10.2018 09:28:53
|
|
|
Kui see on tõsi, siis see on ikka päris Suur uudis.
Selline Trojan Horse võib täiesti olla põhjuseks sõja algatamiseks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
05.10.2018 09:55:24
|
|
|
| delef kirjutas: |
Kui see on tõsi, siis see on ikka päris Suur uudis.
Selline Trojan Horse võib täiesti olla põhjuseks sõja algatamiseks. |
Kus sa seda uudist küll näed? Tavaline, väike USA-Hiina "infovahetus"...
Väike pealkiri USA riigi tähtsatest paberitest, aastal 2013:
25 June 2013
“Chinese Cyber Espionage”
|
|
| tagasi üles |
|
 |
:)
HV vaatleja
liitunud: 25.07.2005
|
05.10.2018 11:20:52
|
|
|
| Kõlan ilmselt jube paranoiliselt ja vast olen ka, aga mulle tundub, et see kiip polegi niivõrd uudis kui sellest kiibist endast rääkimise ajastus. Hetkel käib USA ja Hiina vahel väike kaubandussõda. USA kardab, et Hiina võtab elektroonika müügis liidri rolli. Pmst samal põhjusel oli Huawei ja ZTE ban jms. Ma ei üritagi väita, et Hiina selliseid tempe ei tee .. Teeb ikka. Ja on teinud juba palju aastaid. Kõik õige. Ma lihtsalt vaataks seda uudist ülejäänud uudiste kontekstis. Tundub, et see on USA hübriidsõja rünnak Hiina elektroonika vastu. Paneb küll mõtlema, et kas ostan kordades soodsama, aga "ebaturvalise" Hiina toote või kallima ja "turvalise" USA toote. Kuna kõik räägime sellest, siis ilmselt ka õnnestunud rünnak. Well done.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
szd4
HV kasutaja
liitunud: 17.07.2010
|
05.10.2018 12:15:16
|
|
|
kirjutas: |
| Kõlan ilmselt jube paranoiliselt ja vast olen ka, aga mulle tundub, et see kiip polegi niivõrd uudis kui sellest kiibist endast rääkimise ajastus. Hetkel käib USA ja Hiina vahel väike kaubandussõda. USA kardab, et Hiina võtab elektroonika müügis liidri rolli. Pmst samal põhjusel oli Huawei ja ZTE ban jms. Ma ei üritagi väita, et Hiina selliseid tempe ei tee .. Teeb ikka. Ja on teinud juba palju aastaid. Kõik õige. Ma lihtsalt vaataks seda uudist ülejäänud uudiste kontekstis. Tundub, et see on USA hübriidsõja rünnak Hiina elektroonika vastu. Paneb küll mõtlema, et kas ostan kordades soodsama, aga "ebaturvalise" Hiina toote või kallima ja "turvalise" USA toote. Kuna kõik räägime sellest, siis ilmselt ka õnnestunud rünnak. Well done. |
Kõik toodetakse nkn hiinas/läbi hiina allhankijate. Seda naljalt ei muuda. tavatarbija pihta otseselt siin ei sülitatud, neil vast üpriski suva.
Arvestades Putini stiilis spiooni massimürgitamist, valimiste täielikku kõrvalekallutamist jms siis tõenäoliselt see ei ole midagi eriti suurt. Vb eksin.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Killer85
HV veteran
liitunud: 13.06.2002
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
CnZ
HV veteran
liitunud: 05.11.2003
|
05.10.2018 13:13:35
|
|
|
Soovitaks ka siin lisaks eelpool lingitud lugeda: https://www.servethehome.com/bloomberg-reports-china-infiltrated-the-supermicro-supply-chain-we-investigate
| tsitaat: |
| First and foremost, I think we need to call for an immediate SEC investigation around anyone who has recently taken short positions or sold shares in Supermicro. With the accompanying Supermicro stock price hit that was foreseeable prior to the story, if anyone knew the story would be published, and acted on that non-public or classified information, the SEC needs to take action. There seems to have been over 20 people that knew about this. |
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspar00
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
05.10.2018 14:42:01
|
|
|
hea aeg nende aktsiaid osta
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Chaza!
HV veteran

liitunud: 18.07.2006
|
05.10.2018 14:53:25
|
|
|
Kogu ta leht on väga 5+.
_________________ Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killer85
HV veteran
liitunud: 13.06.2002
|
|
| tagasi üles |
|
 |
CnZ
HV veteran
liitunud: 05.11.2003
|
05.10.2018 15:41:15
|
|
|
Stallman ju vana ibmi kolakas kaenlas vahepeal magas kuuse all või vähemalt nägi välja selline Kui tema filosofeerimised oleks maailmas ka tõepärased, elaksime ikka päris koledas kommunistlikus ebareaalsuses
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ahoioi
HV kasutaja
liitunud: 22.11.2017
|
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
05.10.2018 23:45:28
|
|
|
| ülihää asi propagandat teha.....
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Vondur
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.01.2006
|
06.10.2018 07:00:21
|
|
|
| Kas ainult minule tundub, et Venemaa propagandaportaal Sputnikule kui "usaldusväärsele infoallikale" viitamine on märgatavalt sagenenud ja et paljud ei sa aru mida see Sputnk endast tegelikult kujutab?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
libu
Aeg Maha 1k
liitunud: 15.09.2018
|
06.10.2018 07:56:12
|
|
|
| CnZ kirjutas: |
Stallman ju vana ibmi kolakas kaenlas vahepeal magas kuuse all või vähemalt nägi välja selline Kui tema filosofeerimised oleks maailmas ka tõepärased, elaksime ikka päris koledas kommunistlikus ebareaalsuses |
Kui Microsoft Windows 10 oleks ainult siin maailmas, siis oleksime küll hädas!
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
06.10.2018 08:16:30
|
|
|
| libu kirjutas: |
| CnZ kirjutas: |
Stallman ju vana ibmi kolakas kaenlas vahepeal magas kuuse all või vähemalt nägi välja selline Kui tema filosofeerimised oleks maailmas ka tõepärased, elaksime ikka päris koledas kommunistlikus ebareaalsuses |
Kui Microsoft Windows 10 oleks ainult siin maailmas, siis oleksime küll hädas! |
Ja saad kõvasti pügada kuna infot koguvad kõikvõimalikud op.süsteemid ning programmid.
Sul on arvuti paksult täis "küpsiseid", mida arvad - mida need "küpsised" teevad? Ning mis siis juhtub kui need välja viskad?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kalvis
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.10.2009
|
06.10.2018 10:39:17
|
|
|
Üks asi on avastamine, kuid USA näitab oma pehmust kui sanktsioone ei kehtesta. Varem juba oli sideseadmetel sama jama.
Ei imesta et korduvate rikkumiste korral keelatakse USA firmadel üldse hiinast arvutustehnikat osta.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
libu
Aeg Maha 1k
liitunud: 15.09.2018
|
06.10.2018 10:41:35
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Ja saad kõvasti pügada kuna infot koguvad kõikvõimalikud op.süsteemid ning programmid.
Sul on arvuti paksult täis "küpsiseid", mida arvad - mida need "küpsised" teevad? Ning mis siis juhtub kui need välja viskad? |
Maailm on halbu uudiseid täis. Kindlasti saan nüüd infarkti.
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
06.10.2018 11:03:44
|
|
|
| libu kirjutas: |
| tahanteada kirjutas: |
Ja saad kõvasti pügada kuna infot koguvad kõikvõimalikud op.süsteemid ning programmid.
Sul on arvuti paksult täis "küpsiseid", mida arvad - mida need "küpsised" teevad? Ning mis siis juhtub kui need välja viskad? |
Maailm on halbu uudiseid täis. Kindlasti saan nüüd infarkti. |
ENSV ajast tulnud inimesed seda infarkti kindlasti ei saa. Kuna tol ajal räägiti seda - kui halb on imperialism & kapitalism, ikkagi kordades rohkem kui tänapäeval analoogsed jutud halvast kommunismist.
Ning see kuidas pahad kapitalistid muudkui luuravad, oli suur osa tollasest raadiotehnika-elektroonika õppeprotsessist.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
06.10.2018 16:05:32
|
|
|
| kalvis kirjutas: |
Üks asi on avastamine, kuid USA näitab oma pehmust kui sanktsioone ei kehtesta. Varem juba oli sideseadmetel sama jama.
Ei imesta et korduvate rikkumiste korral keelatakse USA firmadel üldse hiinast arvutustehnikat osta. |
No tollitariifid paljudele arvutikomponentidele juba mõjutab hiinas tootmist (10% praegu +15% uue aasta algusest). Paljud tootjad liigutavad tootmist Taiwani, Vietnami ja Mehhikosse, et tariifidest pääseda mis omamoodi tegelikult täidab eesmärki viia tundliku elektrioonika tootmine Hiinast välja.
Samas selle uudise valguses nt Serverid (komplekteeritud) ja Laptopid veel selle alla ei kuulu. See uudis võib seda muuta...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
06.10.2018 16:51:35
|
|
|
Tomorrow, tootmise liigutamine Taiwani küll ei päästa, see on Hiina saar.
Päästaks aint tootmise viimine tootmise tellija kodumaale. //Hiina võitmiseks tuleb teha Hiinat. Hiina lajatab tolliga kõigele, mis on valmistatud väljaspool Hiinat. See on üks põhjus (peale Hiina odavate orjade) miks tehastega Hiinasse kolitakse.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
06.10.2018 17:34:05
|
|
|
| olavsu1 kirjutas: |
Tomorrow, tootmise liigutamine Taiwani küll ei päästa, see on Hiina saar.
Päästaks aint tootmise viimine tootmise tellija kodumaale. //Hiina võitmiseks tuleb teha Hiinat. Hiina lajatab tolliga kõigele, mis on valmistatud väljaspool Hiinat. See on üks põhjus (peale Hiina odavate orjade) miks tehastega Hiinasse kolitakse. |
Ei tea mismoodi see sind küll päästaks - kui Hiina maailma suurim tootmine on ainus mis suudab korraga toota ühesuguseid vidinaid miljonite kaupa.
Kui mujal suudad toota sadu tuhandeid, siis kulub ikkagi 10 aastat - enne kui miljonid vidinad valmis toodetud saad.
---------
Meie pere Euroopa autol oli läbi üks väike elektrimootor. Mis sa arvad kuskohast see telliti. Vastus Hiinast....
Ehk siis näide kuidas ühe Euroopa suurima autokontserni autode pisi-elektrimootorid toodetakse Hiinas. Mitte Euroopas.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
libu
Aeg Maha 1k
liitunud: 15.09.2018
|
07.10.2018 09:38:52
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
ENSV ajast tulnud inimesed seda infarkti kindlasti ei saa. Kuna tol ajal räägiti seda - kui halb on imperialism & kapitalism, ikkagi kordades rohkem kui tänapäeval analoogsed jutud halvast kommunismist.
Ning see kuidas pahad kapitalistid muudkui luuravad, oli suur osa tollasest raadiotehnika-elektroonika õppeprotsessist. |
Eks ma ütlen, et parem on kasutada MTÜ linuxit kui kapitalistide windowsi!
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kalvis
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.10.2009
|
07.10.2018 10:49:53
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
| olavsu1 kirjutas: |
Tomorrow, tootmise liigutamine Taiwani küll ei päästa, see on Hiina saar.
Päästaks aint tootmise viimine tootmise tellija kodumaale. //Hiina võitmiseks tuleb teha Hiinat. Hiina lajatab tolliga kõigele, mis on valmistatud väljaspool Hiinat. See on üks põhjus (peale Hiina odavate orjade) miks tehastega Hiinasse kolitakse. |
Ei tea mismoodi see sind küll päästaks - kui Hiina maailma suurim tootmine on ainus mis suudab korraga toota ühesuguseid vidinaid miljonite kaupa.
Kui mujal suudad toota sadu tuhandeid, siis kulub ikkagi 10 aastat - enne kui miljonid vidinad valmis toodetud saad.
---------
Meie pere Euroopa autol oli läbi üks väike elektrimootor. Mis sa arvad kuskohast see telliti. Vastus Hiinast....
Ehk siis näide kuidas ühe Euroopa suurima autokontserni autode pisi-elektrimootorid toodetakse Hiinas. Mitte Euroopas. |
Siiski oleks tootmise viimine väljapoole Hiinat kainestav - hiina ettevõted ise tõhustaks kontrolli, et rohkem pealtkuulamisseadmeid tootesse ei lisataks. Vahelejäämise korral võib tehas jääda tellimusteta ja pankrotti minna. Olen kindel, et hiina ettevõttes keegi lubas ikka luureametnikel suht vabalt toote lisaomadusi "täiustada", kuna veri on paksem kui vesi.
See lisasanktsioon oleks kasulik USA ja EL ettevõtetele, kuna võimaldab neilegi tööd ja leiba.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
07.10.2018 11:45:35
|
|
|
| kalvis kirjutas: |
| tahanteada kirjutas: |
| olavsu1 kirjutas: |
Tomorrow, tootmise liigutamine Taiwani küll ei päästa, see on Hiina saar.
Päästaks aint tootmise viimine tootmise tellija kodumaale. //Hiina võitmiseks tuleb teha Hiinat. Hiina lajatab tolliga kõigele, mis on valmistatud väljaspool Hiinat. See on üks põhjus (peale Hiina odavate orjade) miks tehastega Hiinasse kolitakse. |
Ei tea mismoodi see sind küll päästaks - kui Hiina maailma suurim tootmine on ainus mis suudab korraga toota ühesuguseid vidinaid miljonite kaupa.
Kui mujal suudad toota sadu tuhandeid, siis kulub ikkagi 10 aastat - enne kui miljonid vidinad valmis toodetud saad.
---------
Meie pere Euroopa autol oli läbi üks väike elektrimootor. Mis sa arvad kuskohast see telliti. Vastus Hiinast....
Ehk siis näide kuidas ühe Euroopa suurima autokontserni autode pisi-elektrimootorid toodetakse Hiinas. Mitte Euroopas. |
Siiski oleks tootmise viimine väljapoole Hiinat kainestav - hiina ettevõted ise tõhustaks kontrolli, et rohkem pealtkuulamisseadmeid tootesse ei lisataks. Vahelejäämise korral võib tehas jääda tellimusteta ja pankrotti minna. Olen kindel, et hiina ettevõttes keegi lubas ikka luureametnikel suht vabalt toote lisaomadusi "täiustada", kuna veri on paksem kui vesi.
See lisasanktsioon oleks kasulik USA ja EL ettevõtetele, kuna võimaldab neilegi tööd ja leiba. |
Järelikult tuleb hakata õppima Tootmistehnoloogiat.
Mina kui omal ajal õppinud Keskastmejuht võin "saladuskatte all öelda", et siis see sinu Euroopa-läppar ei maksa enam 1000-2000 euri vaid maksab nii a 10000-20000 euri.
Ning kui oled läppari ära tellinud, siis ootad 2-3 aastat - või ka 5 aastat - enne kui selle kätte saad.
Ning kui tahad odavat Euroopa-autot osta, siis ei maksa see enam mitte 10000-20000 euri vaid maksab 100000-200000 euri ning selle ostmiseks Pank sulle laenu ei anna. Sõidad tasuta ühistranspordiga.
Euroopa toodete-kaupade hinnad ongi ainult seetõttu nii üliodavad, et miljonitesse või kümnetesse miljonitesse ulatuvad tootmiskogused suudetakse toota üliodavalt ainult Hiinas.
See lihtsalt on selline "ülitotter üliodava tootmisega majandusrõngas" mis aretati maailmas välja IIMS järel. Ning millest tegelikult väljapääsu olemas polegi kuna keegi pole nõus maksma sama kauba eest kümneid kordi rohkem.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
07.10.2018 13:48:11
|
|
|
Ei tea kuidas nüüd, aga aastal 1990 oli Siemens võimeline tootma kõik arvuti jupid siin samas euroopas. mõned üksikud kivid olid Singapurist ja Jaapanist.
Maailm oleks parem paik kui koduturule mõeldud toode tuleks toota koduriigis.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
07.10.2018 14:32:26
|
|
|
| olavsu1 kirjutas: |
Ei tea kuidas nüüd, aga aastal 1990 oli Siemens võimeline tootma kõik arvuti jupid siin samas euroopas. mõned üksikud kivid olid Singapurist ja Jaapanist.
Maailm oleks parem paik kui koduturule mõeldud toode tuleks toota koduriigis. |
Siemens on sul väga halb näide kuna Siemens ajab Hiinaga äri vist mingi 200 aastat...
Ning kui aknast välja vaatad, siis õues on aasta 2018 ning see sinu Siemensi teler ning külmik mis sul toas on sisaldavad vidinaid mis on toodetud kõik "Made in China".
Vastasel juhul seisaksid praegu pangas, pangatelleri juures, et pangalaenu võtta teleri ning külmiku ostmiseks.
PS: Mul on majas mitu Fujitsu-Siemens odavat läpparit, Mis sa arvad kus maailmajaos need küll toodetud on?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
07.10.2018 15:19:17
|
|
|
| ma mäletan veel siemens nixdorf'i aega. siemens teeb arvuteid siiamaani. nende disain ei sobi enam kontoris pruukida.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kalvis
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.10.2009
|
07.10.2018 15:20:18
|
|
|
| Siin on üks aga - hiinlased suudavad mikroskeeme toota aga nad ei oska ikka tipptasemel protsessorite maske jne. veel ise aretada kuigi keskpärastega saavad hakkama. EL ja USA-s ollakse ikka pika sammu võrra ees. EL ja USA-l on siiski kõigi mikroskeemide tootmisvõimekus olemas ja kui hiinast ei saa just kõige odavamalt siis Malaisast, Taiwanist saab vägagi konkurentsivõimelise hinnaga. Tõsi hiinast saab kõige odavamalt.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
libu
Aeg Maha 1k
liitunud: 15.09.2018
|
08.10.2018 08:21:12
|
|
|
Küsimus on see kas see salakiip töötas mingi tarkvara abil ka või oli täiesti iseseisev? näiteks mingi non-free firmware lisaks?
Õnneks traffiku filtreerimine viib avastuseni, et keegi jälgib..
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
08.10.2018 08:38:05
|
|
|
Igal juhul saab seda monitoorida kui oht teada. Samas kui hästi see riisitera suurte mahtude edastamiseks sobib?
Ehk kui server asub kuskil keldris ei levi see radiolink kuhugi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
08.10.2018 16:18:28
|
|
|
| Isegi kui Stallmaniga 100% nõus olla (mis on arvatavasti raske) tuleb objektiivselt nentida, et tema üleskutsete järgimine oleks mõttetu enesepiinamine, kuna 99,9% inimestest on mugavuse ja lõbu nimel nõus omaenda vanaema vorstiks ja lapsed orjaks müüma, võimalik ka vastupidi ja muud variandid. See, et leidub mõni üksik hull hipi, kes Amazonist midagi ei osta, ei mõjuta kahjuks mittekuimidagi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Chaza!
HV veteran

liitunud: 18.07.2006
|
09.10.2018 09:01:30
|
|
|
| netcat kirjutas: |
| Isegi kui Stallmaniga 100% nõus olla (mis on arvatavasti raske) tuleb objektiivselt nentida, et tema üleskutsete järgimine oleks mõttetu enesepiinamine, kuna 99,9% inimestest on mugavuse ja lõbu nimel nõus omaenda vanaema vorstiks ja lapsed orjaks müüma, võimalik ka vastupidi ja muud variandid. See, et leidub mõni üksik hull hipi, kes Amazonist midagi ei osta, ei mõjuta kahjuks mittekuimidagi. |
Ideaalselt sõnastatud.
_________________ Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual |
|
| tagasi üles |
|
 |
libu
Aeg Maha 1k
liitunud: 15.09.2018
|
09.10.2018 13:14:46
|
|
|
| netcat kirjutas: |
| .. kuna 99,9% inimestest on mugavuse ja lõbu nimel nõus omaenda vanaema vorstiks ja lapsed orjaks müüma, võimalik ka vastupidi ja muud variandid. |
Mis vorst vanaemasi sisaldab?
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mryx
HV kasutaja
liitunud: 14.03.2005
|
09.10.2018 13:20:33
|
|
|
| libu kirjutas: |
Küsimus on see kas see salakiip töötas mingi tarkvara abil ka või oli täiesti iseseisev? näiteks mingi non-free firmware lisaks?
Õnneks traffiku filtreerimine viib avastuseni, et keegi jälgib.. |
Väga huvitav oleks tõesti teada, millistel füüsikalistel alustel see kiip töötab.
Tõenäoliselt lisab midagi võrguliidese kaudu võrguliiklusele ja oskab ka sealtkaudu instruktsioone vastu võtta.
Ehk teisti öeldes - tekitab võrgulekke. Samas on ju võrguliiklus tõesti suht hästi monitooritav ja ei usu, et nendes suurtes serveriparkides sellega ei tegeletud.
Kui just need "riisitera" tootjad ei teinud koostööd võrgumonitooringu tarkvara kirjutajatega.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
09.10.2018 13:32:44
|
|
|
| mryx, võrgu liiklust jälgides avastatigi. selle kohta on üks kuulus mees ütelnud: Usalda, aga kontrolli.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
09.10.2018 23:48:05
|
|
|
| libu kirjutas: |
| netcat kirjutas: |
| .. kuna 99,9% inimestest on mugavuse ja lõbu nimel nõus omaenda vanaema vorstiks ja lapsed orjaks müüma, võimalik ka vastupidi ja muud variandid. |
Mis vorst vanaemasi sisaldab? |
Soylent Green.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
libu
Aeg Maha 1k
liitunud: 15.09.2018
|
12.10.2018 11:47:13
|
|
|
Võrgumonitoorimine on ju lihtne. Tundlikumad osad ja sissepääsud keskmesse on eraldi monitooritav.
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|