Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Turing (TU102/TU104/TU106/TU116) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 54, 55, 56  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 21.08.2018 12:43:44 vasta tsitaadiga

heretic666, ei loomulikult mitte.tõin näiteks selle kõige-kõige tippkaardi,mida kõik ihkavad ju.

trip, asjalik video thumbs_up.gif cpu takt kõrgem kui minu default 7700k. icon_smile.gif
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2018 12:52:31 vasta tsitaadiga

hempadonok kirjutas:
londiste kirjutas:
su definitsioon tippklassi buildist on veider. 1000 rahast jääb kindlasti väheks.
Ti FE siiski 1300 raha, sellest piisab viisaka(mitte tipp) raali ehitamiseks küll.
2700x (või 8700k) on 300, hea emaplaat on 200, mälud on 200 (või 400), korpus ja prose 200, kiire ssd on 200. 1100/1300 raha. pudi-padi sinna veel juurde. tippraali jaoks pane pooltele asjadele veel 100 või rohkem raha juurde. need, kes tahavad 1300€ videokaarti ilmselt on pigem rohkem ka muusse masinasse pannud. algses kommentaaris mainitud vesijahutuse juures palju rohkem. entusiasti värk.

hempadonok kirjutas:
Laias laastus neljandik kiibist AI, neljandik ray tracingu jaoks, üldse ei imestaks kui tiluliluta sama võimekad kaardid tulevad nagu Pascal...
Gap kirjutas:
...eks näis kas see uus efekt saab ka populaarseks mängutootjate seas.
Selleks peab nVidia AMD konsoolidest välja pushima, kas hetkel mitte ainult Nintendo rohelistele tulemas?
ai ja raytracing käivad käsikäes. rtx (rt ja tensor coredel vastavalt raycasting + dlss) paistab dx12 dxr api üsna rauas implementatsioon olema, mis ei ole iseenesest halb tulemus. dlss kui tasuta antialiasing ei ole ka halb. kui vaadata näidatud demosid, siis on see kraam sisse saadud päris mõjukatesse asjadesse. battlefield ja tomb raider on suured, unreal engine kindlasti ka.
amd dxr implementatsioon on gcn corede peal. eks näis, kuidas nad vastavad.

uute lahendustega ongi nii, et keegi peab kõvasti neisse panustama. sedapuhku on panustajaks nvidia. peab ütlema, et läbi ajaloo on see pigem vastupidi olnud.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 21.08.2018 12:52:43, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
metallika
HV Guru
metallika

liitunud: 05.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2018 12:53:43 vasta tsitaadiga

trip,

kas mulle tundub, või pole erilist vahet 20 seeria nvidia variandiga? icon_biggrin.gif

pildiga seoses?
Kommentaarid: 388 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trip
HV Guru
trip

liitunud: 15.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2018 12:57:51 vasta tsitaadiga

metallika, jep pilt on sama, kui mingid lisaeffektid sees siis side by side võrdlemiseks tahaks neid näha icon_lol.gif


ja see on kindel rtx feisspalm
http://www.pcgameshardware.de/Grafikkarten-Grafikkarte-97980/Videos/Nvidia-RTX-2080-Ti-Performance-in-Shadow-of-the-Tomb-Raider-1263244/
Kommentaarid: 406 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 303
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2018 13:07:17 vasta tsitaadiga

Noh selge on see et Turingu hinnalipiku tõttu pascali kaarte lähiajal päris taarahinnaga kätte ei saa icon_biggrin.gif pruugitud 1080 (mitte ti) kaarte müüakse 5 sota eest

viimati muutis heretic666 21.08.2018 13:07:28, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2018 13:16:30 vasta tsitaadiga

See üle 1300+ (-gpu) "tipp klass" on pigem juba epeenise mäng millel 32GB+ RGB-d küljes ja läheb juba sinna enthusiast custom maailma.

Või võta isegi EVGA 1400€.

JA peamine osa selle hinnast on silikoon. Eriti kuna nt 2070 ülejäänud board on sama, aga hind -2x.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2018 13:18:01 vasta tsitaadiga


Link
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2018 14:06:35 vasta tsitaadiga

mauro kirjutas:
See üle 1300+ (-gpu) "tipp klass" on pigem juba epeenise mäng millel 32GB+ RGB-d küljes ja läheb juba sinna enthusiast custom maailma.
Või võta isegi EVGA 1400€.
JA peamine osa selle hinnast on silikoon. Eriti kuna nt 2070 ülejäänud board on sama, aga hind -2x.
kui perf vahe on 30%-ish, nagu see olema tundubki, siis mis epeenisest me räägime?
1000+€ on 2080ti. 2080 ja 2070 ülejäänud board ei ole sellega sama, vähemalt mitte reference. 256-bit vs 352/384-bit mälud. tootjate custom kaartide puhul on nende endi otsustada, mis teevad.
tänane 1250€ vs 850€ on umbes 50% hinnavahe. lõplike msrp-de 700 vs 1000 raha on 42%. nii kõrges otsas on see isegi väike, tavaliselt on see hinnaklass juba sügaval diminishing returns alas.

heretic666 kirjutas:
Noh selge on see et Turingu hinnalipiku tõttu pascali kaarte lähiajal päris taarahinnaga kätte ei saa icon_biggrin.gif pruugitud 1080 (mitte ti) kaarte müüakse 5 sota eest
1080 on ikka 400 kandis liikunud, 1080ti on 500 pealt ja hinnad on uue põlvkonna ootuses langustrendis. praeguse uue põlvkonna kuulutamise valguses on neil hindadel oht pigem uuesti veidi tõusta kui langeda. ma sügavalt kahtlen, et 2070/2080 nii hästi klokkuvad, et 1080ti-st kiiremad olla.

anubis kirjutas:
anubis kirjutas:
Nvlink on vähe teistsugune ühendus kui SLI sild.
160GB/s kahesuunaliselt.
Valetasin, v1.0 oli 160GB/s, v2.0 (alates Voltast, seega eeldatavalt ka Turingil) on 300GB/s.
nvidia ise ütleb 100GB/s. kuna see on marketing-avaldus, siis ma eeldaksin pigem, et see tähendab reaalselt 50GB/s mõlemas suunas.

nvlink on modulaarne ühendus. iga nvlinki kanal (nvidia kõnepruugis link) on 32 andmejuhet - 8 diferentsiaalpaari kahes suunas. läbilase on vastavalt versioonile 20 GT/s (1.0) või 25 GT/s (2.0). nvlink 2.0 korral teeb see siis 25 GB/s iga lingi kohta ühes suunas, ehk siis 50GB/s kokku ja linkide lisamisega on läbilase suuremaks skaleeritav. skaleeruvuse piiride osas on nvidial olemas 18-pordine nvswitch, mille kogu läbilase on 900GB/s, nii et nvlink iseenesest skaleerub päris kaugele.

reaalsetest implementatsioonidest - suurel pascalil (gp100) on 4 nvlink 1.0 linki (80/160 GB/s), suurel voltal (v100) on 6 nvlink 2.0 linki (150/300 GB/s). volta puhul on füüsiliselt need 6 linki realiseeritud vaid sxm2 versioonil, pci-e kaartidel on linke (kuni) 4.

edit:
2080/2080ti pcb-de pilte on olemas, nvlink ühendus on 2 linki (nvlink 2.0). seega 2x25MB/s ja kahes suunas. 50GB/s ühes suunas, 100GB/s kokku.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2018 14:26:16 vasta tsitaadiga

http://www.pcgameshardware.de/Grafikkarten-Grafikkarte-97980/Videos/Nvidia-RTX-2080-Ti-Performance-in-Shadow-of-the-Tomb-Raider-1263244/

Hauarüüstaja raytracinguga + 2080ti = 1080p 30-60 fps.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2018 14:34:12 vasta tsitaadiga

Londiste - mul jäi "kuni" lisamata icon_smile.gif
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2018 14:38:28 vasta tsitaadiga

arvestades rtx olemust oleks päris huvitav teada, kuidas see resoga skaleerub.
anubis kirjutas:
Londiste - mul jäi "kuni" lisamata icon_smile.gif
"kuni" käib kõigi nende kiirusväärtuste juurde.
põhipoint on, et rtx kaartidel (nähtavasti kaasa arvatud quadrod) on 2 nvlink 2.0 linki. turingul endal võib olla rohkem.
mul on ka karvane tunne, et geforce rtx kaartidel võib nvidia vähemalt ühe lingi kinni keerata.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2018 14:57:36 vasta tsitaadiga

https://www.eteknix.com/nvidia-rtx-2070-not-support-nvlink/
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alartt
HV kasutaja

liitunud: 05.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2018 15:24:42 vasta tsitaadiga

AMD ära kukumine graafikakaartide konkurentsist mõjus hindadele halvasti. Nagu oligi arvata.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2018 15:31:28 vasta tsitaadiga

alartt kirjutas:
AMD ära kukumine graafikakaartide konkurentsist mõjus hindadele halvasti. Nagu oligi arvata.
miks sa arvad, et otseselt konkurentsi puudumises asi on?
nagu varemgi märgitud, turingi gpu-d on hiiglaslikud. lisaks on gddr6 uus ja kallis.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2018 16:09:17 vasta tsitaadiga

Põhimõtteliselt müüb Nvidia tegelikult sama hinnaga mis varem, lihtsalt suurem kivi on nüüd ühevõrra madalamas jõudlusklassis.

TU102 on sama suur nagu GV100 ja suurem kui GP100
TU104 on suurem kui GP102

Kui niimoodi võtta siis väljakäidud hinnad on jäänud samaks. Lihtsalt tarbijale müüakse uues põlvkonnas sama jõudluskategooria saavutamiseks suurem kivi.

(jätkuvalt, AMD ei ole ära kukkunud. AMD ei konkureeri lihtsalt ultra high-endis hetkel ja lähitulevikus, keskendutakse integrated/custom lahendustele ja medium-high vahemikule kus saab müüa mahuliselt kõige rohkem. Vega64 ja 56 on GTX1080 ja GTX1070 jõudluses täiesti konkurentsis. See, et kõik kaardid vahepeal olematu saadavusega olid ei olnud kaarditootjate süü.)

edit:


Link
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aap14
Kreisi kasutaja
aap14

liitunud: 20.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2018 16:15:17 vasta tsitaadiga

Jälg siia teemasse. Mingeid usaldusväärseid andmeid on laekunud selle kohta kui palju võimsam RTX 2070 saab olema 1080Ti-st?
_________________
Slow is smooth and smooth is fast
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2018 16:20:07 vasta tsitaadiga

Ei ole. Pigem valmistuks selleks, et ei olegi kiirem (mitte-RT mängudes, siis. Raytrace'i kasutavates mängudes on vahe selles, et ühega saab lisasilmailu aktiveerida ja teisega mitte).
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
and12345
HV veteran
and12345

liitunud: 03.10.2013




sõnum 21.08.2018 16:28:50 vasta tsitaadiga

Gap kirjutas:
1200€ maksta uue seeria eest,et saad paar päikest peegelduvat lisaeffekti juurde ? icon_biggrin.gif tänan ei. selle raha eest saab juba suht normaalse gaming laptopi. ise lootsin et näidatakse kaarte, mis jõuavad mänge vedada ka 4k juures,kuna 4k on ikkagi suht populaarne juba... gaming monitorid jne ja HDR ka loomulikult. Sellest rtx toe mängude nimekirjast oli ka minu jaoks võib-olla seal 4 nime tuntavad,ülejäänud minu jaoks täielik praht.Selliste hindadega kaartidel peaks olema 16 GB of VRAM või lausa 12GB ram aga ikkagi on 11GB ja sama bandwidth kui 1080 Ti ? icon_rolleyes.gif muidugi on uus seeria kiirem ja peabki olema aga eks näis kas see uus efekt saab ka populaarseks mängutootjate seas.


Ma ei saa sellest hinnavingumisest aru. Me räägime täiesti uue arhitektuuri ja jõudlusega kaardist, mis on ikka kõvasti võimsam eelmisest Pascali generatsioonist, aga eks see saab veel kinnitust tulevikus benchmarkidel ja mängudes. See, et neid peegeldusi ja lisaeffekti nüüd mängudes juurde tuleb on lihtsalt üks next gen lisa ja mina sellest väga ei hooli, aga se ei ole ju uue kaardi puhul põhiline. Põhiline on jõudlus üleüldiselt, et mida suudab uus kaart võrreldes vanema gen kaardiga, jättes muud seaded samaks ja neid lisa Ray-tracing tilu-lilusi ei lisa. Usun, et kõik 4K mängud on nüüdseks max graafikal nagu lumme kusta ja mis peamine, VR saab kõvasti hoogu juurde graafilise külje pealt, mida ma ise väga ootasin ja hädavajalik oli. Kirjade järgi on 2080Ti 1080Ti-st kuni 6 korda kiirem peaaegu igas mõttes ja kui tõesti nii, siis võtke mu 1200, annan rõõmuga, et saada lõpuks nõudlikud mängud 4K-s põhja keerata ja nautida 70-80 FPS-i oma 80Hz-l ekraanil. Ja kõige meelsamini olen seda raha nõus maksma ikkagi VR- pärast, sest olgem ausad 1080Ti jääb mõne mängu puhul veel lahjaks (alalti panen kõvasti SS-i juurde, et pilt oleks HTC Vive Pro-l võimalikult selge), aga 2080Ti puhul ma saan nautida juba neid mängu palju stabiilslema FPS-ga.
Kommentaarid: 277 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2018 16:31:21 vasta tsitaadiga

6x kiirem peaaegu kõiges on nüüd küll liiga optimistlik vaade olukorrale icon_smile.gif
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2018 16:34:42 vasta tsitaadiga

silmailu ja selle eraldi jõudlusküsimus välja jättes on 2080ti vs 1080ti vahe 20-25% samal taktil.
eks näis, kõrgele-kaugele turingite taktsageduse saab.

6x vahe on raytracingus, mille jaoks on turingul eraldi rauas lahendus erinevalt pascalist. isegi konkreetsetest mudelitest sel turundusslaidil mu mäletamist mööda juttu ei olnud. eeldada võib muidugi, et gp102 vs tu102.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2018 16:40:30 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 21.08.2018 16:48:11 vasta tsitaadiga

and12345, jumala eest, kas ma olen ainuke kes vingus hinna üle ? ma ei ole vingunud lihtsalt ütlesin et päris kirves hind paari lisa effekti eest ja esitluses küll ei näinud et oleks mainitud et ooohhh ikka kõvasti võimsam eelmisest Pascali generatsioonist, icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif las ta siis olla kõvasti võimsam mul pidas gtx970 4 aastat ja oleks veel pidanud paar aastat, aga kuna jätsin FullHD-ga hüvasti ja läksin suurema reso peale, siis oli vaja võimsamat ja olen jumal rahul ja nüüd ostsin siit foorumist 1080ti ja see peab mul samamoodi 4 aastat kui mitte rohkem. neid peegeldusi ja lisaeffekte ma tahan näha nendes 5 aastat vana generatsiooni kansooli mängudes ... siin enne üks kasutaja mainis ka selle kohta kas graafiliselt muutub mängudes või mitte ja kas mängutootjad arvestavad sellega. aga jumala eest sina osta ja ära naudi oma 80fps udusel 80hertsisel ekraanil icon_biggrin.gif

viimati muutis Gap 21.08.2018 18:23:06, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jancool
HV kasutaja
jancool

liitunud: 09.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2018 17:08:56 vasta tsitaadiga

Gap, ära põe, ma vingun ka- $itaks ülehinnatud on icon_cool.gif ,aga märk maha.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dolph
HV kasutaja

liitunud: 19.01.2003




sõnum 21.08.2018 17:42:01 vasta tsitaadiga

hempadonok kirjutas:
londiste kirjutas:
su definitsioon tippklassi buildist on veider. 1000 rahast jääb kindlasti väheks.

Ti FE siiski 1300 raha, sellest piisab viisaka(mitte tipp) raali ehitamiseks küll.
Aga nagu siin enne mainiti, hetkel ikka põrsa kotis ostmine.
Laias laastus neljandik kiibist AI, neljandik ray tracingu jaoks, üldse ei imestaks kui tiluliluta sama võimekad kaardid tulevad nagu Pascal...
Gap kirjutas:
...eks näis kas see uus efekt saab ka populaarseks mängutootjate seas.

Selleks peab nVidia AMD konsoolidest välja pushima, kas hetkel mitte ainult Nintendo rohelistele tulemas?


Peale kaheaastast arendustööd oleks sama võimekad kaardid nagu Pascal... ja sa ei imestaks!? icon_eek.gif Mis mõttes!? Ma oleksin ikkagi märkimisväärselt imestunud icon_biggrin.gif

Gap kirjutas:
and12345, jumala eest, kas ma olen ainuke kes vingus hinna üle ? ma ei ole vingunud lihtsalt ütlesin et päris kirves hind paari lisa effekti eest ja esitluses küll ei näinud et oleks mainitud et ooohhh ikka kõvasti võimsam eelmisest Pascali generatsioonist, icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif las ta siis olla kõvasti võimsam mul pidas gtx970 ja oleks veel pidanud paar aastat, aga kuna jätsin FullHD-ga hüvasti ja läksin suurema reso peale, siis oli vaja võimsamat ja olen jumal rahul ja nüüd ostsin siit foorumist 1080ti ja see peab mul samamoodi 4 aastat kui mitte rohkem. neid peegeldusi ja lisaeffekte ma tahan näha nendes 5 aastat vana generatsiooni kansooli mängudes ... siin enne üks kasutaja mainis ka selle kohta kas graafiliselt muutub mängudes või mitte ja kas mängutootjad arvestavad sellega. aga jumala eest sina osta ja ära naudi oma 80fps udusel 80hertsisel ekraanil icon_biggrin.gif


and12345 arvab, et Turing on 6x kiirem kõiges vs Pascal. Kui see nii oleks, siis poleks vbl tõesti vingumiseks põhjust. Aga ei ole nii.



Keegi teab pakkuda, et millal neid benche oodata on? Kas ASAP, või 20.septembril või mis see aeg võiks olla? Ilmselt on mingi embargo peal kuni kõik jõuavad Saksamaalt koju ja kaardid ära jooksutada!?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2018 19:11:09 vasta tsitaadiga

https://www.overclock3d.net/news/software/nvidia_clarifies_-_rtx_in_games_doesn_t_mean_ray_tracing/1
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2018 19:12:17 vasta tsitaadiga

Hakkab tulema....negatiivses mõttes
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dolph
HV kasutaja

liitunud: 19.01.2003




sõnum 21.08.2018 19:22:18 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Hakkab tulema....negatiivses mõttes


Nojah, aga paremat AA'd on alati vaja. Ray tracing on nagunii unistus, mis realiseerub 4-5 aasta pärast, kui kõigil on ray tracinguga kaardid käes.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2018 19:30:16 vasta tsitaadiga

tsitaat:
As soon as NVIDIA revealed its new RTX graphics cards, we’ve been wondering whether real-time ray tracing would be worth the performance hit or not. And it appears that its high-end GPU that will cost $1300 is unable to run Shadow of the Tomb Raider with RTX On at 1080p and with 60fps.

Our friends over at PCGamesHardware have shared an off-camera video, showing the game running with real-time ray tracing on an NVIDIA GeForce RTX 2080Ti. Thankfully, a FRAPS overlay was present and we can see that this new GPU can run the game with 30-70fps.


dogshit ftw icon_lol.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 21.08.2018 19:33:04 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
https://www.overclock3d.net/news/software/nvidia_clarifies_-_rtx_in_games_doesn_t_mean_ray_tracing/1


üks artikkel sobib veel siia juurde ja antud teemasse.


https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/991r39/german_pc_magazin_test_tomb_raider_with_rtx_2080/

lugege palun neid kommentaare ka seal,need on ülihead thumbs_up.gif


tsitaat:
Imagine paying 1200$ for a GPU and pairing it with an HDR gsync 4K 96hz monitor at 2000$, so you can play 1080p @ 30-60hz.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ak_47
HV kasutaja
Ak_47

liitunud: 12.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2018 19:39:42 vasta tsitaadiga

Kui rtx kaardid on 12nm tehnoloogiaga, siis kas nvidia või amd ei plaani 2019 mitte 7nm kaartidega välja tulla ja nendel on kordades rohkem gddr6 mälu ja pauerit, kui praegustel rambivalguses kaartidel.



edit:

tsitaat:
tulevikus 3080 TI RTX IT WORKS EDITION (really this time) 1780.00 icon_lol.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2018 19:55:25 vasta tsitaadiga

RT pidi ju paralleelne olema ja eraldi tuumad - kas siis ülejäänu kiibist lihtsalt idleb ja ootab selle taga?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2018 20:53:33 vasta tsitaadiga

Oot see benchmark, mis ringi liigub ja võrdlete 2080 ja 1080 kaarte.. kas 1080 suudab üldse kuvada seda tehnoloogiat või spetsiifliselt lukus see 20xx kaartide jaoks?
_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 635 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 496
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2018 20:57:11 vasta tsitaadiga

vahet ei ole kas suudab või mitte, kes ostab 1300€ kaardi, et 1080p 30fps nautida ?
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sathanas
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2018 21:07:52 vasta tsitaadiga

HDTanel kirjutas:
Oot see benchmark, mis ringi liigub ja võrdlete 2080 ja 1080 kaarte.. kas 1080 suudab üldse kuvada seda tehnoloogiat või spetsiifliselt lukus see 20xx kaartide jaoks?

1080 lihtsalt ei näita seda varjude tilu-lilu ja laseb 2x rohkem fpsi.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2018 21:08:35 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
vahet ei ole kas suudab või mitte, kes ostab 1300€ kaardi, et 1080p 30fps nautida ?

Nats kahtlane video oli, selline tunne et lukustatud oli 30fps jaoks kui video lõppes.
Eks paista kui kohal, kahtlaselt vähe ma ütleks eriti kui rohelised toovad 4k 144hz gsync monitore turule

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2018 21:17:41 vasta tsitaadiga

ot:
Nõks huumorit kah:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terric
HV kasutaja
terric

liitunud: 06.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2018 21:19:05 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
vahet ei ole kas suudab või mitte, kes ostab 1300€ kaardi, et 1080p 30fps nautida ?

Kui fotoreaalsus saavutataks siis miks mitte ? Aga miskit laskmist uhmerdada, milles nagunii fookus teistel aspektidel
arvatavasti pole jah mõtet.
Eks see riistvara ole ka hetkel kohati tarkvarast ees (3d mootorid) ei maksa segi ajada fps.
Ja suht värske ka uus tehnoloogia veel, võtab oma aastakese või rohkem kui tõsiseid vilju hakkab kandma,
üleöö just 3d mootorit ei kirjuta.

Ise ootan, mis jõudlust toores CUDA-s isendid näitavad ja video de- ja encoding, Pascal sellesosas igati hetkel sobiv minusugusele
amatöörile ...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2018 22:02:02 vasta tsitaadiga

https://twitter.com/tombraider/status/1031943069292277761
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2018 22:16:26 vasta tsitaadiga

https://www.techradar.com/reviews/nvidia-geforce-rtx-2080-ti

See tomb raider demo oli ilmselt 4k resul mis furoori põhjustas ja fullhd jutt tekkis sellest et shadowplay püüdis contenti fullHD resul.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eix666
HV veteran
eix666

liitunud: 20.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2018 22:23:43 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
https://www.techradar.com/reviews/nvidia-geforce-rtx-2080-ti

See tomb raider demo oli ilmselt 4k resul mis furoori põhjustas ja fullhd jutt tekkis sellest et shadowplay püüdis contenti fullHD resul.


Ah et sellist teksti nimetatakse tänapäeval review'ks. Mitte ühte sõna mis võrdleks jõudlust mõnes mängus mõne varasema kaardiga, ainult marketingivaht. icon_lol.gif
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2018 22:27:25 vasta tsitaadiga

Süüdista nvidiat ja nende poolt poogitud NDA-d. Ilgelt salatsevad, isegi evga töötaja tunnistas ühes foorumis et füüsiliselt neil polegi kaarte et nii et kui väga ka ei tahaks siis ise nad ka testida / benchida oma rõõmuks ei saa.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eix666
HV veteran
eix666

liitunud: 20.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2018 22:35:14 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
Süüdista nvidiat ja nende poolt poogitud NDA-d. Ilgelt salatsevad, isegi evga töötaja tunnistas ühes foorumis et füüsiliselt neil polegi kaarte et nii et kui väga ka ei tahaks siis ise nad ka testida / benchida oma rõõmuks ei saa.


Selles, et marketingivahtu review'ks nimetatakse saab süüdistada küll ainult teksti üllitajat. Süüdimatu clickbait.
Salatsemine nVidia poolt aga näitab minumeelest kerget ebakindlust kaartide suhtes (miks ma juba launchi ajal imestasin, et jõudlusenumbreid pole). Niiet edu preorderdajatele.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2018 08:53:02 vasta tsitaadiga

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-2080-ti-performance-preview-4k-100-fps/
_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2018 09:36:37 vasta tsitaadiga

hmm, miks ei ole kuskil kirjas, millal nda kukub. eeldatavasti siis alles launchil? :/

terric kirjutas:
Eks see riistvara ole ka hetkel kohati tarkvarast ees (3d mootorid) ei maksa segi ajada fps.
Ja suht värske ka uus tehnoloogia veel, võtab oma aastakese või rohkem kui tõsiseid vilju hakkab kandma,
üleöö just 3d mootorit ei kirjuta.
raytracing täies ulatuses ei ole siiani reaalajas tehtav. mida rtx reaalselt implementeerida aitab on:
1. vähendatud resol valgustuse, varjude ja peegelduste raytracing (eraldi rauas üksustel). saadud tulemus lastakse nende dlss algoritmist (jällegi rauas, tensor coredel) läbi, et see ei oleks liiga teraline, udune ega liikumises värelev.
2. eraldi seesama dlss, mis tundub väga hästi antialiasingu meetodina töötavat. tasuta päris hea kvaliteediga aa pole paha, misleading marketing või mitte.

terric kirjutas:
Ise ootan, mis jõudlust toores CUDA-s isendid näitavad ja video de- ja encoding, Pascal sellesosas igati hetkel sobiv minusugusele
amatöörile ...
cuda corede ja tavalise mudru arhitektuur peaks olema volta. mingit olulist arhitektuurset võitu pascaliga võrreldes ei ole (rapid-packed math tüüpi fp16 on jutuks aga pole veel selge kas päris tugi on). üksuste arv on olemas, tegelikult ka sm arv olemas või kergelt tuletatav. mälu on (oluliselt) kiirem ja kuigi baastakt on madalam siis võib arvata, et päriselt klokkuvad turingud veidi paremini.
theorycrafting: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9909659#9909659

tl;dr
samal taktil on toore arvutusjõu osas 2080 35% kiirem kui 1080, 2080ti 20% kiirem kui 1080ti.
sinna juurde vastavalt 40% ja 25% rohkem mälu läbilaset.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 22.08.2018 09:42:00, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2018 09:39:40 vasta tsitaadiga

Renq kirjutas:
https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-2080-ti-performance-preview-4k-100-fps/

tsitaat:
The only game that Techradar was able to mention is Shadow of the Tomb Raider which is an obvious one since NVIDIA had many PCs running the game, showcasing their real-time raytracing or RTX technology in action. We have multiple reports on the performance of the new cards with RTX enabled and the game ran at around 50-60 FPS on average on a single GPU.


No mingi kala see ikka oli @ 1080, et jooksis 30fps asi.

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2018 09:45:13 vasta tsitaadiga

jeesus188, see 1080p tuli shadowplayst, mis võis olla või mitte olla õige.
eriti arvestades kui suur osa sellel announcementis oli/on, siis tegelikult on muljetavaldav kui vähe raytracingust juttu on olnud. kõlakates või muidu.
kas on väga korralikud nda-d või, mis tundub tõenäolisem, on mängude tootjatele dxr/rtx implementeerimiseks üsna minimaalselt aega olnud.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2018 11:19:39 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
USA EVGA poes on Ti d juba läbi müüdud pre-orderitega ..
EU EVGA store atm külili kukkunud


EU-s täitsa saadaval kõiki 2080 ja 2080TI mudeleid.

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™


viimati muutis Killhoven 22.08.2018 11:29:31, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2018 11:27:30 vasta tsitaadiga

Dolph kirjutas:

Peale kaheaastast arendustööd oleks sama võimekad kaardid nagu Pascal... ja sa ei imestaks!? icon_eek.gif Mis mõttes!? Ma oleksin ikkagi märkimisväärselt imestunud icon_biggrin.gif

Kumb on võimekam kaart?
Turing: Minecraft 90fps, Fotorealistlik mäng 50fps.
Pascal: Minecraft 100fps, Fotorealistlik mäng 5fps.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2018 11:30:54 vasta tsitaadiga

cmon, kõik märgid näitavad, et turing peab olema ka tavalistes mängudes kiirem. küsimus on vaid selles, kas piisavalt palju kiirem, et õigustada väga suurt hinnavahet.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.08.2018 11:36:46 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
cmon, kõik märgid näitavad, et turing peab olema ka tavalistes mängudes kiirem. küsimus on vaid selles, kas piisavalt palju kiirem, et õigustada väga suurt hinnavahet.

londiste kirjutas:

kaart    (die size) cores:tmu:rop  (sm)  base/boost    (sp tflops) - memory bandwidth gb/s

1080     (314 mm²)  2560:160:64    (20)  1607/1733 mhz ( 8.2/ 8.9) - 320
1080ti   (471 mm²)  3584:224:88    (28)  1480/1582 mhz (10.6/11.3) - 484
titan xp (471 mm²)  3840:240:96    (30)  1405/1480 mhz (10.8/11.4) - 547

2080 (400-500 mm²)  2944:184?:74?  (23?) 1515/1710 mhz ( 8.9/10.1) - 448
2080ti   (754 mm²)  4352:272?:108? (34?) 1350/1545 mhz (11.7/13.4) - 616

Mis märgid? Su enda tabelis on 2080-il kõike vähem kui 1080TI-l, shaderid, tmu, rop, mälu läbilase. Millest see lisakiirus tulla võiks nn tavamängudes?


viimati muutis Winterwind 22.08.2018 11:39:31, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Turing (TU102/TU104/TU106/TU116) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 54, 55, 56  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.