Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Elektrijalgratas märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 95, 96, 97  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 21.05.2018 10:56:35 vasta tsitaadiga

Saab ka nii icon_smile.gif
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2018 12:14:23 vasta tsitaadiga

Kõik mis veereb saab elektrikaks ümber ehitada.
Missiis et mul ühte vaja aga ikka tahan kõik oma vanad rattad elektrikaks ümber ehitada icon_lol.gif
Elektrimurutraktori võiks ka teha icon_razz.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2018 12:42:32 vasta tsitaadiga

Maidor, kui saab 1000 akut kokku, postikulu pole icon_razz.gif

Endal huvi ~320 celli vastu, võimalik, et rohkemgi. 20 X 18650 celli per block, 16 blokki, ca 46ah @ 72v
BMS tuleb veel välja nuputada...

DVDRW, aga paku mulle valmis pakki hinnaga millest ei saa keelduda. Huvi vähemalt 72v 46ah suuruste akupakkide vastu, võib ajada kuni 96v juurde akupaki

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 21.05.2018 13:30:52 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Elektrimurutraktori võiks ka teha icon_razz.gif
Mis see matemaatika oleks murutraktori akuelektrimurutraktoriks ehitamisel, kui arvestada, et odavama otsa levinud murutraktorid on 12 hj Nimivõimsus 6,3 kW @ 2800 p/min (suvalise murutraktori andmed) ja akude peal tahaks niiduaega näiteks 1 tund - mis suurusjärk eelarve tuleks, selline kus ei peaks ise laadijaid leiutama-ehitama, vaid enamvähem valmiskomponentidest kokku laduda.
Kas neid akutööriistade 18V akusid ei saa kuidagi ära kasutada, neis on reeglina igasugu ülekoormus-kuumenemise kaitsed juba sisse ehitatud, samuti laadijad väljatöötatud ning paljudel on akutööriistade tõttu akud-laadijad juba olemas. Ainult ühe aku 5Ah mahutavus maru pisikeseks jääb.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2018 14:05:19 vasta tsitaadiga

Eks see aku sinna 2K juurde läheks. Endal on juba olemas nelja osaline aku (5kWh) kõige jaoks. Kui ei kasuta, toidab see osaliselt maja.
Nagu makita teeb oma tööriistadega: hunnik tööriistu aga vajalik ainult 1 aku thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2018 23:15:35 vasta tsitaadiga

https://www.bikebiz.com/news/bikes-need-3rd-part-insurance-in-eu "The European Commission has today decided that e-bike riders without motor vehicles third-party liability insurance are riding illegally. The decision – yet to be placed into law – would affect those riding pedal-assist e-bikes, often known as pedelecs i.e. the standard e-bike sold in Europe. However, individual EU states can, if they so choose, exempt e-bikes from the decision."
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PAUKA
HV veteran
PAUKA

liitunud: 22.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2018 11:32:14 vasta tsitaadiga

Ah eks ta on ainult aja küsimus, millal see crackdown tuleb, ainuke mida teha saame praegu, on madalat profiili hoida ja mitte silma torgata....
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2018 11:42:01 vasta tsitaadiga

+ ei jää tulemata ka päikesemaks, mis osades riikides juba on. Ei saa ju lasta niimoodi mul tasuta laadida ja sõita koguaeg icon_rolleyes.gif
Loodan, et mitte minu eluajal siis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2018 12:09:27 vasta tsitaadiga

Täiesti ajuvaba on päikest maksustada. Sama nagu maksustada vihmavett.
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
waux
HV Guru
waux

liitunud: 01.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2018 14:04:39 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Täiesti ajuvaba on päikest maksustada. Sama nagu maksustada vihmavett.


Anna natuke aega, küll jõutakse ka selleni.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2018 17:35:23 vasta tsitaadiga

Kindlustus e-ratastele on siiski kasutaja enda hüvanguks, mitte karistamiseks. Mul on mootorrattal aasta 22 eur. Pole ju mingi hull summa. E-rattal võiks idee poolest hulga odavam olla ju.
_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2018 17:35:56 vasta tsitaadiga

waux, asi selles ongi, et USAs on osati vihmavee kogumine keelatud... minuarust on loodusresursside ammutamine iga kodaniku õigus kui see neile nö. peale sajab (ala päike paistab, vihm sajab) ning sellest ammutamisest midagi reaalselt kaduma ei lähe (vihmavee suhtes on asi vaieldav.. KÕIKE kokku koguda poleks vast okei).

E-ratta kindlustuse suhtes, jep... hea on kui kindlustus olemas on ja paarteist € ei tapa ära ka. Paberimajandus peaks võimalikult lihtne olema lihtsalt.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
uu
HV vaatleja

liitunud: 16.08.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.05.2018 10:31:32 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi on olemas bafang bbs vms mootori tarkvara modimis usb kaabel?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PAUKA
HV veteran
PAUKA

liitunud: 22.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2018 14:09:24 vasta tsitaadiga

0,3mm paksusega nikliriba pole kellelgi varutud? oleks mõned meetrid vaja....
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2018 15:17:07 vasta tsitaadiga

link

link

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
PAUKA
HV veteran
PAUKA

liitunud: 22.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2018 17:35:41 vasta tsitaadiga

kohe oleks vaja, selles viga.
ja üks on .15 ja teine .2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
514
HV vaatleja

liitunud: 17.11.2010




sõnum 29.05.2018 20:54:43 vasta tsitaadiga

kes remondib või teab kus saab lasta parandada e-ratta kontrollereid? probleem selles et sõitsin pikka aega pehmel pinnasel ja kontroller kuumenes üle ja lakkas töötamast, kas on mõtet sel juhul üldse asja remontida või on õigem uus kontroller osta (kas keegi teab kui palju remont orienteeruvalt maksma läheks?). tegemist julet connectors tüüpi kontrolleriga (http://www.electricbikeoutfitters.com/ebo-controllers.aspx)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2018 21:21:33 vasta tsitaadiga

Ei ole vast mõtet. Ebayst saab selliseid low power kontrollreid ~15€-ga
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maidor
HV kasutaja

liitunud: 20.08.2013




sõnum 29.05.2018 21:53:49 vasta tsitaadiga

PAUKA kirjutas:
kohe oleks vaja, selles viga.
ja üks on .15 ja teine .2


On olemas 5M 8mm*0.15 , aga asun Rakveres.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxfox04
HV veteran

liitunud: 08.02.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2018 22:09:33 vasta tsitaadiga

Mul ka 0.15mm olemas, mida võiksin jagada, aga PAUKA tahab just 0.3mm, imelik, et seda ei panda tähele... Ei tea, kas seda 0.15 võib topelt panna, et suurendada ristilõiget.
514, ma parandan igasugust elektroonikat, võin vaadata. Aga kui see asi tõesti 15€ väärt, siis peab kaaluma, kas tasub see ära. Olen kokkupuutunud olukorraga, kus asendus element (originaal ja kohalikes poodides saadaval) on kallim, kui terve plokk Hiinast.
Kui otsustad uue kasuks, kas annaksid rikkis uurimiseks?

_________________
Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D print.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PAUKA
HV veteran
PAUKA

liitunud: 22.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2018 22:15:39 vasta tsitaadiga

jep, 7*0,15 ja 6*0,15 on endal ka meetrite kaupa, just paksemat oleks vaja praegu, aga eks tellin nkonist kiirpostiga vist siis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2018 22:30:34 vasta tsitaadiga

Ma lasen trelliakudele 3tk 0,15 üksteise peale lihtsalt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PAUKA
HV veteran
PAUKA

liitunud: 22.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.06.2018 00:46:22 vasta tsitaadiga

PAUKA kirjutas:
Update DIY punktkeevitusest:


Esimene katse siis suuremat pakki teha:
https://www.dropbox.com/s/3clb1y5ti6uargl/2018-06-06%2000.10.44.jpg?dl=0
Homme hakkan punktima, tänaseks kopp ees.

Ainult 3 elementi pidin uuesti liimima, ja muide hea nipp kuidas kuuma liimi lahti saab:
liitekohta õrnalt tilgutada piiritust, iseenesest tuleb lahti peale seda.

Ma olin kunagi enne proovinud, ei toiminud nagu hästi, aga akude puhul toimib küll ideaalselt.

Huvitav kas paki mähkimiseks kohapealt kusagilt suurt termokahanevat on mõtet otsida?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 07.06.2018 23:17:07 vasta tsitaadiga

Mäkaiveri teip ei kõlbagi või? icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2018 08:55:48 vasta tsitaadiga

Mäkaiveri teip juhib voolu - not good idea.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dohc-48v12
Aeg maha 1p
dohc-48v12

liitunud: 28.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2018 09:05:33 vasta tsitaadiga

Eesti energia poole pead pöörduma icon_biggrin.gif ehk loovutavad enda varudest midagi icon_biggrin.gif
_________________
Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RyDos
HV kasutaja

liitunud: 04.10.2007




sõnum 08.06.2018 10:45:44 ... vasta tsitaadiga

Termokahanevat suurt rüüd ei leidnud aga termokahanevat teipi peaks saama eestist.

ma tellisin hiinast lõpuks




PAUKA kirjutas:
PAUKA kirjutas:
Update DIY punktkeevitusest:


Esimene katse siis suuremat pakki teha:
https://www.dropbox.com/s/3clb1y5ti6uargl/2018-06-06%2000.10.44.jpg?dl=0
Homme hakkan punktima, tänaseks kopp ees.

Ainult 3 elementi pidin uuesti liimima, ja muide hea nipp kuidas kuuma liimi lahti saab:
liitekohta õrnalt tilgutada piiritust, iseenesest tuleb lahti peale seda.

Ma olin kunagi enne proovinud, ei toiminud nagu hästi, aga akude puhul toimib küll ideaalselt.

Huvitav kas paki mähkimiseks kohapealt kusagilt suurt termokahanevat on mõtet otsida?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2018 10:57:27 vasta tsitaadiga

RyDos, viitsiksid tellitud toodet linkida?
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.06.2018 02:40:21 vasta tsitaadiga

DIY-välist velojuttu ka:
https://electrek.co/2018/06/21/xiaomis-new-electric-bicycle-himo/ "Xiaomi’s new $261 electric bicycle prepares to turn the ebike industry on its head"

Kuidas akupakk ja range tundub? Nagu seal öeldud, siis lowest assist setting vast see..
Hind samas ulme, kuigi see Hiina hind.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2018 14:08:18 vasta tsitaadiga

rmc, 0.12ah / 1km @ 250w. See pmst sunnib sind kaasa väntama, muud varianti pole. efektiivsus on suur tänu sellele et sina teed ise kogu töö ära. Võrdluseks nt. minu Motrac em2 efektiivsus on 0.8 ah / 1km @ 1500w (ca 55km/h)
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
deathdog
HV kasutaja

liitunud: 22.03.2009




sõnum 26.06.2018 07:47:43 vasta tsitaadiga

See on jalgratas ju. 1500W on mopeed. Isegi 300W mootoriga asja ehitamine on läbi vasktorude minek saksamaal kui seda ametlikuks teha tahta. Eestis lihtsalt lihtsam see asi.

edit:kw -W


viimati muutis deathdog 26.06.2018 20:02:21, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2018 13:55:40 vasta tsitaadiga

deathdog, 1500kw on küll ilmselt sul kirjaviga aga oleks ilmselt once-in-a-lifetime elamus icon_razz.gif

Aga rääkides asjast, peaks kohale jõudma vahepeal 320 aku elementi. Vaja siis nüüd akuhoidikuid ja metallribasid. Elektrolüüt keevituse jaoks leidsin masina kah. Kas teeb mingi ühistellimuse sellele ka või teab keegi soovitada kust hea hinnaga saab? Mõtlesin ka akuhoidikute asemel lihtsaalt kuumliimiga kokku panna akud aga see vist mõjuks väga halvasti soojuse eraldusele?

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2018 13:58:07 vasta tsitaadiga

d3t, tõenäoliselt paned mingi heatshrinki või kile vms nagunii ümber, seega soojuseraldusel vahe olemasolu ei tohiks ju mingit rolli mängida? Liimi eelis seljuhul kompaktsus.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2018 16:51:07 vasta tsitaadiga

The_Boss kirjutas:
d3t, tõenäoliselt paned mingi heatshrinki või kile vms nagunii ümber, seega soojuseraldusel vahe olemasolu ei tohiks ju mingit rolli mängida? Liimi eelis seljuhul kompaktsus.

Ei olnud plaanis esialgu. On selles osas soovitusi? bmsi osas ootan ka soovitusi, vaja nii 320 elementi managida...

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2018 21:19:36 vasta tsitaadiga

Kuumuseraldusega on vastupidiseid väiteid. Õhk juhib halvemini soojust seega kokku liimitud akul võiks nagu jahutus parem olla.
Aga vist vahet pole, soojus naguinii hästi välja ei saa. Kui akukorpus on leige, siis sees elementi katsudes kõrvetad käe ära.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2018 12:47:48 vasta tsitaadiga

Ise-ehitajad, kuidas te elemente tasakaalustate, kui üldse?
Ja kui täpselt peaks pinge olema võrdne? mis on lubatud erinevus. 0.02V/ maksimaalse ja minimaalse pinge vahel ei tohiks vist mitte midagi tähendada? (kõigub 0.01 ja 0.02 vahel )

_________________
------
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2018 13:16:28 vasta tsitaadiga

hans, mu plaan on igale elemendi külge oma BMS saada. Üks bms suudab vist olenevalt mudelist nii 60 celli ära kattta.

Also, kuidas hiinlased müttavad icon_smile.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mdgfa
HV vaatleja

liitunud: 02.04.2016




sõnum 27.06.2018 17:29:03 vasta tsitaadiga

hans kirjutas:
Ise-ehitajad, kuidas te elemente tasakaalustate, kui üldse?
Ja kui täpselt peaks pinge olema võrdne? mis on lubatud erinevus. 0.02V/ maksimaalse ja minimaalse pinge vahel ei tohiks vist mitte midagi tähendada? (kõigub 0.01 ja 0.02 vahel )


Saab ilusti hakkama ilma BMSita, kasutades lipo jaoks tehtud tarvikuid https://hobbyking.com/en_us/hobbykingtm-battery-medic-system-2s-6s.html?___store=en_us
48v elik 13S aku puhul muidugi on vaja kolme sellist. Isiklikult ma eriti ei tasakaalustagi, sest elementide pinge ei hälbi eriti ja laen kuni 90%-ni. Üle 0.05 voldi puhul tasakaalustan, muidu mitte, kuid oluline on olla teadlik aku olukorrast või siis kasutada BMSi, kui ei oska või ei taha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2018 18:18:52 vasta tsitaadiga

hans kirjutas:
Ise-ehitajad, kuidas te elemente tasakaalustate, kui üldse?
Ja kui täpselt peaks pinge olema võrdne? mis on lubatud erinevus. 0.02V/ maksimaalse ja minimaalse pinge vahel ei tohiks vist mitte midagi tähendada? (kõigub 0.01 ja 0.02 vahel )

Uued 18650 ei lähegi tasakaalust välja kui BMSi pole. thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IndrekM80
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2013




sõnum 28.06.2018 08:01:46 vasta tsitaadiga

Kahtlustan siiski et see juhtub ajapikku tänu temperatuurierinevustele akupaki keskel ja servas.


DVDRW kirjutas:
hans kirjutas:
Ise-ehitajad, kuidas te elemente tasakaalustate, kui üldse?
Ja kui täpselt peaks pinge olema võrdne? mis on lubatud erinevus. 0.02V/ maksimaalse ja minimaalse pinge vahel ei tohiks vist mitte midagi tähendada? (kõigub 0.01 ja 0.02 vahel )

Uued 18650 ei lähegi tasakaalust välja kui BMSi pole. thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maidor
HV kasutaja

liitunud: 20.08.2013




sõnum 28.06.2018 22:05:16 vasta tsitaadiga

BMSi roll on akusid veel kaitsa üle ja alapinge eest. Olen kahjustanud elemente oma lohakuse tõttu.
Minu aasta vanused elemendid on 0,1V erinevusega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.06.2018 23:03:28 vasta tsitaadiga

Keegi võiks toota odavaid non cell level BMSe, siis pole ka aku kahjustamise ohtu BMSi poolt.
midagi sellest ehitada: link icon_razz.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.06.2018 00:15:12 vasta tsitaadiga

Kõige parem oleks tõenäoliselt midagi nii:

Akupaki küljes on GND, +V ja siis hunnik balance juhtmeid iga celli jaoks, nagu lipodel näiteks. Puudub (cell level) BMS.
Sinna akupaki külge või siis otse tarbiva seadme külge tuleks siis lisada (kui seda juba pole) minimaalselt under voltage protection, mis jälgib ainult kogu akupaki pinget ja lülitab toite määratud pinge juures välja. Muidugi over current protection võiks ka kuskil olla.
Lisaks veel eraldi balance juhtmete külge käiv pingeindikaator, mida aegajalt sisse lülitada, et näha, kas vajab balanseerimist või mitte.

Üldiselt kasutada laadimiseks puhtalt GND ja +V juhet, balanseerimist tegemata. Kui mingi x aja pärast indikaatoriga kontrollides on akupakk balansist väljas, teha üks laadimiskord balanseerimist kasutades.

Nii tehes võib BMS-i unustada ja laadimine võtab ka vähem aega, v.a siis kui balanseerimisega laadimist teha. Suuremate akupakkide ja korralike elementide puhul võib balanseerimist vajada näiteks ainult korra aastas.

Vähemalt ise plaanin nii teha, kui lõpuks asja kätte võtan.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.06.2018 00:39:29 vasta tsitaadiga

OCP jaoks kasutan seda.
30A pidevaga välja ei löö.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maidor
HV kasutaja

liitunud: 20.08.2013




sõnum 29.06.2018 21:14:08 vasta tsitaadiga

Kas keegi oskab välja googeldada, palju see mootor pinget ja võimsust talub? See on 24-36V, aga mõnedel on ka 48V märgitud.
link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etsike
HV veteran
Etsike

liitunud: 24.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.06.2018 22:00:20 vasta tsitaadiga

Maidor, ei tea midagi selle mootori kohta. Aga mind huvitab, et mida teed sellega? Bottom bracketi kinnitusega abimootor?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
devean
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2018 23:32:00 vasta tsitaadiga

Enda aretus. Mootoriks Bafang BBS02 750W, ning aku on 52v, 20.3 ah.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IndrekM80
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2013




sõnum 03.07.2018 10:41:52 vasta tsitaadiga

Oh kui tore 750W mootor, nüüd hakkab kette ja hammasrattaid minema iga kuu 100 euro eest icon_smile.gif

PS. Kas keegi seda autoaku pealt funktsioneerivat punktkeevitust va sitanikerdist on kasutanud - 0.3mm niklit see suudab keevitada?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
devean
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2018 12:37:13 vasta tsitaadiga

IndrekM80 kirjutas:
Oh kui tore 750W mootor, nüüd hakkab kette ja hammasrattaid minema iga kuu 100 euro eest icon_smile.gif

PS. Kas keegi seda autoaku pealt funktsioneerivat punktkeevitust va sitanikerdist on kasutanud - 0.3mm niklit see suudab keevitada?

Hetkel on see kompott toiminud 2 kuud ja ca 600 km. Kett ja hammasrattad pole seda nägugi, et oleks lõppemas. Selle eest hoolitseb gearsensor, mis katkestab mootori töö käiguvahetuse hetkel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PAUKA
HV veteran
PAUKA

liitunud: 22.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2018 21:52:03 vasta tsitaadiga

IndrekM80 kirjutas:
Oh kui tore 750W mootor, nüüd hakkab kette ja hammasrattaid minema iga kuu 100 euro eest icon_smile.gif

PS. Kas keegi seda autoaku pealt funktsioneerivat punktkeevitust va sitanikerdist on kasutanud - 0.3mm niklit see suudab keevitada?


saada mulle prooviks natuke ja ma katsetan.

samas ise viskan aku minema, see on üsna õhtal, ja asendan mikroahju trafoga et saada ühtlasemat tulemust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Elektrijalgratas mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 95, 96, 97  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.