Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia piiramatu mahuga 4G/5G Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 46, 47, 48 ... 78, 79, 80  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.10.2017 12:29:42 vasta tsitaadiga

Kas vastab tõele väide, et ainult antenni ja ruuterit rentida ei saa? Et peab ka koduneti teenus olema tellitud. Eile õhtul alla 2.09 Mb/s, üles 1.02 Mb/s ja ping 137 ms, ei ole just kõige meeldivam pluss veel paar katkestust.
_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.10.2017 12:50:04 vasta tsitaadiga

Miks peaks mobiilsideoperaator sulle ainult ruuterit ja antenni rentima? See on kõrvalteenus, mis ei pea kasumit teenima, seega loogiline et nad seda ei paku. Osta need seadmed siis välja või rendi teise operaatori käest, kui teise operaatori ühendust tahad kasutada.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cb4
HV Guru
Cb4

liitunud: 24.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2017 13:12:56 vasta tsitaadiga

Kuidas ma saan ZyXeli ruuteril LTE3311 sageduse vastuvõtu panna 800 asemel 1800. Telia ütleb, et mul 800 peal, kuid ma ei suuda seda valikut leida icon_rolleyes.gif

E: Otsing aitas siiski: Network - WAN - Wan managment - More - Band - 800/1800/2600 valikud olemas.

_________________
Ma ei ole agressiivne juht, olen lihtsalt võistlushimuline.
Did i ever tell you the definition of "Insanity"?
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2017 13:26:29 vasta tsitaadiga

Cb4 kirjutas:
Kuidas ma saan ZyXeli ruuteril LTE3311 sageduse vastuvõtu panna 800 asemel 1800. Telia ütleb, et mul 800 peal, kuid ma ei suuda seda valikut leida icon_rolleyes.gif

E: Otsing aitas siiski: Network - WAN - Wan managment - More - Band - 800/1800/2600 valikud olemas.

ja tulemus? icon_razz.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cb4
HV Guru
Cb4

liitunud: 24.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2017 14:16:59 vasta tsitaadiga

Tulemuseks on kiirus taas seal kus olema peab icon_biggrin.gif

Ennem oli ika päris kohutav. Nüüd kenasti põhjas. Speedtest näitab alguses 24Mbps, ning siis jääb 21Mb peale. Ennem oli 2-3 vahel.

_________________
Ma ei ole agressiivne juht, olen lihtsalt võistlushimuline.
Did i ever tell you the definition of "Insanity"?
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maaa
HV vaatleja

liitunud: 12.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2017 14:26:57 vasta tsitaadiga

Renq kirjutas:
Kas vastab tõele väide, et ainult antenni ja ruuterit rentida ei saa? Et peab ka koduneti teenus olema tellitud. Eile õhtul alla 2.09 Mb/s, üles 1.02 Mb/s ja ping 137 ms, ei ole just kõige meeldivam pluss veel paar katkestust.


Ei vasta tõele, rendin antenni 1.99 kuu ilma igasuguse teenuseta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hendrik32
HV Guru

liitunud: 09.01.2007




sõnum 07.11.2017 00:25:34 vasta tsitaadiga

Nonii, tänasest millegi pärast netipulk ühendab ennast kaugema saatja külge, kuigi lähem saatja on üle kahe aasta probleemidevabalt töötanud, seda siis 2600 Mhz võrgus.
Jutt siis käib sellest saatjast: link (Cell 30)
Nüüd ühendab ennast selle saatja külge: link (Cell 10)
See annab tunda nii levi näitajates, mis on tunduvalt halvemad ning ka tulemustes - kui enne sai iga kell ja igast asendist lubatud 20/5 kätte, siis nüüd väga enam üle 10/5 ei saa ning ping kõigub teatud hetkedel päris korralikult.
800 Mhz võrgus asjalood väga ei muutu, kiirused on ikka sinna 10/5 kanti.
800 Mhz saatja: link (Cell 22)
Hetke tulemused ka (seisuga 06.11.17 kell 23:20)
800:
Spoiler Spoiler Spoiler

2600:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2017 00:38:06 vasta tsitaadiga

Ülilevi mis muud.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hendrik32
HV Guru

liitunud: 09.01.2007




sõnum 07.11.2017 19:00:22 vasta tsitaadiga

hendrik32 kirjutas:
Nonii, tänasest millegi pärast netipulk ühendab ennast kaugema saatja külge, kuigi lähem saatja on üle kahe aasta probleemidevabalt töötanud, seda siis 2600 Mhz võrgus.
Jutt siis käib sellest saatjast: link (Cell 30)
Nüüd ühendab ennast selle saatja külge: link (Cell 10)
See annab tunda nii levi näitajates, mis on tunduvalt halvemad ning ka tulemustes - kui enne sai iga kell ja igast asendist lubatud 20/5 kätte, siis nüüd väga enam üle 10/5 ei saa ning ping kõigub teatud hetkedel päris korralikult.
800 Mhz võrgus asjalood väga ei muutu, kiirused on ikka sinna 10/5 kanti.
800 Mhz saatja: link (Cell 22)
Hetke tulemused ka (seisuga 06.11.17 kell 23:20)
800:
Spoiler Spoiler Spoiler

2600:
Spoiler Spoiler Spoiler

Tänasest jälle "õige" saatja töötab ning ühendas selle külge, levi parameetrid taas väga head ning kiirused ka ilusti 20/5 piirajas. thumbs_up.gif
Võimalik, et see oli tingitud sidetrassi töödest, mis Paldiski maantee ja Humala tänava nurgal toimusid, aga see on puhtalt enda oletus, igastahes nüüd on tavapärane olukord taastunud.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markz
HV kasutaja

liitunud: 22.06.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2017 19:41:46 vasta tsitaadiga

Pool aastat tagasi toimis kogu süsteem perfektselt - samal ajal võis telekas mängida ning sai rahulikult mänge tõmmata või youtubeis aega veeta. Nüüd on aga olukord selline, et kui telekas mängima panna, siis tõmbab kogu ülejäänud osal kõri korralikult kinni. Kas varem oli siis kuidagi see teleka tarbimine väljaspool antud 20/5 kiiruseid või mismoodi sellised asjad toimuda saavad? Ping käis varem ka muidugi teleka bufferdamise ajaks hetkeks kõrgemale, aga ei olnud stabiilselt 150+ ning netikiirused nüüd ka kohe alla 0,7mb/s...
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 17.11.2017 20:26:03 vasta tsitaadiga

Eks Telioni müügiinimesed on head tööd teinud ja kliente on sinu masti ja sinu sektorile juurde tulnud.
Tasub muidugi uurida, milliseid sagedusi tugijaam pakub ja katsetada erinevate vahel. Mõni sagedus võib olla vähem koormatud.
Kui ei tea kuidas see käib, uuri sellesama teema vanemaid postitusi ja kui tolku pole, küsi. Asja jagavaid inimesi siin jagub.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanus-
HV kasutaja
jaanus-

liitunud: 22.07.2013




sõnum 18.11.2017 01:28:11 vasta tsitaadiga

oisu sektor müüdi ka aastaga üle ilmselt, kiirustest pole poolt ka enamasti järel, tuli pakkujat koduinterneti 4g osas vahetada kellel oli parem saatja samas mastis ja puudub ummistus (for now)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markz
HV kasutaja

liitunud: 22.06.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2017 15:17:02 vasta tsitaadiga

tcumen kirjutas:
Eks Telioni müügiinimesed on head tööd teinud ja kliente on sinu masti ja sinu sektorile juurde tulnud.
Tasub muidugi uurida, milliseid sagedusi tugijaam pakub ja katsetada erinevate vahel. Mõni sagedus võib olla vähem koormatud.
Kui ei tea kuidas see käib, uuri sellesama teema vanemaid postitusi ja kui tolku pole, küsi. Asja jagavaid inimesi siin jagub.


Eksperiment näitas, et:
*800MHz kiirused kõiguvad - vahepeal ilusti max, siis jälle näotu (ühtegi teist seadet taga ei olnud)
*1800MHz ühendus kehv - kiirused madalad ja ping kõrge (väliantenn võiks asja paremaks muuta ilmselt?)
*2600MHz on nulline seis

Mast 1,3km kaugusel otsenähtavuses. Aga kuna ükski teine teenusepakkuja midagi ligilähedastki ei paku(?), siis elagu Telia ning aitäh sellegi eest! icon_lol.gif
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 18.11.2017 15:59:22 vasta tsitaadiga

Markz kirjutas:


*1800MHz ühendus kehv - kiirused madalad ja ping kõrge (väliantenn võiks asja paremaks muuta ilmselt?)

Välist antenni tasub proovida kindlasti.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2017 16:03:26 vasta tsitaadiga

Enne tasub sim korra telefoni pista, katusele ronida ja proovida kas on mingit erinevust. Suundantenn annab kindlasti parema tulemuse kui lihtsalt telefon katusel, aga saab vähemalt pildi ette, kas asi on levis või ülekoormuses.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 18.11.2017 18:19:55 vasta tsitaadiga

Kui 1,3 peal ei tule kiirust siis ülemüük. ei aita see antenn. 2600 olemasolul muidugi võib proovida, aga pildi saad kätte ka masti lähedal. Kui kiirust pole ei aita ka antenn.
Läbikäidud teema Teliaga.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2017 19:19:57 vasta tsitaadiga

soovitan julgelt lasta Telia tehnikul probleem üle vaadata ja siis alles lisada siia kommentaar, kas sai midagi teha või ei saanud midagi teha.
iga maja ja asukoht on oma eripäradega ning pärast selgub, et teise nurga all natuke kaugemal asuvast Elisa mastist tuleb parem Telia sagedus ja kiirus.

kuna operaatoritel on juba pikka aega kasutusel ühismastid ja vahetatakse omavahel mastides olevaid kohti siis ajalooliselt teada olev masti omanik, ei ole kehtiv reegel parima signaali saamiseks.
vahetusi tehtigi osaliselt ka selle pärast, et mitte kõrvuti üksteise võidu neid torne rajada, kulude kokkuhoid muidugi ka ning ka see, et nii on kõige kiirem viis võrku tihendada ja kiirendada kui ühes kohas on koormus nii suur, et kõik kolm sagedust üleval.

viimase murekliendi kohta, sul on veel lootust kui ainult 800 peal siiani tiksunud oled, kui 1800 signaal nõrk sellise vahemaa peal siis on igati kohane väliantenn välja saada ning kui ka see sagedus üle koormatud, siis ehk tekitatakse masti veel lisa 2600.

tevita teenusepakkujat, lase spetsialistil üle vaadata ja küsi lahendust.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2017 23:47:58 vasta tsitaadiga

Nonii, asjad arenesid siis nii kaugele, et loobun Teliast. Täna sain sõnumi ka, et jaamade töös häireid ei ole ja ülekoormusega on tegemist (nagu ma seda ei ole juba kuid rääkinud) Ja uuendusi plaanis teha ei ole. Elisast sai võetud täpselt sama summa eest 50/20 pakett ja ma ei ütle, et see töötab nagu kulda tipptunnil, a samal õhtusel tipptunnil, kui Telias oli 2 mega alla ja upload korras, siis Elisas on olnud nii 20-30 ja isegi kuni maksimum. Ja noh midagi steamist tirida on muidugi puhas rõõm 6.1 mega vs 2.5 icon_smile.gif Aga nüüd küsimus, kas Huawei B525 on väärt ruuter ja maksab võtta zyxeli asemele? Antenni ostan vast Teliast välja, sest augud ja asjad ju kõik puuritud.
_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2017 08:18:31 vasta tsitaadiga

Renq kirjutas:
Nonii, asjad arenesid siis nii kaugele, et loobun Teliast. Täna sain sõnumi ka, et jaamade töös häireid ei ole ja ülekoormusega on tegemist (nagu ma seda ei ole juba kuid rääkinud) Ja uuendusi plaanis teha ei ole. Elisast sai võetud täpselt sama summa eest 50/20 pakett ja ma ei ütle, et see töötab nagu kulda tipptunnil, a samal õhtusel tipptunnil, kui Telias oli 2 mega alla ja upload korras, siis Elisas on olnud nii 20-30 ja isegi kuni maksimum. Ja noh midagi steamist tirida on muidugi puhas rõõm 6.1 mega vs 2.5 icon_smile.gif Aga nüüd küsimus, kas Huawei B525 on väärt ruuter ja maksab võtta zyxeli asemele? Antenni ostan vast Teliast välja, sest augud ja asjad ju kõik puuritud.


Tubli, nii peaksid kohe tegema kui teenusega probleebid ei lahene ja operaator kinnitab, et antud kohas olukorda parandada ei saa.
Samas, ehk küsid nüüd abi ja infot konkreetse Huawei kohta Elisa teemast, siin neid kasutajaid polegi vist.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2017 14:43:20 vasta tsitaadiga

https://pood.telia.ee/productInfo/365/ruuter-huawei-b525-4g/B525 - indrekp, kiika korra siia ja õpi tundma. Tegelikult täiesti OK seade , kuna AC wifi
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2017 15:45:54 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
https://pood.telia.ee/productInfo/365/ruuter-huawei-b525-4g/B525 - indrekp, kiika korra siia ja õpi tundma. Tegelikult täiesti OK seade , kuna AC wifi


Teemaks piiramatu mahuga 4G koduinternet.
Alguses jagati teenusega vanemaid Huawei seadmeid ning need olid üsna põdurad vaatamata heale sisevõrgu rauale, gbit lan ja ac wifi.
Koduinterneti 4G osa kippus ikka maha kukkuma ja keegi suutis ära testida, et Zyxeliga toimis minuTV ka sujuvamalt. Kaughaldus oli pigem rikete lahendamisel abiks.

Seda uut Huaweid pakub Telia veel mobiilse interneti kasutajatele ja küllap ta ka töötab aga siin teemades pole lihtsalt kogenud kasutajaid, Konkurendid aga kahte Huawei mudelit ainult kasutavadki seega väärt kogemusi saab nende kasutajate käest.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Relax
HV kasutaja
Relax

liitunud: 14.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2017 10:22:30 vasta tsitaadiga

Millist lisaruuterit võiks kasutada eramajas selle Telia 4g paketiga, et wifi ulatuks normaalselt ka maja teise nurka? Hetkel peamine ruuter Zyxel LTE3311
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2017 18:32:54 vasta tsitaadiga

Kui teise lisaks paned, siis vea juhe teise maja otsa ja pane selle külge suvaline ruuter. Olulised on kaks asja:
1. Kui tahad, et oleks üks koduvõrk, siis juhtme pead pistma LAN mitte WAN pesasse(jah, mõnikord võib ka teistmoodi mõistlik olla, aga kui sul selline vajadus on, siis tõenäoliselt tead juba ise mida ja miks teed).
2. lisaruuteril tuleb DHCP välja lülitada
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.11.2017 18:37:43 vasta tsitaadiga

Mul on maal Netgear Range Extender EX3700 laiendama pandud
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jksk
HV vaatleja

liitunud: 02.01.2008




sõnum 01.12.2017 12:27:17 vasta tsitaadiga

Selline küsimus: kui mu huawei ruuter saab piiratud mahu ja piiramatu kiirusega paketis enam-vähem stabiilselt 40-50 Mbps kätte, kas siis on alust arvata, et piiramatu mahuga paketis tuleb alati 20 Mbps, nagu püssist? Või jagatakse mastist eri pakettidele sagedust erinevalt?

Ja kui OT ei karda, siis kas sama loogika on ka teistel opekatel?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avax
HV Guru
avax

liitunud: 10.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2017 13:19:23 vasta tsitaadiga

jksk kirjutas:
Selline küsimus: kui mu huawei ruuter saab piiratud mahu ja piiramatu kiirusega paketis enam-vähem stabiilselt 40-50 Mbps kätte, kas siis on alust arvata, et piiramatu mahuga paketis tuleb alati 20 Mbps, nagu püssist? Või jagatakse mastist eri pakettidele sagedust erinevalt?

Ja kui OT ei karda, siis kas sama loogika on ka teistel opekatel?


Kogemus ütleb, et hoolimata kohalike innustunud kõneisikute jutust on ühenduskiirus kahe erineva paketikaardiga teine.
YMMV
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2017 13:25:12 vasta tsitaadiga

jksk, ükski opekatest ei saa garanteerida ühenduskiirust, mis sõltub tavaliselt kasutavast tehnoloogiast. 4G on igaljuhul kõikuva iseloomuga. Õhk on ikkagi ülekandemehhanism. 20/5 paketi puhul on viimane kunstlikult piiratud. Erisused tekivad koormusest ja levialatingimustest.

Sinu ootustele vastav võiks olla Levikom, Wavecom, vms analoogne point-to point ühenduse teenusepakkuja.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2017 13:41:56 vasta tsitaadiga

Pailaps, küsimus oli vist pigem selle nurga alt, et kas lisaks kiiruse piiramisele on pakettidel ka mingid prioriteedid st. kui mingil hetkel ressurssi kõigile ei jätku, siis kas kõik saavad lahjema supi või on mõnel supp lahjem kui teisel.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2017 13:58:17 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Pailaps, küsimus oli vist pigem selle nurga alt, et kas lisaks kiiruse piiramisele on pakettidel ka mingid prioriteedid st. kui mingil hetkel ressurssi kõigile ei jätku, siis kas kõik saavad lahjema supi või on mõnel supp lahjem kui teisel.


Kehtib põhimõte " kes ees, see mees " Best effort sisuliselt.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2017 16:29:45 vasta tsitaadiga

jksk kirjutas:
Selline küsimus: kui mu huawei ruuter saab piiratud mahu ja piiramatu kiirusega paketis enam-vähem stabiilselt 40-50 Mbps kätte, kas siis on alust arvata, et piiramatu mahuga paketis tuleb alati 20 Mbps, nagu püssist? Või jagatakse mastist eri pakettidele sagedust erinevalt?

Ja kui OT ei karda, siis kas sama loogika on ka teistel opekatel?


Jah, kui hetkel saad 40-50 kenasti kätte siis F4G piiramatu mahuga paketis saad ka kenasti 20Mbit/s kätte. Sagedused on samad ja neid saab ainult tugijaamale lisada, maha vast ei võeta.
Edasine on juba sõltuv masti koormusest ja leviparameetirite muutusest.

Sama kehtib ka teiste operaatorite kohta.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2017 16:40:07 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:


Sama kehtib ka teiste operaatorite kohta.


ot:
mina selles nii kindel ei oleks:
https://www.elisa.ee/et/elisast/teenuste-tingimused-hinnad/erakliendile/mobiilse-interneti-kodupakett
tsitaat:
14. MiNT koduinterneti paketid (välja arvatud MiNT Home Unlimited 4G) ei ole ette nähtud tegevusteks, millega kaasnevad suuremahulised ja pidevad andmesidesessioonid. Elisa jätab endale õiguse piirata või prioritiseerida internetiühenduse tüüpe, mis koormavad mobiili- ja andmesidevõrke või tekitavad teistele klientidele või internetiteenuste kasutajatele häireid teenuste kasutamisel.



Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2017 17:55:26 vasta tsitaadiga

Juba enda töötamise ajal ei viitsitud sellise rumaluse tegelemisega vaeva näha, vaevalt nüüdki. Ilmselt koormatud sageduste peal peaks hakkama tegema. speedtest.net prioriteediks. Kliendile info, et näed kiirused korras juu.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2017 18:03:09 vasta tsitaadiga

Pailaps, pigem nii, et kes kalli mahupiiranguga paketi on ostnud, saab prioriteedi. Aga Elisal vähemalt varasemalt oli küll kohinet.... ok, sellest saab aru et s*tasikutajaid piirati, aga piirati kohati ka tavalisi ühendusi mittestandartse pordi peale(näiteks mina ei jooksuta ssh-d kunagi port 22 peal, logid on kohe palju puhtamad kui suvalised bot-d kogu aeg kangutamas ei käi).
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 01.12.2017 21:49:52 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Pailaps, pigem nii, et kes kalli mahupiiranguga paketi on ostnud, saab prioriteedi. Aga Elisal vähemalt varasemalt oli küll kohinet.... ok, sellest saab aru et s*tasikutajaid piirati, aga piirati kohati ka tavalisi ühendusi mittestandartse pordi peale(näiteks mina ei jooksuta ssh-d kunagi port 22 peal, logid on kohe palju puhtamad kui suvalised bot-d kogu aeg kangutamas ei käi).

Kui tahad saada kätte täielikku kiirust, siis pead ikka kõigepealt investeerima Pre-5G tehnika ostmisesse. icon_cool.gif
Seda lihtsal põhjusel - Pre5G tehnikale antakse Kõrgem Prioriteet ning seadmed mis on 4G seadmed, saavad Madalama Prioriteedi.
---------------------
Ning see on vähemalt aasta nii olnud ning on täpselt samamoodi nii Teliaga kui ka Elisaga.

Reaalne näide:
- mul on olemas nii ainult 4G seade kui ka Pre-5G seade.
A. ainult 4G seade; kiirus kõikuvalt mingi 5-15 Mega. (Teliaga, Simpel)
B. kuid kui panna tööle Pre-5G seade, siis on kiirus kohe 70-80Mbit/s. (Teliaga, Simpel)
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2017 22:30:50 vasta tsitaadiga

Pre-5G puhul on teema vist pigem selles, et need suudavad mitut sagedust korraga kasutada mitte selles, et operaator neile prioriteedi annaks.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2017 22:37:02 vasta tsitaadiga

pole sellist standardit nagu pre-5G, vanasti oli see advanced lte. spetsialist... ja ma ei googeldanud.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-kasutaja-
Kreisi kasutaja
-kasutaja-

liitunud: 21.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2017 02:34:38 vasta tsitaadiga



20Mbps on ilus uni ja nii viimased kuu aega thumbs_up.gif
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2017 09:01:48 vasta tsitaadiga

-kasutaja- kirjutas:

20Mbps on ilus uni ja nii viimased kuu aega thumbs_up.gif


See võib nii jäädagi kui Teliaga ühendust ei võta.
Teemas on räägitud erinevatest sagedustest, uutest tugijaamadest ja suundadest ning antennidest ja ruuteritest.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 14.12.2017 13:57:33 vasta tsitaadiga

Telial on mingi krooniline suhtluspuudus, et muidu netti ei anta kui ei suhtle...
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2017 18:05:31 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Telial on mingi krooniline suhtluspuudus, et muidu netti ei anta kui ei suhtle...

Tõsi, vahel on vaja ka suhelda.
Kuigi jah, Telial on olemas hulga masinaid mis ennetavad probleeme, antakse teada sõlmedest, mastidest, klientidest, ruuteritest, digiboksidest kus on probleemid, vead, hakkimised, koormused ning vastavalt nendele andmetele tegutsetakse. Prioriteetidena kriitilisemad kohad ning siis järjest lihtsamate asjadeni.

Samas on kasulik endast märku anda kuid mõni teenus on probleemne ning teenusepakkuja ise pole kontakti võtnud.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2017 12:54:23 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
-kasutaja- kirjutas:

20Mbps on ilus uni ja nii viimased kuu aega thumbs_up.gif


See võib nii jäädagi kui Teliaga ühendust ei võta.
Teemas on räägitud erinevatest sagedustest, uutest tugijaamadest ja suundadest ning antennidest ja ruuteritest.


A samas võib see nii jääda ka siis, kui oled kuid sel teemal Teliaga vestelnud. Kuigi mulle ei meeldi ühest kohast teise pendeldada ja Elisal oli siis kunagi üsna närune levi, siis otsustasin ikka proovida ja vist võib rahule jääda. Hind täpselt sama aga kiirus 50/20 mitte 20/5 ja selliseid suuri ülekoormusest tingitud kiirusesurmasid ka pole täheldanud.

_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2017 17:02:33 vasta tsitaadiga

Renq kirjutas:
indrekp kirjutas:
-kasutaja- kirjutas:

20Mbps on ilus uni ja nii viimased kuu aega thumbs_up.gif


See võib nii jäädagi kui Teliaga ühendust ei võta.
Teemas on räägitud erinevatest sagedustest, uutest tugijaamadest ja suundadest ning antennidest ja ruuteritest.


A samas võib see nii jääda ka siis, kui oled kuid sel teemal Teliaga vestelnud. Kuigi mulle ei meeldi ühest kohast teise pendeldada ja Elisal oli siis kunagi üsna närune levi, siis otsustasin ikka proovida ja vist võib rahule jääda. Hind täpselt sama aga kiirus 50/20 mitte 20/5 ja selliseid suuri ülekoormusest tingitud kiirusesurmasid ka pole täheldanud.


Just nii, proovima peab, samas ei ole ka 50/20 kuidagi garanteeritud vaid on kuni...kasutajate ja koormuste maht antud asukohas täis saab.
Kui nüüd küsija vaatevinklist võtta siis võib-olla on ta juba oma asukohas kõik ära proovinud ja käigus on viimane õlekõrs, seda me ei tea.
Nagu ka seda ei tea, milles pudelikael on, võibolla on tagumises toas wifi levi nõrk, võibolla masti küsimus?
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristocfc
HV veteran
Kristocfc

liitunud: 07.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2017 00:24:42 vasta tsitaadiga

Täna on asi ikka allaooole igasugust arvestust. Alla 0,5mega sekundis. Isegi die hardi ei saa vaadata icon_evil.gif
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2017 00:38:58 vasta tsitaadiga

Ei saa kurta
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olc
HV Guru
olc

liitunud: 28.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2017 00:39:53 vasta tsitaadiga

Ei kurda, aga ma linnale lähedal kolme masti ulatuses
http://www.speedtest.net/my-result/a/3498442819
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaXakas
Kreisi kasutaja
MaXakas

liitunud: 16.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2018 15:12:15 vasta tsitaadiga

Sai nüüd kodukootud pulk+suvaruuter lahenduse asemele tellitud Teliast Huawei B525, aga ilmnes üks väga rõve jama selle huiaweiaga:
Kas tõesti see Huawei pann ei paku kohalikku DNS lahendust? Mis mõttes nagu sellist elementaarset asja pole?

_________________
There is no such thing as allkiri!
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 10.02.2018 19:20:59 vasta tsitaadiga

Ise küsid, ise vastad:
tsitaat:
huiaweia

icon_biggrin.gif
Ma olen selle nn. F4G kasutaja selle algusest peale ja kasutan netipulka ja omatehtud ruuterit just seetõttu, et saaksin asju konfida oma soovi järgi.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaXakas
Kreisi kasutaja
MaXakas

liitunud: 16.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2018 19:49:48 vasta tsitaadiga

tcumen kirjutas:
Ise küsid, ise vastad:
tsitaat:
huiaweia

icon_biggrin.gif
Ma olen selle nn. F4G kasutaja selle algusest peale ja kasutan netipulka ja omatehtud ruuterit just seetõttu, et saaksin asju konfida oma soovi järgi.

Sai oma isetehtud lahendusest loobutud kahtlase aeglustuse tõttu: teatud aegadel päevas (enamasti õhtuti) kukkus pulk+ruuter lahendusega kiirus kooma. Pulka ruuteri tagant arvuti taha pistes oli lubatud kiirus käes! Ruuteri taga jällegi mitte. Ei oska muud seisukohta võtta, kui et pulk koormab hosti vastavalt eetris olevale läbule, aga ruuter ei suutnud sellist koormust läbi jahvatada.
Aga see lokaalse DNSi puudumine tuli küll ootamatusena icon_mad.gif

_________________
There is no such thing as allkiri!
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 10.02.2018 20:01:28 vasta tsitaadiga

Kui ei ole saladus, mis kooslust oma lahenduses kasutasid ja kas proovisid aegluse põhjuseid diagnoosida?
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaXakas
Kreisi kasutaja
MaXakas

liitunud: 16.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2018 20:42:08 vasta tsitaadiga

Ruuteriks TP-Link TL-WDR3600 OpenWRT/Lede-ga ja pulk Huawei E3372 Hilink.
Kaasajal lähevad Aknad ja moodsad linuxid sellest Hilinkist mööda ja saavad välise IP. Ledega seda pulka muud moodi kui Hilink mode's NCM driveriga ei õnnestunud käiata.
Ei olnud ka viitsimist pulka Hilinki firmawarese pealt "tavalise" peale flashima hakata...
Proovisin aeglust diagnoosida, aga sinna see jäi, et "nii see lihtsalt on". Suurimate aegluste aegu oli prose kasutus ruuteris vist ca 30% kandis, võibolla oli selles süüdi pulk, võibolla piisas sellest kiiruse söömiseks.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
There is no such thing as allkiri!
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia piiramatu mahuga 4G/5G Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 46, 47, 48 ... 78, 79, 80  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.