Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Vega seeria arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 50, 51, 52  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
KrikU
HV veteran

liitunud: 14.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2017 17:23:15 vasta tsitaadiga

Praegu lõikaksid kiire unboxing videoga päris head vaatajakrediiti YT-s icon_wink.gif
Ootame siis uudiseid icon_cool.gif
Kommentaarid: 129 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trip
HV Guru
trip

liitunud: 15.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2017 18:16:21 vasta tsitaadiga

http://fudzilla.com/news/graphics/44401-amd-is-losing-100-on-every-vega
Kommentaarid: 406 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 303
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2017 18:27:00 vasta tsitaadiga

Ja 100 daala kallima hinnaga oleks neil piix majas.....tekib küsimus, et mida nad mõtlesid kui seda kaarti tegid.
Sellest turu võitmisest pole järgmine aasta enam kasu

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2017 18:46:50 vasta tsitaadiga

Täidavad kasumit teeniva CPU poole arvelt GPU poole tekitatud auku? Pole üldse tark tegu.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2017 22:56:47 vasta tsitaadiga

amd rx vega 56 to vega 64 bios flash - no unlocked shaders, improved performance (via techpowerup)
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hempadonok
HV kasutaja
hempadonok

liitunud: 11.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2017 04:05:24 vasta tsitaadiga

Sain ka lõpuks mänguasja kätte. Proovisin ainult viimast ajurit, sobiva takti leidmine 17.8.2-ga on paras pudru ja kapsad.
Voolutarve(Wmax) on mõõdetud kogu profiilikastile miinus monitorid, HBM2 kõigis testides(v.a. "stock") 1100MHz, power limit +50%(v.a. "stock") ja ventikas põhjas(ai-ai kõrvadele):
Spoiler Spoiler Spoiler

Prose oli kõigis testides 4,0GHz peal, GPU tuunimine sai tehtud Wattmaniga, seega muudetud vaid P6/P7 state. Võrdluseks oli kogu süsteemi tarve klokkimatta 280x-iga circa 290W
Mälud jooksid 1105MHz sagedusel vaid Heavenit(mänge pole veel proovinud), 1110 ja edasi oli tulemuseks GSOD(gray). Mälude volt selle ajuriga ei muutu.
HBCC Firestrikes midagi eriti ei teinud, Superpositionis andis tubli 15% skoorile juurde. Samas on profiilikastis ainult 8GB DDR3-e
Spoiler Spoiler Spoiler

Hetkel tundub piduriks olema toide, pole isegi "bronze" teine. Vesi läheb ilmselgelt selga mingi hetk, HBM2 ei paista ka üle 65 kraadist temperatuuri seedima.
Kui homme aega saan, kisun kaardi paljaks ja vaatan vrm temperatuurid/voldid täpsemalt üle...

_________________
Hommik on õhtust kainem ...Aegopodium!
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2017 22:39:44 vasta tsitaadiga

AMD peaks lihtsalt tunnistam, et läks metsa ja müüma mingi pool nuditud variandina miner kaartidena - vähem porte factory undervolt vms. Teenib midagi vähemalt tagasi.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2017 10:51:42 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Olles saanud mõningast tagasisidet Instinct M25 ja Epyc koosluse jõudlusnumbritest siis tõenäoliselt AMD'l ei oleks probleeme kogu oma Vega toodangu mahamüümisega märgatavalt kasumlikumas sektoris. Tõenäoliselt see ka põhjus miks RX Vega launch sellisel ajal on nagu ta on.

Lisaks Applega sõlmitud diil.


Mitte midagi ei läinud metsa, lihtsalt kaart on teise suunitlusega ehitatud ja kasumit teenitakse mujalt.

Jõudluselt on võrreldav GP104ga, paremini optimeeritud koodi korral isegi GP102ga. AMD saab tõmmata aktsionäridele tabelisse risti, et konkureerib highend segmendis.

(tellisin endale LDLCst V56'e ära, koodiga sai hinna €409 peale - ehk siis samas augus GTX1070'ga. Tarnega läheb veidi aega kahjuks, tundub.)
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Philandros
HV vaatleja

liitunud: 13.11.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2017 12:07:28 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:


(tellisin endale LDLCst V56'e ära, koodiga sai hinna €409 peale - ehk siis samas augus GTX1070'ga. Tarnega läheb veidi aega kahjuks, tundub.)


Kumma kaardi, MSI või Sapphire? Ma ise tellisin Sapphire'i 28.08. Täna küsisin oletuslikku kuupäeva tarneks ja vastati, et neil puudub informatsioon varude täiendamisest.

tsitaat:
Concernant la carte graphique Sapphire que vous souhaitez nous n’avons pas d’information sur un éventuel réapprovisionnement, j’en suis navrée.

Mis puutub Sapphire'i graafikakaarti, mida soovite, meil pole teavet võimaliku täiendamise kohta, vabandust.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hempadonok
HV kasutaja
hempadonok

liitunud: 11.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2017 12:07:49 vasta tsitaadiga

Minu eilne voolutarbe post on pointless, miskipärast ei rakendu 950mV WattManis mitte core vaid hoopis memory volti muutes icon_neutral.gif
Madalaim tundub olevat 850mV/1459MHz. Panin prooviks kaardi kaevama NiceHashiga, mälu temperatuuri alla 65 kraadi ei õnnestu hoida
Spoiler Spoiler Spoiler

Voolutarve selle undervolti juures 330W kogu kastil. Pmst ka ilma kaevandamisesse süvenemata peaks kaart ennast veeplokiga aastaga tagasi teenima.

_________________
Hommik on õhtust kainem ...Aegopodium!
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2017 12:13:17 vasta tsitaadiga

@Philandros - P*rse, Sapphire. Samal päeval tellisin. Pole vastust saanud, eeldatavasti saan sama mis sulle tuli siis.
@hempadonok - tundub, et kiiruses selle undervoltimisega väga ei kaotanud, seega säilib vahe non-ref GTX1080ga kuid voolutarve UV järgselt üsna sama V64<->GTX1080.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hempadonok
HV kasutaja
hempadonok

liitunud: 11.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2017 12:39:23 vasta tsitaadiga

anubis, proovisin Firemarki samade sätete juures:

Ajur tõstis ise 900mV peale, aga voolutarve vähenes stockiga võrreldes tublisti ja skoori tuli ka juurde.
HBM2 volti tahaks muuta, loodetavasti järgmises ajuris see võimalus olemas.
See nädal enam kaardi näppimiseks aega pole, jääb esialgu paljaks koorimatta

_________________
Hommik on õhtust kainem ...Aegopodium!
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2017 12:42:57 vasta tsitaadiga

Firestrike võrdluslingi saad anda?
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hempadonok
HV kasutaja
hempadonok

liitunud: 11.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2017 12:47:03 vasta tsitaadiga

Mul demoversioon ja 3dmark ei tunnista 17.8.2 driverit...
_________________
Hommik on õhtust kainem ...Aegopodium!
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Philandros
HV vaatleja

liitunud: 13.11.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2017 13:08:02 vasta tsitaadiga

Edit: See kaart on nüüd otsas.
https://www.scan.co.uk/products/standalone-8gb-msi-radeon-rx-vega-56-14nm-3584-streams-1156mhz-1471mhz-boost-800mhz-hbm2-dp-hdmi

Edit:
Eesti ettevõtted on ikka halenaljakad. Galadoris Powercolori versioon müügil. Tarne 3-5 nädalat ja hinnaks 639.90€
https://www.galador.ee/1630-videokaardid/4625386-powercolor-radeon-rx-vega-56-8gb


viimati muutis Philandros 01.09.2017 19:21:22, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bitCON
Aeg Maha 2n

liitunud: 12.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2017 18:01:30 vasta tsitaadiga

Philandros kirjutas:
@anubis: Scan näitab hetkel, et MSI on laos, vähemalt leht ei viita preorderile. Võib olla saad ldlc'st canceldada ja tellida scanist praegu.
https://www.scan.co.uk/products/standalone-8gb-msi-radeon-rx-vega-56-14nm-3584-streams-1156mhz-1471mhz-boost-800mhz-hbm2-dp-hdmi

Edit:
Eesti ettevõtted on ikka halenaljakad. Galadoris Powercolori versioon müügil. Tarne 3-5 nädalat ja hinnaks 639.90€
https://www.galador.ee/1630-videokaardid/4625386-powercolor-radeon-rx-vega-56-8gb


Kui ostjaid leidub siis miks mitte. Terve foorumitäis ostab siin liiva käest räigelt ülehinnatuid kaarte icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2017 23:04:02 vasta tsitaadiga


Link



Link
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2017 10:24:54 vasta tsitaadiga

vega64 on stockis (bios1 balanced) ikka korralikult power limited. vendi konf lükkab kiirelt 2400rpm peale ja hoiab päris kergelt alla 85c throttle punkti. max hetkeline temp olen ainult korra 82c siiani näinud. benchimised käivad muidugi kiirelt ka, nii et ei anna võimalustki üle kuumeneda. graafikud jooksevad kõrvuti, väga selgelt on näha, et takt veel temperatuuri pärast ei liigu.

takt, mida hoitakse, kõigub üldjuhul 1440 ja 1500 vahel. vahetevahel paarkümmend mhz siia-sinna mõlemalt poolt lisaks. täpne takt sõltub koormuse tüübist.

seni paistab eelduste kohaselt käituvat, nii umbestäpselt stock 1080 perf.
voolutarve on igasuguste koormuste all 1080 võrreldes +110/120w.
idles on vega voolutarve muide märkimisväärselt madal, 1-2 monitoriga 20w madalam kui 1080. gpu takt läheb siis kuskile 32-73mhz kanti. kui ma õigesti mäletan, on see üks uuem muudatus.

edit:
ei saa sellest undervoltimise loost hästi aru. mida vega teeb automaatselt ja mida mitte.
keerasin wattmanis pinged 0.9 peale, +50% power limit, venti ka hooga peale. kõik paistab töötavat aga gpu takt jääb 1474 mhz peale. voolutarve mõnekümne vati kaugusel 1080-st ja perf vist parem kui vegal stockis.

edit2:
nojah, öösel tuhmi peaga katsetused pididki täiesti mööda olema.
pmst, ei tohi ära unustada, et wattmanis statede peal saab klõpsida ja min/max sättida. gpu jaoks siis state 6-7 jätta ja mälu jaoks vaid state 3 ainult kuna ainult neid saab mudida.

+50% power limit tegi takti oluliselt stabiilsemaks kuigi jah, vendil jäi 2400rpm selle jahutamiseks väheks, 3400 rpm vajas.
keerasin pingeid tunde järgi allapoole aga aru sealt ei saa, mis hetkel enam midagi ei rakendu. peaks vist otsima videodest, mis tööriistad mis infot õigesti näitavad :/

mäluga on lihtne, see läheb mu kaardil 1015mhz ja mitte rohkem (kusjuures, mälu kiirust tõstes gpu takt langes, 1015 mäluga kukkus gpu takt ~20mhz).

undervolt mingil määral igal juhul töötab sest kogu masina voolutarve oli furmarkiga stockis 364w (1540+-10 mhz), auto pingega 418w (1597 mhz), nüüd on 330w kanti (1570-1572 mhz). mis pingel, ma ei tea.
isegi +50% power limitit ei aita halvemal juhul 1600mhz kätte saada. ja nagu näha, siis viimased 25-30mhz saab 88w hinnaga icon_smile.gif
keerasin power limiti nulli tagasi, sest 330w on niikuinii vähem kui algselt. takt jätkuvalt 1570. hästi.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hempadonok
HV kasutaja
hempadonok

liitunud: 11.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2017 10:59:44 vasta tsitaadiga

londiste, õigeid numbreid näitab ainult WattMan ja HWINFO64 viimane beta(VDDC sensor tuleb deaktiveerida). Mälude puhul vist loteriiga ei vedanud siis(kui 17.8.2 driver), 90 protsenti kaartidest pidavat 1090MHz tuimalt jooksma.
Kindlasti jooksutab ajuri sassi Afterburner ja mingi registris sahker-mahkerdamise peale pidavat WattTooliga P1-P7 muuta saama ja siis mälu WattManis. Aga üldiselt peab lootma, et AMD kiiremas korras uue ajuriga WattMani bugid välja siluks.
Ainuke overlay mis töötab on RTSS

_________________
Hommik on õhtust kainem ...Aegopodium!
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2017 11:07:53 vasta tsitaadiga

ei tea, mul nii viimane afterburner kui gpu-z näitavad sama infot, mida wattman. afterburnerist pole mitte ühtegi kontrollimise asja sisse lülitanud, nii et wattman töötab küll täpselt nagu peab. ja monitooritavaid asju kontrollib ka päris hästi. pinge on see üks asi, mille monitoorimine hästi ei paista õnnestuvat.

watttooliga ei viitsi väga nikerdada, läheb kole keeruliseks mu praeguseks otstarbeks. pealegi, kust seda ametlikult saab?

overlayd töötavad mul vajadusel küll kõik icon_smile.gif

edit:
watt-manist on praegu öeldud, et pinge võiks 0.950 olla. see ilmselt reaalsuses ei rakendu, voolutarbe vähenemine lõppes üsna kiirelt kuskil 1.0 kandis kui mitte kõrgemal.

veidi veidral kombel seekord on furmarkis takt kõrgem kui mujal ja mängudes. ning kindlasti ei jää selle juures puudu ei jahedusest ega power limitist. pakun, et see on amd intelligentne kontroll, mis ühtlase koormuse juures suudab optimaalsema takti leida?

pinget kõrgemaks ajada ei ole mingit tahtmist. automaatne - mis peaks olema 1.25 - käis, nagu öeldud, masina voolutarbega 418w juures. mul on karvane tunne, et pinget üles ajades tulevad tulemused juba konkreetselt halvemad, sest power limitist jääb lihtsalt puudu.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hempadonok
HV kasutaja
hempadonok

liitunud: 11.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2017 11:36:06 vasta tsitaadiga

londiste, mina sain GPU core 850mV peale WattManis HBM volti muutes, ei tea miks see nii toimib. AB pidavat WattMani sassi ajama, sestap näitavadki kõik sama
_________________
Hommik on õhtust kainem ...Aegopodium!
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2017 11:39:29 vasta tsitaadiga

mul peaks olema see viimane hwinfo beeta aga see näitab aiateibaid. wattman ise ei tea pingest üldse midagi, ab ei ole usaldusväärne. puhtalt reaalse voolutarbe pealt ühest hetkest enam väiksem pinge lihtsalt ei rakendu. mingile maale on selgelt aru saada, et töötas.

seda hbm pinge asja tean, pmst muudan kõiki koos praegu, peaks rakenduma niipalju kui võimalik.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hempadonok
HV kasutaja
hempadonok

liitunud: 11.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2017 11:47:52 vasta tsitaadiga

Nii overclock.net kui ka ocuk Vega omanike ja AMDMatti info põhjal on lahenduseks uninstall AB-le, DDU-ga puhtaks ja ajur uuesti peale. Siis pidavat töötama HWINFO. Proovin üles leida täpsemad tsitaadid
_________________
Hommik on õhtust kainem ...Aegopodium!
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2017 12:47:48 vasta tsitaadiga

ma ilmselt ei viitsi seda nii põhjalikult ette võtta. konkreetne pinge ei olegi tegelikult oluline, lõpptulemus oli huvitav. undervolt töötab, lihtsalt seda tehes tuleb hetkel orienteeruda reaalse voolutarbe järgi, mitte monitooringsofti pealt. eks see olukord vast kunagi paraneb aga praegu on nii lihtsam.
icon_smile.gif

edit:
ahah. tahtsin peale benchimise lõppu veel korra samu custom settinguid proovida. see radeon settings vidin muidugi salvestada neid ei suvatse. samad numbrid samamoodi sinna pannes tulevad nüüd teised tulemused. madalam voolutarve aga ka madalam takt. icon_biggrin.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
n3wb0y
HV kasutaja
n3wb0y

liitunud: 25.05.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2017 15:29:28 vasta tsitaadiga

On mul õigus kui ütlen praegu: uut arvutit kokkupannes ei ole pointi uut videokaarti osta 1080p mängimiseks ja jätan vana HIS 7970 IceQ X² GHz Edition 3GB GDDR5 esialgu? Või peaks ikkagi uue AMD võtma või rohelistelt midagi?
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2017 15:32:43 vasta tsitaadiga

kui su 1080p monitor on 60hz siis pole suurt pointi uuendada, uuendad siis kui reaalselt väheks jääb powerit, või kui vingema monitori võtad.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2017 15:40:15 vasta tsitaadiga

täna vist ei jõua pikemalt kirjutada asjadest ja kogemustest. homme vast.
aga lühidalt on 1440p resol lood nii:

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2017 15:41:36 vasta tsitaadiga

See on siis stock mõlema kaardi puhul ?
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2017 18:17:17 vasta tsitaadiga

jah.
oc ei muutnud pilti oluliselt.
mu 1080 võtab +150/+550 peale ilma midagi muud näppimata.
vega sai +50% power limit, undervolt ja jooksis 1570 core (furmarkis, mängudes oli 1550-1560) ja 1015 (stock on 945) mälu.
lõpptulemusena sai kõigest sellest 1080 juurde ~8% ja vega ~7%. üldpilt sama.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2017 19:31:12 vasta tsitaadiga

Vega64 seinast 330W, mis GTX1080 number on?
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2017 09:05:32 vasta tsitaadiga

236w. 250w koos oc-ga.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maxstpau
HV veteran
Maxstpau

liitunud: 30.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2017 11:12:17 vasta tsitaadiga

londiste, Kaart tuleb millalgil müüki ka? icon_redface.gif
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 100
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raimzu
HV kasutaja
raimzu

liitunud: 27.10.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2017 12:32:34 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
täna vist ei jõua pikemalt kirjutada asjadest ja kogemustest. homme vast.
aga lühidalt on 1440p resol lood nii:

Spoiler Spoiler Spoiler



midagi valesti pole? kuidas Doom (vulkan) 1080 ja vega vahe niisuur on...ja veel 1080 kasuks.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2017 12:53:27 vasta tsitaadiga

raimzu, võib laiskuseks nimetada. jooksin täiesti mängu algusest minuti jagu mööda mäppi edasi ja tulistasin esimest kollide seltskonda. pärast tulemusi vaadates selgus jah, et võinuks vist mingit muud kohta ka testida. doomil benchmarki ei ole, nii et kasutasin ocati. korduvate testimiste tulemused olid protsendi sees, nii et peaks olema täiesti korratavad tulemused.

kahtlustan, et doomiga ja eriti vulkaniga on see (üsna loogiline) lugu, et amd kaardid näitavad suuremat edu shader-limited olukorras, nvidia kaardid geomeetria ja muu mudru poolt limiteeritud. sisuliselt, kui testida kitsamas kohas ja kõvemat actionit, kus ekraan paska täis visatakse, siis efekte arvutab amd kaart paremini. kui aga testida väljas ja vähem actionit, siis kipuvad nvidia kaardid paremaid tulemusi näitama. seda muide võib ka erinevaid reviewsid võrreldes näha. mingites redditi threadides on samuti seda lahatud. random faktor sinna otsa.

seal graafikul on muide ka muud asjad api-st sõltumata kokku visatud. ükski normaalse mõistusega inimene ei hakka ju nvidia kaardiga dx12 all mängima kui see halvemini jookseb ja vastupidi. peast ei mäleta ja detailsemad graafikud tulevad hiljem aga eeldan, et dxmd, rotr, hitman võimalik, et ka ashes on 1080 tulemus dx11 ja vega tulemus dx12 (kontrollisin, üle kõigi testide erinevus sellest ei muutu).

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel157
HV Guru

liitunud: 03.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2017 13:00:54 vasta tsitaadiga

Tea kas see siit juba läbi ka käinud on icon_lol.gif

Exclusive: AMD’s RX Vega 64 Etherium Mining Power Efficiency – 43.5 MH/s At ~248 Watts of Power Draw

http://wccftech.com/amds-rx-vega-64-etherium-mining-248-watts-of-power-draw/
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2017 14:00:29 vasta tsitaadiga

hakkan kuskilt otsast siis muljeid kirjutama. numbrid ja graafikud jms tulevad kuskil järgmises postis.

vega64 stock seades takti ei hoia, mängudes pendeldab päris hooga, enamasti jäädes 1440-1460mhz kanti. See ei ole siiski kogu vahemik sest käib päris suurtes piirides, aots jooksis 1320mhz peal, mingi vanem mäng (metro äkki) lasi 1500mhz. furmarkiga masina voolutarve (kogu masin, seinast, siin ja ka edaspidi) 360w, takt 1420-1440mhz.

märkuseks - furmark on amd-l selgelt eraldi limiteeritud soft. ma kahtlustan, et stabiilne ja ühesugune koormus, nii et vega leiab päris hea võimaliku takti. mängudes jäi enamasti kui mitte alati saavutatud takt madalamaks kui furmarki jooksutades, sealjuures mängudes kippus voolutarve olema pigem suurem.

"oc" vegaga oli palju lõbusam ettevõtmine.

+50% power limit näitas 1597mhz ja mängudes 1570mhz kanti. küll aga tähendas see 418w seinast ja vaikimisi vendiprofiili (400-2400rpm) väheks jäämist. selle ära jahutamiseks oli vaja venti jooksutada juba 3500-4000rpm.

wattmanis oli samal ajal taktinumber ees (state 6-7, mõlemad samad seaded) 1632mhz. gpu pinget tõstma hakata ei tahtnud. saadud voolutarbe number oli minu jaoks juba piisavalt suur. teoorias võiks seal veel 30-40w ruumi olla power limitini, nii et äkki 1.3-1.35v peale lastes saadakse see 1600mhz ja veidi peale ka ikkagi kätte.

sealt edasi hakkasin undervoltimist uurima. wattmani bugisuse tõttu kirjutasin igaks juhuks sünkroonis kõiki pinge settinguid korraga. 1100-1050-1040mv vähenes seinast mõõdetud voolutarve nähtavalt, edasi ei jälginud nii pingsalt. kuskil 1000mv all edasi ei vähenenud kuigi seaded paistis vastu võtvat. töötavat pinge monitoorimise softi ei viitsinud otsida ja sellega nikerdada, ei pidanud täpselt pinge numbrit nii vajalikuks.

paika sättisin furmarkiga, see taustal töötas, näppisin wattmani settinguid, applysin ja vaatasin, mida wattman näitas taktide ning vendi osas ning mida lihtne power meter masina voolutarbeks näitas. mängisin sageduse settinguga ka, %, otse 1632mhz peal, vahet pole. tunde järgi ja empiiriliselt testimise pealt tuli lõplik takt pinge võimaldamise ja power limitisse mitte jooksmise vahelt.

lõpptulemusena jäi tunde järgi optimaalne furmarkis 1570-1572mhz (mängudes enamjaolt 1550-1560mhz) saavutav konf.
- frequencyt ei puutunud, sest see kujunes niikuinii automaatselt
- kõik pinged 950mv (mis ilmselt ei vasta reaalsusele)
- hbm2 setting dynamic, ainult state 3 jäi peale ja sellel 1015mhz
- power limit +50% (furmarki jaoks ei olnud vaja, mängude jaoks küll)
- vendi kontroll 'manual', ehk siis tõstsin targeti 4000rpm peale. reaalselt läks 3400-3500rpm vaja.
- temp max ja target default ehk siis 85c ja 75c.
masin selle juures võttis 330w seinast (30w vähem kui stock).

mängudes tarbis see konf ikkagi (paarkümmend või mõnikümmend w) rohkem kui stock ja vajas vendiprofiili lõpuga 3400rpm kandis, et target temp (<80c) hoida. benchid võrdlemisi lühikesed, nii et temperatuur üle 80c ei käinud (thermal limit tuleb 85c pealt). jooksutasin prooviks üht-teist ka 4900 rpm vendiga ja 60w target temperatuuriga nii et temperatuurid olid 60 alumises pooles, tulemused ei erinenud kuidagi. ehk siis - üle ei kuumenenud ja selle pärast ei throttlenud kuidagi. 4900 rpm vendiga samas toas ei tahtnud olla, nii et testides jäi see 3400rpm ja 75w target.

skaleerumine voolutarbega käis umbes nii (tarve siis furmark ja kogu masin, mängude ja reaalse tarbe jaoks võib sellest numbrist julgelt võtta maha 10-20mhz või ka rohkem):
360w stock - 1460mhz
280w 1491mhz
300w 1540mhz
330w 1570mhz
418w 1597mhz
siinkohal - ma ei hakka pinge numbreid kõrvale panema, sest nende sättimine oli tõeline pimesi lahmimine. rohkem andmepunkte korjata ei viitsinud, pinge applymine, reaalse tarbe vaatamine ja vajadusel uuesti applymine oli kohutavalt tüütu. pool aega numbrid ei muutunud, pool aega muutusid. pooled numbrid (280w, 300w, 330w) on saadud sama 950mv pealt, pärast uuesti proovides kirjutasin julgelt 850mv, sain 300w ja 1440mhz. ühesõnaga, väga ebastabiilne lugu ja ikaldav wattman ei aita kuidagi kaasa.

muu masin profiilis, 6700k@stock 4ghz, 32gb ram, mängud ssd pealt. idle tarve masinal endal (v.a. gpu siis) 55-60w, full cpu (prime95 v2.85) load kuskil 150-155w.
võrdlusmomendiks on gainwardi gtx1080. praegu vee all aga karbist võttes peal olnud jahutus hoidis ka õhuga temperatuurid alla 72c, rääkimata sellest, kui vente kiiremaks keerata. boost takt võrdlemisi sirge joonena 1873mhz (stock, nii õhuga kui veega). oc puhul sai juurde +150mhz gpu ja +550mhz vram, ühtegi muud asja selle juures näppida vaja ei olnud ega viitsinud. oc voolutarbe tõus furmarkiga +14w (seinast). masina voolutarve furmarki jooksutades 236w, oc-ga 250w.

testitud mängud-benchid:
    ashes of the singularity: escalation (crazy, gpu focused) - dx11/dx12/vulkan(beeta)
    batman: arkham knight (maxed, gameworks off)
    deus ex: mankind divided (ultra, anisotropic filtering x16) - dx11/dx12, noaa/4xmsaa
    hitman (ultra) - dx11/dx12
    middle earth: shadow of mordor (ultra)
    rise of the tomb raider (maxed, smaa) - dx11/dx12
    metro: last light
    gta v (maxed, noaa)
    gears of war 4 (ultra, async/tiled: on)
    rainbow 6: siege (ultra) - taa/4xmsaa
    doomv (ultra)
    battlefield 4 (ultra)
    witcher 3 (maxed)
    3dmark timespy/firestrike/firestrike extreme

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bitCON
Aeg Maha 2n

liitunud: 12.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2017 14:48:10 vasta tsitaadiga

n3wb0y kirjutas:
On mul õigus kui ütlen praegu: uut arvutit kokkupannes ei ole pointi uut videokaarti osta 1080p mängimiseks ja jätan vana HIS 7970 IceQ X² GHz Edition 3GB GDDR5 esialgu? Või peaks ikkagi uue AMD võtma või rohelistelt midagi?


Väga halb aeg uuendamiseks ja sellest kaardist piisab vabalt 1080p jaoks anyway.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 04.09.2017 15:51:02 vasta tsitaadiga

punane vs roheline tuleb olulisemalt mängu ainult siis kui omad vastavat adaptive sync tüüpi monitor (gsync NV vs freesync AMD). muus osas on elu suhtkoht sarnane. heakene küll, NV võtab veidi vähem vurtsu ja seega jahedam ning vajab vähem ventikatelärmi, et toimida (võtame väga üldiselt).

ma elasin mõnda aega 7870-t ja kolisin gtx1060-le. Üks asi, mis kapitaalselt muutus (paremuse poole, täiesti võrreldamatu) oli ventikate lärm. vana AMD oli ikka täielik leivaahju-tolmuimeja aretis. muidugi FPS tõusis ka (ja eriti kellad-viled põhjas rezhiimis), aga just igapäevaselt tuntav vahe oli müra/temperatuurite poolest.

aga selles mõttes jah, uuendamise poolest just kõige parem aeg pole. videokaartide hinnad on ikka üle mõistuse.
Kui just äkki 3GB GTX1060-nele minna (kahjuks 4GB RX480/RX580-d on ikka veel kallid, muidu oleks vast isegi parem valik).
3GB GTX1060-t kaevurid ei taha, hinnad on mõistlikud (saab uuena alla 250€), saadavus hea ja 1080P jaoks on üldjuhul 3GB täitsa piisav. Võibolla mõni üksik mäng võib hakata nutma (übermoditud skyrim näitis mul VRAM usage 5,8G), aga see on pigem erand.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2017 16:10:41 vasta tsitaadiga

joonistasin siis graafiku peale ka asjad, ilma oc tulemusteta ja koos nendega:

Spoiler Spoiler Spoiler

mille graafikule mahutamisega ei viitsinud tegeleda - 3dmarki tulemused
3DMark                   1080   1080oc   vega64 vega64oc
   TimeSpy               7434     7941     7062     7407
   Fire Strike          22391    23839    22150    23439
   Fire Strike Extreme  10643    11252    10556    11270


edit:
voolutarve erinevates olukordades:

Spoiler Spoiler Spoiler

- vega idle voolutarve on puhas awesome. ma ei tea, kas selle peale mõeldi rauda disainides või on see puhas draiverimaagia aga koormuseta klokitakse vega üldjuhul 32mhz peale. nägin vahepeal ka madalamat ja kolmas molu külge ühendades läks 50mhz peale. aga sellegipoolest väga-väga madalale ja olematu voolutarve kajastub väga hästi. 1080 tarbib idles mul 20w või suts peale, vega nagu ei tarbiks üldse.
- mitme monitori juures, nagu juba paar viimast põlvkonda, eristub kolmanda monitori lisamine, mis amd kaartidele väikese tarbe lisab. seekord jäädes absoluutnumbrites jätkuvalt väiksemaks kui 1080 oma.
- loadis muidugi käib asi nii nagu ette nähtud - 300w täis (vahed graafikul tulevad prose koormusest).

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2017 13:12:18 vasta tsitaadiga

http://www.ldlc.com/fiche/PB00234458.html
kas seda "EN STOCK" kiri tähendab seda et saadab kohe välja? Kas eestisse üldse saadetakse ja mis hinnaga?
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.09.2017 13:16:16 vasta tsitaadiga

30 pidi post olema ja peaks kohe liikuma hakkama jah kui ette ei jõuta.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2017 13:26:52 vasta tsitaadiga

degreal, ldlc saadab eestisse küll. post on 30€. kiiresti just ei tule.
en stock on laos, nii et peaks kohe välja saadetama jah.

edit:
mul läks pangaülekanne järgmiseks päevaks kohale. kaardid olid tellimise hetkeks märgitud laos, tegelikult ei olnud. kohale tuli samuti nädalaga.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 05.09.2017 13:51:19, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hempadonok
HV kasutaja
hempadonok

liitunud: 11.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2017 13:39:34 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
http://www.ldlc.com/fiche/PB00234458.html
kas seda "EN STOCK" kiri tähendab seda et saadab kohe välja? Kas eestisse üldse saadetakse ja mis hinnaga?

Nii kui ära tellid, reserveeritakse kaart. Maksta saad vaid ülekandega, seega posti läheb alles peale makse laekumist(minu puhul 2 päeva). Saadetakse chronopostiga(meie teame dpd-na), minuni jõudis nädalaga.

_________________
Hommik on õhtust kainem ...Aegopodium!
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Philandros
HV vaatleja

liitunud: 13.11.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2017 14:02:39 vasta tsitaadiga

Mainin ära, et LDLC võimaldab ikka Paypaliga ka maksta ilma probleemideta.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2017 15:20:12 vasta tsitaadiga

can a water block really boost your gpu performance? (ekwb)
ekwb-l vaja müügijuttu ajada aga loo mõte on legit.

kui keegi tahab ainult vegale vett aretada, siis mul on üks 240 radikaga predator üle, mis üksnes gpu jaoks on väga hea ja vajab ainult gpu plokki. ei viitsinud lõpptulemusena ise sellega asjatada enam.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sants
HV veteran
Sants

liitunud: 31.08.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2017 20:05:04 vasta tsitaadiga

Korraliku õhkjahutusega Vega64 thumbs_up.gif http://www.guru3d.com/articles_pages/asus_radeon_rog_rx_vega_64_strix_8gb_review,1.html
_________________
Lehtplastiku painutus, casemod, vesijahutus. Küsi julgelt!
Valmistan sleevitud ja tavalisi ATX kaableid!
Tehtud tööd -->> https://www.facebook.com/SantsCustomDesigns/ ja https://www.instagram.com/santscustoms/
Kommentaarid: 221 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2017 20:27:02 vasta tsitaadiga

Sants kirjutas:
Korraliku õhkjahutusega Vega64 thumbs_up.gif http://www.guru3d.com/articles_pages/asus_radeon_rog_rx_vega_64_strix_8gb_review,1.html

Suht meh kui aus olla. Jõudlus on suht sama. OC on suht sama. Temperatuurid isegi pole eriti paremad ja müra on kah ainult veidi väiksem. Ootasin müra ja temperatuuuride osas, et custom kaardid vähemalt suudavad midagi parandada, aga siin kehtib vist ütlus, et ega "sitast saia ei tee".

Ma ei näe põhjust miks kumbagi Vega kaarti osta kui FreeSync monitori ei oma, mingeid profiprogramme ei jooksuta, ei kaevanda või fännboi pole. Puhtalt mängimiseks on GTX 1080 parem ja odavam valik.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
parkenTOSH
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2017 09:54:07 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Ma ei näe põhjust miks kumbagi Vega kaarti osta kui FreeSync monitori ei oma, mingeid profiprogramme ei jooksuta, ei kaevanda või fännboi pole. Puhtalt mängimiseks on GTX 1080 parem ja odavam valik.


Täitsa nõus. Ma niiväga tahtsin AMD videokaarti osta (support the underdog) aga Vega ei suutnud milleski parem olla (v.a. compute). Niisiis ostsingi GTX 1080'e. GTX on jahedam, tarbib vähem voolu, enamustes mängudes on kas parem kui Vega64 või samal tasemel. Hinnast ei hakka rääkimagi. GTX 1080 on võimalik leida 500€ eest (ja on isegi valik sellise hinnaga) aga Vega64 (vähemalt Eestis) on 699€ (kõige odavam pakkumine.. on ju veel kallimalt müügis).

Arvestades, et 1080 TI on võimalik Eestis osta 720€ siis Vega võib praeguste hindadega täiesti maha matta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2017 10:19:13 vasta tsitaadiga

No tõele au andes on AMD'l veel ainult üks valik - minna full Bulldozer teed ja müüa Vega tugevalt alla omahinna. Muud moodi nad hetkel kõrgemas otsas konkurentsis olla ei saa. Jutud liiguuvad, et juba praegu kaotavad nad iga müüdud Vega pealt raha seega kahtlen, et nad suudaks isegi seda teha.
Navi parem tulgu suurepärane. Vastasel korral võime hakata AMD graafikadivisioni maha kandma omadega.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2017 10:22:58 vasta tsitaadiga

Tomorrow, ma kardan, et nad teevad seda juba praegu. vähemalt msrp osas.
võrrelduna 1080-ga pea 2x suurem kivi, keerulisem pcb (see overkill vrm jutt), hbm2. 1080ti/titanxp osas 2 viimast peavad paika, kivi on ainult veidi suurem.

mängimise osas - tulnuks amd sellega välja aasta-poolteist varem, olnuks vegal fighting chance. praegu... no ei ole kuskil seda müügipointi.
compute on teine lugu.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 07.09.2017 10:24:36, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Vega seeria arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 50, 51, 52  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.