|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
01.06.2017 12:57:30
|
|
|
DVDRW, iseteenindus kuvas 50% teenuse soodushinda 3 kuud. Teenuse tavahinda näed aga kinnituses.
Seadmete osas ei oska pead anda, kui kulleri teemat sees ei olnud ja tellimuses valisid et ruuterit ei soovi ja soovid antenni, küllap nii vormistus toimus. Kuidas kätte saad jään siinkohal vastuse võlgu.
| DVDRW kirjutas: |
Vaatan Ebayst saab juba ~20€ ga terve antenni koos vajalike otste ja kaabliga.
Mida arvata sellest? |
kui sa hiinast enne asju tellinud oled, siis peaksid kvaliteediga kursis olema. Kui USB ja muud kaablid on kehvad siis kujuta ette kus on antenni signaali kvaliteet oluline ja seda lihtsalt ei ole, sumbub või kõigub, antennis pole arvestatud mingite raadiolevi põhimõtetega vaid on paar traati lihtsalt sisse paigutatud
Jah võib töötada küll kui levi on hea aga kriitilises kohas soovitaks mingi normaalse antenni osta, olgu siis Teliast või mõnest muust EU internetipoest.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
01.06.2017 16:20:56
|
|
|
Sain targaks nüüd:
Liitumise kuul maks päevapõhine. Lepingu lõpetamise kuul aga kuupõhine.
Näiteks kui lõpetad lepingu 1. august, maksad terve augusti kuu kinni.
Ka ärikliendile on võimalik piiramatu 4G koduinternet tellida. 30€ + km 20M/10M
See mis ma seal iseteeninduses tegin polnud neile üldse näha.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
01.06.2017 16:40:52
|
|
|
| tsitaat: |
Ka ärikliendile on võimalik piiramatu 4G koduinternet tellida
|
Maal see juba aasta jne kasutuses......summat ma hetkel küll ei mäleta, aga nii kallis see nagu polnud. Oli vist erakliendi summa+km
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MaXakas
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2004
|
01.06.2017 18:56:26
|
|
|
Offtopic: telia weebis on midagi summadega väga bugine: kuskilt august seda minutv teenust tellides saab hinna hüplema 5€ ja 6€ vahel Vist oli digiboksist loobumise linnukese peale 5€ peale.
_________________ There is no such thing as allkiri! |
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti112
HV Guru

liitunud: 14.02.2003
|
04.06.2017 17:03:47
|
|
|
Miskit vist juhtus ruuteriga, laps kurtis oma toas, et digiboks hangub iga paari sekundi tagant.
Ruuter oli miskipärast 800MHz võrgus ja allalaadimiskiirus maas.
Tegin ruuterile restardi ja nüüd tagasi LTE1800+ ja kiirused korras.
|
|
| Kommentaarid: 131 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
114 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
04.06.2017 17:33:08
|
|
|
| Mul just lukustatud 800Mhz peale muidu kukub koguaeg ära. Stabiilselt 15 alla.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
04.06.2017 18:17:11
|
|
|
Sai antenni liigutatud teise kohta, levi kohta ei tea, aga kiirused jäid samaks
Spoiler 
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Delta
HV Guru

liitunud: 31.03.2004
|
09.06.2017 00:21:11
|
|
|
Nonii, sai siis veebi kaudu kiiruste üle kurdetud. Kahe päeva pärast võeti ühendust, tunnistati ülekoormust antud piirkonnas ja anti teada, et plaanivad lähiajal lisada koahalikele mastidele sagedusi ja suve teises pooles ka täiendava tugijaama. Eks siis ole näha.
Edit: kellelgi on häid kogemusi raadiolingi pakkujatega Kiisa kandis?
_________________ airgun.planet.ee - õhkrelvad ja taskulambid
Salva kindlustus = probleemid
M: 4G ruuter |
|
| Kommentaarid: 141 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Carl
HV kasutaja
liitunud: 16.11.2002
|
10.06.2017 12:00:35
|
|
|
| Anti112 kirjutas: |
Miskit vist juhtus ruuteriga, laps kurtis oma toas, et digiboks hangub iga paari sekundi tagant.
...
Tegin ruuterile restardi ja nüüd tagasi LTE1800+ ja kiirused korras.
|
E5172-ga viimasel ajal sama probleem. Tundub, et vähemalt kord kuus on restarti vaja, et kiirus taastuks
|
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
11.06.2017 15:17:22
|
|
|
| Delta kirjutas: |
Nonii, sai siis veebi kaudu kiiruste üle kurdetud. Kahe päeva pärast võeti ühendust, tunnistati ülekoormust antud piirkonnas ja anti teada, et plaanivad lähiajal lisada koahalikele mastidele sagedusi ja suve teises pooles ka täiendava tugijaama. Eks siis ole näha.
Edit: kellelgi on häid kogemusi raadiolingi pakkujatega Kiisa kandis? |
Kiisa EMT tugijaamast saab ühenduse Levikomi ja Unitedi abiga.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avax
HV Guru

liitunud: 10.10.2005
|
14.06.2017 09:09:47
|
|
|
| Keegi on F4G puhul ka mingeid muid ruutereid proovinud? Viimastel lehtedel mingeid värskemaid uudiseid ei kohanud, samuti soovitusi või edulugusid.
|
|
| Kommentaarid: 271 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
213 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Delta
HV Guru

liitunud: 31.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 141 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
14.06.2017 15:19:37
|
|
|
| avax kirjutas: |
| Keegi on F4G puhul ka mingeid muid ruutereid proovinud? Viimastel lehtedel mingeid värskemaid uudiseid ei kohanud, samuti soovitusi või edulugusid. |
4G ruuteritel piiranguid pole. Telia Zyxel on kaughallatav teenusepakkuja poolt ehk probleemi korral saab HD nii kohe öelda millise tugijaama ja sageduse ning sektori küljes oled ning abi anda, kas siis infoga või tehniku näol.
Muudel juhtudel pane või netipulka see sim kaart, küll aga liikuda nendega ei saa, lepinguliselt oled seotud F4G ehk koduinterneti teenusega ühele aadressile.
Liikumiseks on mobiilsed netid.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avax
HV Guru

liitunud: 10.10.2005
|
14.06.2017 15:33:23
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
| avax kirjutas: |
| Keegi on F4G puhul ka mingeid muid ruutereid proovinud? Viimastel lehtedel mingeid värskemaid uudiseid ei kohanud, samuti soovitusi või edulugusid. |
4G ruuteritel piiranguid pole. Telia Zyxel on kaughallatav teenusepakkuja poolt ehk probleemi korral saab HD nii kohe öelda millise tugijaama ja sageduse ning sektori küljes oled ning abi anda, kas siis infoga või tehniku näol.
Muudel juhtudel pane või netipulka see sim kaart, küll aga liikuda nendega ei saa, lepinguliselt oled seotud F4G ehk koduinterneti teenusega ühele aadressile.
Liikumiseks on mobiilsed netid. |
Tänud vastamast, mõned lihtsamad küsimused veel kui sobib:
APN on ametlikult milline? fix.emt.ee või mingi muu? Ühendus käib ainult 4G sagedustel või suudetakse fallbacki 3,5G kiirusteni ka teha? Üle paari terabaidi annab ka sikutada või taotakse ühendus maha?
Korra piilusin Zyxeli veebihalduse sisse, paneelantenniga leidsin oma sektori üles ja testiks sai isegi mõne korra selle imelise "kuni" kiiruse kätte. Õhtul küll enam mitte kahjuks.
Sealsetest seadistustest midagi peale signaali tugevuse kasulikku esmapilgul ei tuvastanud, nagu kombeks, kõik on kasutaja eest lukku pandud.
IPv6 võrku jagatakse Zyxeli läbi nii nagu traadiga seadmetel? Default on välja lülitatud.
Vaikimisi on pordid avatud?
Peale Arrise mingi Motorola ka pildi ette võtaks?
|
|
| Kommentaarid: 271 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
213 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
14.06.2017 16:09:32
|
|
|
APN on lihtsalt: fix
Keegi kiiruse võrdlust ka teinud on, lisaantenniga ja ilma?
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
14.06.2017 16:13:35
|
|
|
| DVDRW, mis see võrdlus sulle annab? See sõltub väga palju asukohast, kas välisantenn on vajalik või mitte. Kui ilma välisantennita piisavalt tugeva 1800 või 2600MHz signaali kätte saad, siis ei anna välisantenn midagi. Kui ilma välisantennita ainult 800MHz või nõrga 1800/2600MHz signaali kätte saad, siis välisantenn tõenäoliselt parandab kiiruseid.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
14.06.2017 16:55:04
|
|
|
Täpselt see teema ongi. Antenni peaks lähiajal kätte saama siis muljetan, kas aitas.
Kehva ilma korral ka vahest 800mhz jupsib.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
14.06.2017 19:29:49
|
|
|
Antud teemas on mõistlik kommenteerida teenuse kogemust ja kvaliteeti ennekõike nendel kellel on:
Telia pakutav Zyxel LTE ruuter
Telia pakutav Nelli 4G antenn, loodetavasti tehniku paigaldatud.
Telia pakutav Arris digiboks (kui jutt selle taga töötavast minuTVst)
Need kolm ei garanteeri muidugi seda, et Koduinternet 4G teenus 100% kvaliteetne oleks aga see on üks eeldus. Kõik muu sõltub juba signaalist ja tugijaama täpsematest andmetest ja koormusest.
tehnilisest:
Jah, kiirus on KUNI
uutel teenustel on APN ainult "fix". Vanematel staatilise ipga teenustel oli ka static.emt.ee, antud ruuter valib selle automaatselt kui teenus tellitud.
Tõmbamisele kätt ette ei panda ühegi piiri peal. Kindlasti on lepingusse jäetud selleks taganemistee aga seni ei ole teada olevalt ühtegi juhtu.
Ei piirata ka sisu ega porte, pordid on avatud.
Zyxeli menüüs ei ole midagi ära võetud, kuigi tegemist ei ole masstoodanguga vaid teenusepakkujatele mõeldud seadmega, on seal siiski suhteliselt sarnane menüü kõikidele erinevatele Zyxeli seadmetele. Admin konto on user/default wifi pass, seaded leiad vasakult avades.
IPv6 hetkel veel läbi selle võrgu ja seadme ei toimeta,
minuTV jaoks on Arrise digiboks ja vastavad nutiseadmed ja brauserid, teisi bokse selle teenuse jaoks pole.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
14.06.2017 20:04:57
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
Antud teemas on mõistlik kommenteerida teenuse kogemust ja kvaliteeti ennekõike nendel kellel on:
Telia pakutav Zyxel LTE ruuter
Telia pakutav Nelli 4G antenn, loodetavasti tehniku paigaldatud.
Telia pakutav Arris digiboks (kui jutt selle taga töötavast minuTVst)
Need kolm ei garanteeri muidugi seda, et Koduinternet 4G teenus 100% kvaliteetne oleks aga see on üks eeldus. Kõik muu sõltub juba signaalist ja tugijaama täpsematest andmetest ja koormusest.
|
Oleme nüüd ausad, saab asja muude seadmetega ka tööle ehk need seadmed ei ole eeldus. Lihtsalt muude seadmetega peab kasutaja ise hakkama saama st. Telia supporti ei paku.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
14.06.2017 20:08:24
|
|
|
napoleon, justnii aga siin ei ole kasutaja piisavalt professionaalne, et teemas olevast probleemist aru saab kui klient ei kasuta teenusepakkuja soovitatud seadmeid.
On kindlasti olemas häid seadmeid ja seadistusi, aga kui mingi tõrge on, siis suvaliste seadmetega on väga keeruline tõestada, et viga pole selle seadme tarkvaras, seadistuses või mõnes muus konfliktis.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maaa
HV vaatleja
liitunud: 12.09.2004
|
14.06.2017 21:23:18
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
Antud teemas on mõistlik kommenteerida teenuse kogemust ja kvaliteeti ennekõike nendel kellel on:
Telia pakutav Zyxel LTE ruuter
Telia pakutav Nelli 4G antenn, loodetavasti tehniku paigaldatud.
Telia pakutav Arris digiboks (kui jutt selle taga töötavast minuTVst)
Need kolm ei garanteeri muidugi seda, et Koduinternet 4G teenus 100% kvaliteetne oleks aga see on üks eeldus. Kõik muu sõltub juba signaalist ja tugijaama täpsematest andmetest ja koormusest.
tehnilisest:
Jah, kiirus on KUNI
uutel teenustel on APN ainult "fix". Vanematel staatilise ipga teenustel oli ka static.emt.ee, antud ruuter valib selle automaatselt kui teenus tellitud.
Tõmbamisele kätt ette ei panda ühegi piiri peal. Kindlasti on lepingusse jäetud selleks taganemistee aga seni ei ole teada olevalt ühtegi juhtu.
Ei piirata ka sisu ega porte, pordid on avatud.
Zyxeli menüüs ei ole midagi ära võetud, kuigi tegemist ei ole masstoodanguga vaid teenusepakkujatele mõeldud seadmega, on seal siiski suhteliselt sarnane menüü kõikidele erinevatele Zyxeli seadmetele. Admin konto on user/default wifi pass, seaded leiad vasakult avades.
IPv6 hetkel veel läbi selle võrgu ja seadme ei toimeta,
minuTV jaoks on Arrise digiboks ja vastavad nutiseadmed ja brauserid, teisi bokse selle teenuse jaoks pole. |
Ja miks ei ole mõistlik kommenteerida neil kellele Telia näiteks HUAWEI E5186 müüs?
Teenuse kvaliteet on viimasel ajal ikka kõvasti alla käinud võrreldes 2016 aastaga.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
avax
HV Guru

liitunud: 10.10.2005
|
14.06.2017 22:55:39
|
|
|
Parem mõned detailid ära täpsustada valvekommentaatoritelt kui Tarkot või kedagi hõivatut lihtlabaste teenuse seadistamise küsimustega tüüdata.
Hakkama saab kenasti, sellised infokillud võiks tootespetsifikatsioonis "advanced userile" küsimise peale lahti olla, mitte neid ei peaks mööda külajutte suureks pildiks kokku panema.
Arusaadav, et 95% kasutajatest ei suuda nagunii läbi hammustada kuidas ja miks ning et ülejäänud viie protsendi pärast ei tasu helpdeski playbooki ümber tegema asuda.
Seepärast tänan info eest, sellest oli ikkagi kokkuvõtteks märgatavat kasu.
|
|
| Kommentaarid: 271 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
213 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
14.06.2017 23:00:52
|
|
|
| Kodukasutajaga ongi vist eeldus, et loll kes tahab ainult lõustaraamatus käia ja rohkemat tema peakuju ei võimalda. Ärikliendiga suhtlevad natuke konstruktiivsemalt.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
15.06.2017 07:27:23
|
|
|
| maaa kirjutas: |
Ja miks ei ole mõistlik kommenteerida neil kellele Telia näiteks HUAWEI E5186 müüs?
Teenuse kvaliteet on viimasel ajal ikka kõvasti alla käinud võrreldes 2016 aastaga. |
Huawei kipub antud teenusega mõnel kliendil kokku jooksma või olid tal mingid wifi probleemid. Tarkvara tuli küll mitu korda huawei poolt ruuterisse kuid minuteada see asja ei parandanud.
Oli see üldine või üksikprobleem, ei tea. Need kellel üüriruuteriga mure on olnud, on seade vahetatud Zyxeli vastu. See on üks hea põhjus seadet üürida.
Samal ajal kaotab Huawei peale reseti kõik seadistused ja seda kaugelt taastada ei saa. Näiteks peale ruuteri tarkvara uuendust, mis tuleb ka kohati ise peale kui kliendile leht ette lükatakse.
Huaweid olid algselt loodud EMT mobiilse interneti teenuse kasutamiseks.
Samas sellised probleemid jätavad Koduinterneti teenusest vale mulje kuna see teenus peab 24x7 töötama.
See ikkagi ei tähenda, et antud piirkonnas on tekkinud tugijaama ülekoormus kuid selles olen ma kindel, et kui 2016 hakati teenust pakkuma, suurenes võrgu koormus niipalju, et kiiruselangus oli tajutav. Aasta lõpus ja ka sel aastal on aga niipalju sagedusi ja tugijaamu juurde pandud, et kiirused on taastunud.
Jäänud on need keerulised kohad nagu tabasalu ja kiisa vms. kus on lahendused plaanis.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maaa
HV vaatleja
liitunud: 12.09.2004
|
15.06.2017 07:39:00
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
| maaa kirjutas: |
Ja miks ei ole mõistlik kommenteerida neil kellele Telia näiteks HUAWEI E5186 müüs?
Teenuse kvaliteet on viimasel ajal ikka kõvasti alla käinud võrreldes 2016 aastaga. |
Huawei kipub antud teenusega mõnel kliendil kokku jooksma või olid tal mingid wifi probleemid. Tarkvara tuli küll mitu korda huawei poolt ruuterisse kuid minuteada see asja ei parandanud.
Oli see üldine või üksikprobleem, ei tea. Need kellel üüriruuteriga mure on olnud, on seade vahetatud Zyxeli vastu. See on üks hea põhjus seadet üürida.
Samal ajal kaotab Huawei peale reseti kõik seadistused ja seda kaugelt taastada ei saa. Näiteks peale ruuteri tarkvara uuendust, mis tuleb ka kohati ise peale kui kliendile leht ette lükatakse.
Huaweid olid algselt loodud EMT mobiilse interneti teenuse kasutamiseks.
Samas sellised probleemid jätavad Koduinterneti teenusest vale mulje kuna see teenus peab 24x7 töötama.
See ikkagi ei tähenda, et antud piirkonnas on tekkinud tugijaama ülekoormus kuid selles olen ma kindel, et kui 2016 hakati teenust pakkuma, suurenes võrgu koormus niipalju, et kiiruselangus oli tajutav. Aasta lõpus ja ka sel aastal on aga niipalju sagedusi ja tugijaamu juurde pandud, et kiirused on taastunud.
Jäänud on need keerulised kohad nagu tabasalu ja kiisa vms. kus on lahendused plaanis. |
Tänan. Tüüpiline Telia vastus. Süüdi on kõik teised aga mitte nemad. Siiski on ilmselgelt tegemist masti ülekoormusega. Ei mul probleeme WIFI-ga ega jookse ka ruuter kokku. Kiirused läksid totaalselt alla seoses suvevaheaja algusega. Palun selgitage kuidas mul päeval ja õhtul on kiirus 8/5 aga varahommikuks on ilma ruuterit restartimata kiirus 20/5?
Kui see ei ole masti ülekoormus siis kuidas seda seletada? Asukoht Pärnumaal, mis tundub ka "keeruline koht" olevat.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
15.06.2017 10:24:35
|
|
|
maaa, seda mis sagedusel või tugijaamas on su ruuter, kaugelt ei näe. Seda ei tea kas ja kuidas on suunatud väliantenn, kas samal ajal tarbib teenust ka digiboks ja teine arvuti kui kiirusetesti teed, ei tea.
Seda polegi vaja selgitada, Telia pole ka süüdi, et kasutajaid niipalju on, et keegi torrentit rebib ja sellepärast ongi paketi teenus kiirustega KUNI.
Kui see kuni on ikka alla arvestust siis tuleb küsida abi 123 riketest, vajadusel tuleb tehnik ja kontrollib kõik üle, kas saab ringi suunata mõnele teisele, uuele mastile vms.
Kui vastuseks on, et midagi pole teha, siis on otsus kliendi käes.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maaa
HV vaatleja
liitunud: 12.09.2004
|
15.06.2017 11:11:06
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
maaa, seda mis sagedusel või tugijaamas on su ruuter, kaugelt ei näe. Seda ei tea kas ja kuidas on suunatud väliantenn, kas samal ajal tarbib teenust ka digiboks ja teine arvuti kui kiirusetesti teed, ei tea.
Seda polegi vaja selgitada, Telia pole ka süüdi, et kasutajaid niipalju on, et keegi torrentit rebib ja sellepärast ongi paketi teenus kiirustega KUNI.
Kui see kuni on ikka alla arvestust siis tuleb küsida abi 123 riketest, vajadusel tuleb tehnik ja kontrollib kõik üle, kas saab ringi suunata mõnele teisele, uuele mastile vms.
Kui vastuseks on, et midagi pole teha, siis on otsus kliendi käes. |
Sina ei peagi seda teadma, mis mastis ma olen jne. Kui öösel ja varahommikul toimib aga päeval ja õhtul mitte, siis see ei oma tähtsust. Telia süü on see, et ta müüb ühte masti liialt palju teenust.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
p3000
Kreisi kasutaja
liitunud: 29.09.2008
|
15.06.2017 11:16:30
|
|
|
Indrek tahtis öelda, et kliendi süü on see, et ta ei vaheta operaatorit, kui op.kiirused langevad (oletatava ülemüügi tõttu).
| tsitaat: |
| Kui vastuseks on, et midagi pole teha, siis on otsus kliendi käes. |
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kasutaja57
HV vaatleja
liitunud: 06.11.2014
|
15.06.2017 11:42:07
|
|
|
| tsitaat: |
Jäänud on need keerulised kohad nagu tabasalu ja kiisa vms. kus on lahendused plaanis.
|
Kas on teada ka, millal need lahendused ellu viiakse?
| tsitaat: |
Seda polegi vaja selgitada, Telia pole ka süüdi, et kasutajaid niipalju on, et keegi torrentit rebib ja sellepärast ongi paketi teenus kiirustega KUNI.
Kui see kuni on ikka alla arvestust siis tuleb küsida abi 123 riketest, vajadusel tuleb tehnik ja kontrollib kõik üle, kas saab ringi suunata mõnele teisele, uuele mastile vms.
|
Kes siis süüdi on, klient või? Miks Telia jätkuvalt uutele klientidele seda teenust müüb, kui sagedus on ammu umbes? See jama on juba aasta aega kestnud, et tipptunnil on allalaadimine 0.5-1.5 ning üles 5.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Delta
HV Guru

liitunud: 31.03.2004
|
15.06.2017 12:42:48
|
|
|
| kasutaja57 kirjutas: |
| tsitaat: |
Jäänud on need keerulised kohad nagu tabasalu ja kiisa vms. kus on lahendused plaanis.
|
Kas on teada ka, millal need lahendused ellu viiakse? |
Kiisa kohta öeldi mulle, et juuni lõpuks plaanitakse olemasolevatesse mastidesse lisada sagedusi. Uus tugijaam loodetakse käiku anda suve teises pooles.
_________________ airgun.planet.ee - õhkrelvad ja taskulambid
Salva kindlustus = probleemid
M: 4G ruuter |
|
| Kommentaarid: 141 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
15.06.2017 12:48:11
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
| Telia pole ka süüdi, et kasutajaid niipalju on |
Oot mismõttes? Telia müüb ju raha eest kasutamisvõimalust. müüb seda teadlikult et kasutajad võivad ka reaalselt teenust kasutada, deklareerib kõva häälega et piiranguid pole, aetakse mingit mulli et sagedusi saab alati juurde panna, ma saan aru et müügimeestele ei räägita tehnilise ressursi piiratusest, aga justkui tehnilise poole esindaja võiks lõpuks tunnistada et toru on üle müüdud.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avax
HV Guru

liitunud: 10.10.2005
|
15.06.2017 15:15:32
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
| indrekp kirjutas: |
| Telia pole ka süüdi, et kasutajaid niipalju on |
Oot mismõttes? Telia müüb ju raha eest kasutamisvõimalust. müüb seda teadlikult et kasutajad võivad ka reaalselt teenust kasutada, deklareerib kõva häälega et piiranguid pole, aetakse mingit mulli et sagedusi saab alati juurde panna, ma saan aru et müügimeestele ei räägita tehnilise ressursi piiratusest, aga justkui tehnilise poole esindaja võiks lõpuks tunnistada et toru on üle müüdud. |
Ära liiga paljut nõua, muidu kurjaks aetud PR töötajad tõmbavad valvekommentaatorid liistule ja siis jääb sellest vähesestki teadmisest ilma.
|
|
| Kommentaarid: 271 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
213 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
15.06.2017 15:18:09
|
|
|
4G teenusel ei saagi süüdlast olla. Kunas see KUNI kohale jõuab?
Küsimus on ilmselt selles kas see on nüüd massiline probleem või kas see on ALATI tugijaama probleem.
Mida ma öelda tahan, et ALATI ei ole see ülekoormus mis kiiruse puudulikkust põhjustab, isegi see kellaajaline küsimus.
Igat olukorda tuleb eraldi hinnata ning kui Telia ise suhtleb kliendiga, näeb, et on ülekoormuse probleem, siis öeldakse eeldatav lahenemise aeg või siis, et lahendust ei tule.
Kliendi jaoks on alati võimalik leida oma asukohas parim levi ja kiiruse pakkuja aga ilmselt ei paku see alati lahendust sest mõned kliendid ütlevad, et kõik on siin juba käinud, Telia on viimane võimalus, tihti see ka toimib kuigi näha on, et kliendid elavad ikka väga sügavates metsades.
Nii nagu kasutaja viitab sellele, et ALATI on teenusepakkuja süüdi, siis teenusepakkuja ei ütle, et ALATI on klient ja tema seadmed või asukoht selles süüdi. ALATI on võimalik välja selgitada milles probleem on ning mitte niisama ennustada.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
15.06.2017 16:01:10
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
4G teenusel ei saagi süüdlast olla. Kunas see KUNI kohale jõuab?
|
Siiski võib kasutada terminit põhjendatud ootus. Selge see, et pole mõtet pidevalt speedtesti teha ja röökima hakata, kui kiirus selles kuni kiirusest natukenegi kehvem on, aga kui teenust müüakse püsiühenduse nime all ja kiirusega kuni 20mbit/s, siis on põhjendatud ootus, et ühendus on ikka mõnevõrra parem kui 0,5-1mbit/s.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p3000
Kreisi kasutaja
liitunud: 29.09.2008
|
15.06.2017 17:05:04
|
|
|
Soomes on kiirused Telial 4G 10-100 ja Elisal 5-...
| *Netti toimii Telian 3G- ja 4G-verkoissa enintään 100 Mbit/s nopeudella (netti toimii myös 2G-verkossa). Saapuvan liikenteen maksiminopeus on Telian 4G LTE-verkossa 100 Mbit/s (yleinen vaihteluväli 10-100 Mbit/s), 3G-verkossa 40Mbit/s (vaihteluväli 0,4–40 Mbit/s), ) ja 2G-verkossa 0,2 mbit/s (vaihteluväli 0,02–0,2 Mbit/s. |
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
15.06.2017 17:41:38
|
|
|
| p3000 kirjutas: |
Soomes on kiirused Telial 4G 10-100 ja Elisal 5-...
| *Netti toimii Telian 3G- ja 4G-verkoissa enintään 100 Mbit/s nopeudella (netti toimii myös 2G-verkossa). Saapuvan liikenteen maksiminopeus on Telian 4G LTE-verkossa 100 Mbit/s (yleinen vaihteluväli 10-100 Mbit/s), 3G-verkossa 40Mbit/s (vaihteluväli 0,4–40 Mbit/s), ) ja 2G-verkossa 0,2 mbit/s (vaihteluväli 0,02–0,2 Mbit/s. |
|
Tea kas peaks mingi soome Telia teema tegema, huvi paistab olevat. Telia Eestiga pole sellel Soneral midagi pistmist peale emaettevõtte.
Kui nii võtta siis hetkel sain ka 5km tugijaamast õunatelefoniga kiiruseks 100/25
Peaks olema 2600Mhz ja sellel hulka koduinternette peal. Koormatud vist.
Hea test tugijaama koormuse põhjenduseks on ka hea leviga mobiiltelefon milles piiramatu 4G.
Seega Telia Eesti puhul on mobiilsed netid piiramatu kiirusega ja koduinternetid vastavate kiirustega.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maaa
HV vaatleja
liitunud: 12.09.2004
|
15.06.2017 21:34:11
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
4G teenusel ei saagi süüdlast olla. Kunas see KUNI kohale jõuab?
Küsimus on ilmselt selles kas see on nüüd massiline probleem või kas see on ALATI tugijaama probleem.
Mida ma öelda tahan, et ALATI ei ole see ülekoormus mis kiiruse puudulikkust põhjustab, isegi see kellaajaline küsimus.
Igat olukorda tuleb eraldi hinnata ning kui Telia ise suhtleb kliendiga, näeb, et on ülekoormuse probleem, siis öeldakse eeldatav lahenemise aeg või siis, et lahendust ei tule.
Kliendi jaoks on alati võimalik leida oma asukohas parim levi ja kiiruse pakkuja aga ilmselt ei paku see alati lahendust sest mõned kliendid ütlevad, et kõik on siin juba käinud, Telia on viimane võimalus, tihti see ka toimib kuigi näha on, et kliendid elavad ikka väga sügavates metsades.
Nii nagu kasutaja viitab sellele, et ALATI on teenusepakkuja süüdi, siis teenusepakkuja ei ütle, et ALATI on klient ja tema seadmed või asukoht selles süüdi. ALATI on võimalik välja selgitada milles probleem on ning mitte niisama ennustada. |
Milline kasutaja viitas sellele, et ALATI on teenusepakkuja süüdi? Mina räägin ikka ainult enda juhtumist ja üldistusi ei tee.
Kordan küsimust:
Palun selgitage kuidas mul päeval ja õhtul on kiirus 8/5 aga varahommikuks on ilma ruuterit restartimata kiirus 20/5?
Kui see ei ole masti ülekoormus siis kuidas seda seletada? Muid tarbijaid peale ühe arvuti taga ei ole. Digiboks jms puudub...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012

|
15.06.2017 21:51:19
|
|
|
indrekp
Palun tee Telia (Sonera) teema.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
15.06.2017 21:58:14
|
|
|
Oisu., miks sa seda ise ei tee? indrekp ei oma siin foorumis kõrgemaid õigusi kui sina ehk igaüks võib teema teha
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Delta
HV Guru

liitunud: 31.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 141 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
16.06.2017 09:31:21
|
|
|
Delta, Telia müüb teenust päeval siis kui speedtest on 100+Mbit/s. Õhtul kui koormus kasvab, enam teenust ei müüda
See koormuse kõikumine käib võrgu laiendamisega käsikäes, ei saa ju piirata inimeste liikumist ühest tugijaamast teise ning koduinterneti tellimise asukohas näeb alles kohapeal kus tugijaamast teenuse paika panna saab.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
16.06.2017 15:07:43
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
4G teenusel ei saagi süüdlast olla. Kunas see KUNI kohale jõuab?
Küsimus on ilmselt selles kas see on nüüd massiline probleem või kas see on ALATI tugijaama probleem.
Mida ma öelda tahan, et ALATI ei ole see ülekoormus mis kiiruse puudulikkust põhjustab, isegi see kellaajaline küsimus.
Igat olukorda tuleb eraldi hinnata ning kui Telia ise suhtleb kliendiga, näeb, et on ülekoormuse probleem, siis öeldakse eeldatav lahenemise aeg või siis, et lahendust ei tule.
Kliendi jaoks on alati võimalik leida oma asukohas parim levi ja kiiruse pakkuja aga ilmselt ei paku see alati lahendust sest mõned kliendid ütlevad, et kõik on siin juba käinud, Telia on viimane võimalus, tihti see ka toimib kuigi näha on, et kliendid elavad ikka väga sügavates metsades.
Nii nagu kasutaja viitab sellele, et ALATI on teenusepakkuja süüdi, siis teenusepakkuja ei ütle, et ALATI on klient ja tema seadmed või asukoht selles süüdi. ALATI on võimalik välja selgitada milles probleem on ning mitte niisama ennustada. |
... et siis kuidas, kui klienditeenindaja saadab kliendi puu taha juba siis, kui klient ei suuda öelda talle kõike seda, mis on vajalik teenindajale mingite lahtrite täitmiseks? Probleem pole probleem, kui formaalsused pole täidetud, eks ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
16.06.2017 15:19:28
|
|
|
| DigeBeni, tegelikult võib indrekp jutust ka aru saada, kui seda mõttega lugeda. Piltlikult näiteid tuues kui klient kurdab, et arvuti on aeglane ja mingit lisainfot ei anna, siis ei tähenda ju ka see automaatselt, et süüdi on arvuti või tarkvara tootja. Kui klient ei ole võimeline detailsemat infot andma, siis selgubki tõde siis kui spetsialist asja üle on vaadanud. Kui tegemist on teenusepakkuja palgal oleva spetsialistiga, siis loomulikult võib ka nii olla, et sealt tulev tagasiside pole päris erapooletu, samas võib siiski eeldada, et teenusepakkuja siiski püüab mõistlikuse piires endast oleneva teha, et teenus kvaliteetsem oleks.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
16.06.2017 16:15:24
|
|
|
napoleon, me ei otsi praegu klaviatuurilt "anykey" taga, vaid meil on üsna konkreetne probleem, mida üritatakse ümmarguseks rääkida. Minu jutu ilmestamiseks näide: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9504800#9504800 kui ei saa TÄPSELT seda, mida tahetakse, siis ilmselt läheb kogu jutt /dev/null ja saab jälle kilgata, et neil ju probleeme pole, keegi ei kurda. Polegi mõeldav, et kõik kliendid suudaks oma probleemi edastades puhast kulda pritsida. Telia asjapulgad mõistavad seda väga hästi ja peaks omama piisavalt professionaalset võimekust, et vajalik informatsioon kätte saada ja seda mitte raisku lasta. Juhul, kui see üle jõu käib, siis pole küll kedagi teist süüdistada, ilmselgelt lastakse kuskil üle jala ja sellest ka probleemid ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
16.06.2017 22:17:50
|
|
|
Näide, klient kurdab, et kõik on aeglane ja eeldab, et internet on aeglane.
Samal ajal arvuti käivitub 15 min ja kui lõpuks brauser ette tuleb siis ei suuda see oma fläshiga üle 1Mbit speedtestigi teha.
Paraku ei aita siin ka antenn ja uuem ruuter aga delfisse võiks ikka uudise teha ja foorumiski saaks pikalt naerda.
Juhtub, mis sest ikka. Teinekord kui on tõesti võrgu probleem, siis saab ausa vastuse ja asi selge.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maaa
HV vaatleja
liitunud: 12.09.2004
|
16.06.2017 23:43:11
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
Näide, klient kurdab, et kõik on aeglane ja eeldab, et internet on aeglane.
Samal ajal arvuti käivitub 15 min ja kui lõpuks brauser ette tuleb siis ei suuda see oma fläshiga üle 1Mbit speedtestigi teha.
Paraku ei aita siin ka antenn ja uuem ruuter aga delfisse võiks ikka uudise teha ja foorumiski saaks pikalt naerda.
Juhtub, mis sest ikka. Teinekord kui on tõesti võrgu probleem, siis saab ausa vastuse ja asi selge. |
Ega sa isegi ei suuda eriti infot edastada. Olen siin esitanud mitu konkreetset küsimust aga vastust pole saanud. Ainult mingi ümmargune mula, kui lollid kliendid teil on. Kui klient ei anna piisavalt infot, on see sinu asi seda küsida.
Lisaks veel tore arvamus, et enamus kliente ei võigi oma arvamust siin avaldada, kuna neil ei ole konkreetset ruuterit, antenni, arvutit jne.
Millegipärast ei usu, et siin foorumis neid kasutajaid on, kelle arvuti käivitub 15 min
|
|
| tagasi üles |
|
 |
avax
HV Guru

liitunud: 10.10.2005
|
17.06.2017 00:51:19
|
|
|
| maaa kirjutas: |
Millegipärast ei usu, et siin foorumis neid kasutajaid on, kelle arvuti käivitub 15 min  |
Ma pole küll kellaga mõõtnud, aga nii mõnigi jalus vedelev üsna kobe kettakast/server käiab end umbes selle ajaga üles.
Parem ei hakka irisema, et suvalise Juniperi/Cisco märgiga rauatüki käivitusaeg veel pikem on...
|
|
| Kommentaarid: 271 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
213 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
17.06.2017 16:18:10
|
|
|
mida teil seal arvutis nii missioonikriitlist on mida peab suiti tingimata ketrama. (missioonirkiitiline nett on siis selline, mida 4g nett üldse ei võimaldagi) vahelduseks võiks 5 minutiks õue ka minna, kui just päike silmist pimmeks ei löö. mrtg näitab uppi , mõnedsajad kilod ja downi praktiliselt null.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
18.06.2017 15:57:11
|
|
|
| RCC, ära nüüd hakka jälle seda missioonikriitiline või mitte iba ajama. Oletame et lähed kinno filmi vaatama ja näed ainult pool filmi. Kui kobisema lähed, siis teatab kino esindaja, et meil on siin teisi huvilisi ka ukse taga ootamas, ei saa hetkel kõikidele filmi täispikkuses näidata ning peab sinna otsa loengu teemal, et film on meelelahutus ja selle nägemine pole ju missioonikriitiline, mine parem õue linnulaulu kuulama ja ära kobise. Oleks ok?
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sander989
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.12.2009
|
18.06.2017 19:43:02
|
|
|
Olen kasutanud seda teenust sellest testperioodist saadik. Mitte mingeid probleeme polnud (20/5 oli koguaeg) kuniks mai kuuni. Hea kui 5mbit alla kätte saan, klienditoega on ka ühendust võetud aga sealt sai seda tavapärast mulli kuuldud, et viga ikka minupoolne ja saadame tehniku jne, mis sest et sõber kes elab linnulennult 2km kaugusel ja kusjuures mastile lähemal on sama kala või kui isegi mitte veel hullem. Asukohas, siis Pärnumaa Vändra vald.
_________________ [img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:] |
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|