Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 318, 319, 320  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 14.04.2017 00:43:26 vasta tsitaadiga

vsoc ja vmem kruttisin ise (+ märgiga numpadil, väga idiootne lahendus btw gigabytel, kuskil pole kirjas ka).
XMP osas panin lihtsalt profile 1 ja tuld. käsitsi taiminguid ei puutunud

mälud rated 3200 jah
CMU16GX4M2C3200C16 on tootekood
http://www.corsair.com/en-eu/vengeance-led-16gb-2-x-8gb-ddr4-dram-3200mhz-c16-memory-kit-white-led-cmu16gx4m2c3200c16

LED-id tuksuvad siin erinevas taktis, pole viitsimist olnud corsairi utikat installida.

EDIT
AGA btw
AIDA annab DRAM Manufacturer SK Hynix icon_rolleyes.gif

EDIT2:
mälude hind on rämedalt tõusnud. enne oli 120-140 vahel jalaga segada. ma ise ostsin need ATF-ist 128€-ga. nüüd on üle 150. dafuq icon_eek.gif

EDIT3:
võtsin lihtsalt "julge hundi rind on haavleid täis" ja panin x38 multiplier. tundub, et töötab (mälu ikka sama 3200)
http://valid.x86.fr/ig1vi4
cinebench tõusis 1276-le (11,7% tõus)

aga tunda on, et jahuti jääb lahjaks. undama hakkab. tuleb midagi paremat otsida.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lovvi
HV veteran
Lovvi

liitunud: 20.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2017 00:54:42 vasta tsitaadiga

High-Q, Sellise voldiga läheb väga kergelt 3.8 peale.
DeTHiCa., VSOC jätsin Auto, Dynamic VCore +0.042 vist. Üks leht näitab DRAM voltage 1.2v, samas mälude freq. lehe alt näitab Profile DDR Voltage 1.35v.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.04.2017 00:58:58 vasta tsitaadiga

Stock jahutus on ikka lärmakas, lisasin uut kaarti ja tahtsin proovida enne kas normaalselt töötab, lõugab suht koledalt ka niisama idles.
Ma vaataks Thermalrighti jahutuste poole by default toetavad ka AM4, näiteks True Spirit 140 Power maksab saksamaal ~50€ + siis post lisaks on mõnusalt vaikne thumbs_up.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2017 01:11:14 vasta tsitaadiga

High-Q, Lovvi, mind huvitabki, mis on "auto" volt reaalselt erinevatel mälusagedustel. asusel näitab seda bios või siis asuse enda tuning soft windowsis. vsoc peaks ise ennast muutma vastavalt ddr kiirusele, kuni 1.2v peaks välja vist minema.
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2017 02:57:25 vasta tsitaadiga

Asus Prime X370
0515 BIOS: https://browser.geekbench.com/v4/cpu/2471077
0604 BIOS: https://browser.geekbench.com/v4/cpu/2526779

singlethread mälu latentsus 91ns pealt 83ns peale thumbs_up.gif

mälud @2666mhz 15-15-15-18-38

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alartt
HV kasutaja

liitunud: 05.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2017 09:29:42 vasta tsitaadiga

Keegi teab kus kohast saaks am4 sobituse corsair h100i-le? Euroopast või eestist.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.04.2017 10:56:00 vasta tsitaadiga

Corsair ise ei saada neid tasuta?
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alartt
HV kasutaja

liitunud: 05.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2017 11:28:39 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
Corsair ise ei saada neid tasuta?

http://www.corsair.com/en-eu/hydro-series-h60-h80i-h100i-h110i-amd-mounting-bracket
Siin küll tasuline. Eestit ple olemaski ja saksamaa poed leiab aga kuskil pole?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2017 14:15:39 vasta tsitaadiga

Ehk mõni tuttav kuskil riigis, kuhu saavad ja saad sellise vahejaamaga tellida? Mulle toob sõber Soomest selle ära, saatsin talle. HVs ju ka siin mõned mehed kahepaiksed, tullakse ehk vastu.
_________________
Geek it til it MHz
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2017 14:18:43 vasta tsitaadiga

Kui Saksa saadavad, siis Mailboxde abiks... thumbs_up.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A-Circus.
Kreisi kasutaja
A-Circus.

liitunud: 30.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2017 15:05:33 vasta tsitaadiga

alartt kirjutas:
Keegi teab kus kohast saaks am4 sobituse corsair h100i-le? Euroopast või eestist.

Kaasas olev klamber ei sobi? Tavaline H100i peaks ju AM4 valmidusega nii ehk naa olema.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 15.04.2017 17:08:38 vasta tsitaadiga

Kas keegi Ryzeniga Adobe Premiere Elementsi renderdamist on proovinud? Eriti huvitaks võrdlus 6700K-ga.
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Denkeš
HV kasutaja
Denkeš

liitunud: 11.09.2002




sõnum 15.04.2017 18:01:48 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Kas keegi Ryzeniga Adobe Premiere Elementsi renderdamist on proovinud? Eriti huvitaks võrdlus 6700K-ga.

http://images.hardwarecanucks.com/image//skymtl/CPU/RYZEN-1600X-1500X/RYZEN-1600X-1500X-49.jpg

_________________
a.k.a Ummikummi
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 15.04.2017 18:19:28 vasta tsitaadiga

Pro on kahjuks natuke teistmoodi. Aga selle graafiku põhjal tuleks ikkagi Intelit eelistada. Uurisin vahepeal ise ka, selgus, et Adobe pole vaevunud oma tarkvara AMD-le optimeerima. icon_sad.gif
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar00
HV Guru
kaspar00

liitunud: 06.07.2003




sõnum 16.04.2017 13:15:22 vasta tsitaadiga

ei tea kuna läpaka peale midagi head AMDlt tuleb? nii ammu pole lauakat enam kasutand väga ei isuta ehitama seda kuigi tahaks ka uusi AMD lahendusi proovida icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A-Circus.
Kreisi kasutaja
A-Circus.

liitunud: 30.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2017 17:51:15 vasta tsitaadiga

kaspar00 kirjutas:
ei tea kuna läpaka peale midagi head AMDlt tuleb? nii ammu pole lauakat enam kasutand väga ei isuta ehitama seda kuigi tahaks ka uusi AMD lahendusi proovida icon_biggrin.gif

Läpakaturule peaksid ilmuma järgmise aasta alguses koos Raven Ridge APU'ga. Samas osad kuulujutud on Raven Ridge selle aasta teise poolde asetanud.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2017 13:05:34 vasta tsitaadiga

Idles, toas on +21 icon_cool.gif Hyper 212X jahutab

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2017 14:09:48 vasta tsitaadiga

Thats a COOL motherfucker! icon_cool.gif
Uskumatu. icon_smile.gif
Loodan, et ma saan oma Noctua NH-D14 bracketi ka kätte peagi. Mul on tulemas Ryzen 5 1600. See jahuti peaks olema enam kui piisav 4.1Ghz OC jaoks.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Flab
HV Guru

liitunud: 09.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2017 19:05:12 vasta tsitaadiga

Asi saab rohkem olema ikkagi silicon lottery taga kinni...
Kas mingi automaatse downclocki saaks ka kuskilt peale keerata idlesse? Panin 1.25v ja 3.7ghz, occt oli vähemalt 20minta stabiilne. Aga nüüd stabiilselt 3.7ghz ja 1.25v.
Kommentaarid: 992 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 782
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Megadux
HV kasutaja
Megadux

liitunud: 17.10.2005




sõnum 17.04.2017 20:18:01 vasta tsitaadiga

Flab kirjutas:
Asi saab rohkem olema ikkagi silicon lottery taga kinni...
Kas mingi automaatse downclocki saaks ka kuskilt peale keerata idlesse? Panin 1.25v ja 3.7ghz, occt oli vähemalt 20minta stabiilne. Aga nüüd stabiilselt 3.7ghz ja 1.25v.


Vähemasti Phenom II-le tuli sellise triki jaoks installeerida AMD Overdrive - http://www.amd.com/en-us/innovations/software-technologies/technologies-gaming/over-drive

Nvidia kiibistikuga masinale see utiliit ei installeeru ja sellepärast jäi ka plaan Athlon II-te downclockida ja downvoltida mul katki.
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirSilver
HV vaatleja

liitunud: 25.03.2011




sõnum 17.04.2017 23:38:30 vasta tsitaadiga

Sooviksin ka endale Ryzen 5 1600-ga lauaarvuti komplekteerida, kuid ei leia ühtegi mATX emaplaati, millel oleks ostes piisavalt uus BIOS peal. Siin räägitakse sellest ka lähemalt. On kellelgi kogemusi ning emaplaadi soovitust?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.04.2017 00:02:02 vasta tsitaadiga

Asrock ab350m variantidel on tugi olemas. Asusel ka
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 18.04.2017 09:30:02 vasta tsitaadiga

ka gigabyte ab350m Gaming3 on r5 tugi karbist välja olemas. Ma isegi oleks soovitanud seda, aga peale mingit imevärki kadus mul USB hiire/klaviatuuri tugi biosist ära (PS2 klaveriga toimib, õnneks oli mul üks vana sahtlis olemas). igast asju proovinud, aga no mitte ei saa enam tööle. karbist välja töötas ja uue updatetud (f4) biosiga ka. Aga korra käis bios resetis ära (buutis secondary biosilt), sest tahtsin pisut katsetada.

stabiilsuse poolelt pole probleemi. ma vist üks väheseid õnnelikke, kes elab reaalset ja veel XMP profiiliga ddr4-3200 peal.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.04.2017 11:38:51 vasta tsitaadiga

Ma endiselt ootan oma komplekti Arvutitargast. Täna on tähtaeg ja endiselt näitab mälu osas, et "Tellitud". Teised jupid on valmis pakkimiseks....
_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241


viimati muutis Viilutaja 18.04.2017 16:06:56, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 18.04.2017 12:40:42 vasta tsitaadiga

Pange enda seiklused ka siia siis kirja:
https://www.hinnavaatlus.ee/firms/all
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.04.2017 12:55:39 vasta tsitaadiga

Flab kirjutas:
Asi saab rohkem olema ikkagi silicon lottery taga kinni...
Kas mingi automaatse downclocki saaks ka kuskilt peale keerata idlesse? Panin 1.25v ja 3.7ghz, occt oli vähemalt 20minta stabiilne. Aga nüüd stabiilselt 3.7ghz ja 1.25v.


Ma pika nokitsemise tulemusel otsustasin ka 3.7 peale pidama jääda. Üle selle tahab mõnesaja megahertsti, mis reaalses maailmas midagi ei muuda, saavutamiseks volti juurde saada liiga palju - kuid 3.7 teeb minul 1.285v juures ja on sellises seades 100% stabiilne.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Flab
HV Guru

liitunud: 09.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.04.2017 13:23:19 vasta tsitaadiga

Aga lasebki stabiilselt seda 3.7ghz ja 1.285v vôi idles madalamal sagedusel/voldiga?
Lasin tunni occt ja ei pangestunud, tundub asjalik. Vb saab veel allapoole tuua volti, panin lihtsalt esimese ropsuga selle paika ja fine-tune'ida ei viitsinud. Üle 3.7 hakkab tôesti debiilselt volti ôgima revjüüde pôhjal. Mul muidugi ka 1700x. Ehk on cherry-picked need ja vajab natukene vähem volti.
Kommentaarid: 992 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 782
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lugzan
HV vaatleja
Lugzan

liitunud: 02.11.2004




sõnum 18.04.2017 13:25:38 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Ma endiselt ootan oma komplekti Arvutitargast. Täna on tähtaeg ja endiselt näitab mälu osas, et "Tellitud". Teised jupid on valmis pakkimiseks....


kui saladus ei ole, mis prose komplektis?


J.

_________________
Higdon's Law: Good judgement comes from experience.
Experience comes from bad judgement.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
daman
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2001




sõnum 18.04.2017 13:27:28 vasta tsitaadiga

Ma jätsin nokitsemise BIOSi hooleks ja panin ASUS EZ System Tuning > Performance peale. Mälud keerasin tuimalt 2400Mhz peale, viimased BIOS uuendused on peale panemata. 3850Mhz ja stabiilne nagu Tšernobõli reaktor 86ndal. Volte ei tea, temperatuure ei tea, aga töötab ilusti.
_________________
Täna on see homme, mida sa eile kartsid.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.04.2017 13:35:22 vasta tsitaadiga

Flab kirjutas:
Aga lasebki stabiilselt seda 3.7ghz ja 1.285v vôi idles madalamal sagedusel/voldiga?
Lasin tunni occt ja ei pangestunud, tundub asjalik. Vb saab veel allapoole tuua volti, panin lihtsalt esimese ropsuga selle paika ja fine-tune'ida ei viitsinud. Üle 3.7 hakkab tôesti debiilselt volti ôgima revjüüde pôhjal. Mul muidugi ka 1700x. Ehk on cherry-picked need ja vajab natukene vähem volti.


1.285v on lagi koormuse all, idles keerab 0.5v peale vist, vähemalt HWinfo/ASUSe soft nii väidavad. Kasutan muidu seda AMD Ryzeni Win10 power plani.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.04.2017 13:37:46 vasta tsitaadiga

Lugzan kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Ma endiselt ootan oma komplekti Arvutitargast. Täna on tähtaeg ja endiselt näitab mälu osas, et "Tellitud". Teised jupid on valmis pakkimiseks....


kui saladus ei ole, mis prose komplektis?


J.


R5 1600

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.04.2017 16:05:57 vasta tsitaadiga

Vist on ok icon_biggrin.gif 1.10 peal pani peale paari minutit pange (suurem pilt)
Spoiler Spoiler Spoiler

http://i.imgur.com/NyZ1kgc.png

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.04.2017 16:09:37 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Ma endiselt ootan oma komplekti Arvutitargast. Täna on tähtaeg ja endiselt näitab mälu osas, et "Tellitud". Teised jupid on valmis pakkimiseks....


icon_lol.gif
Hakkab pihta!
Kaup antakse kullerile üle eeldatavalt 21.04.2017. thumbs_down.gif
Lõunal oli veel 18.04.2017

Millal see netist ostetud kauba tagastamise tähtaeg (14 päeva) hakkab jooksma? Maksmise hetkest (mis on juba ammu tehtud) või reaalselt kauba kättesaamise hetkest?

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.04.2017 16:23:17 vasta tsitaadiga

kauba kätte saamise hetkest.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.04.2017 20:06:01 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
kauba kätte saamise hetkest.


Ok. Kuid vist saan lahenduse kiiremini...
Pakutakse mulle musta värvi samasi mälusi - sobib! icon_smile.gif
Oleks ma seda teadnud, et värvi taga on icon_razz.gif

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241


viimati muutis Viilutaja 19.04.2017 13:08:42, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
white
HV kasutaja

liitunud: 06.06.2003




sõnum 19.04.2017 12:12:23 vasta tsitaadiga

Tüütan jälle sarnase küsimusega. Kas 1600 puhul on võimalik windowsis jooksu pealt klokki peale panna ja maha võtta et ei oleks nii ahi 24/7?
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2017 12:14:03 vasta tsitaadiga

Ta ei olegi ahi kui koormust taga pole, või mida sa mõtled?
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2017 12:21:37 vasta tsitaadiga

Sooviks ka teada mida mõeldakse. Mul pinge pandud manuaalselt BIOSis ja see ei muutu (meibi saab ka sedasi, et muutuks idles väiksemaks, pole nii täpselt süvenenud). 1.20v siis nii idles kui koormusega. Ning idles olles on prose temp ~27 kraadi. Miski paar kraadi tuleb lisa juba sellest, et all on kohe GPU oma ~38 kraadiga.
See siis 1700x kohta, 1600 ei tohiks väga erineda.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
white
HV kasutaja

liitunud: 06.06.2003




sõnum 19.04.2017 12:36:11 vasta tsitaadiga

sain aru, et ca 3,8-3,9 OC jaoks vaja 1,3-1,4V Biosis panna ja selle seadega oleks juu kuum või see kerib ennast alla kui pole koormust?
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 19.04.2017 12:44:53 vasta tsitaadiga

Et siis kas C-states töötab või mitte?
Ise lükkasin enda Inteli i5-l C state välja, tekitab pigem ebastabiilsuseid. Tiksub 24h 4.2Ghz peal, tempide vahe Idle-s on miskit 1-2C võrreldes selle kella allakiskumisega, sama lugu tarbitava võimsusega...
Pakuks, et AMD kivid selle koha pealt palju teisiti ei käitu.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2017 12:50:37 vasta tsitaadiga

Ilma koormuseta võetakse volt maha minumeelest (kui sa kuskil BIOSis seda just kinni pole keeranud), siiani vähemalt on minu isend koormuse kadumisel sõltumata OCst idles alati samapalju voolu võtnud nagu karbist-välja olekus.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
white
HV kasutaja

liitunud: 06.06.2003




sõnum 19.04.2017 12:53:37 vasta tsitaadiga

OK tänud vastuste eest. See veenab ikka 1600 poole =)
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2017 13:08:49 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
londiste kirjutas:
kauba kätte saamise hetkest.


Ok. Kuid vist saan lahenduse kiiremini...
Pakutakse mulle musta värvi samasi mälusi - sobib! icon_smile.gif
Oleks ma seda teadnud, et värvi taga on icon_razz.gif


Sain just jupid kätte. Käisin ise veel järgi, ei suutnud DPD kullerit oodata.
Õhtul siis hakkab komplekteerimine.
Kahju ainult, et mul Noctua AM4 kinnitust pole, mõni hetk tagasi tuli just kiri, et pandi teele. EU's 4-10 päeva...
Kas kasutada Spire jahutust või mitte....
Samas ei tihka nagu oodata ka enam, tahaks kokku panna ja hiljem siis jahutuse ära vahetada...

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 19.04.2017 13:41:04 vasta tsitaadiga

Spire jahutus on ok ma kytsin sellega 1.35v ja 3.9ghz 1700 peal, undas nagu peldik aga sai hakkama.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2017 19:44:48 vasta tsitaadiga

minul on 1700X 3.9ghz peale lükatud kordajaga.. volti ei näppinud vaid jätsin automaatseks.. kui numbreid uskuda siis idles 2.2ghz peal on 0.9V ja kui 3.9ghz peal on 1.4V.
full loadis temp 58°C Noctua jahutusega, fan profiil on suht silent tehtud, 1100RPM full loadis ainult. Idle on mul suht kõrge 40°C aga fan on ainult 500RPM seadistatud

edit: aa ok 62°C nägin mprime torture testiga ära ikka

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2017 19:55:32 vasta tsitaadiga

kellel siin asrocki ab350 pro4 plate on, kuidas CPU OC, P-STATE (kui olemas on) ja mälude krutitavusega rahul olete?
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HansSuur
HV vaatleja

liitunud: 05.12.2013




sõnum 20.04.2017 12:42:02 vasta tsitaadiga

DeTHiCa. kirjutas:
kellel siin asrocki ab350 pro4 plate on, kuidas CPU OC, P-STATE (kui olemas on) ja mälude krutitavusega rahul olete?


Mul on Fatal1ty AB350 Gaming K4 mis peaks olemas sama asi kui värvid kõrvale jätta.

1700 CPU OC panin 3900 stock jahutusega 1.3V. Pole viitsinud stabiilsus teste teha. Ainuke test on mõni pikem 3 tundi gaming sessioon. Probleeme ei tekkinud. Viimase piirini viin ja testin kui uue jahutuse panen.

Mäludega olin natuke loll ja ei vaadanud QVL listi. Võtsin G.Skill F4-3200C16D-16GVR. Mõtlesin et kui on Samsungi B-Die jne siis kõik automaagiliselt töötab probleemideta. Tegelikult üle 2666 pole mingi nipiga saanud. Samas ma pole ka kogemustega klokkija. Ei leidnud kuskilt juhendit ka kuidas peaks rohkem saama.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2017 12:53:19 vasta tsitaadiga

HansSuur, Ma arvan, et pigem plaat pidurdab mitte mälud ise. Teised siin osadel kindlatel plaatidel jooksutavad probleemideta 3200Mhz peal. Vot 3600Mhz on juba selline mida ükski plaat by def veel ei toeta ja selle saavutamiseks peab kõvasti taiminguid ja seadeid näppima hetkel.
Pigem soovitan oodata BIOS uuendus ära ja siis proovida uuesti. Aja jooksul peaksid saama lükata 2933 ja lõpuks 3200 peale. Sõltub ka emaplaadi mudelist ja tootjast. Ise olen ASUS-e poole hoidnud. Asrockiga kogemused puuduvad ja Gigabyte väldin.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2017 13:43:29 vasta tsitaadiga

biostar launches two new mini-itx motherboards for amd ryzen (techpowerup)
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2017 13:46:32 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
biostar launches two new mini-itx motherboards for amd ryzen (techpowerup)


Ma juba sügelen mitu nädalat, et need võiks lõpuks müüki tulla. USAsse lubati mai alguses kohe. Jama, et wifi pole küljes thumbs_down.gif Samas, kui peaks ikakgi enam vähem hinnaga meile tulema, siis tuleb ära võtta.

_________________
Geek it til it MHz
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 318, 319, 320  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.