|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Lotharius
rallisibul

liitunud: 06.11.2005
|
19.12.2016 10:25:06
|
|
|
| -Margus- kirjutas: |
Poisile sai ka 43 UHD ostetud ja ütleme nii, et selle lukuagu juures on selline reso mõttetu jah  |
Oleneb, kaugelt vaatad. Mul on oma KU64 ~1m peal laual monitorina ees enamus ajast ning see reso on väga mõnus Vana FHD monitori ei taha nähagi.
_________________ Geek it til it MHz |
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RandomHero
HV veteran

liitunud: 30.12.2006
|
19.12.2016 13:46:46
|
|
|
Amazon valmistab pettumust, viimane Grand Tour'i osa oli uhkelt UHD tiitliga, aga 1080p. Ei ole mingit lülitamisvõimalust, ega ka veateadet, miks see tõbras ennast ise ei lülita.
Kui 40/43 tolli peal UHD + HDR ikka tõesti ei sobi, on alati võimalik sama raha eest endale türgi FullHD lollteler osta. 40KU6072 maksab veidi üle 400 euri, selle eest saab laia valiku tuhma pildiga (üle-)eelmise aasta mudeleid. Oleks siis, et see UHD reso röögatult hinda tõstaks, või et sama hinnaga FullHD lisaderikkam oleks, aga ei. Ei ole siin turboga sapaka ja ferrari võrdlemine.
_________________ Kui sa ei kirjelda, mida sa müüd, kus sa asud või palju sa selle eest raha tahad, siis jätan endale õiguse pakkuda kauba eest 3 kummikana ja eeldan, et sa tood mulle kauba koju ära ka. |
|
| Kommentaarid: 134 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
126 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marli1
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.01.2004
|
20.12.2016 20:25:11
|
|
|
| Tanel, nii on.... Plasma omanikul LCD peale mineku variant puudub, kui siis vaid OLED.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
terminator
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 494 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
373 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
20.12.2016 20:54:40
|
|
|
terminator, ära sa oma 65" Panasonic TX-P65VT60E plasmat Samsung 70"-75" LCD-LED vastu välja vaheta! Plasma pilt SUPER! 3000Hz kaadrisagedus, lisaks värvid ja kontrast.
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
terminator
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 494 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
373 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
20.12.2016 21:16:28
|
|
|
Ei soovita jah, tipp-plasmat LCD vastu väga vahetada - peaksid võtma täiesti tipmise mudeli mille hinnavahe võrreldes OLEDiga on väike.
Ja OLED on LCDga võrreldamatu.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
exciter
HV kasutaja
liitunud: 18.12.2008
|
20.12.2016 23:34:25
|
|
|
Tere,
kas keegi teeks lollile selgeks. Ostsin mingi 6 aastat tagasi LED teleri , millel oli kaadrisagedus 400HZ (LG LA660), nüüd tahaks uut tv'd osta, aga vaatan,et uutel telekatel on ainult 50 või 100, kallimatel 200 ja rohkem hz. Miks nagu taandareng või olen mina millestki valesti aru saanud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
20.12.2016 23:59:18
|
|
|
VR
Vanasti müüdi ka 1200hz telekaid...olid ajad
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
terminator
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 494 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
373 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
21.12.2016 00:12:19
|
|
|
(Vilgutame sama pilti sulle 50x/60x, palju parem pilt, päriselt)
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003
|
21.12.2016 08:25:57
|
|
|
| Suvel ostsin LCD millel pildi liikumise sagedus 1800Hz.
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
21.12.2016 12:37:53
|
|
|
Ega ikka ole küll paneeli värskendussageduseks 400-3000hz.
Google on selle pseudojama ümberlükkamise osas teie sõber.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti
liitunud: 11.05.2004
|
21.12.2016 13:09:27
|
|
|
Päris hulluks need telerid läinud. Teevad kiiruse osas isegi mõndele prosedele silmad ette
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
240 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jt234
HV veteran

liitunud: 12.04.2005
|
21.12.2016 13:11:01
|
|
|
| ot: |
| Anti, Prosed ikka mega- ja gigahertsides |
_________________ Dima oli siin |
|
| Kommentaarid: 132 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
124 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti
liitunud: 11.05.2004
|
21.12.2016 13:12:58
|
|
|
| aa krt, siis telerid aeglasemad jah.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
240 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
21.12.2016 14:11:49
|
|
|
see sageduse jutt ajab vaikselt nutma juba, peaks teema algusse selle kohta mingi faq tegema?
mida mõista sageduse all - kas seda, kui palju pilte reaalselt sekundis näidatakse, või seda, palju neid sisendist sööma nõus ollakse?
- esimese vastus on lcd-de (ja oled) puhul reeglina 60 või 120, teise vastus 60. ja seda olenemata turundushämast oma sadade või tuhandete hertsidega.
- kasutaja seisukohast on palju olulisem sisendist võetava pildi võimalik sagedus, mis on peaaegu alati 60. ka plasmadel.
plasma paneeli võimekusega on keerulisem. plasma tehnoloogiline puudus on see, et plasma ei saa olla poolere. plasma pooltoonid tulevad pwmi kasutusest, ehk siis plasma (sub)pikslid tegelikult vilguvad päris kiirelt ja vahvalt.
teoorias on seda protsessi võimalik teha kuitahes kiirelt, praktikas sõltub see juhtloogika võimekusest, mis paneb piiri palju madalamale kui turundushäma seal juures räägib.
pildina wikist:
Spoiler 
edit:
ma ei viitsi praegu guugeldada aga olen üsna kindel, et seal need 200/240hz on ka paras bullshit. täpsemalt - tõenäoliselt on see backlight modulation, et pool paneeli enda 120hz kaadrist on taustvalgus väljalülitatud.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-parun-
Kreisi kasutaja
liitunud: 14.11.2013
|
21.12.2016 19:30:39
|
|
|
| terminator kirjutas: |
Minu Panasonic on 3000Hz |
| ot: |
Olid ajad kui poest sai osta 1000W võimsusega sangraadioid, mis tarbisid seinakontaktist vaid paarkümmend vatti |
| tsitaat: |
| ma ei viitsi praegu guugeldada aga olen üsna kindel, et seal need 200/240hz on ka paras bullshit. täpsemalt - tõenäoliselt on see backlight modulation, et pool paneeli enda 120hz kaadrist on taustvalgus väljalülitatud. |
Vaatasin oma 2015 aasta 8-seeria LG teleri service manuali. Seal oli ka tabel paneelide kohta, kust võis välja lugeda et paneelid alates 60 tollist on 200Hz, mida iganes siis see ei tähenda. Füüsiliselt läheb 200Hz paneeli külge 2 lintkaablit. 100Hz paneelid kasutavad nendest 2 kaablist ainult ühte. Teine pesa emaplaadil on tühi. Veel oli lugeda et 50Hz paneelid on 8-bit ja kõik ülejäänud on 10-bit.
Edit: Uurisin veel veidi. Tegemist on dual LVDS interfeisiga. Esimene kaabel on laiem, sest sisaldab ka muid signaale. Seega on 60+" paneelide puhul paneeli andmeside topeltkiirusega, millest ma järeldan et tegemist on ikkagi true 200Hz kaadrisagedusega.
viimati muutis -parun- 21.12.2016 20:45:12, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fantomas
HV vaatleja
liitunud: 12.12.2008
|
21.12.2016 19:41:40
|
|
|
| Hz teemaga meenuvad jah kunagised sangad,mis pidid kirjade järgi sellist lärmi tegem,et oi oi oi...ja proovi siis veel mõnele säravate silmadega teismelisele sõbrale seletada,et ei see makk ei mängi ikka sellist volüümi välja,kuna...aga jah just lugesin,et tänu 3000Hz paneelile on pilt äärmiselt sujuv ka kiiretes kohtades-jalgpall, action jne.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
21.12.2016 21:13:09
|
|
|
-parun-, lingi manuali ka siis. vean kihla, et see 200hz on mingi turundusest läbi imbunud termin nagu näiteks field refresh rate.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aise
HV Guru

liitunud: 02.10.2003

|
21.12.2016 21:54:57
|
|
|
Vale koht
viimati muutis aise 21.12.2016 22:13:44, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 189 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
172 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-parun-
Kreisi kasutaja
liitunud: 14.11.2013
|
21.12.2016 22:15:44
|
|
|
londiste, uurisin ka paneeli spetsifikatsioone ja näib et Sul on õigus, see 200Hz ei ole true refresh rate! Ja toetudes eelnevalt esitatud faktidele saab omakorda väita et alla 60" LG telerid ei ole true 100Hz
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fantomas
HV vaatleja
liitunud: 12.12.2008
|
21.12.2016 23:14:14
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Käisin täna Euronicsis telereid piidlemas.
Ütleme nii, et nähtu põhjal veel nii pea ei plaani oma Panasonic plasmat välja vahetada.
LCD puhul on ikka väga palju häirivaid artifacte ja taustamüra, mida plasma puhul ei eksisteeri.
Ainukesed vaadatavad pildid olid ca 2K+ EUR LG OLED ja Sony X93 või 94 seeria. |
Tegelikult olen mina Liivimaa parim ratsutaja http://turuliider.ee/et/televiisorid/14233-lg-43uh661v.html#
Aga oletame,et ma nüüd ostan antud isendi ja tasun arusaadavalt ka koheselt,siis mis saaks edasi...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
avila
HV vaatleja
liitunud: 16.06.2006
|
22.12.2016 15:11:16
|
|
|
Ok soovitage ca 50 tollist telerit, mis sobiks koosolekuruumi skype kõnede vastuvõtmiseks laua taga ja piltide näitamiseks koosoleku ajal.
HV-s olev Philips 49" 49PFS5301 peaks olema Wifiga. Endal kogemused puuduvad selle featuuriga.
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
inca
HV Guru

liitunud: 02.06.2003
|
22.12.2016 19:40:55
|
|
|
| avila kirjutas: |
Ok soovitage ca 50 tollist telerit, mis sobiks koosolekuruumi skype kõnede vastuvõtmiseks laua taga ja piltide näitamiseks koosoleku ajal.
HV-s olev Philips 49" 49PFS5301 peaks olema Wifiga. Endal kogemused puuduvad selle featuuriga. |
Kui firmas pole just eriti ranged IT reeglid või siis Apple rauda ei kasuta, võiks telekal olla ka Widi toetus. Ja need odava otsa Androidid pole ka väga kiita. Koosolekuruumis võiks olla korralik kiire telekas, olenevalt firma tegevusvaldkonnast pole pildikvaliteet ehk isegi nii oluline.
_________________ KASS |
|
| Kommentaarid: 170 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
159 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d_m
HV kasutaja
liitunud: 24.08.2002
|
23.12.2016 17:01:30
|
|
|
| DonNiger kirjutas: |
Valikus 2 500€ kandis telekat, Samsung 43" UE43KU6400 ja Philips 43" 43PUS6501. Üle 43" minna ei saa, 1m laiust on piiriks ees. Mõlemad millegipärast 4K telekad, kuigi FHD piisaks. Oskab keegi veel midagi soovitada. Enamasti saadete vaatamiseks.
Ämbivalgus ei huvita ka väga. |
Oman ühte PUS6501 seeria telekat ja üldjoontes pole viga. Ilus "peenikene" raam ja korralikud metallist jalad (ei ole värvitud plastmass vms). 720p pealt tulles ja esimest korda 4K contentit vaadates vajus suu lahti... 4K võib "gimmick" paljudele tunduda aga once you go 4K siis võimalusel muud ei taha enam. Valge/halli ja musta kuvamisel on pisut uniformity hädasid aga harjub ära Liikuva pildi puhul, kui just 10 minutit jutti sulle staatilist pilti või valget taevast / musta kosmost ei näidata vms siis ei saa midagi aru. Ja kui kalibreerida siis saab pildi üldjoontes heaks. Nüüd pole enam ka Google Chromecasti selle teleriga eraldi vaja kasutada, see on sellel Android TV-l sisse ehitatud. iPhone-i pealt olen kasutanud sellega Youtube vaatamist ja toimib kenasti. Tavalist SD kvaliteediga televisiooni on 4K ekraani pealt üsna kohutav vaadata, aga 1080p <> 4K vahemikus asjad on täiesti OK. Lisaks, peaks kohe-kohe tulema ka Android 6.0.1 update, hetkel jooksevad kõik 2015/2016 aasta Philipsi Androidikad 5.1.1 peal. Ja ostu hetkest tulnud kaks viimast update patchi on nii mõnegi crashiva Androidi bugi ära parandanud. Nuti poole pealt olen vaid sisse ehitatud Youtube appi kasutanud ja see näitab ka 4K klippe normaalselt. Pole Netflixi ja Amazoni endale ostnud seega ei tea kas või mis tugi Philipsi teleri nende appides olemas on (UHD/HDR). Lisaks saab sellel teleril nn UHD funktsionaalsuse välja lülitada, siis toimib ainult 1080p reziimis kogu aeg, kuigi paneelil on pixleid 4K eest... Pisikene miinus arvutiga kasutamisel on veidi tuntav pisi-pisi lag, aga nagu ikka, harjud lõpuks ära Arvutiga ühendamisel on vaja lisa-adapterit, et 4K oleks 60Hz peal (st pole vahet mis reso sa arvutis valid), teleri ekraan on UHD režiimis! 30Hz on vaadatav aga silmadele imelik ja arvuti taga on lag veelgi rohkem seetõttu tuntav ja kehvem kasutada. Kellel aga on mingi korralik "mänguri arvuti" millel GPU toetab HDMI 2.0 standardit siis pole probleemi, peaks otse kaabliga 60Hz toimima (see teema pole nüüd muidugi selle teleri spetsiifiline aga nii igaks juhuks hoiatan 4K telerite ostjatele).
Kui xxPUS6501 kohta kellelgi veel mingeid küsimusi on, võib küsida...
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
inczp
HV kasutaja
liitunud: 09.06.2014
|
25.12.2016 11:42:50
|
|
|
| Samsung H6400 hakkas täna hommikul poole vaatamise pealt kummaliselt käituma. Lihtsalt hakkas end sisse-välja plõksima (smart tv logo tuleb ette ja siis uuesti kinni ja nii lõputult). Pultidele ei reageeri. Vool välja ja veidi oodata siis võttis minutiks Telia pildi ette aga alustas taas sama tsüklit. lõpuks sain niikaugele, et sain ta puldist ooterežiimi, aga veel pole miskit näppinud ja hetkel ootan veel.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
25.12.2016 14:42:28
|
|
|
Vabandage kui ma nüüd paska ajan, aga kas 3D mitte kõrgemat Hz ei vajanud ja seepärast suutsid paneelid miski 200 Hz reaalselt välja ajada vms. 3D tootmine lõpetati, ollakse tagasi 50 Hz juures.
Võibolla ikka täielik joga aga kuskilt kunagi silma jäänud.
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-parun-
Kreisi kasutaja
liitunud: 14.11.2013
|
25.12.2016 15:00:12
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
Vabandage kui ma nüüd paska ajan, aga kas 3D mitte kõrgemat Hz ei vajanud ja seepärast suutsid paneelid miski 200 Hz reaalselt välja ajada vms. 3D tootmine lõpetati, ollakse tagasi 50 Hz juures.
Võibolla ikka täielik joga aga kuskilt kunagi silma jäänud. |
Passivprillidega polariseeritud 3D jaoks pole sagedusel nähtavasti mingit tähtsust. Mõne aktiivprillidega tehnoloogia puhul ilmselt võib olla?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
25.12.2016 18:08:50
|
|
|
| -parun- kirjutas: |
| salatoimik kirjutas: |
Vabandage kui ma nüüd paska ajan, aga kas 3D mitte kõrgemat Hz ei vajanud ja seepärast suutsid paneelid miski 200 Hz reaalselt välja ajada vms. 3D tootmine lõpetati, ollakse tagasi 50 Hz juures.
Võibolla ikka täielik joga aga kuskilt kunagi silma jäänud. |
Passivprillidega polariseeritud 3D jaoks pole sagedusel nähtavasti mingit tähtsust. Mõne aktiivprillidega tehnoloogia puhul ilmselt võib olla? |
jep, sellepärast lg on ok ja samsa sucks
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
25.12.2016 20:53:53
|
|
|
salatoimik, paneelid pole 200hz välja suutnud anda, vähemalt mitte seeriatootmises telerites. 100/120hz.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
25.12.2016 21:10:14
|
|
|
| inczp kirjutas: |
| Samsung H6400 hakkas täna hommikul poole vaatamise pealt kummaliselt käituma. Lihtsalt hakkas end sisse-välja plõksima (smart tv logo tuleb ette ja siis uuesti kinni ja nii lõputult). Pultidele ei reageeri. Vool välja ja veidi oodata siis võttis minutiks Telia pildi ette aga alustas taas sama tsüklit. lõpuks sain niikaugele, et sain ta puldist ooterežiimi, aga veel pole miskit näppinud ja hetkel ootan veel. |
konded. 95%. viga ei erinevat sellest, mis monitoridega toimub. toiteploki konded on sodiks. tuttav lasi just tartus arwestis üht vana lg d remontida. 93€millest tervelt 4€ olid 4 kondekat, tükihinnaga 1€ ..
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
inczp
HV kasutaja
liitunud: 09.06.2014
|
25.12.2016 22:21:54
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| inczp kirjutas: |
| Samsung H6400 hakkas täna hommikul poole vaatamise pealt kummaliselt käituma. Lihtsalt hakkas end sisse-välja plõksima (smart tv logo tuleb ette ja siis uuesti kinni ja nii lõputult). Pultidele ei reageeri. Vool välja ja veidi oodata siis võttis minutiks Telia pildi ette aga alustas taas sama tsüklit. lõpuks sain niikaugele, et sain ta puldist ooterežiimi, aga veel pole miskit näppinud ja hetkel ootan veel. |
konded. 95%. viga ei erinevat sellest, mis monitoridega toimub. toiteploki konded on sodiks. tuttav lasi just tartus arwestis üht vana lg d remontida. 93€millest tervelt 4€ olid 4 kondekat, tükihinnaga 1€ .. |
Ja garantii sai just kuu aega tagasi otsa. Tallinna Kuressaarest seda tarima ei hakka, siin vist vaid üks remonditöökoda on, tuleb loota et see 27-al lahti on, sest siis saan ise minna, sest vanamees mul eriti ei mõista olulist infot edasi anda. Vist peab jala alt ka esmalt monteerima, sest auto tagaistmel selle varesejalaga kehv transportida.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
p3000
Kreisi kasutaja
liitunud: 29.09.2008
|
27.12.2016 17:30:24
|
|
|
vaatasin veidi müügis olevaid alla 50" 4K telereid ja leidsin ainult ühe sobiva: LG 49UH7707.
kas keegi teab/leiab veel mõnda sarnases hinnaklassis (775.-+eur) TV-d, mil oleks:
*HDR Super koos Dolby Visioniga
* (10 bits) Billion Rich Colors Quantum Display, kas see on 10-bitine ekraan?? edit vaatasin, et alates UH855 ja UH950 on tegelikult 10-bit ekraaniga
*DVB-T2/C/S2 (HEVC - 4K/60p)
*HDMI version 2.0 (HDCP 2.2)
Panasonic või Sony?
Sonyl algavad 10-bitised ekraanid suurusega 55" ja hinnaklass 1900.-e
Panal on 10-bitine ainult 58" TX-58DX900 ja 65"
Dolby Visioni tugi puudub mõlemal..
edit
tundub, et ka 49UH6107 peaks peaaegu sobima (h al. 500.-e)
*puuduvad Dolby Vision ja 10-bit ekraan (ju siis 8-bit)?
ehk veidi kehvemate värvidega ekraan..
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
VR53
HV Guru

liitunud: 19.11.2001
|
27.12.2016 20:35:17
|
|
|
LG UH7707 on kõige soodsam Dolby Visioniga ja suht mõistlik valik, kuigi see HDR värvigamma ei pidanud väga tunda andma.
LG 49UH6107 kohta ei tea midagi arvata, ilmselt mingi säästukas, aga kui UH7707 ei raatsi osta, siis ilmselt tasub vaadata Samsung UE55KU6072 või UE50KU6072.
äkki abiks:
http://www.rtings.com/tv/tools/compare
_________________ Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com |
|
| Kommentaarid: 842 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
636 |
|
| tagasi üles |
|
 |
BUBA
HV kasutaja

liitunud: 28.07.2006
|
27.12.2016 23:28:54
|
|
|
Mul siis hetkel 3 telekat silmapiiril, igaüks on erinevast hinnaklassist. Kuidagi ei suuda otsustada, milline neist õigustaks oma hinda kõige paremini.
Arvata on, et mida kallim seda parem, aga kas pea 2x kõrgem hind on ikka väärt seda investeeringut? Või siis valida kuldne kesktee ja võtta LG ?
Ma olen nüüd 2-3 kuud siin neid telekaid valinud ja näiteks LG hind on selle ajaga oma 300 euri langenud. Odavama samsungi hind samuti üle 100 euri.
Kui kallima samsungi hind ka sama kiiresti alla tuleks, siis ootaks veel mõned kuud ja võtaks selle. Hetkel tundub sutsu liiga kallis olevat teise kahega võrreldes?
Andke siis hüva nõu, et milline võtta ja miks?
Enamus ajast vaataks telekast eesti kanaleid, vahest HD filme kah.
Telekas umbes 3-4 meetrit kaugusel. Otse vaadates 4 meetrit, küljelt 3 meetrit.
Tänan.
umbes 650 euri:
Samsung UE55KU6072
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Koduelektroonika/Telerid/730490/
umbes 900 euri:
LG 55UH7707
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Koduelektroonika/Telerid/730476/
umbes 1250 euri:
Samsung UE55KS7002
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Koduelektroonika/Telerid/730487/
viimati muutis BUBA 28.12.2016 00:38:23, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tont23
HV veteran

liitunud: 13.06.2006
|
27.12.2016 23:56:16
|
|
|
ise ostsin selle esimesel lingil oleva samsa ja ütleks et pigem võta LG ,otseselt rahulolematu pole aga vigu on... SmartHubi kasutada ei saa ja elioni digi tv pilt suht jube(ETV,ETV2 väljaarvata)
samas heli on õhukese teleka kohta uskumatult hea ja UHD pilt samuti väga hea,ka 1080p filme vaadates kettalt on täitsa ok
muidugi ma ostsin teliast ja vähe krõbedama hinnaga
|
|
| Kommentaarid: 128 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
112 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oioi
HV veteran

liitunud: 15.04.2002
|
28.12.2016 01:44:42
|
|
|
Nojah, lisan kah oma paar rida.
Olles samuti juba jupp aega telekaid võrdlemas käinud, jõudsin samuti umbes samasse kohta välja.
Tahtsin saada telekat, millega saaks bluetooth kõrvaklappe hilja õhtul kasutada, samuti kiideti LG magic remote toimivust.
Ostsin umbes nädala eest selle 55uh7707 lõpuks. Järgmiseks päevaks oli kulleriga ukse taga.
Ülevaadetes oli lugeda koledaid kirjeldusi selle LG ips paneeli hirmsatest omadustest.
Jah, mu eelmine telekas oma VA paneeliga näitas mustemat musta, kuid minule see nii otsustavalt kole, hinna/kvaliteedi suhet arvetades, ei tundu küll mitte.
Tema kohta on antud ka häälestamise juhend rtings.com lehel.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
236 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jõuluvana
HV kasutaja

liitunud: 21.10.2004
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
VR53
HV Guru

liitunud: 19.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 842 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
636 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RandomHero
HV veteran

liitunud: 30.12.2006
|
29.12.2016 10:44:20
|
|
|
| VR53 kirjutas: |
Sama raha eest saad veidi parema ja peale kauba ka 4K:
UE40KU6072
|
ostsin, soovitan. Saad kuskil 420-440€ vahemikus kätte, 4k paneel, 4-tuumne protsessor, kõik töötab sujuvalt-nutikalt, absoluutselt mitte mingit põhjust pole eelmise aasta (kohe 2 aastat vana tehnoloogia) fullHD telekat sama hinna eest võtta. AINUS asi mille eest ma hoiatan - kui mängid videosid videopleieriga üle HDMI, siis 4k sisu võtab viletsama masina verd köhima. Aga kui just flac heli või veidraid .mkv pakke ei vaata, siis käivad kõik asjad nkn üle Smartview.
Aga minu küsimus: HDR+ peal on pilt nagu mudaauk, ilma HDR'ita on kõik ilus. Mis nüüd siis juhtus? Või on probleemiks fakt, et vaatasin ülieredate värvidega multikat, kus tumedad alad pmst puudusid, ning telekas üritas tehislikult midagi tumedamaks teha?
_________________ Kui sa ei kirjelda, mida sa müüd, kus sa asud või palju sa selle eest raha tahad, siis jätan endale õiguse pakkuda kauba eest 3 kummikana ja eeldan, et sa tood mulle kauba koju ära ka. |
|
| Kommentaarid: 134 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
126 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p3000
Kreisi kasutaja
liitunud: 29.09.2008
|
29.12.2016 10:55:32
|
|
|
vaatasin, et Samsungil on 10-bit ekraan alates KS7000 mudelitel (ue49ks7002 h935.-e) ehk siis nn. SUHD telekas (7000/7500/8000/9000/9800)
viimati muutis p3000 29.12.2016 11:03:33, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
29.12.2016 11:07:56
|
|
|
ks7000/ks7500 ekraan on ikka 8-bit + frc.
edit:
krt, rohkem otsides ja lugedes ei ole ma selles väites enam kindel.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
viimati muutis londiste 29.12.2016 11:28:48, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p3000
Kreisi kasutaja
liitunud: 29.09.2008
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
29.12.2016 11:27:04
|
|
|
huvitav. ma üritan guugeldada ja aru saada, aga tuleb vist samsungi väiteid uskuda, et on 10-bit.
mis sai sellest, et detailsed tehnilised specid tootja lehelt saadaval on, raisk.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sooty
HV veteran
liitunud: 12.06.2004
|
29.12.2016 12:10:40
|
|
|
| londiste kirjutas: |
huvitav. ma üritan guugeldada ja aru saada, aga tuleb vist samsungi väiteid uskuda, et on 10-bit.
mis sai sellest, et detailsed tehnilised specid tootja lehelt saadaval on, raisk. |
Mis specid? Quantum dot curva ultra black with 360' disain. Mida sul veel vaja teada??
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jõuluvana
HV kasutaja

liitunud: 21.10.2004
|
29.12.2016 12:49:27
|
|
|
| RandomHero kirjutas: |
| VR53 kirjutas: |
Sama raha eest saad veidi parema ja peale kauba ka 4K:
UE40KU6072
|
ostsin, soovitan. Saad kuskil 420-440€ vahemikus kätte, 4k paneel, 4-tuumne protsessor, kõik töötab sujuvalt-nutikalt, absoluutselt mitte mingit põhjust pole eelmise aasta (kohe 2 aastat vana tehnoloogia) fullHD telekat sama hinna eest võtta. AINUS asi mille eest ma hoiatan - kui mängid videosid videopleieriga üle HDMI, siis 4k sisu võtab viletsama masina verd köhima. Aga kui just flac heli või veidraid .mkv pakke ei vaata, siis käivad kõik asjad nkn üle Smartview.
|
Tänud asjaliku soovituse eest.
Lihtsalt huvi pärast küsiks, kas sellel on mingi eelis veel peale 4K ja UHD nende minu välja toodud kastide ees? Kuna telekas leiab enamasti kasutust siiski Starmani vahtides, siis kas mitte pole nii, et SD pilt on UHD telekas koledam kui FHD aparaadis? Eelnevalt jäi ka silma siit teemast, et nii väikese ekraani puhul ei tule ka see 4K eriti esile?
Saan aru, et kui sama raha eest on võimalik saada nö tänapäevasem variant, siis on loomulikult mõttekam. Samas kui need tänapäevasemad lisad meil leviva SD pildi koledamaks teevad, siis seda küll ei tahaks.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|