Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Oculus Rift, HTC VIVE, PS VR ja teised virtual reality headsetid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 111, 112, 113 ... 174, 175, 176  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Avot
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 13.03.2011




sõnum 02.11.2016 02:29:44 vasta tsitaadiga

Joppenpuh, ütlen mina selle Vive paremuse kohta. Isegi Rift on minule rohmakas ja keegi soovitab kellelegi veelgi suuremat kobakat? Huumori mehi ikka leidub ... icon_lol.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
agen008
HV kasutaja
agen008

liitunud: 05.01.2005




sõnum 02.11.2016 02:46:22 vasta tsitaadiga

Avot kirjutas:
Joppenpuh, ütlen mina selle Vive paremuse kohta. Isegi Rift on minule rohmakas ja keegi soovitab kellelegi veelgi suuremat kobakat? Huumori mehi ikka leidub ... icon_lol.gif


Miks sa pead iga kord nutma hakkama kui öeldakse, et Vive on parem? Keegi isegi ei rääkinud sinuga.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.11.2016 11:20:42 vasta tsitaadiga

Tingimusel, et touch töötab nagu on lubatud oleks ise ka Oculuse poolt pigem, kuigi nende suhtumine on häiriv olnud...
Samas endale hetkel tundub, et mingi 3rd party kombo võiks ka hea olla. A la pimax + touch vms.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.11.2016 11:36:21 vasta tsitaadiga

Minu puhul, kasutan need sõidusimmides (iRacing, Asetto Corsa, ETS-2, ATS, Dirt Ralli), et siis need 'touch kontrollerid' hetkel ei ole nii olulised. icon_rolleyes.gif
Aga paistab et hetkel on see minu poolt nimetatud koht, ainuke kes tegeleb Oculus Rift müügiga.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
agen008
HV kasutaja
agen008

liitunud: 05.01.2005




sõnum 02.11.2016 11:45:07 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Tingimusel, et touch töötab nagu on lubatud oleks ise ka Oculuse poolt pigem, kuigi nende suhtumine on häiriv olnud...
Samas endale hetkel tundub, et mingi 3rd party kombo võiks ka hea olla. A la pimax + touch vms.


Kui Rift + Touch combo tuleb kokku sama hinnaga siis jääb küsimus selle peale, et kui hästi see Rifti room scale ikka töötab. Tähtis on ka küsimus, et kas vastupidavus Touchidel ka sama vilets, nagu Vive kontrolleritel.

Lighthouse süsteemil on siin ikka vist suur eelis, sest Rifti puhul peavad need andurid olema USB kaudu ühendatud arvutiga. Kujutan ette, et USB kaabli pikkuse limitatsioonid hakkavad olema probleem suurte ruumide puhul. Lisaks olen kuulnud, et soovitavad isegi 3 tk neid roomscale jaoks. Tõenäoliselt tuleks see juba kokku kallim ja kohmakam süsteem.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ahvilõust
Kreisi kasutaja
ahvilõust

liitunud: 08.06.2005




sõnum 02.11.2016 12:54:39 vasta tsitaadiga

MIda head nendel üldse on või tuleb? Väljaarvatud ralli ja kosmose mängud.
_________________
Gdesainer

M: MSI RTX 3070 Gaming Trio
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HansSuur
HV vaatleja

liitunud: 05.12.2013




sõnum 02.11.2016 13:32:50 vasta tsitaadiga

Timoha kirjutas:
Hei! Plaanis soetada endale lähiajal Oculus Rift. Kas kohalikes poodides on seda kah saada? Hetkel näen et mts.ee tegeleb müügiga.


Nagu siin paar lehte tagasi mainitud Amazon UK müüb Rifti ja saab ka Touchi preorderida.

Koos kiire shippinguga läks minu Rift maksma 640 EURi
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Avot
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 13.03.2011




sõnum 02.11.2016 13:56:14 vasta tsitaadiga

ahvilõust. Eks tuleb ka neid fps ja seiklusmänge, aga vähemalt praegu on nad kõik "lapsekingagdes", võrreldes korralike, tava monitorile mõeldud mängudega. Ise harjusin juba ammu ära VR efektiga ja mondil ei jää muud üle kui oodata, sest praegused VR mängud ei paku enam mitte mingit pinget!. Ootus on lollide lootus, nii vist öeldi sellise jama kohta?

PS. Praegused VR seadmed on atraktsioonide demomiseks sobivad. Hea on neid külalistele näidata ja nauttida kuidas inimesed esimestel kordadel reageerivad. Sellega ka lõppeb nende tõeline funktsioon, peale seda kui nendega ära harjute. Lühidalt on momendil kõik VR sedamed kallid ja täiesti üleliigsed/mõttetud mänguasjad. Kõige kurvem, et ka nende tulevik jääb järjest rohkem küsimusmärgi alla. Vähemalt tavakasutajate puhul.
Loopike "kividega" kui palju aga jaksate, vaatame kui palju kogu VR teemast räägitakse näiteks aastal 2020! icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
agen008
HV kasutaja
agen008

liitunud: 05.01.2005




sõnum 02.11.2016 20:41:38 vasta tsitaadiga

Avot kirjutas:
PS. Praegused VR seadmed on atraktsioonide demomiseks sobivad. Hea on neid külalistele näidata ja nauttida kuidas inimesed esimestel kordadel reageerivad. Sellega ka lõppeb nende tõeline funktsioon, peale seda kui nendega ära harjute. Lühidalt on momendil kõik VR sedamed kallid ja täiesti üleliigsed/mõttetud mänguasjad. Kõige kurvem, et ka nende tulevik jääb järjest rohkem küsimusmärgi alla. Vähemalt tavakasutajate puhul.
Loopike "kividega" kui palju aga jaksate, vaatame kui palju kogu VR teemast räägitakse näiteks aastal 2020! icon_rolleyes.gif


Sa oled seda sama asja juba vähemalt 3x siin teemas öelnud ja ma olen sulle juba seletanud, et see kogemus tuleneb ainult selle pärast, et sul pole motion kontrollereid ja sul pole room scale. Ma siia maale kastuan Vive pms iga päev. Kui mingit mängu mängin on see alati motion kontrolleritega ja room scale. Seated xp on totaalne nali. Niiet sa pealsid ütlema hoopis, et su Rift on mõttetu, mitte kõik muud ka. Sa tahad kõiki teisi VR seadmeid samale tasemel kukutada, et lohutada ennast, sest oled õigest VR'st ilma jäänud siiani.

Oota oma Touchi'd ära ja siis proovi Onwardi ja Rec Room'i. Vb siis saad aru millest ma räägin. Senikaua aitab sellest ignorantsest lahmimisest.

Mis puudutab tulevikku siis kuhu see VR saab siis minna sinu arust? Aastal 2020 on vb juba juhtmevaba, kompaktne ja 4k+ resoga. Mis sa arvad, et sellise asja visatakse vastu seina? Miks? Mis kogu inimkond hakkab meelega sellist fundamentaalset platvormi, nagu VR, ignoeerima? Ma hiljuti nägin isegi telekas juba PlaystationVR reklaami. Asja hoog ainult tõuseb, aga sa oled nukker, sest sinu kogemus on ikka poolik alles.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Avot
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 13.03.2011




sõnum 02.11.2016 21:50:04 vasta tsitaadiga

agen008. Pea siis minu ennustus meeles. VR kaob aastaks 2020 laiemast kasutusest (üldisesse kasutusse ei jõua praegune VR üldse). Kogu see pull lõpeb täpselt sama moodi, nagu esimene VR-i katse turule tulla 90-el aastatel. Samuti nagu igasugused 3D prillid jne. millest palju enam ei viitsita isegi mitte rääkida. Mingi VR entusiastide krup võibolla kuskil nokitseb ja sellega ka asi piirdub. Elame näeme.

PS.Tavalised inimesed ei hakka iialgi kaustama selliseid VR kobakaid, mis praegu turul saadaval on (isegi mitte siis, kui nad 4K ja ilma juhtmetetta, ning palju väiksemad/mugavamad oleksid). Tehnika ei ole veel valmis tava inimesele VRi loomiseks. Liiga rohmakas, liiga kallis jne. ja kõige tähtsam VR ei ole momendil vajalik toode tavalisele inimesele + sellega pole lihtsalt midagi teha! Teisiti kui näiteks telefonid, mis kiirelt arenesid, kuna neid oli vaja igapäevases elus jne. VR on aga mänguasi tava ostjale, ilma milleta saab väga hästi hakkama nüüd ja tulevikus.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
agen008
HV kasutaja
agen008

liitunud: 05.01.2005




sõnum 02.11.2016 21:55:24 vasta tsitaadiga

Avot kirjutas:
agen008. Pea siis minu ennustus meeles.


Kõva arguemnt ikka. icon_lol.gif

"You'll see." yawn.gif

Avot kirjutas:
Täpselt sama moodi nagu esimene VR-i katse turule tulla 90-el aastatel.


Tõsiselt ka kas sa trollid või mis toimub? Sa vihkad oma ostu nii palju, et oled juba taandareneud oma argumentidega samale tasemele, nagu esimesed anti-VR vennad, kes pole kunagi isegi proovinudki asja. Sa võrdled ikka väga erinevaid asju. See, mis praegu toimub, ei ole võrreldav 90'tega. Isegi kui oleks see ei ole tõestus, et "jälle" läbi kukub (jälle jutumärkides, sest minu silmis on see ikka esimene tõeline proovimine).

Avot kirjutas:
Samuti nagu igasugused 3D prillid


Täesti off-topic.

Avot kirjutas:

PS.Tavalised inimesed ei hakka iialgi kaustama selliseid VR kobakaid, mis praegu turul saadaval on (isegi mitte siis, kui nad 4K ja ilma juhtmetetta oleksid).


Demogoogia. Sa jätsid päris tähtsa asja minu jutust välja. Vaatame uuesti siis, mida ma ütlesin:

agen008 kirjutas:
Aastal 2020 on vb juba juhtmevaba, kompaktne ja 4k+ resoga.


Ilmselgelt hakkavad need asjad järjest väiksemaks minema tehnoloogia arenguga. See on ainult aja küsimus. Niiet miks ei peaks igapäeva tava kasutaja neid tahtma kui lõpuks on hind mõistlik ja suurus võrreldav ujumisprillidega? Kõige hullem, mida ma ette kujutan, on et asi rahuneb natuke maha paariks aastaks kuni taoline eelnevalt kirjeldatud seade reaalseks saab. So what?

Avot kirjutas:
VR ei ole momendil vajalik toode tavalisele inimesele! Teisiti kui näiteks telefonid, mis kiirelt arenesid, kuna neid oli vaja igapäevases elus jne. VR on aga mänguasi tava ostjale, ilma milleta saab väga hästi hakkama nüüd ja tulevikus.


No see on juba mingi täesti lampi tekst. Kui sul on huvi VR vastu, siis sul on vaja HMD'd. Mida rohkem huvi tekib, seda rohkem vajatakse. Mida rohkem huvi tekib, seda rohkem tekib töökohti selle ümber ja sellega ka prof. vajadus. Mida sa öelda üritad üldse?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Avot
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 13.03.2011




sõnum 02.11.2016 22:34:05 vasta tsitaadiga

agen008. Üritan öelda, et VR-il ei ole praeguse seisuga tulevikku ja kui üldse tulevikku on, siis räägime kaugest tulevikust. Praegune VR on kallis ja üleliigne/kasuttu mänguasi, mis ununeb aastaks 2020. Kuna inimeste huvi VR suhtes lihtsalt laabub, ennem kui see huvi üldse sündida jõuab (välja arvatud fännid). Nagu juba mainisin, elame näeme, mis me ikka vaidleme.

PS. Lihtsalt üks väike näide. Momendil minu kodulinnas (Soomes) seisavad juba praegu Vived Gigandis tolmu kogumas. Kedagi ei huvita ja neid lihtsalt ei ostetta. Väga harva leidub keegi, kes ligemale tuhat eurot sellise jaburduse eest maksab. icon_wink.gif (müüa sõnad, kellel endal Vive kodus tolmu kogumas)


viimati muutis Avot 02.11.2016 22:45:17, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
agen008
HV kasutaja
agen008

liitunud: 05.01.2005




sõnum 02.11.2016 22:42:17 vasta tsitaadiga

Avot kirjutas:
Üritan öelda, et VR-il ei ole praeguse seisuga tulevikku ja kui üldse tulevikku on, siis räägime kaugest tulevikust.

...? Pole nii vastuolulist lauset ikka tükk aega näinud. Pakun, et sa ise ka ei saa aru, mida öelda üritad. Mis asi on kauge tulevik? 5 aastat on pms juba "kauge tulevik" selles maailmas kui rääkida tehnoloogia arengust.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Avot
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 13.03.2011




sõnum 02.11.2016 23:06:11 vasta tsitaadiga

agen008. Peaksid lugema silmad lahti inimeste kogemusi, kellel on pikem VR kogemus. Eesti on riik, kus infot ikka väga vähe! Vaatame reaalset statistikat ja inimeste arvamusi, kui suur on tegelik huvi VR-i vastu ja kui palju inimesed valmis selle eest maksma. Kas ikka saad aru, et räägin kogu aeg VR-i massidesse minekust ja tavalise ostja seisukohalt?
Ise loen foorumeid mitmes keeles ja mitte ainult uute kasutajate, ning fanyboy kirjutisi. Oleme tulnud aega, kus sõna võtavad ka pikemalt VR-i kasutanud inimesed ja tihti jõutakse tulemuseni, mis ei ole kaugeltki mitte positiivne. Võta "roosad prillid" eest ära ja vaata/loe fakte.

PC: Oculus annab nüüd Rifti kasutamisele/kasuttajatele "kunstlikku hingamist" Touchide näol, aga kui kohe ei hakka tulema sellele lisaks ka korralikku sisu, siis on nad täielikus tupikus, millest toibumine on juba tõeliselt raske. Neli aastat ootamist hakkab olema ka juba fännidelegi liig, mis liig. kopp.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
agen008
HV kasutaja
agen008

liitunud: 05.01.2005




sõnum 02.11.2016 23:34:48 vasta tsitaadiga

Avot, ma ei saa nüüd aru kust sa võtad, et minu arvamus VR'ist põhineb mingi "Eesti riigi" kogemusel. Eestis pole praktiliselt kellelgi seda asja niiet mis ila sa jälle ajad? Täiesti lampi tekst, nagu ikka.

Selge on see, et sul on lihtsalt asja suhtes eelarvamus ja otsid meelega negatiivseid kogemusi, et lohudata ennast.

Ja see "4 aastat ootamist" ei ole ilmselgelt 4 aastat mitte midagi ja siis uskumatud järsku HMD'd väljas. Läheb sujuvalt paremaks.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.11.2016 23:41:46 vasta tsitaadiga

Avot, tee tassike teed.
Ootame PS VR müüginumbrid ära.
Fakt on see, et see hulk raha, mis täna VR tehnoloogiasse pannakse, ei lase sellel tehnoloogial failida.
Kas see nüüd kohe esimese pauguga edukaks saab, selgub ilmselt PS VR müüginumbrite järgselt. PC VR'i lõi ca 500k (optimistlikult) kasutajat, mis on natuke vähe, et sinna peale asju toota. Mõned miljonid oleks ikka vaja.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Avot
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 13.03.2011




sõnum 03.11.2016 00:43:27 vasta tsitaadiga

agen008. Olen VR asjus väga aktiivne ja sellist kitsast silmaringi nagu sinu puhul, kohtab ikka väga harva. Kordan, võta need "roosad prillid" juba eest ära! Mina ei otsi mingit negatiivsust, vaid räägin faktist. Olen "hambad ristis" proovinud endale valetada VR positiivsust, ostnud mänge jne. Proovinud pikalt ka Vivet jne. Aga mingi aeg lööb reaalsus. Jama on ikka jama, keeruta kuidas tahad seda asja. Kogu VR "majandus" on väga puudulik, kuna VR ei lähe lihtsalt enam kaubaks. Sellest olenevalt mänge VR-ile tuleb väga aeglaselt jne. Õnneks Oculus ja FB peksab sinna korralikult raha sisse, et üldse midagi oleks, aga tahame või ei, sellest ei piisa! Kui asi ei ole äriliselt kasulik, siis kogu äri kukub kokku nagu kaardimaja!
Sinul eestis puudub näiteks see kogemus, nagu minul siin. Tooted on vabalt saada ja inimestel on ka paremad sissetulekud kui eestis. Sellest hoolimata VR ei lähe lihtsalt kaubaks. Kas ikka saad aru, et näen asja füüsiliselt kõrvalt? Sinu järeldused tulevad kindlasti kuskilt VR foorumitest, kus tavaliselt on koos ainult VR huvilised ja fännid. Mina aga räägin sellest, mis toimub tegelikkuses ja puudutab VR-i võimalusi massidesse minekul. Ilma massidesse minekutta on kogu VR-i tulevik ümmargune null!
Ainuke lootus VR müüginumbrite tegemisel ongi momendil ainult PS VR-il, nagu Aeron mainis. Aga palju see mind, või Vive omanikke morjestab? Jälle räägime ainult tulevikust ja lootusest, et Sony mängud kunagi ka meieni jõuavad. Nagu mainisin, asi on ikka väga kurb ja failib korralikult.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
agen008
HV kasutaja
agen008

liitunud: 05.01.2005




sõnum 03.11.2016 01:16:18 vasta tsitaadiga

Avot, kitsas silmaring? Sinu arrogantsus on ikka üle mõistuse. Tuled siia jahuma, et oled mingi hull VR majanduse ekspert ja, et sina ainuüks tead ikka kuidas asjad on. Kogu sinu argumentatsioon põhineb ainult sinu isikikul kogemusel, mis on ilmselgelt moonutatud su enda negatiivse koegmusega. See aga ei kajasta kohe üldse suuremat pilti. Ära kujuta omale ette, et sul on kõik selge ja, et sa oskad tulevikku ennustada.

Mida see üldse tähendama peaks, et sa oled "füüsiliselt näinud" pealt olukorda? Seda, et näed mingis ühes maailma otsas paaris poes riiulite peal Vive'sid, mida ei ole ostetud? Mida selline väike asi peaks siis nüüd ütlema? Hämmastav kui naiivne mõtteviis sul on.

Ma olen päris kindel, et kui esimesed FullHD telekad tulid välja ei olnud samuti enamus su tuttavatel neid, sest need olid liiga kallid.

Lisaks VR on väga uus asi ja enamus inimesed ei ole sellest kinni haaranud pigem ka sellle pärast, et uue platvormi tegemine ja selle ühiskonda integreerimine lihtsalt võtab aega. Sinu kriteerium nagu oleks, et VR peab plahvatama nagu mingi supernoova ja kõik inimesed überringi peavad liimima need HMD'd pähe omale. Vastasel juhul on kohe feil? icon_eek.gif

Saa aru ometi, et consumer VR on äärepealt alles 1 aasta vana. Suurem osa rahvast on ainult kuulnud sellest, aga nad lihtsalt ei tea väga palju sellest. Mida rohkem aeg läheb edasi seda rohkem see levib ja seda "normaalsemaks" see muutub. Varsti on hind normaalne ka ja ühiskond lõpuks ka aksepteerib selle tavana. See ei juhtu pauguga. Pigem üks päev lihtsatl vaatad ringi ja märkad, et need asjad on juba igal pool.

Mul on GearVR jaoks nt täiesti prakilised kasutused juba olemas. Kui ma nt linnavahel sõidan bussiga, siis annab see palju parema kogemuse kui sellest väiksest tooli küjes rippuva ekraani pealt filmi vaadates saan. Suurem osa teisi inimesi lihtsalt ei tulegi selle peale, et sellist asja kasutada.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Avot
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 13.03.2011




sõnum 03.11.2016 02:18:29 vasta tsitaadiga

agen008. Lõpetan sellega: aeg näitab kellel meist oli õigus . Minu ennustus on sinul nüüd teada ja vaatame kuidas läheb sinu ebämäärane diagnoos. Huvi pärast küsin lõpetuseks, mis sina arvad, kas aastal 2020 on VR massidesse levinud? Või on vaja veel "paarkümmend" aastat oodata? icon_lol.gif LOODAN, ET TEAD MIDA TÄHENDAB MASSIDESSE LEVIMINE! icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
agen008
HV kasutaja
agen008

liitunud: 05.01.2005




sõnum 03.11.2016 03:38:49 vasta tsitaadiga

Ebämäärane diagnoos on hoopis sinul, kuna sinu diagnoos põhineb nn. "füüsilisel kogemusel", mis ilmselgelt on liiga naiivne vaatepunkt. Üks inimene ei saa kuangi oma silmaga suurt pilti näha. Teiseks sa teed liiga suuri oletusi väga vähese info alusel. Praegu ei anna mitte kuidagi ennustada reaalselt VR feilimist.

Ma kusjuures juba olen pms vastanud sinu viimasele küsimusele enne kui sa isegi seda küsisd. Ma ei arva üldse, et see tuleb hoobiga. Ma arvan, et sellest tuleb sujuv protsess ja HMD'd tulevad tavainimsele ellu samm sammult üle mitmete aastate. Ei ole mingit kindlat punkti kus "on maassides", vaid hoopis sujuv tõus selles suunas.

Mis puutub täpselt aastasse 2020, siis erinevalt sinust ma ei hakka tulevikku niimodi ennustama. Ma ei tea kui kiiresti HMD'd mainstreame tulevad, aga fakt on see, et see juhtub nii või naa. Mingit hullu langust tagasi nulli siin küll ei juhtu. Hullemal juhul läheb aeglaselt asi.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.11.2016 10:51:50 vasta tsitaadiga

agen008, word.
_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
486
HV Guru

liitunud: 19.04.2004




sõnum 03.11.2016 11:08:47 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Avot, tee tassike teed.
Ootame PS VR müüginumbrid ära.
Fakt on see, et see hulk raha, mis täna VR tehnoloogiasse pannakse, ei lase sellel tehnoloogial failida.
Kas see nüüd kohe esimese pauguga edukaks saab, selgub ilmselt PS VR müüginumbrite järgselt. PC VR'i lõi ca 500k (optimistlikult) kasutajat, mis on natuke vähe, et sinna peale asju toota. Mõned miljonid oleks ikka vaja.


PS VR müüginumbrid ei näita tegelt midagi. WIi ka müüs super hästi aga kunagi ei tulnud seda killer mängu.

_________________
zero
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 03.11.2016 11:09:32 vasta tsitaadiga

Avot, kui sa 90ndate hmdsid proovinud oled, siis tolle aja katsetega võrreldes on praegune olukord oluliselt erinev.

hmd-d kasutasid tollal veel crt ekraane, suured, rasked, kobakad ja tolle hetke mõistlikus hinnaklassis (mis kodukasutaja ulatusest oli ikkagi väljas) väga-väga masendava resoga. head tracking viis hinnaklassi kohe üle mõistuse.
nüüd on lcd/oled ekraanide areng viinud enam-vähem mõistliku resoga ja füüsiliselt piisavalt väikeste vidinateni, koos head trackinguga. raha eest, mida entusiastide sektor on nõus välja käima.
seda siis arvestamata psvr-i, mis peaks suurema osa samast elamuse lihtsalt odavamaks viima.

contenti on juba praegu oluliselt rohkem kui tollal ja selle juurde tekitamine on suhteliselt lihtne.
vr-i jaoks vajalik raud võib tunduda keskmise kasutaja jaoks kallis kuid entusiasti jaoks mitte. 90ndatega ei ole mõtet võrrelda, tol ajal vajalik raud oli üle mõistuse hinnaga.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.11.2016 11:37:22 vasta tsitaadiga

486, ma ei ole nõus sinuga.
Turu potentsiaali on vaja, ilma selleta on keeruline tehnoloogiat toetada. See pole mingi sotsiaalne projekt, kuhu heast südamest raha alla pannakse.
Üks asi on see, et HMD saab kasutada 100s muus valdkonnas kui gaming, aga kui meid siin hetkel köidab gaming, siis meie vaates on oluline, et Rift, Vive, PSVR või mõni muud ületaksid kuidagi mingi kriitilise massi.
Kui kas või üks nendest on edukas ja ületab piiri, kus tal on miljonid tarbijad taga, siis jäädakse seda teotama ning siis on ka teised kohe valmis raha alla panema, sest uus turg on moodustunud, kus on madal konkurentsi seis.
VR on ka selline tehnoloogia millele nähakse väga suurt penetratsiooni määra tulevikus just oma laia kasutuspõhja tõttu. Ma ei näe siin tagasiteed ja loodan, et see mass ületatakse järgmise paari aastaga, et saab selle masinavärgi juba kiiremini tööle.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
and12345
HV veteran
and12345

liitunud: 03.10.2013




sõnum 03.11.2016 12:36:34 vasta tsitaadiga

agen008 kirjutas:
and12345 kirjutas:
Timoha kirjutas:
Hei! Plaanis soetada endale lähiajal Oculus Rift. Kas kohalikes poodides on seda kah saada? Hetkel näen et mts.ee tegeleb müügiga.


Milleks Oculus? Vive ju tunduvalt parem.


Asja nimi on Rift, mitte Oculus.

Anyway touch kontrollerid tulevad varsti välja seega ma ei näe enam erilist eelist Vive'l kui saaks sama hinnaga komplekti. Üleüldse on minu kogemuse järgi Vive juppide kvaliteet väga vilets.

*Ühe kontrolleri trackpad'i mõned nupud ei hakanud funkama enam mingi 2-3 nädalat peale ostu. Nüüd hakkab teise kontrolleri trackpadi nupud ka minema. Selle jaoks on suht lihtne fix olemas, aga peaks lahti tegema ja garantiile hüvasti ütlema. See on muideks väga laialt levinud probleem.

Kasutaja "Avot", oi kui rängalt sa eksid. See ei ole põrmugi läbi kukkunud, vaid võtab vaikselt hoogu. 90.ndate VR-ga võrrelda on ikka nii lapsik ja asjatundmatu, sest praegu on ikka täiesti erinev ajastu, tehnoloogia, tarkvara ja võimalused. Olen igapäevane Vive kasutaja ja olen oi kui palju kui palju tuttavate peal lasknud mängida. Vaimustus on suur. Tutvusringkonnas on mitu inimest, kes mängivad ka pidevalt ja on vägagi rahul ja näevad selles suur tulevikku. Paljud näevad selles tulevikku kui rääkida võimalustest. See, et sul on mingi enda halb kogemus ja keskendud ainult halbadele asjadele, ei tee asja kohe läbikukkunuks. Vigu seadmel on, aga mitte selliseid, et see nüüd läbi põruks. Maailma arendajad näevad seda teistmoodi ja nii palju raha pannakse selle alla, sest nähakse tulevikku. Nüüd on tehnika olemas ja vajab natuke aega, et veel paremaks ja odavamaks läheks. Kahjuks ei ole sinu ennustustel üldsegi alust ja läheb samasse kategooriasse nagu need "suured" ilmaennustajad, kes ilma mingiks ajaks ennustavad ja siis järjekordselt puusse panevad, sest neil ei ole asjast ikka üldse aimu.
*Need juhtmed, mis üle pea lähevad ja ühenduvad HMD'ga jäävad tihti natuke pingesse. See pinge tekitas HMD ja heli juhtme vahel ühenduse probleeme - heli muutus monoks (nagu juhe oleks poolenisti sees). Surudes juhet HMD sissepoole läks heli tagasi normaalseks. Nüüd pean tegema juhtmetele paar sätestust iga kord kui pähe panen, et välitda seda pinget uuesti.
*Juhe, kuhu kõrvaklapid lähevad, hakkab vaikselt jupsima ka juba. Kui seda juhet mingi kindla nurga all hoida natuke pinges, siis kaob heli paremast kõrvast.
*Vahest arvab HMD, et ma keeran seda seiert, mis kontrollib silmade vahelist kaugust ja viskab teate selle kohta "pupil distance 60mm" vms kuigi ma pole seda seierit katsunud. Olen kuulnud in-game kuidas teistel ka seda juhtub.

Siis ka paar tüütut asja:

*Kaasa antud kõrvaklapid on absurdselt pahad. Kui neid kasutada, siis proovides üles poole vaadata hakkavad need juhtmed VÄGA VÄGA KÕVASTI vastu tirima. Absurdne.
*Neid läätsede peal olevaid rõngaid on tegelikult ikka näha küll kui vaatad hoolikalt. Valge valguse vastu on veel eriti näha.
*Kui breakboxi minevale juhtmele vähegi pinget avaldada tuleb voolu juhe kohe välja ja HMD läheb kinni. Mängu peab alati restartima peale seda.
*Vahest kaotab HMD trackingu paariks sekundiks mitte mingil põhjusel.

Vive on hetkel parim, jah, aga juppide kvaliteet on väga thumbs_down.gif.


Kummaline, kuulen esimest korda, et kvaliteet on halb. Olen ise juba Vive omanik 3 kuud ja kõik töötab suurepäraselt. kKasutan wireless kõrvaklappe, selle kohapealt ei oska kommenteerida. Ilmselt oled sa üks vähestest unlucky, kes on sellise vigase seadme saanud. Ega ei ole perfektset toodet ja lahendust, eks igal tootel omad vead. Ilmselt ka Oculusel.
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 236
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Oculus Rift, HTC VIVE, PS VR ja teised virtual reality headsetid mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 111, 112, 113 ... 174, 175, 176  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.