Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia piiramatu mahuga 4G/5G Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 78, 79, 80  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2016 16:00:00 vasta tsitaadiga

Mis järelvaatamist puudutab, siis põhimõtteliselt on nii dvb-t kui dvb-s jaoks salvestavaid digibokse olemas, on isegi arvuti jaoks tv pulkasid, millega pildi arvutisse saad. Eks ta muidugi selles mõttes ebamugavam on, et pead ise huvipakkuvad saated salvestama panema, samas positiivne on jälle see, et kui lähed kaheks nädalaks puhkusele, siis ei kao need salvestatud saated kuhugi ja vaata kasvõi aasta pärast järele.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 11.09.2016 16:07:32 vasta tsitaadiga

Kapitan kirjutas:

https://cardsharing.co/ ja satipann seinale. 20€ tüüner ja vaata lolliks ennast. Kuumaks 4,80€. Netti võtab minimaalselt nii palju kui võtmeid imeb servust.


kahjuks on tegemist illegaalse teenusega, mis täna võib töötada, aga homme enam mitte. Enamasti pole sellistes kohtades ka Eesti kanaleid ega järelvaatamist.

napoleon kirjutas:
Mis järelvaatamist puudutab, siis põhimõtteliselt on nii dvb-t kui dvb-s jaoks salvestavaid digibokse olemas, on isegi arvuti jaoks tv pulkasid, millega pildi arvutisse saad. Eks ta muidugi selles mõttes ebamugavam on, et pead ise huvipakkuvad saated salvestama panema, samas positiivne on jälle see, et kui lähed kaheks nädalaks puhkusele, siis ei kao need salvestatud saated kuhugi ja vaata kasvõi aasta pärast järele.


järelvaatamine ja salvestamine on kaks ise asja. Enamikul on teised hobid ja need ajad on suuresti möödas, kus näpuga saatekavas järge veeti ja saateid alla jooniti.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 11.09.2016 16:28:12 vasta tsitaadiga

netmaster kirjutas:
Kapitan kirjutas:

https://cardsharing.co/ ja satipann seinale. 20€ tüüner ja vaata lolliks ennast. Kuumaks 4,80€. Netti võtab minimaalselt nii palju kui võtmeid imeb servust.


kahjuks on tegemist illegaalse teenusega, mis täna võib töötada, aga homme enam mitte. Enamasti pole sellistes kohtades ka Eesti kanaleid ega järelvaatamist.

napoleon kirjutas:
Mis järelvaatamist puudutab, siis põhimõtteliselt on nii dvb-t kui dvb-s jaoks salvestavaid digibokse olemas, on isegi arvuti jaoks tv pulkasid, millega pildi arvutisse saad. Eks ta muidugi selles mõttes ebamugavam on, et pead ise huvipakkuvad saated salvestama panema, samas positiivne on jälle see, et kui lähed kaheks nädalaks puhkusele, siis ei kao need salvestatud saated kuhugi ja vaata kasvõi aasta pärast järele.


järelvaatamine ja salvestamine on kaks ise asja. Enamikul on teised hobid ja need ajad on suuresti möödas, kus näpuga saatekavas järge veeti ja saateid alla jooniti.

Aga alati saad ju ehitada lisaantenni - kas siis kasvõi CD-DVD plaatide kaasabil. icon_cool.gif
Aastaid vana idee, muide ja seda ideed teavad kõik kes internetti ning Youtube-t ei karda.

1. isetehtud "peegel-antenn" vanadest, mittevajalikest DVD-dest:
Käib siis ruuteri või modemi või telefoni taha.


2. ja siis video, tõsi, videos on WiFi aga kui teha antenn teiste mõõtmetega siis sobib edukalt ka mobiilneti tarbeks.
Boost your Wi-Fi with household objects!

Link
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ott256
HV vaatleja

liitunud: 30.04.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2016 16:37:48 vasta tsitaadiga

autoclicker speeedtestid rcc'le , 800mhz, rssi -63dbm. icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2016 23:32:23 vasta tsitaadiga

see cardshäring on jube hea asi. kui nüüd leiduks mõni, kes seda ka tavaantenniga teeks.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 11.09.2016 23:58:46 vasta tsitaadiga

conax toimib sama moodi ju.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matik
HV kasutaja

liitunud: 28.05.2008




sõnum 15.09.2016 01:42:32 vasta tsitaadiga

Kas keegi oskab soovitada, mis seadmete comboga saaks ipv6-only 4G võrgu tekitada, on see Telia fix-4G otsas üldse võimalik?
Parim mida ma näen Telia ipv6 suppordi kohta on mingi 2a vana link https://digitark.ee/samm-edasi-elion-kaivitas-oma-vorgus-kaasaegsema-ip-protokolli-ipv6/
Seal räägitakse mingist toredast Inteno ruuterist; kahtlustan, et see on ikka kaabli otsa mõeldud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2016 19:25:01 vasta tsitaadiga

matik kirjutas:
Kas keegi oskab soovitada, mis seadmete comboga saaks ipv6-only 4G võrgu tekitada, on see Telia fix-4G otsas üldse võimalik?
Parim mida ma näen Telia ipv6 suppordi kohta on mingi 2a vana link https://digitark.ee/samm-edasi-elion-kaivitas-oma-vorgus-kaasaegsema-ip-protokolli-ipv6/
Seal räägitakse mingist toredast Inteno ruuterist; kahtlustan, et see on ikka kaabli otsa mõeldud.


Ei ole võimalik. v6 prefiksit ei jagata F4G peal.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2016 19:28:16 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:

Ei ole võimalik. v6 prefiksit ei jagata F4G peal.


Kas see on nii tehnilistel või poliitilistel põhjustel?
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2016 19:33:51 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Pailaps kirjutas:

Ei ole võimalik. v6 prefiksit ei jagata F4G peal.


Kas see on nii tehnilistel või poliitilistel põhjustel?


Ei kommenteeri, kuna keegi ei jääks vastusega rahule.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2016 19:48:37 vasta tsitaadiga

ok, siis on vastus see, et põhimõtteliselt ju saaks, aga F4G kliendil ei ole seda lihtsalt vaja ja/või pole see piisavalt turvaline kuna sellist asja nagu NAT v6 maailmas ei eksisteeri ja peab seadistamisega palju hoolikam olema, et koduvõrk kogu maailmale avatud poleks icon_wink.gif
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 19.09.2016 13:29:44 vasta tsitaadiga

Klienditeenindaja väitis mulle nüüd, et arvestus on päevapõhine icon_eek.gif
Mis ajast?

Vaatan Elisal ja Tele2-l on alla 30 ja üles 10.
Telial aga alla 20 ja üles 5 kiirused + fikseeritud füüsiline asukoht.

Telia mõte on lihtsalt parema levi?

Kui reaalne alla kiirus on ~2 ja üles 13, siis pole lisaantenniga midagi teha (et alla kiirust parandada)?
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 19.09.2016 13:36:00 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:

Kui reaalne alla kiirus on ~2 ja üles 13, siis pole lisaantenniga midagi teha (et alla kiirust parandada)?


vaata signaalitugevust. Kui see on juba ilma piisavalt hea, siis üldjuhul ei anna antenn kiirust juurde.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2016 15:14:30 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Klienditeenindaja väitis mulle nüüd, et arvestus on päevapõhine icon_eek.gif
Mis ajast?

Vaatan Elisal ja Tele2-l on alla 30 ja üles 10.
Telial aga alla 20 ja üles 5 kiirused + fikseeritud füüsiline asukoht.

Telia mõte on lihtsalt parema levi?

Kui reaalne alla kiirus on ~2 ja üles 13, siis pole lisaantenniga midagi teha (et alla kiirust parandada)?


Kõikide operaatorite 4G kiirused on kuni. Sõltub täiesti asukohast kus teenust tarbitakse, igal operaaotril on nii ühes kui teises asukohas ülekoormatud maste või sagedusi.
Telia puhul on võimalik tellida tasuta tehnik probleemi lahendama koos väliantenni paigaldusega.
Kui kiirused on kehvad siis on kindlasti võimalik midagi teha, suunata väliantenn teisele mastile või samas mastis püüda kõrgemat sagedust kus kiirused paremad.
Telia pakub lisaks MinuTV teenust koos 4G internetiga.
Samas kui Telia antud asukohas ei suuda kiirust ülekoormuse tõttu tagada, võib ju konkureerivaid variante proovida.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2016 16:27:58 vasta tsitaadiga

Pole ilus Telia teemas nii öelda, aga tegelikult on vist pigem nii, et kui need konkureerivad variandid ei suuda piisavalt kvaliteeti pakkuda, siis tasub Telia poole vaadata. Seda siis selleks, et Tele2 ja Elisa pakuvad mõnevõrra paremat kuni kiirust ja nende sim kaardi võib mujale ka kaasa võtta kui on vaja kodust eemal mobiilset internetti kasutada.
Kui teleka jaoks muud mõistliku varianti ei ole, siis see Telia minutv on muidugi ka argument. Samas just see teleka pakkumine üle mobiilse neti võib Telia kirstunaelaks saada kuna selle puhul tekitab isegi tädi maaili, kes muidu väga aktiivne netikasutaja pole, päris korraliku liikluse.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pätu
HV Guru
Pätu

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2016 18:00:24 vasta tsitaadiga

ZyXEL LTE3311 ruuteriga mure tuttaval. Nimel kui digibox töötab ja samal ajal ühendada nt läpakas wifi võrku läheb telekal pilt mustaks ja tuleb kiri ette "Andmeside on hetkel häiritud" vms. Kui wifi sulgeda läpakas on ka pilt kohe tagasi, kas on mingi seadistuse viga või mis ?
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2016 19:52:46 vasta tsitaadiga

Pigem uuendagu läpaka võrgukaardi draiverid ja otsigu, et äkki pahavara ei sisaldu, mõni ajab seadme lolliks?
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2016 19:56:35 vasta tsitaadiga

Ma ei tea, kas selle kompoti seadistas Telia või sõber ise, aga sellise lolluse saab kõige lihtsamal moel nii kokku keerata, et panna läpakale ja digiboksile sama staatiline ip icon_wink.gif
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2016 19:57:43 vasta tsitaadiga

No viimane on suht ASD seis, hakka või blokeerima sama ip määramist maci peale.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pätu
HV Guru
Pätu

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2016 20:49:54 vasta tsitaadiga

Torrent toimetas tagataustal. See tõmbas ühenduse kooma. Pani torrenti kinni. Pilt mustaks enam ei lähe, aga hakib. Homme saan enda kätte, siis vaatan täpsemalt üle, et mis seal veel seda ühendust koormata võib.
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2016 21:02:12 vasta tsitaadiga

Torrent tuleb õigesti seadistada, kui see ilmtingimata jooksma peab(enamasti ei pea, nagunii sikutatakse mingit <piiks>, mida tegelikult vaja pole). Piirama peab nii ühenduste arvu kui ribalaiust.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2016 11:05:05 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Klienditeenindaja väitis mulle nüüd, et arvestus on päevapõhine icon_eek.gif
Mis ajast?

Vaatan Elisal ja Tele2-l on alla 30 ja üles 10.
Telial aga alla 20 ja üles 5 kiirused + fikseeritud füüsiline asukoht.

Telia mõte on lihtsalt parema levi?

Kui reaalne alla kiirus on ~2 ja üles 13, siis pole lisaantenniga midagi teha (et alla kiirust parandada)?


Mis mõttes päevapõhine arvestus?
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2016 13:06:42 vasta tsitaadiga

Ma üritan oma vana mälu värskendada. Liitumisekuul, kui on kasutatud loetud päevi, siis on päevapõhine arvestus, hiljem jätkub kuupõhise arvestusena. Nii on see andmebaasis seadistatud. See on segadusekoht paljudele teenindajatele.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2016 13:16:59 vasta tsitaadiga

Aga miks see nii on, et lõpetamise kuul peab terve kuu eest maksma? Piiratud andmemahuga pakettide puhul saan aru, et kui see teistmoodi oleks, siis leiduks kindlasti skeemitajaid, kes kasutaks nädalaga oma andmemahu ära, lõpetaks andmesidepaketi ja liituks kohe uuesti sama paketiga. Aga piiramatu mahu puhul ei suuda ma välja mõelda, miks peaks maksma terve kuu eest kui poole kuu pealt lõpetada.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2016 13:24:13 vasta tsitaadiga

napoleon, selliste juhtude puhul on lahenduseks kreeditarve, kus debiteeritakse kasutamata päevade jääk arvelt. viimast tuleb käsitsi teha, ei ole automatiseeritud.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.09.2016 14:33:35 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
Ma üritan oma vana mälu värskendada. Liitumisekuul, kui on kasutatud loetud päevi, siis on päevapõhine arvestus, hiljem jätkub kuupõhise arvestusena. Nii on see andmebaasis seadistatud. See on segadusekoht paljudele teenindajatele.

Ah nii hoopis thumbs_up.gif
napoleon Telia tahab ka elada.

Kui liitumine tasuta, lõpetamine tasuta, päevaarvestus, siis pm võiks näiteks koduinterneti kasutada kasvõi üle nädala ja mingeid listasusid ei tule? Igakord uus SIM icon_razz.gif
~0,7€ ööpäev siis.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2016 14:36:10 vasta tsitaadiga

Turu odavaim nädala netipakkumine tõesti.

Võtad esinduses persetäie, nii 10tk+ toorikuid ja uhad. Sime saab internetis ka aktiivseks muuta. Vajadusel aitab 123. Mis sa arvad, mismoodi ma netis käin?

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.09.2016 17:16:17 vasta tsitaadiga

Niih sõbral Elisa MINT 40€ Huawei CPE E5172
Panin korraks oma tava 4G Telia SIMi sisse - palju kiirem ja parem.
Nüüd sai võetud siis talle Telia koduinternet. APN sai pandud fix ja kõik aga ära ei ühenda.
error 3254 icon_neutral.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2016 17:42:12 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
Turu odavaim nädala netipakkumine tõesti.

Võtad esinduses persetäie, nii 10tk+ toorikuid ja uhad. Sime saab internetis ka aktiivseks muuta. Vajadusel aitab 123. Mis sa arvad, mismoodi ma netis käin?


Ma ei tea palju sim kaart maksab ja kas asjal jumet on, aga miks need ei võiks korduvkasutatavad olla? Et võtan sahtlist mõne sim-i, mille leping on lõpetatud või prepaid kaardi puhul lõppenud, teen iseteeninduses uue liitumise, sisestan selle sim kaardi IMSI ja saabki kasutada. Sellest saan aru, et peab vist sama operaatori sim olema
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2016 17:48:38 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Pailaps kirjutas:
Turu odavaim nädala netipakkumine tõesti.

Võtad esinduses persetäie, nii 10tk+ toorikuid ja uhad. Sime saab internetis ka aktiivseks muuta. Vajadusel aitab 123. Mis sa arvad, mismoodi ma netis käin?


Ma ei tea palju sim kaart maksab ja kas asjal jumet on, aga miks need ei võiks korduvkasutatavad olla? Et võtan sahtlist mõne sim-i, mille leping on lõpetatud või prepaid kaardi puhul lõppenud, teen iseteeninduses uue liitumise, sisestan selle sim kaardi IMSI ja saabki kasutada. Sellest saan aru, et peab vist sama operaatori sim olema


Baasimajandus läheb seerialitega kole keeruliseks. Tuleb tekitada check, et sa ei võta eelnevalt eksisteerinud toorikut kasutusele.
Ei tänan, kümmepakk toorikuid on odavam, kui arendus Telia süsteemidele juurde.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2016 12:19:54 vasta tsitaadiga

Sai ka omale 20/5 võetud see ADSL oligi juba saatanast. Sai Zyxel võetud. Parema pingi ja 20/5 juhul tasub ettevõtmine ära kui VDSL või optikat ei pakuta ennem tuleb optika kui see pagana VDSL. Enamus alevikust VDSL peal teatud osa ei saanud seda.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raiz80
HV vaatleja

liitunud: 02.11.2013




sõnum 27.09.2016 19:31:16 vasta tsitaadiga

Kas keegi teab, millistel alustel tomub Telial mobiilimastide sektorite nummerdamine? Sektori number on üldjuhul kahekohaline. Tõenäoiliselt tähendab üks number saatja asukohta masti kõrguse suunas. Kas masti tipus on siis number 1? Kas numbrid on kuidagi seoatud ka ilmaartega? Nt. number 1 on põhja suunas? Või kuidas?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2016 20:24:30 vasta tsitaadiga

Raiz80 kirjutas:
Kas keegi teab, millistel alustel tomub Telial mobiilimastide sektorite nummerdamine? Sektori number on üldjuhul kahekohaline. Tõenäoiliselt tähendab üks number saatja asukohta masti kõrguse suunas. Kas masti tipus on siis number 1? Kas numbrid on kuidagi seoatud ka ilmaartega? Nt. number 1 on põhja suunas? Või kuidas?


Kaardistad levialasid?

Lihtsamalt võin selgitada.
2G levialad on kahekohaliste numbritega:
11 kirre
12 kagu
13 edel
14 loe

3G erinevad sagedused on vastavalt sagedusele 1 tähemärgistus ja 1 number nagu eelnevad:
1 kirre
2 kagu
3 edel
4 loe

Sama süsteem 4G puhul vastavalt sagedusele tähemärgistus ja nagu eelnev 1 number.

Täpsemalt ei oska kirjeldada, on mastinimi, sagedusele vastav täht, ning number vastavalt sektorile ning suunad on ülal kirjas.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2016 20:30:12 vasta tsitaadiga

Tellisin täna maale tehniku antenni panema, eks annan update kui selgus majas
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2016 20:31:29 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Tellisin täna maale tehniku antenni panema, eks annan update kui selgus majas


loodan, et saad pädeva spetsialisti, küsi siis lähimate mastide suundade kohta ja sageduste ja kiiruste kohta.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2016 20:55:11 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
Tellisin täna maale tehniku antenni panema, eks annan update kui selgus majas


loodan, et saad pädeva spetsialisti, küsi siis lähimate mastide suundade kohta ja sageduste ja kiiruste kohta.

Lasen edasi öelda, ma kahjuks ise kohapeale vaevalt tulla saan.
Samas kui ruuter toas näitab -106 toas, siis kohe akna taga verandal näitab mobla -92 signaali tugevuseks. See pakett ja plekk siis nii tapavad?

Muideks kas tehnik ise puurib ka?
Pm üks remondimees peaks kohapeal olema kui just alles järgmine nädal tehnik ei tule....
Lihtsalt ma ei tea kuhu suunda auku puurida hetkel icon_rolleyes.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2016 20:56:14 vasta tsitaadiga

kas 4g koduinterneti saab kuskil iseteeninduses ära ka lõpetada?
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Delta
HV Guru
Delta

liitunud: 31.03.2004




sõnum 27.09.2016 21:01:45 vasta tsitaadiga

jeesus188, puurib küll...
_________________
airgun.planet.ee - õhkrelvad ja taskulambid
Salva kindlustus = probleemid
M: 4G ruuter
Kommentaarid: 141 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2016 21:15:53 vasta tsitaadiga

taavi kirjutas:
kas 4g koduinterneti saab kuskil iseteeninduses ära ka lõpetada?


Ei. Kui digiallkirjastatud avalduse lepingu lõpetamiseks saadad, siis väidetavalt reageerivad.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2016 22:42:40 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
taavi kirjutas:
kas 4g koduinterneti saab kuskil iseteeninduses ära ka lõpetada?


Ei. Kui digiallkirjastatud avalduse lepingu lõpetamiseks saadad, siis väidetavalt reageerivad.

Peavad icon_idea.gif
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xheix1712
HV Guru
xheix1712

liitunud: 24.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2016 00:11:24 vasta tsitaadiga

Kas ise ei saa kuidagi määrata ruuteris ühenduse ühe kindla saatja külge? Kahe saatja vahel ja kui hüppab ühelt teisele siis on ebastabiilsused. Kas ise saan vaid aidata lisaantenniga?
Wifi analyzer majas sees näitas viisakat levi, mast ei ole kaugel. Kiirus ongi kas ligilähedane maksimumiga 15-20 või siis kordades vähem. Telefoni teel vaadati järele ja on täpselt kahe saatja vahel.

Kas selline antenn lisaks õue võiks abistada: http://www.arvutitark.ee/est/tootekataloog/0/ART-AERIAL-valine-DUAL-LTE-1800MHz-17dBi-2x-slot-N-naissoost-162527
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HA
HV Guru
HA

liitunud: 02.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.10.2016 02:42:23 vasta tsitaadiga

xheix1712 kirjutas:
Kas ise ei saa kuidagi määrata ruuteris ühenduse ühe kindla saatja külge? Kahe saatja vahel ja kui hüppab ühelt teisele siis on ebastabiilsused. Kas ise saan vaid aidata lisaantenniga?
Wifi analyzer majas sees näitas viisakat levi, mast ei ole kaugel. Kiirus ongi kas ligilähedane maksimumiga 15-20 või siis kordades vähem. Telefoni teel vaadati järele ja on täpselt kahe saatja vahel.

Kas selline antenn lisaks õue võiks abistada: http://www.arvutitark.ee/est/tootekataloog/0/ART-AERIAL-valine-DUAL-LTE-1800MHz-17dBi-2x-slot-N-naissoost-162527

Esiteks see antenn on ainult 1800MHz sagedusega, minumeelest meil kasutatakse ka muid sagedusi.
Teiseks oleks sul siis mõistlik valida korralik suundantenn ja see konkreetse masti poole suunata.
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Helseth
HV kasutaja

liitunud: 05.01.2012




sõnum 06.10.2016 12:47:29 vasta tsitaadiga

Kiire küsimus.

Kliendil on soov välisvõrgust ligipääseda oma NAS seadmele. Tal on kodus miskit sorti huawei ruuter. Eeldan, et tal on telia koduinterneti pakett.
Kui tihti see dünaamiline aadress telia mobiilses võrgus muutub? Kas oleks niivisi ilma staatilise aadressita "tarbitav", kui tahetakse ainult vahest kodusest NAS'ist miskit kätte saada?
Idee oleks NAS'i veebiliides välismaailmale nähtavaks teha - sealt kaudu saaks ta oma faile läbi GUI liigutada.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2016 12:53:35 vasta tsitaadiga

Helseth kirjutas:
Kiire küsimus.

Kliendil on soov välisvõrgust ligipääseda oma NAS seadmele. Tal on kodus miskit sorti huawei ruuter. Eeldan, et tal on telia koduinterneti pakett.
Kui tihti see dünaamiline aadress telia mobiilses võrgus muutub? Kas oleks niivisi ilma staatilise aadressita "tarbitav", kui tahetakse ainult vahest kodusest NAS'ist miskit kätte saada?
Idee oleks NAS'i veebiliides välismaailmale nähtavaks teha - sealt kaudu saaks ta oma faile läbi GUI liigutada.


Lease aeg on väga lühike. Pärast ruuteri restarti muutub. Pane seega NAS´is dyndns klient jooksma või osta staatiline ip.

https://www.telia.ee/ari/internet/nutiseadmes/lisateenused

Spoiler Spoiler Spoiler


Ahjaa pordisuunamised tuleb ära teha ja minu teada Huawei E5172 ja Huawei E5186 seadmes puudub DDNS klient.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2016 13:03:56 vasta tsitaadiga

See ip muutub sagedamini kui sulle meeldiks. Aga aitab dynamic DNS nagu näiteks NoIP või dyndns.
Ääremärkusena lisan, et see NASi veebiliides kogu maailmale kättesaadavaks tegemine ei pruugi hea mõte olla. Kui natuke vingem NAS on, siis mina uuriks esimese asjana ehk õnnestub seal opnVPN käima ajada ja toimetaks selle kaudu. Või kui VPNi ei saa, siis ssh portforward ajab ka asja ära kuigi on natuke ebamugavam.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2016 13:10:18 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
Tellisin täna maale tehniku antenni panema, eks annan update kui selgus majas


loodan, et saad pädeva spetsialisti, küsi siis lähimate mastide suundade kohta ja sageduste ja kiiruste kohta.

Antenn sai esmaspäeval paika, mingi 2 tüüpi olid käinud.
Alguses tahtsid antenni tuppa panna, et äkki aitab, sest leil jooksis juhe kokku, kuidas seina 2 auku puurida icon_lol.gif (puitmaja, soojustus peal)
Lõpuks ikka said puuritud.

-106db (ilma antennita) pealt nägin mina eile antenniga -88db signaalitugevust. Esmaspäeval öeldi, et -68db vms on tugevus (mind seal polnud).
Samas eile oli õues paras torm ka, ehk asi selles. Kiirused olid eile õhtul 21/12 (kuigi pakett on vist 20/5), sel hetkel veel mängis telekas delfi tvs korvpall

Öeldi, et 1800mhz peale lukustati, ma unustasin eile vaadata kas nii ka oli. Tegelikult ei vaadanud ka antenni, nats kiireks läks.

Milleks 2 auku seina oli vaja teha? icon_rolleyes.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Delta
HV Guru
Delta

liitunud: 31.03.2004




sõnum 06.10.2016 13:15:58 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Milleks 2 auku seina oli vaja teha? icon_rolleyes.gif

Upload ja download icon_razz1.gif

_________________
airgun.planet.ee - õhkrelvad ja taskulambid
Salva kindlustus = probleemid
M: 4G ruuter
Kommentaarid: 141 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Helseth
HV kasutaja

liitunud: 05.01.2012




sõnum 06.10.2016 13:23:53 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Pailaps
tsitaat:
napoleon

D-Link DNS320L, ehk mitte midagi erilist. Paras horror seade tegelikult.
Algul oli ka mõte läbi ssh käima panna, aga tal on mingi kiiks küljes. Peale igat restarti muudab ta millegipärast oma välja jagatavat avalikut võtit.
Ehk kliendi poolses otsas "known_hosts" failis olev võti ei klapi enam. Siis veel gramm vanemas FW's raius root'ule blank parooli. thumbs_up.gif
Ega jah ei imesta, kui see veeb ka kohe ära omataks.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2016 13:33:41 vasta tsitaadiga

Uurisin natukene teemat.

http://bernaerts.dyndns.org/nas/71-dns325-ffp07/273-dns325-ffp7-sslh-https-ssh-openvpn

Põhimõtteliselt on võimalik ära suunata port 443 ja panna kogu kola jooksma ühe avatud pordi kaudu.

Võid anda kliendile siira soovituse lähiajal oma NAS välja vahetada.

Ma olen sellist kola Seire OÜ poiste klientidel näinud. Kahju kohe hakkas.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2016 20:13:22 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


Ma näen siin üht positiivset lahendust.
Kaks auku sellepärast, et kaks väiksemat ava on mõistlikum puurida kui üks pirakas. Kaableid on antennil kaks.
https://pood.telia.ee/productInfo/365/paneelantenn-rantelon-nelli-0727/NELLI-0727-50SMA-7M
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia piiramatu mahuga 4G/5G Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 78, 79, 80  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.