Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  SSD-vaatlus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2016 14:51:02 vasta tsitaadiga

Vael, imelik, et võrreldakse bx crucialiga, mitte mx'ga... uus mx väljas ka icon_smile.gif
Kallim küll, jep.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 24.08.2016 17:04:47 vasta tsitaadiga

Võrdlustabel on jah low-end. Ja ega seal palju vahet pole ka(750GB ülevaade): "The MX300 is only slightly better in real-world workloads than the BX100, which was Crucial's previous-gen entry-level model"

486, sama raha eest tuntavalt rohkem jõudlust x400-ga vs Ultra. Ultra on low end, X400 püsib Evo kannul pigem.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2016 19:11:12 vasta tsitaadiga

mx300 on suht samahea kui mx200 ja bx100 ei soovitata üldiselt vaenlastele ka...
http://techreport.com/review/30267/crucial-mx300-ssd-reviewed/7

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timberg
ööKARU
Timberg

liitunud: 27.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2016 10:14:47 vasta tsitaadiga

Millist SSD'd soovitate Lenovo T530'le? 128 GB suurus täitsa ok.
Kommentaarid: 341 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 272
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 26.08.2016 15:58:05 vasta tsitaadiga

Timberg kirjutas:
Millist SSD'd soovitate Lenovo T530'le? 128 GB suurus täitsa ok.

Tavaline SSD mahub sisse? Ei ole M2 vaja?
Siis läheks läpaka elluäratamiseks Adata SP550, kõige odavam ja aku peaks ka korralikult pidama. Teised kipuvad rohkem akut kulutama, või isegi tühjaks tõmbama osad.
Adata-l paistab olevat venekeelne suhtlus , registreerisin software jaoks, späm tuleb vene k emailile, kindlasti saavad ka ingl k aru... Samas on korralik 3a garantii neil, mingit TBW piirangut pole. Endal 2 erineva generatsiooni SSD-d siiani töös veel- SP600 ja SP920.

Uurisin Kingstoni kohta ka, UV400 on akuröövel, lisaks on korralikust kõvakettast ka aeglasem: http://www.thessdreview.com/featured/kingston-ssdnow-uv400-ssd-review-480gb/5/ icon_wink.gif
Mis kommides aga silma jäi on Kingstoni Datatraveler mälupulk, endale sai ka esimene ettejuhtuv USB3.0 võetud ja tõesti ei teinud USB2.0 kiiruseid ka ära. Ma mõtsi, et mulle sattus praak, ei olnud tahtmist garantiiga ka jebida, kuna nagunii haruharva sai kasutatud. Aga tuleb välja, et Kingstoni praktika ongi kirjutada pakendile ühed kiirused, aga müüa kehva suutlikkusega "vahvlijääke"- khmV300khm.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2016 16:04:27 vasta tsitaadiga

Timberg kirjutas:
Millist SSD'd soovitate Lenovo T530'le? 128 GB suurus täitsa ok.

Suvaline msata. Siis jääb sul kõvaketas alles.

tsitaat:

lisaks on korralikust kõvakettast ka aeglasem

no ega ikka ei ole küll.
järjestikkiiruste võrdlemine on üldse täiesti mõttetu tegevus.
Reaalset kiirust väljendab IOPS
tsitaat:

esimene ettejuhtuv USB3.0 võetud ja tõesti ei teinud USB2.0 kiiruseid ka ära. Ma mõtsi, et mulle sattus praak

USB3 ei tähista kiirust vaid interface tüüpi. Kõik suvalised odavad pulgad jäävad isegi usb2.0'st aeglasemaks.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timberg
ööKARU
Timberg

liitunud: 27.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2016 21:35:53 vasta tsitaadiga

ThedEviL kirjutas:
Suvaline msata. Siis jääb sul kõvaketas alles.

https://www.galador.ee/1606-ssd-kettad/3466647-ssd-adata-premier-sp550-2-5inch-120gb-sata3-tlc-560-410mbs-iops-60k-70 see töötab?

Ehk viitsid täpsustada, miks msataga jääb kõvaketas alles? Ei ole IT-ga pikka aega tegelenud - ei ole tehniliste lahendustega nii hästi kursis.
Kommentaarid: 341 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 272
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2016 21:59:05 vasta tsitaadiga

https://download.lenovo.com/ibmdl/pub/pc/pccbbs/mobiles_pdf/t530_t530i_w530_hmm_en_0b48474_02.pdf

lk83

Msata't kasutades saad 2.5" ketta alles jätta, kuna temajaoks on eraldi koht olemas.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2016 22:57:16 vasta tsitaadiga

Timberg, msata ja m.2 on eraldi pesad.. kui arvutil on lisaks 2.5" pesa, siis jääb sinna "ladustamisruum" alles ja buutivaks saab kaart-ssd panna icon_smile.gif

võrdlus: http://www.legitreviews.com/wp-content/uploads/2014/03/crucial-m550-specs-645x401.png

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2016 23:28:57 vasta tsitaadiga

Timberg kirjutas:
ThedEviL kirjutas:
Suvaline msata. Siis jääb sul kõvaketas alles.

https://www.galador.ee/1606-ssd-kettad/3466647-ssd-adata-premier-sp550-2-5inch-120gb-sata3-tlc-560-410mbs-iops-60k-70 see töötab?

Ehk viitsid täpsustada, miks msataga jääb kõvaketas alles? Ei ole IT-ga pikka aega tegelenud - ei ole tehniliste lahendustega nii hästi kursis.

t530'l on msata pesa, mis tähendab, et ketas jääb oma kohale ning ssd läheb msata pessa.
nt https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad+-+SSD/335761/
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2016 00:27:30 vasta tsitaadiga

http://techreport.com/news/30572/intel-600p-series-ssds-bring-nvme-into-the-m-2-mainstream
http://www.anandtech.com/show/10598/intel-launches-3d-nand-ssds-for-client-and-enterprise

thumbs_up.gif
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
s3ri0us
HV kasutaja

liitunud: 01.06.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2016 15:00:53 vasta tsitaadiga

Tere!

Oleks nõu vaja SSD ostmisel.
Läheb sülearvutile Asus ROG gt751jt.

Mida peaksin jälgima SSD ostmisel ja ehk oskate midagi soovitada, mis sobiks minu arvutile?
Soov on jätta ka tavaline 1TB HDD sisse.

Hind võiks jääda umbes 100 juurde ja maht 240-250gb, või siis kui hästi kallima plussid ära põhjendate, võib rohkem ka kulutada icon_smile.gif

Endale jäi see silma : https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad+-+SSD/519707/
Või peaks tegu olema mSATA-ga, kuna läheb läpakale? https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad+-+SSD/567290/
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2016 15:05:25 vasta tsitaadiga

Sinna peaks minema m.2, mitte mSATA. https://rog.asus.com/15822014/gallery/gallery-g751-upgrade-guide/

Kui eelarve selline ees siis võta korralik 250GiB SSD (m.2 või 2.5", sõltuvalt sellest, kuidas sinu masin konfitud) ja elu lill.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Levelxer
HV veteran
Levelxer

liitunud: 27.11.2011




sõnum 01.09.2016 15:16:55 vasta tsitaadiga

Specides M.2 pesa küll ei mainita. https://www.asus.com/ROG-Republic-Of-Gamers/ROG-G751JY/specifications/ ... kuigi võiks oll. Peaks täpsemalt uurima.
Ise muidu paneks veidi raha juurde ja võtaks - Sandisk Ultra II 480GB - https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad+-+SSD/617471/ või 500GB Samsung EVO 840
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
s3ri0us
HV kasutaja

liitunud: 01.06.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2016 15:17:03 vasta tsitaadiga

Levelxer kirjutas:
Specides M.2 pesa küll ei mainita.
Ise muidu paneks veidi raha juurde ja võtaks - Sandisk Ultra II - https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad+-+SSD/617471/
Mis eelised Ultra II-l on näiteks sellesamuse samsung evo 850 ees?

Nagu aru saan, siis läheb tavaline 2.5" ja saan vana ketta ka sisse jätta?
Täpsem mudel on ASUS G751JT-­T7107H.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Levelxer
HV veteran
Levelxer

liitunud: 27.11.2011




sõnum 01.09.2016 15:20:33 vasta tsitaadiga

EVO 850 igal juhul etem. Aga 500GB soodsam per GB hind.
SanDisk odavam, muud eelist pole.
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2016 15:26:20 vasta tsitaadiga

Et jah, võta tagant lahti ja vaata, mis pilt sealt paistab.

Paistab, et m.2 mudelis on lihsalt üks väike metallraam 2.5" pessa pandud nelja kruviga, ehk siis sinna saab selle eemaldamisel samamoodi teise 2.5" paigaldada.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
s3ri0us
HV kasutaja

liitunud: 01.06.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2016 15:32:20 vasta tsitaadiga

Ei pannud tähele, et 480gb. Minu paha icon_biggrin.gif

Küsin siis niipidi, miks evo 850 etem on? Või kasulikum SanDisk mahu poolest võtta?

1. pilt ei tööta. Peale tööd võtan lahti ja uurin, milline variant on.

Igaljuhul tänud abi eest! beer_yum.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2016 15:54:36 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


Selline siis esimene pilt.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
s3ri0us
HV kasutaja

liitunud: 01.06.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2016 21:25:48 vasta tsitaadiga

Sain lahti võetud. Mul see 1. pildi variant, ehk siis mõlemad SATA-d.
Läheb see SanDisk Ultra II Käiku.

Suured tänud abi eest! icon_wink.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kurk10
HV vaatleja

liitunud: 03.09.2016




sõnum 03.09.2016 14:30:56 vasta tsitaadiga

Tere.

Milline on kõige parema hinna ja kvaliteedisuhtega 2.5" ca 250gb ssd ketas?
Oskate midagi soovitada?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Levelxer
HV veteran
Levelxer

liitunud: 27.11.2011




sõnum 03.09.2016 14:45:08 vasta tsitaadiga

Kindla peale minek oleks ikka Samsa 850 EVO - https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad+-+SSD/519707/
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 03.09.2016 19:38:26 vasta tsitaadiga

Kindla peale minek oleks 850 PRO.
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Levelxer
HV veteran
Levelxer

liitunud: 27.11.2011




sõnum 03.09.2016 19:44:49 vasta tsitaadiga

No jah, natuke kallim kui 850 EVO.
Odav valik - https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad+-+SSD/770725/
Korralik SSD - https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad+-+SSD/519707/
Üks paremaid - https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad+-+SSD/477550/
Ja bang for buck on parim odaval. Aga töökindlus vast mitte.
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxsimiljo
Kreisi kasutaja
maxsimiljo

liitunud: 15.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2016 20:03:37 vasta tsitaadiga

Milline SSD valida alla 50€? Läheks emale netiarvutisse niisiis mingi high performance ei pea olema (ega selle raha eest saagi), kuid valik on sellegipoolest päris suur ning ei tea mida eelistada. Nõuandeid?
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2016 14:47:23 vasta tsitaadiga

maxsimiljo, tavamassinas pole mingit vahet kas on seal mingi silicon power või adata - seega võta mida tahes.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kussake
HV kasutaja

liitunud: 08.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2016 10:55:05 vasta tsitaadiga

Keegi oskab soovitada 120gb'st ketast, mis vöiks olla odav aga samas ka kvaliteetne. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
real
HV kasutaja

liitunud: 07.01.2007




sõnum 14.09.2016 23:01:25 vasta tsitaadiga

Kus ma tea, kas asus ul30vt laptopil on msata tugi või mitte? icon_lol.gif Plaan teha laptop kiiremaks ssd abil (128gb). Kas võtan poest kõige odavama ja sellest piisab? Mu laptopi lagi on Sata II 3 3gb/s.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2016 23:17:00 vasta tsitaadiga

2.5" SSDd pead kasutama.

Kui uue tahad siis võta 750Evo 250GB, väiksematel uutel mudelitel on hinna/suuruse suhe paigast ära.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Delta
HV Guru
Delta

liitunud: 31.03.2004




sõnum 30.10.2016 19:09:05 vasta tsitaadiga

Kas samsa 750 on ~250GB mahuklassis hetkel parima hinna-kvaliteedi suhtega või on midagi asisemat selle raha eest saada?
_________________
airgun.planet.ee - õhkrelvad ja taskulambid
Salva kindlustus = probleemid
M: 4G ruuter
Kommentaarid: 141 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.10.2016 22:58:28 vasta tsitaadiga

http://www.1a.ee/arvutikomponendid_vorgutooted/malu_hdd_ssd/kovakettad_ssd/samsung_ssd_750_evo_250gb_sataiii_mz750250z

Hetkel €71.99, ei näe väga konkurentsi bang-for-buck hetkel.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2016 19:07:49 vasta tsitaadiga

Mis hinna/kvaliteedi suhtega 500GB-1TB SSD-d tasuks vaadata lauaarvutisse teiseks ("data") kettaks? Samsung 850 Evo või Crucial MX200/300 oleks piisavalt kindlapeale valikud? Hetkel "C" kettana paar aastat 840 Evo 120GB tiksunud ja ei kurda (jääks vist edaspidigi win'i kettaks).

https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad+-+SSD/530754/ MX200 500GB 150€
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad+-+SSD/519708/ 850 Evo 500GB 153€

https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad+-+SSD/752774/ MX300 750GB 178€

https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad+-+SSD/770724/ MX300 1TB 264€ (Miks nii odav?)
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad+-+SSD/530752/ MX200 1TB 326€
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad+-+SSD/519706/ 850 Evo 1TB 331€
Kommentaarid: 421 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 322
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2016 22:19:32 vasta tsitaadiga

ceemic, kui sa 840ga ühtegi probleemi täheldanud ei ole, sobib sulle suvaline kõige odavam SSD mis leidub.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 24.11.2016 00:35:32 vasta tsitaadiga

Räägitakse, et SSD NAND vahvlite põud hetkel, 260€ on isegi kallis, ise sain (juustu) 230€-ga, hetkel võiks TLC SSD-d küll 1TB ~200.- olla...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2016 12:59:21 vasta tsitaadiga

Aga kui valida minu ülaltoodute vahel, siis mida eelistada?
MX300 750GB on kõige parema €/GB suhtega.
Kommentaarid: 421 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 322
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2016 13:00:38 vasta tsitaadiga

Võta MX300
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mõttetumees
HV Guru

liitunud: 18.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2016 11:16:01 vasta tsitaadiga

Saksa Amazonis hetkel 750GB MX300 130 eurot. Üks per kärss saab selle hinnaga. Võtsin ligi.

Edit: Inglise amazonist tuli suts veel odavam, võtsin teise ka mustadeks päevadeks.
Kommentaarid: 659 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 534
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2016 11:24:26 vasta tsitaadiga

Mis ketast soovitate vanema DELL läpaka turgutamiseks? (kui üldse mõttekas on)
Vostro 3500
i3-330M ja 3GB RAM

Hetkel sees tehasest tulnud:
HARD DRIVE, 320GB, S2, 7.2K, P11, SGT-HOLL
Üle 256GB pole tegelt mahtu vaja.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2016 12:14:01 vasta tsitaadiga

Suvaline, 750Evo on hea hinnaga näiteks , aga soovitaks sul mälu 2x4GB peale sama soojaga upgradeda.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2016 12:26:48 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Suvaline, 750Evo on hea hinnaga näiteks , aga soovitaks sul mälu 2x4GB peale sama soojaga upgradeda.


See eeldaks ka windowsi upgrade'i, kuna hetkel Win10 32bit (algselt oli 7, mis sai kampaania käigus uuendatud)
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2016 12:55:42 vasta tsitaadiga

See mõistlik ära teha nagunii.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2016 18:18:37 vasta tsitaadiga

Miks ketta vahetamiseks 32 bitise windowsi 64 bitiseks peaks upgradema? 2TB HDD töötas mul juba 32 bit XP-ga ilusti. Või pole 32 bitisele selle SSD draiverit?
PS. jah, muid põhjuseid 32->64 bit upgrade teha on küll, aga küs just selles kuidas see vajaduse ketta vahetamisega seotud on
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2016 18:23:36 vasta tsitaadiga

ot:
(minu mõte oli see, et HDD->SSD upgrade käigus võiks nagunii teha puhta installi mitte kloonida ja kopeerida, kui juba puhas install siis ka rohkem mälu ja selle ärakasutamiseks 64bit Windows mõistlik)

Siiani samamoodi mitu vana läpakat kaasajastatud (2..3GB/HDD + 32bit Vista -> 8GB/SSD + 64bit 7/10) mis juba aastaid inimestel tiksuvad.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aht0
HV veteran

liitunud: 14.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2016 10:32:44 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Miks ketta vahetamiseks 32 bitise windowsi 64 bitiseks peaks upgradema? 2TB HDD töötas mul juba 32 bit XP-ga ilusti. Või pole 32 bitisele selle SSD draiverit?
PS. jah, muid põhjuseid 32->64 bit upgrade teha on küll, aga küs just selles kuidas see vajaduse ketta vahetamisega seotud on


Võib ju eeldada et 32-bitiste rakenduste osakaal tulevikus väheneb. Kui iga kuu asemel wini installatsiooni teha kord 5a jooksul, võib olla täitsa õigustatud
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hard0wn3r
HV kasutaja
hard0wn3r

liitunud: 08.09.2016



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2016 10:13:38 vasta tsitaadiga

Tere!

Selline küsimus siis..
Mul on veidi üle 4 aasta kasutatud Asus N53SM sülearvuti (i7 2,2ghz-2.9ghz, gt 630m 2gb, 4gb ddr3 ram ja 750gb 7200 hdd).

Kuna viimasel ajal boot time ja jõulisemate programmide töö veidi uimaseks jäänud, oli plaan soetada kas SSD või uus läpakas.
Siit ka küsimus: Kas peate mõttekaks HHD vahetamist SSD vastu ? Või pigem sellisel puhul targem uus läpakas hankida?

Endal oli vahepeal mõte SSD paigaldada, kuhu peale Op süsteem ja põhilised kasutatavad programmid (CADid jne) ja DVD slot vahetada HDD konteineri vastu (Arvutitargast pidi saama)

Aitäh icon_wink.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2016 10:16:58 vasta tsitaadiga

Foorumis liigub hea hinnaga uusi 500GB SSDsid, pole väga mõtet mingit väikest osta, hind on halb neil. See vana HDD pane 2.5" välisesse karpi ja elu ilus.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ken075
HV vaatleja

liitunud: 09.01.2017




sõnum 22.01.2017 15:14:54 vasta tsitaadiga

Missugune on parima hinna ja kiiruse suhtega SSD ketas 200€ eest? icon_rolleyes.gif
_________________
Puhastusteenused äripindadele - kendra.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2017 16:36:29 vasta tsitaadiga

https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad+-+SSD/752774/
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bingo
HV kasutaja
bingo

liitunud: 19.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.04.2017 13:38:36 vasta tsitaadiga

Plaan ka SSDle üle minna. Praeguse SATA II WD1600AAJS 160GB 7200 RPM 8MB Cache SATA 3.0Gb/s 3.5" asemele tahaks panna mingi 120-250GB isendi. Emaplaat on GIGABYTE GA-P35-DS3R http://uk.gigabyte.com/Motherboard/GA-P35-DS3R-rev-20#sp Kas läheb üks-ühele vahetus või on vaja mingeid üleminekuid, kaableid? Enamus müüdavaid kasutatuid on 2,5", sellisele vist üleminekut vaja? Ja m.2 liidesega vist ei saa üldse panna?
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.04.2017 14:08:08 vasta tsitaadiga

bingo, läheb ikka üks ühele kuna SATA kabla on SATA kabla. Lihtsalt sul pole mõtet mingit hirmkiiret ja kallist isendit võtta kuna 300 mega on sul lagi.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  SSD-vaatlus mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.