|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
31.03.2016 13:34:33
|
|
|
ilmselt on asusest kinga saanud see kaader, kes omale s96s z99h jms masinatega samalaadse disainiime pärast jalga laskis. hakatakse uuesti leiutama.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
31.03.2016 19:19:28
|
|
|
| SKG kirjutas: |
ASUS S500C top cover vahetus.
Hinged on kinnitatud ainult kaanele, mille kinnitus on plastikust.
LCD paneeli ymber tavaparast metallraami pole.
Korda saab, aga pysima see ei jaa.
Spoiler 
|
Milles probleem - kas Põhikoolis käisid? Kui käisid, siis oskad saagida, puurida, viilida.
Võtad paar kruvi ja mutrit, puurid augud läbi korpuse ja siis kinnitad selle kraami kruvide ja mutritega.
Või võtad ka tüki metalli ja ehitad lisaraami - lisatoetused veel lisaks.
Nii, et ei pea ilmtingimata värisema välismaiste inseneride ja firmamärkide ees. Eestlased ei karda mingeid välismaiseid tegijaid ja kui on tehtud mingi lollus siis see ehitatakse ringi.
Vanasti nimetati seda Ratsionaliseerimiseks kui midagi ringi ehitati.
-----------------------
Paar pilti siis samuti välismaiste inseneride tehnilistest rumalustest - ja mõlema korral on tegu siis Delliga, ühel juhul Odav Laiatarbe Inspiron ja teisel juhul Kallis Äriklassi Latitide:
1. Inspiron, insener-tehnilised vead:
A. voolupesa ja USB-d on liialt ligi ventilaatorile.
B. Ja seega, kui ventilaatorist tulev õhk on kuum, siis see kütab ikka üsna kuumaks ka nii voolupesa kui ka USB-d ja kui mõni USB-seade on selles pesas, siis kütab kuum õhk ka seda USB-seadet.
2. Latitude, insener-tehnilised vead:
A. HDD on ventilaatorile liialt ligidal.
B. Ja selle tõttu hakkab kuum õhk kütma usinasti ka kõvaketast.
Mõlemat ootab siis ees jahutuse ringiehitamine, et ventilaatorist väljuv õhk oleks madala temperatuuriga, mitte saunakuumuses õhk.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
01.04.2016 00:40:19
|
|
|
Kaas on küll metallist, kuid sinna sisemise poole peale on kleebitud plastik, mille sees on hingede kruvipesad. Ja see ongi ainuke hingede kinnitus - ei mingit metallraami ümber paneeli enda nagu üldjuhul tavaks vms.
tahanteada, sellist pornot võid enda isiklikul arvutil teha, mitte kliendi omal (nagu minu puhul).
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
01.04.2016 08:22:00
|
|
|
| tsitaat: |
| sellist pornot võid enda isiklikul arvutil teha, mitte kliendi omal (nagu minu puhul). |
Aga suuurfirma Asus toodab sellist pornot, nii mõnigi on arvamusel, et Asus teeb häid arvuteid aga nagu näha ei tee.
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
01.04.2016 10:06:04
|
|
|
kliendimasinate puhul ei saa sellist "külaseppa" teha jah. ainuke lahendus on tellida tükid, teha korda ja öelda, et õrn, ära kanguta.. kui jälle katki läheb ja tagasi tuleb sellega, ütled,et sai ju räägitud..
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
01.04.2016 11:11:25
|
|
|
Marie, On ka korralikke ASUS-eid. Igal firmal on paska, kellel rohkem, kellel vahem.
laurx, tapselt nii.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
23.04.2016 09:52:55
|
|
|
Taas üks "rõõmus" pildike - seekord siis olukord kus katikst ekraanihinge kinnitust oli üritatud parandada liimiga. Pilt siis näitab selgelt ja üheselt, et kui mõttetu selline tegevus on...
... kuna nagu me kõik väga hästi teame - juba Põhikooli füüsikatundidest - ületab ekraani enda tõmbejõud, ekraani tõstmisel, igal juhul liimi vastujõu ja selle tulemusena puruneb liimkinnitus juba ekraani esimesel tõstmisel:
Nüüd siis pilt ja lisaks niipalju, et lõpplahenduseks oli ikkagi 2 kruvi ja 2 mutrit selle "õnnetu" liimi asemel.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kirjumega
HV veteran

liitunud: 25.10.2014
|
23.04.2016 20:17:29
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Taas üks "rõõmus" pildike - seekord siis olukord kus katikst ekraanihinge kinnitust oli üritatud parandada liimiga. Pilt siis näitab selgelt ja üheselt, et kui mõttetu selline tegevus on...
... kuna nagu me kõik väga hästi teame - juba Põhikooli füüsikatundidest - ületab ekraani enda tõmbejõud, ekraani tõstmisel, igal juhul liimi vastujõu ja selle tulemusena puruneb liimkinnitus juba ekraani esimesel tõstmisel:
Nüüd siis pilt ja lisaks niipalju, et lõpplahenduseks oli ikkagi 2 kruvi ja 2 mutrit selle "õnnetu" liimi asemel.
 |
Sulaliimi koht pole ühegi liikuma asja juures
|
|
| Kommentaarid: 132 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Märt.
HV Guru

liitunud: 17.01.2004
|
23.04.2016 23:10:36
|
|
|
Kui EPO-liimi panna, siis liimitud koht jääb igavesti kinni.
_________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel." |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
24.04.2016 10:08:39
|
|
|
EPO ja kummi.. mul õnnestus mingi kahekomponentsega võilevagrilli puruks pigistatud korpus kokku liimida. traadiga pidi natuke õmblema ka. peab juba ca 3 aastat. kuuma ja pigistamist saab hoolega. sama liimga sai mõned läpakakorpused ka lapitud. neist pole midagi kuulda olnud..
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Märt.
HV Guru

liitunud: 17.01.2004
|
24.04.2016 20:04:38
|
|
|
Kahekomponendiline neh. Sai kolmejalgset taburetti parandatud, kuna kruvidega ei saanud enam. EPO-ga kinni ja korras juba 20+ aastat. Saa ronitud ja muudki tehtud.
_________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel." |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
25.04.2016 10:25:06
|
|
|
| Märt. kirjutas: |
| Kahekomponendiline neh. Sai kolmejalgset taburetti parandatud, kuna kruvidega ei saanud enam. EPO-ga kinni ja korras juba 20+ aastat. Saa ronitud ja muudki tehtud. |
Kukkusid praegu füüsikaeksamil läbi - vaata järgmist pilti, siis näed miks läbi kukkusid:
kuna ajasid segi kaks asja: survejõu ja väändejõu ning unustades selle, et läppari ekraan on oma ehituselt "erinevate õlepikkustega kaal";
Aga kui keegi tahab hirmasti saada ideaaltulemust, ilma kruvide ja mutritete, siis tuleb ikkagi kasutada kas plastmassvalu või siis külmkeevitust. Ainult nendega võib loota, et hoidejõud on suurem kui ekraani poolt tekitatud väändejõud. Aga seda luban, et see katsetamine on pikk protsess ja kestab nädalaid või kuid, et näha kas lahendus töötab või mitte.
Ja väga paljud läpparite omanikud teavad väga hästi kuidas ekraani väändejõud suudab ka läppari enda korpuse puruks / praguliseks väänata.
PS: Ja kui keegi väriseb, et ma kusagil kellegi läpparisse keerasin kruvid, siis ei tasu muretseda, see on endale ostetud läppar ja läpparil pole midagi selle vastu, et kaks kruvi tema korpuses on.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
25.04.2016 13:10:01
|
|
|
acer. ilmsetl asetatud õlle sisse, sest emaplaat oli puhas. teenindusluugid aga korralikult kinni kititud.
enne mind tehtud casemodd ühe asuse sees. eesmärk pääseda cmos patareid vahetama ilma masinat laiali lammutamata. huvitav miks iinlastest insenerid ise selle peale ei võinud tulla.
sellised asjad nagu "survejõud" ja " väändejõud " ei meenu füüsikast aga selle ekraanihinge puhul tulevad mängu "jõu õlg " ja " kang ". ekraanikorpus toimib kinnituskruvidesse kangina ning neisse rakenduv jõud on võrreldav kangiga tekitatavaga. tooli jalga hoiab see epo lihtsalt paigal. istumisel rakenduv raskus mõjub tükilt tükile. nt. kui sa meisliga lööd, hoiad sa käega meislit lihtsalt paigal, haamriga antud jõudu su käsi ei mõjuta üldse.
ma pean ühele teisele acerile vist ka läbivad kruvid koos mutritega leiutama. mutrit ümbritsev plastmass on sisuliselt aurustunud masinat. paar ca 1x1mm tükki leidsin. mutrid kenasti kahe kruvi otsas. masinat pole ca 7 aastat lahti võetud, nüüd toodi, et " ole hea ja elusta ära, oleks hea kui oleks olemas .." buudil andis sinist ja lahti võtsin, sest ventikas ei käinud vahele kiilutud tolmurulli pärast ringi.
eile õnnestus teha üle ühte probooki. probleem: läheb kuumaks ja kõriseb. olevat kuskil puhastuses käinud mitte väga ammu. lahti oli võetud, üks tehaseteip vendi ja jahutuse vahel oli asendatud aknateibiga aga termopastat polnud vahetatud. enne lahti võtmist masin kuumas ja jõuras mis jaksas, peale ka vendi laagri õlitamist tiksub vaikselt ilma kõrramata. kõrramise taga oli üks liikuv paberitükk, mille päritolu mul välja selgitada ei õnnestunud.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
26.04.2016 10:42:38
|
|
|
Liimimisest - kui see siin juba teemaks on, siis lainedan teemat veelgi ja arvan, et selle järgmise info peale võib nii mõnigi arvutiomanik vägagi kurvaks või morniks muutuda ja rusikaga läpparite tootjate poole vibutada.
1. Saladus on siis selles ja mida ei räägi ei tootjad ega ei räägi müüjad, et osade radiaatorite korral pole kasutusel erinevate metallide kinnijootmine vaid kasutatakse hoopis soojust juhtivat liimi ning külmkeevitust.
2. Ning tänu sellele on radiaatorites kena ja meeldiv peidetud probleem - defekt kus see külmkeevitus-liim muutub mikropraguliseks ja kaotab suure osa oma soojusjuhtivusest.
Hetkel on laua peal a 5 aastat vana Samsung ja selle radiaator ongi kenasti sellesama veaga ja osa soojust ei juhita seetõttu üleüldse radiaatorisse. Kui selle radiaatori ümbertegemisega ühele poole saab, siis - kui viitsin , siis panen üles ka mõned pildid, et kuidas seda probleemi lahendada saab koduste vahenditega.
Nii, et head leiutamist ja ei tasu norutada kui tuleb meenutada Tööõpetustundides ja Füüsikatundides räägitut-kuuldut.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
26.04.2016 10:55:02
|
|
|
.. eile jutuks olnud acer. omanik soovis võimaluse korral tagasi saada vanal kettal olema pidavad dokumendid ja desktopi. lasen programmil vigase wd blue ketta kallal öö otsa mürgeldada ning leian kellegi marina gissarova asjad.. küsin siis omanikult, et kuule, su naise nimi ei olnud ju marina.. edasi selgub see, et arvutiga on paar aastat tagasi käidud mingis paranduses, kust olla öeldud, et remont(?) läheb kalliks, mille peale omanik öelnud, et ah, las olla, vaatame hiljem. omanik olla masina uuena poest ostnud.. ühesõnaga, remondis on ketas vahetatud või vahetusse läinud..
mina tegin masinale täpselt nii palju remonti, et võtsin selle lahti, vahetasin termopasta, toppisin kokku ning võtsin karbist testitud ketta ja installisin. kogu remont.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
VisaHinGG
HV kasutaja

liitunud: 11.01.2014
|
26.04.2016 12:30:28
|
|
|
Ei parandanud küll arvutit aga sai liist kinni lastud Endalegi mõtlemata et kahe põranda vahel jookseb kaabel. Koheselt ei turgatanud pähe, et miks signaal puudub Starmani teenustel ( nett, tv jne )
Arvasin, et kuna elekter käis paarkorda ära remonttööde käigus, siis vb lasin seadmed läbi.
Täis joppamine, et kui kruvi välja lasin, siis signaal taastus.
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
26.04.2016 13:20:46
|
|
|
kaabli pead ära vahetama. need ühenduskohad on saadanast. kui kaablit ei vaheta ja sinna alla muhvi teed, hakkab iga liistule astumine seda muhvi liigutama. F idel on loll komme ennast ka mingi aja tagant lahti kerida. kui muhvi siiski tegema hakkad, on sul koorimiseks ja kruvimiseks ainult üks kord: kui veel lõikad, ei ulata enam. kui otsa hakkad tegema, tuleb muhvi korpus ja kaabli varjestus kindlasti kokku viia. paar aastat võib-olla ei paista see muhvimine spektrist välja ehk isegi.. see, et seal liistu all muhvikoht on, peab sul aga meeles olema.. kui tehnik tuleb mingit jama lahendama, peab sinna ka vaatama. kolme aasta jooksul jõudsin üsna paljudel riketel käia kus kogu per.sekeeramise ema oli sedasi kuskil liistu taga..
eelmises postis kurdetud kettavahetus tuleb välja on mu oma elamise kala. ma eemaldasin kahest masinast kettad, pisikesed sõrmed suutsid kettad ringi tõsta.. kirjutasin valesti peale ja teise ketta pealt tulid õiged asjad välja..
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
28.04.2016 13:05:52
|
|
|
nagu tellimise peale 1 probook.
nagu tahanteada rääkis, hakkavad hinged tööle kangina ja murravad sealt, kust järgi annab. antud juhul murtakse hinged lahti ekraanikorpusest.
korpus ise on kenasti tugevdatud.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
28.04.2016 21:05:56
|
|
|
laurx, sellel mudelil murduvad need kinnitused ainult siis kui ekraani kruvid on lahti.
Jõuõlg on ekraaniraami ja põhjakorpuse vahel. Tagasein jõudu ei näe.
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
03.05.2016 23:07:48
|
|
|
ThedEviL, sul kaant ei juhtu olema?
ühe perser i hingeelu kah natuke:
+ clean w10 install. upgrade oli all oleva w8 + recovery telliseks teinud.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
painkillah
HV Guru

liitunud: 06.04.2003
|
03.05.2016 23:53:45
|
|
|
Märk maha... võib ka vahest mõni äge isend tööl käe alla sattuda...
_________________ www.oggym.ee // OG Gym // Pärnu, Roheline 74
See pole politsei ei poltergeist, mis turvased on teinud meist,
vaid vabaduse illusioon, mis mõnel mehel lõpu toond. |
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
6 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
04.05.2016 09:37:33
|
|
|
kel juhtub vanu emaplaate kilodega üle jääma siis pm, mul võib olla infot, mis need rahaks teha aitab.
jutt siis kõikvõimalikust vana ja nüüdisaegsest elektroonikast. töökord ja komplektsus pole väga oluline. ruuterid, vanade telekate plaadid jne jne jne jne ..
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
10.05.2016 15:18:11
|
|
|
Eespool juba kirjutasin, et läpparite tootjatele meeldib kohutavalt kui radiaatorid on poolpiduse ehitusega või siis muudmoodi praagid, et igasugu protsessorid, videod ja sillad üle kuumeneks ning et siis läppar maha põleks ja omanik uue ostaks.
Seekord on meeldiv võimalus esitleda siis praakradiaatorit ning millel on korraga "kaks viga külges" ja mille tulemusena selle masina video maha kärssas.
Seega, edaspidi - kui ostate läppari, siis lammutage juba poes laiali ja vaadake kas radika ehitus on OK või on tegu praagiga.
Vead:
1. poolikult kinnijoodetud kuumtoru
2. ja teine kuumtoru on üleüldse kinni jootmata jäetud
Pilt sellest radiaatorist:
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
10.05.2016 22:50:33
|
|
|
..
tuli panna dv6000 sisse 4gb ddr2 hte. mälud sisse aga buutima ei hakka. jääb mustaks. kahegigasega buudib. HP o nvanade masinate biose uuenduse teinud sõltuvaks sellest HP frameworkist,m is omakorda sikugab amibiose vms utika sulle ja mis flässima hakkab.. ühesõnaga. peale "next/falash bios nupuvajutust hangus masin ca pooleteiseks minutiks ja alles siis hakkas kirjutamine. kui selle pooleteise minuti jooksul traadid ja toited tagant kakkuda, saad tellise.. kirjutas biose ära ja hakkas 4gigaga buutima. lõpp hea, kõik hea. (inteli baasil olevad pavikad toksuvad siiani kui keegi on taibanud jahutust rookida)
pilti ei teinud aga tekkis mul vajadus ühe vana 14,1 cofl paneel ijärgi. sain selle õpetajate masina ehk 6910 i. paned laadija taha ja vajutad nuppu, vilgutab kolm neli korda power tuld ja lülotab välja.. mõtlesin, et noh, surnud, las olla. hakkasin siis molekulideks tõmbama ja vaatan, et videokivi alla pandud termopadi on kuidagi ära lagunenud.. võtsin prose maha, oli üks tükk sellest termopadjast prose jalgade vahel. prose puhtaks, uus pasta vahele ja buutis kurinahk.. mul on nüüd vaja uut ekraanidoonorit.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
13.05.2016 17:05:01
|
|
|
| Laptopidel Windowsi all BIOS update tehes tombabki hinge taiesti kinni masinatel. Kui ei tea, siis voib ara ehmatada. Toshibadel ja DELLidel sama asi.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
13.05.2016 20:01:23
|
|
|
mitte alati.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
painkillah
HV Guru

liitunud: 06.04.2003
|
13.05.2016 23:23:40
|
|
|
Sai esmakordselt uutel HP elitedesk minidel Biosi uuendatud. Ok toimetas windowsis ära, läks restardile, must ekraan oli tavalisest restardist pikemalt ees... siis hakkas asi piiksuma ja power tuli vilkus punaselt. Tõmbas korra kõhedaks küll, et kas nüüd brick juba või. Aga ei, raibe piiksubki mõned korrad ja siis tõmbab oma teise osa flashimisest tööle. Peab tihedamini manuali lugema, mitte teisi usaldama
_________________ www.oggym.ee // OG Gym // Pärnu, Roheline 74
See pole politsei ei poltergeist, mis turvased on teinud meist,
vaid vabaduse illusioon, mis mõnel mehel lõpu toond. |
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
6 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
15.05.2016 18:45:02
|
|
|
Nüüd siis reaalne olukord enda isikliku, 6 aastat vana läppariga (Inteli prosa ja Inteli video), mille temperatuur "lendas" Overheatingusse ning ventilaator hakkas tegema põrgulärmi kui Windows 10 Restone sai prooviks peale pandud.
Olen seda juba a aasta kirjutanud, et paljud arvutite "raud" ei taha Windows 10-t näha kuna tekib Overhetaing ning seda probleemi on ka MS ise ametlikult tunnustanud.
-------------------------
1. Läppari ventika töölelülitamise temperatuur: 70 kraadi.
2. Pärast W10 Redstone installi temperatuur pidevalt üle 70 kraadi ja tulemusena pidev ventilaatori lärmakas ja peavalu tekitav töötamine.
--------------------------
3. Tirisin läppari lahti, radiaatori välja ja täpselt sama seik:
erinevate metallide vahe täidetud paksu oksiidikihiga ja oluliselt häiritud soojusülekanne taldade ja soojustoru vahel.
----------------------
4. Ja nüüd siis korrastus - väga lihtne meetod ja tulemus oli täiesti kenasti olemas.
A. kraapisin selle oksiidi välja
B. täitsin ja katsin kõik avad, praod ja metallide üleminekud termopastaga MX-4.
C. siis ootasin 12 tundi - nagu pastatootja ise soovitab - ja siis panin masina tööle ja hakkasin analüüsima.
5. Edasi pildid:
A. esimene pilt: toimub siis probleemsete kohtade termopastaga täitmine.
B. Ja siis temperatuuri mõõtmine nii väiksema koormusega: Linux Manjaro ja suurema koormusega: Windows 10 Redstone.
C. Ja temperatuurid näitavad rõõmsalt seda, et temperatuurid on enamjaolt alla 70 kraadi, ehk siis ventilaator seisab suurema osa ajast ja ei mingit lärmi. Harjumatu vaikus...
Pilt 1: raidiaator ja MX-4:
Pilt 2: temperatuurid Linux Manjaroga ning Windows 10 Redstonega:
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
15.05.2016 18:59:19
|
|
|
in conclusion, kumma probleem siis on, kas raua probleem või raua probleem kehvast jahutusest tulenevalt.
tekib õigustatult küsimus, mis on kõige vanem / lahjem masin, mis on saanud w10 all 100% puhta device manageri ja igapäevaselt töötab? mul on X61s ja dell latitude D420/430.. kõik on nad Ujahutustega. D430 jahutus on veel eriti mikroskoopiline.
(d430 on 12" miniläpakas)
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
01.06.2016 23:20:41
|
|
|
| SKG kirjutas: |
| Laptopidel Windowsi all BIOS update tehes tombabki hinge taiesti kinni masinatel. Kui ei tea, siis voib ara ehmatada. Toshibadel ja DELLidel sama asi. |
See paar korda kergelt jahedaks tõmmanud küll
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Corsavend1
Piiratud kasutaja
liitunud: 17.10.2014
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005

|
16.06.2016 15:40:18
|
|
|
Corsavend1, thumbe pole küll mõtet linkina panna
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
07.07.2016 18:49:17
|
|
|
..
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
21.07.2016 17:05:12
|
|
|
Veel natuke tööstuslikku haltuurat, ehk siis seda kus "tähtsat toodet" leiutanud insenerid ise ka ei tea mida nad leiutasid....
Videokaardi katkine radiaator:
1. paar "lehte" on täiesti lahti.
2. ja suur osa "lehdedest" on keskmiste kuumatorude küljest lahti (punase ringiga märgitud koht).
Ja läheb siis selle radiaatori parandamiseks ning tulemuseks tuleb igal juhul paremini jahutav radiaator kuna kõik lehed hakkavad täitma oma jahutusülesannet, mitte ei vahi niisama ringi.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
21.07.2016 19:58:06
|
|
|
ühe hiljuti käest läbi käinud masina algne olukord.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
26.07.2016 13:24:16
|
|
|
... arvuti sisu on tegelikult päris hea indikaator kogu elamise olukorast
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
30.07.2016 10:10:11
|
|
|
oli minu käes mitte just väga ammu üks just vahetatud gigabyte z97 plaadiga masin. tuli minu kätte kuna restartis ca 5sek tagant. eelnevalt oli maha võetud jahutus. probleem lahenes selliselt, et kaks mäluklotsi tuli asetada täpselt risti vastupidiselt kasutusjuhendis kirjeldatule aga kuna oli eemaldatud jahutus, tuli ka termopasta uuesti paigaldada. ma võtan selleks enamasti prose kastist välja. socket oli UUEL (päev ehk kaks masinas olnud) emaplaadil selline:
suurelt pildilt on ehk paremini näha aga tol hetkel oli käepärast vaid moblakaamera. alumise parema sektori kõige servapealsemad pinid on puseriti. masin võttis pildi ette. ma kangutama ei hakanud. garantii alla seda plaati ilmselt enam saata ei saa. samas on omanikul hirmus seletamine, kuidas just need pinid segamini said minna.
tegin ringi ümber.
järjekordne kinnitus sellele, et sitapütilaudadetootja võikski sitapütilaudu toota mitte emaplaate.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
30.07.2016 21:39:01
|
|
|
Veel üks suur probleem ja ka järjest suurenev probleem.
1. Probleem seisneb siis selles, et töötavate kõvaketaste (HDD) töötemperatuurid on liialt kõrged ja tihti kasutatakse kettaid ka liialt niiskes töökeskonnas.
2. Ja tulemuseks siis, rohkem või vähem, Bad Blokke. On näppu sattunud kettaid kus Bad Blokkide arv on olnud isegi kümnetes tuhandetes. Viimati oli vist mingi 24 000, kui õigesti meeles.
3. Ning siis järgmine probleem: nende Bad Blokkide parandamine on siis väga tüütu ja väga palju aega nõudev tegevus. Eriti veel siis kui kettad on Terabaidistes mahtudes.
------------------------
Nüüd siis pildid mis seda probleemi lahti selgitavad:
A. Pilt kus on siis jutt temperatuuridest ja mille vastu siis eksitakse.
http://www.buildcomputers.net/hdd-temperature.html
B. Ja nüüd siis pilt kus on näha üks ja sama ketas:
- parandamata Bad Blokkidega
- ja siis parandatud kujul
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
30.07.2016 21:40:47
|
|
|
Kuidas sa neid sektoreid parandad?
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
30.07.2016 21:50:35
|
|
|
ilmselt "parandab" täpselt nii palju, et laseb pahad kohad välja kirjutada.
_________________ nooope! |
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
30.07.2016 22:07:52
|
|
|
tootja utikas remapib. saab andmeid lugeda jms.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mnsr
HV vaatleja
liitunud: 15.10.2009
|
31.07.2016 07:41:23
|
|
|
| ranel kirjutas: |
| Kuidas sa neid sektoreid parandad? |
Windowsi oma vahenditega:
cmd promptis näiteks "chkdsk C: /r"
/R Locates bad sectors and recovers readable information
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
31.07.2016 09:43:31
|
|
|
Kas te poisid siis ei tea? Võtad ühe ebemeid mitte jätva riidetüki (nagu prillide puhastamiseks mõeldud lapid) ja ettevaatlikult poleerid bad sector'id platteri peal välja.
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
31.07.2016 09:56:14
|
|
|
| arm2004 kirjutas: |
| ilmselt "parandab" täpselt nii palju, et laseb pahad kohad välja kirjutada. |
Ma tean jah, et nii saab teha, kuid ma ei teadnud, et seda parandamiseks saab kutsuda.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
31.07.2016 10:06:25
|
|
|
saab. eesmärk on saada üleliigsed I/O päringud ära, et saaks sealt andmeid kopeerida. enne parandamist ei ole ketta lugemine lihtne, peale parandamist saab andmed loetud. härrased, kettad ei maksa midagi, andmed maksavad. olete te proovinud " pending sector" iga kettaga asju ajada? tatt.. arvesse võttes seda ,et herr tahanteada taastas mõni aeg tagasi "ühes teises teemas" ühele kasutajale sellise ketta pealt hulga andmeid, protsess võttis üsna mitu väärtuslikku aega ja oli üsna täpselt kirjeldatud, ma ei undaks väga. ise poleks esiotsa selle peale tulnud.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
31.07.2016 10:20:46
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| saab. eesmärk on saada üleliigsed I/O päringud ära, et saaks sealt andmeid kopeerida. enne parandamist ei ole ketta lugemine lihtne, peale parandamist saab andmed loetud. härrased, kettad ei maksa midagi, andmed maksavad. olete te proovinud " pending sector" iga kettaga asju ajada? tatt.. arvesse võttes seda ,et herr tahanteada taastas mõni aeg tagasi "ühes teises teemas" ühele kasutajale sellise ketta pealt hulga andmeid, protsess võttis üsna mitu väärtuslikku aega ja oli üsna täpselt kirjeldatud, ma ei undaks väga. ise poleks esiotsa selle peale tulnud. |
Ma ise olen loobunud bad sektoritega ketaste kasutamisest ja võtnud uue ketta ligi. Nagu laurx enne ütles, andmed maksavad, ketas ise odav.
Kunagi megaammu 486 ajastul põhikooli õpilasena sai jah nende bad sektoritega jamatud. Üks ketas kestis ülikaua, mil oli umbes 1 mb jagu bad sectoreid. Ühe teisega oli aga nädalate küsimus, kui ketas polnud enam kasutatav. Aga eks siis olid vajalikud andmed ka mingid suvalised arvutimängu mu jaoks.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
31.07.2016 10:28:06
|
|
|
ega bad ette ei ütle, et tuleb. ühel hetkel on "kadunud". hr tahanteadast on saanud või saamas alternatiiv teistele taastajatele tänu oma oskustele, ajaresursile, mis ta on valmis panustama ja "teenuse" kvaliteedile. on kaks võimalust, kas kuulad ja saad abi või mölised ja ajad kellegi teisega asju.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
01.08.2016 10:56:24
|
|
|
Taas siis selline HDD mida on pikalt kasutatud niiskes ja kuumas keskonnas.
Jääb mulje, et inimestel kohe ikka väga meeldib kui kettad "ujumas käivad"...
Aga eks siis Bad sektorite ravi lõpuks näitab kui palju see ketas veel on ravitav või mitte.
Ketas: 2TB WD Green,
SMART ning vigaste Bad Sektorite arv:
Disk is OK, 65876 bad sectors
Pildid sellest kettast ja näha on, et niiskus ja soolad on metalli roostetama saanud.
1. pilt: rooste "hängib":
2. pilt: soolsus "möllab":
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
01.08.2016 11:52:25
|
|
|
| woox2k kirjutas: |
Aku ei tahtnud enam korralikult sülearvuti all püsida:
Minu kätte jõudes oli aku siiski sülearvuti küljes ja seetõttu ka masin silmnähtavalt kaardus. Päris hea jõud seal taga olnud, ime et ei lõhkenud. |
Mul oli sama asi Dell Venue 11 Proga, ei tuld pähe pilti teha, läks garantiisse.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|