Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Kasulikud näpunäited »  Piltlikud olukorrad elust enesest, ehk selgitav fotomaterjal arvutite parandamisel. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2016 13:34:33 vasta tsitaadiga

ilmselt on asusest kinga saanud see kaader, kes omale s96s z99h jms masinatega samalaadse disainiime pärast jalga laskis. hakatakse uuesti leiutama.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 31.03.2016 19:19:28 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
ASUS S500C top cover vahetus.

Hinged on kinnitatud ainult kaanele, mille kinnitus on plastikust.
LCD paneeli ymber tavaparast metallraami pole.
Korda saab, aga pysima see ei jaa.
Spoiler Spoiler Spoiler

Milles probleem - kas Põhikoolis käisid? Kui käisid, siis oskad saagida, puurida, viilida.
Võtad paar kruvi ja mutrit, puurid augud läbi korpuse ja siis kinnitad selle kraami kruvide ja mutritega.
Või võtad ka tüki metalli ja ehitad lisaraami - lisatoetused veel lisaks.

Nii, et ei pea ilmtingimata värisema välismaiste inseneride ja firmamärkide ees. icon_cool.gif Eestlased ei karda mingeid välismaiseid tegijaid ja kui on tehtud mingi lollus siis see ehitatakse ringi.
Vanasti nimetati seda Ratsionaliseerimiseks kui midagi ringi ehitati. icon_cool.gif
-----------------------
Paar pilti siis samuti välismaiste inseneride tehnilistest rumalustest - ja mõlema korral on tegu siis Delliga, ühel juhul Odav Laiatarbe Inspiron ja teisel juhul Kallis Äriklassi Latitide:

1. Inspiron, insener-tehnilised vead:
A. voolupesa ja USB-d on liialt ligi ventilaatorile.
B. Ja seega, kui ventilaatorist tulev õhk on kuum, siis see kütab ikka üsna kuumaks ka nii voolupesa kui ka USB-d ja kui mõni USB-seade on selles pesas, siis kütab kuum õhk ka seda USB-seadet.


2. Latitude, insener-tehnilised vead:
A. HDD on ventilaatorile liialt ligidal.
B. Ja selle tõttu hakkab kuum õhk kütma usinasti ka kõvaketast.


Mõlemat ootab siis ees jahutuse ringiehitamine, et ventilaatorist väljuv õhk oleks madala temperatuuriga, mitte saunakuumuses icon_smile.gif õhk.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2016 00:40:19 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
https://www.asus.com/Notebooks/ASUS_VivoBook_S500CA/
tsitaat:
Stylish metallic design /.../

Kui teiselt poolt raam otse kinnituskohtadele peale toetub, siis ehk püsib mõnda aega. Jama lahendus sellele vaatamata.

Kaas on küll metallist, kuid sinna sisemise poole peale on kleebitud plastik, mille sees on hingede kruvipesad. Ja see ongi ainuke hingede kinnitus - ei mingit metallraami ümber paneeli enda nagu üldjuhul tavaks vms.


tahanteada, sellist pornot võid enda isiklikul arvutil teha, mitte kliendi omal (nagu minu puhul).
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 01.04.2016 08:22:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:
sellist pornot võid enda isiklikul arvutil teha, mitte kliendi omal (nagu minu puhul).

Aga suuurfirma Asus toodab sellist pornot, nii mõnigi on arvamusel, et Asus teeb häid arvuteid aga nagu näha ei tee.

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2016 10:06:04 vasta tsitaadiga

kliendimasinate puhul ei saa sellist "külaseppa" teha jah. ainuke lahendus on tellida tükid, teha korda ja öelda, et õrn, ära kanguta.. kui jälle katki läheb ja tagasi tuleb sellega, ütled,et sai ju räägitud..
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2016 11:11:25 vasta tsitaadiga

Marie, On ka korralikke ASUS-eid. Igal firmal on paska, kellel rohkem, kellel vahem.


laurx, tapselt nii.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 23.04.2016 09:52:55 vasta tsitaadiga

Taas üks "rõõmus" pildike - seekord siis olukord kus katikst ekraanihinge kinnitust oli üritatud parandada liimiga. Pilt siis näitab selgelt ja üheselt, et kui mõttetu selline tegevus on...

... kuna nagu me kõik väga hästi teame - juba Põhikooli füüsikatundidest - ületab ekraani enda tõmbejõud, ekraani tõstmisel, igal juhul liimi vastujõu ja selle tulemusena puruneb liimkinnitus juba ekraani esimesel tõstmisel:


Nüüd siis pilt ja lisaks niipalju, et lõpplahenduseks oli ikkagi 2 kruvi ja 2 mutrit selle "õnnetu" liimi asemel. icon_cool.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kirjumega
HV veteran
kirjumega

liitunud: 25.10.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2016 20:17:29 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Taas üks "rõõmus" pildike - seekord siis olukord kus katikst ekraanihinge kinnitust oli üritatud parandada liimiga. Pilt siis näitab selgelt ja üheselt, et kui mõttetu selline tegevus on...

... kuna nagu me kõik väga hästi teame - juba Põhikooli füüsikatundidest - ületab ekraani enda tõmbejõud, ekraani tõstmisel, igal juhul liimi vastujõu ja selle tulemusena puruneb liimkinnitus juba ekraani esimesel tõstmisel:


Nüüd siis pilt ja lisaks niipalju, et lõpplahenduseks oli ikkagi 2 kruvi ja 2 mutrit selle "õnnetu" liimi asemel. icon_cool.gif




Sulaliimi koht pole ühegi liikuma asja juures icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2016 23:10:36 vasta tsitaadiga

Kui EPO-liimi panna, siis liimitud koht jääb igavesti kinni.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2016 10:08:39 vasta tsitaadiga

EPO ja kummi.. mul õnnestus mingi kahekomponentsega võilevagrilli puruks pigistatud korpus kokku liimida. traadiga pidi natuke õmblema ka. peab juba ca 3 aastat. kuuma ja pigistamist saab hoolega. sama liimga sai mõned läpakakorpused ka lapitud. neist pole midagi kuulda olnud..
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2016 20:04:38 vasta tsitaadiga

Kahekomponendiline neh. Sai kolmejalgset taburetti parandatud, kuna kruvidega ei saanud enam. EPO-ga kinni ja korras juba 20+ aastat. Saa ronitud ja muudki tehtud.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 25.04.2016 10:25:06 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:
Kahekomponendiline neh. Sai kolmejalgset taburetti parandatud, kuna kruvidega ei saanud enam. EPO-ga kinni ja korras juba 20+ aastat. Saa ronitud ja muudki tehtud.

Kukkusid praegu füüsikaeksamil läbi icon_cool.gif - vaata järgmist pilti, siis näed miks läbi kukkusid: beer_yum.gif
kuna ajasid segi kaks asja: survejõu ja väändejõu ning unustades selle, et läppari ekraan on oma ehituselt "erinevate õlepikkustega kaal";


Aga kui keegi tahab hirmasti saada ideaaltulemust, ilma kruvide ja mutritete, siis tuleb ikkagi kasutada kas plastmassvalu või siis külmkeevitust. Ainult nendega võib loota, et hoidejõud on suurem kui ekraani poolt tekitatud väändejõud. Aga seda luban, et see katsetamine on pikk protsess ja kestab nädalaid või kuid, et näha kas lahendus töötab või mitte.

Ja väga paljud läpparite omanikud teavad väga hästi kuidas ekraani väändejõud suudab ka läppari enda korpuse puruks / praguliseks väänata. icon_smile.gif

PS: Ja kui keegi väriseb, et ma kusagil kellegi läpparisse keerasin kruvid, siis ei tasu muretseda, see on endale ostetud läppar ja läpparil pole midagi selle vastu, et kaks kruvi tema korpuses on.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2016 13:10:01 vasta tsitaadiga



acer. ilmsetl asetatud õlle sisse, sest emaplaat oli puhas. teenindusluugid aga korralikult kinni kititud.


enne mind tehtud casemodd ühe asuse sees. eesmärk pääseda cmos patareid vahetama ilma masinat laiali lammutamata. huvitav miks iinlastest insenerid ise selle peale ei võinud tulla.

sellised asjad nagu "survejõud" ja " väändejõud " ei meenu füüsikast aga selle ekraanihinge puhul tulevad mängu "jõu õlg " ja " kang ". ekraanikorpus toimib kinnituskruvidesse kangina ning neisse rakenduv jõud on võrreldav kangiga tekitatavaga. tooli jalga hoiab see epo lihtsalt paigal. istumisel rakenduv raskus mõjub tükilt tükile. nt. kui sa meisliga lööd, hoiad sa käega meislit lihtsalt paigal, haamriga antud jõudu su käsi ei mõjuta üldse.

ma pean ühele teisele acerile vist ka läbivad kruvid koos mutritega leiutama. mutrit ümbritsev plastmass on sisuliselt aurustunud masinat. paar ca 1x1mm tükki leidsin. mutrid kenasti kahe kruvi otsas. masinat pole ca 7 aastat lahti võetud, nüüd toodi, et " ole hea ja elusta ära, oleks hea kui oleks olemas .." buudil andis sinist ja lahti võtsin, sest ventikas ei käinud vahele kiilutud tolmurulli pärast ringi.

eile õnnestus teha üle ühte probooki. probleem: läheb kuumaks ja kõriseb. olevat kuskil puhastuses käinud mitte väga ammu. lahti oli võetud, üks tehaseteip vendi ja jahutuse vahel oli asendatud aknateibiga aga termopastat polnud vahetatud. enne lahti võtmist masin kuumas ja jõuras mis jaksas, peale ka vendi laagri õlitamist tiksub vaikselt ilma kõrramata. kõrramise taga oli üks liikuv paberitükk, mille päritolu mul välja selgitada ei õnnestunud.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 26.04.2016 10:42:38 vasta tsitaadiga

Liimimisest - kui see siin juba teemaks on, siis lainedan teemat veelgi ja arvan, et selle järgmise info peale võib nii mõnigi arvutiomanik vägagi kurvaks või morniks muutuda ja rusikaga läpparite tootjate poole vibutada. icon_smile.gif

1. Saladus on siis selles ja mida ei räägi ei tootjad ega ei räägi müüjad, et osade radiaatorite korral pole kasutusel erinevate metallide kinnijootmine vaid kasutatakse hoopis soojust juhtivat liimi ning külmkeevitust.

2. Ning tänu sellele on radiaatorites kena ja meeldiv peidetud probleem - defekt kus see külmkeevitus-liim muutub mikropraguliseks ja kaotab suure osa oma soojusjuhtivusest.

Hetkel on laua peal a 5 aastat vana Samsung ja selle radiaator ongi kenasti sellesama veaga ja osa soojust ei juhita seetõttu üleüldse radiaatorisse. Kui selle radiaatori ümbertegemisega ühele poole saab, siis - kui viitsin icon_smile.gif , siis panen üles ka mõned pildid, et kuidas seda probleemi lahendada saab koduste vahenditega.

Nii, et head leiutamist ja ei tasu norutada kui tuleb meenutada Tööõpetustundides ja Füüsikatundides räägitut-kuuldut. icon_cool.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2016 10:55:02 vasta tsitaadiga

.. eile jutuks olnud acer. omanik soovis võimaluse korral tagasi saada vanal kettal olema pidavad dokumendid ja desktopi. lasen programmil vigase wd blue ketta kallal öö otsa mürgeldada ning leian kellegi marina gissarova asjad.. küsin siis omanikult, et kuule, su naise nimi ei olnud ju marina.. edasi selgub see, et arvutiga on paar aastat tagasi käidud mingis paranduses, kust olla öeldud, et remont(?) läheb kalliks, mille peale omanik öelnud, et ah, las olla, vaatame hiljem. omanik olla masina uuena poest ostnud.. ühesõnaga, remondis on ketas vahetatud või vahetusse läinud..

mina tegin masinale täpselt nii palju remonti, et võtsin selle lahti, vahetasin termopasta, toppisin kokku ning võtsin karbist testitud ketta ja installisin. kogu remont.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VisaHinGG
HV kasutaja
VisaHinGG

liitunud: 11.01.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2016 12:30:28 vasta tsitaadiga

Ei parandanud küll arvutit aga sai liist kinni lastud icon_biggrin.gif Endalegi mõtlemata et kahe põranda vahel jookseb kaabel. Koheselt ei turgatanud pähe, et miks signaal puudub Starmani teenustel ( nett, tv jne )
Arvasin, et kuna elekter käis paarkorda ära remonttööde käigus, siis vb lasin seadmed läbi.

Täis joppamine, et kui kruvi välja lasin, siis signaal taastus.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2016 13:20:46 vasta tsitaadiga

kaabli pead ära vahetama. need ühenduskohad on saadanast. kui kaablit ei vaheta ja sinna alla muhvi teed, hakkab iga liistule astumine seda muhvi liigutama. F idel on loll komme ennast ka mingi aja tagant lahti kerida. kui muhvi siiski tegema hakkad, on sul koorimiseks ja kruvimiseks ainult üks kord: kui veel lõikad, ei ulata enam. kui otsa hakkad tegema, tuleb muhvi korpus ja kaabli varjestus kindlasti kokku viia. paar aastat võib-olla ei paista see muhvimine spektrist välja ehk isegi.. see, et seal liistu all muhvikoht on, peab sul aga meeles olema.. kui tehnik tuleb mingit jama lahendama, peab sinna ka vaatama. kolme aasta jooksul jõudsin üsna paljudel riketel käia kus kogu per.sekeeramise ema oli sedasi kuskil liistu taga..

eelmises postis kurdetud kettavahetus tuleb välja on mu oma elamise kala. ma eemaldasin kahest masinast kettad, pisikesed sõrmed suutsid kettad ringi tõsta.. kirjutasin valesti peale ja teise ketta pealt tulid õiged asjad välja.. icon_redface.gif

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2016 13:05:52 vasta tsitaadiga

nagu tellimise peale 1 probook.



nagu tahanteada rääkis, hakkavad hinged tööle kangina ja murravad sealt, kust järgi annab. antud juhul murtakse hinged lahti ekraanikorpusest.

korpus ise on kenasti tugevdatud.



_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2016 21:05:56 vasta tsitaadiga

laurx, sellel mudelil murduvad need kinnitused ainult siis kui ekraani kruvid on lahti.
Jõuõlg on ekraaniraami ja põhjakorpuse vahel. Tagasein jõudu ei näe.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2016 23:07:48 vasta tsitaadiga

ThedEviL, sul kaant ei juhtu olema?

ühe perser i hingeelu kah natuke:




+ clean w10 install. upgrade oli all oleva w8 + recovery telliseks teinud.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
painkillah
HV Guru
painkillah

liitunud: 06.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2016 23:53:45 vasta tsitaadiga

Märk maha... võib ka vahest mõni äge isend tööl käe alla sattuda...
_________________
www.oggym.ee // OG Gym // Pärnu, Roheline 74
See pole politsei ei poltergeist, mis turvased on teinud meist,
vaid vabaduse illusioon, mis mõnel mehel lõpu toond.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 6 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2016 09:37:33 vasta tsitaadiga

kel juhtub vanu emaplaate kilodega üle jääma siis pm, mul võib olla infot, mis need rahaks teha aitab.
jutt siis kõikvõimalikust vana ja nüüdisaegsest elektroonikast. töökord ja komplektsus pole väga oluline. ruuterid, vanade telekate plaadid jne jne jne jne ..

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 10.05.2016 15:18:11 vasta tsitaadiga

Eespool juba kirjutasin, et läpparite tootjatele meeldib kohutavalt kui radiaatorid on poolpiduse ehitusega või siis muudmoodi praagid, et igasugu protsessorid, videod ja sillad üle kuumeneks ning et siis läppar maha põleks ja omanik uue ostaks. icon_smile.gif

Seekord on meeldiv võimalus esitleda siis praakradiaatorit ning millel on korraga "kaks viga külges" ja mille tulemusena selle masina video maha kärssas.
Seega, edaspidi - kui ostate läppari, siis lammutage juba poes laiali ja vaadake kas radika ehitus on OK või on tegu praagiga. icon_smile.gif

Vead:
1. poolikult kinnijoodetud kuumtoru
2. ja teine kuumtoru on üleüldse kinni jootmata jäetud

Pilt sellest radiaatorist:
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2016 22:50:33 vasta tsitaadiga

..
tuli panna dv6000 sisse 4gb ddr2 hte. mälud sisse aga buutima ei hakka. jääb mustaks. kahegigasega buudib. HP o nvanade masinate biose uuenduse teinud sõltuvaks sellest HP frameworkist,m is omakorda sikugab amibiose vms utika sulle ja mis flässima hakkab.. ühesõnaga. peale "next/falash bios nupuvajutust hangus masin ca pooleteiseks minutiks ja alles siis hakkas kirjutamine. kui selle pooleteise minuti jooksul traadid ja toited tagant kakkuda, saad tellise.. kirjutas biose ära ja hakkas 4gigaga buutima. lõpp hea, kõik hea. (inteli baasil olevad pavikad toksuvad siiani kui keegi on taibanud jahutust rookida)

pilti ei teinud aga tekkis mul vajadus ühe vana 14,1 cofl paneel ijärgi. sain selle õpetajate masina ehk 6910 i. paned laadija taha ja vajutad nuppu, vilgutab kolm neli korda power tuld ja lülotab välja.. mõtlesin, et noh, surnud, las olla. hakkasin siis molekulideks tõmbama ja vaatan, et videokivi alla pandud termopadi on kuidagi ära lagunenud.. võtsin prose maha, oli üks tükk sellest termopadjast prose jalgade vahel. prose puhtaks, uus pasta vahele ja buutis kurinahk.. mul on nüüd vaja uut ekraanidoonorit.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2016 17:05:01 vasta tsitaadiga

Laptopidel Windowsi all BIOS update tehes tombabki hinge taiesti kinni masinatel. Kui ei tea, siis voib ara ehmatada. Toshibadel ja DELLidel sama asi.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2016 20:01:23 vasta tsitaadiga

mitte alati.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
painkillah
HV Guru
painkillah

liitunud: 06.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2016 23:23:40 vasta tsitaadiga

Sai esmakordselt uutel HP elitedesk minidel Biosi uuendatud. Ok toimetas windowsis ära, läks restardile, must ekraan oli tavalisest restardist pikemalt ees... siis hakkas asi piiksuma ja power tuli vilkus punaselt. Tõmbas korra kõhedaks küll, et kas nüüd brick juba või. Aga ei, raibe piiksubki mõned korrad ja siis tõmbab oma teise osa flashimisest tööle. Peab tihedamini manuali lugema, mitte teisi usaldama icon_lol.gif
_________________
www.oggym.ee // OG Gym // Pärnu, Roheline 74
See pole politsei ei poltergeist, mis turvased on teinud meist,
vaid vabaduse illusioon, mis mõnel mehel lõpu toond.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 6 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 15.05.2016 18:45:02 vasta tsitaadiga

Nüüd siis reaalne olukord enda isikliku, 6 aastat vana läppariga (Inteli prosa ja Inteli video), mille temperatuur "lendas" Overheatingusse ning ventilaator hakkas tegema põrgulärmi kui Windows 10 Restone sai prooviks peale pandud.

Olen seda juba a aasta kirjutanud, et paljud arvutite "raud" ei taha Windows 10-t näha kuna tekib Overhetaing ning seda probleemi on ka MS ise ametlikult tunnustanud.
-------------------------
1. Läppari ventika töölelülitamise temperatuur: 70 kraadi.
2. Pärast W10 Redstone installi temperatuur pidevalt üle 70 kraadi ja tulemusena pidev ventilaatori lärmakas ja peavalu tekitav töötamine.
--------------------------
3. Tirisin läppari lahti, radiaatori välja ja täpselt sama seik:
erinevate metallide vahe täidetud paksu oksiidikihiga ja oluliselt häiritud soojusülekanne taldade ja soojustoru vahel.
----------------------
4. Ja nüüd siis korrastus - väga lihtne meetod ja tulemus oli täiesti kenasti olemas.
A. kraapisin selle oksiidi välja
B. täitsin ja katsin kõik avad, praod ja metallide üleminekud termopastaga MX-4.
C. siis ootasin 12 tundi - nagu pastatootja ise soovitab - ja siis panin masina tööle ja hakkasin analüüsima.

5. Edasi pildid:
A. esimene pilt: toimub siis probleemsete kohtade termopastaga täitmine.
B. Ja siis temperatuuri mõõtmine nii väiksema koormusega: Linux Manjaro ja suurema koormusega: Windows 10 Redstone.
C. Ja temperatuurid näitavad rõõmsalt seda, et temperatuurid on enamjaolt alla 70 kraadi, ehk siis ventilaator seisab suurema osa ajast ja ei mingit lärmi. Harjumatu vaikus... icon_cool.gif

Pilt 1: raidiaator ja MX-4:


Pilt 2: temperatuurid Linux Manjaroga ning Windows 10 Redstonega:
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.05.2016 18:59:19 vasta tsitaadiga

in conclusion, kumma probleem siis on, kas raua probleem või raua probleem kehvast jahutusest tulenevalt.

tekib õigustatult küsimus, mis on kõige vanem / lahjem masin, mis on saanud w10 all 100% puhta device manageri ja igapäevaselt töötab? mul on X61s ja dell latitude D420/430.. kõik on nad Ujahutustega. D430 jahutus on veel eriti mikroskoopiline.
(d430 on 12" miniläpakas)

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2016 23:20:41 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Laptopidel Windowsi all BIOS update tehes tombabki hinge taiesti kinni masinatel. Kui ei tea, siis voib ara ehmatada. Toshibadel ja DELLidel sama asi.


See paar korda kergelt jahedaks tõmmanud küll icon_biggrin.gif

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Corsavend1
Piiratud kasutaja

liitunud: 17.10.2014




sõnum 16.06.2016 13:41:19 vasta tsitaadiga

Paar tundi hoolt ja armastust icon_smile.gif




https://www.upload.ee/image/5889542/SAM_1342.JPG
https://www.upload.ee/thumb/5889546/SAM_1343.JPG
https://www.upload.ee/thumb/5889550/SAM_1344.JPG
https://www.upload.ee/thumb/5889553/SAM_1345.JPG
https://www.upload.ee/thumb/5889555/SAM_1346.JPG
https://www.upload.ee/thumb/5889557/SAM_1347.JPG
https://www.upload.ee/image/5889561/SAM_1348.JPG
https://www.upload.ee/image/5889563/SAM_1349.JPG
https://www.upload.ee/image/5889565/SAM_1350.JPG
https://www.upload.ee/image/5889566/SAM_1351.JPG
https://www.upload.ee/image/5889567/SAM_1352.JPG
https://www.upload.ee/image/5889569/SAM_1353.JPG
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.06.2016 15:40:18 vasta tsitaadiga

Corsavend1, thumbe pole küll mõtet linkina panna icon_razz.gif
_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.07.2016 18:49:17 vasta tsitaadiga



..

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2016 22:44:22 vasta tsitaadiga

Jube tüütu arvutit putitada, kui omanik peab seda kleepsu väärtuslikuks ja ühtegi muud hiirt läheduses pole.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 21.07.2016 17:05:12 vasta tsitaadiga

Veel natuke tööstuslikku haltuurat, ehk siis seda kus "tähtsat toodet" leiutanud insenerid ise ka ei tea mida nad leiutasid.... icon_cool.gif

Videokaardi katkine radiaator:

1. paar "lehte" on täiesti lahti.
2. ja suur osa "lehdedest" on keskmiste kuumatorude küljest lahti (punase ringiga märgitud koht).

Ja läheb siis selle radiaatori parandamiseks ning tulemuseks tuleb igal juhul paremini jahutav radiaator kuna kõik lehed hakkavad täitma oma jahutusülesannet, mitte ei vahi niisama ringi. icon_smile.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2016 19:58:06 vasta tsitaadiga

ühe hiljuti käest läbi käinud masina algne olukord.




_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2016 13:24:16 vasta tsitaadiga

... arvuti sisu on tegelikult päris hea indikaator kogu elamise olukorast icon_rolleyes.gif
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2016 10:10:11 vasta tsitaadiga

oli minu käes mitte just väga ammu üks just vahetatud gigabyte z97 plaadiga masin. tuli minu kätte kuna restartis ca 5sek tagant. eelnevalt oli maha võetud jahutus. probleem lahenes selliselt, et kaks mäluklotsi tuli asetada täpselt risti vastupidiselt kasutusjuhendis kirjeldatule aga kuna oli eemaldatud jahutus, tuli ka termopasta uuesti paigaldada. ma võtan selleks enamasti prose kastist välja. socket oli UUEL (päev ehk kaks masinas olnud) emaplaadil selline:

suurelt pildilt on ehk paremini näha aga tol hetkel oli käepärast vaid moblakaamera. alumise parema sektori kõige servapealsemad pinid on puseriti. masin võttis pildi ette. ma kangutama ei hakanud. garantii alla seda plaati ilmselt enam saata ei saa. samas on omanikul hirmus seletamine, kuidas just need pinid segamini said minna.

tegin ringi ümber.


järjekordne kinnitus sellele, et sitapütilaudadetootja võikski sitapütilaudu toota mitte emaplaate.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 30.07.2016 21:39:01 vasta tsitaadiga

Veel üks suur probleem ja ka järjest suurenev probleem.

1. Probleem seisneb siis selles, et töötavate kõvaketaste (HDD) töötemperatuurid on liialt kõrged ja tihti kasutatakse kettaid ka liialt niiskes töökeskonnas.
2. Ja tulemuseks siis, rohkem või vähem, Bad Blokke. On näppu sattunud kettaid kus Bad Blokkide arv on olnud isegi kümnetes tuhandetes. Viimati oli vist mingi 24 000, kui õigesti meeles. icon_cool.gif

3. Ning siis järgmine probleem: nende Bad Blokkide parandamine on siis väga tüütu ja väga palju aega nõudev tegevus. Eriti veel siis kui kettad on Terabaidistes mahtudes.
------------------------
Nüüd siis pildid mis seda probleemi lahti selgitavad:
A. Pilt kus on siis jutt temperatuuridest ja mille vastu siis eksitakse.

http://www.buildcomputers.net/hdd-temperature.html

B. Ja nüüd siis pilt kus on näha üks ja sama ketas:
- parandamata Bad Blokkidega
- ja siis parandatud kujul
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2016 21:40:47 vasta tsitaadiga

Kuidas sa neid sektoreid parandad?
_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2016 21:50:35 vasta tsitaadiga

ilmselt "parandab" täpselt nii palju, et laseb pahad kohad välja kirjutada.
_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2016 22:07:52 vasta tsitaadiga

tootja utikas remapib. saab andmeid lugeda jms.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mnsr
HV vaatleja

liitunud: 15.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2016 07:41:23 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
Kuidas sa neid sektoreid parandad?


Windowsi oma vahenditega:
cmd promptis näiteks "chkdsk C: /r"

/R Locates bad sectors and recovers readable information
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2016 09:43:31 vasta tsitaadiga

Kas te poisid siis ei tea? Võtad ühe ebemeid mitte jätva riidetüki (nagu prillide puhastamiseks mõeldud lapid) ja ettevaatlikult poleerid bad sector'id platteri peal välja. icon_wink.gif
_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2016 09:56:14 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
ilmselt "parandab" täpselt nii palju, et laseb pahad kohad välja kirjutada.

Ma tean jah, et nii saab teha, kuid ma ei teadnud, et seda parandamiseks saab kutsuda. icon_rolleyes.gif

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2016 10:06:25 vasta tsitaadiga

saab. eesmärk on saada üleliigsed I/O päringud ära, et saaks sealt andmeid kopeerida. enne parandamist ei ole ketta lugemine lihtne, peale parandamist saab andmed loetud. härrased, kettad ei maksa midagi, andmed maksavad. olete te proovinud " pending sector" iga kettaga asju ajada? tatt.. arvesse võttes seda ,et herr tahanteada taastas mõni aeg tagasi "ühes teises teemas" ühele kasutajale sellise ketta pealt hulga andmeid, protsess võttis üsna mitu väärtuslikku aega ja oli üsna täpselt kirjeldatud, ma ei undaks väga. ise poleks esiotsa selle peale tulnud.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2016 10:20:46 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
saab. eesmärk on saada üleliigsed I/O päringud ära, et saaks sealt andmeid kopeerida. enne parandamist ei ole ketta lugemine lihtne, peale parandamist saab andmed loetud. härrased, kettad ei maksa midagi, andmed maksavad. olete te proovinud " pending sector" iga kettaga asju ajada? tatt.. arvesse võttes seda ,et herr tahanteada taastas mõni aeg tagasi "ühes teises teemas" ühele kasutajale sellise ketta pealt hulga andmeid, protsess võttis üsna mitu väärtuslikku aega ja oli üsna täpselt kirjeldatud, ma ei undaks väga. ise poleks esiotsa selle peale tulnud.

Ma ise olen loobunud bad sektoritega ketaste kasutamisest ja võtnud uue ketta ligi. Nagu laurx enne ütles, andmed maksavad, ketas ise odav.

Kunagi megaammu 486 ajastul põhikooli õpilasena sai jah nende bad sektoritega jamatud. Üks ketas kestis ülikaua, mil oli umbes 1 mb jagu bad sectoreid. Ühe teisega oli aga nädalate küsimus, kui ketas polnud enam kasutatav. Aga eks siis olid vajalikud andmed ka mingid suvalised arvutimängu mu jaoks.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2016 10:28:06 vasta tsitaadiga

ega bad ette ei ütle, et tuleb. ühel hetkel on "kadunud". hr tahanteadast on saanud või saamas alternatiiv teistele taastajatele tänu oma oskustele, ajaresursile, mis ta on valmis panustama ja "teenuse" kvaliteedile. on kaks võimalust, kas kuulad ja saad abi või mölised ja ajad kellegi teisega asju.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 01.08.2016 10:56:24 vasta tsitaadiga

Taas siis selline HDD mida on pikalt kasutatud niiskes ja kuumas keskonnas.
Jääb mulje, et inimestel kohe ikka väga meeldib kui kettad "ujumas käivad"... icon_cool.gif
Aga eks siis Bad sektorite ravi lõpuks näitab kui palju see ketas veel on ravitav või mitte.

Ketas: 2TB WD Green,
SMART ning vigaste Bad Sektorite arv:
Disk is OK, 65876 bad sectors

Pildid sellest kettast ja näha on, et niiskus ja soolad on metalli roostetama saanud. icon_cool.gif
1. pilt: rooste "hängib":

2. pilt: soolsus "möllab":
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.08.2016 11:52:25 vasta tsitaadiga

woox2k kirjutas:
Aku ei tahtnud enam korralikult sülearvuti all püsida:

Minu kätte jõudes oli aku siiski sülearvuti küljes ja seetõttu ka masin silmnähtavalt kaardus. Päris hea jõud seal taga olnud, ime et ei lõhkenud.

Mul oli sama asi Dell Venue 11 Proga, ei tuld pähe pilti teha, läks garantiisse.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Kasulikud näpunäited »  Piltlikud olukorrad elust enesest, ehk selgitav fotomaterjal arvutite parandamisel. mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.