Uus Titan siis juba 2. august ja siin ei ole midagi üllatavat. Pascal on populaarne ja konkurentsi pole. HBM2-ni läheb aega, ilmselt tuleb sellega Titan ja teised kõrgema otsa kaardid välja 2017. Pascal näitab, et inimestel on raha ja seega on aeg selliseks liigutuseks. Ilmselge samm ärilises mõttes. Mis järgmiseks, 1080Ti talve poole? _________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
1060 - $249 ~ 226€, km otsa 272€, saksas alates 279€, eestis alates 353€ (hv järgi 1060t eestis kohal pole)
1070 - $379 ~ 344€, km otsa 413€, saksas alates 439€, eestis alates 499€
1080 - $599 ~ 544€, km otsa 653€, saksas alates 676€, eestis alates 749€
dollari ja euro tänane kurss (loe: tegelik vahetuskurss on natukene halvem), numbrid hetkeseisuga.
Sellise hinnaga reaalne saadavus kah on? Ei valda piisavalt saksa keelt, et mõista. Hetkel tunduvad kahtlased tähelepanu pälvimise webi poed reaalse poe ja garantiita.
Ülejäänud hinnad on suht samma aku mis meil või 30-50€ odavamad.
Ütleks, et GTX 1080 hind on alates ~750€ kusagil. _________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
viimati muutis angel 22.07.2016 09:33:56, muudetud 1 kord
Killhoven, kevadel pigem. aga see oleneb ennekõike amd vastusest - kas ja kui palju vega 1080le ära lajatab.
angel, need on laos hinnad (kui vaatad, siis mõnel on seal mittelaos asju odavamaid ka kirjas). _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
No kui titan juba 2 augustil tuleb siis ei saa 1080ti enam kaugel olla aga miks jälle TITAN X, eelmisega sassi ei lähe ?
Neid hindu vaadates jääb küll mulje et tuleb oma 980ti otsas veel tükk aega istuda
viimati muutis pots4t4j4 22.07.2016 11:19:04, muudetud 1 kord
Killhoven, kevadel pigem. aga see oleneb ennekõike amd vastusest - kas ja kui palju vega 1080le ära lajatab.
angel, need on laos hinnad (kui vaatad, siis mõnel on seal mittelaos asju odavamaid ka kirjas).
Võimalik, et kevadel. Muidugi kui maxwelli vaadata siis 970/980 tulid 2014. september. Titan tuli vist 2015 märts/aprill ja suve alguses juunis juba 980ti. See võib ju olla ka lihtsalt hea meetod lammastelt raha koorida ja siis sama asi 1080ti näol välja lasta üsna ruttu.
Uus Titan X. GDDR5X esimene pettumus. Ilmselt viitab sellele, et kasutabki GP102 mitte GP100. 12GB pole ka enam nii ennekuulmatu number tänapäeval. Oleks oodanud 24GB arvestades mis hinda küsima hakatakse. Võibolla on siis kiirem versioon vähemalt arvestades, et GTX 1080 peal istuv läheb vabalt 11Gbps peale.
11 TFLOPS samuti pole midagi erilist. Oleks oodanud 15 minimaalselt.
Juhul kui hind tuleb 999$ MSRP, siis absoluutne miinimum meil saab olema 1100€ (vaadake praeguste Titanite hindu). Tõenäoliselt aga 1200-1300€ ja kindlasti mõni pood lajatab ka 1500€ ära arvestades, et kõik Pascali kaardid on meil miskipärast ülehinnatud (1070 kõige vähem ja 1080 kõige rohkem). Tuletaks meelde, et viimati panin meie GTX 1060 hindadega täppi.
- hbm võit gddr5x üle ei pruugi tänase seisuga nii suur olla (näiteks hbm1 vs gddr5 fury ja 980ti võrdluses ei andnud oodatud võitu) ja nagu näha, siis vähemalt hinna osas ilmselgelt ei tasu (veel) ära.
- gp102 kasutamine on täiesti loogiline samm, gp100 kasutamine oleks puhas lollus. müügijutust hoolimata (compute ja whatnot) on titan siiski selgelt graafikakaardiks mõeldud ja kogu dp raud on kasutu.
- mälu osas on pettumus ebaratsionaalne, lihtsalt eeldus et ebamõistliku hinnaga kaardil võiks olla ebamõistlik hulk mälu. mingit head vajadust rohkema kui 12gb järgi lähiajal ei ole. gddr5x puhul täiesti võimalik, et rohkema kasutamist takistavad tarneprobleemid või lihtsalt piisavalt suurte gddr5x kivide puudumine.
- 11tflops (10974 takti pealt arvutatuna, boost) on napilt rohkem kui p100 teslad (10.6 või 9.1 olenevalt liidesest). 1080 peal olev gp104 teeb boostiga 9tflops kanti (8873), ehk titan on 24% kiirem.
edit:
tegelikult joonistub päris huvitav pilt välja üle pascali seeria, kus 10x0 kaardid lähevad +640sp kaupa ja takti tõttu on performance efektiivsuse sweetspot 1080 peal, mis titanx jaoks juba tuntavalt kukub.
protsendid on eelmise nõrgema kaardiga võrreldes. teoreetilised numbrid kõik.
1060 - 1280 sp - 4372 gflops - 3.42 gflops/sp
1070 - 1920 sp (+50%) - 6463 tflops (+48%) - 3.37 gflops/sp
1080 - 2560 sp (+33%) - 8873 tflops (+37%) - 3.47 gflops/sp
titanx - 3584 sp (+40%) - 10974 tflops (+24%) - 3.06 gflops/sp
eeldusel et nvidia neid täpselt loogika järgi ehitab + titanist välja võtta nii palju kui annab, siis on soolas veel 1080ti 3200sp.
3584 on imelik arv sp-de jaoks. võib vist julgelt spekuleerida, et tegemist on lõigutud kiviga. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
viimati muutis londiste 22.07.2016 11:43:17, muudetud 6 korda
Krt see marketing on ikka bullshit, no milleks 2 titanit?
Et sa ostaks kogemata seisma jäänud vana äkki ära _________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Augusti l6pus tuleb ka Titan Pst juttu. Too juba HBM2ga.
titan p kõlakad on kõik varasemast ajast, ma nii kindel ei oleks.
see mis praegu välja karjuti on "titan x pascal". _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Mida teadjamad mehed ennustada oskavad. Millal võib eestis 1060(evga näiteks) saada kätte alla 300eur, ala 279eur vms? Oktoober? Detsember ? _________________ Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti
nagu ma juba kirjutasin, anandi lugu on väärt pigem esimese 15-16 lehekülje pärast, kus on kokku võetud muutused, tehnoloogiad ja need on enamasti väga hästi lahti seletatud. lisaks kõik ühes kohas.
benchid benchideks, nende tulemused on ammu teada. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
nagu ma juba kirjutasin, anandi lugu on väärt pigem esimese 15-16 lehekülje pärast, kus on kokku võetud muutused, tehnoloogiad ja need on enamasti väga hästi lahti seletatud. lisaks kõik ühes kohas.
benchid benchideks, nende tulemused on ammu teada.
sõna, konkreetne revüü on ka ikka tõsine
ei ole mingi chit-chat, vaid infot, mida senini polegi olnud võimalik leida _________________ ☠
Tomorrow, su mängude salvestamise teema? Miks sa Quicksynci ei kasuta selleks? Nagunii iGPU seisab sul seal niisama ja 1080p salvestamisega saab kenasti hakkama. Lisaks pakub paremat pildikvaliteeti.
Aga palju see 1060 nüüd siis seinast tirib mängides? Mingit ülevaadet lugesin, per W oli kenasti 480-st tükk maad üle aga seal alhtris kus elektritarvet võrreldi, 1060 puudus _________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Tomorrow, su mängude salvestamise teema? Miks sa Quicksynci ei kasuta selleks? Nagunii iGPU seisab sul seal niisama ja 1080p salvestamisega saab kenasti hakkama. Lisaks pakub paremat pildikvaliteeti.
Aga palju see 1060 nüüd siis seinast tirib mängides? Mingit ülevaadet lugesin, per W oli kenasti 480-st tükk maad üle aga seal alhtris kus elektritarvet võrreldi, 1060 puudus
geforce experience 3.0 betas on juba 130Mps videot võimalik salvestada, pole küll uncompressed, kuid niikui kuhugi portaali jagad, siis endiselt ei ole
ideaalne case oleks, kui salvestad formaati ja youtubed ja muud ei konverteeriks, vaid näitaks salvestatud videot, kuid seda ei eksisteeri ning tulemus võib olla, et parema kvaliteediga videot nussitakse rohkem, kui korra juba encodetud
ise olen kasutanud nvidia shadowplay'd algusest peale, minutine klipp keskmiselt 320MB, piisavalt väike, et kiirelt üles lasta ja kvaliteet jääb youtubes ka norm 60fps juures
proovisin ka seda 130Mbps ja see klipp jäi ikka üle 1GB - 4k salvestamisel on sellest ribalaiusest ilmselt ka kasu _________________ ☠
Mis te arvate 1060 kaardi kohta? Kui võrrelda GTX 1060 ja RX 480 siis mis võimsam?
Tore 1080p kaart, GTX 980 jõudlusega odavama hinna juures. Keskmiselt on GTX 1060 tubli 10% kiirem kui RX 480 üle paljude praegu väljas olevate mängude. _________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Mis te arvate 1060 kaardi kohta? Kui võrrelda GTX 1060 ja RX 480 siis mis võimsam?
Tore 1080p kaart, GTX 980 jõudlusega odavama hinna juures. Keskmiselt on GTX 1060 tubli 10% kiirem kui RX 480 üle paljude praegu väljas olevate mängude.
Hetkel on mürtsu-euro-eest suhtes RX 480 ees.
1080p jaoks on neist mõlemist maa ja ilm.
Tomorrow, su mängude salvestamise teema? Miks sa Quicksynci ei kasuta selleks? Nagunii iGPU seisab sul seal niisama ja 1080p salvestamisega saab kenasti hakkama. Lisaks pakub paremat pildikvaliteeti.
ot:
Selleks, et QS kasutada peab olema emaplaat mis oskab iGPU kasutada. P67 seda ei oska. Selle jaoks oleks pidanud olema minimaalselt Z68.
liiv müüb 279.- gtx 1060 custom jahutusega, ehk 259 *1,1= 285.. ja sul ref .. seega GTX odavam ja mitmes mõttes parem.
erik111 kirjutas:
GTX 1060 on lihtsalt uuema tehnoloogiaga kaart, kui GTX 980.
Edit: 1440p peale see GTX 1060 sobib?
See küsimus on hästi minule kuna olen aastaid 1440p@60Hz peal ja kasutasin pikalt GTX 970 OC @ ref 980 jõudlus (FireStrike 11097, extreme 6031, ultra 3107). Nüüd 1070 OC. GTX 1060 on umbes täpselt GTX 980 jõudlusega. Üldiselt AAA mängude jaoks ei sobi kui tahad kõike paremat, isegi kui oskad kompromisse teha jääb ultra miinus mõistlikud sätted FPS 30-60 vahele. Uimane paraku. Muidu 1070 on suurepärane 1440p kaart. _________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Mis te arvate 1060 kaardi kohta? Kui võrrelda GTX 1060 ja RX 480 siis mis võimsam?
Tore 1080p kaart, GTX 980 jõudlusega odavama hinna juures. Keskmiselt on GTX 1060 tubli 10% kiirem kui RX 480 üle paljude praegu väljas olevate mängude.
Hetkel on mürtsu-euro-eest suhtes RX 480 ees.
1080p jaoks on neist mõlemist maa ja ilm.
Kui eelistad rohelisi võta 1060, kui punaseid siis 480.
Kui sul on on freesync monitor, võta 480, kui sul on gsync, võta 1060 või kõrgem. Kui sul on tavaline monitor ja ostad videokaardi lühikeseseks ajaks 1-2 aastat, võta 1060. Kui ostad pikemaks ajaks -- 2+ aastat -- võta 480. Nii ta käib. Pole mingit tiim vs tiim. On ainult ratsionaalsed valikud.
Kui sul on on freesync monitor, võta 480, kui sul on gsync, võta 1060 või kõrgem. Kui sul on tavaline monitor ja ostad videokaardi lühikeseseks ajaks 1-2 aastat, võta 1060. Kui ostad pikemaks ajaks -- 2+ aastat -- võta 480. Nii ta käib. Pole mingit tiim vs tiim. On ainult ratsionaalsed valikud.
Lühike ja konkreetne vastus, seda saaks korduvalt igalpool sarnases olukorras kasutada.
londiste, Selge see, et pole aga vaadates, et isegi Quadrodel pole HBM2, siis on vist selge, et Pascalil me paremat, kui GDDR5X ei näe. Vb mingi GP100 variant tuleb Quadro/Tesla seeriale koos HBM2-ga, aga see saab olema superkallis ja ultra rariteet. 10k€ confirmed vms
Kusjuures see võib ka loogiline olla, kui vastab tõele, et Volta on toodud juba järgmisse aastasse: http://wccftech.com/nvidia-roadmap-2017-volta-gpu/
Selleks hetkel peaks ka 16nm olema juba nii küps, et toota 4000> CUDA tuumadega kaarte suuremas koguses. 10nm pole veel küps ja ega ausalt öelda ei igatse eriti kah, kuna 16nm täis potentsiaal on veel ära kasutamata. Peaasi, et me järgmised 5-6 aastat 16nm peal ei istu jälle...
Paistab, et hetkel võib rahulikult GTX 1080 peal istuda, kui Voltani on tõesti vähem, kui aasta jäänud _________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Tomorrow, hbm2 võiks hea olla aga kasutegurit ning hinnavahet me jätkuvalt ei tea. karta on, et hbm on väga oluliselt kallim kui gddr5x.
volta ongi kõigi eelduste järgi see järgmine samm hbm-iga. kuidas ja mis järjestuses kaardid tulevad, eks seda näha saab.
tootmistehnoloogiate suurus ja nimed ei ole enam nii ühesed. finfet ja muud kaasaegsed lahendused on selle joone laiuse numbrit korrallikult hägustamas. 14nm ja 16nm on tihtipeale mõlemad "10nm-class". "päris" 10nm on gpu-de jaoks käeolatusest väljas ilmselt veel väga mitu aastat.
p100 ei ole passiivjahutusega. 250w passiivis pci-e kaardi füüsilistes mõõtmetes pole võimalik ära jahutada. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
hbm2 võiks hea olla aga kasutegurit ning hinnavahet me jätkuvalt ei tea.
Kasutegureid on mitmeid: tunduvalt suurem mälu bandwidth, madalam voolutarve isegi vs G5X ja minu meelest kõige parem: kompaktsus. Ainus miinus mida mina näen on hetkel hind.
londiste kirjutas:
p100 ei ole passiivjahutusega. 250w passiivis pci-e kaardi füüsilistes mõõtmetes pole võimalik ära jahutada.
Spoiler
Näed sa kuskil ventikaid siin pildil? Ok ma tunnistan, et TDP ei võrdu reaalselt tarbitav 250W voolu aga ikkagi. Sama lugu on single slot kaartidega mille tegemist takistab hetkel see kobakas DVI port pascali kaartidel. AMD saab küll edukalt ühele reale ära mahutada pordid ja workstation kaardid on osad koguni single slot (~sama voolutarve mis GTX 1070). _________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Sama lugu on single slot kaartidega mille tegemist takistab hetkel see kobakas DVI port pascali kaartidel. AMD saab küll edukalt ühele reale ära mahutada pordid ja workstation kaardid on osad koguni single slot (~sama voolutarve mis GTX 1070).
Ei takista see DVI kuskilt otsast single slot kaardi tegemist, 8800GT oli ju singleslot.
Spoiler
Ja ma usun, et on palju kasutajaid peale minu veel, kes endale DVI´ta kaardi lihtsalt ostmata jätaksid.'
Igasugu kobakad adapterid ei ole paraku aktsepteeritav lahendus.
Tomorrow kirjutas:
Spoiler
Näed sa kuskil ventikaid siin pildil? Ok ma tunnistan, et TDP ei võrdu reaalselt tarbitav 250W voolu aga ikkagi.
Tesla on serveri kaart, ehk siis sellele "klotsile" puhutakse tagant otsast õhku sisse ca~4000RPM FAN`idega. _________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
viimati muutis Etz 26.07.2016 13:48:37, muudetud 1 kord
Tomorrow, mitte dvi ei takista single sloti tegemist, vaid see, et mingi miljon erinevat display otsikut on väljamõeldud, ja kui mõni puudu on, siis nutt ja hala lahti. imho võiksid need dp ja hdmi junnid üldse olemata olla.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.