Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  -Watercooling- märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 149, 150, 151 ... 179, 180, 181  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 26.02.2016 14:39:15 vasta tsitaadiga

alphacool announces eiszapfen quick-connect couplings (via techpowerup)

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
razor
HV Guru

liitunud: 02.12.2003




sõnum 26.02.2016 14:59:05 vasta tsitaadiga

Olen natukene ringi vaadanud erinevates veebipoodides, kuid ei ole silma hakanud kraani, mis kombineeriks nelja detaili. Äkki keegi teab mingit lahendust, neli jubinat koos tundub natukene liiga kohmakas:



G1/4 ning voolikud 10/16
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
defrige
HV kasutaja
defrige

liitunud: 26.04.2012




sõnum 28.02.2016 18:52:18 vasta tsitaadiga

razor kirjutas:
Olen natukene ringi vaadanud erinevates veebipoodides, kuid ei ole silma hakanud kraani, mis kombineeriks nelja detaili. Äkki keegi teab mingit lahendust, neli jubinat koos tundub natukene liiga kohmakas:



G1/4 ning voolikud 10/16




bitspoweril selline asi



saad sinna otsa kõik keerata, kui midagi sinnakanti mõtlesid
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
razor
HV Guru

liitunud: 02.12.2003




sõnum 28.02.2016 21:50:21 vasta tsitaadiga

See asendaks kaks detaili, kuid kraan oleks pikka puudu.
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.02.2016 00:59:05 vasta tsitaadiga

defrige kirjutas:
razor kirjutas:
Olen natukene ringi vaadanud erinevates veebipoodides, kuid ei ole silma hakanud kraani, mis kombineeriks nelja detaili. Äkki keegi teab mingit lahendust, neli jubinat koos tundub natukene liiga kohmakas:



G1/4 ning voolikud 10/16




bitspoweril selline asi



saad sinna otsa kõik keerata, kui midagi sinnakanti mõtlesid

vaata Caseking.de-st, AT kaudu saad tellida
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.02.2016 01:00:14 vasta tsitaadiga

caseking saadab ise ka siia, postikulu väga mõistlik
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
razor
HV Guru

liitunud: 02.12.2003




sõnum 29.02.2016 10:29:55 vasta tsitaadiga

Korra sai sealt juba vaadatud, neil ei paista mitte ühtegi kraaniga vidinat olevat - natuke tundubki, et see on mingi liiga ulmeline asi, mida tahta, peab mõtlema, kas tasuks panna neljast komponendist kokku või kasutada üldse näiteks quick disconnect otsikuid (reservuaarist vee välja laskmiseks).
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
defrige
HV kasutaja
defrige

liitunud: 26.04.2012




sõnum 29.02.2016 16:28:29 vasta tsitaadiga

Endal selliselt lahendatud ja siiamaani hästi töötand thumbs_up.gif

www.upload.ee/image/5607177/image.png
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrez
HV veteran
Andrez

liitunud: 04.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2016 09:45:18 vasta tsitaadiga

defrige kirjutas:
Endal selliselt lahendatud ja siiamaani hästi töötand thumbs_up.gif

www.upload.ee/image/5607177/image.png


Aga kraani ju ikka ei ole icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
defrige
HV kasutaja
defrige

liitunud: 26.04.2012




sõnum 02.03.2016 10:21:08 vasta tsitaadiga

Andrez kirjutas:
defrige kirjutas:
Endal selliselt lahendatud ja siiamaani hästi töötand thumbs_up.gif

www.upload.ee/image/5607177/image.png


Aga kraani ju ikka ei ole icon_rolleyes.gif


No ega kraan kohtstuslik ei ole, aga saab ju sinna otsa panna kus hetkel ainult plug on icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaxEvil
HV kasutaja
MaxEvil

liitunud: 07.10.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2016 23:47:08 vasta tsitaadiga

Väike hoiatus uuemate Corsair AIO jahutite kohta: https://www.reddit.com/r/buildapc/comments/4b6xtk/discussion_a_word_of_warning_about_corsair_clc/
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 21.03.2016 00:02:07 vasta tsitaadiga

MaxEvil kirjutas:
Väike hoiatus uuemate Corsair AIO jahutite kohta: https://www.reddit.com/r/buildapc/comments/4b6xtk/discussion_a_word_of_warning_about_corsair_clc/
miks üldse peaks mingi radiaatori tootja tegelema jalgratta leiutamisega? emaplaatidel on ju üldjuhul ventika juhtimiseks olemas vastavad seadistused biosis, või windowsis emaplaadi utikatega. icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2016 09:49:33 vasta tsitaadiga

Kuna olen viimasel ajal rohkem õhkjahutust kasutanud ja siis on nüüd lihtsalt igav, mõtlesin midagi uut proovida. Täiscustom loop oleks lahe aga ma ei näe erilist pointi selle eest 700€ maksta, AIO lahendused ka väga ei meeldi, seega valikus EK Predator 360 vs Swiftech H320x2 Prestige

http://www.swiftech.com/h320x2prestige.aspx

vs

https://www.ekwb.com/shop/ek-xlc-predator-360-incl-qdc

Tõenäoliselt langeb valik EK kasuks, mingit erilist masinat sellega niikuinii jahutama ei hakka, 6600/6700k või siis uued hexad ja single video.
http://www.computerpoweruser.com/article/19693/ek-water-blocks-ek-xlc-predator-360-and-ek-fc-titan-x-with-qdc-upgrade
Selle ülevaate põhjal võib eeldada et saab CPU+GPU jahutamisega väga kenasti hakkama, või on kellelgi veel mingeid ideid ?
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.04.2016 11:15:54 vasta tsitaadiga

pots4t4j4, ka ek-l on kitid. 360ne on ~70€ kallim kui predator - https://www.ekwb.com/shop/ek-kit-x360
sul oli i5 ja 970? nendega saab predator ilma mingi küsimuseta hakkama.
mu 240ne jahutab i7-4770 ja 980ti-d üsna pädevalt. tõsi, full loadis kisuvad ventide pöörded 1600-1700 kanti, mis on halb. aga see on üsna harv juhus.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 24.04.2016 11:17:22, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2016 11:17:07 vasta tsitaadiga

Jep olen ka neid uurinud aga predatori puhul meeldib just see no hassle teema, uus video ? no problem EK plokk koos QDC ja topid lihtsalt masinasse no fuss thumbs_up.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.05.2016 11:31:24 vasta tsitaadiga

kust tuleks viga otsida kui prose temperatuur üsna suures ulatuses kõikuda tahab?
predator 240 jahutamas 6700k + 980ti. gpu koha pealt pole ühtegi küsimust, jahutab nii nagu peab ja loogiline on.
vesi ringi käib, soojust eritab, ring ise paistab nagu täies töökorras olema.

cpu temperatuur aga pendeldab üsna suurtes piirides kuni selleni välja, et prime lastes tuleb 60c ja throttle selga.
kontakt on, kontrollitud (ja selle kinnitusega on väga raske mitte olla).
plokk ise?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 14.05.2016 11:33:29, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.05.2016 11:33:28 vasta tsitaadiga

60c juures tuleb throttle, mina võitsin 4770K prose delidimisega pea 20c, peaksid ka proovima.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.05.2016 12:12:28 vasta tsitaadiga

4770 peal tegi see mul üsna samasugust pulli. sama 4770 elas lahtise küljega kastis ninja all üsna stabiilselt korpuseventide õhuvoolust.

edit:
võtsin küsisin ek käest, et mida nad öelda või soovitada oskavad. minu mõistus sai otsa.
lõbu pärast seda kompotti kinni-lahti kruvida ei ole ka mingit tahtmist.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dohc-48v12
Aeg maha 1p
dohc-48v12

liitunud: 28.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.05.2016 14:08:50 vasta tsitaadiga

See sekundi jooksul on temperatuuri erinevus 20C on normaalne inteli puhul. Endal sama asi olnud 4770k ning 4790k-ga ja praegu 4690k, jahutab h110
Ja stress testides saavutab maksimaalse temperatuuri mõne sekundiga.

Ainult mida soovitaks jälgida on tuumade temperatuure, et kui seal on suuri erinevusi nii 15c ja enam. Alles siis tasuks vast midagi ette võtta. näiteaks kas või ratika puhastamise.

_________________
Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.05.2016 14:23:30 vasta tsitaadiga

see sekundiga 20c on sellest, et metalli otse prose küljes vähe ja läheb hetk aega enne kui vesi kiiremini ringlema lükatakse?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dohc-48v12
Aeg maha 1p
dohc-48v12

liitunud: 28.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.05.2016 14:48:01 vasta tsitaadiga

kindlasti rohkem kui seda alguses oli icon_biggrin.gif
Hetkel 4690k lihvitud kui ka kasutan liquid ultra nii ihs ja prose vahel ja ihs jauti vahel. Ning ka ~7 korda lahti võtnud ning uuesti paigaldanud, ning tulemus on alati sama. Pump käib nagunii 1500rpm-i peal koguaeg. Ning 4690k jookseb selle ajani 4,9 peal kuni ratikas väga umbe läheb, et sealt pea grammigi õhku läbi ei käi, siis puhastan ratika ja lasen edasi.

Samas ma ei Delidd 4770k ja 4790k-d

_________________
Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 16.05.2016 11:12:03 vasta tsitaadiga

välja mõtlesin, mida ma valesti tegin.

esiteks panin ringi valepidi kokku. vee välja laskmiseks keerasin otsad lahti ja pumba tööle, millegipärast pritsis vee vastuvoolu välja ja selle järgi eeldasin valesti kuidaspidi ring käib (ja manuaal on nõrkadele nagu ikka). selle tulemusena on prose plokk lihtsalt valepidi. ja gpu plokk enne prose oma (ma eeldan, et see on halb mõte kuna gpu on mõeldud suuremate temperatuuride jaoks ja on niikuinii suurem soojusallikas).
teiseks, tegin korpusesse paigutamisega valearvestuse - fractali define ei ole mõeldud selle jaoks, et radikat kasti ees hoida, vähemalt mitte tagurpidi õhuvooluga nagu ma seda üritan (läbi radika õhk eest välja). korpuse eest plaat maha ja filter eest ära ning temperatuurid kukkusid 15c (ja seda oluliselt väiksematel pumba/vendi pööretel). isegi filter üksi paneb 6c otsa.

pildi näol - see ei tööta:

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.05.2016 11:21:30 vasta tsitaadiga

Palju nüüd siis tempid on kui proset ja videot korraga koormata?
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 16.05.2016 11:38:58 vasta tsitaadiga

ma pole ringi veel ümber teinud (jätkuvalt ei taha reservuaari kasti, mis tähendab ~40 minutit täitmisega tegelemist kui loop lahti lõhkuda).

nv tahtsin mängida, doom ja mad max, mõlemad üsna tagasihoidliku prose koormamisega. nii nagu pildil stabiliseerus temperatuur 53 gpu ja 53 pealt kuskile 60 (ja vahel kõrgemale) peale pendeldamas cpu.
eest filtri ja kasti esimese osa ära kiskudes kukkus temperatuur mängimise jaoks mõistliku 40-45c juurde. cpu pendeldas 55 kanti, aga see ei throttle.

prime selga lastes on ikka probleemne. läheb vähe kauem aega ja temp jääb 50c kanti kuid peakides 60 täis ja throttle.
eks näis mis saab kui õigesti kokku panen asja.

algaja vesijahutaja lõbud, õpin vigade pealt tulevatest kogemustest kuidas asi töötab icon_smile.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
neoman
HV veteran

liitunud: 12.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.05.2016 16:32:39 vasta tsitaadiga

Ega temperatuur loopis ei muutu olenevalt sellest, kas ennem läheb GPU ja siis CPU või vastupidi. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.05.2016 20:04:46 vasta tsitaadiga

neoman kirjutas:
Ega temperatuur loopis ei muutu olenevalt sellest, kas ennem läheb GPU ja siis CPU või vastupidi. icon_rolleyes.gif
uba vist selles, et loopis mitte kuid kahe plokivahel küll.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 17.05.2016 10:30:09 vasta tsitaadiga

neoman kirjutas:
Ega temperatuur loopis ei muutu olenevalt sellest, kas ennem läheb GPU ja siis CPU või vastupidi. icon_rolleyes.gif
mida sa selle all silmas pead?
mul pole loopis endas andureid, ettekujutus toimuvast baseerub cpu ja gpu temperatuurianduritel.
olen nüüdseks paar korda erinevas järjestuses seda kompotti kinni-lahti kruvinud ja komponentide temperatuuri paistab järjestus mõjutavat küll. kraad-paar, kui gpu radika pool, siis ka rohkem (mis on loogiline, gpu on 2x karmim soojusallikas).

vaatasin eile asja lähemalt ja keerasin cpu ploki õigetpidi, rohkem ringi tõstma ei viitsinud hakata. ei läinud väga paremaks.

aga, mu juppide valik on väga feil seekord.
fractal on imo korpusega ikka üsna mööda pannud. ees ei ole radikat realistlik hoida - väljapuhumisel on räige sein ees, sisse tõmbamise osas ei usu oluliselt paremat (ja ek lollakate väikeste kuuskantidega kruvide jaoks pean mingi tööriista otsima, et vente ringi keerata). üles radikas ei mahu, sest mu kingston fury mälud on liiga kõrged. põhimõtteliselt mahub korpusel üles radikas ainult siis kui on paljad mälud. võib-olla mahub. ja ma ei pea siinkohal silmas predatori tellist vaid korpuse lae ja mälude vahel on ~4cm ruumi - isegi slim 25mm radikas + vendid oleksid probleemsed.
oma biosi võiks gigabyte kogu täiega põlema panna, nii halba biosi ei ole ma oma eelmiste erinevate segmentide asrocki, asuse ega msi platede peal näinud. normaalset ventide majandamist ei ole ei biosis ega paista neil selleks olevat ka windowsis töötavat tööriista. arvetades, kuidas mul cpu temperatuur käitub, tekib sellest paras probleem (ja ma tegelikult ei välistaks, et see on osa probleemist).

edit:
kiikasin fractali ja kingstoni lehti - fractal ütleb, et lakke kinnitamisel on platel olevate asjade height restriction 35mm. mälude kõrgus on 34.04mm (+slotid).

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 17.05.2016 16:06:09 vasta tsitaadiga

Miks üldse väljuvale õhuvoolule filtrit ette vaja on? Et tolm kastist välja ei saaks?
_________________
suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 17.05.2016 16:15:22 vasta tsitaadiga

siinus, ei olegi, aga ma panin automaatselt kasti kokku nii nagu see käis icon_smile.gif
pole 2.5mm allen keyd käepärast, et vente teistpidi keerata, muidu prooviks praktikas sissevõtuna kasutamise tulemusi.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.05.2016 20:28:53 vasta tsitaadiga

No krt kallis lõbu see watercooling korralik loop mida tahaks on 550€ ja GPU kunagi lisaks on 100€, samas enamike juppe kasutad ikka mitu mitu aastat, niiet pole vast hullu.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.05.2016 20:30:25 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
No krt kallis lõbu see watercooling korralik loop mida tahaks on 550€ ja GPU kunagi lisaks on 100€, samas enamike juppe kasutad ikka mitu mitu aastat, niiet pole vast hullu.

Spoiler Spoiler Spoiler

Mul saab juuni lõpuks 150 eur projekt valmis. Saad ehk inspiratsiooni sealt icon_smile.gif

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.05.2016 20:52:11 vasta tsitaadiga

pole väga mingi odava ja kahtlase kauba fänn.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.05.2016 20:56:21 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
pots4t4j4 kirjutas:
No krt kallis lõbu see watercooling korralik loop mida tahaks on 550€ ja GPU kunagi lisaks on 100€, samas enamike juppe kasutad ikka mitu mitu aastat, niiet pole vast hullu.

Spoiler Spoiler Spoiler

Mul saab juuni lõpuks 150 eur projekt valmis. Saad ehk inspiratsiooni sealt icon_smile.gif

jaga siis know-how'd
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.05.2016 20:59:41 vasta tsitaadiga

Ja mingite hiina plokkide ja asjadega saab jube odavalt asja kokku, aga see tuleb paras porno oleme ausad icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 17.05.2016 21:47:59 vasta tsitaadiga

pots4t4j4, miks sa mõnda nende kitti ei vaata?
https://www.ekwb.com/shop/ek-kit-p360 peaks üsna sama asi olema, mis su list ju?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.05.2016 21:51:38 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
pots4t4j4, miks sa mõnda nende kitti ei vaata?
https://www.ekwb.com/shop/ek-kit-p360 peaks üsna sama asi olema, mis su list ju?


Jep neid juba vaatasin ja kaalusin ka aga mulle ei meeldi kitis olev läbipaistev blokk, fittingud ja tubing on ka vales mõõdus, jube peene seinaga ja eriti ei luba bendida vajub kokku.
Küsisin neilt ka kas saab 1 kaupa kitis juppe vahetada aga ei pidavat saama.
Pmst samad jupid mis mul listis ja tolles kitis aga õiges suuruses fittingute ja tubingu ja normaalse cpu blockiga on 40€ kallim kui kit ja ma usun, et 1x 360 radikas saab 1 prose ja 1 videoga väga kenasti hakkama.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.05.2016 00:20:15 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
pole väga mingi odava ja kahtlase kauba fänn.

Sa ikka saad aru, et veeplokk on tavaline cnc pingist tulnud vasetükk, millele on juurde pandud sildid gaming jne, mis teeb selle jube kalliks ? icon_biggrin.gif

Aga mul puhas eesti kraam, legendaarsed kiili plokid, 3U vasest radikas jne. Arvuti vesijahutus pole mingi ulmeteadus. Varem oli see mul socket a peal, siis s939 ja x1800xt ning nüüd plaan see am2+video peale laduda. Need kallid voolikud lähed ostad mõnest tehnikakauplusest ~0.5eur meeter.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.05.2016 00:24:29 vasta tsitaadiga

Palju õnne siis kiili plokkidega+ aasta on 2001?
Ma üritan reaalselt kuumi tykke korralikult jahutada sa tahad lihtsalt mingit vanarauda naljaviluks torkida.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.05.2016 00:28:55 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
Palju õnne siis kiili plokkidega+ aasta on 2001?
Ma üritan reaalselt kuumi tykke korralikult jahutada sa tahad lihtsalt mingit vanarauda naljaviluks torkida.

Mis seal vahet? Vask on vask icon_biggrin.gif Ise ju kurdad, et nii kohutavalt kallis icon_biggrin.gif

Oled sa kunagi üldse mõne vesijahutuse süsteemi kokku pannud, et selliste huvitavate väidetega oled ?icon_biggrin.gif

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.05.2016 00:35:40 vasta tsitaadiga

Jah olen, aga sinuga pole mõtet vaielda nagu ma aru saan, sa ei tahagi korraliku loopi sa tahad lihtsalt ajaviidet.
Milleks üldse mingit vanarauda jahutada, olgu või 24x7 ln2 vahet pole ikka on aeglane.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.05.2016 00:46:20 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
Jah olen, aga sinuga pole mõtet vaielda nagu ma aru saan, sa ei tahagi korraliku loopi sa tahad lihtsalt ajaviidet.

Ma ei saa aru lihtsalt, et kuidas sa hinna alusel hindad plokkide headust? icon_biggrin.gif Vesijahutuse plokk põhi on vasest ribidega, mis keermestatud. Sees rõngastihend ning peal enamasti pleks. Ma olen suht kindel, et selles 550 eur komplektis on suur hulk turundust.

Kui teed midagi, siis tee midagi ägedat. Valmis mudeli baasil juppe oskab iga loll paksu rahakotiga kokku laduda.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.05.2016 00:56:11 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


suvaline pilt plokkide testist, mitmes see sinu põlveotsas treitud kiili plokk seal oleks ? viimane I bet , selleasemel võiks rahus lambi õhkjahutust kasutada ja kogu selle põlveotsas ehitatud porri ära unustada. Odavate pumpade kvaliteet/müratase? Olematu. Odavad vendid, täielik rämps. Aga minupärast pane kokku, saad ise ka aru mis sealt kokku tuleb.
Mulle on tähtis hääletu masin ka koormuse all.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.05.2016 01:15:31 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler


suvaline pilt plokkide testist, mitmes see sinu põlveotsas treitud kiili plokk seal oleks ? viimane I bet , selleasemel võiks rahus lambi õhkjahutust kasutada ja kogu selle põlveotsas ehitatud porri ära unustada. Odavate pumpade kvaliteet/müratase? Olematu. Odavad vendid, täielik rämps. Aga minupärast pane kokku, saad ise ka aru mis sealt kokku tuleb.
Mulle on tähtis hääletu masin ka koormuse all.

Sa ikka saad aru, et ma räägin siin reaalsete kogemuste põhjal? Hetkel tundub, et sa räägid siin puhtalt oma teoreetilisel baasil, mida võiks.

Soojuse juhtimine eeldab pindala. Mida rohkem pindala, seda paremini juhib. Selle testi viimasest on need kiili plokid päris kindlasti paremad, selle esimesest kindlasti mitte.

Hääletu on see masin nagunii, kui võtad 360 radika ja paned aeglased vendid peale. Häält teeb siiski elektrimootor, mis vente liigutab või siis vett.

Lihtsalt see väide nagu alla 550 eur midagi korralikku ei ehita, ajab mind sügavalt naerma icon_biggrin.gif

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cabbage
HV kasutaja
cabbage

liitunud: 07.02.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.05.2016 10:50:09 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
pots4t4j4 kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler


suvaline pilt plokkide testist, mitmes see sinu põlveotsas treitud kiili plokk seal oleks ? viimane I bet , selleasemel võiks rahus lambi õhkjahutust kasutada ja kogu selle põlveotsas ehitatud porri ära unustada. Odavate pumpade kvaliteet/müratase? Olematu. Odavad vendid, täielik rämps. Aga minupärast pane kokku, saad ise ka aru mis sealt kokku tuleb.
Mulle on tähtis hääletu masin ka koormuse all.

Sa ikka saad aru, et ma räägin siin reaalsete kogemuste põhjal? Hetkel tundub, et sa räägid siin puhtalt oma teoreetilisel baasil, mida võiks.

Soojuse juhtimine eeldab pindala. Mida rohkem pindala, seda paremini juhib. Selle testi viimasest on need kiili plokid päris kindlasti paremad, selle esimesest kindlasti mitte.

Hääletu on see masin nagunii, kui võtad 360 radika ja paned aeglased vendid peale. Häält teeb siiski elektrimootor, mis vente liigutab või siis vett.

Lihtsalt see väide nagu alla 550 eur midagi korralikku ei ehita, ajab mind sügavalt naerma icon_biggrin.gif


Kui sul see komplekt valmis siis hea meelega vahiks pilte ka - tundub huvitav projekt.

OT: Potsataja tundubki selline vend kes ostab asju nagu naftaprintsid - mida kallim seda parem ja ülihea oleks kui saaks ka juurdehindlust. Ei arvesta aga kahjuks seda, et siin foorumis on ka inimesi kes ehk nii heal järjel ei ole. Cheers beer_yum.gif
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.05.2016 10:57:48 vasta tsitaadiga

Kui raha pole siis pole mõtet ju vesijahutust teha, õhkjahutus väga odav ja enamasti palju parem kui mingi pornograafia mida vesijahutuseks kutsuda, nagu allolev video.
Ma saan aru, et huvitav on ise ehitada ja teha aga whats the point kui suvaline õhkjahutus parem on ? icon_rolleyes.gif
Või osta kasvõi mingi AIO 125€ saab juba täitsa ok asja.


Link
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.05.2016 11:04:30 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:

Hääletu on see masin nagunii, kui võtad 360 radika ja paned aeglased vendid peale. Häält teeb siiski elektrimootor, mis vente liigutab või siis vett.

Ventide puhul tekitavad müra ikkagi labad, mitte mootor. Kui just väga viletsate laagritega mootor pole.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matzz007
HV veteran
matzz007

liitunud: 12.06.2006




sõnum 18.05.2016 11:22:01 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
kust tuleks viga otsida kui prose temperatuur üsna suures ulatuses kõikuda tahab?
predator 240 jahutamas 6700k + 980ti. gpu koha pealt pole ühtegi küsimust, jahutab nii nagu peab ja loogiline on.
vesi ringi käib, soojust eritab, ring ise paistab nagu täies töökorras olema.

cpu temperatuur aga pendeldab üsna suurtes piirides kuni selleni välja, et prime lastes tuleb 60c ja throttle selga.
kontakt on, kontrollitud (ja selle kinnitusega on väga raske mitte olla).
plokk ise?


Kõrge voldiga on see okei, kui kiiresti kõigub. Küllaga üldiselt i prosede probleem on IHS ja DIE vaheline termopasta või mis iganes loga nad kasutavad seal vahel.
Youtube link sarnasele probleemile : https://www.youtube.com/watch?v=XXs0I5kuoX4

pots4t4j4 kirjutas:
Kui raha pole siis pole mõtet ju vesijahutust teha, õhkjahutus väga odav ja enamasti palju parem kui mingi pornograafia mida vesijahutuseks kutsuda, nagu allolev video.
Ma saan aru, et huvitav on ise ehitada ja teha aga whats the point kui suvaline õhkjahutus parem on ? icon_rolleyes.gif
Või osta kasvõi mingi AIO 125€ saab juba täitsa ok asja.


Link


On mõtet, kui käed pole p****st väljas kasvanud. Saab väga hea tulemuse. Küllaga minu silmis vesijahutuse suurimad plussid ja miinused :
+ Saab soojust "teisaldada"
+ Pinna hulk mis soeneb/jaheneb (loe: vee hulk vs alumiiniumi hulk)
+ Ventilaatorite hulk, mida on võimalik kasutada samade komponentide jahutamiseks
- Rohkem mässamist
- Muud komponendid soojenevad ülese rohkem ilma korraliku õhuvooluta korpuses

Ehk siis kokkuvõtvalt, on üldiselt vesi ikkagist parem aga mässamist on rohkem. Ei küta sul korpust seest soojaks mingi ahju prose või videokaardi puhul. Veeplokk vs veeplokk on vahe sees kindlasti aga üldiselt me räägime ikkagi mõnest kraadist (peab väga sitasti tehtud plokk olema, liigne vee liikumise kiirus selles plokis).

Edit : Ehk siis minumeelest need AIO-d on mõttetud asjad. Tuleb ikkagi voolikuid pikendada, pump vahetada, et asi õigustaks ennast maksimaalselt vesijahutusena. Seal videos see plokk tundub suhteliselt juust. Kui see "tegija" oleks piisavalt tark lihviks ta alumise ploki pinna juba puhtaks sellest värvist, üldiselt värvid takistavad soojuse juhtimist ning videost jääb ka mulje, et see plokk on kõver alt.

_________________
Project Wooden Case
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 18.05.2016 12:42:08 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 ja ranel, te olete tegelikult mõnusalt kumbki skaala oma otsas. üks tahab korralikku, head ja ilusat lahendust (noh, et asjad oleks ikka õiget värvi ja üsna kindlalt-lihtsalt kokku käivad ja teadaolevalt töötavad) ning on nõus selle eest maksma. teine panustab nikerdamisele ja madalale hinnale.

ranel, misasi sul hääletult õhku ringi ajab ja millised odavad ventikad hääletud on? eeldusel, et räägime mingilgi määral suuruse osas võrreldavatest asjadest.

matzz007 kirjutas:
Kõrge voldiga on see okei, kui kiiresti kõigub. Küllaga üldiselt i prosede probleem on IHS ja DIE vaheline termopasta või mis iganes loga nad kasutavad seal vahel.
Youtube link sarnasele probleemile : https://www.youtube.com/watch?v=XXs0I5kuoX4
täiesti stock. ja loadi ei kannata.
ek ütles, et võiks siis mingi tavalise jahutiga proovida tegemaks kindlaks, et see pole prose/mobo probleem. pean nv tegelema ilmselt. tüütu värk, sest selleks tuleb plate kastist välja tõsta ja ek lollakas backplate tagasi vahetada. icon_sad.gif

selle odava video kirjelduski ütleb, et see lahendus ei ole midagi väärt ja iga jupi pealt koonerdamine maksab kätte.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.05.2016 12:59:56 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
pots4t4j4 ja ranel, te olete tegelikult mõnusalt kumbki skaala oma otsas. üks tahab korralikku, head ja ilusat lahendust (noh, et asjad oleks ikka õiget värvi ja üsna kindlalt-lihtsalt kokku käivad ja teadaolevalt töötavad) ning on nõus selle eest maksma. teine panustab nikerdamisele ja madalale hinnale.

ranel, misasi sul hääletult õhku ringi ajab ja millised odavad ventikad hääletud on? eeldusel, et räägime mingilgi määral suuruse osas võrreldavatest asjadest.

matzz007 kirjutas:
Kõrge voldiga on see okei, kui kiiresti kõigub. Küllaga üldiselt i prosede probleem on IHS ja DIE vaheline termopasta või mis iganes loga nad kasutavad seal vahel.
Youtube link sarnasele probleemile : https://www.youtube.com/watch?v=XXs0I5kuoX4
täiesti stock. ja loadi ei kannata.
ek ütles, et võiks siis mingi tavalise jahutiga proovida tegemaks kindlaks, et see pole prose/mobo probleem. pean nv tegelema ilmselt. tüütu värk, sest selleks tuleb plate kastist välja tõsta ja ek lollakas backplate tagasi vahetada. icon_sad.gif

selle odava video kirjelduski ütleb, et see lahendus ei ole midagi väärt ja iga jupi pealt koonerdamine maksab kätte.


Hääletu jaoks on vaja lihtsalt tõsta radika pindala ja vendid aeglaselt tööle.PWM-iga saad nagunii kiirust kontrollida.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matzz007
HV veteran
matzz007

liitunud: 12.06.2006




sõnum 18.05.2016 15:59:34 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
pots4t4j4 ja ranel, te olete tegelikult mõnusalt kumbki skaala oma otsas. üks tahab korralikku, head ja ilusat lahendust (noh, et asjad oleks ikka õiget värvi ja üsna kindlalt-lihtsalt kokku käivad ja teadaolevalt töötavad) ning on nõus selle eest maksma. teine panustab nikerdamisele ja madalale hinnale.

ranel, misasi sul hääletult õhku ringi ajab ja millised odavad ventikad hääletud on? eeldusel, et räägime mingilgi määral suuruse osas võrreldavatest asjadest.

matzz007 kirjutas:
Kõrge voldiga on see okei, kui kiiresti kõigub. Küllaga üldiselt i prosede probleem on IHS ja DIE vaheline termopasta või mis iganes loga nad kasutavad seal vahel.
Youtube link sarnasele probleemile : https://www.youtube.com/watch?v=XXs0I5kuoX4
täiesti stock. ja loadi ei kannata.
ek ütles, et võiks siis mingi tavalise jahutiga proovida tegemaks kindlaks, et see pole prose/mobo probleem. pean nv tegelema ilmselt. tüütu värk, sest selleks tuleb plate kastist välja tõsta ja ek lollakas backplate tagasi vahetada. icon_sad.gif

selle odava video kirjelduski ütleb, et see lahendus ei ole midagi väärt ja iga jupi pealt koonerdamine maksab kätte.


Mõistlik oleks vast kõigepealt proovida jah õhkjahutusega, vaadata mis juhtub. Kas on termopasta kehvasti jäänud, jahutuse tald kõver või lihtsalt mingil põhjusel ei ole puutepind täielik. Kuigi jah, pigem kaldun arvama, et see IHS teema. Eriti värdjas asi tegelikult, lihtsalt seetõttu, et firma juhid soovivad maksimaalset kasumit ning ei huvita niiväga lõppkliendi rahulolu, kuna neil on suhteliselt monopol turul.

Kokkuhoid ilmselt tuleb ikkagi koguselt. Kujutades ette, et see termopasta vs jootmine maksab nt 0.01€ per tükk, ning siis võttes tootmis koguseks nt 1 miljard, muutub see summa tegelikult ju üsna arvestatavaks (koguse võtsin huupi).

_________________
Project Wooden Case
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  -Watercooling- mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 149, 150, 151 ... 179, 180, 181  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.