Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LCD monitorid ( lisatud küsitlus monitori suuruse kohta 10.04.2022 ) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 117, 118, 119 ... 208, 209, 210  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mitu tolli on sinu peamine igapäevases kasutuses olev monitor?
10-15"
0%
 0%  [ 3 ]
15-20"
2%
 2%  [ 7 ]
20-25"
17%
 17%  [ 56 ]
25-30"
40%
 40%  [ 129 ]
30-35"
25%
 25%  [ 80 ]
35" või suurem
12%
 12%  [ 40 ]
hääli kokku : 315

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
sigakoer
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.01.2004




sõnum 27.02.2016 00:10:21 vasta tsitaadiga

angel kirjutas:
Hetke seisuga, infot lugedes, ei ole vist ühtegi korraliku probleemivaba 100-144Hz Gsync, Freesync LCD ekraani millel poleks jadamisi jamasid kaelas? Ehk siis veatu pilt ja toimib ilma probleemideta ja ei esine color bending, backlight bleed või pixel Inversion efekti.
Iga lcd kohta mida leidnud olen on mingi jama kaelas paneeli tüübiga seoses.

Keegi omab ehk Dell S2716DG ekraani ja oskab selle kohta midagi tarka rääkida?

tsitaat:
Keegi omab mõnda Dell vms Gsync TN paneeli ja on natuke kriitilisema, teravama silmaga võiks öelda kui juba see asi on. Selle Dell kohta kohati tundus, et kui seaded paika panna ja valida vähem kiirem mode siis täitsa OK pilt pidavat olema. 144Hz nagunii suht pointless kuna enamik mänge optimiseerimata ja ei saa eriti kergelt seda fps'i nõnda kõrget kätte.


Ok, räägin. Minu arust on see Dell päris kobe tükk.

Esiteks, TN küll, vaatenurgad ei ole kohutavad. Horisontaalis on isegi head. Vertikaalis on värvide helenemist-tulenemist näha kui pead noogutad või nii, aga mitte nii palju, et see eriti häiriv oleks (maitseasi). Ütleme nii, et kui pea kuklasse ajad, siis võib värv olla #eeeeee hall ning kui norgu ajad ja altkulmu vaatad, siis #cccccc . Tuntav, jah, võibolla harjumatu ka, jah, aga kui graafikatööd ei tee, siis niisama surfamiseks on täitsa talutav. Kannatab foorumeid lugeda küll. Teiseks, värvid tunduvad TN kohta väga head. Kontrasti on igati piisavalt.

Tehtud on see riistapuu aga mängudeks ning selles on see minu meelest igati pädev. Vaatenurgas nn sweet spot on piisavalt suur, et niisama pea liigutamine ei häiri. Mängude jaoks on vaatenurgad piisavalt head ning neid lihtsalt ei pane seal tähele. Mida paneb tähele, on paneeli kiirus. Skrollivad taustad ja kõik muu taoline liikumine on terav, mis mulle eriti hakkab silma isomeetrilistes, liikuva taustaga mängudes nagu DOTA2 või Divinity:Original Sin. G-Sync on mõnus, jätab mulje nagu liikumine on õlitatud, nagu või sees. Samalaadsete 144Hz IPS paneelidega ses osas ei oska võrrelda, tavalise ekraaniga võrreldes on vahet selgelt olemas.

Nii mustad kui ka valged paistsid üpris ühtlased. Kontrast on normaalne. Mingit backlight bleedi pole näha. Taustvalgustus on ehtne LED, minu teada ilma PWMita.

Mis negatiivset, lisaks niisama TN omapäradele. Defauldina on see monitor väga heledaks keeratud, soovitatavad kalibreeritud settingud kasutasid 25% heledust. Tuli natuke jeblada, et kõik mustad ja valged toonid ikka eristuksid. Menüü on natuke sitavõitu, jama on ekraanialuste nuppudega navigeerida. Mingites tingimustes, musta tekstiga hallil taustal on ghostingut näha. Ning minu eksemplaril oli üks täiesti surnud piksel.

Ühesõnaga, see pole ideaalne, aga selle hinna eest on monitori omajagu. Eriti kui selle põhikasutus on mängimine.
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2016 00:14:53 vasta tsitaadiga

Aga kuidas on lood color bendingja pixel Inversion efektiga? Või ei ole seda eriti märgata või ei ole tähele pannud/osanud vaadata. Netis infot omajagu ning sellised punktid silma hakanud.

TFT Central reviews on jah kirjas, et pilt ei värise madalal heledusel jms head paremat kokku kirjutatud. Kui hakkasin kasutajate hinnanguid kaevama leidis nii mõnegi probleemi antud isendiga mis esineb väidetavalt kõikidel sedatüüpi paneelidel. Sama tootja.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sigakoer
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.01.2004




sõnum 27.02.2016 01:33:37 vasta tsitaadiga

Ei osanud vaadata / ei pannud tähele.
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2016 01:53:45 vasta tsitaadiga

sellist efekti ei ole märganud, testinud: https://www.youtube.com/watch?v=SzCOaqLo0jU . Tasub vaadata max reso ja full screen, et müra/efekti näha: https://www.youtube.com/watch?v=EocOLH-dkz8
_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
W!ngs
HV kasutaja
W!ngs

liitunud: 14.01.2010




sõnum 28.02.2016 19:40:43 vasta tsitaadiga

Mis "27 IPS/PLS monitore te täna soovitaksite, mis oleksid kõlbulikud ka mängimiseks? Need uued 144hz IPS monitorid on kalli võitu ja pidevalt vigadega nagu aru olen saanud. Ei kannata seda TN paneeli rämpsu enam välja isegi, kui pean selleks 144hz loobuma

viimati muutis W!ngs 28.02.2016 19:41:02, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Levelxer
HV veteran
Levelxer

liitunud: 27.11.2011




sõnum 28.02.2016 19:41:44 vasta tsitaadiga

Ennast huvitab, kas 27MP37VQ-B oleks mõtet osta?
Enamuses googledades ülevaated positiivsed.
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2016 20:59:44 vasta tsitaadiga

W!ngs kirjutas:
Mis "27 IPS/PLS monitore te täna soovitaksite, mis oleksid kõlbulikud ka mängimiseks? Need uued 144hz IPS monitorid on kalli võitu ja pidevalt vigadega nagu aru olen saanud. Ei kannata seda TN paneeli rämpsu enam välja isegi, kui pean selleks 144hz loobuma

Kui 1080p probleemiks pole, siis see võib üsna huvitav lahendus olla: http://www.tftcentral.co.uk/news_archive/35.htm#lenovo_y27g

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
W!ngs
HV kasutaja
W!ngs

liitunud: 14.01.2010




sõnum 29.02.2016 00:50:46 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
W!ngs kirjutas:
Mis "27 IPS/PLS monitore te täna soovitaksite, mis oleksid kõlbulikud ka mängimiseks? Need uued 144hz IPS monitorid on kalli võitu ja pidevalt vigadega nagu aru olen saanud. Ei kannata seda TN paneeli rämpsu enam välja isegi, kui pean selleks 144hz loobuma

Kui 1080p probleemiks pole, siis see võib üsna huvitav lahendus olla: http://www.tftcentral.co.uk/news_archive/35.htm#lenovo_y27g

"It is priced at $549 and is expected to be available for purchase come June 2016." Kisub liiga kalliks (EU 600€+), eeldaks sellise hinna juures juba 1440p ja release on ka alles suvel. VA paneel pole ka väidetavalt just väga midagi erilist TN kõrval.
Need g-sync monitorid on siiani üsna kirve hinnaga, pigem vaataks max 300-400€ ringis midagi ja 1080p kannatab "27 peal veel välja.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007



Online
sõnum 29.02.2016 01:17:10 vasta tsitaadiga

Vanasti olid VA paneelid ikka väga head, loodame et IPS-i pealetungiga pole kunagisi teadmisi unustatud.
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.02.2016 08:48:01 vasta tsitaadiga

Tegelt on üllatav küll, et g-sync/freesync pole plahvatuslikult levind ja et IPS+ g-sync/freesync valik on sisuliselt ühekäe sõrmedel - eriti arvestades, et 21:9 on ikkagi nišitoode. Sellest ka põhjus, et hinnad pole eriti muutund.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Slazenger
HV veteran
Slazenger

liitunud: 10.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.02.2016 09:56:45 vasta tsitaadiga

Tegelt pole üldse üllatav, vaadates mis hinnaga G-Sync monitorid on. Hea meelega vötaks endale PG279Q, kui ta ei maksaks 800 euri. Selle raha eest saab juba korralikuma 40" teleri. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 29.02.2016 18:17:26 vasta tsitaadiga

Slazenger kirjutas:
Tegelt pole üldse üllatav, vaadates mis hinnaga G-Sync monitorid on. Hea meelega vötaks endale PG279Q, kui ta ei maksaks 800 euri. Selle raha eest saab juba korralikuma 40" teleri. icon_rolleyes.gif


Võib ka FS versiooni võtta ja FS välja lülitada;) Hoiab 200 raha kokku...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.02.2016 18:43:46 vasta tsitaadiga

Slazenger, täiesti eri asjad ju. Üks on 165hz monitor millega hea shootereid mängida. Telekaga võid Õnne 13 vaadata ETV pealt icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
W!ngs
HV kasutaja
W!ngs

liitunud: 14.01.2010




sõnum 29.02.2016 19:57:47 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Vanasti olid VA paneelid ikka väga head, loodame et IPS-i pealetungiga pole kunagisi teadmisi unustatud.

Täitsa võimalik, ei väidagi vastupidist. Ma kergelt lugesin erinevate paneelide võrdlusi ja IPS/PLS olevat siiski pildi kvaliteedi poole pealt parim, mida ma hetkel taga jahingi.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.02.2016 20:28:36 vasta tsitaadiga

W!ngs kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
W!ngs kirjutas:
Mis "27 IPS/PLS monitore te täna soovitaksite, mis oleksid kõlbulikud ka mängimiseks? Need uued 144hz IPS monitorid on kalli võitu ja pidevalt vigadega nagu aru olen saanud. Ei kannata seda TN paneeli rämpsu enam välja isegi, kui pean selleks 144hz loobuma

Kui 1080p probleemiks pole, siis see võib üsna huvitav lahendus olla: http://www.tftcentral.co.uk/news_archive/35.htm#lenovo_y27g

"It is priced at $549 and is expected to be available for purchase come June 2016." Kisub liiga kalliks (EU 600€+), eeldaks sellise hinna juures juba 1440p ja release on ka alles suvel. VA paneel pole ka väidetavalt just väga midagi erilist TN kõrval.
Need g-sync monitorid on siiani üsna kirve hinnaga, pigem vaataks max 300-400€ ringis midagi ja 1080p kannatab "27 peal veel välja.

Võibolla teevad FreeSync versiooni kah. See tuleks oma 100€ odavam. VA puhul vähemalt vaatenurgad on sama head kui IPS-l. Värvide ja backlight bleedi osas ei oska kommenteerida.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.02.2016 21:27:37 vasta tsitaadiga

sisuliselt on vahe ips glow (ips) vs color shift (va) tehnoloogilise probleemina icon_smile.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sigakoer
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.01.2004




sõnum 01.03.2016 00:53:22 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
sisuliselt on vahe ips glow (ips) vs color shift (va) tehnoloogilise probleemina icon_smile.gif

Color shift VA paneelil mismõttes? Pidasid TN silmas?
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hyrax
HV vaatleja
Hyrax

liitunud: 08.05.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2016 10:32:44 vasta tsitaadiga

sigakoer kirjutas:
londiste kirjutas:
sisuliselt on vahe ips glow (ips) vs color shift (va) tehnoloogilise probleemina icon_smile.gif

Color shift VA paneelil mismõttes? Pidasid TN silmas?


nope, pidas ikka VA-d silmas. Color shift on veits teine asi kui viewing angle-ist põhjustatud värvi muutus.
http://www.tftcentral.co.uk/articles/panel_technologies.htm
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2016 17:56:03 vasta tsitaadiga

http://www.anandtech.com/show/10104/freesync-over-hdmi-samsung-monitors-cf591-cf390

Paistab, et tegu on sama Samsungi VA paneeliga mida kasutab hiljuti välja kuulutatud Lenovo y27g.
Kuna tegu on Samsungi paneelide ja Samsungi monitoridega, siis jõuavad nad turule muidugi enne Lenovo oma. Peamine uuendus on see, et need toetavad FreeSync tehnoloogiat nüüd ka üle HDMI lisaks DP-le.
Refresh rate on ametlikult kirjas küll 60Hz aga ma arvan, et see võib olla typo, kuna y27g on 144Hz ja väheusutav, et Samsungil oleks suurt mõtet teha 60Hz FS monitori teise paneeliga. Seega 144Hz paneel on tõenäoliselt sama millele viitab ka 1800R kurv, paneeli VA tüüp ja reso.
Hind võiks kah odavam tulla, kui Lenovol, kuna Gsync moodul jääb ära ja piltide jägi pole need otseselt mänguritele suunatud (not enough red LEDs icon_lol.gif ). Bezelid tunduvad kah kallimal variandil mõnusalt õhukesed (eelduselt, et need pole photoshopitud äärest ääreni nagu tavaliselt promopiltidel):
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hyrax
HV vaatleja
Hyrax

liitunud: 08.05.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2016 18:49:40 vasta tsitaadiga

Nii palju kui ma olen lugenud mujalt ka siis need Samsungi paneelid tulevad 60hz-sed, aga su jutul on point sees.
samsung kusjuures ise väidab ka seda: https://news.samsung.com/global/samsung-electronics-expands-curved-monitor-portfolio-with-three-new-1800r-curvature-displays


Kui oleks 144hz-ised paneelid siis muutuksid need samsungi monitorid ikka üsna huvitavaks. Vähemalt enda isiklikust vaatevinklist.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2016 19:50:48 vasta tsitaadiga

Hmm kui on 60Hz siis üsna kummaline sellele üldse FreeSync tuge panna. Range oleks siis 35-60 ainult mis on väga väike vahemik.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hyrax
HV vaatleja
Hyrax

liitunud: 08.05.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2016 22:42:05 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Hmm kui on 60Hz siis üsna kummaline sellele üldse FreeSync tuge panna. Range oleks siis 35-60 ainult mis on väga väike vahemik.


FHD juures on üsna kummaline jah. UHD monitori või 2560x1440 juures oleks see loogilisem
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 02.03.2016 14:08:35 vasta tsitaadiga

http://www.guru3d.com/news-story/acer-predator-xb321hk-ultra-hd-gaming-monitor-with-gsync.html

Päris ilus monitor.ei tea kas mingi väiksema suurusega ka neid tehakse.mingi 27" vms... 32 nagu liiga suur ja hind ka päris kirves minu jaoks icon_razz.gif Mingi 400-500€ hinnaga 27 tolline oleks päris mõeldav. Huvitav kas eestisse ka need kunagi müüki tulevad ... Kunagi minu esimene lcd monitor oligi just acer-i 19 tolline ja paksu crt pealt üle tulles oli päris vau efekt icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2016 14:50:11 vasta tsitaadiga

400-500€ leiab praegusel hetkel 27" IPS 60Hz monitore piisavalt. Gsync, 100+Hz ekraanid maksavad lihtsalt hetkel rohkem. Lisaks jamasid on neil jalaga segada.
_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2016 10:56:08 vasta tsitaadiga

Lol suvel tulevad uued kaardid välja DP 1.3 toega. Just õigeks hetkeks, et jälle rongist maha jääda: http://wccftech.com/vesa-display-port-1-4-8k-60-hz-4k-120-hz/
Displeiühenduse standardite ja graafikakaartide väljalasete vahel valitseb ikka päris korralik kuristik. DP 1.3 tehti juba 2014 aasta lõpus valmis, aga ükski kaart ei kasuta seda isegi praegu veel. Nüüd suvel siis tulevad esimesed DP 1.3 toega kaardid ja siis otsustatakse, et hei poisid! teeme hoopis DP 1.4. Nüüd läheb jälle mitu aastat kuni see kaartidele jõuab ja selleks hetkeks tuleb DP 1.5 vms. Masendav thumbs_down.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2016 11:24:35 vasta tsitaadiga

Tomorrow, ega standardi vastuvõtmine ei tähenda et peaks ummisjalu kohe kõik seda ka realiseerima hakkama. Tekib piisav nõudlus küll siis ka kaartitootjad järele tulevad.
Hetkel ma ei näe et isegi 4K oleks hullult massides kes kõik DP 1.3 järele janunevad.
Valdavale enamusele inimestele on 24" FHD enam kui küll ja sellejaoks piisab kenasti DP 1.2.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2016 11:34:04 vasta tsitaadiga

bladerunner, Asjal on samas siiski teine külg kah - entusiastid kes ostavad 700-1000€ graafikakaardi (või kaarte) ja kasutavad 4K või muud highres high refresh rate molu. Selles mõttes on irooniline, et matad niipalju raha raua alla aga ei saa ikka uusimat ja parimat standardit. Kui on inimesi kes on valmis maksma (arvestades üliväikest hinnalisa mida uue displeiväljundi toetamine maksma läheks lõpptarbijale võrreldes kaartide ja molude hinnaga), siis kindlasti oleks inimesi kes oleks valmis seda maksma, et saada nt 4K 120Hz võimekus jms. Kui rääkida massnõudlusest siis võiks ju siiani DVI taga istuda, kuna enamus inimestele ajab see asja ära. Milleks siis üldse DP?
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2016 11:40:52 vasta tsitaadiga

Tomorrow, 1.4 toob hdri, suurema color space ja vist ka mingi compressioni. need kõik on suhteliselt ebaolulised v.a. erilahendustes.
võrdle seda näiteks hdmi 2.0-ga, mis tõi uhd@60hz, mis on oluliselt rohkem tavakasutuse asi ja hdmi 2.0 tulemine oli/on ikkagi päris pikk.
uhd@120hz on dp 1.3...

Gap, eriti mängimise seisukohalt, miks uhd-d suruda väiksema ekraani peale? 138 ppi on sama, mille saad surudes fullhd 16" peale. lisa sinna juurde see raud, mis uhd mängimiseks vaja läheb...

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2016 12:04:01 vasta tsitaadiga

londiste, 2H 2016 tulevad esimesed HDR monitorid. Hetkel tundub küll, et kavatsetakse neid monitore toetada ikkagi kaartidega millel 1.3 väljund. Kuidas ja mis puudujääkidega selline tugi olema saab on küsimärk...
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2016 12:20:32 vasta tsitaadiga

misasi on hdr monitor ja millega seda süüakse icon_smile.gif
võinoh, mis on selle olulisus tavakasutajale?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2016 12:28:46 vasta tsitaadiga

http://www.digitaltrends.com/home-theater/hdr-for-tvs-explained/

HDR on ammu juba ekraanidele olemas, pole ise küll oma silmaga näinud. Teoorias on näiteks fotograafias HDR väga väärt asi, saab märksa rohkem erinevaid toone kuvada mida "tavaline" sensor ei suuda aga inimsilm näeb. Praktikas on muidugi päris palju koledaid fotosid... saab näha, mida liikuva pildiga tehakse.

https://www.google.ee/search?q=bad+hdr&safe=off&espv=2&biw=1293&bih=1045&source=lnms&tbm=isch&sa=X
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2016 12:38:15 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
misasi on hdr monitor ja millega seda süüakse icon_smile.gif
võinoh, mis on selle olulisus tavakasutajale?

Spoiler Spoiler Spoiler

http://wccftech.com/amd-demoes-hdr-technology-ces-2016/

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2016 12:42:30 vasta tsitaadiga

Tomorrow, see video on ju puhas marketing bullshit.

Mark0, fototöötlus ja co käib erilahenduste alla. selleks on raud ja võimekus olnud olemas juba pikalt-pikalt.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 03.03.2016 12:46:17, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2016 12:44:37 vasta tsitaadiga

Noh jah, AMD näited ja slaidid on just koleda ja ebareaalse HDRI kategooriast. Arvutimängus või animatsioonis võivad üle võlli keeratud värvid olla kohati isegi omal kohal, mingis ulmeaction'is kah. Aga nö. "tavalises" videos, filmis, dokis... saab väga hirmsaks ajada.

Samas see on nagu iga tööriistaga - näiteks kirvega saab nii puid kui päid raiuda. icon_smile.gif
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2016 12:48:41 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Tomorrow, see video on ju puhas marketing bullshit.

10bit värvid on siis marketing ja bullshit? Panen kõrva taha thumbs_up.gif
PS ütle seda ka neile proffidele kes 10bit paneelid ostnud on thumbs_up.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2016 12:52:22 vasta tsitaadiga

selles laiatarberaua kontekstis ja täna ning lähema paari-mõne aasta jooksul? jah.
edit: ma rääkisin su lingitud videost. see video on täielik bullshit. punkt.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2016 12:56:01 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:

Mark0, fototöötlus ja co käib erilahenduste alla. selleks on raud ja võimekus olnud olemas juba pikalt-pikalt.
...kindel, et me räägime samast asjast? St HDRI on fotograafias 19. sajandist juba pärit tõepoolest, "erilahendusega" pole mingist otsast ka tegu - täitsa tavalise monitoriga saab tänapäeval HDRI'ga tegeleda. Tööriistu on ka igasuguseid, nii tasuta kui tasulisi.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2016 13:12:12 vasta tsitaadiga

okei, alustame siis sellest - mis täpselt on hdr selles hdmi 2.0a/dp1.4 ja hdr monitoride kontekstis?

Mark0, sa räägid millestki muust. juba definitsiooni järgi - sa ei näe tavalise monitoriga hdr pilti.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 03.03.2016 13:33:30 vasta tsitaadiga

See HDR on üldse üks loogikaviga. Eeldab, et me vaatame telekast/monitorilt sisu sarnaselt nagu aknast loodust päikesepaistelisel päeval. Esimesel juhul me keskendume sisule ja teisel juhul detailidele. Silma füsioloogia ja tajusüsteemi seisukohast on need kaks nii erinevat asja, et tulemuseks ongi see, et HDR õigesti teostatuna kõlbabki nende suhteliselt staatiliste "vaatan-aknast-välja"demovideote tarvis.
Kui reaalselt läheb sisu kontrast selliseks, et must on must ja hele on silmadele valus, siis sellest ei ole mitte kellelegi mitte kunagi mitte midagi kasu.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 03.03.2016 18:22:34 vasta tsitaadiga

ihvike kirjutas:
See HDR on üldse üks loogikaviga. Eeldab, et me vaatame telekast/monitorilt sisu sarnaselt nagu aknast loodust päikesepaistelisel päeval. Esimesel juhul me keskendume sisule ja teisel juhul detailidele. Silma füsioloogia ja tajusüsteemi seisukohast on need kaks nii erinevat asja, et tulemuseks ongi see, et HDR õigesti teostatuna kõlbabki nende suhteliselt staatiliste "vaatan-aknast-välja"demovideote tarvis.
Kui reaalselt läheb sisu kontrast selliseks, et must on must ja hele on silmadele valus, siis sellest ei ole mitte kellelegi mitte kunagi mitte midagi kasu.


Kipun ka niipidi arvama, need uued telekad suure kontrasti ja väikse ghostiga näevad ikka väga võltsid välja.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2016 18:38:00 vasta tsitaadiga

No midagi peab müüma ju, aegajalt tekitatakse uus müügiargument kui eelmist enam ei osteta
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draco
HV veteran
Draco

liitunud: 15.09.2005




sõnum 03.03.2016 22:18:30 vasta tsitaadiga

Soovitage Ultra-Wide monitori, läheb vaja ainult CAD tööjaoks.
Hetkel on kasutusel 2xSamsung SyncMaster 2443, uus hakkaks ühte neist asendama (esialgu)
Ise vaatasin selle poole "LG Monitor LCD 29UB55-B 29", kas see oleks OK oma hinnapoolest (320eur)?

beer_yum.gif

_________________
Purgatory Judgement
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2016 22:40:29 vasta tsitaadiga

Draco kirjutas:
Soovitage Ultra-Wide monitori, läheb vaja ainult CAD tööjaoks.
Hetkel on kasutusel 2xSamsung SyncMaster 2443, uus hakkaks ühte neist asendama (esialgu)
Ise vaatasin selle poole "LG Monitor LCD 29UB55-B 29", kas see oleks OK oma hinnapoolest (320eur)?

beer_yum.gif


LG monitori probleemsem koht on kondensaatorid iga 2-3 aasta tagant tuleb vahetada kui monitor pidevalt kasutuses on.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karts3
HV kasutaja
karts3

liitunud: 23.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2016 23:23:40 vasta tsitaadiga

Margus kirjutas:
Draco kirjutas:
Soovitage Ultra-Wide monitori, läheb vaja ainult CAD tööjaoks.
Hetkel on kasutusel 2xSamsung SyncMaster 2443, uus hakkaks ühte neist asendama (esialgu)
Ise vaatasin selle poole "LG Monitor LCD 29UB55-B 29", kas see oleks OK oma hinnapoolest (320eur)?

beer_yum.gif


LG monitori probleemsem koht on kondensaatorid iga 2-3 aasta tagant tuleb vahetada kui monitor pidevalt kasutuses on.


Tahaks mingit pädevat viidet ka selle kohta saada! icon_eek.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2016 08:22:42 vasta tsitaadiga

karts3 kirjutas:
Margus kirjutas:
Draco kirjutas:
Soovitage Ultra-Wide monitori, läheb vaja ainult CAD tööjaoks.
Hetkel on kasutusel 2xSamsung SyncMaster 2443, uus hakkaks ühte neist asendama (esialgu)
Ise vaatasin selle poole "LG Monitor LCD 29UB55-B 29", kas see oleks OK oma hinnapoolest (320eur)?

beer_yum.gif


LG monitori probleemsem koht on kondensaatorid iga 2-3 aasta tagant tuleb vahetada kui monitor pidevalt kasutuses on.


Tahaks mingit pädevat viidet ka selle kohta saada! icon_eek.gif


Omanud ja tuttavatel olnud kõigil tekkinud sama probleem. Ennem sellest aru ei saa kui hakkab arvuti tööd häirima mis ei puuduta kuidagi monitori kuid LG läheb hapuks üsna ruttu oleneb kasutamisest.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karts3
HV kasutaja
karts3

liitunud: 23.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2016 10:31:27 vasta tsitaadiga

Ei tasu siin foorumis jama ajada kui sa ei suuda netist selle kohta mingit viidet leida.
Pelgalt mingi oma sõprade järgi arvustusi anda on ebapädev. thumbs_down.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dohc-48v12
Aeg maha 1p
dohc-48v12

liitunud: 28.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2016 16:20:10 vasta tsitaadiga

karts3 kirjutas:
Ei tasu siin foorumis jama ajada kui sa ei suuda netist selle kohta mingit viidet leida.
Pelgalt mingi oma sõprade järgi arvustusi anda on ebapädev. thumbs_down.gif


Sinu loogika järgi ei tohiks ka lingi viidet usaldata siis icon_biggrin.gif Aga kui see kodanik kes reaalselt enda sõbra kondekaid vahetab eba pädev ?

_________________
Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2016 16:54:18 vasta tsitaadiga

oleks siis, et räägiks asjast:
mis juhtub kui kondekad ära väsivad, sümptomid, hädad? häirib arvuti tööd mis ei puuduta monitori?
millised kondekad? kuidas ja miks need probleemi põhjustavad?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
486
HV Guru

liitunud: 19.04.2004




sõnum 09.03.2016 17:52:51 vasta tsitaadiga

dellilt tuleb varsti oled monitor. https://pcmonitors.info/dell/dell-up3017q-4k-uhd-oled-monitor/

kuid 30". 22" v6iks ka kunagi tulla

_________________
zero
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2016 18:03:25 vasta tsitaadiga

see uudis oli mõnda aega tagasi, 5k raha.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LCD monitorid ( lisatud küsitlus monitori suuruse kohta 10.04.2022 ) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 117, 118, 119 ... 208, 209, 210  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.