|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Mitu tolli on sinu peamine igapäevases kasutuses olev monitor? |
| 10-15" |
|
0% |
[ 3 ] |
| 15-20" |
|
2% |
[ 7 ] |
| 20-25" |
|
17% |
[ 56 ] |
| 25-30" |
|
40% |
[ 129 ] |
| 30-35" |
|
25% |
[ 80 ] |
| 35" või suurem |
|
12% |
[ 40 ] |
|
| hääli kokku : 315 |
|
| autor |
|
sigakoer
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.01.2004
|
27.02.2016 00:10:21
|
|
|
| angel kirjutas: |
Hetke seisuga, infot lugedes, ei ole vist ühtegi korraliku probleemivaba 100-144Hz Gsync, Freesync LCD ekraani millel poleks jadamisi jamasid kaelas? Ehk siis veatu pilt ja toimib ilma probleemideta ja ei esine color bending, backlight bleed või pixel Inversion efekti.
Iga lcd kohta mida leidnud olen on mingi jama kaelas paneeli tüübiga seoses.
Keegi omab ehk Dell S2716DG ekraani ja oskab selle kohta midagi tarka rääkida? |
| tsitaat: |
| Keegi omab mõnda Dell vms Gsync TN paneeli ja on natuke kriitilisema, teravama silmaga võiks öelda kui juba see asi on. Selle Dell kohta kohati tundus, et kui seaded paika panna ja valida vähem kiirem mode siis täitsa OK pilt pidavat olema. 144Hz nagunii suht pointless kuna enamik mänge optimiseerimata ja ei saa eriti kergelt seda fps'i nõnda kõrget kätte. |
Ok, räägin. Minu arust on see Dell päris kobe tükk.
Esiteks, TN küll, vaatenurgad ei ole kohutavad. Horisontaalis on isegi head. Vertikaalis on värvide helenemist-tulenemist näha kui pead noogutad või nii, aga mitte nii palju, et see eriti häiriv oleks (maitseasi). Ütleme nii, et kui pea kuklasse ajad, siis võib värv olla #eeeeee hall ning kui norgu ajad ja altkulmu vaatad, siis #cccccc . Tuntav, jah, võibolla harjumatu ka, jah, aga kui graafikatööd ei tee, siis niisama surfamiseks on täitsa talutav. Kannatab foorumeid lugeda küll. Teiseks, värvid tunduvad TN kohta väga head. Kontrasti on igati piisavalt.
Tehtud on see riistapuu aga mängudeks ning selles on see minu meelest igati pädev. Vaatenurgas nn sweet spot on piisavalt suur, et niisama pea liigutamine ei häiri. Mängude jaoks on vaatenurgad piisavalt head ning neid lihtsalt ei pane seal tähele. Mida paneb tähele, on paneeli kiirus. Skrollivad taustad ja kõik muu taoline liikumine on terav, mis mulle eriti hakkab silma isomeetrilistes, liikuva taustaga mängudes nagu DOTA2 või Divinity:Original Sin. G-Sync on mõnus, jätab mulje nagu liikumine on õlitatud, nagu või sees. Samalaadsete 144Hz IPS paneelidega ses osas ei oska võrrelda, tavalise ekraaniga võrreldes on vahet selgelt olemas.
Nii mustad kui ka valged paistsid üpris ühtlased. Kontrast on normaalne. Mingit backlight bleedi pole näha. Taustvalgustus on ehtne LED, minu teada ilma PWMita.
Mis negatiivset, lisaks niisama TN omapäradele. Defauldina on see monitor väga heledaks keeratud, soovitatavad kalibreeritud settingud kasutasid 25% heledust. Tuli natuke jeblada, et kõik mustad ja valged toonid ikka eristuksid. Menüü on natuke sitavõitu, jama on ekraanialuste nuppudega navigeerida. Mingites tingimustes, musta tekstiga hallil taustal on ghostingut näha. Ning minu eksemplaril oli üks täiesti surnud piksel.
Ühesõnaga, see pole ideaalne, aga selle hinna eest on monitori omajagu. Eriti kui selle põhikasutus on mängimine.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
27.02.2016 00:14:53
|
|
|
Aga kuidas on lood color bendingja pixel Inversion efektiga? Või ei ole seda eriti märgata või ei ole tähele pannud/osanud vaadata. Netis infot omajagu ning sellised punktid silma hakanud.
TFT Central reviews on jah kirjas, et pilt ei värise madalal heledusel jms head paremat kokku kirjutatud. Kui hakkasin kasutajate hinnanguid kaevama leidis nii mõnegi probleemi antud isendiga mis esineb väidetavalt kõikidel sedatüüpi paneelidel. Sama tootja.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sigakoer
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.01.2004
|
27.02.2016 01:33:37
|
|
|
| Ei osanud vaadata / ei pannud tähele.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
W!ngs
HV kasutaja

liitunud: 14.01.2010
|
28.02.2016 19:40:43
|
|
|
Mis "27 IPS/PLS monitore te täna soovitaksite, mis oleksid kõlbulikud ka mängimiseks? Need uued 144hz IPS monitorid on kalli võitu ja pidevalt vigadega nagu aru olen saanud. Ei kannata seda TN paneeli rämpsu enam välja isegi, kui pean selleks 144hz loobuma
viimati muutis W!ngs 28.02.2016 19:41:02, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Levelxer
HV veteran

liitunud: 27.11.2011
|
28.02.2016 19:41:44
|
|
|
Ennast huvitab, kas 27MP37VQ-B oleks mõtet osta?
Enamuses googledades ülevaated positiivsed.
|
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
114 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
W!ngs
HV kasutaja

liitunud: 14.01.2010
|
29.02.2016 00:50:46
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| W!ngs kirjutas: |
| Mis "27 IPS/PLS monitore te täna soovitaksite, mis oleksid kõlbulikud ka mängimiseks? Need uued 144hz IPS monitorid on kalli võitu ja pidevalt vigadega nagu aru olen saanud. Ei kannata seda TN paneeli rämpsu enam välja isegi, kui pean selleks 144hz loobuma |
Kui 1080p probleemiks pole, siis see võib üsna huvitav lahendus olla: http://www.tftcentral.co.uk/news_archive/35.htm#lenovo_y27g |
"It is priced at $549 and is expected to be available for purchase come June 2016." Kisub liiga kalliks (EU 600€+), eeldaks sellise hinna juures juba 1440p ja release on ka alles suvel. VA paneel pole ka väidetavalt just väga midagi erilist TN kõrval.
Need g-sync monitorid on siiani üsna kirve hinnaga, pigem vaataks max 300-400€ ringis midagi ja 1080p kannatab "27 peal veel välja.
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
29.02.2016 01:17:10
|
|
|
Vanasti olid VA paneelid ikka väga head, loodame et IPS-i pealetungiga pole kunagisi teadmisi unustatud.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
29.02.2016 08:48:01
|
|
|
| Tegelt on üllatav küll, et g-sync/freesync pole plahvatuslikult levind ja et IPS+ g-sync/freesync valik on sisuliselt ühekäe sõrmedel - eriti arvestades, et 21:9 on ikkagi nišitoode. Sellest ka põhjus, et hinnad pole eriti muutund.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Slazenger
HV veteran

liitunud: 10.01.2006
|
29.02.2016 09:56:45
|
|
|
Tegelt pole üldse üllatav, vaadates mis hinnaga G-Sync monitorid on. Hea meelega vötaks endale PG279Q, kui ta ei maksaks 800 euri. Selle raha eest saab juba korralikuma 40" teleri.
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
29.02.2016 18:17:26
|
|
|
| Slazenger kirjutas: |
Tegelt pole üldse üllatav, vaadates mis hinnaga G-Sync monitorid on. Hea meelega vötaks endale PG279Q, kui ta ei maksaks 800 euri. Selle raha eest saab juba korralikuma 40" teleri.  |
Võib ka FS versiooni võtta ja FS välja lülitada;) Hoiab 200 raha kokku...
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
29.02.2016 18:43:46
|
|
|
Slazenger, täiesti eri asjad ju. Üks on 165hz monitor millega hea shootereid mängida. Telekaga võid Õnne 13 vaadata ETV pealt
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
W!ngs
HV kasutaja

liitunud: 14.01.2010
|
29.02.2016 19:57:47
|
|
|
| von Wu kirjutas: |
| Vanasti olid VA paneelid ikka väga head, loodame et IPS-i pealetungiga pole kunagisi teadmisi unustatud. |
Täitsa võimalik, ei väidagi vastupidist. Ma kergelt lugesin erinevate paneelide võrdlusi ja IPS/PLS olevat siiski pildi kvaliteedi poole pealt parim, mida ma hetkel taga jahingi.
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
29.02.2016 20:28:36
|
|
|
| W!ngs kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
| W!ngs kirjutas: |
| Mis "27 IPS/PLS monitore te täna soovitaksite, mis oleksid kõlbulikud ka mängimiseks? Need uued 144hz IPS monitorid on kalli võitu ja pidevalt vigadega nagu aru olen saanud. Ei kannata seda TN paneeli rämpsu enam välja isegi, kui pean selleks 144hz loobuma |
Kui 1080p probleemiks pole, siis see võib üsna huvitav lahendus olla: http://www.tftcentral.co.uk/news_archive/35.htm#lenovo_y27g |
"It is priced at $549 and is expected to be available for purchase come June 2016." Kisub liiga kalliks (EU 600€+), eeldaks sellise hinna juures juba 1440p ja release on ka alles suvel. VA paneel pole ka väidetavalt just väga midagi erilist TN kõrval.
Need g-sync monitorid on siiani üsna kirve hinnaga, pigem vaataks max 300-400€ ringis midagi ja 1080p kannatab "27 peal veel välja. |
Võibolla teevad FreeSync versiooni kah. See tuleks oma 100€ odavam. VA puhul vähemalt vaatenurgad on sama head kui IPS-l. Värvide ja backlight bleedi osas ei oska kommenteerida.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
29.02.2016 21:27:37
|
|
|
sisuliselt on vahe ips glow (ips) vs color shift (va) tehnoloogilise probleemina
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sigakoer
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.01.2004
|
01.03.2016 00:53:22
|
|
|
| londiste kirjutas: |
sisuliselt on vahe ips glow (ips) vs color shift (va) tehnoloogilise probleemina  |
Color shift VA paneelil mismõttes? Pidasid TN silmas?
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hyrax
HV vaatleja

liitunud: 08.05.2013
|
01.03.2016 10:32:44
|
|
|
| sigakoer kirjutas: |
| londiste kirjutas: |
sisuliselt on vahe ips glow (ips) vs color shift (va) tehnoloogilise probleemina  |
Color shift VA paneelil mismõttes? Pidasid TN silmas? |
nope, pidas ikka VA-d silmas. Color shift on veits teine asi kui viewing angle-ist põhjustatud värvi muutus.
http://www.tftcentral.co.uk/articles/panel_technologies.htm
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
01.03.2016 17:56:03
|
|
|
http://www.anandtech.com/show/10104/freesync-over-hdmi-samsung-monitors-cf591-cf390
Paistab, et tegu on sama Samsungi VA paneeliga mida kasutab hiljuti välja kuulutatud Lenovo y27g.
Kuna tegu on Samsungi paneelide ja Samsungi monitoridega, siis jõuavad nad turule muidugi enne Lenovo oma. Peamine uuendus on see, et need toetavad FreeSync tehnoloogiat nüüd ka üle HDMI lisaks DP-le.
Refresh rate on ametlikult kirjas küll 60Hz aga ma arvan, et see võib olla typo, kuna y27g on 144Hz ja väheusutav, et Samsungil oleks suurt mõtet teha 60Hz FS monitori teise paneeliga. Seega 144Hz paneel on tõenäoliselt sama millele viitab ka 1800R kurv, paneeli VA tüüp ja reso.
Hind võiks kah odavam tulla, kui Lenovol, kuna Gsync moodul jääb ära ja piltide jägi pole need otseselt mänguritele suunatud (not enough red LEDs ). Bezelid tunduvad kah kallimal variandil mõnusalt õhukesed (eelduselt, et need pole photoshopitud äärest ääreni nagu tavaliselt promopiltidel):
Spoiler 
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hyrax
HV vaatleja

liitunud: 08.05.2013
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hyrax
HV vaatleja

liitunud: 08.05.2013
|
01.03.2016 22:42:05
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| Hmm kui on 60Hz siis üsna kummaline sellele üldse FreeSync tuge panna. Range oleks siis 35-60 ainult mis on väga väike vahemik. |
FHD juures on üsna kummaline jah. UHD monitori või 2560x1440 juures oleks see loogilisem
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gap
HV Guru

liitunud: 20.03.2006
|
02.03.2016 14:08:35
|
|
|
http://www.guru3d.com/news-story/acer-predator-xb321hk-ultra-hd-gaming-monitor-with-gsync.html
Päris ilus monitor.ei tea kas mingi väiksema suurusega ka neid tehakse.mingi 27" vms... 32 nagu liiga suur ja hind ka päris kirves minu jaoks Mingi 400-500€ hinnaga 27 tolline oleks päris mõeldav. Huvitav kas eestisse ka need kunagi müüki tulevad ... Kunagi minu esimene lcd monitor oligi just acer-i 19 tolline ja paksu crt pealt üle tulles oli päris vau efekt
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
02.03.2016 14:50:11
|
|
|
400-500€ leiab praegusel hetkel 27" IPS 60Hz monitore piisavalt. Gsync, 100+Hz ekraanid maksavad lihtsalt hetkel rohkem. Lisaks jamasid on neil jalaga segada.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
03.03.2016 11:24:35
|
|
|
Tomorrow, ega standardi vastuvõtmine ei tähenda et peaks ummisjalu kohe kõik seda ka realiseerima hakkama. Tekib piisav nõudlus küll siis ka kaartitootjad järele tulevad.
Hetkel ma ei näe et isegi 4K oleks hullult massides kes kõik DP 1.3 järele janunevad.
Valdavale enamusele inimestele on 24" FHD enam kui küll ja sellejaoks piisab kenasti DP 1.2.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
03.03.2016 11:34:04
|
|
|
bladerunner, Asjal on samas siiski teine külg kah - entusiastid kes ostavad 700-1000€ graafikakaardi (või kaarte) ja kasutavad 4K või muud highres high refresh rate molu. Selles mõttes on irooniline, et matad niipalju raha raua alla aga ei saa ikka uusimat ja parimat standardit. Kui on inimesi kes on valmis maksma (arvestades üliväikest hinnalisa mida uue displeiväljundi toetamine maksma läheks lõpptarbijale võrreldes kaartide ja molude hinnaga), siis kindlasti oleks inimesi kes oleks valmis seda maksma, et saada nt 4K 120Hz võimekus jms. Kui rääkida massnõudlusest siis võiks ju siiani DVI taga istuda, kuna enamus inimestele ajab see asja ära. Milleks siis üldse DP?
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
03.03.2016 11:40:52
|
|
|
Tomorrow, 1.4 toob hdri, suurema color space ja vist ka mingi compressioni. need kõik on suhteliselt ebaolulised v.a. erilahendustes.
võrdle seda näiteks hdmi 2.0-ga, mis tõi uhd@60hz, mis on oluliselt rohkem tavakasutuse asi ja hdmi 2.0 tulemine oli/on ikkagi päris pikk.
uhd@120hz on dp 1.3...
Gap, eriti mängimise seisukohalt, miks uhd-d suruda väiksema ekraani peale? 138 ppi on sama, mille saad surudes fullhd 16" peale. lisa sinna juurde see raud, mis uhd mängimiseks vaja läheb...
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
03.03.2016 12:20:32
|
|
|
misasi on hdr monitor ja millega seda süüakse
võinoh, mis on selle olulisus tavakasutajale?
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
03.03.2016 12:42:30
|
|
|
Tomorrow, see video on ju puhas marketing bullshit.
Mark0, fototöötlus ja co käib erilahenduste alla. selleks on raud ja võimekus olnud olemas juba pikalt-pikalt.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
viimati muutis londiste 03.03.2016 12:46:17, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
03.03.2016 12:44:37
|
|
|
Noh jah, AMD näited ja slaidid on just koleda ja ebareaalse HDRI kategooriast. Arvutimängus või animatsioonis võivad üle võlli keeratud värvid olla kohati isegi omal kohal, mingis ulmeaction'is kah. Aga nö. "tavalises" videos, filmis, dokis... saab väga hirmsaks ajada.
Samas see on nagu iga tööriistaga - näiteks kirvega saab nii puid kui päid raiuda.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
03.03.2016 12:52:22
|
|
|
selles laiatarberaua kontekstis ja täna ning lähema paari-mõne aasta jooksul? jah.
edit: ma rääkisin su lingitud videost. see video on täielik bullshit. punkt.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
03.03.2016 12:56:01
|
|
|
| londiste kirjutas: |
Mark0, fototöötlus ja co käib erilahenduste alla. selleks on raud ja võimekus olnud olemas juba pikalt-pikalt. |
...kindel, et me räägime samast asjast? St HDRI on fotograafias 19. sajandist juba pärit tõepoolest, "erilahendusega" pole mingist otsast ka tegu - täitsa tavalise monitoriga saab tänapäeval HDRI'ga tegeleda. Tööriistu on ka igasuguseid, nii tasuta kui tasulisi.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
03.03.2016 13:12:12
|
|
|
okei, alustame siis sellest - mis täpselt on hdr selles hdmi 2.0a/dp1.4 ja hdr monitoride kontekstis?
Mark0, sa räägid millestki muust. juba definitsiooni järgi - sa ei näe tavalise monitoriga hdr pilti.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ihvike
HV Guru
liitunud: 01.04.2002
|
03.03.2016 13:33:30
|
|
|
See HDR on üldse üks loogikaviga. Eeldab, et me vaatame telekast/monitorilt sisu sarnaselt nagu aknast loodust päikesepaistelisel päeval. Esimesel juhul me keskendume sisule ja teisel juhul detailidele. Silma füsioloogia ja tajusüsteemi seisukohast on need kaks nii erinevat asja, et tulemuseks ongi see, et HDR õigesti teostatuna kõlbabki nende suhteliselt staatiliste "vaatan-aknast-välja"demovideote tarvis.
Kui reaalselt läheb sisu kontrast selliseks, et must on must ja hele on silmadele valus, siis sellest ei ole mitte kellelegi mitte kunagi mitte midagi kasu.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
03.03.2016 18:22:34
|
|
|
| ihvike kirjutas: |
See HDR on üldse üks loogikaviga. Eeldab, et me vaatame telekast/monitorilt sisu sarnaselt nagu aknast loodust päikesepaistelisel päeval. Esimesel juhul me keskendume sisule ja teisel juhul detailidele. Silma füsioloogia ja tajusüsteemi seisukohast on need kaks nii erinevat asja, et tulemuseks ongi see, et HDR õigesti teostatuna kõlbabki nende suhteliselt staatiliste "vaatan-aknast-välja"demovideote tarvis.
Kui reaalselt läheb sisu kontrast selliseks, et must on must ja hele on silmadele valus, siis sellest ei ole mitte kellelegi mitte kunagi mitte midagi kasu. |
Kipun ka niipidi arvama, need uued telekad suure kontrasti ja väikse ghostiga näevad ikka väga võltsid välja.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
03.03.2016 18:38:00
|
|
|
No midagi peab müüma ju, aegajalt tekitatakse uus müügiargument kui eelmist enam ei osteta
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draco
HV veteran

liitunud: 15.09.2005
|
03.03.2016 22:18:30
|
|
|
Soovitage Ultra-Wide monitori, läheb vaja ainult CAD tööjaoks.
Hetkel on kasutusel 2xSamsung SyncMaster 2443, uus hakkaks ühte neist asendama (esialgu)
Ise vaatasin selle poole "LG Monitor LCD 29UB55-B 29", kas see oleks OK oma hinnapoolest (320eur)?
_________________ Purgatory Judgement |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
08.03.2016 22:40:29
|
|
|
| Draco kirjutas: |
Soovitage Ultra-Wide monitori, läheb vaja ainult CAD tööjaoks.
Hetkel on kasutusel 2xSamsung SyncMaster 2443, uus hakkaks ühte neist asendama (esialgu)
Ise vaatasin selle poole "LG Monitor LCD 29UB55-B 29", kas see oleks OK oma hinnapoolest (320eur)?
 |
LG monitori probleemsem koht on kondensaatorid iga 2-3 aasta tagant tuleb vahetada kui monitor pidevalt kasutuses on.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
karts3
HV kasutaja

liitunud: 23.03.2006
|
08.03.2016 23:23:40
|
|
|
| Margus kirjutas: |
| Draco kirjutas: |
Soovitage Ultra-Wide monitori, läheb vaja ainult CAD tööjaoks.
Hetkel on kasutusel 2xSamsung SyncMaster 2443, uus hakkaks ühte neist asendama (esialgu)
Ise vaatasin selle poole "LG Monitor LCD 29UB55-B 29", kas see oleks OK oma hinnapoolest (320eur)?
 |
LG monitori probleemsem koht on kondensaatorid iga 2-3 aasta tagant tuleb vahetada kui monitor pidevalt kasutuses on. |
Tahaks mingit pädevat viidet ka selle kohta saada!
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
62 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
09.03.2016 08:22:42
|
|
|
| karts3 kirjutas: |
| Margus kirjutas: |
| Draco kirjutas: |
Soovitage Ultra-Wide monitori, läheb vaja ainult CAD tööjaoks.
Hetkel on kasutusel 2xSamsung SyncMaster 2443, uus hakkaks ühte neist asendama (esialgu)
Ise vaatasin selle poole "LG Monitor LCD 29UB55-B 29", kas see oleks OK oma hinnapoolest (320eur)?
 |
LG monitori probleemsem koht on kondensaatorid iga 2-3 aasta tagant tuleb vahetada kui monitor pidevalt kasutuses on. |
Tahaks mingit pädevat viidet ka selle kohta saada!  |
Omanud ja tuttavatel olnud kõigil tekkinud sama probleem. Ennem sellest aru ei saa kui hakkab arvuti tööd häirima mis ei puuduta kuidagi monitori kuid LG läheb hapuks üsna ruttu oleneb kasutamisest.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
karts3
HV kasutaja

liitunud: 23.03.2006
|
09.03.2016 10:31:27
|
|
|
Ei tasu siin foorumis jama ajada kui sa ei suuda netist selle kohta mingit viidet leida.
Pelgalt mingi oma sõprade järgi arvustusi anda on ebapädev.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
62 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dohc-48v12
Aeg maha 1p

liitunud: 28.07.2008
|
09.03.2016 16:20:10
|
|
|
| karts3 kirjutas: |
Ei tasu siin foorumis jama ajada kui sa ei suuda netist selle kohta mingit viidet leida.
Pelgalt mingi oma sõprade järgi arvustusi anda on ebapädev.  |
Sinu loogika järgi ei tohiks ka lingi viidet usaldata siis Aga kui see kodanik kes reaalselt enda sõbra kondekaid vahetab eba pädev ?
_________________ Ime tala, Nagu ime kepike.
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid! |
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
85 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
09.03.2016 16:54:18
|
|
|
oleks siis, et räägiks asjast:
mis juhtub kui kondekad ära väsivad, sümptomid, hädad? häirib arvuti tööd mis ei puuduta monitori?
millised kondekad? kuidas ja miks need probleemi põhjustavad?
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
486
HV Guru
liitunud: 19.04.2004
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
09.03.2016 18:03:25
|
|
|
see uudis oli mõnda aega tagasi, 5k raha.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|