Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LCD monitorid ( lisatud küsitlus monitori suuruse kohta 10.04.2022 ) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 116, 117, 118 ... 208, 209, 210  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mitu tolli on sinu peamine igapäevases kasutuses olev monitor?
10-15"
0%
 0%  [ 3 ]
15-20"
2%
 2%  [ 7 ]
20-25"
17%
 17%  [ 56 ]
25-30"
40%
 40%  [ 129 ]
30-35"
25%
 25%  [ 80 ]
35" või suurem
12%
 12%  [ 40 ]
hääli kokku : 315

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Diesel
Kreisi kasutaja
Diesel

liitunud: 29.01.2009




sõnum 08.02.2016 11:22:53 vasta tsitaadiga

Ma olen jatkuvalt arvamusel, et praegusel momendil on suurem tõenäosus saada bleediga IPS paneel, kui TN.
See millest on probleem alguse saanud ei ole tarbija mure.

Sama võib-olla on mure ainult Aceri ja Asuse toodangul


viimati muutis Diesel 08.02.2016 11:28:29, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2016 11:27:36 vasta tsitaadiga

Diesel, odavaid monitore osta, siis jah. või tuntud probleemseid mudeleid nagu see asuse oma.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel
Kreisi kasutaja
Diesel

liitunud: 29.01.2009




sõnum 08.02.2016 11:30:17 vasta tsitaadiga

londiste, seda küll.. Pean tunnistama, et isegi odavama u2515h ja ka u2414h olid kordades paremad kui pg279q või xb270hu, samas eelmine pg278q oli jällegi korralik
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hyrax
HV vaatleja
Hyrax

liitunud: 08.05.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2016 11:46:54 vasta tsitaadiga

Foorumites kaevates on silma jäänud isegi LG 21:9 pildisuhtega ekraanide juures probleem, aga üldiselt tundub, et kõik need uued gaming monitorid Acer'lt ja Asus'lt on nende probleemidega.

Point oli pigem täpsustada, et see pole normaalne IPS paneelide puhul ega ka pole omane sellele tehnoloogiale. Tarbijana muidu jääbki kõlama, et see ongi mingi tradeoff kui IPS-i ostad. Tegelikult ei tohiks sellist asja olla. Mul eelnevalt oli odava otsa AOC IPS paneel, millel oli 0 või minimaalselt backlight bleedi ja reviewsid lugedes ei hakanud silma ka, et sellel esineks seda probleem. Ei sõltu ka hinnast väga see asi minu arust, pigem ikka firmast ja konkreetsest mudelist.

Muidu nõus, et TN paneelidel kohtab vähem seda probleemi, aga tasub reviewsid ikka lugeda.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2016 16:59:54 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Samas isegi väga hea TN puhul on vaatenurgad jamad ja see on 27 või suurema puhul juba probleem.

Ei ole, kui istud ikka monitori ees siis pole 27" probleem. Voodis pikutades ja filmi vaadates jah kisub tumedaks ära ning selleks puhuks IPS juba etem.
Nii mina kui tuttav võtsime asus rog TN paneeliga. Mul isend joppas ja backlight bleed olematu, tuttaval aga oli suur glow ja lõpuks hakkasü laservalt molu üldse ära surema icon_smile.gif
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Slazenger
HV veteran
Slazenger

liitunud: 10.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2016 17:12:24 vasta tsitaadiga

Söbrale sai ostetud PG279Q, sellel isendil önneks backlight bleedi peaaegu, et polegi. Ühest nurgast vöib-olla pisut, aga pea märkamatu. Tundub, et joppas.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 10.02.2016 07:52:31 vasta tsitaadiga

Hyrax kirjutas:
Foorumites kaevates on silma jäänud isegi LG 21:9 pildisuhtega ekraanide juures probleem, aga üldiselt tundub, et kõik need uued gaming monitorid Acer'lt ja Asus'lt on nende probleemidega.

Point oli pigem täpsustada, et see pole normaalne IPS paneelide puhul ega ka pole omane sellele tehnoloogiale. Tarbijana muidu jääbki kõlama, et see ongi mingi tradeoff kui IPS-i ostad. Tegelikult ei tohiks sellist asja olla. Mul eelnevalt oli odava otsa AOC IPS paneel, millel oli 0 või minimaalselt backlight bleedi ja reviewsid lugedes ei hakanud silma ka, et sellel esineks seda probleem. Ei sõltu ka hinnast väga see asi minu arust, pigem ikka firmast ja konkreetsest mudelist.

Muidu nõus, et TN paneelidel kohtab vähem seda probleemi, aga tasub reviewsid ikka lugeda.

Siiani pole saanud sotti miks filmid on vaadates liiga tumedad? Kui mängib läbi VLC või muu playeri, brauserist aga midagi vaadates on kõik korras, heledus normaalne.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2016 09:36:50 vasta tsitaadiga

sama123 kirjutas:
Hyrax kirjutas:
Foorumites kaevates on silma jäänud isegi LG 21:9 pildisuhtega ekraanide juures probleem, aga üldiselt tundub, et kõik need uued gaming monitorid Acer'lt ja Asus'lt on nende probleemidega.

Point oli pigem täpsustada, et see pole normaalne IPS paneelide puhul ega ka pole omane sellele tehnoloogiale. Tarbijana muidu jääbki kõlama, et see ongi mingi tradeoff kui IPS-i ostad. Tegelikult ei tohiks sellist asja olla. Mul eelnevalt oli odava otsa AOC IPS paneel, millel oli 0 või minimaalselt backlight bleedi ja reviewsid lugedes ei hakanud silma ka, et sellel esineks seda probleem. Ei sõltu ka hinnast väga see asi minu arust, pigem ikka firmast ja konkreetsest mudelist.

Muidu nõus, et TN paneelidel kohtab vähem seda probleemi, aga tasub reviewsid ikka lugeda.

Siiani pole saanud sotti miks filmid on vaadates liiga tumedad? Kui mängib läbi VLC või muu playeri, brauserist aga midagi vaadates on kõik korras, heledus normaalne.

Dynamic Contrast sees monitori sätetes?
Võin video pleieri sätetest vaja midagi kruttida.
Võib ka monitori värviprofiili teema olla.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hyrax
HV vaatleja
Hyrax

liitunud: 08.05.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2016 16:06:38 vasta tsitaadiga

VLC kodukalt:
"Videos are too dark
Often this is caused by video hardware overlay problems:
If it is only one video then use the "Settings" menu, option "Extended GUI" and try to increase the Gamma value in the "Video" tab.
Check your video card settings and turn off hardware video overlay. If the videos now play with proper lighting, then deinstalling and reinstalling the video drivers might help."
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2016 16:36:42 vasta tsitaadiga

150 max korraliku IPS paneeliga ~24" FullHD saab?
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2016 17:19:11 vasta tsitaadiga

rmc, http://www.hv.ee/products/Arvutikomponendid/Monitorid/324659/ ehk?
U2414H maksab 250.-

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hyrax
HV vaatleja
Hyrax

liitunud: 08.05.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2016 16:04:48 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
150 max korraliku IPS paneeliga ~24" FullHD saab?


Kui defineerida täpsemalt, mis korralik tähendab, siis saab paremini vastata, aga kui HinnaVaatluses monitoride searchi teha siis leiab Samsungilt, LG-lt ja AOC-lt monitore küll 120-160 euri vahel selliste parameetritega.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2016 13:01:25 vasta tsitaadiga

Hyrax, hea pilt ja vaatenurgad ning tavakasutuses mitteesinev bleed, tearing, jne.
Tomorrow, thumbs_up.gif U2414H jääb hinnaklassist välja jah, muidu saadaks seda ostma 100% icon_razz.gif

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hyrax
HV vaatleja
Hyrax

liitunud: 08.05.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2016 14:06:34 vasta tsitaadiga

https://pcmonitors.info/reviews/samsung-s24d390hl/

Selle samsungi saab 150ne eest, mis tundub review järgi ok, aga üldiselt selles hinnaklassi ümbruses on päris palju monitore mille seast valida ehk tasub otsida välja mingi mudel, mis meeldib ja siis guugeldada lihtsalt.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2016 14:48:46 vasta tsitaadiga

Kui eelarve piiratud miks mitte siis kasutatult osta korralikku IPS monitori?
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2016 20:19:33 vasta tsitaadiga

Päris huvitav monitor: http://www.tftcentral.co.uk/news_archive/35.htm#lenovo_y27g
Kahjuks ainult 1080p aga sellegipoolest unikaalne, kuna 27 tolliseid curved 144Hz g-sync monitore teisi pole. Kasutab Samsungi VA paneeli. Hind kuskil 600€ kanti ja saadavus suvel.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2016 23:22:48 vasta tsitaadiga

Palju teist omanud BENQ 2411z mul tuli 4 firmware versioon. Uldiselt olen rahul. Natuke pusimist ja korras. Asi kui mängudes olla siis kõik on puhtaks pestud ja super sujuv.
Miinuseks vast see pole mõeldud 60fps 60Hz saab hakkama lisa programmiga ka pildi puhtaks ja sujuvaks. Kes LCD molliga harjunud siis see lisa programm teeb CRT effekti.

Teine miinus monitor pole nendele parim valik kes videosid teevad. Mitte kõik videod pole eyecandy 60Hz peal. Palju sõltub ka mängust iga jura pole hea. MMOdega saaab hakkama 100+ kuid teinekord kehva mootori tõttu videod on õudus kuubis.
MMOsid taguda selle monitoriga on igati sobiv peaks mainima motion blur on ajalugu selle tükkiga.

Sin lingil on on kenad testid kes silmailu taga ajavad. http://testufo.com/

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 17.02.2016 13:26:25 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Päris huvitav monitor: http://www.tftcentral.co.uk/news_archive/35.htm#lenovo_y27g
Kahjuks ainult 1080p aga sellegipoolest unikaalne, kuna 27 tolliseid curved 144Hz g-sync monitore teisi pole. Kasutab Samsungi VA paneeli. Hind kuskil 600€ kanti ja saadavus suvel.



Suht ägeda ja stiilse disainiga monitor. kusjuures ma ei teadnudki et lenovo monitore ka toodab icon_redface.gif Täitsa huvitav kas eestisse ka müüki jõuab.


viimati muutis Gap 17.02.2016 13:34:43, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel
Kreisi kasutaja
Diesel

liitunud: 29.01.2009




sõnum 17.02.2016 13:31:15 vasta tsitaadiga

Gap kirjutas:
http://www.guru3d.com/news-story/lenovo-to-launch-y27g-curved-27inch-with-144hz-va-panel-and-g-sync.html

Suht ägeda ja stiilse disainigi monitor. kusjuures ma ei teadnudki et lenovo monitore ka toodab icon_redface.gif Täitsa huvitav kas eestisse ka müüki jõuab.


Täpselt 2 postitust kõrgemal on täitsa nagu sarnane monitor icon_wink.gif
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 17.02.2016 13:34:18 vasta tsitaadiga

Diesel, tänud,sry ei näinud tõesti icon_redface.gif
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sezaro
HV kasutaja
Sezaro

liitunud: 07.08.2014




sõnum 17.02.2016 20:38:43 vasta tsitaadiga

On 144hz üldse worth it?
_________________
Eat clen, tren hard.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel
Kreisi kasutaja
Diesel

liitunud: 29.01.2009




sõnum 17.02.2016 21:06:43 vasta tsitaadiga

Sezaro, minu isiklik arvamus on, et FPS mängudes kindlasti on.
Enam ei kujuta küll ennast ette 60hz monitori kasutamas.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Syncmahv
HV Guru
Syncmahv

liitunud: 01.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2016 22:55:30 vasta tsitaadiga

Sezaro, tegelikult piisab ka juba 120Hz aga kokkuvõttes küsimusele siiski jah, must have. Mina enam teistmoodi ei oska.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
silver010
HV veteran
silver010

liitunud: 31.10.2003




sõnum 18.02.2016 01:49:46 vasta tsitaadiga

Filmindus ei jõua veel niipea üle 60hz vajaduse vist... 3D välja jättes
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 18.02.2016 05:42:18 vasta tsitaadiga

Sezaro, rahulikemas mängudes: RPG, ralli on G\FS-sync natuke parem. N: NFS:MW stutter tekib, siis FS-ga viskab vähem seina.

FirstPersonShooter, eriti võrgukas, on erinevus märgatav, FS\60HZ peal monitor on, siis on aeglane. Lisaks FreeSync tekitab veel input lag ka, ehk sync on sync.

Tomb Raider 2013 versioonis näiteks FS ja lihtsalt 60Hz oli kõik põhjas seadetel uimane 50FPS juures, 144Hz monitoril parandas olukorda märgatavalt.

Lõppkokkuvõttes ise ka tagasi enam ei läheks.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2016 10:12:03 vasta tsitaadiga

Aru ma sellest ei saa mida k pärast ueemad arvutid 120+ Hz tahavad Q6600 vanemad arvutid ei vajanud enamat kui 60Hz sellest piisas.
Sai siis i7 muretsetud täiesti uus arvuti monitor jäi samaks ja kohe oli probleemid millest 60Hz oli liiga vähe.
see selleks sai siis benq2411z murtsetud sest motion blur on ikka rõve mis 60Hz peal tekib. Nüüd on probleem lahenenud pärast vastava monitori ostmist.
Ikka veider on see kogu asi. Lisaks veel gtx970 täiesti uus hw aga 60Hz peal on motion blur rõve panin selle gtx kaardi siis q6600 boxi siis seal oli blur ka kenasti olemas niikaua kui ma üldse uut rauda koininud olen siis see alla 120Hz suurt hakkama ei saa. Benq monitorile on vahemalt programm mis 60Hz ravib. Tänapäeva raud on üldse veider küll seal lag, küll see madal, stuttering nojaa. Nendest probleemidest küll üle saadud.
Kuid ühteist ikka jätab soovida.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2016 15:03:09 vasta tsitaadiga

Sezaro kirjutas:
On 144hz üldse worth it?


Olen hiljuti just mõtlema hakanud, et SMITE tahab ka tegelt üle 60Hz vist... enne S3 tulekut olin attack buffi juures jousti mapis ja pilt ei liigu selgelt, mäletan hästi võrdlust kunagi CRT aegadel enda oma ja naabri oma (mänguks oli CS 1.6)...
Ise muidugi ei taha IPS'ist allapoole minna ja hetkel IPS+>60Hz jne. maksab liiga palju. Üle 300 ei taha monitori eest maksta icon_wink.gif

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2016 16:55:44 vasta tsitaadiga

LCD eest, mis kestab 5+ aastat võiks vabalt üle 300€ maksta aga ühtegi head ei ole ju. Kõik need IPS 144MHz vms on rämeda backlight bleediga nagu näha. Ei viitsiks ka 800€ eest osta piletit @ garantii osakonna vahel jooksmiseks.
_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2016 17:26:22 vasta tsitaadiga

praegune trend paistab olema kiirete va-de pealetulek. esimeste pääsukeste pealt vaadates ei tundugi halb variant olema.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007



Online
sõnum 18.02.2016 17:45:25 vasta tsitaadiga

5 aastat tagasi 5000kr (320€) maksnud HP ZR24W töötab endiselt väga hästi. On küll 60 Hz, jah.
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2016 18:11:21 vasta tsitaadiga

angel, kuidas kellelgi... ise üle 300 maksta ei taha kuvari eest.. GPU sama jutt.. ülejäänud asjud maksku ~200 ja kokku tuleb juba üle mõistuse summa :p
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2016 18:18:50 vasta tsitaadiga

Mina võtsin 2411z TN paneeliga küll kui seadistasin silma järgi ja tundub üsna ok. 2411z sai valitud ka ,et 144Hz ja motion blur eemaldus
Ütlen kohe kes voolavat silmailu ja puhtaks pestud pildiga mänge taguda tahab ja IPS väga ei koti on see hea valik.

Vesse arvutitargas ka seda mudelit näha saab. Ok ma olen nõus heledama mustaga kuid üleüldiselt kasutamiseks milleks ta mõeldud on ok valik. Pole see vaatenurga probleem kaa nii hull. Enamasti istud ikka keskel.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2016 18:43:59 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
angel, kuidas kellelgi... ise üle 300 maksta ei taha kuvari eest.. GPU sama jutt.. ülejäänud asjud maksku ~200 ja kokku tuleb juba üle mõistuse summa :p


Eks see oleneb sellest kes mida tahab ja milla peale kulutab. Endal silmad tähtsamad seega kui juba osta siis midagi väga asjaliku ja siis seda niikaua kasutada kuni otsad annab. Senine FP241W BenQ on hästi vastu pidanud. MVA paneel, 60Hz uimane nagu tigu (üleminek crt pealt oli kohe näha, et venib nagu tatt). ainult pilt hakkab aina rohkem sisse põlema. Natuke mingi taustapilt kauem ees on siis mõne päeva pärast on juba näha õrnalt hallil taustal kontuure taustapildist. icon_lol.gif

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2016 19:51:25 vasta tsitaadiga

angel kirjutas:
rmc kirjutas:
angel, kuidas kellelgi... ise üle 300 maksta ei taha kuvari eest.. GPU sama jutt.. ülejäänud asjud maksku ~200 ja kokku tuleb juba üle mõistuse summa :p


Eks see oleneb sellest kes mida tahab ja milla peale kulutab. Endal silmad tähtsamad seega kui juba osta siis midagi väga asjaliku ja siis seda niikaua kasutada kuni otsad annab. Senine FP241W BenQ on hästi vastu pidanud. MVA paneel, 60Hz uimane nagu tigu (üleminek crt pealt oli kohe näha, et venib nagu tatt). ainult pilt hakkab aina rohkem sisse põlema. Natuke mingi taustapilt kauem ees on siis mõne päeva pärast on juba näha õrnalt hallil taustal kontuure taustapildist. icon_lol.gif

Võib-olla capacitor vahetusega pikendaks eluea aasta - 2 ?

Mul kunagi oli LG 19 4:3 LCD 5ms kui aus olla siis crt pealt minnes oli ok ,aga vahe oli sees. Monitor suri sellesse ,et ma ei viitsinud kõike vahetada. Kui juba kondesid vahetatda siis juba kõik korraga. Ostes teise 4ms monitori 60hz hiljem sest midagi oli vaja no see oli äpard ei suutnud kuidagi harjuda. See oli ka kiire surm talle. Vast sobis vanemasse arvutisse. Kuid saatsin pikalt kui uue komplekti ostsin sest eyecandy puudus. Olude sunnil pidin oma präeguse võtma.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2016 20:21:48 vasta tsitaadiga

Ega kondekate vahetamine ei aita ekraani aegluse ega burnin vastu. Kui juba pilt sisse põleb siis on ekraan oma aja ära elanud. Enamik seda burnin'i ei märkaks aga endal hallil taustal kenasti näha kuidas kohati jutid sees. Ükskord põles ajutiselt sisse ühe mängu shurtcut ikoon, mis alati deskil olemas on olnud icon_lol.gif
_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 19.02.2016 13:30:36 vasta tsitaadiga

Sain Delli U2715H oma kasutusse. Hea monitor, võib julgelt soovitada. Mängimisest ma midagi ei tea, kuid pilt on mõnusalt sile (väga õnnestunud anti-glare minu hinnangul) ja värvid peale mõnigast testpiltide abil settingute näppimist ilusad. Tüüpiliselt on out-of the box kontrast (tase 50) vale, rikub heleda otsa ära, tuleb testpildide abil natuke maha võtta seda. G ja B kanalid on ka veidike üle, kuid üldiselt värvid paistavad silmale ka lahjemaks foto- või kujunduskasutuseks piisavalt õiged. Taustavalgus on ka rahuldavalt ühtlane. Päris ehtsalt flicker-free ja pildi saab tõesti probleemivabalt piisavalt tumedaks keerata. Testide järgi Brightness 19-20 annab umbes 120 cd/m2 ja silma järgi on see ka mugav.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
troglodyte
Kreisi kasutaja
troglodyte

liitunud: 09.08.2002




sõnum 19.02.2016 17:38:41 vasta tsitaadiga

Mul on praegu kolmas U2715H.. esimesel oli äärest näha taustvalguse LED-d (alguses ei osanud probleemi näha, kuid tagantjärgi on WTF tunne) ja mingi probleem DisplayPort sisendiga.
Teisel U2715H-l oli suht kole taustvalguse leke kahes nurgas ja üheskohas oli tolm ekraani taga.
Kolmanda monitoril oli esimest korda käima pannes suur ja imelik ebaühtlase valgusega ovaalne "sõõr" ekraanil, võttis sõnatuks kui seda nägin. Samas peale terve õhtut kasutamist kadus see ära ja pole enam tagasi tulnud. Kuna nüüd on pilt ilus ja piisavalt ühtlane pole pidanud vajalikuks uuesti garantiise viia. Max123 Delli garantiile küll selles mõttes 5+ et mingit kemplemist ei olnud, monitorid vahetati pikema jututa ära. Nende endapoolne kontroll võiks küll põhjalikum olla.

_________________
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2016 19:52:44 vasta tsitaadiga

Niipalju kui ma netist uurinud olen siis väga kohe iga ajsja järgi poodi tormata pole mõtet. Tuleb osta selliseid tooteid millel netis puuduvad veidrad probleemid google on väga hea selleks. Googles näeb ära mis elektroonika sees jne.

Üks väga hea elektroonika test on kui kaabliotsa vastu arvuti korpust lasete kui sädeleb siis on monitor vigane. See on üpris hea test proovida.

Üsna head ülevaated on www.blurbusters.com

Üks hea test monitorile on www.testufo.com põhiliselt läheb vaja liikuvat photo testi millega saab kaablit testida kõik kaablid poes pole kuld.

DVI-DL kaabli tunneb ära kui kõik pinnid on ühendatud väga palju poes müüdavatel DVI kaabilet pole kõikede otsade taga juhet ja nii probleemid tekkivad. On ka fake DVI kaableid millel kasutatud hdmi kaablit no cm.
Isegi kilekotist näeb ära kui natuke näpuga suruda mõni pinn läheb otsiku sisse millel pole juhet taga.

Ma olen proovinud mõningaid DVI kaabled kuid ehtsat DVI kaablit pole näinud ilselt tellin netist ja ei hakka kohaliku turuga vaeva nägema. Kõigi 25 pinni taga peab olema juhe mitte 24 pinni. Seda võib vaidlustada kuid õigel kaablil on kõik pinnid ühendatud.

Kui kullatud otstega kuski seda mainitakse siis sellega ei tasu kaasa minna digi signaal ei vaja kullatud otsi. Palju tähtsam on varjestus.

Meie õhusleviv MPEG-4 TV signaal võib kenasti rikkuda ära pildi ilu. Ise seda sai kogetud tv kaablite ja antenni eemaldamise seina küljest antenni ja arvuti kaugus oli paar meetrit kuid antenn ja kaablid keerasid korralikult käkki.

HDMI kaablitest ei tea palju HDMI on digi signaal nagu ka DP kuid need ka ei vaja kullatud otsi mis on tegelikult värv aga kvaliteedi ja häire probleemid on ka nendel.

Tegelikult sellel jutul vist ei tulegi lõppu.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.02.2016 00:05:37 vasta tsitaadiga

Hetke seisuga, infot lugedes, ei ole vist ühtegi korraliku probleemivaba 100-144Hz Gsync, Freesync LCD ekraani millel poleks jadamisi jamasid kaelas? Ehk siis veatu pilt ja toimib ilma probleemideta ja ei esine color bending, backlight bleed või pixel Inversion efekti.
Iga lcd kohta mida leidnud olen on mingi jama kaelas paneeli tüübiga seoses.

Keegi omab ehk Dell S2716DG ekraani ja oskab selle kohta midagi tarka rääkida?

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.02.2016 04:04:56 vasta tsitaadiga

angel, Jäi ka endal sama mulje lugedes arvamusi. Jama jama otsa. VA paneelid siiski annavad lootust, et asi paraneb.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.02.2016 13:14:43 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
angel, Jäi ka endal sama mulje lugedes arvamusi. Jama jama otsa. VA paneelid siiski annavad lootust, et asi paraneb.


Millal on lootust nende VA paneelide osas? Keegi on uudistes ehk kaevanud ja oskab öelda? Ise leidsin, et Lenovo laseb mingisuguse välja aga kahjuks ainult 1080p, mis 27" peal on suht suurte pixlitega. BenQ omab mingit VA paneeli aga seegi 1080p ja suht kesine.

Keegi omab mõnda Dell vms Gsync TN paneeli ja on natuke kriitilisema, teravama silmaga võiks öelda kui juba see asi on. Selle Dell kohta kohati tundus, et kui seaded paika panna ja valida vähem kiirem mode siis täitsa OK pilt pidavat olema. 144Hz nagunii suht pointless kuna enamik mänge optimiseerimata ja ei saa eriti kergelt seda fps'i nõnda kõrget kätte.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Syncmahv
HV Guru
Syncmahv

liitunud: 01.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.02.2016 13:58:42 vasta tsitaadiga

Monoprice paistab päris korralik 34" Ultrawide osas, küll ilma G-synci ja FreeSyncita kuid see eest 75Hz ja väga normaalse hinnaga (499$) 34" Ultrawide curved 3440 x 1440 IPS. Monoprice Facebooki järgi pidi turule tulema Aprill/Mai 2016.
http://www.pcper.com/news/Displays/CES-2016-Monoprice-Announces-219-and-4K-Displays

Lisaks pidi AU Optronics Q2, Q3 välja tulema uue 30-35" paneeliga.
tsitaat:
These will be VA panel technology with 3440 x 1440 resolution and 144Hz refresh rate which would be a first at that resolution.

http://www.guru3d.com/news-story/new-monitor-panels-coming-this-year-3840-x-1600-coming.html
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 24.02.2016 18:26:39 vasta tsitaadiga

Endal FS esialgne vaimustus üle läinud:P Võiks öelda, et 144Hz 75% ajast kasu vs 60Hz ja 25% ajast FS@60Hz vs 60Hz. Ehk kuni sync tehh pole arenenud vaataks rohkem 144Hz monitore...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dohc-48v12
Aeg maha 1p
dohc-48v12

liitunud: 28.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2016 00:19:26 vasta tsitaadiga

Sai ka soetatud NN 4K monitor, UHD pigem.
Smasungi U28D590D
Pigem ei kiida. Mängimine on suhteliselt võimatu, Isegi kui V-sync sisse lülitada poolitab monitor pilti (tearing) Kui võtta mingi programm või aknast kinni ja lohistada mööda töölauda siis tekib taha tume vari järgi, ja seda ka liikudes mängudes (ghost)>

_________________
Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2016 01:18:30 vasta tsitaadiga

dohc-48v12 kirjutas:
Sai ka soetatud NN 4K monitor, UHD pigem.
Smasungi U28D590D
Pigem ei kiida. Mängimine on suhteliselt võimatu, Isegi kui V-sync sisse lülitada poolitab monitor pilti (tearing) Kui võtta mingi programm või aknast kinni ja lohistada mööda töölauda siis tekib taha tume vari järgi, ja seda ka liikudes mängudes (ghost)>


sELLISE RAHA eest ei tohiks ju puudusi olla
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkel^^
HV kasutaja
Mihkel^^

liitunud: 24.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2016 01:22:16 vasta tsitaadiga

oleks vaja monitor telekat omale, 24" või natukene suurem. Hinnapiir kuni 250 eurot, mida soovitate? mänge ei mängi, põhiliselt excel/cad programmid ja netis surfamise/töö tegemise jaoks
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dohc-48v12
Aeg maha 1p
dohc-48v12

liitunud: 28.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2016 02:15:53 vasta tsitaadiga

El-Fuego,
Noo järelt turult 270€ jah nii ja naa hind. Aga kindlasti mitte ~450€ poest.
Eriti soovitan neil kodanikel eemale hoida kes tahavad ka sellega mängida, võrreldes minu pg278q öö ja päevaga ja isegi siis kui g-sync on mull vigane. Samas U28D590D sobib küll teiseks monitoriks aga kindlasti mitte CS-i või BF-ide mängimiseks.

_________________
Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2016 03:59:43 vasta tsitaadiga

dohc-48v12 kirjutas:
El-Fuego,
Noo järelt turult 270€ jah nii ja naa hind. Aga kindlasti mitte ~450€ poest.
Eriti soovitan neil kodanikel eemale hoida kes tahavad ka sellega mängida, võrreldes minu pg278q öö ja päevaga ja isegi siis kui g-sync on mull vigane. Samas U28D590D sobib küll teiseks monitoriks aga kindlasti mitte CS-i või BF-ide mängimiseks.

No see poehind on küll nali. Isegi IPS on odavam: http://www.hv.ee/products/Arvutikomponendid/Monitorid/528170/

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 25.02.2016 05:31:58 vasta tsitaadiga

dohc-48v12 kirjutas:
Sai ka soetatud NN 4K monitor, UHD pigem.
Smasungi U28D590D
Pigem ei kiida. Mängimine on suhteliselt võimatu, Isegi kui V-sync sisse lülitada poolitab monitor pilti (tearing) Kui võtta mingi programm või aknast kinni ja lohistada mööda töölauda siis tekib taha tume vari järgi, ja seda ka liikudes mängudes (ghost)>


Mis kaabliga ühendatud? http://www.tomshardware.com/reviews/samsung-u28d590d-4k-ultra-hd-monitor,4033.html järgi on HDMI 30Hz peale piiratud. 1ms TN ei tohiks küll ghostida...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dohc-48v12
Aeg maha 1p
dohc-48v12

liitunud: 28.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2016 08:37:36 vasta tsitaadiga

tean et HDMI on 30 peale piiratud, ja sellepärast ka ei kasuta HDMI-d vai DP. ja 1,2 DP tuge
Aga igas tahes praegu selline kole pea valu et ei taha seda monitori käima ajada, loodan õhtuks olukord paranenud.

_________________
Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LCD monitorid ( lisatud küsitlus monitori suuruse kohta 10.04.2022 ) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 116, 117, 118 ... 208, 209, 210  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.