Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Erinevad fotograafia teemalised küsimused märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 78, 79, 80 ... 83, 84, 85  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 08.07.2015 17:07:57 vasta tsitaadiga

-froggy kirjutas:
Algaja küsib, et kuidas teie valite endale ava suurust, et pilt oleks terav? Näiteks pildistan portreed 50mm objektiiviga ja tahan tervet nägu teravaks. Või siis 2-3 inimest pildil. Kas peaksin igakord arvutama teravussügavuse, on sellel mungi rusikareegel või tuleb see lihtsalt kogemusega? Vaatadun veebist hulga materjali läbi aga õige f numbri valik jäi segaseks. Äkki keegi oskab lihtsalt ära seletada.

Eks ikka kõhutunde ja kogemuse järgi, kes see neid DOF kalkulaatoreid ikka igakord kasutada viitsib.
DOF eelvaade aitab ka natuke.
Digiajastul pole ka keeruline/kulukas teha testpilt ja korrigeerida selle järgi.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2015 18:12:12 vasta tsitaadiga

Kui kõhutunnet ja kogemust ei ole siis on vähe keeruline sedasi otsustada. Alguse jaoks on igasugused abivahendid ikka head.

Enda kogemusest võin ütelda, et see on puhas matemaatika ning kogemus. St sa pead teadma kuidas mängivad kokku kaamera (peamiselt sensori suurus), objektiiv (täpsemalt fookuskaugus), pildistamiskaugus ning inimeste omavaheline asetus/kaugus teineteisest. Siin on teatud universaalsed matemaatilised väljendatavad reeglid, mille kasvõi mu viidatud kalkulaator kenasti visuaalselt kokku võtab
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 08.07.2015 18:20:05 vasta tsitaadiga

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.michalbemowski.dofsimulator&hl=en
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2015 18:22:28 vasta tsitaadiga

Tasub mõned pidepunktid meelde jätta, et näiteks meetri pealt täisavaga on niipalju ja kahe pealt f8-ga naapalju ja sealt kõhutundega edasi. Aga portree on kompromiss, ega ninaotsast kõrvadeni ei peagi terav olema.

Mõnel objektiivil on ka teravussügavuse skaala peal.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 08.07.2015 19:35:57 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
St sa pead teadma kuidas mängivad kokku kaamera (peamiselt sensori suurus), objektiiv (täpsemalt fookuskaugus), pildistamiskaugus ning inimeste omavaheline asetus/kaugus teineteisest.

Kuidas sensori suurus mõjutab DOFi kui pildistamiskaugus ja fookuskaugus on samad?
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2015 20:40:59 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
Mark0 kirjutas:
St sa pead teadma kuidas mängivad kokku kaamera (peamiselt sensori suurus), objektiiv (täpsemalt fookuskaugus), pildistamiskaugus ning inimeste omavaheline asetus/kaugus teineteisest.

Kuidas sensori suurus mõjutab DOFi kui pildistamiskaugus ja fookuskaugus on samad?
Miks on DOF kalkulaatorites sees sensori suurus?
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2015 20:56:19 vasta tsitaadiga

Et hinnata piksli suurust.
Mõjutab nii palju et sama kaadri saamiseks sõltub võtte kaugus sensori suurusest.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 09.07.2015 00:58:51 vasta tsitaadiga

Sensori suurus mängib rolli siis, kui püütakse saavutada sama kaadrit e eri sensori suuruse korral on pildistuskaugus erinev. Sensori suurus iseenesest ei ütle piksli suuruse kohta midagi. Vabalt võib olla suur sensor pisikeste pikslitega ja väike sensor suurte pikslitega.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
poroloon
HV kasutaja
poroloon

liitunud: 25.07.2010




sõnum 16.10.2015 11:42:17 vasta tsitaadiga

Avastasin, et on olemas mingid "speed boosterid", mis näevad välja nagu adapterid, pidavat võimendama objektiivi kiirust (valgusjõulisust) lausa 1 f-stop võrra. Kas keegi oskab täpsemalt öelda, millega on tegu ja kas see üldse toimib?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.10.2015 12:09:25 vasta tsitaadiga

poroloon kirjutas:
Avastasin, et on olemas mingid "speed boosterid", mis näevad välja nagu adapterid, pidavat võimendama objektiivi kiirust (valgusjõulisust) lausa 1 f-stop võrra. Kas keegi oskab täpsemalt öelda, millega on tegu ja kas see üldse toimib?
Kas ühtegi tootenime või linki tõesti pole?

Igaljuhul kui ise googeldada siis leiab näiteks sellise arvustuse: http://www.dpreview.com/articles/2667195592/first-impressions-metabones-speed-booster

Tooted ise: http://www.dpreview.com/articles/8961802602/metabones-and-caldwell-photographic-annouce-speed-booster-lens-adapter-for-mirrirless-cameras

Esimesel lingil on (ilmselt) vastused Su küsimustele olemas.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
poroloon
HV kasutaja
poroloon

liitunud: 25.07.2010




sõnum 16.10.2015 12:54:59 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Kas ühtegi tootenime või linki tõesti pole?


Unustasin enne lisada, sellest rääkisin: http://www.metabones.com/products/?c=speed-booster

Aga siis lugesin, et vaid APS-C peal kasutatakse ja keegi ei maini, et Nikon'i F-mounti peal saaks kasutada, FX kaameraga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
wa666ou
HV veteran

liitunud: 23.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2015 15:59:26 vasta tsitaadiga

Speedboosterid ei ole mõeldud FF kaameratele.
Kommentaarid: 101 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jüri Öö
HV kasutaja
 Jüri Öö

liitunud: 31.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2015 23:09:08 vasta tsitaadiga

Need vidinad kannaval nimetust Speedbooster, Focal Reducer või Lens Turbo, sõltuvalt tootjast. Tööpõhimõte seisneb selles, et objektiivi tekitatud kujutis koondatakse väiksemale alale. See tähendab, et näiteks täiskaadrile mõeldud objektiivid käituvad ka poolkaadri ees samamoodi nagu täiskaadei ees, kui selline adapter vahel on. Ainult, et säriajad on 1 stopi võrra kiiremad, kuna rohkem valgust koondatakse väiksemale alale. Endal on üks 80 eurone hiinakas ja töötab küll, kuigi paari anomaaliaga.
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
poroloon
HV kasutaja
poroloon

liitunud: 25.07.2010




sõnum 22.10.2015 19:36:51 vasta tsitaadiga

Huvitav, kas selline junn ikkagi täiskaadri ees töötaks, kui panna kaameras crop mode?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 23.10.2015 05:26:46 vasta tsitaadiga

poroloon kirjutas:
Huvitav, kas selline junn ikkagi täiskaadri ees töötaks, kui panna kaameras crop mode?

Kindlasti saab ka Nikoni FF kaamerate jaoks speedboostereid toota (nt keskformaadi objektiivide sobitamiseks Nikoni FF kere ette), aga kuni neid veel tehtud pole, ei saa neid ette keerata ei FF ega crop režiimis. Hübriidkaamera jaoks tehtud boosterid Nikoni FF kaamera ette ei sobi.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännu
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2009




sõnum 25.11.2015 23:28:40 vasta tsitaadiga

Olen Googlet sorinud ja paistab, et on üks hea asi mis mul proovimata - graafikalaud. On kogemusi? Wacom on liider aga kas on siinsetel kogemusi mingite oluliselt odavamate alternatiividega. Teine oluline küsimus - kui suur ? Kas on ikka nii, et mida suurem seda parem?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 25.11.2015 23:48:42 vasta tsitaadiga

Uuri meie foorumi multikameistrilt - Flackolt thumbs_up.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
est11
Mees metsast

liitunud: 20.01.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2016 15:08:19 vasta tsitaadiga

tere kas keegi oskaks öelda kuidas nimetatakse sellist kaamerat mille sa saad näiteks panna omale lillepoti kõrvale ja see teeb iga teatud aja tagant sellest ühe pildi. Hirmsasti oleks vaja aga ma ei oska kuidagi sellist otsida
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kruvi
HV kasutaja

liitunud: 12.09.2003




sõnum 14.01.2016 15:17:01 vasta tsitaadiga

Time lapse on selle asja nimi, saad teha enamuste ka tavaliste digi kaameratega kui seal on sisse ehitatud intervalomeeter. (Kogemus puudub)

On ka spets time lapse kaamerad nagu alloleval lingil:
http://www.bhphotovideo.com/c/buy/time-lapse-cameras/ci/24745/N/3808211482

Samas vist saab ka mobla ja vastava äpiga tehtud? (Tänapäeval ju kõigeks mingi app välja mõeldud)
Kuskil oli ka mingi Sony NEX-5T ülevaade kus ka kaamerale eraldi time lapse äpp oli.

Ehk veits abi ja võib-olla keegi asjaga tegeleja oskab juba täpsemalt kirjutada ja soovitada. Googeldades "Time lapse" leiab kah õpetusi ja viiteid juurde.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2016 15:51:01 vasta tsitaadiga

Mobla + moblastatiiv + äpp on jah üks variant.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 14.01.2016 16:25:37 vasta tsitaadiga

Tavalised actionkaamerad evivad enamasti ka time lapse võimalust. Nende intervall ei pruugi olla nii laias ulatuses seadistatav kui spetsiaalselt time lapse kaameral, kuid see eest on nende kaamerate kasutusvaldkond ise palju laiem ja kaamerad ise soodsama hinnaga. Kui piisab intervallist 1 sekundist ühe minutini, siis eelistaksin ise actionkaamerat. Kui paljud ikka neid 24 h = 1 kaader videoid kannatavad teha?
Pikema intervalli korral on mõistlikum juba teha mingi suhteliselt lühikese intervalliga fotod ja pärast panna neist valik kokku just nii, nagu parajasti efekti jaoks vaja on.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 14.01.2016 16:42:55 vasta tsitaadiga

Ma nüüd täpselt ei tea, kuid kas mitte autokaameraid (videoregstraator) ei saa ka tavalisse vooluvõrku ühendada? Neil ka time-lapse võimekus ja üpris soodsad samuti...
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2016 19:02:46 vasta tsitaadiga

Valvejoodik kirjutas:
Ma nüüd täpselt ei tea, kuid kas mitte autokaameraid (videoregstraator) ei saa ka tavalisse vooluvõrku ühendada? Neil ka time-lapse võimekus ja üpris soodsad samuti...

Kui mobla puhul on "there is always an app for that", siis voolu puhul on "there is always an adapter for that".

Olen seda kunagi kasutanud, ajas asja ära:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.playkube.timelapse
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
est11
Mees metsast

liitunud: 20.01.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2016 00:00:17 vasta tsitaadiga

telefon ei sobi , ma kavatsen aastaringi yhe taime kasvu ja arengut jäädvustada. telefoni kasutaks ikka sihtotstarbeliselt
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2016 00:02:21 vasta tsitaadiga

Ostad mingi kasutatud telefoni?
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jonx
HV kasutaja

liitunud: 22.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2016 00:08:05 vasta tsitaadiga

https://www.google.ee/search?q=raspberry+pi+timelapse&oq=raspberry+pi+tim&aqs=chrome.2.69i57j0l5.5199j0j4&sourceid=chrome&es_sm=0&ie=UTF-8

kunagi jäi mingi projekt silma, saab ka akudega metsa vedada selle tarbeks...ehk nokitsemist selle rasbperryga oleks, samas päris 4k timelapsi ei tee.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
est11
Mees metsast

liitunud: 20.01.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2016 00:13:47 vasta tsitaadiga

tahaks mingit valmis lahendust, mingi kaamera mida saaks seadistada näiteks 1 pilt tunnis vms sd kaart sisse ja hea oleks kui käiks patarei toitel
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2016 00:14:09 vasta tsitaadiga

Aastajagu pilte teeb mälukaardiga ka 1:0, kui just seda vahetada ei plaani. Siis oleks hea mingi väline jublakas kaabli otsas, ei liiguta kaamerat paigast.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 15.01.2016 00:59:51 vasta tsitaadiga

Kui tahad taime kasvu jäädvustada, siis arvesta tuule, vihma, öö ja päeva ja valguse varieerumisega. Sa saad väga halva filmi kokku. Uuri kuidas teevad sama asja parimad... see ei ole lihtne. Kaks aastat läks selle võttega.
Link


Kahjuks mingid debiilikud on hullu vinjetti peale keeranud aga making of saab näha siit: https://youtu.be/0fLPKPZd3pw?t=2521
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 15.01.2016 10:31:06 vasta tsitaadiga

Tal on sisetingimused, nii nagu ma aru sain. Aga ise soovitaks siis autokaamerat- juhe seina, tunnine intervall peale ja jätadki sinna. Muidugi pead kuidagi asukoha fikseerima, et kaarti vms vahetades pilt samaks jääks.

EDIT:

Praegu lükkasin enda autokaamera mobiili laadimisadapteri kaudu vooluvõrku ja töötab. Mis aga EI tööta, on time-lapse- tuleb välja, et see taimer seal on hoopis viitpäästikuks ja mingit järjestikust pildistamist teha ei saa. Ilmselt mõne teisega saab, aga enda oma funktsioonist olin küll valesti aru saanud icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ampsu
HV veteran
ampsu

liitunud: 28.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2016 23:39:35 vasta tsitaadiga

Kaamera asukoha kerge muutus mälukaarti vahetades ei muuda midagi. Lased Adobe AEs Warp Stabilizeriga üle No Motionit kasutades ja ongi mure lahendatud.
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iceVice
HV kasutaja
iceVice

liitunud: 13.07.2008




sõnum 25.01.2016 15:19:36 vasta tsitaadiga

Taastasin oma kaamerat videofailid
_VI_9721.MOV ja _VI_9721.DAT proovisin pspalyeriga ja vlcga aga mõlemad tujutseisd ehk kellelgi veel ideid kuidas vaadata
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2016 16:55:23 vasta tsitaadiga

Mis mõttes taastasid? Ilmselt siis on taastamisega midagi nihu läinud, kui ei näe.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iceVice
HV kasutaja
iceVice

liitunud: 13.07.2008




sõnum 25.01.2016 19:00:56 vasta tsitaadiga

nagu ikka pilte mis kunagi kustutatud mälukaardilt ja pole uusi pilte peale teinud, taastasin programmiga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Delta
HV Guru
Delta

liitunud: 31.03.2004




sõnum 01.02.2016 12:41:52 vasta tsitaadiga

Võibolla kuskil juttu olnud, aga kas neid "hiina" akusid võib usaldada (aliexpress, ebay)? Hinnavahe originaaliga on ca 5x... icon_rolleyes.gif
_________________
airgun.planet.ee - õhkrelvad ja taskulambid
Salva kindlustus = probleemid
M: 4G ruuter
Kommentaarid: 141 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2016 12:51:55 vasta tsitaadiga

Delta kirjutas:
Võibolla kuskil juttu olnud, aga kas neid "hiina" akusid võib usaldada (aliexpress, ebay)? Hinnavahe originaaliga on ca 5x... :roll:
On jah olnud juttu.

Üldiselt - kui saad hea isendi siis peab sama hästi või isegi paremini kui originaal. Teisalt - alati ei joppa ning siis saad üsna kehva pidamisega isendi. Seetõttu ma ise ostaks läbi mõne viisaka kohaliku esindaja. On küll suts kallim kui otse tellides aga hädade korral saad kohapeal ümber vahetada. Ühtegi pakkujat ei oska soovitada - pole olnud vajadust viimasel ajal.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jake28
HV vaatleja

liitunud: 15.08.2014




sõnum 06.02.2016 23:02:35 vasta tsitaadiga

kas keegi oskab soovidata head kaamerat,mis suudab häid videosi ja pilte öösel teha?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2016 23:07:41 vasta tsitaadiga

jake28 kirjutas:
kas keegi oskab soovidata head kaamerat,mis suudab häid videosi ja pilte öösel teha?

Öösel heledalt valgustatud ruumis või öösel ilma lisavalgustuseta (isegi IR-ta)?
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jake28
HV vaatleja

liitunud: 15.08.2014




sõnum 06.02.2016 23:17:18 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
jake28 kirjutas:
kas keegi oskab soovidata head kaamerat,mis suudab häid videosi ja pilte öösel teha?

Öösel heledalt valgustatud ruumis või öösel ilma lisavalgustuseta (isegi IR-ta)?


öösel ja väga palju pilte hakkan tegema õues,kus on olemas ainult tänava post valgustus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2016 23:40:15 vasta tsitaadiga

Kõige kallim saadaolev kaamera pluss kõige kallim saadaolev sobiva fookuskaugusega objektiiv.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 07.02.2016 00:41:55 vasta tsitaadiga

Pildistad posti all seisvaid naisi?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janar!
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2016 00:50:38 vasta tsitaadiga

Mida sa üldse pildistad?

jake28 kirjutas:
rex kirjutas:
jake28 kirjutas:
kas keegi oskab soovidata head kaamerat,mis suudab häid videosi ja pilte öösel teha?

Öösel heledalt valgustatud ruumis või öösel ilma lisavalgustuseta (isegi IR-ta)?


öösel ja väga palju pilte hakkan tegema õues,kus on olemas ainult tänava post valgustus.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2016 01:27:58 vasta tsitaadiga

Janar! kirjutas:
Mida sa üldse pildistad?

jake28 kirjutas:
rex kirjutas:
jake28 kirjutas:
kas keegi oskab soovidata head kaamerat,mis suudab häid videosi ja pilte öösel teha?

Öösel heledalt valgustatud ruumis või öösel ilma lisavalgustuseta (isegi IR-ta)?


öösel ja väga palju pilte hakkan tegema õues,kus on olemas ainult tänava post valgustus.

Äkki eradetektiivi tööga tegemist? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 07.02.2016 01:33:18 vasta tsitaadiga

Pimedas oleks lisaks heale kaamerale veel ka statiivi vaja. Niiet ära kogu raha kaamera alla pane thumbs_up.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2016 12:01:21 vasta tsitaadiga

Ma just vaatasin järgi, et olen novembri kuus teinud pimedas pargis tänavalambi valgel pilti, seaded olid ISO 6400, ava 1.2, säriaeg 1/100. Kuna sellise avaga on pimedas pildistades käest teravuse paika ajamine õnnemäng siis arvuta ise kaamera oodatavat ISO võimekust kinnisematel avadel. Liikuvate objektide puhul pead ka säriaega kiiremaks ajama, mis omakorda surub ISO üles.

Ehk et siis Sony A7S icon_smile.gif Väga võimekas kaamera ka video poolega.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2016 13:32:42 vasta tsitaadiga

Valvejoodik kirjutas:
Pimedas oleks lisaks heale kaamerale veel ka statiivi vaja. Niiet ära kogu raha kaamera alla pane thumbs_up.gif
Objektiiv ka muidugi mis võib kaamerast kallimaks osutuda. Aga alati on olemas pruugitud 50mm f1.8.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ampsu
HV veteran
ampsu

liitunud: 28.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2016 11:26:04 vasta tsitaadiga

A7S on tõesti vist kõige püssim hetkel omas hinnaklassis.
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mukii
HV kasutaja
Mukii

liitunud: 22.05.2009




sõnum 11.02.2016 14:11:51 vasta tsitaadiga

A7s on tõepoolest super. Omaenda pulmas tahtsin palju hämarat valgust ja üldse oli tegu talvise õhtuse pulmaga, niiet võtsin fotograafi, kel a7s. Ikka ja jälle jääb karp lahti, kui häid pilte (ja videokaadreid) ta pimedas saab.
_________________
You're programmed to die when a 180-second countdown ends. The countdown resets every time you take a breath.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
t-force
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2016 14:41:28 vasta tsitaadiga

Ehk oskab keegi aidata. Tuli kapinurgast välja imelik karp milles lähemal vaatlusel vana objektiiv Jupiter 9 2/85 algselt mõeldud aparaadile seniit. On sellega veel midagi teha tänapäeval kellelgi või asi ära visata?
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2016 14:53:33 vasta tsitaadiga

"poor man's" fast 85mm lens: http://www.dpreview.com/forums/thread/2670749

Eks keegi saaks temaga vast ikka harjutada. Ära visata kindlasti ei tasu. Pane osta.ee-sse, nõudlus paneb hinna paika.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Erinevad fotograafia teemalised küsimused mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 78, 79, 80 ... 83, 84, 85  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.