Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia piiramatu mahuga 4G/5G Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 78, 79, 80  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2016 15:54:24 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
Lolwat? Ometigi on SIMide avatud 3G/4G võimekus. Ühtlasi mul maakodus töötabki nii.


Oli kuni maagilise kuupäevani ja on algsetel testklientidel.

Teenuse ametlik lanseerimise kuupäev on alates pressiteatest 20.01.2016
Teenuse parameetrid Koduinternet 4G
SIM avatud ainult 4G võrgus
APN "fix"
1 dynaamiline avalik ip avatud portidega.
Piiratud kiirus vastavale paketile, piiramatu andmesidemaht.

hiljem lisateenusena staatiline ip võimalus.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 30.01.2016 22:06:26 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif aitäh info eest.
_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2016 05:40:32 vasta tsitaadiga

Nii, sai prooviks võetud see 20/5 pakett. Mässamist pisut oli, et see tehniliselt toimima saada... hulk aega kulus näiteks sellele, et mässasin pulga ja ruuteriga kuna ruuteri haldusliides teatas, et mul on viimane versioon firmwarest kuigi tootja kodukal oli hea mitu versiooni vahepeal välja tulnud. Konf on siis Asus RT-AC56U+see Telia netipulk https://pood.elion.ee/productInfo/451/netipulk-huawei-e3372/E3372 mõlemad stock firmwarega
Avatud portidest pole hetkel halligi kasu(või ma isegi ei tea kas need avatud on) kuna pulk on Hilink. Selle probleemiga veel tegeleb, kiire googeldamine näitab et flashimisega peaks tavaliseks modemiks saama, aga tark ei torma.... hetkel selle kohta juhendit ei leidnud mis siis teha, kui peale flashimist tulemus ootuspärane pole(pole vaja hoiatada, tean et kui sinna mingi muu firmware peale ajan, siis garantii ei kehti.... see on ka üks põhjus miks tark ei torma).

Aga nüüd testimisest. Speedtest näitab kogu aeg lubatud numbreid. Upload vahel on natuke pisem kui lubatud, kuid hetkel kirjutan selle kehva levi arvele, peab natuke asukohaga mängima ja kui sellest abi pole, siis välise antenni panema. AGA huvitaval kombel jääb mõne lehe avamine rippu.... nagu näiteks delfi.ee või postimees.ee. Pika ketramise peale ikka lõpuks avaneb, aga tunne on nagu avaks need EDGE mitte 4G ühenduse otsas. Kui selle ketramise ajal speedtest teha, siis on kiirus ikka kombes, seega jama on kuskil mujal. SSH ega VPN ühendused pikali ei kuku, seega ühenduse katkemises ka asi ei ole. Ruuterit hetkel väga ei kahtlusta, ühe teise netipulgaga ja Elisa ühendusega toimetas ka pädevalt kui kunagi testisin kuigi peamiselt oli kasutusel ruuteri jaoks siiski juhtmega ühendus.... ehk siis traadita ühendus küll, aga seade andis välja eherneti otsa. Vihaga sai siis korra üks suurem torrent alla laadima pandud, et näha kas jama on selles, et pulk või ruuter suurema hulga ühendustega hakkama ei saa. Said küll, torrent tuli maksimumkiirusel.
Kuna hetkel on veel lahtisi otsi, mida testida, siis hetkel ei süüdista kedagi, kuid küsin siiski kas Telia poolt on sellel koduühendusel mingi content filter või muu sisu analüüsiv asi, mis umbe võib joosta?

Edit: jama on vist ikka kuskil ruuteris või pulga ja ruuteri vahel ühenduses. Testisin otse kahe erineva masina küljes ja sama probeelmi ei teki.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d0gma
HV vaatleja

liitunud: 07.12.2010




sõnum 31.01.2016 09:22:22 vasta tsitaadiga

kas on mõtet võtta 20/5 ? kiirused on lubatavad? äkki mõned speed testi pilte?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2016 09:48:44 vasta tsitaadiga

d0gma, hetkel parim alternatiiv kaablile.
_________________
- censored -
Kommentaarid: 270 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 237
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d0gma
HV vaatleja

liitunud: 07.12.2010




sõnum 31.01.2016 09:55:57 vasta tsitaadiga

mega kirjutas:
d0gma, hetkel parim alternatiiv kaablile.


viimati muutis d0gma 31.01.2016 10:08:45, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2016 10:01:27 vasta tsitaadiga

Seda ma kirjutasingi, et kui kaablit pole võimalik siis on see järgmisena parim, mis saada on. Tingimusel, et ikka levi on icon_smile.gif
_________________
- censored -
Kommentaarid: 270 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 237
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d0gma
HV vaatleja

liitunud: 07.12.2010




sõnum 31.01.2016 10:08:32 vasta tsitaadiga

mega kirjutas:
Seda ma kirjutasingi, et kui kaablit pole võimalik siis on see järgmisena parim, mis saada on. Tingimusel, et ikka levi on icon_smile.gif
okei tänud , äkki saad speedtesti pildi siia panna ?icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karts3
HV kasutaja
karts3

liitunud: 23.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2016 10:25:01 vasta tsitaadiga

d0gma kirjutas:
mega kirjutas:
Seda ma kirjutasingi, et kui kaablit pole võimalik siis on see järgmisena parim, mis saada on. Tingimusel, et ikka levi on icon_smile.gif
okei tänud , äkki saad speedtesti pildi siia panna ?icon_biggrin.gif


Loe natuke teemat, siin on neid speedtesti pilte jagatud juba küll.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Delta
HV Guru
Delta

liitunud: 31.03.2004




sõnum 31.01.2016 10:27:51 vasta tsitaadiga

d0gma kirjutas:
mega kirjutas:
Seda ma kirjutasingi, et kui kaablit pole võimalik siis on see järgmisena parim, mis saada on. Tingimusel, et ikka levi on icon_smile.gif
okei tänud , äkki saad speedtesti pildi siia panna ?icon_biggrin.gif

Keri mõned lehed ettepoole, seal neid teste küll... Eks siin sõltub asi rohkem sellest, milline on 4g levi seal, kuhu teenust tellida tahad. Sellest, et Eesti teises otsas on kellelgi max kiirused võib sul vähe tolku olla.

_________________
airgun.planet.ee - õhkrelvad ja taskulambid
Salva kindlustus = probleemid
M: 4G ruuter
Kommentaarid: 141 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
urri
Kreisi kasutaja
urri

liitunud: 20.01.2004




sõnum 31.01.2016 12:42:14 vasta tsitaadiga

tegin nyt veidike rohkem loomkaitseid antud ühenduse ja B5186 aparaadiga.
seni oli pill teisel korrusel aknalaual, kiirust üle D/U 10/1 naljalt ei saanud
a kuna antennimasti küljes seisab jõude selline isend https://pood.elion.ee/productInfo/365/suundantenn-iskra-gprs-3g-4g/P56_SMA
siis mõtsin et proovin (suunatud Kuusalu Telia mastile)
ühendasin ära ja kuna ruuter oli 3G/4G auto peal, siis valis kohe 3G ja kiirus oli s*tt mis s*tt
panin käsitsi 800 peale, kiirust sain max 10/2,5
käsitsi 1800 peale ja laksas kiirused põhja (lühiajaliselt näitas ka DL 40)
leviks annab pulkadest pool
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2016 12:48:05 vasta tsitaadiga

Delta kirjutas:
d0gma kirjutas:
mega kirjutas:
Seda ma kirjutasingi, et kui kaablit pole võimalik siis on see järgmisena parim, mis saada on. Tingimusel, et ikka levi on icon_smile.gif
okei tänud , äkki saad speedtesti pildi siia panna ?icon_biggrin.gif

Keri mõned lehed ettepoole, seal neid teste küll... Eks siin sõltub asi rohkem sellest, milline on 4g levi seal, kuhu teenust tellida tahad. Sellest, et Eesti teises otsas on kellelgi max kiirused võib sul vähe tolku olla.


Täpselt nii ongi, ma võtsin selle paketi eile, kiirused on täpselt nii nagu levi lubab ja mastide koormus on.

Eile õhtul näitas alla:



täna hommikul oli läbi telefoni wifiga mõõtes ilusti nagu peab piirajas.

Ja praegu hetk tagasi oli:



Õhtused kiirused on selgelt kehvemad aga enne oli mul see 36 eurine maksimum kiirustega pakett, selle kiirused olid samad, mis praegusel paketil + mahupiirang kummitas ka.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olc
HV Guru
olc

liitunud: 28.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2016 13:12:51 vasta tsitaadiga

Koguaeg on piirajas. Riba on. Ruuteriks on E5172.
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sander989
Kreisi kasutaja
sander989

liitunud: 18.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2016 13:27:05 vasta tsitaadiga



Keset Kesk-Eesti metsasid(lähimad asulad ca 12km kaugusel)

_________________
[img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:]
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
urri
Kreisi kasutaja
urri

liitunud: 20.01.2004




sõnum 31.01.2016 13:28:57 vasta tsitaadiga

sander989, mis aparat, kus ja kuidas aparaat asub, kas on ka mingi väline antenn kasutusel?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sander989
Kreisi kasutaja
sander989

liitunud: 18.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2016 13:48:09 vasta tsitaadiga

urri, E5186 ruuter ja väline antenn ka olemas(ilma välise antennita on ca 16/3 kiiruseks). Aknalaua peal seisab esimesel korrusel. Endal on olemas ZTE MF28D ruuter aga sellega ise pusisin mis ma pusisin aga tööle ei saanud. Saadeti siis tehnik kellega kahepeale saime aru, et ruuteril midagi viga ja 4G levi ei taju.

E: Tegemist siis selle paneelantenniga(Rantelon Nelli-0727). Suunatud on Vändra Telia masti peale. Antenn asub umbes 3m kõrgusel maapinnast. Ja näitab levipulkasid 4, vahepeal paigaldamise ajal vilksas korraks ka 5. Ja ilma antennita näitab 3 kriipsu.

_________________
[img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:]
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2016 22:44:08 vasta tsitaadiga

Teliale lähedalseisvatele isikutele küsimus: miks Telia poolt Fix 4G teenusega pakutav ruuter ei ole eelseadistatud? Õigemini on, aga mitte antud teenuse jaoks. Tavaline pereema/-isa ei pruugi asjadega hakkama saada. Just sain ühe sellise tuttava liinile aidatud. Õnneks oli peres miski netipulk ja sain TV kaudu sisse. Nimelt 2 asja:
1) PIN päring on peal;
2) apn on vana internet.emt.ee

vot nii.

_________________
- censored -
Kommentaarid: 270 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 237
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2016 22:53:26 vasta tsitaadiga

mega kirjutas:
Teliale lähedalseisvatele isikutele küsimus: miks Telia poolt Fix 4G teenusega pakutav ruuter ei ole eelseadistatud? Õigemini on, aga mitte antud teenuse jaoks. Tavaline pereema/-isa ei pruugi asjadega hakkama saada. Just sain ühe sellise tuttava liinile aidatud. Õnneks oli peres miski netipulk ja sain TV kaudu sisse. Nimelt 2 asja:
1) PIN päring on peal;
2) apn on vana internet.emt.ee

vot nii.


Kuna Huawei suhtlus meenutab kivist vee välja pressimist. Suhtlus käib mul nendega eraviisiliselt, et lahendada püsivaras olevaid probleeme. Lisaks ei ole seade kaughallatav mitte mingil moel.

Väga suure tõenäosusega lõpetab Telia lähiajal Huawei seadmete aktiivmüügi.

Ma olen näinud, et esinduse töötajad seadistavad kliendile "fix" peale.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
unn
HV kasutaja


liitunud: 16.05.2002




sõnum 31.01.2016 23:16:34 vasta tsitaadiga

Kas Huaweile üldse on alternatiivi 4g seadmete vallas? Vist mitte peale mõne Asuse ja Dlink mudeli Ostas ja Arvutitargas?
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2016 00:01:57 vasta tsitaadiga

unn kirjutas:
Kas Huaweile üldse on alternatiivi 4g seadmete vallas? Vist mitte peale mõne Asuse ja Dlink mudeli Ostas ja Arvutitargas?


Mina ostsin Zyxeli . Täpsemalt Zyxel LTE 6101. Näeb pisut vana Wimaxi seadme Alvarion Breezemax moodi välja.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2016 00:08:03 vasta tsitaadiga

Päris huvitav seade. 4G seade on eraldi ja saab viia sobivasse levisse. Paistab idanaabri juures popp olema.
Vot selle võiks Telia Huawei asemele võtta...

_________________
- censored -
Kommentaarid: 270 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 237
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2016 00:10:19 vasta tsitaadiga

mega kirjutas:
Päris huvitav seade. 4G seade on eraldi ja saab viia sobivasse levisse. Paistab idanaabri juures popp olema.
Vot selle võiks Telia Huawei asemele võtta...


Tegin juba vana kolleegiga beer_yum.gif. Seega pöidlad pihku.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2016 01:47:42 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Nii, sai prooviks võetud see 20/5 pakett. Mässamist pisut oli, et see tehniliselt toimima saada... hulk aega kulus näiteks sellele, et mässasin pulga ja ruuteriga kuna ruuteri haldusliides teatas, et mul on viimane versioon firmwarest kuigi tootja kodukal oli hea mitu versiooni vahepeal välja tulnud. Konf on siis Asus RT-AC56U+see Telia netipulk https://pood.elion.ee/productInfo/451/netipulk-huawei-e3372/E3372 mõlemad stock firmwarega
Avatud portidest pole hetkel halligi kasu(või ma isegi ei tea kas need avatud on) kuna pulk on Hilink. Selle probleemiga veel tegeleb, kiire googeldamine näitab et flashimisega peaks tavaliseks modemiks saama, aga tark ei torma.... hetkel selle kohta juhendit ei leidnud mis siis teha, kui peale flashimist tulemus ootuspärane pole(pole vaja hoiatada, tean et kui sinna mingi muu firmware peale ajan, siis garantii ei kehti.... see on ka üks põhjus miks tark ei torma).

Aga nüüd testimisest. Speedtest näitab kogu aeg lubatud numbreid. Upload vahel on natuke pisem kui lubatud, kuid hetkel kirjutan selle kehva levi arvele, peab natuke asukohaga mängima ja kui sellest abi pole, siis välise antenni panema. AGA huvitaval kombel jääb mõne lehe avamine rippu.... nagu näiteks delfi.ee või postimees.ee. Pika ketramise peale ikka lõpuks avaneb, aga tunne on nagu avaks need EDGE mitte 4G ühenduse otsas. Kui selle ketramise ajal speedtest teha, siis on kiirus ikka kombes, seega jama on kuskil mujal. SSH ega VPN ühendused pikali ei kuku, seega ühenduse katkemises ka asi ei ole. Ruuterit hetkel väga ei kahtlusta, ühe teise netipulgaga ja Elisa ühendusega toimetas ka pädevalt kui kunagi testisin kuigi peamiselt oli kasutusel ruuteri jaoks siiski juhtmega ühendus.... ehk siis traadita ühendus küll, aga seade andis välja eherneti otsa. Vihaga sai siis korra üks suurem torrent alla laadima pandud, et näha kas jama on selles, et pulk või ruuter suurema hulga ühendustega hakkama ei saa. Said küll, torrent tuli maksimumkiirusel.
Kuna hetkel on veel lahtisi otsi, mida testida, siis hetkel ei süüdista kedagi, kuid küsin siiski kas Telia poolt on sellel koduühendusel mingi content filter või muu sisu analüüsiv asi, mis umbe võib joosta?

Edit: jama on vist ikka kuskil ruuteris või pulga ja ruuteri vahel ühenduses. Testisin otse kahe erineva masina küljes ja sama probeelmi ei teki.


Nonii, nagu öeldakse, julge hundi rind on rasvane kui see just haavleid täis pole. Toimetasin selle juhendi järgi http://blog.asiantuntijakaveri.fi/2015/07/convert-huawei-e3372h-153-from.html ja sai pulga normaalseks ehk ilma hilinkita pulgaks. Nüüd kõik toimib, mingit lagi ega muud jama enam ei ole. Ehk siit ka soovitus teistele kasutajatele, et kui pulk ruuteris päris õigesti ei toimi, tuleb see p_sk a'ka hilink[1] välja juurida. Mõistagi on see omal vastutusel ja peab arvestama, et kui selle tegevuse tagajärjel pulk telliskiviks muutub, siis garantiiteeninduse ukse taha pole mõtet kraapima minna, samuti on palju loota et Telia ise ümber flashitud pulga puhul mingit tehnilist tuge pakub.
ot:

kuna vana ühendus on ka alles ja ruuter on võimeline load balance-t tegema, siis hetkel sai super lahendus.... kui mõlemad töötavad ja mitu asja korraga võrgus toimetab, siis saab parema kiiruse. Kui üks ühendus pikali käib, siis ühendus töötab edasi. Ainuke single point failure on ruuter ise, aga samas saab häda korral alati ükskõik kumma ühenduse otse arvuti külge ühendada icon_smile.gif


[1] ei, ma ei väida et see alati p_sk on. Hilink on dumbuseri jaoks enamasti hea ja kasulik kui ta seda pulka arvutis kasutab kuna avatud portidega väline ip tekitab palju suuremaid probleeme, kui endale aru ei anna mida avatud pordid tähendab ja mis riskid sellega kaasnevad.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2016 09:12:02 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
mega kirjutas:
Päris huvitav seade. 4G seade on eraldi ja saab viia sobivasse levisse. Paistab idanaabri juures popp olema.
Vot selle võiks Telia Huawei asemele võtta...


Tegin juba vana kolleegiga beer_yum.gif. Seega pöidlad pihku.
'

Vana kolleeg oleks võinud öelda, et Zyxel juba väga ammu plaanis ja ka testis.
Iseasi kas see mudel...
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hendrik32
HV Guru

liitunud: 09.01.2007




sõnum 01.02.2016 14:15:37 vasta tsitaadiga

Kas testperioodil liitunutel vahetatakse ka APN uuema vastu välja, et saab dünaamilise IP koos avatud portidega? Vabandan, kui seda on juba mainitud ning minul kahe silma vahele jäänud.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2016 15:34:41 vasta tsitaadiga

hendrik32 kirjutas:
Kas testperioodil liitunutel vahetatakse ka APN uuema vastu välja, et saab dünaamilise IP koos avatud portidega? Vabandan, kui seda on juba mainitud ning minul kahe silma vahele jäänud.


Selget vastust ei ole aga võid proovida oma apni käsitsi ära muuta kas "fix" töötab.
Kui ei toimi siis kõne 123 ja küsida kas saad oma testperioodil tehtud teenuse muuta uue Koduinternet 4G peale.

Pakutava ruuteriga töötab kindlasti ja ilmselt ka Telia eelnevalt pakutud 4G ruuteritega, probleeme võib tekkida Tele2 või Elisa ruuteritega sest ruuter peab oskama ennast käima tõmmata ka ainult 4G võrgus.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2016 16:18:27 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:

Selget vastust ei ole aga võid proovida oma apni käsitsi ära muuta kas "fix" töötab.

Minul APN-iks "fix" ja nett toimib, aga avalikku IP-d ei saa. 10.xxx.xxx.xxx
Ka testperioodil liitunu.
Tegelikult peaks firma ühe teenuse klientidele ikkagi ühtmoodi asja pakkuma.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2016 17:00:47 vasta tsitaadiga

tcumen kirjutas:
indrekp kirjutas:

Selget vastust ei ole aga võid proovida oma apni käsitsi ära muuta kas "fix" töötab.

Minul APN-iks "fix" ja nett toimib, aga avalikku IP-d ei saa. 10.xxx.xxx.xxx
Ka testperioodil liitunu.
Tegelikult peaks firma ühe teenuse klientidele ikkagi ühtmoodi asja pakkuma.


Täiesti erinevate tingimustega teenused juu. Automaatselt ei muutu midagi.

Lase arveldustoel ümber muuta teenus. 123 ja valik 2
Kui nad tehnilisele toele asj suunavad, siis double facepalm.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2016 17:18:44 vasta tsitaadiga

Tänan soovituse eest.
123 ütles, et ip muutmine avalikuks ei ole võimalik, helistage paari nädala pärast, siis võibolla. thumbs_down.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2016 17:35:56 vasta tsitaadiga

tcumen kirjutas:
Tänan soovituse eest.
123 ütles, et ip muutmine avalikuks ei ole võimalik, helistage paari nädala pärast, siis võibolla. thumbs_down.gif


Ahhaa, seega automaatse konversiooni tegemine on andmebaasis keeruline. Keegi samas ei keela Sul teenust tellida ja lõpetada vana teenust. Hiljem tagasiarveldust paluda.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2016 18:49:58 vasta tsitaadiga

Mis teil näitab iseteeninduses, mis seadmega tegu?

ja selline tähelepanek, mis ei ole ilmselt kõige tähtsam aga see huawei ruuter ei toeta wifi nimes ülakoma, vana tp-linki omal sellega probleeme ei olnud.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2016 19:43:35 vasta tsitaadiga

Renq kirjutas:
Mis teil näitab iseteeninduses, mis seadmega tegu?

Mul või?
tsitaat:

Mobiilse seadme info
Mudel:
ZTE MF825A

Kuigi tegelikult on MF823 (М100-3).
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2016 20:17:32 vasta tsitaadiga

tcumen kirjutas:
Renq kirjutas:
Mis teil näitab iseteeninduses, mis seadmega tegu?

Mul või?
tsitaat:

Mobiilse seadme info
Mudel:
ZTE MF825A

Kuigi tegelikult on MF823 (М100-3).


Ma tegelt mõtlesin neid, kel see huawei ruuter on, mis nad kaasa pakuvad. Mul näitab näiteks hoopis mingit netipulka ruuteri asemel.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2016 20:53:48 vasta tsitaadiga

Mul näitab mingit dualsim telefoni ja imei on ka vale. Paistab et 4G puhul ei saa nad seda infot kätte.... või noh kätte tõenäoliselt saavad, aga on mingi tõrge, et see iseteenindusse ei jõua. Näiteks ühe mobiilse elu netikaardiga, mida ma veel kordagi ühtegi seadmesse pole pannud, näitab ka lambist mingit seadet.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
unn
HV kasutaja


liitunud: 16.05.2002




sõnum 02.02.2016 21:02:35 vasta tsitaadiga

Endal Huawei B5172 ja sedasama ka näitab.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2016 21:24:47 vasta tsitaadiga

See info kuvamise loogika on tõenäoliselt alles teostamisel. Tegemist on natuke värske lahendusega ning ei ole kõik seotud vana EMT kaudse mobiiltelefoni või seadme kuvamisega. Mõnedel kuvatakse ilmselt seal mingit seadet mis oli viimati antud sim telefoninumbriga seotud.

Näiteks ise võtsin hunniku mobiilse elu simme kasutusele ja enne kui ma need üldse kuhugi pistnud oli, kuvati iseteeninduses mingit apple tahvlit, lg telefoni jms. Mingeid võõraid admeid ma sellega ei näe, ainult seadme nimetust.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2016 21:46:20 vasta tsitaadiga

no mul näitab mingit lambi imei-d ka. Mitte et imei nüüd mingi suur saladus oleks või ma võõra inimese imei-ga midagi kurja saaks teha, aga võõrad andmed ikka icon_wink.gif
Btw, iseteenindus näitab seda koduühendust mobiilsete ühenduste all. Ja mahupiirnagut näitab ka.... mitte et see 2TB piirang nüüd muretsema paneks, selle täis saamiseks peaks ikka pidevalt mingit <piiks> sikutama või oma ühendust tervele külale jagama.

Ja krt ja jälle sain ühe jama lahendatud. Pole küll absoluutselt Teliaga seotud, aga krdi Asuse ruuter muudab ise pulga seadeid. Lukustan arvutis 4G peale, panen ruuterisse ja jälle on Auto. Jupp aega otsisin viga kuna arvasin et jama on pulgas mis seaded ära unustab, aga lõpuks hakkasin ruuterit häkkima ning leidsin selle jama tekitanud AT käsu üles ja korjasin kokku.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2016 21:50:24 vasta tsitaadiga

Mnjah, mul näitab, et tegu on Huawei E173 netipulgaga, mille kiirus on kuni 7.2Mbit/s. Ju siis on tõesti mingid asjad alles pooleli.

EDIT: Kui siiamaani oli neti eest maksta vaja 35.48, siis 30. Jaanuaril tegin paketivahetuse selle koduinterneti vastu Jaanuari arve tuli veel suurem, 36.84 euri.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
urri
Kreisi kasutaja
urri

liitunud: 20.01.2004




sõnum 02.02.2016 22:37:02 vasta tsitaadiga

nii, UL on viimastel päevadel veidike vässu, homme annan Teliale teada
DL on lubatud kiiruse juures (no kiigub seal 15-20 sees)
välisantenn on juba olemas ja suunatud Kuusalu mastile, seega on mastis mingi kala
kui veel 3 päeva tagasi näitas UL 5 (või selle lähedal)
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Helseth
HV kasutaja

liitunud: 05.01.2012




sõnum 02.02.2016 23:03:29 vasta tsitaadiga

Oskab keegi pajatada, mis selle Telia 4G piiramatu + NutiTV puhul kaasas käiva Huawei sisevõrgu aadress vaikimisi on ning mis vahemikus dhcp server aadresse jagab?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2016 23:05:44 vasta tsitaadiga

Sellega ei käi ju by default mingit ruuterit kaasas, ise pead ostma või rentima kui ruuterit tahad. Aga kui sul see ruuter olemas on, siis näed seda ju ise.... ja kui pole, siis mis vahet seal on. Kui default ei sobi, siis iga vähegi mõistliku seadmega saab seda muuta.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Helseth
HV kasutaja

liitunud: 05.01.2012




sõnum 02.02.2016 23:34:56 vasta tsitaadiga

Endal antud seadet ei ole, lihtsalt kellelgi kadus ligipääs kodusele NAS'ile, millel oli eelnevalt staatiline aadress seatud.
Nüüd üritangi klaaskuulilt ennustada, kas NAS on otsad andud või istub vales võrgus. (Ise kohale minna vaatama ei saa)
Google järgi tunduks, et Huaweidel on vaikimisi 192.168.0.0/24 või 192.168.1.0/24.

Järgmine kord jälle targem, ei hakka sellistel juhtudel enam nas'ile staatilist toppima, vaid dhcp'ga küsima + backup skritp'is sihtkohaks hostinimi.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2016 08:26:28 vasta tsitaadiga

B593'el on 192.168.1.1
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2016 08:51:06 vasta tsitaadiga

urri kirjutas:
nii, UL on viimastel päevadel veidike vässu, homme annan Teliale teada
DL on lubatud kiiruse juures (no kiigub seal 15-20 sees)
välisantenn on juba olemas ja suunatud Kuusalu mastile, seega on mastis mingi kala
kui veel 3 päeva tagasi näitas UL 5 (või selle lähedal)


Telia pakub tasulist tehnikut. Saate levi otsida sest esimese asjana kehva levi korral kannatab upload ja peale seda ka ebastabiilne allalaadimine.
Saate ka proovida tehniku seadmetega kuidas nendega tuleb, komplekt hetkel turul parim:
https://pood.elion.ee/productInfo/449/ruuter-huawei-e5186/E5186
https://pood.elion.ee/productInfo/365/paneelantenn-rantelon-nelli-0727/NELLI-0727-50SMA-7M
Tugijaamas pole nagu suurt midagi teha.

Helseth kirjutas:
Oskab keegi pajatada, mis selle Telia 4G piiramatu + NutiTV puhul kaasas käiva Huawei sisevõrgu aadress vaikimisi on ning mis vahemikus dhcp server aadresse jagab?

5186 on aadressiga 192.168.8.1 ja aadressid on 2-xxx midagi.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
urri
Kreisi kasutaja
urri

liitunud: 20.01.2004




sõnum 03.02.2016 09:50:04 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
urri kirjutas:



Telia pakub tasulist tehnikut. Saate levi otsida sest esimese asjana kehva levi korral kannatab upload ja peale seda ka ebastabiilne allalaadimine.
Saate ka proovida tehniku seadmetega kuidas nendega tuleb, komplekt hetkel turul parim

kehva levi?
kui üks päev näitab UL max, ehk piirajas, ehk siis u 5Mb/s
ja teine päev alla ühe, ehk 0,73Mb/s (on olnud ka pikemaid hetki, kus UL on 0,08 näiteks)
ja DL praktiliselt ei muutu.... kas siis on viga ainult kehvas levis?!
ja väliantenn on olemas ning parimad kiirused sain 4G 1800 sagedusel
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Helseth
HV kasutaja

liitunud: 05.01.2012




sõnum 03.02.2016 10:17:55 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
B593'el on 192.168.1.1

indrekp kirjutas:
5186 on aadressiga 192.168.8.1 ja aadressid on 2-xxx midagi.


Selge pilt
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2016 10:36:14 vasta tsitaadiga

urri kirjutas:
indrekp kirjutas:
urri kirjutas:



Telia pakub tasulist tehnikut. Saate levi otsida sest esimese asjana kehva levi korral kannatab upload ja peale seda ka ebastabiilne allalaadimine.
Saate ka proovida tehniku seadmetega kuidas nendega tuleb, komplekt hetkel turul parim

kehva levi?
kui üks päev näitab UL max, ehk piirajas, ehk siis u 5Mb/s
ja teine päev alla ühe, ehk 0,73Mb/s (on olnud ka pikemaid hetki, kus UL on 0,08 näiteks)
ja DL praktiliselt ei muutu.... kas siis on viga ainult kehvas levis?!
ja väliantenn on olemas ning parimad kiirused sain 4G 1800 sagedusel


tean, lugesin su kommentaare.
ilmastik teatavasti mõjutab leviparameetreid, eriti kõrgematwl sagedustel. vaata mis levinumbrid paistavad ruuterist hea kiirusega ja halva kiirusega.
kogemused on, et ul. vajab heast levist veel paremaid parameetreid.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 03.02.2016 12:11:36 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
urri kirjutas:
indrekp kirjutas:
urri kirjutas:



Telia pakub tasulist tehnikut. Saate levi otsida sest esimese asjana kehva levi korral kannatab upload ja peale seda ka ebastabiilne allalaadimine.
Saate ka proovida tehniku seadmetega kuidas nendega tuleb, komplekt hetkel turul parim

kehva levi?
kui üks päev näitab UL max, ehk piirajas, ehk siis u 5Mb/s
ja teine päev alla ühe, ehk 0,73Mb/s (on olnud ka pikemaid hetki, kus UL on 0,08 näiteks)
ja DL praktiliselt ei muutu.... kas siis on viga ainult kehvas levis?!
ja väliantenn on olemas ning parimad kiirused sain 4G 1800 sagedusel


tean, lugesin su kommentaare.
ilmastik teatavasti mõjutab leviparameetreid, eriti kõrgematwl sagedustel. vaata mis levinumbrid paistavad ruuterist hea kiirusega ja halva kiirusega.
kogemused on, et ul. vajab heast levist veel paremaid parameetreid.

See viga tuleb hoopis 1-e välisantenni kasutamisest.

Ja sel juhul töötab teise antennina Ruuteri enda pisike antennike.

Üsna levinud nähtus, muide, ja on juba aastaid teada kui ei viitsita ehitada kahte antenni MIMO tarbeks või ei osteta kahte korralikku, suure võimendusega Yagi antenni MIMO lahenduse tarbeks. Või ei osteta siis juba valmis MIMO-antennikomplekti.

Järgmisel pildil on siis kenasti näha milline näeb välja õige MIMO-antennikomplekt ja millel on ka piisavalt võimsust ja mida saab täpselt suunata saatjale.
Tegemist on 1800MHz-i MIMO-komplektiga aga samasuguseid komplekte toodetakse ka teistele sagedustele.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2016 13:51:57 vasta tsitaadiga

jah paha lugu küll kui ei osteta. a saaks mõnes teemas nii, et ei peaks neid nagi antenne ostma?
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2016 19:35:16 vasta tsitaadiga

urri kirjutas:
indrekp kirjutas:
urri kirjutas:



Telia pakub tasulist tehnikut. Saate levi otsida sest esimese asjana kehva levi korral kannatab upload ja peale seda ka ebastabiilne allalaadimine.
Saate ka proovida tehniku seadmetega kuidas nendega tuleb, komplekt hetkel turul parim

kehva levi?
kui üks päev näitab UL max, ehk piirajas, ehk siis u 5Mb/s
ja teine päev alla ühe, ehk 0,73Mb/s (on olnud ka pikemaid hetki, kus UL on 0,08 näiteks)
ja DL praktiliselt ei muutu.... kas siis on viga ainult kehvas levis?!
ja väliantenn on olemas ning parimad kiirused sain 4G 1800 sagedusel


Võrreldes Tele2 ühendusega on see progress. Mõni mõis nüüd 2.90€ testimiseks väliantenni eest välja käia?

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia piiramatu mahuga 4G/5G Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 78, 79, 80  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.