Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Rahvas võrdleme oma (arvuti) helisüsteeme märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 63, 64, 65 ... 154, 155, 156  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2016 17:06:35 vasta tsitaadiga

Mina arvan et ideaalse heli saavutamiseks tuleb kõrvad kinni panna ja teha tehniline mõõtmine elutoas. Kui mõõtmine näitab
1) Amplituud 20Hz...20kHz +/- 1dB
2) Faas 20Hz...20kHz +/- 1°
3) THD < 1%
4) Ruumikaja < 1ms
5) jne...
Siis tegu on ideaalse heliga ja kui muusikalugu halvasti kõlab siis stuudiomees ei saanud oma tööga hakkama. Aga kui stuudiomees on töö õigesti teinud aga ikka kõlab muusika juskui kehvasti siis peale mõnda kuud harjumist kõlavad kõik teised helisüsteemid täielikud kräpid.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2016 17:20:42 vasta tsitaadiga

ihvike kirjutas:
Anti112 kirjutas:
OK, kui inimesed ostavad endale kõlareid mitte oma kõrvade ja kuulmise järgi, vaid kuskil kellegi poolt kirja pandud "reeglite" järgi, siis pole enam tõesti arutelul enam mõtet...
Jõudu siis terve maailma kõlarite kõrvuti läbikuulamisel. Sama soovitaks muidugi kogu tehnika kohta.
Kordan veelkord - kõlari kriteerium on vähemalt minu jaoks neutraalsus ja piisavad tehnilised parameetrid vastavalt vajadusele. Igasugu signatuure ja naerunägusid ja muhke ja muud jama saab vastavalt vajadusele lisada. Pluss siis muidugi on üks selline võimalus olemas - https://soundcloud.com/sonic-sense-pro-audio/sets/studio-monitors Objektiivsed puudused muidugi, kuid vähemalt minu hinnangul kaugelt parem meetod kõlareid võrrelda kui suvalises kohas suvalisel hetkel suvalise muusikaga kuulata ja siis arvata, et no käib küll, ostan mitmesaja- või tuhandelised asjad endale ära ilma igasuguste objektiivsete kriteeriumideta. Maailmavaate erinevus. Selle üle võib lõputult vaielda, mitte rääkida, et "siis pole arutelul mõtet". Oma seisukoha argumenteeritud kaitsmine on pool võitu.

Ei tea miks ma peaksin kõiki kõlareid maailmas kuulama? Kui leian endale sobivad kõlarid, siis sellised ostangi. Jah, valikuga võib aega minna, aga samas on see valikuprotsess ka põnev.

Ma valin endale kõlarid mille heli minule meeldib ja seda ma teen ikka oma kõrvade järgi, mitte mingite mõõtmistulemuste või tähtsate tegelaste kirja pandud tõekspidamiste järgi.
Kui keegi teine tahab valikuid teha mingil muul moel, siis loomulikult on tal selleks õigus. Samas ei tasuks teistsuguse maailmavaatega valikuid tegevate isikute seisukohti kohe lolluseks ja mõttetuseks nimetada.
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 22.01.2016 17:41:42 vasta tsitaadiga

igaüks vastavalt oma rikutusele...
tagasi üles
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2016 17:50:45 vasta tsitaadiga

Keskmisel eestlasel siia teemasse asja vist pole, tükk aega lugenud ja alla 1k€ setup on ikka ilge saast icon_lol.gif
Ma krooni ajal ca nii palju maksingi saasta eest....aga ise rahul thumbs_up.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cb4
HV Guru
Cb4

liitunud: 24.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2016 18:59:57 vasta tsitaadiga

Hea komplekt on jah siis kui esikõlarid 1000.- tükk, Sw 1000.-, resiiver 1000.-, tagakõlarid 1000.- paar ja keskõlar 500.-

Lihtne icon_smile.gif


Ega 1k eest ei ole tegelt saast. Saastad on need krdi arvuti komplektid oma plast kastidega. Ja sang raadiod (Klassikalised)

_________________
Ma ei ole agressiivne juht, olen lihtsalt võistlushimuline.
Did i ever tell you the definition of "Insanity"?
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tankistlol
HV vaatleja

liitunud: 09.11.2015




sõnum 22.01.2016 19:04:33 vasta tsitaadiga

ihvike kirjutas:
Stuudiomonitoride mõnusaks ühendamiseks kodusesse süsteemi oleks vaja puldiga helitugevuse muutmist võimaldavat optilise sisendiga (eriti hea kui ka ühe analoogsisendiga) USB DACi.
Sellised asjad on olemas, aga reeglina liiga kallid. Kas keegi oskaks pakkuda, mis seade sellised kriteeriumid võimalikult odavalt täidab? Just puldiga helitugevuse ja sisendite muutmise võimalus on suht hädavajalik elutoasüsteemis.


Kui kõlarid parajalt paika timmida (level ja dac-i level) kas siis ainult telku puldist enam ei piisa? või kust iganes heli välja tuleb...
Mingi hetk kui rohkem müdinat tahta siis võib ju dac-i levelit juurde keerata.

ma ise vähemalt kasutan oma yamaha HS5-si niimoodi PC taga, hs8s + päris oma dac ootavad palgapäeva, isegi mitut veel... :\ icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2016 19:24:34 vasta tsitaadiga

Cb4 kirjutas:
Hea komplekt on jah siis kui esikõlarid 1000.- tükk, Sw 1000.-, resiiver 1000.-, tagakõlarid 1000.- paar ja keskõlar 500.-

Lihtne icon_smile.gif


Mina omast kogemusest ütleks pigem et tagakõlaritesse kogu eelarvest niipalju kulutada pole mõtet.
Pigem tagakõlarid 500€ paar ja ülejääv raha panustada keskkõlarisse.
Ideaalis võiks kõik kolm esimest kõlarit olla täpselt samad, enamasti pole see aga ruumipuudusel teostatav.
Esikõlarite helipilti kehvasti integreeruv keskkõlar on tihtipeale halvem variant kui üldse ilma keskkõlarita.
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2016 19:47:31 vasta tsitaadiga

Cb4, ma pärast võin lisada oma setupi....hetkel koss hakkab
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tankistlol
HV vaatleja

liitunud: 09.11.2015




sõnum 22.01.2016 20:25:48 vasta tsitaadiga

Anti112 kirjutas:
Jamo P404 kodukasutuseks mõeldud aktiivid. Kaks optilist pluss RCA-dega analoog sisendid olemas, lisaks ka pult helitugevuse reguleerimiseks ja sisendite valimiseks.
Letihind 399€ ja heli minusuguse muldkõrva jaoks kes veel lisaks igasugu lollusi usub isegi parem kui mõnel kallima hinnaklassi stuudiomonitoril. Oma suuruse kohta mängivad isegi bassiotsa üllatavalt hästi. Kellel sellest väheks jääb on ka subwoofri väljund olemas...


Tihti nende odavama otsa aktiividega on see probleem, et mingid pininad ja sahinad sees - odavad komponendid sisse pandud ja kärab küll stiilis.

200€ eest saab ka M-Audio m32.1, kus on pult + sub + 2 sateliiti.
M-audio ? right? peaks olema ok? EI!

Täielik rämps, kõrged pinisevad nii, et mine hulluks kui midagi ei mängi siis subwoofer uriseb nagu ketikoer.

Õnneks stanford vahetas need mul HS5-te vastu (maksin juurde muidugi), mis on ikka täiesti kosmos heliga... ainuke asi stuudiokatega, et sitt mix on nüüd forever sitt mix icon_biggrin.gif
youtubes mingit jura kuulates kuuleb nendega isegi kogemata salvestus errorid ära, mida varem kõlarid lihtsalt välja ei mänginud...

tea kas see nüüd hea on aga selle eest hea muusika on nii kuradi hea, et anna otsad ja kuna arvutimängudes on nagunii koguaeg hea heli siis väga 5+ värk.

yamaha hs5-ed saab 340-ga

HS7 komplekti saab nende jamode eest ja HS7-ga vaat, et pole isegi enam sub-i vaja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 22.01.2016 21:02:21 vasta tsitaadiga

Tankistlol kirjutas:
...

Õnneks stanford vahetas need mul HS5-te vastu (maksin juurde muidugi), mis on ikka täiesti kosmos heliga... ainuke asi stuudiokatega, et sitt mix on nüüd forever sitt mix icon_biggrin.gif
youtubes mingit jura kuulates kuuleb nendega isegi kogemata salvestus errorid ära, mida varem kõlarid lihtsalt välja ei mänginud...

tea kas see nüüd hea on aga selle eest hea muusika on nii kuradi hea, et anna otsad ja kuna arvutimängudes on nagunii koguaeg hea heli siis väga 5+ värk.

yamaha hs5-ed saab 340-ga

HS7 komplekti saab nende jamode eest ja HS7-ga vaat, et pole isegi enam sub-i vaja.


Ma odavate Koss the plug kõrvaklappidega ja int. PC helikaardiga, tegin kunagi audiotesti (sagedused, moonutused jms) oluliselt kõrgema skoori peale kui üle-eelmine stereokomplekt(~350€ võim ning ~350€ kõlarid).
Täiesti mõttetu soundiga klapid vs. "entry level" stereo. Järelikult puhtalt eristusvõime, ei anna väljaspool stuudiot mitte midagi.
Mis siis on Hi-Fi - see on see kõrvuni vajuv irve, kui kuulad muusikat ning sulle tundub mõni instrument "päris ja käegakatsutav".
Järgmine küsimus - mis muusika(s) olulisem on. Kuulasin ühest 10k€ peale küündivast süsteemist orkestrimuusikat icon_eek.gif aga samas naisvokaaliga pala võttis õlgu kehitama.
Enda eelmine süsteem oli(on) energilise bassi ja täpse lavapildiga. Uus on elulisema vokaaliga, muu kannatab. Mulle meeldib uuem.
Ehk hea süsteem on küllaltki subjektiivne mõiste ning THD ja +-dB numbrid on ainult eeldus aga mitte lõpp-punkt.

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 22.01.2016 21:58:38 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Aktiivkõlari definitsioon tähendab kõlarit, millel on erinevad sagedusribad võimendatud eri võimenditega ja neis on kasutusel aktiivfilter.


Selle definitsiooni mõtlesid küll ise välja. Aktiivkõlar tähendab kõlarit, mis sisaldab peale elementide ka võimendit. See, kas seal on või ei ole biamp ja aktiivne krossover, ei puhu mitte mingisugust pilli. Aktiivkõlarid pole mitte ainult stuudiomonitorid, neid on nii PA, kui stagemonitoridena, viimased ongi peamiselt aktiivid, passiivseid kohtab harva.

tsitaat:
ress (krooni ajal suts üle 10k) 650.-
Sub 900.-
Kõlarid(krooni ajal ostetud ja läks ~10k) 640.-
Helikaart 100.-


Kui ressiiverit üldse hakata soetama, siis tõepoolest antud hinnaklassis, alla selle on rämps. Tingimuseks on see, et sul on reaalselt nende tiluliludega miskit peale ka hakata ja sa ei ole audiofiil, vaid pigem kinoarmastaja. Hinna tõustes featuuride list suureneb, ressiiver hakkab tagant meenutama 36 kanaliga helipulti ja seal areng peatub ka, võid 2k maksta selle eest, paremaks midagi ei muutu. Supaka eest 900 maksta ? miks küll ? (st tegelt, milleks üldse supakas).
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2016 23:04:01 vasta tsitaadiga

ihvike kirjutas:
Anti112 kirjutas:
Aga miks peavad need just stuudiomonitorid olema? Kodukasutuseks mõeldud aktiivkõlareid on küll ja enam, ning nende ühendamiseks pole mingeid vahejuppe vaja.
Korralikud kodukasutuseks mõeldud aktiivkõlarid pole üldse väga levinud ja need, mis päriselt tuleks kõne alla kui elutoa põhikõlarid on reeglina palju kallimad kui võrreldavad stuudiomonitorid.
Aktiivkõlari definitsioon tähendab kõlarit, millel on erinevad sagedusribad võimendatud eri võimenditega ja neis on kasutusel aktiivfilter.

Anti112 kirjutas:
Jamo P404 kodukasutuseks mõeldud aktiivid. Kaks optilist pluss RCA-dega analoog sisendid olemas, lisaks ka pult helitugevuse reguleerimiseks ja sisendite valimiseks.
Letihind 399€ ja heli minusuguse muldkõrva jaoks kes veel lisaks igasugu lollusi usub isegi parem kui mõnel kallima hinnaklassi stuudiomonitoril. Oma suuruse kohta mängivad isegi bassiotsa üllatavalt hästi. Kellel sellest väheks jääb on ka subwoofri väljund olemas...
Need pole õiged aktiivkõlarid (need on n-ö powered speaker). Koos subwoofriga sobiks ehk elutuppa küll, kuid sama raha eest saab palju paremad stuudiomonitorid (+ vajaliku eelvõimu), mis tavakasutuses subwoofrit ei vaja.


Noname kirjutas:
Ma pole kordagi öelnud, et stuudiod ei tee piisavalt valju häält ja pole öelnud, et stuudiod on täielikult välistatud. Loe korralikult ja tule üldistamisest rääkima. Ma rääkisin, et kõik monitorid ei pruugi sobida, näiteks kõlarid mille esitlussagedused algavad 65hz päris iga muusika või filmi jaoks ei ole kõige parem variant. Isiklikult võtaks 4-500 euri eest pigem võtaks värvilise heliga tannoy/wharfeldale low endid kui lineaarsed 65hz-X lineaarsed monitorid.
Kust see 65 Hz tuli? LSR 308 on näiteks kirjade järgi alates 37 Hz ja neid kirju võib julgelt tõsisemalt võtta kui enamuse kodukõlarite andmeid. 4-500 eurised värvilised vaevalt sellega samal tasemel hakkama saavad ning eeldavad eraldi võimendi eest lisaks maksmist.


Kust see tuli, et monitorid ei mängi piisavalt valjult ja kohe kindlasti ei sobi elutuppa?

Markos kirjutas:


Kui ressiiverit üldse hakata soetama, siis tõepoolest antud hinnaklassis, alla selle on rämps. Tingimuseks on see, et sul on reaalselt nende tiluliludega miskit peale ka hakata ja sa ei ole audiofiil, vaid pigem kinoarmastaja. Hinna tõustes featuuride list suureneb, ressiiver hakkab tagant meenutama 36 kanaliga helipulti ja seal areng peatub ka, võid 2k maksta selle eest, paremaks midagi ei muutu. Supaka eest 900 maksta ? miks küll ? (st tegelt, milleks üldse supakas).


Sügavalt kahtlen, et 900 eest (uue) hea supaka saab. Pole midagi hullemat kui ebatäpne bassikõlar. Aga jah, ikkagi lõpuks jõuame sinna, et see tonn sinna tonn tänna jutt on täitsa mõttetu möga kui pole tonne pandud ruumi akustika parandamissse icon_wink.gif Sitas ruumis pole mingit mõtet 5k komplektil ja ongi kõik. icon_mad.gif

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates


viimati muutis Noname 22.01.2016 23:09:53, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jt234
HV veteran
jt234

liitunud: 12.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.01.2016 23:07:25 vasta tsitaadiga

Noname, A7X paariga proovitud. Minu elutuba ära ei täida. Peab helitugevuse praktiliselt ebameeldivalt valjuks keerama. Nearfieldid ei sobi 3-4 meetri pealt kuulamiseks.
_________________
Dima oli siin
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 124
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2016 23:13:35 vasta tsitaadiga

jt234 kirjutas:
Noname, A7X paariga proovitud. Minu elutuba ära ei täida. Peab helitugevuse praktiliselt ebameeldivalt valjuks keerama. Nearfieldid ei sobi 3-4 meetri pealt kuulamiseks.


Täitsa võimalik, aga see mingi reegel küll ei ole.

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cb4
HV Guru
Cb4

liitunud: 24.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2016 23:40:40 vasta tsitaadiga

Markos,
Subwoofer on Svs PB2000

Kui see pole hea subwoofer siis mis on? Google annab vasteks tuhat kiitvat ülevaadet.

Miks nii võimas. Sest mu teleka tuba on 46m2 ja kino elamuse saamiseks oli see piisav.
Ning peakõlarid on nõrgad. Ning nende asendamine oleks 2k olnud.


Kuidas parandada toa akustikat?

Ma tegin nii et paigutasin kogu süsteemi igasse seina katseks. Et kuidas jääb. Kus on parim sw koht ja kuhu kajab muu heli hästi. Tuba on tühi. Kaks diivanit kõlarid ja teler ning laud. Üks vaip et kaja ära kaoks.
Tagumised on diivani kõrval pea kõrgusel ja efektikad diivani taga pea kõrgusel.
Tuba ise on kõrge kuid ühele poole madalamaks jooksev. Ristküliku kujuga.

_________________
Ma ei ole agressiivne juht, olen lihtsalt võistlushimuline.
Did i ever tell you the definition of "Insanity"?
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 22.01.2016 23:53:11 vasta tsitaadiga

Tankistlol, ma arvan et vähegi targem inimene peaks teadma, et multimeediakõlarid, igasugused 2.1, 5.1 komplektid kus sateliidid on max ca 3", pole monitorid (mis sest, et tootjad neid just monitoridena reklaamivad) ja nende kvaliteedi kontrollimine on jäetud lõpptarbija teha. Puhas loterii.
Mul on olnud au proovida Greative selliseid komplekte. No tõepoolest, ärgu nemad kõlareid teha üritagu ja kui teevad siis ärgu kirjutagu oma nime peale. Teevad margi täis või kas nad sellest üldse hoolivad...
Kui tahaks endale surroundi siis peaksin hankima hulga ühe firma kaste: 1* S-DJ80X, 3* S-DJ60X, 4* S-DJ50X (näe, näe võtab shnitti Kenji Kawai kodustuudio pealt). Suuremaid ja paremaid esialgu ei tahaks.
Samas ühel kenal blondiinil on helikaardiks RME Ladyface ja "monitorideks" M-Audio Studiophile. Neid kisakaste on igal pool väljanaerdud. Ilmselt sel blondiinil on õnne olnud ja saanud komplekti, millel miksitud kraamiga usa edetabeleid vallutada.
tagasi üles
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2016 23:57:18 vasta tsitaadiga

Jama ikka kui inimesel on liiga hea kuulmine,mina olen oma ca 500 eurise tehnikaga(kasutatult) siga rahul.
_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 22.01.2016 23:58:34 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
...
Samas ühel kenal blondiinil on helikaardiks RME Ladyface ja "monitorideks" M-Audio Studiophile. Neid kisakaste on igal pool väljanaerdud. Ilmselt sel blondiinil on õnne olnud ja saanud komplekti, millel miksitud kraamiga usa edetabeleid vallutada.

116€ saab ühe keskpärase kesksageduselemendi, mitte 4 elementi, kastid, võimendi ning filtri. beer_yum.gif

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 23.01.2016 00:08:08 vasta tsitaadiga

marcor1 kirjutas:
olavsu1 kirjutas:
...
Samas ühel kenal blondiinil on helikaardiks RME Ladyface ja "monitorideks" M-Audio Studiophile. Neid kisakaste on igal pool väljanaerdud. Ilmselt sel blondiinil on õnne olnud ja saanud komplekti, millel miksitud kraamiga usa edetabeleid vallutada.

116€ saab ühe keskpärase kesksageduselemendi, mitte 4 elementi, kastid, võimendi ning filtri. beer_yum.gif


noh jaekaubandusest tõesti aga masstootmises on hinnad üliodavad.
tagasi üles
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 23.01.2016 00:41:28 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Samas ühel kenal blondiinil on helikaardiks RME Ladyface ja "monitorideks" M-Audio Studiophile. Neid kisakaste on igal pool väljanaerdud.


Mh ? Studiophile AV40 ? maybe, DX4, BX5, BX8 ja nende järglased on igati korralikud budget tooted.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2016 01:15:50 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
kui stagemonitoridena, viimased ongi peamiselt aktiivid, passiivseid kohtab harva.
Korralikud kastid on väga tihti passiivsed. Meil populaarsed Martin LE1200/1500 ja L'Acoustics 115 näiteks. Neil firmadel läbi ajaloo muidugi enamus kõlareid ka passiivsed olnud. Mingid Audio Power Industries, Dynacord, K-Array, QSC, Turbosound jne saab ka aktiivsena. Mõni puit-, mõni plastikkastis. Kvaliteetsed võivad aga jah olla mõlemad - nii aktiivsed kui ka passiivsed. icon_razz.gif
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hyrax
HV vaatleja
Hyrax

liitunud: 08.05.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2016 18:17:08 vasta tsitaadiga

Päris huvitav lugemine oli viimased 3-4 lk. Natuke sallimatu suhtumine on inimestel teiste inimeste arvamustesse (mõlemal osapoolel). Kui küsitakse nõu, siis ma ikka kipun inimestele rääkima, et seadmed erinevad parameetriliselt ja objektiivselt on võimalik öelda, et mingid seadmed on paremad kui teised. AGA lõppude lõpuks pole see oluline vaid on kasutaja enda tunne olulisem. Kui meeldib siis meeldib, kui meeldi siis ei meeldi (aga kindlasti soovitan inimestel jälgida, et raha ei põletaks suvalistele lubadustele ja petturitele http://arstechnica.com/gadgets/2015/02/sony-will-sell-a-premium-sound-microsdxc-card-to-audiophiles-in-japan/).

Kuna ma ise tegelen muusikaga ja teaduses signaalitöötluse valdkonnaga siis ma ei taha üldse oma tehnika ja algallika valiku osas katseid teha. Seda sellepärast, et ma kardan, et igasuguste pimetestidega tuleb välja, et ma ei tee vahet nii palju asjadel nagu ma arvan (emotsionaalselt). Ignorantsuses on hea elada.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
McCoy
HV kasutaja

liitunud: 15.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2016 19:08:25 vasta tsitaadiga

Plaanis ka LSR305 monitorid osta. Millist helikaarti juurde soovitate? Vaja oleks sellist millel volume nupp ja kõrvaklapi pesa, et ei peaks klappe eraldi arvuti taha ühendama. Ise leidsin et Scarlett 2i2 peaks sobima. On samas hinnaklassis midagi paremat või on üldse mõttekas odavam võtta (näiteks Lexicon Alpha)?
Mingeid teisi instrumente peale JBL-de taha ühendama ei hakka.
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 23.01.2016 19:33:20 vasta tsitaadiga

McCoy, mingeid tuleviku ambitsioone ka on? surround näiteks?
tagasi üles
McCoy
HV kasutaja

liitunud: 15.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2016 20:15:42 vasta tsitaadiga

Hetkel küll sellist plaani ei ole. Esialgu piisaks kui saaks need kaks monitori taha ühendatud.
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 23.01.2016 22:02:58 vasta tsitaadiga

siis kõlbavad mõlemad valikud, Scarlett 2i2, Lexicon Alpha.

rada7 foorumis on sellised pakkumised:

SCARLETT 2i4 100.- EUR http://www.rada7.ee/teema/86719
Steinberg UR22 75€ http://www.rada7.ee/teema/86455

m-audio 410 70€ http://www.rada7.ee/teema/85536
eriline nõue: TI chipset firewire kaart, töötab win7 peal. win10 ei ühildu.
tagasi üles
McCoy
HV kasutaja

liitunud: 15.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2016 00:22:09 vasta tsitaadiga

Tänud pakkumiste eest. Leidsin veel sellise asja nagu M-Audio M-Track II. Mida sellest arvate?
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 24.01.2016 01:07:22 vasta tsitaadiga

McCoy kirjutas:
Plaanis ka LSR305 monitorid osta. Millist helikaarti juurde soovitate? Vaja oleks sellist millel volume nupp ja kõrvaklapi pesa, et ei peaks klappe eraldi arvuti taha ühendama. Ise leidsin et Scarlett 2i2 peaks sobima. On samas hinnaklassis midagi paremat või on üldse mõttekas odavam võtta (näiteks Lexicon Alpha)?
Mingeid teisi instrumente peale JBL-de taha ühendama ei hakka.
Scarlett on iseenesest hea ja mugav küll, aga kui sisendeid üldse ei kasuta (midagi ei salvesta), siis maksad mic eelvõimude eest ilmaasjata. Omal sama kooslus vahelduvalt RME kaardiga, aga mikserpult veel vahel.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 24.01.2016 13:05:16 vasta tsitaadiga

McCoy kirjutas:
Tänud pakkumiste eest. Leidsin veel sellise asja nagu M-Audio M-Track II. Mida sellest arvate?


Kuna m-audio draiverid kirjutab AVID. siis see võib olla rauasuhtes väga nõudlik.
Pealegi teevad nad draivei esmalt apple jaoks, windowsile tehakse draivereid halastusest.
//AVID ise ütles nii.
tagasi üles
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 25.01.2016 11:27:24 vasta tsitaadiga

marcor1 kirjutas:

Ma odavate Koss the plug kõrvaklappidega ja int. PC helikaardiga, tegin kunagi audiotesti (sagedused, moonutused jms) oluliselt kõrgema skoori peale kui üle-eelmine stereokomplekt(~350€ võim ning ~350€ kõlarid).
Täiesti mõttetu soundiga klapid vs. "entry level" stereo. Järelikult puhtalt eristusvõime, ei anna väljaspool stuudiot mitte midagi.
Mis siis on Hi-Fi - see on see kõrvuni vajuv irve, kui kuulad muusikat ning sulle tundub mõni instrument "päris ja käegakatsutav".
Järgmine küsimus - mis muusika(s) olulisem on. Kuulasin ühest 10k€ peale küündivast süsteemist orkestrimuusikat icon_eek.gif aga samas naisvokaaliga pala võttis õlgu kehitama.
Enda eelmine süsteem oli(on) energilise bassi ja täpse lavapildiga. Uus on elulisema vokaaliga, muu kannatab. Mulle meeldib uuem.
Ehk hea süsteem on küllaltki subjektiivne mõiste ning THD ja +-dB numbrid on ainult eeldus aga mitte lõpp-punkt.

Nõus. Kuigi eks see ole samas ka mõlema segu - nii "eristusvõime" kui ka "see kõrvuni vajuv irve, kui kuulad muusikat ning sulle tundub mõni instrument "päris ja käegakatsutav". Palju sõltub ka muusikast mida kuulatakse. Tänapäeva tümm-tümm võibki oma supparite ja 10.1 süsteemidega selle "päris ja käegakatsutava" tunde tekitada (a la mõnes kvaliteetses klubis või kontsertil). Samas panna see süsteem mingit progressiiv-rokki mängima või orkestrit, siis mnjah... Faktoreid on palju ning nõustun igati sellega, et: "Ehk hea süsteem on küllaltki subjektiivne mõiste ning THD ja +-dB numbrid on ainult eeldus aga mitte lõpp-punkt.". Enda puhul on see "kvaliteetse eristusvõime" ja "reaalsuse ja nö. käega katsutav tunne" suhe umbes 40/60.
Olen saanud kuulda nö. neutraalseid klappe ja monitore jne. omajagu kuid kui muusikat kuulates mingit naudingut ei saa, siis ei ole asjal mõtet.
See on ka üks põhjuseid miks naudin lamp-süsteeme natukene rohkem kui puhast digitaalset kiipidel põhinevat süsteemi. See minu subjektiivne arvamus ja ei ütle, et üks parem kui teine ja mida peaks eelistama. Heliteema on väga subjektiivne ja ei sõltu ainult tehnilistest näitajatest.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2016 12:37:20 vasta tsitaadiga

Monitor VS Tavakõlarid, natuke lugemist asjatundjate poolt:

http://www.soundonsound.com/sos/Jun02/articles/monitors.asp

http://www.soundonsound.com/sos/oct00/articles/monitor.htm

http://www.soundonsound.com/sos/nov00/articles/ustandingmons.htm

Monitor kõlaritel on sees võimendi mis läheb kuumaks ja sealt hakkavad hädad pihta icon_rolleyes.gif

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 25.01.2016 13:30:53 vasta tsitaadiga

Noname, on küll huvitavad artiklid aga kas miskeid uuemaid artikleid ka lugeda on? Mitte, et ma peaks sinu jagatud infot halvaks või aegunuks aga tegu lihtsalt ~15a vanade artiklitega. Vb. ei olegi miskit erilist muutunud aga tänapäeva pop-kultuur oma muusikaga on ilmselt nii mõndagi muutnud.

viimati muutis CoiL 25.01.2016 13:56:29, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 25.01.2016 13:53:35 vasta tsitaadiga

CoiL kirjutas:
Noname, on küll huvitavad artiklid, aga kas miskeid uuemaid artikleid ka lugeda on? Mitte, et ma peaks sinu jagatud infot halvaks või aegunuks aga tegu lihtsalt ~15a vanade artiklitega. Vb. ei olegi miskit erilist muutunud aga tänapäeva pop-kultuur oma muusikaga on ilmselt nii mõndagi muutnud.


icon_lol.gif ma olen selline fossiil, kes mäletab ka 15 aasta vanust "popp-kultuuri" ning paraku seis on sama - DJ Bobo, Happyman vs. tänased Sky+ artistid ning Elmari ööbikud. Üks p...opp kõik. Vahepeal käis loudness war ka üle.

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 25.01.2016 14:44:49 vasta tsitaadiga

Noname, ehh. seal olid näiteks võetud väiksed monitorid, millel on võimendi valjuhäälditega samas kambris? Nii pole hea. Suuremad kastid on paremad, kus need asjad on eraldi kambrites.
tagasi üles
iFlop
Kreisi kasutaja
iFlop

liitunud: 03.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2016 16:10:45 vasta tsitaadiga

Noname kirjutas:
Monitor VS Tavakõlarid, natuke lugemist asjatundjate poolt:

http://www.soundonsound.com/sos/Jun02/articles/monitors.asp
http://www.soundonsound.com/sos/oct00/articles/monitor.htm
http://www.soundonsound.com/sos/nov00/articles/ustandingmons.htm

Monitor kõlaritel on sees võimendi mis läheb kuumaks ja sealt hakkavad hädad pihta icon_rolleyes.gif


Mis puutub nearfield stuudiomonitore, siis see peaks küll üldlevinud teadmine olema, et nende puhul peaks kuulaja kindlas kohas asuma.
Lisaks on seal kirjas, et portidega kõlaritel on miinused. Antud miinused peaksid ju samamoodi passiivsete kõlarite puhul kehtima?
Lõpuks mainitakse, et soojust eraldav võimendi pole hea. Mitmed uuemad monitorid kasutavad D-class võimendust, kus soojuseeraldus on tühine.

Kuna arvutikõlariteks on mul JBL LSR305, siis tootjapoolses promomaterjalidest jäi meelde Image Control Waveguide, kus väidetavalt on JBL selle probleemiga vähemalt mingil määral tegelenud. Samas enda kogemuse järgi võin küll öelda, et antud kõlaritel on selge sweetspot, kus heli on kõige parem. Mis puutub madalat otsa, siis alati saab subwooferi juurde lisada... Mis puutub soojuse eraldust siis kõlarid on käega tagant katusudes külmad ning speci järgi on seal kasutuses D klassi võimendus.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2016 01:04:29 vasta tsitaadiga

Oleks vaja välist helikaarti, soovitatavalt XLR phantom poweriga mikrofoni pesa , kuhu via TRS - XLR kaabliga lähevad jbl 305 kõlarid, peaks olema ka kõrvaklapivõim 3.5mm pesaga ja võimalus lihtsalt vahetada kõlarid to klapid, lexicon alpha jaoks on see liiga keeruline vist, mingit switchi oli vist liige keeruline teha või olen mina idioot ja ei saa aru kuidas asi peaks töötama.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 27.01.2016 11:30:37 vasta tsitaadiga

Steinberg UR22 äkki?
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 04.02.2016 02:52:21 vasta tsitaadiga

pots4t4j4
Nii nagu mina aru saan. Istuvad lexicon alpha kõrvaklapid väljund liini küljes ja neid eraldi lülitada ei saagi.
Sinu puhul on võimalus monitorid välja lülitada kui klappidega kuulata tahad.

Steinbergi omadest rääkides..
Sellist ümberlülitust nagu tavatehnikal, lükkad klapid taha jäävad kõllid vait, ei ole. Ise pead kõlarid helikaardi nupust maha keerama.

täpsem jutt: http://download.steinberg.net/downloads_hardware/UR22/UR22_documentation/UR22_OperationManual_en.pdf

Parematel mitmekanaliga helikaartidel on eraldi kõrvaklapi võimendi(d) ja helikaardi mikserist valid missuguse liini peal kõrvaklapid istuvad. Odavatel kahe kanaliga kaartidel see võimalus puudub.

Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 04.02.2016 21:23:42 vasta tsitaadiga

Niipalju, kui mulle seda keskmise ja kallima otsa "tavatehnikat" kätte juhtunud on, siis mitte ühegi pole olnud seda featuuri, et klappide ühendamine main'i maha võtaks. Ikka peab käsitsi mutema.

P.S Tegin proovi ja söötsin Marantzi üle dlna DSD formaadiga, toimetas väga hästi, keskmiselt võttis stiim 8Mbit/s võrku. Kvaliteedivahet muidugi ei tunneta vs FLAC või ALAC.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 04.02.2016 21:54:19 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Niipalju, kui mulle seda keskmise ja kallima otsa "tavatehnikat" kätte juhtunud on, siis mitte ühegi pole olnud seda featuuri, et klappide ühendamine main'i maha võtaks. Ikka peab käsitsi mutema.



on käsitsi ümberlülitatavaid ja on neid mis teevad seda automaatselt. kõrvaklapi pesa on varustatud lülititega, mis annavad süsteemile signaali, et kõlarid tuleb väljalülitada.

nohh platinum kõrvade arvates pidi DSD olema kordades parem kui FLAC ja WAVE ning stuudio masterlint üldse ongi.
tagasi üles
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 09.02.2016 12:47:57 vasta tsitaadiga

Ihvikesel pole mõtet ju helitehnikat võrrelda - tema jaoks on kõik CDP, DAC, võimendid, ressid sama heliga ... "kui just rikkis pole".
_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 09.02.2016 13:43:15 vasta tsitaadiga

mähh, neid asju toodetakse eesmärgiga võimalikult hästi esitada konserveeritud heli. seega neil peab sama heli olema, kui just piraattoote või nõukogude 3xx, 4xx seadme otsa ei satu.
tagasi üles
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2016 23:19:30 vasta tsitaadiga

Oskab keegi mingeid mõistlikuid mikrofone soovitada ? Universaalsuse mõttes võiks USB pessa sobida, hetkel on klappide küljes miski odav zalmani junn, ja no kuidagi ajab asja ära aga jube taustamüra on ja muidu ka suht kohutav.
Mõtlesin AT2020 või AT2035 peale aga lihtsalt skype jms vahest kuskil mängus ringituiamiseks ja lolli möla ajamiseks on natuke kahtlane 150€ mikrofoni osta. Mingid blue yetid ja snowballid jms lauapeal istuvad punnid ka eriti ei kutsu ostma, võiks olla midagi mille saab link sellise jala külge ühendada.
Tähtis oleks just vähene taustamüra ja muidu puhas heli.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2016 00:03:31 vasta tsitaadiga

pots4t4j4, kuna helikaart sul juba on, siis vaata endale mõni normaalne dünaamiline mikker sinna külge, ca 50€ eest peaks juba täitsa enam-vähem riista saama, kui sa just Celine Dion pole ja laulma ei plaani hakata... icon_lol.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2016 00:22:54 vasta tsitaadiga

Lexicon alphal pole mingit phantom powerit ja seetõttu ei saa XLR otsaga AT mikreid osta, eelistaks üldse midagi mis lihtsalt USB otsa käib hea teinekord ka mujal kui usb helikaardi küljes kasutada.

Ja Celine Dion ma tõesti pole icon_lol.gif


viimati muutis pots4t4j4 12.02.2016 00:24:29, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 12.02.2016 00:25:30 vasta tsitaadiga

Jah, võta ikka SM58 ligi, siis on suunadiagramm ka kenasti paigas. Phantomit vajab vaid kondekas, milleks sulle see ?
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2016 00:32:56 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Jah, võta ikka SM58 ligi, siis on suunadiagramm ka kenasti paigas. Phantomit vajab vaid kondekas, milleks sulle see ?
Kui juba 58, siis b58 enamasti parem, kui SM. icon_razz.gif
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hyrax
HV vaatleja
Hyrax

liitunud: 08.05.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2016 11:58:08 vasta tsitaadiga

Võib-olla on rumal soovitus, aga enne uue mikri ostu võid proovida windowsis recording devices-i alt tõmmata maha mikrofoni levelit ja vaadata äkki siis muutub normaalsemaks olukord.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2016 13:11:58 vasta tsitaadiga

Need kõik juba läbi proovitud viskasin vana mikri minema ka, hetkel valin 3 mikrofoni vahel.
Blue snowball vs blue yeti vs at2020 usb+.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2016 15:08:54 vasta tsitaadiga

http://www.pioneerelectronics.com/PUSA/Home/AV-Receivers/Pioneer+Receivers/VSX-830-K
Mis spetsid arvavad? Natuke peale 300 raha eest.
Dali Concept 8 läheb külge. Millalgi ehk veidi surroundi ka.
Arvutist hea üle DLNA striimida.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Rahvas võrdleme oma (arvuti) helisüsteeme mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 63, 64, 65 ... 154, 155, 156  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.