Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 10 üldteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 139, 140, 141 ... 546, 547, 548  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas oleksid nõus windows 10-t teenusena ostma ehk iga kuu kasutamise eest maksma?
Kindlasti mitte
65%
 65%  [ 373 ]
Pigem ei
27%
 27%  [ 155 ]
Pigem jah
5%
 5%  [ 32 ]
Kindlasti jah
1%
 1%  [ 8 ]
hääli kokku : 568

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 11.11.2015 02:43:48 vasta tsitaadiga

Mingi aeg ühele netbookile panin Win10 peale, mälu võttis vähem ja proset koormas ka vähem, kui Win7. Sellel driverid toimisid, kõikidel ei pruugi toimida, aga eks see ole kõikide laptopidega nii.
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 11.11.2015 06:33:42 vasta tsitaadiga

Marie kirjutas:
Ramones kirjutas:
Marie, just käis üks sarnase konfiga masin minu käest läbi ja sellele pakkus küll Win 10 upgrade-i. Ma paigaldada ei julgenud icon_razz.gif

Siis tuleb ikka ära proovida kui W10 uuendust tõesti pakub, see W7 starter jookseb samuti seal kui tigu, siiani oli parim XP sellistel masinatel.


Seni sellistel on parim olnud siiski mingi li ux, näiteks eeepc peal lubuntu jookseb nobedamalt kui kuuetuumalises kastis win 7 pro.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011




sõnum 11.11.2015 07:47:19 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Mingi aeg ühele netbookile panin Win10 peale, mälu võttis vähem ja proset koormas ka vähem, kui Win7. Sellel driverid toimisid, kõikidel ei pruugi toimida, aga eks see ole kõikide laptopidega nii.


Kus juures mul toimivad ka win 7 draiverid ilusti. Ainus probleem on see, et hiireplaat ei taha korralikult toimida ja reageerida. Kuid see oli ka win 7 ga selline

_________________
#Olen küberkiusamise vastu!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KrikU
HV veteran
KrikU

liitunud: 14.12.2001




sõnum 11.11.2015 18:28:38 vasta tsitaadiga

Viimase buidliga olen avastanud, et ikka see sama igikestev probleem mis kõiksugu Windowsitega käinud erineval moel kaasas:

Faililaiendid ja nende assosatiivsus / vaikimisi programm mis teatud laiendeid avab.
Nüüd näiteks ei suuda programmi installimisel (nt. Acrobat DC reader) endale ise seda õigust võtta, vaid tuleb teha paremklik open-with ja siis kindlasti linnuke jätta, et edaspidi meeles oleks ning alles siis toimib. Adobe lausa küsib ise kas ta võtab need õigused üle pdf-e avada, kuid tegelikult ei toimi kui valid 'yes'.

Aga nüüd veidi üldistust ka sel teemal:

OpenOffice ja LibreOffice on ka need programmid mis varasemalt oskavad korraliku segaduse tekitada, eriti peale nende maha installimist nad ei anna seda default õigust tagasi näiteks MS Officele millel need varem olid. Office repair control panelist õnneks aitab. Käsitsi seda faililaiendi kaupa tehes (Control Panel\All Control Panel Items\Default Programs\Set Default Programs\Set Program Associations) tulevad valed ikoonid vastavatele failiaienditele ning kohe on aru saada, et asi ei ole enam puhas ja nii nagu tegelikult mõeldud on.

Aga üleüldiselt ülitüütu on, et seda kuradi asja nad korda ei oska teha, et oleks selge ja arusaadav tehniline protseduur ja väljakujunenenud use case'id nende asjade tarbeks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.11.2015 18:38:52 vasta tsitaadiga

KrikU, Vähe sellest aga kellegi meelest Microsoftis on üliturvaline alates Vistast faililaiendeid üldse mitte näidata kasutajale. Ehk siis, kui pahavara tegija tahab enamus arvuteid nakata teeb kenasti EXE faili nii, et ikoon on tekstifaili oma ja kasutaja arvab, et ta avab tekstifaili.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 11.11.2015 18:39:00 vasta tsitaadiga

Hmm.
Miks sa sisseehitatud vaikeprogrammide, vaikeseoste jne loomise võimalust ei kasuta?

See on üks võimalus, niiöelda uuest kontrollpaneelist.
http://www.howtogeek.com/223144/how-to-set-your-default-apps-in-windows-10/

Klassikalises kontrollpaneelis on asjad loomulikult samuti olemas.
Juhtpaneel\Programmid\Vaikeprogrammid

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KrikU
HV veteran
KrikU

liitunud: 14.12.2001




sõnum 11.11.2015 18:54:48 vasta tsitaadiga

Sellest kõigest ma ju rääkisin, loe mu postitus uuesti eusa_wall.gif tean hästi, et Modern menüüs on see asi duubeldatud.

Lisaks default apps üldmenüüs on jah olemas picture video browser ja veel mõned asjad, kuid nii elementaarse asja nagu PDF failide vaikeprogrammi valikut ei ole icon_idea.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 11.11.2015 19:13:58 vasta tsitaadiga

Tõenäoliselt jääb asi puudulike õiguste taha - adobel lihtsalt pole piisavalt õigusi. Kui juhtud mõnes masinas värsket installi proovima siis võiksid üritada adobe asju esimestel kordadel (install kaasaarvatud) administraatori režiimis käivitada. Kui see paneb seose paika, siis on asi selge.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 11.11.2015 19:22:15 vasta tsitaadiga

KrikU, ma lugesin ja ikka ei saanud aru, miks sa ei kasuta sissehitatud võimalusi.

PDF jaoks määrad failitüübi järgi ära, millega seda laiendit avatakse. Võib ka selle paremklikiga määrata linnukese. Vahet pole kustkaudu lähened, vaatenurga küsimus.
Aga automaatset seoste loomist küll ei poolda. See tekitaks kaose.
Kui programmi paigaldad siis küsitakse jah, et kas määrata vaikeprogrammiks office või libreoffice.
Eemaldades vaikeprogrammi, ei tea süsteem enam, mille poole pöörduda. Sellisel juhul määradki uued seosed. Loomulikult käsitsi määrad.

Ja muidugi ei lase windows 10 rakendustel omavolitseda, vaid küsib esmasel käivitamisel üle. Mõistlik lähenemine.


_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
webromps
HV kasutaja

liitunud: 13.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.11.2015 19:46:58 vasta tsitaadiga

sirius4k kirjutas:
hippokrates kirjutas:
Lasin ka Windows 10 peale, aga miskipärast Delli klaviatuuri integreeritud ID-kaardi lugeja ei taha korralikult toimida. ID-kaardi haldusvahend tunneb küll ID-kaardi ära, aga vot ühegi brauseriga panka jne. ei saa sisse logida. Kas kellelgi on ka saranaseid probleeme olnud? Muidu teine USB ID-kaardi lugejaga töötab korrektselt, aga tahaks töölaual tilulilu koguse miinimumi viia ja seepärast oleks väga huvitatud integreeritud lugeja tööle saamisest.
Tööl on probleem, et HP klaveris olevas lugejas ei õnnestu ID-kaarti kasutada. Näiteks uus Telekomi leht arvab, et mul on mingi pinpadiga smartcard reader tavalise lugeja asemel ja ma ei saa muidugi PIN-i sisestada, kuna pole kuhugile toksida seda icon_razz1.gif Lauaarvuti küljes olevas generic card readers + smart card reader combo lugejas on OK.
Dell Latitude E5510 läpakas töötab mingil vähesel määral. Osadel saitidel funkab, osadel mitte.
Dell Latitude E7410 läpakas on seni töötanud ideaalselt.


Paigaldasin töökaaslasele Win 10. Tal samuti HP klaver ning ka ei teki lahtrit kuhu PIN trükkida. Jookseb ainult mingi timeout bar. Aga avastasin, et kui klaviatuurilt PIN sisestad ja enterit vajutad, siis asi toimib. Lihtsalt ei näe kuidas PINi sisestad. Peab tunde järgi tegema icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KrikU
HV veteran
KrikU

liitunud: 14.12.2001




sõnum 11.11.2015 20:15:52 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
...


Sry, sa ei jaga ööd ega mütsi praeguses kontekstis. See pilt mille sa panid, selle koha viite tõin ma juba esimeses postituses välja...

Ma räägingi, et miks ma peaks neid käsitsi seadistama, kui see näiteks ei kuva enam failidele korrektseid ikoone seejärel (kuvab valgel taustal lapakale pisikeselt keskele - miks duubeldatud funktsioon ei toimi igalpool samamoodi?). Open-with puhul õnneks seda jama pole. Jah, need pisasjad on mulle olulised! See asi toimis enne paremini, nüüd ei toimi enam kui programm ise kenasti sult veel küsib, et kas võtame vaikimisi avamise õigused endale. Nüüd pean eraldi käsitsi menüüsügavikes käima paika panemas, wtf? Sellest kogu mu selle teemaline postitus, kas tõesti ei saanud aru?

Aastaid ja aastaid on tundmatute laiendite avamise õigused antud esimesele installitavale programmile mis neid käsitleda oskab ja soovib, nüüd siis pean käsitsi eraldi tegema igale programmile need õigused - wtf? (kordan iseenest, et oleks ikka arusaadav!!) 99.9% arvutikasutajatest satuks koheselt segadustesse.

--------------

Aga build 10586 ja tänaste katsetuste järgi tekkis tunne, et vana Samba networking on ka hullamks aetud (see töötab pidevalt glitchides, et kohe ei näita networks all masinaid võrgus ja ligi pääsemisel käsurealt ütleb, et pole kättesaadav, kuid mitu korda proovides hakkab tööle)

My pc’s on home network are not being seen by windows 10 build 10586

http://wind8apps.com/windows-10-build-10586-issues/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.11.2015 20:41:14 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
KrikU, Vähe sellest aga kellegi meelest Microsoftis on üliturvaline alates Vistast faililaiendeid üldse mitte näidata kasutajale. Ehk siis, kui pahavara tegija tahab enamus arvuteid nakata teeb kenasti EXE faili nii, et ikoon on tekstifaili oma ja kasutaja arvab, et ta avab tekstifaili.

Tegelikult oli juba XP ajal probleemiks, et by default faililaiendeid ei kuvata. Tuli käsitsi määrata Folder Optionsite alt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 11.11.2015 20:46:44 vasta tsitaadiga

KrikU kirjutas:
jägaja kirjutas:
...


Sry, sa ei jaga ööd ega mütsi praeguses kontekstis. See pilt mille sa panid, selle koha viite tõin ma juba esimeses postituses välja...

Ma räägingi, et miks ma peaks neid käsitsi seadistama, kui see näiteks ei kuva enam failidele korrektseid ikoone seejärel (kuvab valgel taustal lapakale pisikeselt keskele - miks duubeldatud funktsioon ei toimi igalpool samamoodi?). Open-with puhul õnneks seda jama pole. Jah, need pisasjad on mulle olulised! See asi toimis enne paremini, nüüd ei toimi enam kui programm ise kenasti sult veel küsib, et kas võtame vaikimisi avamise õigused endale. Nüüd pean eraldi käsitsi menüüsügavikes käima paika panemas, wtf? Sellest kogu mu selle teemaline postitus, kas tõesti ei saanud aru?


Nojah, ma just seda kardangi, et kui iga programmike hakkab ilma küsimata muudatusi tegema siis windows kaua püsti ei seisa.
Ilmselt ei ole ma kõiki probleemikesi ka kohanud veel, mis windowsi all iganes tekkida võivad erinavaid asju installides peale ja maha. icon_wink.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KrikU
HV veteran
KrikU

liitunud: 14.12.2001




sõnum 11.11.2015 20:55:13 vasta tsitaadiga

True that, ilma küsimata on tõesti paha selles mõttes, et tekib rohkem segadust kui üksteise otsa installida programme mis samu failitüüpe söövad. See on olnud kõige varasem ja vanem ning harjumuspärane praktika kuidas windowsi programmid üleüldse toiminud on, kõige viimasena installitud programm ampsab õigused endale icon_smile.gif Uuemad programmid on muidugi viisakamad ja küsivad üle. Microsoft Office on veel vanakooli programm mis ei küsi, ning avab täiesti müstilisi laiendiga failitüüpe millest jälle mina ööd ega mütsi tea icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 12.11.2015 07:33:58 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
KrikU, Vähe sellest aga kellegi meelest Microsoftis on üliturvaline alates Vistast faililaiendeid üldse mitte näidata kasutajale. Ehk siis, kui pahavara tegija tahab enamus arvuteid nakata teeb kenasti EXE faili nii, et ikoon on tekstifaili oma ja kasutaja arvab, et ta avab tekstifaili.


Win 2K tuli asi ka sisse lülitada, see oli vist juba mureks juba ka ME ning 98(SE) puhul, ei mäleta enam icon_redface.gif.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011




sõnum 12.11.2015 08:31:28 vasta tsitaadiga

kuid seda uue brauseri järjehodjatega majandamist pole ikka parandatud.
_________________
#Olen küberkiusamise vastu!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2015 09:31:58 vasta tsitaadiga

El-Fuego kirjutas:
kuid seda uue brauseri järjehodjatega majandamist pole ikka parandatud.
Tuleb ehk tulevikus, kui add-on'id tulevad icon_razz1.gif Ma kuskilt lugesin, et kui tuleb see suur uuendus brauserile, siis tuleb. Momendil on järjehoidjatega majandamine paras pain Edges.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011




sõnum 12.11.2015 09:35:18 vasta tsitaadiga

sirius4k kirjutas:
El-Fuego kirjutas:
kuid seda uue brauseri järjehodjatega majandamist pole ikka parandatud.
Tuleb ehk tulevikus, kui add-on'id tulevad icon_razz1.gif Ma kuskilt lugesin, et kui tuleb see suur uuendus brauserile, siis tuleb. Momendil on järjehoidjatega majandamine paras pain Edges.


Olles lugenud siin ka teisi kommenaater eelnevalt siis hetkel jääb küll mulje, et neil on üsna kiire valu olnud selle uue süsteemi väljalaskmisega.

_________________
#Olen küberkiusamise vastu!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 12.11.2015 10:12:26 vasta tsitaadiga

KrikU kirjutas:
True that, ilma küsimata on tõesti paha selles mõttes, et tekib rohkem segadust kui üksteise otsa installida programme mis samu failitüüpe söövad. See on olnud kõige varasem ja vanem ning harjumuspärane praktika kuidas windowsi programmid üleüldse toiminud on, kõige viimasena installitud programm ampsab õigused endale icon_smile.gif Uuemad programmid on muidugi viisakamad ja küsivad üle. Microsoft Office on veel vanakooli programm mis ei küsi, ning avab täiesti müstilisi laiendiga failitüüpe millest jälle mina ööd ega mütsi tea icon_lol.gif
MSO on ju MS enda tarkvara ja sellele on ka vastavalt tegutsemisvabadust antud. Muude firmade programmeerijad kas ei oska või ei tea kuidas oma tarkvarale sama palju tegutsemisvabadust saada. Ja üldse on see laiendi järgi seoste loomine üsna mitmetahuline asi. On teatud sarnast tüüpi faile mida tahaks harjumuspäraselt ühe (tihti vanema versiooni) programmiga vaikimisi avada ja mõnda teist samatüübilist siiski hoopis teisega. Programmid installi ajal tihti haaravad endale kõik mida vähegi saavad. Ja pärast tuleb ikkagi minna ControlPaneli kaudu asju korrigeerima.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KrisVr
HV Guru

liitunud: 27.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2015 19:03:40 vasta tsitaadiga

http://blogs.windows.com/windowsexperience/2015/11/12/first-major-update-for-windows-10-available-today/

November update, Threshold 2, build 10586, Version 1511...mis iganes peaks nüüd kõigile saadaval olema! icon_razz.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005




sõnum 12.11.2015 21:14:05 vasta tsitaadiga

KrisVr kirjutas:
http://blogs.windows.com/windowsexperience/2015/11/12/first-major-update-for-windows-10-available-today/

November update, Threshold 2, build 10586, Version 1511...mis iganes peaks nüüd kõigile saadaval olema! icon_razz.gif

Tuleb kenasti, mitte Insider masinas thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2015 21:15:19 vasta tsitaadiga

tsitaat:
With Cortana, you can use your device’s pen** to just scribble a note in the Cortana Noteboo

Misasja? Oo
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
masmre
Kreisi kasutaja
masmre

liitunud: 08.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2015 21:22:34 vasta tsitaadiga

Just proovisin updatti ja mulle ei paku küll midagi. Build ikka 10240.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005




sõnum 12.11.2015 21:24:45 vasta tsitaadiga

Ei tia, klõpsasin ca. 20:05 Update nuppu ja
http://prntscr.com/920m9l
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2015 21:46:10 vasta tsitaadiga

Okei, äge...peale updatet enam Samba sharesid vôrgus ei näe...
Otse UNC abil ônnestub küll külge mappida, aga ikkagi... icon_rolleyes.gif

Networki all üldse ühtegi teist masinat peale iseenda ei näe... icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!


viimati muutis Etz 12.11.2015 21:57:30, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 10 üldteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 139, 140, 141 ... 546, 547, 548  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.