|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas oleksid nõus windows 10-t teenusena ostma ehk iga kuu kasutamise eest maksma? |
| Kindlasti mitte |
|
65% |
[ 381 ] |
| Pigem ei |
|
27% |
[ 158 ] |
| Pigem jah |
|
5% |
[ 33 ] |
| Kindlasti jah |
|
1% |
[ 8 ] |
|
| hääli kokku : 580 |
|
| autor |
|
harakas
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.06.2004
|
07.11.2015 23:26:53
|
|
|
| 10586 väljas ja ei näita töölaual enam Insider Preview märget.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
08.11.2015 00:21:34
|
|
|
| harakas kirjutas: |
| 10586 väljas ja ei näita töölaual enam Insider Preview märget. |
See peaks olema TH2
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
08.11.2015 02:22:20
|
|
|
Servud kummuli tõmmatud, tundub: There were some problems installing updates, but we'll try again later. If you keep seeing this and want to search the web or contact support for information, this may help: (0x80240013)
|
|
| tagasi üles |
|
 |
sirius4k
HV veteran

liitunud: 25.09.2005
|
09.11.2015 10:23:40
|
|
|
10586 on nüüd teine build, algusest siis võttes, mis OS-i kapitaalselt pekki keeras mul. Umbes 2-3 minutit saan kasutada ja siis hangub UI täielikult. Cold restart ja uuele ringile. Korra välja logides, mis ka hangus, nägin et GDI+ Window taha jäi asi seisma, seega ma süüdistan vigast GDI+'i Ühe tiiru ei viitsinud kohe sisse logida ja mingi 10 minuti pärast üritasin sisse saada, siis oli asi pekkis.
Igatahes.. peale kuuendat vägisi tehtud restarti, läksin sisse logides kohe Settingutesse ja läks revert eelmise buildi peale.
Nüüd kui meenutada, siis eelmise ikalduva buildiga oli sama probleem. Selle väikse vahega, et seal oli kohe nullist asi kasutuskõlbmatu. Buildi numbrit ei mäleta.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Muhekas
HV Guru

liitunud: 29.10.2011
|
09.11.2015 18:29:44
|
|
|
| Mis värk selle mahainstallimisega on arvutist? Vahet ei ole mis windowsiga tegu kuid peale seda kui oled midagi maha lasknud jääb ikkagi asju masinasse mida ei eemaldata. Poolikud või tühjad kaustad või siis muud sodi?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
sirius4k
HV veteran

liitunud: 25.09.2005
|
10.11.2015 10:43:58
|
|
|
| El-Fuego kirjutas: |
| Mis värk selle mahainstallimisega on arvutist? Vahet ei ole mis windowsiga tegu kuid peale seda kui oled midagi maha lasknud jääb ikkagi asju masinasse mida ei eemaldata. Poolikud või tühjad kaustad või siis muud sodi? |
Tahad äkki täpsustada, mille maha laskmisega ? Modernsete appide ? Tavaliste programmide ? Windowsi versioonide revertimine/upgrade ?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mauro
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.04.2006
|
10.11.2015 10:57:59
|
|
|
| Kaustad võisid olla lukus (mingi programm töötas veel), polnud piisavalt õigusi, kaustad loodud mingi plugina poolt mida uninstaller ei teagi kustutada jne.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Muhekas
HV Guru

liitunud: 29.10.2011
|
10.11.2015 16:29:00
|
|
|
| sirius4k kirjutas: |
| El-Fuego kirjutas: |
| Mis värk selle mahainstallimisega on arvutist? Vahet ei ole mis windowsiga tegu kuid peale seda kui oled midagi maha lasknud jääb ikkagi asju masinasse mida ei eemaldata. Poolikud või tühjad kaustad või siis muud sodi? |
Tahad äkki täpsustada, mille maha laskmisega ? Modernsete appide ? Tavaliste programmide ? Windowsi versioonide revertimine/upgrade ? |
Tavaliste programmide. Kas või siis näiteks selline programm nagu x-fire või siis Teamviewer
| mauro kirjutas: |
| Kaustad võisid olla lukus (mingi programm töötas veel), polnud piisavalt õigusi, kaustad loodud mingi plugina poolt mida uninstaller ei teagi kustutada jne. |
Ok kuid samas ei kuvata mingisugust hoiatust ka, et sulgege see või see enne kui midagi maha installite. Muidugi olen ma tavaliselt enne ikka kõik asjad sulgenud kui midagi teen. Samas ei leia ccleaner ka neid kaustakesi ja jupikesi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
10.11.2015 16:30:42
|
|
|
Tihti jäävad alles kaustad, mis on tekitatud hiljem või sisaldavad faile, mis on sinna tekitatud hiljem. Uninstalliga võetakse maha see, mis originaalis paigaldatakse. Igasugused logid või salvestamiskaustad võivad tõesti ripakile jääda kusagile kasutajaprofiili kausta. Targemad programmid küsivad, kas neid eemaldada või mitte. Isiklikult sellist automaatset kõige uninstallimist ei poolda - eemaldad Photoshopi arvutist ja see otsustab omapäi, et võtaks nüüd töödeldud pildifailide kausta kah manalateele kaasa, kuna see programmiga ju seotud... Feil
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| tagasi üles |
|
 |
sirius4k
HV veteran

liitunud: 25.09.2005
|
10.11.2015 16:34:43
|
|
|
See oleneb siis programmi tootja kasutatavast uninstallerist. Üldjuhul logisid, profiile ja kasutaja enda kootud asju uninstaller ei näpi ja sellest jääb "läbu" maha.
Ise leian, et nii see peakski toimima, seega töötab nagu on ette nähtud
Kui peale programmi edukat uninstalli aga tühi kataloog maha jääb, siis see on nõme ja tegemist kehva uninstalleriga, või kehvade instruktsioonidega vms.
---
krt, aeglane
|
|
| tagasi üles |
|
 |
KrikU
HV veteran
liitunud: 14.12.2001
|
10.11.2015 17:15:35
|
|
|
Nii nii
Esimene clean windows 10 pro install tehtud ja kasutasin win7 pro masina kleepsul olevat võtit, peale netti saamist aktiveerus ära.
en_windows_10_pro_10586_x64_dvd.iso
Selline lahendus on küll igati tore
Ilmselt lähiajal tuleb ka terve posu korrektseid iso-si erinevate keeltega jne.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mauro
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.04.2006
|
10.11.2015 17:28:24
|
|
|
appdata on üks erilisi kohti mida läbustatakse ja ei suudeta korralikult puhastada.
Kui tead mis on ok ja mis pole siis aegajalt käsitsi korra üle käia - cckleanerid ei saa kõigega hakkama.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
10.11.2015 17:40:28
|
|
|
Sai Win10 Enterprise peale pandud. Toimib täitsa kenasti ja GPO kaudu saab telemeetria kah välja lülida. Domeeni kasutamine õnneks pole kohustuslik ja installiprodseduur on samuti peaaegu sama mis tavaversioonil. Seega kui võimalus on kasutada, siis ei maksa karta. Mäletan, et varasemast oli ENT ikka märgatavalt erinev tavaversioionist. Kuna b10586 puhul vesimärki kah pole töölaual, siis pealtnäha ei saa küll aru, et tegu oleks ENT-ga.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hippokrates
HV kasutaja
liitunud: 13.12.2012
|
10.11.2015 18:14:26
|
|
|
| Lasin ka Windows 10 peale, aga miskipärast Delli klaviatuuri integreeritud ID-kaardi lugeja ei taha korralikult toimida. ID-kaardi haldusvahend tunneb küll ID-kaardi ära, aga vot ühegi brauseriga panka jne. ei saa sisse logida. Kas kellelgi on ka saranaseid probleeme olnud? Muidu teine USB ID-kaardi lugejaga töötab korrektselt, aga tahaks töölaual tilulilu koguse miinimumi viia ja seepärast oleks väga huvitatud integreeritud lugeja tööle saamisest.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
sirius4k
HV veteran

liitunud: 25.09.2005
|
10.11.2015 18:23:59
|
|
|
| hippokrates kirjutas: |
| Lasin ka Windows 10 peale, aga miskipärast Delli klaviatuuri integreeritud ID-kaardi lugeja ei taha korralikult toimida. ID-kaardi haldusvahend tunneb küll ID-kaardi ära, aga vot ühegi brauseriga panka jne. ei saa sisse logida. Kas kellelgi on ka saranaseid probleeme olnud? Muidu teine USB ID-kaardi lugejaga töötab korrektselt, aga tahaks töölaual tilulilu koguse miinimumi viia ja seepärast oleks väga huvitatud integreeritud lugeja tööle saamisest. |
Tööl on probleem, et HP klaveris olevas lugejas ei õnnestu ID-kaarti kasutada. Näiteks uus Telekomi leht arvab, et mul on mingi pinpadiga smartcard reader tavalise lugeja asemel ja ma ei saa muidugi PIN-i sisestada, kuna pole kuhugile toksida seda Lauaarvuti küljes olevas generic card readers + smart card reader combo lugejas on OK.
Dell Latitude E5510 läpakas töötab mingil vähesel määral. Osadel saitidel funkab, osadel mitte.
Dell Latitude E7410 läpakas on seni töötanud ideaalselt.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
KrikU
HV veteran
liitunud: 14.12.2001
|
10.11.2015 18:32:01
|
|
|
Veenduge, et device manageris oleks id-kaardi lugeja driveriks "Microsoft Usbccid Smartcard Reader (WUDF)"
Senini see lahendus toimib ja polegi uurinud mis selle probleemi taga reaalselt põhjustab neid jamasi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
hippokrates
HV kasutaja
liitunud: 13.12.2012
|
10.11.2015 18:35:38
|
|
|
| KrikU kirjutas: |
| Veenduge, et device manageris oleks id-kaardi lugeja driveriks "Microsoft Usbccid Smartcard Reader (WUDF)" |
...ja hakkaski tööle! Suurimad tänud!
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
CommandsRef
HV kasutaja
liitunud: 04.09.2002
|
10.11.2015 20:46:35
|
|
|
| KrikU kirjutas: |
Esimene clean windows 10 pro install tehtud ja kasutasin win7 pro masina kleepsul olevat võtit, peale netti saamist aktiveerus ära.
en_windows_10_pro_10586_x64_dvd.iso
|
Mis selle räsi on?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
KrikU
HV veteran
liitunud: 14.12.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
10.11.2015 23:53:37
|
|
|
Kas Windows 7 starter on ka Windows 10 uuenduse poolt toetatud või pole sellised Atom N450 protsessori ja 1GB mäluga pisiarvutid Windows 10 suutelised jooksutama.
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ramones
HV Guru

liitunud: 09.07.2004
|
11.11.2015 00:02:26
|
|
|
Marie, just käis üks sarnase konfiga masin minu käest läbi ja sellele pakkus küll Win 10 upgrade-i. Ma paigaldada ei julgenud
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
11.11.2015 00:07:32
|
|
|
| Ramones kirjutas: |
Marie, just käis üks sarnase konfiga masin minu käest läbi ja sellele pakkus küll Win 10 upgrade-i. Ma paigaldada ei julgenud  |
Siis tuleb ikka ära proovida kui W10 uuendust tõesti pakub, see W7 starter jookseb samuti seal kui tigu, siiani oli parim XP sellistel masinatel.
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
11.11.2015 00:29:41
|
|
|
Marie, ära proovi. Atom prose ise on okei, kuid sellel prosel asuv v GPU on ainult W7 all toetatud.
Kui su arvutis pole just mingit paremat videot siis ei saagi asjast õiget asja. Igatahes vaata, kas W10 uuendusabiline ühilduvust pakub, või mitte.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
11.11.2015 02:43:48
|
|
|
Mingi aeg ühele netbookile panin Win10 peale, mälu võttis vähem ja proset koormas ka vähem, kui Win7. Sellel driverid toimisid, kõikidel ei pruugi toimida, aga eks see ole kõikide laptopidega nii.
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| tagasi üles |
|
 |
Märt.
HV Guru

liitunud: 17.01.2004
|
11.11.2015 06:33:42
|
|
|
| Marie kirjutas: |
| Ramones kirjutas: |
Marie, just käis üks sarnase konfiga masin minu käest läbi ja sellele pakkus küll Win 10 upgrade-i. Ma paigaldada ei julgenud  |
Siis tuleb ikka ära proovida kui W10 uuendust tõesti pakub, see W7 starter jookseb samuti seal kui tigu, siiani oli parim XP sellistel masinatel. |
Seni sellistel on parim olnud siiski mingi li ux, näiteks eeepc peal lubuntu jookseb nobedamalt kui kuuetuumalises kastis win 7 pro.
_________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel." |
|
| tagasi üles |
|
 |
Muhekas
HV Guru

liitunud: 29.10.2011
|
11.11.2015 07:47:19
|
|
|
| wirx kirjutas: |
| Mingi aeg ühele netbookile panin Win10 peale, mälu võttis vähem ja proset koormas ka vähem, kui Win7. Sellel driverid toimisid, kõikidel ei pruugi toimida, aga eks see ole kõikide laptopidega nii. |
Kus juures mul toimivad ka win 7 draiverid ilusti. Ainus probleem on see, et hiireplaat ei taha korralikult toimida ja reageerida. Kuid see oli ka win 7 ga selline
|
|
| tagasi üles |
|
 |
KrikU
HV veteran
liitunud: 14.12.2001
|
11.11.2015 18:28:38
|
|
|
Viimase buidliga olen avastanud, et ikka see sama igikestev probleem mis kõiksugu Windowsitega käinud erineval moel kaasas:
Faililaiendid ja nende assosatiivsus / vaikimisi programm mis teatud laiendeid avab.
Nüüd näiteks ei suuda programmi installimisel (nt. Acrobat DC reader) endale ise seda õigust võtta, vaid tuleb teha paremklik open-with ja siis kindlasti linnuke jätta, et edaspidi meeles oleks ning alles siis toimib. Adobe lausa küsib ise kas ta võtab need õigused üle pdf-e avada, kuid tegelikult ei toimi kui valid 'yes'.
Aga nüüd veidi üldistust ka sel teemal:
OpenOffice ja LibreOffice on ka need programmid mis varasemalt oskavad korraliku segaduse tekitada, eriti peale nende maha installimist nad ei anna seda default õigust tagasi näiteks MS Officele millel need varem olid. Office repair control panelist õnneks aitab. Käsitsi seda faililaiendi kaupa tehes (Control Panel\All Control Panel Items\Default Programs\Set Default Programs\Set Program Associations) tulevad valed ikoonid vastavatele failiaienditele ning kohe on aru saada, et asi ei ole enam puhas ja nii nagu tegelikult mõeldud on.
Aga üleüldiselt ülitüütu on, et seda kuradi asja nad korda ei oska teha, et oleks selge ja arusaadav tehniline protseduur ja väljakujunenenud use case'id nende asjade tarbeks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
11.11.2015 18:39:00
|
|
|
Hmm.
Miks sa sisseehitatud vaikeprogrammide, vaikeseoste jne loomise võimalust ei kasuta?
See on üks võimalus, niiöelda uuest kontrollpaneelist.
http://www.howtogeek.com/223144/how-to-set-your-default-apps-in-windows-10/
Klassikalises kontrollpaneelis on asjad loomulikult samuti olemas.
Juhtpaneel\Programmid\Vaikeprogrammid
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
KrikU
HV veteran
liitunud: 14.12.2001
|
11.11.2015 18:54:48
|
|
|
Sellest kõigest ma ju rääkisin, loe mu postitus uuesti tean hästi, et Modern menüüs on see asi duubeldatud.
Lisaks default apps üldmenüüs on jah olemas picture video browser ja veel mõned asjad, kuid nii elementaarse asja nagu PDF failide vaikeprogrammi valikut ei ole
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
11.11.2015 19:13:58
|
|
|
| Tõenäoliselt jääb asi puudulike õiguste taha - adobel lihtsalt pole piisavalt õigusi. Kui juhtud mõnes masinas värsket installi proovima siis võiksid üritada adobe asju esimestel kordadel (install kaasaarvatud) administraatori režiimis käivitada. Kui see paneb seose paika, siis on asi selge.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
11.11.2015 19:22:15
|
|
|
KrikU, ma lugesin ja ikka ei saanud aru, miks sa ei kasuta sissehitatud võimalusi.
PDF jaoks määrad failitüübi järgi ära, millega seda laiendit avatakse. Võib ka selle paremklikiga määrata linnukese. Vahet pole kustkaudu lähened, vaatenurga küsimus.
Aga automaatset seoste loomist küll ei poolda. See tekitaks kaose.
Kui programmi paigaldad siis küsitakse jah, et kas määrata vaikeprogrammiks office või libreoffice.
Eemaldades vaikeprogrammi, ei tea süsteem enam, mille poole pöörduda. Sellisel juhul määradki uued seosed. Loomulikult käsitsi määrad.
Ja muidugi ei lase windows 10 rakendustel omavolitseda, vaid küsib esmasel käivitamisel üle. Mõistlik lähenemine.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
webromps
HV kasutaja
liitunud: 13.06.2005
|
11.11.2015 19:46:58
|
|
|
| sirius4k kirjutas: |
| hippokrates kirjutas: |
| Lasin ka Windows 10 peale, aga miskipärast Delli klaviatuuri integreeritud ID-kaardi lugeja ei taha korralikult toimida. ID-kaardi haldusvahend tunneb küll ID-kaardi ära, aga vot ühegi brauseriga panka jne. ei saa sisse logida. Kas kellelgi on ka saranaseid probleeme olnud? Muidu teine USB ID-kaardi lugejaga töötab korrektselt, aga tahaks töölaual tilulilu koguse miinimumi viia ja seepärast oleks väga huvitatud integreeritud lugeja tööle saamisest. |
Tööl on probleem, et HP klaveris olevas lugejas ei õnnestu ID-kaarti kasutada. Näiteks uus Telekomi leht arvab, et mul on mingi pinpadiga smartcard reader tavalise lugeja asemel ja ma ei saa muidugi PIN-i sisestada, kuna pole kuhugile toksida seda Lauaarvuti küljes olevas generic card readers + smart card reader combo lugejas on OK.
Dell Latitude E5510 läpakas töötab mingil vähesel määral. Osadel saitidel funkab, osadel mitte.
Dell Latitude E7410 läpakas on seni töötanud ideaalselt. |
Paigaldasin töökaaslasele Win 10. Tal samuti HP klaver ning ka ei teki lahtrit kuhu PIN trükkida. Jookseb ainult mingi timeout bar. Aga avastasin, et kui klaviatuurilt PIN sisestad ja enterit vajutad, siis asi toimib. Lihtsalt ei näe kuidas PINi sisestad. Peab tunde järgi tegema
|
|
| tagasi üles |
|
 |
KrikU
HV veteran
liitunud: 14.12.2001
|
11.11.2015 20:15:52
|
|
|
Sry, sa ei jaga ööd ega mütsi praeguses kontekstis. See pilt mille sa panid, selle koha viite tõin ma juba esimeses postituses välja...
Ma räägingi, et miks ma peaks neid käsitsi seadistama, kui see näiteks ei kuva enam failidele korrektseid ikoone seejärel (kuvab valgel taustal lapakale pisikeselt keskele - miks duubeldatud funktsioon ei toimi igalpool samamoodi?). Open-with puhul õnneks seda jama pole. Jah, need pisasjad on mulle olulised! See asi toimis enne paremini, nüüd ei toimi enam kui programm ise kenasti sult veel küsib, et kas võtame vaikimisi avamise õigused endale. Nüüd pean eraldi käsitsi menüüsügavikes käima paika panemas, wtf? Sellest kogu mu selle teemaline postitus, kas tõesti ei saanud aru?
Aastaid ja aastaid on tundmatute laiendite avamise õigused antud esimesele installitavale programmile mis neid käsitleda oskab ja soovib, nüüd siis pean käsitsi eraldi tegema igale programmile need õigused - wtf? (kordan iseenest, et oleks ikka arusaadav!!) 99.9% arvutikasutajatest satuks koheselt segadustesse.
--------------
Aga build 10586 ja tänaste katsetuste järgi tekkis tunne, et vana Samba networking on ka hullamks aetud (see töötab pidevalt glitchides, et kohe ei näita networks all masinaid võrgus ja ligi pääsemisel käsurealt ütleb, et pole kättesaadav, kuid mitu korda proovides hakkab tööle)
My pc’s on home network are not being seen by windows 10 build 10586
http://wind8apps.com/windows-10-build-10586-issues/
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
11.11.2015 20:41:14
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| KrikU, Vähe sellest aga kellegi meelest Microsoftis on üliturvaline alates Vistast faililaiendeid üldse mitte näidata kasutajale. Ehk siis, kui pahavara tegija tahab enamus arvuteid nakata teeb kenasti EXE faili nii, et ikoon on tekstifaili oma ja kasutaja arvab, et ta avab tekstifaili. |
Tegelikult oli juba XP ajal probleemiks, et by default faililaiendeid ei kuvata. Tuli käsitsi määrata Folder Optionsite alt.
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
11.11.2015 20:46:44
|
|
|
| KrikU kirjutas: |
Sry, sa ei jaga ööd ega mütsi praeguses kontekstis. See pilt mille sa panid, selle koha viite tõin ma juba esimeses postituses välja...
Ma räägingi, et miks ma peaks neid käsitsi seadistama, kui see näiteks ei kuva enam failidele korrektseid ikoone seejärel (kuvab valgel taustal lapakale pisikeselt keskele - miks duubeldatud funktsioon ei toimi igalpool samamoodi?). Open-with puhul õnneks seda jama pole. Jah, need pisasjad on mulle olulised! See asi toimis enne paremini, nüüd ei toimi enam kui programm ise kenasti sult veel küsib, et kas võtame vaikimisi avamise õigused endale. Nüüd pean eraldi käsitsi menüüsügavikes käima paika panemas, wtf? Sellest kogu mu selle teemaline postitus, kas tõesti ei saanud aru? |
Nojah, ma just seda kardangi, et kui iga programmike hakkab ilma küsimata muudatusi tegema siis windows kaua püsti ei seisa.
Ilmselt ei ole ma kõiki probleemikesi ka kohanud veel, mis windowsi all iganes tekkida võivad erinavaid asju installides peale ja maha.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
KrikU
HV veteran
liitunud: 14.12.2001
|
11.11.2015 20:55:13
|
|
|
True that, ilma küsimata on tõesti paha selles mõttes, et tekib rohkem segadust kui üksteise otsa installida programme mis samu failitüüpe söövad. See on olnud kõige varasem ja vanem ning harjumuspärane praktika kuidas windowsi programmid üleüldse toiminud on, kõige viimasena installitud programm ampsab õigused endale Uuemad programmid on muidugi viisakamad ja küsivad üle. Microsoft Office on veel vanakooli programm mis ei küsi, ning avab täiesti müstilisi laiendiga failitüüpe millest jälle mina ööd ega mütsi tea
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Märt.
HV Guru

liitunud: 17.01.2004
|
12.11.2015 07:33:58
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| KrikU, Vähe sellest aga kellegi meelest Microsoftis on üliturvaline alates Vistast faililaiendeid üldse mitte näidata kasutajale. Ehk siis, kui pahavara tegija tahab enamus arvuteid nakata teeb kenasti EXE faili nii, et ikoon on tekstifaili oma ja kasutaja arvab, et ta avab tekstifaili. |
Win 2K tuli asi ka sisse lülitada, see oli vist juba mureks juba ka ME ning 98(SE) puhul, ei mäleta enam .
_________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel." |
|
| tagasi üles |
|
 |
Muhekas
HV Guru

liitunud: 29.10.2011
|
12.11.2015 08:31:28
|
|
|
| kuid seda uue brauseri järjehodjatega majandamist pole ikka parandatud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
sirius4k
HV veteran

liitunud: 25.09.2005
|
12.11.2015 09:31:58
|
|
|
| El-Fuego kirjutas: |
| kuid seda uue brauseri järjehodjatega majandamist pole ikka parandatud. |
Tuleb ehk tulevikus, kui add-on'id tulevad Ma kuskilt lugesin, et kui tuleb see suur uuendus brauserile, siis tuleb. Momendil on järjehoidjatega majandamine paras pain Edges.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Muhekas
HV Guru

liitunud: 29.10.2011
|
12.11.2015 09:35:18
|
|
|
| sirius4k kirjutas: |
| El-Fuego kirjutas: |
| kuid seda uue brauseri järjehodjatega majandamist pole ikka parandatud. |
Tuleb ehk tulevikus, kui add-on'id tulevad Ma kuskilt lugesin, et kui tuleb see suur uuendus brauserile, siis tuleb. Momendil on järjehoidjatega majandamine paras pain Edges. |
Olles lugenud siin ka teisi kommenaater eelnevalt siis hetkel jääb küll mulje, et neil on üsna kiire valu olnud selle uue süsteemi väljalaskmisega.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
12.11.2015 10:12:26
|
|
|
| KrikU kirjutas: |
True that, ilma küsimata on tõesti paha selles mõttes, et tekib rohkem segadust kui üksteise otsa installida programme mis samu failitüüpe söövad. See on olnud kõige varasem ja vanem ning harjumuspärane praktika kuidas windowsi programmid üleüldse toiminud on, kõige viimasena installitud programm ampsab õigused endale Uuemad programmid on muidugi viisakamad ja küsivad üle. Microsoft Office on veel vanakooli programm mis ei küsi, ning avab täiesti müstilisi laiendiga failitüüpe millest jälle mina ööd ega mütsi tea  |
MSO on ju MS enda tarkvara ja sellele on ka vastavalt tegutsemisvabadust antud. Muude firmade programmeerijad kas ei oska või ei tea kuidas oma tarkvarale sama palju tegutsemisvabadust saada. Ja üldse on see laiendi järgi seoste loomine üsna mitmetahuline asi. On teatud sarnast tüüpi faile mida tahaks harjumuspäraselt ühe (tihti vanema versiooni) programmiga vaikimisi avada ja mõnda teist samatüübilist siiski hoopis teisega. Programmid installi ajal tihti haaravad endale kõik mida vähegi saavad. Ja pärast tuleb ikkagi minna ControlPaneli kaudu asju korrigeerima.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
KrisVr
HV Guru
liitunud: 27.08.2008
|
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
12.11.2015 21:14:05
|
|
|
Tuleb kenasti, mitte Insider masinas
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mauro
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.04.2006
|
12.11.2015 21:15:19
|
|
|
| tsitaat: |
| With Cortana, you can use your device’s pen** to just scribble a note in the Cortana Noteboo |
Misasja? Oo
|
|
| tagasi üles |
|
 |
masmre
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.02.2004
|
12.11.2015 21:22:34
|
|
|
| Just proovisin updatti ja mulle ei paku küll midagi. Build ikka 10240.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
12.11.2015 21:46:10
|
|
|
Okei, äge...peale updatet enam Samba sharesid vôrgus ei näe...
Otse UNC abil ônnestub küll külge mappida, aga ikkagi...
Networki all üldse ühtegi teist masinat peale iseenda ei näe...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
viimati muutis Etz 12.11.2015 21:57:30, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
|