praegune kellaaeg 27.06.2026 16:30:17
|
|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
29.10.2015 11:18:46
|
|
|
olavsu1, defineeri ausus...
Kõikvõimalikud kartellid ja "kokkulepped" tekitavad vabaturule ebaefektiivsust. Ebaefektiivsus tekitab võimaluse teha ise täpselt sama efektiivsemalt ehk sa saad müüa odavamalt jäädes jätkuvalt kasumisse...
Kas tõesti on meil nii palju inimesi, kes ei mõista kõige lihtsamat vabaturu süsteemi?
Maldur, kui ma tahan elionilt kuu peale internetti ja sellest keeldutakse, pole tegemist diskrimineerimisega! Tule taevas appi... (ja lõpeks, kliendi teenindamisest keeldumine on taas ebaefektiivsus, mida sina saad oma loodava ettevõttega ära kasutada)
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. 
viimati muutis jnt 29.10.2015 11:21:32, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
29.10.2015 11:24:36
|
|
|
jnt, suhtumine, et mis pole keelatud on lubatud, teenib rohkem röövkapitalismi huve ja see pole kindlasti ainult minu erapoolik arvamus. Selise retoorikaga päästavad pigem advokaadid kohtus pätte aga kultuursele majandamisele see kindlasti ei viita. Iga kodanik maksab riigile makse ja annab päris mitmel muul moel panuse riigi arengusse, seega on täiesti normaalne eeldada, et ta ei pea iga kord ettevõtlust alustama, kui midagi riigis ei toimi. Kapitalism ja vabaturg ei ole omaette pühad lehmad ertit, kui nad ei teeni üldsuse huve vaid üksikute privilegeeritud skeemitajate omi. Antud projekti mõte oli siiski midagi muud, kui praeguseks on välja kujunenud, seega ma leian, et tädi Maalil on täiesti õigus küsida, kus tema internet on ja seejuures vaadata otsa just operaatoritele, mitte kellelegi teisele ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
29.10.2015 11:26:05
|
|
|
DigeBeni, kui me hakkame evima mõtet, et kehtivad seadused, mis pole seadused ja kuskil on reeglid, mis pole kirjas, siis ei jõua me selle mõttega mitte kuskile peale selle, et kõik arvavad, et kõik teised on kriminaalid. Kehvemal juhul jõuame anarhiani välja...
Vabaturg sõna otseses mõttes ainult ühiskonda teenibki.
Aga räägi veel priviligeerituks olemisest, mille sina välja tood ja mis on absoluutselt vabaturu teema väline jutt, kuid sa üritad jubedalt mulle asjaga kuidagi ära panna. (Ilmselgelt sa ei tea, mis asi on vabaturg, muidu sa selliseid tobedaid näiteid ei tooks)
Eriti naljakas on see, kuidas sa ei ole pihta saanud, et see, mis toimub praegu ELASA'ga, on täielik BS... muu hulgas ka vabaturu põhimõtete järgi. Aga taaskord, sa üritad justkui diskrediteerida vabaturu ideed selle sama, vabaturuga mitte seotud jamaga.
EDIT: Aga see on üldse vale teema selle kõige jaoks. Majandusteema on siin foorumis olemas. Ma küll vabas mikris hetkel ei kirjuta, kuid usun, et on teisigi, kes võivad sind majandusalaselt valgustada. (Kui ise-õppimine mingil põhjusel raskendatud sul on)
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. 
viimati muutis jnt 29.10.2015 11:28:10, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
29.10.2015 11:27:26
|
|
|
| jnt kirjutas: |
| Maldur, kui ma tahan elionilt kuu peale internetti ja sellest keeldutakse, pole tegemist diskrimineerimisega! Tule taevas appi... |
Ei, taevas ei tule appi. Sellise soovi korral määrab asja ainult hind mida oled nõus välja käima ja tegemist on erilahendusega (ilma irooniata). Kui soovid aga sinna toodet füüsilise optikakiuga, siis keeldutakse kuna seda pole kuhugi toetada.
Ma ei hakka teoretiseerima kas Elionil on meeskonnas pädevaid inimesi seda lahendamaks, kuid eestlaste hulgas on küll (ja nad muide teevadki seda (kahjuks mitte Eestis)).
Kartellid tekitavadki vabaturule ebaeffektiivsust, kuid kartelli liikmetele hoopis lisatulu. Kapitalismuse eeskõnelejana peaksid teadma et just ja ainult tulu huvitab ettevõtjat, mitte (müütiline) vabaturg.
viimati muutis Maldur 29.10.2015 11:29:07, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
29.10.2015 11:28:35
|
|
|
| jnt kirjutas: |
olavsu1, defineeri ausus...
Kõikvõimalikud kartellid ja "kokkulepped" tekitavad vabaturule ebaefektiivsust. Ebaefektiivsus tekitab võimaluse teha ise täpselt sama efektiivsemalt ehk sa saad müüa odavamalt jäädes jätkuvalt kasumisse...
Kas tõesti on meil nii palju inimesi, kes ei mõista kõige lihtsamat vabaturu süsteemi?
Maldur, kui ma tahan elionilt kuu peale internetti ja sellest keeldutakse, pole tegemist diskrimineerimisega! Tule taevas appi... (ja lõpeks, kliendi teenindamisest keeldumine on taas ebaefektiivsus, mida sina saad oma loodava ettevõttega ära kasutada) |
jnt, kas sa nimetad vabaturuks seda olukorda, mille on suurtest operaatoritest koosnev kartell loonud? Mille tulemusena on osavalt välditud konkurentide turule tulemist? Võib-olla peaksid ise natuke hoogu maha võtma ja mõtisklema nende mõistete tegeliku olemuse üle, mitte laskma enda arusaama looritada väärastunud reaalsusel ...
_________________

viimati muutis DigeBeni 29.10.2015 11:31:11, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
29.10.2015 11:30:59
|
|
|
DigeBeni, sa ei räägi vabaturust... aga see on antud juhul teemaväline ka.
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
29.10.2015 11:36:33
|
|
|
| jnt kirjutas: |
| DigeBeni, sa ei räägi vabaturust... aga see on antud juhul teemaväline ka. |
... aga seda ma silmas peangi, antud juhul räägime konkreetsest olukorrast, mitte kapitalismist või vabaturust üldiselt. Praegusel juhul on minu hinnangul operaatorid läinud üle piiri, ajanud käe sügavale riigi taskusse, loonud oma kartelliga lausa uue turutõkke, kuid ei soovi kõige vähemalgi määral projektis, kus nad ise osalevad, selle lõppeesmärgile kaasa aidata rohkem, kui otsesed ärihuvid väga piiratud ulatuses motiveerivad ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
29.10.2015 11:39:47
|
|
|
DigeBeni, olen selles osas sinuga algusest peale absoluutselt nõus olnud. (Küll vaid nüansiga, et minu arust on ELASA ise pandud valesti kokku. Kui riik pakkus sellist võimalust, oleks loll olnud see mitte vastu võtta. Ehk ma süüdistaks riiki rohkem, ettevõte kasutas vaid pakutud võimalust.)
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
29.10.2015 11:45:41
|
|
|
| jnt kirjutas: |
DigeBeni, olen selles osas sinuga algusest peale absoluutselt nõus olnud. (Küll vaid nüansiga, et minu arust on ELASA ise pandud valesti kokku. Kui riik pakkus sellist võimalust, oleks loll olnud see mitte vastu võtta. Ehk ma süüdistaks riiki rohkem, ettevõte kasutas vaid pakutud võimalust.) |
Et riik lausa täiesti omal algatusel pakkus? Või äkki hoopiski räpaseid ärakonnasisesid suhteid kasutades sokutati vastav projekt teostusse.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
29.10.2015 11:48:27
|
|
|
Mnator, riik pole süüdi, et neil on tööl ostetavad tegelased, kes raha riigi siseselt riigist välja kandivad? Ma süüdistaks riiki ja võimalusel ajaks sisekontrolli kaela, kui sellised asjad toimuvad... (Aga lõpp-tulemus oli see, et riik tekitas võimaluse ettevõtetele)
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
29.10.2015 11:48:48
|
|
|
| olavsu1 kirjutas: |
| Sest missugusest kartellist välisühendus tuleb ja kas sind sinna võetakse. |
See küsimus muide on täiesti põhjendatud et kas "sinna" võetakse. Ega ei võeta küll, ma ütleks et välisühenduste maailmas käib veel omaette maailm millest enamik ei tea ja mõnigi ei taha midagi teada. See teoreetiline alustav väike-ettevõtja kes sooviks tulla turule pakkuma viimast miili koos parema klienditeenindaja meeleoluga, ei saa kuidagi oma otsa välja, vaid peab leppima suurema teenusepakkuja pakutavaga. Mõelge kui palju on näiteks eri nimedega teenusepakkujaid maakondades, aga kui teete sealt speedtesti, näete et tegemist on Televõrguga (neid segadust tekitavad screenshotte on siin HV's ka piisavalt olnud Kõu aegadel )...
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
29.10.2015 13:09:49
|
|
|
| jnt kirjutas: |
| Mnator, riik pole süüdi, et neil on tööl ostetavad tegelased, kes raha riigi siseselt riigist välja kandivad? Ma süüdistaks riiki ja võimalusel ajaks sisekontrolli kaela, kui sellised asjad toimuvad... (Aga lõpp-tulemus oli see, et riik tekitas võimaluse ettevõtetele) |
Kui just riik on süüdi, siis oled ka sina automaatselt süüdi kuna ka sina oled osa riigist
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
29.10.2015 13:32:12
|
|
|
Mnator, olen nõus selle vastutuse siis võtma ja proovin järgnevatel valimistel targem olla. (Iga rahvas on oma valitsejaid väärt)
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
29.10.2015 13:51:01
|
|
|
Jutt läheb teemast välja, äri kui sellise olemuse üle arutlemiseks.
| ot: |
jnt, ausus on see, et ei tee pättusi siis, kui pättuste tegemine on võimalik ja vahelejäämist pole karta. Tõstku need käsi, kes on sellised. Ainult nende käed tõusevad, kes teavad et nende puhul ei saa kehtivate (raskete kilekottidega ostetud) seaduste järgi tõestada vastupidist (JOKK). Seadusi tehaksegi ainult selleks, et kindlustada turg vaid endale ja teha konkurendile samale turule sisenemine väga tülikalt raskeks. Ajakirjandus on näiteid täis.
| tsitaat: |
| Ebaefektiivsus tekitab võimaluse teha ise täpselt sama efektiivsemalt ehk sa saad müüa odavamalt jäädes jätkuvalt kasumisse... |
Kartell ja ebaefektiivne?? Te olete vist elukauge.
Missugune kartell jätab ennast ja oma turgu võimaliku konkurendi vasta kaitsmata? Nendel sellidel on terve kari advokaate, kes taolise kaitse nimel vaeva näevad. Kui advokaatidest konkurendi tõrjumisel abi pole siis leitakse muud vahendid, alustades süstemaatilistest diversioonidest kuni salamõrtsukateni välja. Nagu poleks selliseid juhtumeid olnud.
Antud juhul on väga hästi näha, kuidas ELASA liikmed asuvad kenasti ringkaitsesse. Kõikide ELASA osaliste advokaadid näevad vaeva, et mida ja kuidas Olav Harjo väidetele vastata, et õigus ikka neile jääks. Kui advokaadid Olav Harjo paikapanemisel (loe: luukerede otsimisel) hätta jäävad, tekib risk, et tema tervisega juhtub midagi hullu.
| tsitaat: |
kõik arvavad, et kõik teised on kriminaalid.
|
Nad ongi, tuleb ainult veenvalt tõestada, kas on või ei ole. Pole ulmefilme vaadanud?
Juba oma äri alustamise õpikust jäi selline mulje, äritegemine tähendab alatuste tegemist nõnda, et tegevus ei paista kehtivate seaduste järgi alatustena. Ükskõik mis nood arvavad, kelle istumiseks kasutatav kehaosa, mulda saab lükatud.
Lõpptulemus on selline, et väiksed tegijad ei saa konkureerida, teenused kallimad ja kehvemate omadustega. Ja need, kes võiksid röövärikad paikapanna, ei tule "võõrasse liivakasti".
|
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
29.10.2015 14:31:48
|
|
|
| CnZ kirjutas: |
Sellele tuli vastus mingil määral:
http://pluss.postimees.ee/3378627/kiire-internet-tekitas-suure-tuli
«Minu ja ka kõikide teiste töötajate töötamine ELASA tütarfirmas oli nõukogu enda otsus,» pareeris süüdistuse Harjo. «Samuti on nõukogu kinnitanud kõik aruanded, kus on olnud sees kõik mulle makstud tasud. Seega on väide, et nõukogu ei teadnud, et ma töötasin ELASA tütarfirmas või et nõukogu ei teadnud, kui palju ma tasu saan, kindlasti vale. Samuti on vale väide, et mul puudus leping.» |
Ma arvan et seesugust olukorda tõesti ei saanud olla et juhatus töötas sai palka ilma lepingu ja nõukogu teadmiseta, ilma dokumentaalse jäljeta. Kui oli, siis kus see nõukogu siis kogu selle aja magas? Kas see magamine ise juba pole kuritegelik lohakus?
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kussu
HV veteran

liitunud: 18.12.2002
|
29.10.2015 15:24:22
|
|
|
http://pluss.postimees.ee/3378627/kiire-internet-tekitas-suure-tuli
Täisartikkel spoileris!
Spoiler 
| tsitaat: |
Illusioonid Eesti internetivõrgustiku harmoonilisest laienemisest purunesid 17. oktoobril, kui paljude Eesti IT-arengu eest vastutajate ja meediaettevõtete kirjakasti laekus pressiteade Eesti Lairiba Arenduse Sihtasutuselt (ELASA).
Sõnum ise oli pealtnäha lihtne ja lakooniline: sihtasutuse nõukogu ja selle juhatuse ainus liige Olav Harjo ei saa enam omavahel läbi ning seetõttu lähevad nende teed jaanuari lõpus lahku. Tõenäoliselt oli teade poolte vahel kokku lepitud, kuid Harjo lihtsalt niisama igavalt lahkuda ei kavatsenud.
Imestus selle üle, kuidas küll kõik Euroopa Liidu vastava abiprojekti rahad ikka ja jälle ühe sihtasutuse – ELASA – kätte langevad ja miks hea internet kuidagi tarbijateni ei jõua, oli kestnud muidugi aastaid. Sihtasutuse, mille on moodustanud siinsed suuremad telekommunikatsiooniettevõtted, et EstWini egiidi all vedada interneti põhimagistraalideks olevad valguskaablid üle kogu Eesti ja sealhulgas ka oma mobiilimastideni, et läbi nende mobiilset andmesidet lõpptarbijatele pakkuda – loomulikult tasu eest.
«Nii ei saa võrku edasi arendada. Loodan, et see minu teade vähemalt alustab diskussiooni ning võib-olla võetakse seekord ka midagi ette,» selgitas Harjo eile oma motiive Postimehele. Tüli läks koguni nii suureks, et ELASA nõukogu eesotsas Elisa esindaja Andrus Kaarelsoniga vaatas oma otsuse üle ja vabastas Harjo sihtasutuse juhataja ametist juba eilsest.
Aga tagasi teate enda juurde – milliseid revolutsioonilisi sõnumeid Harjo siis ikkagi avalikkuse ette paiskas? Tema peamine mõte oli lihtne: EstWini võrgu rajamisega ei lahendata kuidagi projekti eesmärki – luua maal elavatele ja töötavatele inimestele kiire internetiühendus – ning selle asemel ehitatakse maksumaksja raha eest Eesti rikkamatele firmadele magistraalvõrku, mida nad turuolukorda arvestades ka ilma maksumaksja rahata teeksid.
«ELASAs domineerivad ärihuvid, mis ei arvesta Eesti tegelike vajadustega,» läks Harjo veelgi kaugemale. Tema hinnangul tuleb Eesti internetiseerituse eest vastutaval majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumil (MKM) nüüd kiiresti jalad kõhu alt välja võtta ja leida põhjused, miks vaatamata tohutute magistraalvõrkude rajamisele ei pakuta jätkuvalt kodudele ja ettevõtetele maapiirkondades kiireid internetiühendusi.
MKMi sideosakonna juhataja Tõnu Nirk ütles etteheidet kommenteerides, et mobiilimastide ühendamine baasvõrguga ei ole olnud eesmärk omaette, vaid on olnud üks täiendav meede, et pakkuda kogu Eesti territooriumil kiiret mobiilset internetti.
«See on praeguste võimaluste juures kõige otstarbekam viis maapiirkondade lõpptarbijatele internetiühenduse pakkumiseks,» lausus Nirk.
Harjo tõi välja ka põnevaid arve seoses telekommunikatsioonifirmade investeeringutega: ELASA asutamisel investeerisid kõik asutajad sellesse kokku pool miljonit eurot, kogu EstWini võrgu väljaehitamine läheb kehtivate plaanide kohaselt maksma aga ligi 74 miljonit eurot, mis tuleb suures osas riigi käest.
«See tähendab, et ELASA asutajad saavad poole miljoni euro eest 74 miljonit eurot maksva võrgu, ehk nende investeering kasvab 148 korda!» lausus Harjo. Tema sõnul, kui juhtub, et ELASA peaks mingil põhjusel kunagi likvideeritama, siis vastavalt põhikirjale jaotatakse kogu vara asutajate ehk telekommunikatsioonifirmade vahel ära.
Kõige enam vajab EstWini kaablite viimist oma mobiilimastidesse Harjo sõnul just Elisa, kuna Eesti Telekomil ja Tele2-l on osaliselt olemas ka oma võrk.
Mobiilsideoperaatorid sihtasutuse endise juhi kriitikat eile kommenteerida ei soovinud, kuna kokkuleppe kohaselt pidi see roll jääma nõukogu esimehe Andrus Kaarelsoni õlule.
Kaarelsoni sõnum oli eile üheselt selge: Olav Harjo on küll teinud EstWini võrgu arendamisel palju tööd, on aga pärast usalduse kaotamist hakanud esitama valesüüdistusi.
Ta ei näinud EstWini seisu ka sugugi mustades toonides, kuna «sadades alevites ja külades on tänu ELASA optikale kümned tuhanded kodud varustatud kaasaaegsete teenustega».
ELASA projekt on liikunud Kaarelsoni sõnul planeeritud rada pidi. «Praegu ehitatav interneti magistraalvõrk on tulevase last-mile’i väljaehitamise aluseks ja seda võimalust on omavalitsused ka kasutama asunud,» ütles ta.
Tüli tegeliku põhjusena nimetas ta asjaolu, et Harjo olevat endale nõukogu teadmata ja ilma lepinguta ELASA tütarettevõttes töötades plaanitust rohkem palka maksnud.
«Minu ja ka kõikide teiste töötajate töötamine ELASA tütarfirmas oli nõukogu enda otsus,» pareeris süüdistuse Harjo. «Samuti on nõukogu kinnitanud kõik aruanded, kus on olnud sees kõik mulle makstud tasud. Seega on väide, et nõukogu ei teadnud, et ma töötasin ELASA tütarfirmas või et nõukogu ei teadnud, kui palju ma tasu saan, kindlasti vale. Samuti on vale väide, et mul puudus leping.»
KOMMENTAAR
Taavi Kotka
majandusministeeriumi asekantsler
Kui valguse kõrvale ühtegi kiiremat andmeedastusmeetodit ei leiutata, siis jääb see võrk kestma meil aastakümneteks, kui mitte aastasadadeks. Võtame praegu kasutusele vaid murdosa – võrk on loodud suure varuga ning oluliselt suuremate võimsuste jaoks. Teeme oma baasvõrgud korda, et tulevikus oleks see asjade internetiks ja teisteks uuendusteks valmis. Ka meie seadusruum oli ebakvaliteetne ja ei võimaldanud odavalt ning keerukate projektikooskõlastusteta kaableid hoonetesse vedada. Just seepärast panimegi rõhu õhku, kuna see on lihtsalt soodsam. Sellega oleme lahendanud ära oma põhiprobleemi ja loonud väga kiire mobiilse interneti kõikjale Eestisse. |
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
29.10.2015 15:58:19
|
|
|
olavsu1, läheb jah ot'ks, seega vastan väga lühidalt.
| ot: |
Ausus on seaduses kirjas. Kui sa lubad juhtuda sellel, et on olemas mingid reeglid, mis ei ole seaduses, siis ma teen ka kohe praegu reegli: Kõik, kes vastavad siin teemas edaspidi, peavad mulle maksma 100€. Ma isiklikult arvan, et see on aus. Ja sa oled kriminaal, kui sa seda ausat reeglit ei täida. (Seadus ju ei tähenda midagi sinu kirjelduse järgi)
Mis on kartelli tulem? Kõrgem hind tarbijale. Mis on ebaefektiivsus? Ebaoptimaalne toote/teenuse hind tarbijale. Kust tekib sinu ja minu jaoks võimalus? Tee oma ettevõte, mis pakub optimaalse (ehk odavama) hinnaga sama teenust/toodet. |
Võiks üldiselt sellele ot'le joone alla tommata.
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alartt
HV kasutaja
liitunud: 05.01.2006
|
29.10.2015 16:46:20
|
|
|
Kõik mastid riigiraha eest valguskaablitega ühendada. Siis 4g õhunetti müüa näpuotsaga
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
borru
HV veteran

liitunud: 21.12.2003
|
29.10.2015 17:52:24
|
|
|
| Sai suvel Juminda tipus käidud. Seal oli selle kaabli panek pooleli just. Paistis, et pea iga talo väravas oli ots üles tõmmatud.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Uhuu
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2004
|
29.10.2015 19:04:45
|
|
|
| tsitaat: |
«See tähendab, et ELASA asutajad saavad poole miljoni euro eest 74 miljonit eurot maksva võrgu, ehk nende investeering kasvab 148 korda!» lausus Harjo. Tema sõnul, kui juhtub, et ELASA peaks mingil põhjusel kunagi likvideeritama, siis vastavalt põhikirjale jaotatakse kogu vara asutajate ehk telekommunikatsioonifirmade vahel ära.
|
Kas ma olen ainuke, kellele tundub et see on puhas kuld?
Võiks paralleele tõmmata skeemiga, kus riigikogulasele kingitakse lisaks töötasule ka auto.
_________________ Windows ei ole viirus, viirus teeb midagi... |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wiinanina
HV kasutaja
liitunud: 27.02.2003
|
29.10.2015 19:32:53
|
|
|
| borru kirjutas: |
| Sai suvel Juminda tipus käidud. Seal oli selle kaabli panek pooleli just. Paistis, et pea iga talo väravas oli ots üles tõmmatud. |
Kas seal on peale radari t6esti veel midagi yhendatud???
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
surender007
HV kasutaja

liitunud: 13.09.2002
|
29.10.2015 19:39:53
|
|
|
| no päris nii hull ikka asi pole. Vaevalt et riigikogulane sulle autot laenab väikse raha eest. Estwini kaabli kiudu saavad kõik firmad ja eraisikud rentida. Tasuta lõunaid pole olemas. Telekomi firmad maksavad elasale optika kasutamise eest renti, huvitav mis selle raha eest tehakse?
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
a1
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.07.2002
|
29.10.2015 20:35:35
|
|
|
| Uhuu kirjutas: |
| tsitaat: |
«See tähendab, et ELASA asutajad saavad poole miljoni euro eest 74 miljonit eurot maksva võrgu, ehk nende investeering kasvab 148 korda!» lausus Harjo.
|
Kas ma olen ainuke, kellele tundub et see on puhas kuld? |
Mulle tundub, et siin on mingi lünk vahel.
Minuteada eeldavad sellised projektid omafinantseeringut. 85% on jutuks olnud toetuse maht. Minu küsimus, kuskohast see ülejäänud 15% tuli, kui see riigi või abimeetmest ei tulnud? 148x kahaneb kiirelt väiksemaks!
Teisalt, kullaauku märkavad paljud, aga realiseerida oskavad seda millegipärast väga vähesed. Milles probleem? Abimeetmed on kõigile lahti, aga kus on tormijooks neile?
Täiesti ilmselge, et hajaasustuse optikaga ühendamist ei saa iial olema, see maksab lihtsalt liiga palju.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netmaster
HV kasutaja

liitunud: 21.08.2004
|
30.10.2015 00:44:26
|
|
|
| tsitaat: |
| Minu küsimus, kuskohast see ülejäänud 15% tuli, kui see riigi või abimeetmest ei tulnud? |
Sa seda ELASA pihtimust ikka lugesid?
Mina sain nii aru, et ülejäänu laenas ELASA pangast plaaniga hakata seda renditasudest tagasi maksma. See andis omakorda hoovad asutajaliikmete kätte, kes ütlesid, et kui te tahate, et neid kiude keegi üldse lähimas tulevikus rendiks, siis (piltlikult öeldes) ehitate täpselt sinna, kuhu me tahame, nii nagu me tahame ja selles järjekorras, nagu me tahame. Iseenesest mõista, et kui ELASA oleks näiteks pannud kaabli sinna, kus on tegelik turutõrke piirkond, aga pole masti või olemasolevat vasevõrku, oleks tekkinud oht, et lõpuks ei maksakski keegi renti. Seega, ehitati sinna, ja ainult sinna, kus see oli asutajaliikmetele kasulik. Esmapilgul muidugi mõistlik business, aga teisalt on riik suures osas lihtsalt raha tuulde loopinud ja olnud ikka tõeline äpu omapoolsete tingimuste seadmisel. Tulemuseks on see, et seal, kus on tegelikult turutõrke piirkond, ei pruugi kaablit olla ja keegi ei saa seal midagi pakkuda, ei praegu, ega tulevikus. Kui neid projekte vaadata, siis on kuhjaga selliseid, kus kaabel jookseb asulatest mööda, läbi tühermaa ja lihtsalt lõpeb mobiilimasti all, sest nii on kellelegi kasulik. Kui riigi rikkaim firma tahab ELASA'ga käest kiudu rentida, ei pea ta tegema mingeid kulutusi, sest ots on täpselt seal, kus ta tahtis. Kui ükskõik kes tahab sama, peab ta tegema ülisuuri kulutusi, kilomeetrite viisi kaablit maha ajades, et üldse selle kiuni jõuda.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
30.10.2015 10:33:40
|
|
|
... eks kogu see teema ongi parimal juhul riikliku projekti kaaperdamine mainitud ettevõtete poolt. Halvimal juhul pole see kunagi olnudki riigi algatus vaid selle skeemi ongi valmis lobistanud needsamad ettevõtted. Kokkuvõttes suurt vahet pole, sest olukord on halb, vaata mis otsast tahad. Kulutatud on meeletu hulk riigi raha selleks, et käputäis ettevõtteid saaks teenida veel suuremaid kasumeid, kui nad juba teenidvad ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RustyZ
HV Guru

liitunud: 20.06.2004
|
30.10.2015 11:57:11
|
|
|
Oota aga ma ei saa aru nagu mis "jonnimine" siin praegu käib.
Algusest peale oli ju jutt, et selle valguskaabli ehitamisega luuakse baasvõrk. Baasvõrgust tarbijani viivad selle erinevad ettevõtted, kes seda võrku rendivad. Keegi ei olegi ju kunagi öelnud, et nad teenust tasuta pakkuma peavad. Kui peaksid, tuleks see riigil kinni plekkida - ehk siis kõik me maksumaksjatena maksaksime ühiselt mõne mehe interneti kasutamise kinni.
See, et mobiilse interneti pakettides on mahupiirangud ei ole üldse praegu siin mingi teema. Kes vähegi midagi võrguehitusest, sagedustest, ribalaiustest ja sellest kuidas sagedusi Eestis jaotatakse ja kui palju keegi saab, teab miks need mahupiirangud pakettidel on ja miks mahupiiranguta js uue mahupiiranguga paketid palju maksavad.
Ei saa süüdistada ka ettevõtteid, kes peaaegu et üldse kaabliühenduste pakkumisega ei tegele selles, et nad pole kaablit kliendini viinud. Ainus, mida saab ette heita on võibolla see, et paljude klientide "liitumistasu" internetiga läheb kole suureks kui tellida omale kaabli vedamine majani. Puudu on riigi ja kaabliinterneti pakkujate koostöö selles osas. Teame ju kõik väga hästi, millised teenusepakkujad kaablit pakuvad ja millised seda teevad vähesel määral või ei tee pea et üldse.
Kõik lähevad selle meediakäraga kaasa aga kui nüüd kaine pilguga vaadata siis on ju nii.
Pealegi - fakt on see et nii head teenuste kvaliteeti kui meil praegu on ei oleks ilma selle projektita. Jah, te räägite siin et osadel firmadel jookseb kaabel pmst kõrvuti estwiniga ja nad oleks ehitanud sinnamaani niikuinii - aga mis oleks pakettide hinnad siis? Mis oleks konkurentsiolukord siis? Kas siis saaks peaaegu mittemillegi eest mobiiltelefoniga rääkida ja telfit lugeda? Tasub mõelda ju, mitte kohe lahmida...
_________________ Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled) |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RustyZ
HV Guru

liitunud: 20.06.2004
|
30.10.2015 12:44:39
|
|
|
Aga...mismoodi sinu arust siis eurotoetuste eest ehitamine käib? Nii ongi ju, et euroliit annab mingi pleki ja mingi osa on enda kanda. Need kes asutasid, kandsid mingi osa ise, ülejäänud eurotoetus.
Okei, tekib küsimus punkti kohta, et kui see ELASA võimisiganes organisatsioon laiali läheb, et siis jagatakse see ehitatud võrk võrdselt ära. mismoodi te seda üldse ette kujutate? Et EMT võtab osa, Elisa osa, Tele2 osa, Starman osa ja siis pakuvad teenust ainult oma osa sees? Või et kõik maksavad üksteisele mingit renti ja siis need kes väljatpoolt tulevad maksavad jupi kaudu omakorda neile? Ikka on mingit organisatsiooni vaja. Seega ma ei näe üldse võimalust kuidas see asi nii kaugele saaks minna.
Okei, räägite võibolla, et selle ELASA oleks võinud keegi teine asutada, mitte telekomid. Aga kes siis? Riik? Nii...okei, riik koguks siis sellest kaablirendist raha. Aga miks riik seda siis ei teinud? Süüdistatakse loojaid kõiges, aga tegelikult nemad tegid, Eestis on sidekvaliteet tõusnud ja nii ongi. Riik oleks veel jumal teab kui kaua istunud nagu tuppes emm või teine variant oleks otsinud kuskilt mingid investorid kes loovad ELASA sarnase asja ja kaasavad eurotoetusi. Aga kes need investorid tahavad olla? Otseloomulikult teate küll mis sektori firmad!
See pole siin praegu kellegi fleimimine vaid üritan mõelda ka teise mätta otsast...
_________________ Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled) |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
30.10.2015 12:50:07
|
|
|
RustyZ, kõigepealt võiksid tutvuda antud projekti aluseks oleva materjaliga ja abiks oleks ka erinevate ettevõtlusvormie ja seejuures omandivormide kasutamine, muidu sa ei hakkagi aru saama ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netmaster
HV kasutaja

liitunud: 21.08.2004
|
30.10.2015 13:02:45
|
|
|
| tsitaat: |
| Pealegi - fakt on see et nii head teenuste kvaliteeti kui meil praegu on ei oleks ilma selle projektita. |
Miks sa nii arvad?
Soomes - Rootsis on sarnane kvaliteet, ilma selle projektita. Küsimus ongi pigem selles, et kasuminumbreid jms. vaadates, ei käi operaatoritel endil sellise võrgu ehitamine sugugi üle jõu. Asi on ainult prioriteetide ja tahtmise taga. Kui see projekt oleks olemata, oleks operaatorid vaba konkuretsi tingimustes, oma vahenditega sama tulemuse saavutanud. Või vähemalt oleks see olnud neile täiesti jõukohane. Praegu lasti see riigil ära teha, ja kasum viiakse inveseerimise asemel varem või hiljem riigist välja.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
30.10.2015 13:09:48
|
|
|
ma arvan, et praegused teenuse pakkujad oleks selle võrgu varem või hiljem ise oma kulu ka kirjadega ehitanud. nüüd neile kingitakse see. kuigi enne räägiti hoopist teistest eesmärkidest.
tavakodanikele valetati julmalt. eriti neile kes sellest liinist kaugemal kui 6 km elavad.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
RustyZ
HV Guru

liitunud: 20.06.2004
|
30.10.2015 13:33:06
|
|
|
| netmaster kirjutas: |
| tsitaat: |
| Pealegi - fakt on see et nii head teenuste kvaliteeti kui meil praegu on ei oleks ilma selle projektita. |
Miks sa nii arvad?
Soomes - Rootsis on sarnane kvaliteet, ilma selle projektita. Küsimus ongi pigem selles, et kasuminumbreid jms. vaadates, ei käi operaatoritel endil sellise võrgu ehitamine sugugi üle jõu. Asi on ainult prioriteetide ja tahtmise taga. Kui see projekt oleks olemata, oleks operaatorid vaba konkuretsi tingimustes, oma vahenditega sama tulemuse saavutanud. Või vähemalt oleks see olnud neile täiesti jõukohane. Praegu lasti see riigil ära teha, ja kasum viiakse inveseerimise asemel varem või hiljem riigist välja. |
Tuled ka siin näppu m*nniga võrdlema
Aga okei, las arutlusel jätkuda.
_________________ Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled) |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
30.10.2015 13:42:54
|
|
|
RustyZ, vähemalt keegi mõtleb peaga.
Vee- ja kanalisatsiooni europrojekt, keegi pakub nüüd sellel võrgul äriettevõttena huippukallist vett, on ikka röövkapitalistid.
Teedeehitusprojektidest üldse ei räägi, krdi rekkad lõhuvad seda ja keegi ei vastuta.
Mingid hajaasustuse kaevuprogrammid, miks peab metsas elav ärimees oma palkmajale ülisoodsalt viimasepeal kaevu saama, nüüd pumpab ja ei maksa vee eest midagi, kaabakad.
Oleks pidanud ikka nii tegema nagu vanasti, Tallinn-Riia sideliini ehitasid orjad ja nõuka ajal tegi üldse nõukogude liit analoogjaamade ühendamise tasuta ära. Klient pidi ainult "pudeliga" liituma.
ot: http://www.hot.ee/kaugside/tekst-4.htm
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
30.10.2015 14:06:41
|
|
|
| Küsiks seda, et millal vananenud tehnoloogiad (adsl, fikstelefonid) maha korjatakse? Teaks millal net igaveseks ära kaob.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
30.10.2015 18:19:26
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
Oleks pidanud ikka nii tegema nagu vanasti, Tallinn-Riia sideliini ehitasid orjad ja nõuka ajal tegi üldse nõukogude liit analoogjaamade ühendamise tasuta ära. Klient pidi ainult "pudeliga" liituma.
ot: http://www.hot.ee/kaugside/tekst-4.htm |
Poleks uskunud et hr Kallase kirjatöö satub demagoogia tööriistaks. Valusalt hale ärakasutamine. Orjad... siis nimetati neid sõjavangideks, mitte orjadeks. Kui täna maainimene tahab kaablit maasse saada, peab ta pangalaenu võtma - st jääb samuti pangaorjaks. On olulist vahet, seltsimees? Sõjavangid pääsesid rutem ikkest ära kui maainimesed.
| netmaster kirjutas: |
Soomes - Rootsis on sarnane kvaliteet, ilma selle projektita. Küsimus ongi pigem selles, et kasuminumbreid jms. vaadates, ei käi operaatoritel endil sellise võrgu ehitamine sugugi üle jõu. Asi on ainult prioriteetide ja tahtmise taga. Kui see projekt oleks olemata, oleks operaatorid vaba konkuretsi tingimustes, oma vahenditega sama tulemuse saavutanud. Või vähemalt oleks see olnud neile täiesti jõukohane. Praegu lasti see riigil ära teha, ja kasum viiakse inveseerimise asemel varem või hiljem riigist välja. |
Ja seda on tehtud ka minevikus, seega on Soome-Rootsi parem hetkeseis ka suuresti tänu meile tekkida saanud. Eestlane on välismaalastele alati ideaallüpsilehm olnud, vaatame kasvõi tänaseid uudiseid: http://kasulik.delfi.ee/news/uudised/vaike-rapane-saladus-mida-superbus-eesti-klientidele-ei-raagi?id=72827007
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Charly
HV vaatleja

liitunud: 02.12.2001
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
02.11.2015 13:56:27
|
|
|
http://tehnika.postimees.ee/3383369/eesti-voib-iga-ukseni-ulikiire-interneti-vedamisele-kaega-luua
Ühesõnaga demagoogia kõige ehtsamas tähanduses. Viimase nn. miili lõpptarbijani peaks katma mobiilinternett ja et iga põlvkonnaga on kiirused üha suurenenud, mis peaks kõikide tarbijate vajadused rahuldama.
Ainult üks asjalik (MTÜ Eesti Andmesidevõrk (ASV), juht Raivo Tammiksaar) mainib, et kiirusest on suurem tähtsus andmeside mahul. Ning mahud ainult tõusevad seoses pilvetehnoloogia muutumisega igapäevaseks.
Kui vaadata nüüd 4G "võidukäiku" siis näeme kõikidel operaatoritel ikka veel kunstlikke kiirusepiiranguid ja erinevalt 3G tehnoloogiast on agressiivselt asutud rakendama andmeside mahupiiranguid.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taavi
HV veteran
liitunud: 04.02.2002
|
02.11.2015 14:07:05
|
|
|
| kui tuleb välja, et on pättust tehtud, siis poolepealt muudetakse eesmärgid mobiilioperaatoritele sobivaks? päris huvitav.
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
02.11.2015 14:44:43
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
http://tehnika.postimees.ee/3383369/eesti-voib-iga-ukseni-ulikiire-interneti-vedamisele-kaega-luua
Ühesõnaga demagoogia kõige ehtsamas tähanduses. Viimase nn. miili lõpptarbijani peaks katma mobiilinternett ja et iga põlvkonnaga on kiirused üha suurenenud, mis peaks kõikide tarbijate vajadused rahuldama.
Ainult üks asjalik (MTÜ Eesti Andmesidevõrk (ASV), juht Raivo Tammiksaar) mainib, et kiirusest on suurem tähtsus andmeside mahul. Ning mahud ainult tõusevad seoses pilvetehnoloogia muutumisega igapäevaseks.
Kui vaadata nüüd 4G "võidukäiku" siis näeme kõikidel operaatoritel ikka veel kunstlikke kiirusepiiranguid ja erinevalt 3G tehnoloogiast on agressiivselt asutud rakendama andmeside mahupiiranguid. |
Ära nüüd mossitama hakka aga kui loed sellist IT-teksti, siis loe läbi ikka terve tekst, mitte ainult diagonaalis.
Raivo Tammiksaare jutu mõte pole Mobiilinternet, tema jutu point on hoopis P2P Raadiolinkide abil loodavad püsiühendused.
Ja selles teemas pole tegelikult midagi uut kuna Eestis on ehitatud P2P raadiolinke vähemalt oma 10 aastat juba.
Praegu pakub sellist lahendust sagedusel 5GHz-i, hetkel firmadele, avalikult Elisa ja "põranda aluste pakettidena" pakub ka Elion & EMT.
Tsitaat siis Raivo Tammiksaare jutust:
Tema sõnul ei tähenda see muidugi, et kvaliteetset mobiilset internetti poleks vaja – see on sama oluline tänapäeva ühiskonnas kui püsiühendus – lihtsat täidab teistsugust ülesannet. Küll aga võiks tema sõnul kõne alla tulla ka kolmas võimalik tehnoloogia - raadiolingid.
«Raadiolinkidega luuaks ühendus sektorseadme ja kliendi seadme vahel. Esmapilgul võib antud tehnoloogiat segi ajada mobiilse internetiga, kuid erinevus on selles, et ühele kliendile on määratud selline andmemaht, nagu ta on tellinud. Tegemist on kliendile stabiilse ühendusega, mille parameetrid ei sõltu teistest kasutajatest, kes sama sektorseadme külge on ühendatud,» ütles ta.
Tammiksaar märkis, et see tehnoloogia võimaldab kasutada kiiruseid, mis on sarnased valguskaablile. Raadiolinkide teine eelis hajaasustusega aladel on see, et raadiolinkide abil on võimalik ülikiire ühendus viia sektorseadmest kuni paarikümne kilomeetri kaugusele ilma, et oleks tarvis vedada kaableid või teha märkimisväärseid investeeringuid.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
02.11.2015 16:25:44
|
|
|
Ma hakkan rakendama natuke teistsugust raviplaani. nimelt kõik need kes tahavad neid p2p linke, mis muide on tõesti kiiremad ja paremad kui tavaline mobiilinettus, siis tahanteada maksab teile need kuutasud kinni ja seadmed kah. arved saatke otse talle siia postkasti.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jack.igg
HV kasutaja

liitunud: 10.02.2013
|
03.11.2015 02:12:23
|
|
|
| Selle postimehe artikli juures olevas videos rääkis üks inimeselaadne olevus ,et 30GB on enamusele klientidele küll ja veel. See seletab kõik miks selles riigis midagi ei liigu. Pole veel õnnestunud näha ruuterit kus oleks keskmine kuu allalaadimise maht alla 150GB. Mobiilside operaatorid ehitagu omast ressursist neid mastidevahelisi trasse mitte ärgu kasutagu selleks maksumaksja raha. Kui plaan oli hakata ainult mobiilimastide kaudu internetti pakkuma siis miks üldse raisatakse ressursse ja veetakse seda kaablit ringiga läbi külade. Nüüd on võrk ehitatud algse plaani järgi ,et teenusepakkuja viib kaabli lõpptarbijani aga reaalsuses leiavad kasutust ainult mastidevahelised kaablid.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
03.11.2015 08:53:13
|
|
|
Foorum võiks ikka täielikule kuulujutu või uudisest järeldusi tegevate tegelaste postitusi piirata. Kui te ise ka ei tea, mida te räägite, siis miks te üldse räägite?
Seda kapi pilti on juba sadu kordi vaadatud siit foorumist, neid kappe on terve Eesti täis (ei saa numbritest rääkida). Kõik kliendid selle kapi ümbruses saavad kuni 60Mbit/s ühendusi piiramatu mahuga üle vase vastavalt liini pikkusele.
1. kui ELASA võrku poleks tekkinud, oleks need külad juba analoogist fiksgsm telefonidele viidud ja külas netipulgad vaid liikunud ning koormatud oleks ka täielikus üksinduses elavate talumajade 3G/4G võrk.
2. kui optilise võrgu oleks rajanud keegi kolmas mtü nagu eelkõnelejad arvavad, et võiks olla rohkem konkurentsi, siis see neljas pisike teenusepakkuja poleks oma võrgu käivitamisega ikka hakkama saanud, sest võrgu käivitamine vajas rahalist ressurssi.
3. lõpptulemusena oleks ikka seda kolmanda mtü võrku rentinud Telekom, Starman, Elisa jms operaatorid.
4. tegelaste kiun on sellest, et ise ei teinud ja teistel ei tahaks ka lasta teha, nüüd alles märgati, et oleks võinud ikka ise hakata ikka tegema.
Arusaadav, et enamik kodanike kiunu käibki sellepärast, et nende külateede äärest veeti kaabel läbi suuremasse asulasse ja need teel olevad üksikud majakesed arvasid, et keeratakse neile ka ots sisse. EI ole see projekt kahjuks!
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Charly
HV vaatleja

liitunud: 02.12.2001
|
03.11.2015 09:32:48
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
Foorum võiks ikka täielikule kuulujutu või uudisest järeldusi tegevate tegelaste postitusi piirata. Kui te ise ka ei tea, mida te räägite, siis miks te üldse räägite?
Seda kapi pilti on juba sadu kordi vaadatud siit foorumist, neid kappe on terve Eesti täis (ei saa numbritest rääkida). Kõik kliendid selle kapi ümbruses saavad kuni 60Mbit/s ühendusi piiramatu mahuga üle vase vastavalt liini pikkusele.
1. kui ELASA võrku poleks tekkinud, oleks need külad juba analoogist fiksgsm telefonidele viidud ja külas netipulgad vaid liikunud ning koormatud oleks ka täielikus üksinduses elavate talumajade 3G/4G võrk.
2. kui optilise võrgu oleks rajanud keegi kolmas mtü nagu eelkõnelejad arvavad, et võiks olla rohkem konkurentsi, siis see neljas pisike teenusepakkuja poleks oma võrgu käivitamisega ikka hakkama saanud, sest võrgu käivitamine vajas rahalist ressurssi.
3. lõpptulemusena oleks ikka seda kolmanda mtü võrku rentinud Telekom, Starman, Elisa jms operaatorid.
4. tegelaste kiun on sellest, et ise ei teinud ja teistel ei tahaks ka lasta teha, nüüd alles märgati, et oleks võinud ikka ise hakata ikka tegema.
Arusaadav, et enamik kodanike kiunu käibki sellepärast, et nende külateede äärest veeti kaabel läbi suuremasse asulasse ja need teel olevad üksikud majakesed arvasid, et keeratakse neile ka ots sisse. EI ole see projekt kahjuks! |
Ei ole sellist kappi siin ümbruskonnas kusagil näinud, kuigi ei ela külas, vaid tuhatkonna elanikuga alevikus. Peale siiakolimist oli algul kohalik jaam nii täis, et isegi ADSL ei saanud, prooviti WiMaxi pakkuda. Korra-paar aastas tüütan infomeili kaudu jälle inimesi, et kas on uudiseid rääkida VDSL liini arengust - keegi ei tea midagi. Siis äkki sel suvel aleviku minu poolt vaadates kaugem osa, kus vaid eramajad, sai äkki võimekuse, teise poole kohta, kus ka kortermaju on, endiselt keegi midagi ei tea, jaam väidetavalt minust ikka 1850m eemal, kuigi lähemad majad, kus VDSL sees, on 350-400m eemal. Isegi kui kaabliga on keegi alevi vahel ussimängu mänginud, jääks see jaamakarp kuskile alevist välja, aga no ei ole kuskil.
Tiksub aga endiselt 2 vaatajakohaga ADSL otsas edasi....
_________________ I'm just 2 people short of a threesome.Help! |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
03.11.2015 09:35:46
|
|
|
Charly, kumb parem oli, kas sinu teises lauses mainitud olukord, või see viimane lause?
Kas tegemist oli ELASA projektiga või Telekomi enda võrguga sa ilmselt ei tea.
Kui soovid võin uurida mis seisus su vdsl on, saada ps. siis saan vaid öelda kas pead esindusse minema või mitte.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Charly
HV vaatleja

liitunud: 02.12.2001
|
03.11.2015 09:49:54
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
Charly, kumb parem oli, kas sinu teises lauses mainitud olukord, või see viimane lause?
Kas tegemist oli ELASA projektiga või Telekomi enda võrguga sa ilmselt ei tea.
Kui soovid võin uurida mis seisus su vdsl on, saada ps. siis saan vaid öelda kas pead esindusse minema või mitte. |
Teadaolevalt mõned aastad tagasi vedas Elion ise jämeda toru maha siia. Esindusse Inteno pärast minema ei pea, selle võtsin kuu tagasi prooviks rendile, pean küll selle minema välja vahetama, wifi jamad, nagu ikka.
Panin PS.
_________________ I'm just 2 people short of a threesome.Help! |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
03.11.2015 10:52:13
|
|
|
Ma ei ole samuti selliseid kappe suurt kohanud. Linnas, seal võib see vabalt ka elektrikilp olla.
Kui maal ka on midagi, siis pigem maakaabel posti otsas ja sealt õhuliinina klientidele.
Linnades muidugi samamoodi, kui eramute piirkond. Paneelmajade vahel ilmselt mingid varjatud magistraalid.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
viimati muutis jägaja 03.11.2015 10:53:33, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netmaster
HV kasutaja

liitunud: 21.08.2004
|
03.11.2015 10:55:32
|
|
|
| tsitaat: |
Foorum võiks ikka täielikule kuulujutu või uudisest järeldusi tegevate tegelaste postitusi piirata.
neid kappe on terve Eesti täis (ei saa numbritest rääkida). |
niikaua, kuni sa "ei saa numbritest rääkida" on see samamoodi kuulujutt. Kindlasti neid kappe on, isegi mina olen mõnda näinud, kuid palju olulisem on, mitu inimest nende kaudu tegelikult 60M ühendust saavad ja millised on arenguperspektiivid. Tehnoloogiliselt on igasugune DSL tupik. Sisuliselt võimaldab see liigitus Telekom'il päranduseks saadud vasevõrgust viimase välja pigistada, suhteliselt odavalt linnukese kirja panna, antud piirkonna investeeringutest maha tõmmata ja kiiruste lõhet linna ja maa vahel veelgi rohkem põlistada. Keegi ei olegi väitnud, et ESTWIN oleks kasutu. Ainult, et kasu on temast suuresti teatud firmadele sobivate teenuste, hindade ja tingimuste pealesurumisel ja selleks oleks nad pidanud ise raha leidma. Kusagil kindlasti muidugi on mõni klient, kes jääb sellest õnnistatud kapist õigele kaugusele ja on nüüd seitsmendas taevas. Võrreldes kulutatud summaga, on see arv hinnanguliselt siiski väga väike. Jälle kuulujutt, kuna asjaosalised ebameeldivatest numbritest ei räägi.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markz
HV kasutaja
liitunud: 22.06.2011
|
03.11.2015 11:15:41
|
|
|
| Kas mõni organisatsioon hetkel pakub abi kaabliveo rahastamisele maal? Jutt siis viimasest u 1km, 40/10 uuest kapist.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sooty
HV veteran
liitunud: 12.06.2004
|
03.11.2015 11:36:19
|
|
|
| Markz, Elion ise annab intressita aastaks selle. Vähemasti kunagi pakuti vedamisi selliselt. Kui rohkem majapidamisi, siis võtavad vist osa kulusid lausa enda kanda. Mul pidi ka alguses sedasi minema, aga siis ehitati Elioni kulul ära.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|
| lisa lemmikuks |
|
|
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
|
|
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
|