Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  EstWin valguskaabli projekt märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 35, 36, 37  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2015 11:18:46 vasta tsitaadiga

olavsu1, defineeri ausus...

Kõikvõimalikud kartellid ja "kokkulepped" tekitavad vabaturule ebaefektiivsust. Ebaefektiivsus tekitab võimaluse teha ise täpselt sama efektiivsemalt ehk sa saad müüa odavamalt jäädes jätkuvalt kasumisse...

Kas tõesti on meil nii palju inimesi, kes ei mõista kõige lihtsamat vabaturu süsteemi?

Maldur, kui ma tahan elionilt kuu peale internetti ja sellest keeldutakse, pole tegemist diskrimineerimisega! Tule taevas appi... (ja lõpeks, kliendi teenindamisest keeldumine on taas ebaefektiivsus, mida sina saad oma loodava ettevõttega ära kasutada)

_________________
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Vaata siia, äkki müün midagi põnevat -> https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=listing.seller&q[seller]=jnt


viimati muutis jnt 29.10.2015 11:21:32, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2015 11:24:36 vasta tsitaadiga

jnt, suhtumine, et mis pole keelatud on lubatud, teenib rohkem röövkapitalismi huve ja see pole kindlasti ainult minu erapoolik arvamus. Selise retoorikaga päästavad pigem advokaadid kohtus pätte aga kultuursele majandamisele see kindlasti ei viita. Iga kodanik maksab riigile makse ja annab päris mitmel muul moel panuse riigi arengusse, seega on täiesti normaalne eeldada, et ta ei pea iga kord ettevõtlust alustama, kui midagi riigis ei toimi. Kapitalism ja vabaturg ei ole omaette pühad lehmad ertit, kui nad ei teeni üldsuse huve vaid üksikute privilegeeritud skeemitajate omi. Antud projekti mõte oli siiski midagi muud, kui praeguseks on välja kujunenud, seega ma leian, et tädi Maalil on täiesti õigus küsida, kus tema internet on ja seejuures vaadata otsa just operaatoritele, mitte kellelegi teisele ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2015 11:26:05 vasta tsitaadiga

DigeBeni, kui me hakkame evima mõtet, et kehtivad seadused, mis pole seadused ja kuskil on reeglid, mis pole kirjas, siis ei jõua me selle mõttega mitte kuskile peale selle, et kõik arvavad, et kõik teised on kriminaalid. Kehvemal juhul jõuame anarhiani välja...

Vabaturg sõna otseses mõttes ainult ühiskonda teenibki. icon_lol.gif

Aga räägi veel priviligeerituks olemisest, mille sina välja tood ja mis on absoluutselt vabaturu teema väline jutt, kuid sa üritad jubedalt mulle asjaga kuidagi ära panna. (Ilmselgelt sa ei tea, mis asi on vabaturg, muidu sa selliseid tobedaid näiteid ei tooks)


Eriti naljakas on see, kuidas sa ei ole pihta saanud, et see, mis toimub praegu ELASA'ga, on täielik BS... muu hulgas ka vabaturu põhimõtete järgi. Aga taaskord, sa üritad justkui diskrediteerida vabaturu ideed selle sama, vabaturuga mitte seotud jamaga.

EDIT: Aga see on üldse vale teema selle kõige jaoks. Majandusteema on siin foorumis olemas. Ma küll vabas mikris hetkel ei kirjuta, kuid usun, et on teisigi, kes võivad sind majandusalaselt valgustada. (Kui ise-õppimine mingil põhjusel raskendatud sul on)

_________________
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Vaata siia, äkki müün midagi põnevat -> https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=listing.seller&q[seller]=jnt


viimati muutis jnt 29.10.2015 11:28:10, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 29.10.2015 11:27:26 vasta tsitaadiga

jnt kirjutas:
Maldur, kui ma tahan elionilt kuu peale internetti ja sellest keeldutakse, pole tegemist diskrimineerimisega! Tule taevas appi...


Ei, taevas ei tule appi. Sellise soovi korral määrab asja ainult hind mida oled nõus välja käima ja tegemist on erilahendusega (ilma irooniata). Kui soovid aga sinna toodet füüsilise optikakiuga, siis keeldutakse kuna seda pole kuhugi toetada.
Ma ei hakka teoretiseerima kas Elionil on meeskonnas pädevaid inimesi seda lahendamaks, kuid eestlaste hulgas on küll (ja nad muide teevadki seda (kahjuks mitte Eestis)).

Kartellid tekitavadki vabaturule ebaeffektiivsust, kuid kartelli liikmetele hoopis lisatulu. Kapitalismuse eeskõnelejana peaksid teadma et just ja ainult tulu huvitab ettevõtjat, mitte (müütiline) vabaturg.


viimati muutis Maldur 29.10.2015 11:29:07, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2015 11:28:35 vasta tsitaadiga

jnt kirjutas:
olavsu1, defineeri ausus...

Kõikvõimalikud kartellid ja "kokkulepped" tekitavad vabaturule ebaefektiivsust. Ebaefektiivsus tekitab võimaluse teha ise täpselt sama efektiivsemalt ehk sa saad müüa odavamalt jäädes jätkuvalt kasumisse...

Kas tõesti on meil nii palju inimesi, kes ei mõista kõige lihtsamat vabaturu süsteemi?

Maldur, kui ma tahan elionilt kuu peale internetti ja sellest keeldutakse, pole tegemist diskrimineerimisega! Tule taevas appi... (ja lõpeks, kliendi teenindamisest keeldumine on taas ebaefektiivsus, mida sina saad oma loodava ettevõttega ära kasutada)


jnt, kas sa nimetad vabaturuks seda olukorda, mille on suurtest operaatoritest koosnev kartell loonud? Mille tulemusena on osavalt välditud konkurentide turule tulemist? Võib-olla peaksid ise natuke hoogu maha võtma ja mõtisklema nende mõistete tegeliku olemuse üle, mitte laskma enda arusaama looritada väärastunud reaalsusel ...

_________________


viimati muutis DigeBeni 29.10.2015 11:31:11, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2015 11:30:59 vasta tsitaadiga

DigeBeni, sa ei räägi vabaturust... aga see on antud juhul teemaväline ka.
_________________
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Vaata siia, äkki müün midagi põnevat -> https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=listing.seller&q[seller]=jnt
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2015 11:36:33 vasta tsitaadiga

jnt kirjutas:
DigeBeni, sa ei räägi vabaturust... aga see on antud juhul teemaväline ka.

... aga seda ma silmas peangi, antud juhul räägime konkreetsest olukorrast, mitte kapitalismist või vabaturust üldiselt. Praegusel juhul on minu hinnangul operaatorid läinud üle piiri, ajanud käe sügavale riigi taskusse, loonud oma kartelliga lausa uue turutõkke, kuid ei soovi kõige vähemalgi määral projektis, kus nad ise osalevad, selle lõppeesmärgile kaasa aidata rohkem, kui otsesed ärihuvid väga piiratud ulatuses motiveerivad ...

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2015 11:39:47 vasta tsitaadiga

DigeBeni, olen selles osas sinuga algusest peale absoluutselt nõus olnud. thumbs_up.gif (Küll vaid nüansiga, et minu arust on ELASA ise pandud valesti kokku. Kui riik pakkus sellist võimalust, oleks loll olnud see mitte vastu võtta. Ehk ma süüdistaks riiki rohkem, ettevõte kasutas vaid pakutud võimalust.)
_________________
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Vaata siia, äkki müün midagi põnevat -> https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=listing.seller&q[seller]=jnt
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 29.10.2015 11:45:41 vasta tsitaadiga

jnt kirjutas:
DigeBeni, olen selles osas sinuga algusest peale absoluutselt nõus olnud. thumbs_up.gif (Küll vaid nüansiga, et minu arust on ELASA ise pandud valesti kokku. Kui riik pakkus sellist võimalust, oleks loll olnud see mitte vastu võtta. Ehk ma süüdistaks riiki rohkem, ettevõte kasutas vaid pakutud võimalust.)
Et riik lausa täiesti omal algatusel pakkus? Või äkki hoopiski räpaseid ärakonnasisesid suhteid kasutades sokutati vastav projekt teostusse.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2015 11:48:27 vasta tsitaadiga

Mnator, riik pole süüdi, et neil on tööl ostetavad tegelased, kes raha riigi siseselt riigist välja kandivad? Ma süüdistaks riiki ja võimalusel ajaks sisekontrolli kaela, kui sellised asjad toimuvad... (Aga lõpp-tulemus oli see, et riik tekitas võimaluse ettevõtetele)
_________________
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Vaata siia, äkki müün midagi põnevat -> https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=listing.seller&q[seller]=jnt
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 29.10.2015 11:48:48 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
Sest missugusest kartellist välisühendus tuleb ja kas sind sinna võetakse.


See küsimus muide on täiesti põhjendatud et kas "sinna" võetakse. Ega ei võeta küll, ma ütleks et välisühenduste maailmas käib veel omaette maailm millest enamik ei tea ja mõnigi ei taha midagi teada. See teoreetiline alustav väike-ettevõtja kes sooviks tulla turule pakkuma viimast miili koos parema klienditeenindaja meeleoluga, ei saa kuidagi oma otsa välja, vaid peab leppima suurema teenusepakkuja pakutavaga. Mõelge kui palju on näiteks eri nimedega teenusepakkujaid maakondades, aga kui teete sealt speedtesti, näete et tegemist on Televõrguga (neid segadust tekitavad screenshotte on siin HV's ka piisavalt olnud Kõu aegadel icon_wink.gif )...
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 29.10.2015 13:09:49 vasta tsitaadiga

jnt kirjutas:
Mnator, riik pole süüdi, et neil on tööl ostetavad tegelased, kes raha riigi siseselt riigist välja kandivad? Ma süüdistaks riiki ja võimalusel ajaks sisekontrolli kaela, kui sellised asjad toimuvad... (Aga lõpp-tulemus oli see, et riik tekitas võimaluse ettevõtetele)
Kui just riik on süüdi, siis oled ka sina automaatselt süüdi icon_wink.gif kuna ka sina oled osa riigist icon_wink.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2015 13:32:12 vasta tsitaadiga

Mnator, olen nõus selle vastutuse siis võtma ja proovin järgnevatel valimistel targem olla. icon_biggrin.gif thumbs_up.gif (Iga rahvas on oma valitsejaid väärt)
_________________
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Vaata siia, äkki müün midagi põnevat -> https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=listing.seller&q[seller]=jnt
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 29.10.2015 13:51:01 vasta tsitaadiga

Jutt läheb teemast välja, äri kui sellise olemuse üle arutlemiseks.
ot:

jnt, ausus on see, et ei tee pättusi siis, kui pättuste tegemine on võimalik ja vahelejäämist pole karta. Tõstku need käsi, kes on sellised. Ainult nende käed tõusevad, kes teavad et nende puhul ei saa kehtivate (raskete kilekottidega ostetud) seaduste järgi tõestada vastupidist (JOKK). Seadusi tehaksegi ainult selleks, et kindlustada turg vaid endale ja teha konkurendile samale turule sisenemine väga tülikalt raskeks. Ajakirjandus on näiteid täis.


tsitaat:
Ebaefektiivsus tekitab võimaluse teha ise täpselt sama efektiivsemalt ehk sa saad müüa odavamalt jäädes jätkuvalt kasumisse...


Kartell ja ebaefektiivne?? Te olete vist elukauge.
Missugune kartell jätab ennast ja oma turgu võimaliku konkurendi vasta kaitsmata? Nendel sellidel on terve kari advokaate, kes taolise kaitse nimel vaeva näevad. Kui advokaatidest konkurendi tõrjumisel abi pole siis leitakse muud vahendid, alustades süstemaatilistest diversioonidest kuni salamõrtsukateni välja. Nagu poleks selliseid juhtumeid olnud.
Antud juhul on väga hästi näha, kuidas ELASA liikmed asuvad kenasti ringkaitsesse. Kõikide ELASA osaliste advokaadid näevad vaeva, et mida ja kuidas Olav Harjo väidetele vastata, et õigus ikka neile jääks. Kui advokaadid Olav Harjo paikapanemisel (loe: luukerede otsimisel) hätta jäävad, tekib risk, et tema tervisega juhtub midagi hullu.

tsitaat:

kõik arvavad, et kõik teised on kriminaalid.


Nad ongi, tuleb ainult veenvalt tõestada, kas on või ei ole. Pole ulmefilme vaadanud?

Juba oma äri alustamise õpikust jäi selline mulje, äritegemine tähendab alatuste tegemist nõnda, et tegevus ei paista kehtivate seaduste järgi alatustena. Ükskõik mis nood arvavad, kelle istumiseks kasutatav kehaosa, mulda saab lükatud.

Lõpptulemus on selline, et väiksed tegijad ei saa konkureerida, teenused kallimad ja kehvemate omadustega. Ja need, kes võiksid röövärikad paikapanna, ei tule "võõrasse liivakasti".

tagasi üles
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 29.10.2015 14:31:48 vasta tsitaadiga

CnZ kirjutas:
Equinox kirjutas:
Kuidas kommenteerite ELASA nõukogu esimehe Andrus Kaarelsoni poolt esitatud väidetavat süüdistust Teie kohta, raha maksmise osas endale nõukogu teadmata ELASA tütarettevõtte alt?
Viide artiklile: http://geenius.ee/uudis/lairiba-sihtasutuse-noukogu-esimees


Sellele tuli vastus mingil määral:
http://pluss.postimees.ee/3378627/kiire-internet-tekitas-suure-tuli

«Minu ja ka kõikide teiste töötajate töötamine ELASA tütarfirmas oli nõukogu enda otsus,» pareeris süüdistuse Harjo. «Samuti on nõukogu kinnitanud kõik aruanded, kus on olnud sees kõik mulle makstud tasud. Seega on väide, et nõukogu ei teadnud, et ma töötasin ELASA tütarfirmas või et nõukogu ei teadnud, kui palju ma tasu saan, kindlasti vale. Samuti on vale väide, et mul puudus leping.»


Ma arvan et seesugust olukorda tõesti ei saanud olla et juhatus töötas sai palka ilma lepingu ja nõukogu teadmiseta, ilma dokumentaalse jäljeta. Kui oli, siis kus see nõukogu siis kogu selle aja magas? Kas see magamine ise juba pole kuritegelik lohakus?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kussu
HV veteran
kussu

liitunud: 18.12.2002




sõnum 29.10.2015 15:24:22 vasta tsitaadiga

http://pluss.postimees.ee/3378627/kiire-internet-tekitas-suure-tuli

Täisartikkel spoileris!

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2015 15:58:19 vasta tsitaadiga

olavsu1, läheb jah ot'ks, seega vastan väga lühidalt.
ot:
Ausus on seaduses kirjas. Kui sa lubad juhtuda sellel, et on olemas mingid reeglid, mis ei ole seaduses, siis ma teen ka kohe praegu reegli: Kõik, kes vastavad siin teemas edaspidi, peavad mulle maksma 100€. Ma isiklikult arvan, et see on aus. Ja sa oled kriminaal, kui sa seda ausat reeglit ei täida. (Seadus ju ei tähenda midagi sinu kirjelduse järgi)

Mis on kartelli tulem? Kõrgem hind tarbijale. Mis on ebaefektiivsus? Ebaoptimaalne toote/teenuse hind tarbijale. Kust tekib sinu ja minu jaoks võimalus? Tee oma ettevõte, mis pakub optimaalse (ehk odavama) hinnaga sama teenust/toodet.


Võiks üldiselt sellele ot'le joone alla tommata. icon_smile.gif

_________________
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Vaata siia, äkki müün midagi põnevat -> https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=listing.seller&q[seller]=jnt
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alartt
HV kasutaja

liitunud: 05.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2015 16:46:20 vasta tsitaadiga

Kõik mastid riigiraha eest valguskaablitega ühendada. Siis 4g õhunetti müüa näpuotsaga icon_lol.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
borru
HV veteran
borru

liitunud: 21.12.2003




sõnum 29.10.2015 17:52:24 vasta tsitaadiga

Sai suvel Juminda tipus käidud. Seal oli selle kaabli panek pooleli just. Paistis, et pea iga talo väravas oli ots üles tõmmatud.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Uhuu
HV kasutaja
Uhuu

liitunud: 08.04.2004




sõnum 29.10.2015 19:04:45 vasta tsitaadiga

tsitaat:
«See tähendab, et ELASA asutajad saavad poole miljoni euro eest 74 miljonit eurot maksva võrgu, ehk nende investeering kasvab 148 korda!» lausus Harjo. Tema sõnul, kui juhtub, et ELASA peaks mingil põhjusel kunagi likvideeritama, siis vastavalt põhikirjale jaotatakse kogu vara asutajate ehk telekommunikatsioonifirmade vahel ära.


Kas ma olen ainuke, kellele tundub et see on puhas kuld? icon_biggrin.gif
Võiks paralleele tõmmata skeemiga, kus riigikogulasele kingitakse lisaks töötasule ka auto.

_________________
Windows ei ole viirus, viirus teeb midagi...
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wiinanina
HV kasutaja

liitunud: 27.02.2003




sõnum 29.10.2015 19:32:53 vasta tsitaadiga

borru kirjutas:
Sai suvel Juminda tipus käidud. Seal oli selle kaabli panek pooleli just. Paistis, et pea iga talo väravas oli ots üles tõmmatud.


Kas seal on peale radari t6esti veel midagi yhendatud???
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
surender007
HV kasutaja
surender007

liitunud: 13.09.2002




sõnum 29.10.2015 19:39:53 vasta tsitaadiga

no päris nii hull ikka asi pole. Vaevalt et riigikogulane sulle autot laenab väikse raha eest. Estwini kaabli kiudu saavad kõik firmad ja eraisikud rentida. Tasuta lõunaid pole olemas. Telekomi firmad maksavad elasale optika kasutamise eest renti, huvitav mis selle raha eest tehakse?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
a1
Kreisi kasutaja
a1

liitunud: 26.07.2002




sõnum 29.10.2015 20:35:35 vasta tsitaadiga

Uhuu kirjutas:
tsitaat:
«See tähendab, et ELASA asutajad saavad poole miljoni euro eest 74 miljonit eurot maksva võrgu, ehk nende investeering kasvab 148 korda!» lausus Harjo.

Kas ma olen ainuke, kellele tundub et see on puhas kuld?

Mulle tundub, et siin on mingi lünk vahel.
Minuteada eeldavad sellised projektid omafinantseeringut. 85% on jutuks olnud toetuse maht. Minu küsimus, kuskohast see ülejäänud 15% tuli, kui see riigi või abimeetmest ei tulnud? 148x kahaneb kiirelt väiksemaks!
Teisalt, kullaauku märkavad paljud, aga realiseerida oskavad seda millegipärast väga vähesed. Milles probleem? Abimeetmed on kõigile lahti, aga kus on tormijooks neile?
Täiesti ilmselge, et hajaasustuse optikaga ühendamist ei saa iial olema, see maksab lihtsalt liiga palju.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 30.10.2015 00:44:26 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Minu küsimus, kuskohast see ülejäänud 15% tuli, kui see riigi või abimeetmest ei tulnud?


Sa seda ELASA pihtimust ikka lugesid?
Mina sain nii aru, et ülejäänu laenas ELASA pangast plaaniga hakata seda renditasudest tagasi maksma. See andis omakorda hoovad asutajaliikmete kätte, kes ütlesid, et kui te tahate, et neid kiude keegi üldse lähimas tulevikus rendiks, siis (piltlikult öeldes) ehitate täpselt sinna, kuhu me tahame, nii nagu me tahame ja selles järjekorras, nagu me tahame. Iseenesest mõista, et kui ELASA oleks näiteks pannud kaabli sinna, kus on tegelik turutõrke piirkond, aga pole masti või olemasolevat vasevõrku, oleks tekkinud oht, et lõpuks ei maksakski keegi renti. Seega, ehitati sinna, ja ainult sinna, kus see oli asutajaliikmetele kasulik. Esmapilgul muidugi mõistlik business, aga teisalt on riik suures osas lihtsalt raha tuulde loopinud ja olnud ikka tõeline äpu omapoolsete tingimuste seadmisel. Tulemuseks on see, et seal, kus on tegelikult turutõrke piirkond, ei pruugi kaablit olla ja keegi ei saa seal midagi pakkuda, ei praegu, ega tulevikus. Kui neid projekte vaadata, siis on kuhjaga selliseid, kus kaabel jookseb asulatest mööda, läbi tühermaa ja lihtsalt lõpeb mobiilimasti all, sest nii on kellelegi kasulik. Kui riigi rikkaim firma tahab ELASA'ga käest kiudu rentida, ei pea ta tegema mingeid kulutusi, sest ots on täpselt seal, kus ta tahtis. Kui ükskõik kes tahab sama, peab ta tegema ülisuuri kulutusi, kilomeetrite viisi kaablit maha ajades, et üldse selle kiuni jõuda.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.10.2015 10:33:40 vasta tsitaadiga

... eks kogu see teema ongi parimal juhul riikliku projekti kaaperdamine mainitud ettevõtete poolt. Halvimal juhul pole see kunagi olnudki riigi algatus vaid selle skeemi ongi valmis lobistanud needsamad ettevõtted. Kokkuvõttes suurt vahet pole, sest olukord on halb, vaata mis otsast tahad. Kulutatud on meeletu hulk riigi raha selleks, et käputäis ettevõtteid saaks teenida veel suuremaid kasumeid, kui nad juba teenidvad ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  EstWin valguskaabli projekt mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 35, 36, 37  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.