Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Asus RT-N16/RT-N66U/RT-AC66U/RT-AC68U/RT-AC87U jt. seadistamine Elioni DigiTv -ga märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
indivvid
HV vaatleja

liitunud: 19.08.2008




sõnum 21.10.2014 17:49:47 vasta tsitaadiga

mul oleks ka küsimus ASUSe ruuterite ja nutiTV kohta. hetkel kodus TG585 ning tavaline ADSL kuid Elion väidab, et liin peab vastu ka suuremale valule (VDSL), kui võtta neilt Inteno ruuter ühendust looma.

küsimus nüüd selline, et mul oleks võimalik saada soodsa hinnaga kas RT-AC68U või DSL-AC68U, kas tasuks minna seda teed? sellisel juhul järgmine küsimus - kas DSL-AC68U üksi (ning mitte võtta Intenot) või Inteno + RT-AC68U kombo?

AC68U võlub oma wifi võimsuse ning konfimisvõimaluste poolt, saaks suhteliselt kerge vaevaga kasutada VPNi ning Smart DNSi jne, ühesõnaga kogu seda mudi, mis vajalik totakatest geoblokkidest mööda hiilimiseks.

kõik kommentaarid on teretulnud (ja alternatiivsed soovitused).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2014 18:35:10 vasta tsitaadiga

soovitan intenot kogu tulevase mudru jaoks mis elioni võrgus kunagi toimuma saab, support kõigele (ka ipv6) olemas, ma loodaks, et vpn ka peagi tööle hakkab.

kui tahad ise leiutada otsi netist lihtne vdsl2 17a standardile vastab modem ja kasuta oma ruuterit samuti edasi. digiboksidega on veel lihtne aga samsungi jaoks ei maksa isegi üritada stabiilset konfi teha.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indivvid
HV vaatleja

liitunud: 19.08.2008




sõnum 23.10.2014 21:51:10 vasta tsitaadiga

Inteno ostetud, töötab. küsimus aga nüüd selline - kas sellel ise käsitsi ka DNS serverit muuta saab või peabki kasutama Elioni hard-coded servereid?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2014 22:17:04 vasta tsitaadiga

Väidetavalt ei saa muuta, kunagi kauges-kauges tulevikus ehk.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indivvid
HV vaatleja

liitunud: 19.08.2008




sõnum 23.10.2014 22:33:03 vasta tsitaadiga

neetud, ja ma nii lootsin... SmartDNS on seega mängust väljas, on jäänud proovida mõnda VPN teenust (on keegi proovinud midagi sellist Intenoga?) või siis viia Inteno tagasi ning proovida õnne DSL-AC68U-ga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2014 22:40:07 vasta tsitaadiga

indivvid kirjutas:
on jäänud proovida mõnda VPN teenust
indrekp kirjutas:
...ma loodaks, et vpn ka peagi tööle hakkab.

 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indivvid
HV vaatleja

liitunud: 19.08.2008




sõnum 23.10.2014 22:44:55 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
indrekp kirjutas:
...ma loodaks, et vpn ka peagi tööle hakkab.

nojah, defineeri peagi... selles see häda ju ongi, et arendus käib ja igasugu asju poogitakse juurde aga keegi ei ütle millal täpselt miskit valmis saab, ainult oota ja looda et ikka saab valmis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2014 10:30:06 vasta tsitaadiga

Kes ütles, et vpn ei toimi. OpenVPN kliendina toimib täiesti. Lihtsalt seadistamine on tavakasutajale üle jõu käiv.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indivvid
HV vaatleja

liitunud: 19.08.2008




sõnum 24.10.2014 13:05:30 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
OpenVPN kliendina toimib täiesti. Lihtsalt seadistamine on tavakasutajale üle jõu käiv.


proovime siis käima ajada...

kuidas ma saaks talle auth-user-pass argumendi faili ette sööta? Intenosse ju niiviisi sisse ei pääse, et saaks fail kohapealsesse kataloogi kopeeritud? ülejäänud võtmed justkui leidsin üles, kas ka tööle hakkab seda veel ei tea kuid mõõdukas optimism on olemas icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2014 21:52:06 vasta tsitaadiga

indivvid kirjutas:
Pailaps kirjutas:
OpenVPN kliendina toimib täiesti. Lihtsalt seadistamine on tavakasutajale üle jõu käiv.


proovime siis käima ajada...

kuidas ma saaks talle auth-user-pass argumendi faili ette sööta? Intenosse ju niiviisi sisse ei pääse, et saaks fail kohapealsesse kataloogi kopeeritud? ülejäänud võtmed justkui leidsin üles, kas ka tööle hakkab seda veel ei tea kuid mõõdukas optimism on olemas icon_smile.gif


Ma ei kasuta parooli, vaid võtmeid. Teoorias saaksid via-env ja via-file abiga. Peaksid tegema välise scripti, mis läheb käima, kui tekitatakse argument auth-user-pass.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mirko27
HV veteran
mirko27

liitunud: 29.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.05.2015 16:10:20 vasta tsitaadiga

Kasutan versiooni 3.0.0.4.378_4850 ja ei suuda tööle saada. Kas kellelgi töötab ja tahaks jagada, kuidas seadistas?

EDIT:
Järgmistele õnnetutele ka märk maha. Originaal firmware ei toiminud. Installisin viimase Merlini ja töötas selline konfiguratisoon:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/download.php?id=17079

Vahepeal siin teemas mainitud igmp ja dhcp routes proovisin kõik kombinatsioonid läbi ja õnne ei olnud.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2015 19:16:12 vasta tsitaadiga

Kas keegi on ajanud tööle ka IPTV üle wifi? St nii, et töötaks nii "tavaline" nett kui ka IPTV - ehk siis annad VLC's ette udp://239.3.x.x ja pilt tuleb. GUIs (mul on Merliniga AC56U) ilmselt seda võimalust pole, https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=7776631#7776631 postituses on muidugi mõnevõrra mõtteid. Natuke jääb küll segaseks, et kas selleks peab olema toosama viidatud custom FW või mitte?
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2015 20:18:47 vasta tsitaadiga

Mark0, ma täpselt ei kujuta ette, kuidas seda teostada...

Isenesest paljalt multicasti saatmine üle Wireless interface poleks probleem, aga mõlemad koos väga ei toimi, isenesest tasub sul uurida IGMP Proxy funktsionaalsust...
GUI kaudu saab ainult IGMP Proxy`t seadistada ei muud...

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2015 20:19:05 vasta tsitaadiga

Noh, Inteno puhul on see kuidagi lahendatud seega võiks asi olla tehtav icon_smile.gif. Pealegi kui eelpool viidatud näite puhul saadi üle ETH tööle siis võiks olla ju wifi puhul samamoodi tehtav. Interface on interface. Või...?
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2015 20:25:25 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Noh, Inteno puhul on see kuidagi lahendatud seega võiks asi olla tehtav icon_smile.gif. Pealegi kui eelpool viidatud näite puhul saadi üle ETH tööle siis võiks olla ju wifi puhul samamoodi tehtav. Interface on interface. Või...?


Võimalik et ongi, Inteno puhul käib ju asi üle IGMP Proxy, ehk siis LAN poolel on sul kõik samas potis koos.
Kuna ga mul endal Samsungi äppi pole ja pole ka telerit mis seda toetaks, siis pole ise eriti huvi tundnud selle vastu, olen rahuldunud eraldi vlan`iga.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
estdata
Kreisi kasutaja
estdata

liitunud: 27.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2015 21:22:34 vasta tsitaadiga

Ma sain oma Asus RT-N16ga iptv tööle üle igmp snoopinguga
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2015 17:58:05 vasta tsitaadiga

estdata kirjutas:
Ma sain oma Asus RT-N16ga iptv tööle üle igmp snoopinguga


Äkki kribad siis ka siia, mis ja kuidas konfisid, teistele kah abiks... icon_smile.gif
Krt, ma lugesin et IGMP Proxyga... eusa_wall.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mada
HV vaatleja

liitunud: 15.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2015 15:24:09 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi juba Asus + LG äpp kombinatsiooniga on kogemusi?
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
estdata
Kreisi kasutaja
estdata

liitunud: 27.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2015 22:08:00 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
estdata kirjutas:
Ma sain oma Asus RT-N16ga iptv tööle üle igmp snoopinguga


Äkki kribad siis ka siia, mis ja kuidas konfisid, teistele kah abiks... icon_smile.gif
Krt, ma lugesin et IGMP Proxyga... eusa_wall.gif

igmp snooping ja proxy enable laks icon_smile.gif kui keegi asus ruuteritega kahtleb et ei saagi tööle iptv siis rängalt eksivad , väga edukalt saab thumbs_up.gif
asus ruuterid : ASUSWRT - linux alus
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2015 22:46:20 vasta tsitaadiga

estdata kirjutas:
igmp snooping ja proxy enable laks icon_smile.gif kui keegi asus ruuteritega kahtleb et ei saagi tööle iptv siis rängalt eksivad , väga edukalt saab thumbs_up.gif
asus ruuterid : ASUSWRT - linux alus


Muffigi ei saa enam aru... icon_lol.gif

mada kirjutas:
Kas kellelgi juba Asus + LG äpp kombinatsiooniga on kogemusi?


Kahjuks pole endal ainumastki Smart TV´d, seega ei oska ka hetkel aidata.
St. ideid on aga testimisvõimalus puudub... thumbs_down.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cyberlord
HV Guru

liitunud: 02.12.2003




sõnum 06.10.2015 23:31:34 vasta tsitaadiga

Te räägite siin "tööle saamisest", mina sain ka "tööle" aga salvestada ei saanud. Kas selles osas on mingeid arenguid toimunud vahepeal?
Kommentaarid: 546 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 449
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2015 08:45:48 vasta tsitaadiga

Cyberlord, ma ei oska kommenteerida, ise seda salvestust ei kasuta, kui mingi aeg tagasi testisin siis toimis.
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kempi
HV veteran

liitunud: 13.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2015 09:33:48 vasta tsitaadiga

Et kui panid sisse igmp snooping ja proxy ja samas kõik 4 LAN porti on nii öelda sisevõrgu pordid, siis IPTV hakkab tööle (ainus variant kuidas töötab on VID 4 portidel 3 ja 4, aga siis ei ole "internetti" nendes portides)? Miski pool aastat tagasi ma näppisin neid kahte settingut ja ei hakanud tööle (Merlin FW). Jah, võib proovida originaaliga - too aeg originaal FW üldse ei töötanud IPTV...
_________________
All there is to do - recon...
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2015 12:19:03 vasta tsitaadiga

kempi, proovi jätta vlan tühjaks sisevõrgu portidel.

Selleks aga ütle CLI`st:

nvram set switch_stb_x=0
nvram commit
reboot

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kempi
HV veteran

liitunud: 13.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2015 11:19:39 vasta tsitaadiga

Proovisin nii ja naa moodi - tulemus on ikka sama. Äpp ja digibox viga ei anna, aga pilti ka ette ei võta. Digibox suudab ette manada korraks kanali menüü ja siis rohkem midagi juhtuda ei lase - must pilt.

Võtsin manual mode. Kõik väljad tühjad, IGMP proxy ja snooping enabled + eelpool nimetatud käsud.
Sama seis on ka siis kui valida profiiliks None, mis avab STB võimaluse, kus määrasin ära 3 ja 4 port. Ikka pilt tühi. Proovisin ka eraldi sätestada seda switch stb, aga ikka pilt tumm.

Samas Samsungi telekas näiteks youtubesse pääseb...

Kuskil on midagi veel vajaka, et pilt ja teleka menüü ette saada icon_confused.gif

Muide, kui täiesti lampi seal midagi konfida, siis ütleb ikka ära, et network probleem vms, aga asjal võiks jumet olla küll, kui selle "midagi" veel kätte saada icon_smile.gif Katsetan siin veel mõnda värskemat FW vms.

_________________
All there is to do - recon...
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mada
HV vaatleja

liitunud: 15.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2015 18:51:40 vasta tsitaadiga

Proovisin LG äpi ja asuse kombinatsiooni, aga ei saanud hakkama icon_smile.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
estdata
Kreisi kasutaja
estdata

liitunud: 27.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2015 10:49:30 vasta tsitaadiga

kempi kirjutas:
Proovisin nii ja naa moodi - tulemus on ikka sama. Äpp ja digibox viga ei anna, aga pilti ka ette ei võta. Digibox suudab ette manada korraks kanali menüü ja siis rohkem midagi juhtuda ei lase - must pilt.

Võtsin manual mode. Kõik väljad tühjad, IGMP proxy ja snooping enabled + eelpool nimetatud käsud.
Sama seis on ka siis kui valida profiiliks None, mis avab STB võimaluse, kus määrasin ära 3 ja 4 port. Ikka pilt tühi. Proovisin ka eraldi sätestada seda switch stb, aga ikka pilt tumm.

Samas Samsungi telekas näiteks youtubesse pääseb...

Kuskil on midagi veel vajaka, et pilt ja teleka menüü ette saada icon_confused.gif

Muide, kui täiesti lampi seal midagi konfida, siis ütleb ikka ära, et network probleem vms, aga asjal võiks jumet olla küll, kui selle "midagi" veel kätte saada icon_smile.gif Katsetan siin veel mõnda värskemat FW vms.



iptv pilt
Manus
iptv settings
iptv settings

Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2015 11:23:19 vasta tsitaadiga

estdata, see bridgeb tal vlan4`ja Switchi porti 4 ning sel juhul Samsungiga asi enam ei käi.
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
estdata
Kreisi kasutaja
estdata

liitunud: 27.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2015 18:10:42 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
estdata, see bridgeb tal vlan4`ja Switchi porti 4 ning sel juhul Samsungiga asi enam ei käi.


kui mõtled et vaid TV töötab ja internet ei tööta siis sel suhtes sul õigus. Nii ta on samsung teleritega kui sedasi konfitud siis internet ei tööta aga võiks siiski icon_confused.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kempi
HV veteran

liitunud: 13.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2015 16:18:06 vasta tsitaadiga

Jep nii töötab ainult telekas. Internetti ei ole.
_________________
All there is to do - recon...
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
estdata
Kreisi kasutaja
estdata

liitunud: 27.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2015 21:05:33 vasta tsitaadiga

kempi kirjutas:
Jep nii töötab ainult telekas. Internetti ei ole.

aga kui panna mikrotik rb2011 seeria ruuteri külge ja seadistada siis mikrotik vist suudaks mõlemad läbi lasta internet ja tv kuid ma pole suutnud väljaselgitada mis moodi see töötab ja kui saaks aru siis paneks asus sama moodi tööle nagu ka mikrotik töötab
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2015 11:07:38 vasta tsitaadiga

Mikrotikist saab ju konfi tekstikujul välja lasta. Et kui seal midagi väga sensitiivset pole siis näita seda meile - küll keegi välja nuputab.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2015 11:56:05 vasta tsitaadiga

Mark0, pigem on probleem meie suutmatuses, Asuse stock softiga vlan'e konfida...
Samade ruuterite ja Tomato`ga näiteks pole probleemi...

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2015 12:15:47 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Mark0, pigem on probleem meie suutmatuses, Asuse stock softiga vlan'e konfida...
Samade ruuterite ja Tomato`ga näiteks pole probleemi...
CLI ja root on ju olemas? Tõsi, ega ma enda Asusel ei vaadanud vist kordagi default softiga CLId, lasin kohe Merlini peale. Aga peaks ju olema kõik käsurea tööriistad olemas...
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kempi
HV veteran

liitunud: 13.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2015 13:06:23 vasta tsitaadiga

No minu Merlini FW peal on pilt sama nagu estdata linkis. Ega seal rohkem valikuid ei olegi. Võibolla uuemaga on midagi tekkinud - võiks ju proovida. Samas jah admin ligipääs on SSH'ga ka olemas, iseasi on see, mida sinna seadistada icon_smile.gif

Nagu ma ütlesin, siis parim, mis ma saanud olen on internet Samsungi telekas koos musta pildiga Elioni äpp (digibox on ka tumm) - network viga kumbki ei kraaksu... Võimalik, et tulekski miski 1-2 lisa käsku sinna nvram'i surada ja korras - küsimus on lihtsalt selles, et mis see olema peaks.

_________________
All there is to do - recon...
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2015 13:23:05 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Aga peaks ju olema kõik käsurea tööriistad olemas...


Merlini omas ongi, aga pole väga süvenenud postconf scriptidega jändamisse.
Stock firmwares aga on võimalused suht piiratud.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2015 13:35:39 vasta tsitaadiga

Mu mõte on igaljuhul see, et infot on rohkem vaja! icon_smile.gif Et kui kellelgi näiteks Tikuga töötab siis võiks konfi jagada, saaks Asuse peal edasi uurida. Mul endal pole muidugi ei Samsungi/LG telekat ega digiboksigi, kraaksun siin rohkem niisama.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tanel_k
HV vaatleja

liitunud: 07.09.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2015 14:20:28 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Mu mõte on igaljuhul see, et infot on rohkem vaja! icon_smile.gif Et kui kellelgi näiteks Tikuga töötab siis võiks konfi jagada, saaks Asuse peal edasi uurida. Mul endal pole muidugi ei Samsungi/LG telekat ega digiboksigi, kraaksun siin rohkem niisama.
Tikuga mul töötas samsa konf kenasti, aga asusega pole õnnestunud tööle saada. Et kui kellelgi on vihjeid, siis prooviks icon_smile.gif
Kookisin vanast tiku konfist mõned read välja
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
estdata
Kreisi kasutaja
estdata

liitunud: 27.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2015 20:02:03 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Mikrotikist saab ju konfi tekstikujul välja lasta. Et kui seal midagi väga sensitiivset pole siis näita seda meile - küll keegi välja nuputab.

Üks asi nuputamine , teine asi teha asjad nii et töötaks asus ruuterid sama moodi nagu mikrotik ise icon_smile.gif
ilmselge on see mikrotik töötab teise meetodiga , see tõttu töötab tal ühest kaablist nii internet kui ka tv telekas et smart tv täies hoos icon_smile.gif
tanel_k kirjutas:
Mark0 kirjutas:
Mu mõte on igaljuhul see, et infot on rohkem vaja! icon_smile.gif Et kui kellelgi näiteks Tikuga töötab siis võiks konfi jagada, saaks Asuse peal edasi uurida. Mul endal pole muidugi ei Samsungi/LG telekat ega digiboksigi, kraaksun siin rohkem niisama.
Tikuga mul töötas samsa konf kenasti, aga asusega pole õnnestunud tööle saada. Et kui kellelgi on vihjeid, siis prooviks icon_smile.gif
Kookisin vanast tiku konfist mõned read välja
Spoiler Spoiler Spoiler

jai asi jai silma asus ruuteritel subnet mask pandud automaatselt 0.0.0.0/0 ja proovisin mikrotikus siis see ka seal töötas ja asi ka sellest kui palju pannakse leave time aega icon_smile.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reints
HV Guru
reints

liitunud: 02.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2015 23:13:34 vasta tsitaadiga

Kas kõik ruuterid millel on iptv peal kirjas suudavad elioniga toime tulla ? Või olen ma asjast valesti aru saanud ?
_________________
Töö tegi ahvist inimese icon_smile.gif
Äkki teeb sinust ka icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 221 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2015 23:54:17 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Mu mõte on igaljuhul see, et infot on rohkem vaja! icon_smile.gif Et kui kellelgi näiteks Tikuga töötab siis võiks konfi jagada, saaks Asuse peal edasi uurida. Mul endal pole muidugi ei Samsungi/LG telekat ega digiboksigi, kraaksun siin rohkem niisama.


LG puhul on lisafunktsioonide (järelvaatamine, salvestus, vod) jaoks naguinii Intenot tarvis, pôhjuseks "äriline otsus" icon_confused.gif
Seega pole mul olnud ka erilist motivatsiooni seda teemat sügavamalt lahata, Samsung on üldse üks suur ikaldus naguinii, nagu me kôik juba tänaseks teame... icon_lol.gif

Ehk siis Telekom keerab kah aina kruvisid selle koha pealt koomale, isegi ipv6'te ei anta kolmanda partei seadmetele.
Nüüd siis see LG äpivärk sinna otsa... icon_rolleyes.gif

Lôpetuseks siis lisaks, et kuna mul endal üldse igasugune "tark teler" puudub, on see testimine ka veidike raskendatud...

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!


viimati muutis Etz 26.10.2015 23:56:13, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2015 23:55:13 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:

LG puhul on lisafunktsioonide (järelvaatamine, salvestus, vod) jaoks naguinii Intenot tarvis, pôhjuseks "äriline otsus" :-?
Oleneb, mis tasandil see nii otsustatud/lahendatud on. St kui just Inteno põhjal mingi eriline UUID ei arvutata vms siis võiks ju olla asi lahendatav... aga vbolla ma olen liiga roosaprilliline.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2015 23:59:04 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Etz kirjutas:

LG puhul on lisafunktsioonide (järelvaatamine, salvestus, vod) jaoks naguinii Intenot tarvis, pôhjuseks "äriline otsus" icon_confused.gif
Oleneb, mis tasandil see nii otsustatud/lahendatud on. St kui just Inteno põhjal mingi eriline UUID ei arvutata vms siis võiks ju olla asi lahendatav... aga vbolla ma olen liiga roosaprilliline.


No fakt on see, et see niisama lihtsalt ei käi...pole kahjuks vastava teleri puudumise tôttu ka vôimalik sügavamalt asjasse kaevuda...

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2015 08:42:11 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Mark0 kirjutas:
Etz kirjutas:

LG puhul on lisafunktsioonide (järelvaatamine, salvestus, vod) jaoks naguinii Intenot tarvis, pôhjuseks "äriline otsus" icon_confused.gif
Oleneb, mis tasandil see nii otsustatud/lahendatud on. St kui just Inteno põhjal mingi eriline UUID ei arvutata vms siis võiks ju olla asi lahendatav... aga vbolla ma olen liiga roosaprilliline.

No fakt on see, et see niisama lihtsalt ei käi...pole kahjuks vastava teleri puudumise tôttu ka vôimalik sügavamalt asjasse kaevuda...


Ma arvan, et ei maksa kellegi sõnu foorumist nüüd täiesti ametliku vastusena võtta. Ma olen täiesti kindel, et ka LG kasutamist alternatiivruuteriga ei piirata, pane ainult õige konf peale ja töötab. Otsi või leia inteno ja lg abil ainult õige konf.
Ärilisest otsusest millest jutt oli, pidasin mina õigemaks seda, et ei kulutata raha vanade Telekomi ruuterite tarkvarade uuendamisele millede tootja tugi on ammu lõppenud.

Isiklikult pole samuti motivatsiooni lg ja intenoga mingit snifferit tööle panna, olen rahul sellega mis on ja töötab.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reints
HV Guru
reints

liitunud: 02.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2015 09:50:03 vasta tsitaadiga

Ma ei saa aru kuidas teda intenot üldse kasutate ? Pool neti jõudlust kaotab ju ära üle wifi. Kaabliga on ok. Viisin selle elioni tagasi ja panin vana tg784 + suvaline 300 wifikas ja tuleb ilusti 100/100 ära
_________________
Töö tegi ahvist inimese icon_smile.gif
Äkki teeb sinust ka icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 221 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2015 09:52:30 vasta tsitaadiga

Jätaks selle teema võimalikult suures osas Asuse (või siis mõnikord ka mõne teise Elioni toote seisukohast alternatiivruuteri) dTV jaoks konfimiseks. Inteno teema on siin: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=595323&highlight=
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woo456
Kreisi kasutaja
woo456

liitunud: 23.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2015 17:13:17 vasta tsitaadiga

Võibolla natuke ot, aga tekkis järgmine küsimus.
Ma saan aru, et AC66 on juba suhteliselt vana mudel, aga kuidagi ei taha kallimat AC68 võtta, esiteks sellepärast, et too on liiga kõrge minu jaoks koos antennidega ehk paigutus väga ei luba. Teiseks tahaks vähema rahaga hakkama saada. Oletades, et kasutan ainult põhifunktsioone 300M neti taga: ühendus ühele Arrisele, AC wifi tegemine ja ka mõni juhtmega seade (mõlema viimase taga on ka torrentivärki teatud määral), siis kas on võimalust et AC66 prose jääb liiga nõrgaks näiteks või tegelt saab vabalt hakkama?
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2015 17:21:06 vasta tsitaadiga

woo456, Ei tohiks jääda nõrgaks...

http://www.smallnetbuilder.com/wireless/wireless-reviews/31841-asus-rt-ac66u-80211ac-dual-band-wireless-ac1750-gigabit-router-reviewed?showall=&start=2

Test Description RT-AC66U Routing Performance
WAN - LAN 836 Mbps
LAN - WAN 839 Mbps
Total Simultaneous 819 Mbps
Maximum Simultaneous Connections 30,069

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
estdata
Kreisi kasutaja
estdata

liitunud: 27.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2015 21:21:43 vasta tsitaadiga

Kuidas siis võimalik saada internet ja tv samast kaablit tööle, kui smart tv teler siis lülitad smart hub nuppu ja lahed netti ja siis tagasi iptv peale , hetkel asus ruuteritega ei saa sedasi icon_sad.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2015 17:51:43 vasta tsitaadiga

estdata kirjutas:
Kuidas siis võimalik saada internet ja tv samast kaablit tööle, kui smart tv teler siis lülitad smart hub nuppu ja lahed netti ja siis tagasi iptv peale , hetkel asus ruuteritega ei saa sedasi icon_sad.gif


Kindlasti saab, sheeri mulle telerit... icon_biggrin.gif

EDIT: Kuna õpitud abitus on ikka üks jube asi ja hakkab ka tasapisi siin foorumis võimust võtma, siis...
...teeme proovi, ma ei võta endale mingit vastutust, kui teie ruuter peaks selle kõige peale telliseks moonduma, õhku lendama või kass ära surema.

Kuidas Merlini firmwarega scripte jooksutada, saab teada siit: https://github.com/RMerl/asuswrt-merlin/wiki/User-scripts

Kõigepealt, tekitame vajaliku käivitusskripti, mis selle kõik meil käima veaks kui WAN interface püsti tuleb.
/jffs/scripts/wan-start

#!/bin/sh
/usr/sbin/robocfg vlan 4 ports "0t 4u 8t"
/sbin/vconfig add eth0 4
udhcpc -i vlan4 -O msstaticroutes -O staticroutes -V IPTV_GRP -s /jffs/scripts/iptv-vlan4.script -p /var/run/vlan4.pid -b -O33 -O249



Tekitame vlan4 IP interface scripti.
/jffs/scripts/vlan4.script

#!/bin/sh

[ -z "$1" ] && echo "Error: Should be called from udhcpc" && exit 1

[ -n "$broadcast" ] && BROADCAST="broadcast $broadcast"
[ -n "$subnet" ] && NETMASK="netmask $subnet"

set_classless_routes() {
   local max=128
   local type
   while [ -n "$1" -a -n "$2" -a $max -gt 0 ]; do
     [ ${1##*/} -eq 32 ] && type=host || type=net
     echo "udhcpc: adding route for $type $1 via $2"
     /sbin/route add -$type "$1" gw "$2" dev "$interface"
     max=$(($max-1))
     shift 2
   done
}


case "$1" in
   deconfig)
     /sbin/ifconfig $interface 0.0.0.0
     ;;

   leasefail|nak)
     echo "Error: Failed to obtain DHCP lease."
     ;;

   renew|bound)
     /sbin/ifconfig $interface $ip $BROADCAST $NETMASK
     [ -n "$staticroutes" ] && set_classless_routes $staticroutes
     [ -n "$msstaticroutes" ] && set_classless_routes $msstaticroutes
     ;;
esac

exit 0


Firewall NAT script:
/jffs/scripts/firewall-start

#!/bin/sh

sleep 4

iptables -t nat -A POSTROUTING -o vlan4 -j MASQUERADE


IGMP-Proxy ja IGMP-Snoopingu võime ka lihtsalt niisama GUI kaudu sisse lülitada.

To be continued... icon_wink.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Asus RT-N16/RT-N66U/RT-AC66U/RT-AC68U/RT-AC87U jt. seadistamine Elioni DigiTv -ga mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.