mul oleks ka küsimus ASUSe ruuterite ja nutiTV kohta. hetkel kodus TG585 ning tavaline ADSL kuid Elion väidab, et liin peab vastu ka suuremale valule (VDSL), kui võtta neilt Inteno ruuter ühendust looma.
küsimus nüüd selline, et mul oleks võimalik saada soodsa hinnaga kas RT-AC68U või DSL-AC68U, kas tasuks minna seda teed? sellisel juhul järgmine küsimus - kas DSL-AC68U üksi (ning mitte võtta Intenot) või Inteno + RT-AC68U kombo?
AC68U võlub oma wifi võimsuse ning konfimisvõimaluste poolt, saaks suhteliselt kerge vaevaga kasutada VPNi ning Smart DNSi jne, ühesõnaga kogu seda mudi, mis vajalik totakatest geoblokkidest mööda hiilimiseks.
kõik kommentaarid on teretulnud (ja alternatiivsed soovitused).
soovitan intenot kogu tulevase mudru jaoks mis elioni võrgus kunagi toimuma saab, support kõigele (ka ipv6) olemas, ma loodaks, et vpn ka peagi tööle hakkab.
kui tahad ise leiutada otsi netist lihtne vdsl2 17a standardile vastab modem ja kasuta oma ruuterit samuti edasi. digiboksidega on veel lihtne aga samsungi jaoks ei maksa isegi üritada stabiilset konfi teha.
neetud, ja ma nii lootsin... SmartDNS on seega mängust väljas, on jäänud proovida mõnda VPN teenust (on keegi proovinud midagi sellist Intenoga?) või siis viia Inteno tagasi ning proovida õnne DSL-AC68U-ga.
nojah, defineeri peagi... selles see häda ju ongi, et arendus käib ja igasugu asju poogitakse juurde aga keegi ei ütle millal täpselt miskit valmis saab, ainult oota ja looda et ikka saab valmis.
Kes ütles, et vpn ei toimi. OpenVPN kliendina toimib täiesti. Lihtsalt seadistamine on tavakasutajale üle jõu käiv. _________________ Ma trollin 50% oma postitustest.
OpenVPN kliendina toimib täiesti. Lihtsalt seadistamine on tavakasutajale üle jõu käiv.
proovime siis käima ajada...
kuidas ma saaks talle auth-user-pass argumendi faili ette sööta? Intenosse ju niiviisi sisse ei pääse, et saaks fail kohapealsesse kataloogi kopeeritud? ülejäänud võtmed justkui leidsin üles, kas ka tööle hakkab seda veel ei tea kuid mõõdukas optimism on olemas
OpenVPN kliendina toimib täiesti. Lihtsalt seadistamine on tavakasutajale üle jõu käiv.
proovime siis käima ajada...
kuidas ma saaks talle auth-user-pass argumendi faili ette sööta? Intenosse ju niiviisi sisse ei pääse, et saaks fail kohapealsesse kataloogi kopeeritud? ülejäänud võtmed justkui leidsin üles, kas ka tööle hakkab seda veel ei tea kuid mõõdukas optimism on olemas
Ma ei kasuta parooli, vaid võtmeid. Teoorias saaksid via-env ja via-file abiga. Peaksid tegema välise scripti, mis läheb käima, kui tekitatakse argument auth-user-pass. _________________ Ma trollin 50% oma postitustest.
Kas keegi on ajanud tööle ka IPTV üle wifi? St nii, et töötaks nii "tavaline" nett kui ka IPTV - ehk siis annad VLC's ette udp://239.3.x.x ja pilt tuleb. GUIs (mul on Merliniga AC56U) ilmselt seda võimalust pole, https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=7776631#7776631 postituses on muidugi mõnevõrra mõtteid. Natuke jääb küll segaseks, et kas selleks peab olema toosama viidatud custom FW või mitte?
Mark0, ma täpselt ei kujuta ette, kuidas seda teostada...
Isenesest paljalt multicasti saatmine üle Wireless interface poleks probleem, aga mõlemad koos väga ei toimi, isenesest tasub sul uurida IGMP Proxy funktsionaalsust...
GUI kaudu saab ainult IGMP Proxy`t seadistada ei muud... _________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Noh, Inteno puhul on see kuidagi lahendatud seega võiks asi olla tehtav . Pealegi kui eelpool viidatud näite puhul saadi üle ETH tööle siis võiks olla ju wifi puhul samamoodi tehtav. Interface on interface. Või...?
Noh, Inteno puhul on see kuidagi lahendatud seega võiks asi olla tehtav . Pealegi kui eelpool viidatud näite puhul saadi üle ETH tööle siis võiks olla ju wifi puhul samamoodi tehtav. Interface on interface. Või...?
Võimalik et ongi, Inteno puhul käib ju asi üle IGMP Proxy, ehk siis LAN poolel on sul kõik samas potis koos.
Kuna ga mul endal Samsungi äppi pole ja pole ka telerit mis seda toetaks, siis pole ise eriti huvi tundnud selle vastu, olen rahuldunud eraldi vlan`iga. _________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Ma sain oma Asus RT-N16ga iptv tööle üle igmp snoopinguga
Äkki kribad siis ka siia, mis ja kuidas konfisid, teistele kah abiks...
Krt, ma lugesin et IGMP Proxyga... _________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Ma sain oma Asus RT-N16ga iptv tööle üle igmp snoopinguga
Äkki kribad siis ka siia, mis ja kuidas konfisid, teistele kah abiks...
Krt, ma lugesin et IGMP Proxyga...
igmp snooping ja proxy enable laks kui keegi asus ruuteritega kahtleb et ei saagi tööle iptv siis rängalt eksivad , väga edukalt saab
asus ruuterid : ASUSWRT - linux alus
igmp snooping ja proxy enable laks kui keegi asus ruuteritega kahtleb et ei saagi tööle iptv siis rängalt eksivad , väga edukalt saab
asus ruuterid : ASUSWRT - linux alus
Muffigi ei saa enam aru...
mada kirjutas:
Kas kellelgi juba Asus + LG äpp kombinatsiooniga on kogemusi?
Kahjuks pole endal ainumastki Smart TV´d, seega ei oska ka hetkel aidata.
St. ideid on aga testimisvõimalus puudub... _________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Cyberlord, ma ei oska kommenteerida, ise seda salvestust ei kasuta, kui mingi aeg tagasi testisin siis toimis. _________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Et kui panid sisse igmp snooping ja proxy ja samas kõik 4 LAN porti on nii öelda sisevõrgu pordid, siis IPTV hakkab tööle (ainus variant kuidas töötab on VID 4 portidel 3 ja 4, aga siis ei ole "internetti" nendes portides)? Miski pool aastat tagasi ma näppisin neid kahte settingut ja ei hakanud tööle (Merlin FW). Jah, võib proovida originaaliga - too aeg originaal FW üldse ei töötanud IPTV... _________________ All there is to do - recon...
Proovisin nii ja naa moodi - tulemus on ikka sama. Äpp ja digibox viga ei anna, aga pilti ka ette ei võta. Digibox suudab ette manada korraks kanali menüü ja siis rohkem midagi juhtuda ei lase - must pilt.
Võtsin manual mode. Kõik väljad tühjad, IGMP proxy ja snooping enabled + eelpool nimetatud käsud.
Sama seis on ka siis kui valida profiiliks None, mis avab STB võimaluse, kus määrasin ära 3 ja 4 port. Ikka pilt tühi. Proovisin ka eraldi sätestada seda switch stb, aga ikka pilt tumm.
Samas Samsungi telekas näiteks youtubesse pääseb...
Kuskil on midagi veel vajaka, et pilt ja teleka menüü ette saada
Muide, kui täiesti lampi seal midagi konfida, siis ütleb ikka ära, et network probleem vms, aga asjal võiks jumet olla küll, kui selle "midagi" veel kätte saada Katsetan siin veel mõnda värskemat FW vms. _________________ All there is to do - recon...
Proovisin nii ja naa moodi - tulemus on ikka sama. Äpp ja digibox viga ei anna, aga pilti ka ette ei võta. Digibox suudab ette manada korraks kanali menüü ja siis rohkem midagi juhtuda ei lase - must pilt.
Võtsin manual mode. Kõik väljad tühjad, IGMP proxy ja snooping enabled + eelpool nimetatud käsud.
Sama seis on ka siis kui valida profiiliks None, mis avab STB võimaluse, kus määrasin ära 3 ja 4 port. Ikka pilt tühi. Proovisin ka eraldi sätestada seda switch stb, aga ikka pilt tumm.
Samas Samsungi telekas näiteks youtubesse pääseb...
Kuskil on midagi veel vajaka, et pilt ja teleka menüü ette saada
Muide, kui täiesti lampi seal midagi konfida, siis ütleb ikka ära, et network probleem vms, aga asjal võiks jumet olla küll, kui selle "midagi" veel kätte saada Katsetan siin veel mõnda värskemat FW vms.
estdata, see bridgeb tal vlan4`ja Switchi porti 4 ning sel juhul Samsungiga asi enam ei käi. _________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
estdata, see bridgeb tal vlan4`ja Switchi porti 4 ning sel juhul Samsungiga asi enam ei käi.
kui mõtled et vaid TV töötab ja internet ei tööta siis sel suhtes sul õigus. Nii ta on samsung teleritega kui sedasi konfitud siis internet ei tööta aga võiks siiski
aga kui panna mikrotik rb2011 seeria ruuteri külge ja seadistada siis mikrotik vist suudaks mõlemad läbi lasta internet ja tv kuid ma pole suutnud väljaselgitada mis moodi see töötab ja kui saaks aru siis paneks asus sama moodi tööle nagu ka mikrotik töötab
Mark0, pigem on probleem meie suutmatuses, Asuse stock softiga vlan'e konfida...
Samade ruuterite ja Tomato`ga näiteks pole probleemi... _________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Mark0, pigem on probleem meie suutmatuses, Asuse stock softiga vlan'e konfida...
Samade ruuterite ja Tomato`ga näiteks pole probleemi...
CLI ja root on ju olemas? Tõsi, ega ma enda Asusel ei vaadanud vist kordagi default softiga CLId, lasin kohe Merlini peale. Aga peaks ju olema kõik käsurea tööriistad olemas...
No minu Merlini FW peal on pilt sama nagu estdata linkis. Ega seal rohkem valikuid ei olegi. Võibolla uuemaga on midagi tekkinud - võiks ju proovida. Samas jah admin ligipääs on SSH'ga ka olemas, iseasi on see, mida sinna seadistada
Nagu ma ütlesin, siis parim, mis ma saanud olen on internet Samsungi telekas koos musta pildiga Elioni äpp (digibox on ka tumm) - network viga kumbki ei kraaksu... Võimalik, et tulekski miski 1-2 lisa käsku sinna nvram'i surada ja korras - küsimus on lihtsalt selles, et mis see olema peaks. _________________ All there is to do - recon...
Aga peaks ju olema kõik käsurea tööriistad olemas...
Merlini omas ongi, aga pole väga süvenenud postconf scriptidega jändamisse.
Stock firmwares aga on võimalused suht piiratud. _________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Mu mõte on igaljuhul see, et infot on rohkem vaja! Et kui kellelgi näiteks Tikuga töötab siis võiks konfi jagada, saaks Asuse peal edasi uurida. Mul endal pole muidugi ei Samsungi/LG telekat ega digiboksigi, kraaksun siin rohkem niisama.
Mu mõte on igaljuhul see, et infot on rohkem vaja! Et kui kellelgi näiteks Tikuga töötab siis võiks konfi jagada, saaks Asuse peal edasi uurida. Mul endal pole muidugi ei Samsungi/LG telekat ega digiboksigi, kraaksun siin rohkem niisama.
Tikuga mul töötas samsa konf kenasti, aga asusega pole õnnestunud tööle saada. Et kui kellelgi on vihjeid, siis prooviks
Kookisin vanast tiku konfist mõned read välja
Mikrotikist saab ju konfi tekstikujul välja lasta. Et kui seal midagi väga sensitiivset pole siis näita seda meile - küll keegi välja nuputab.
Üks asi nuputamine , teine asi teha asjad nii et töötaks asus ruuterid sama moodi nagu mikrotik ise
ilmselge on see mikrotik töötab teise meetodiga , see tõttu töötab tal ühest kaablist nii internet kui ka tv telekas et smart tv täies hoos
tanel_k kirjutas:
Mark0 kirjutas:
Mu mõte on igaljuhul see, et infot on rohkem vaja! Et kui kellelgi näiteks Tikuga töötab siis võiks konfi jagada, saaks Asuse peal edasi uurida. Mul endal pole muidugi ei Samsungi/LG telekat ega digiboksigi, kraaksun siin rohkem niisama.
Tikuga mul töötas samsa konf kenasti, aga asusega pole õnnestunud tööle saada. Et kui kellelgi on vihjeid, siis prooviks
Kookisin vanast tiku konfist mõned read välja
jai asi jai silma asus ruuteritel subnet mask pandud automaatselt 0.0.0.0/0 ja proovisin mikrotikus siis see ka seal töötas ja asi ka sellest kui palju pannakse leave time aega
Kas kõik ruuterid millel on iptv peal kirjas suudavad elioniga toime tulla ? Või olen ma asjast valesti aru saanud ? _________________ Töö tegi ahvist inimese
Äkki teeb sinust ka
Mu mõte on igaljuhul see, et infot on rohkem vaja! Et kui kellelgi näiteks Tikuga töötab siis võiks konfi jagada, saaks Asuse peal edasi uurida. Mul endal pole muidugi ei Samsungi/LG telekat ega digiboksigi, kraaksun siin rohkem niisama.
LG puhul on lisafunktsioonide (järelvaatamine, salvestus, vod) jaoks naguinii Intenot tarvis, pôhjuseks "äriline otsus"
Seega pole mul olnud ka erilist motivatsiooni seda teemat sügavamalt lahata, Samsung on üldse üks suur ikaldus naguinii, nagu me kôik juba tänaseks teame...
Ehk siis Telekom keerab kah aina kruvisid selle koha pealt koomale, isegi ipv6'te ei anta kolmanda partei seadmetele.
Nüüd siis see LG äpivärk sinna otsa...
Lôpetuseks siis lisaks, et kuna mul endal üldse igasugune "tark teler" puudub, on see testimine ka veidike raskendatud... _________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
viimati muutis Etz 26.10.2015 23:56:13, muudetud 1 kord
LG puhul on lisafunktsioonide (järelvaatamine, salvestus, vod) jaoks naguinii Intenot tarvis, pôhjuseks "äriline otsus" :-?
Oleneb, mis tasandil see nii otsustatud/lahendatud on. St kui just Inteno põhjal mingi eriline UUID ei arvutata vms siis võiks ju olla asi lahendatav... aga vbolla ma olen liiga roosaprilliline.
LG puhul on lisafunktsioonide (järelvaatamine, salvestus, vod) jaoks naguinii Intenot tarvis, pôhjuseks "äriline otsus"
Oleneb, mis tasandil see nii otsustatud/lahendatud on. St kui just Inteno põhjal mingi eriline UUID ei arvutata vms siis võiks ju olla asi lahendatav... aga vbolla ma olen liiga roosaprilliline.
No fakt on see, et see niisama lihtsalt ei käi...pole kahjuks vastava teleri puudumise tôttu ka vôimalik sügavamalt asjasse kaevuda... _________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
LG puhul on lisafunktsioonide (järelvaatamine, salvestus, vod) jaoks naguinii Intenot tarvis, pôhjuseks "äriline otsus"
Oleneb, mis tasandil see nii otsustatud/lahendatud on. St kui just Inteno põhjal mingi eriline UUID ei arvutata vms siis võiks ju olla asi lahendatav... aga vbolla ma olen liiga roosaprilliline.
No fakt on see, et see niisama lihtsalt ei käi...pole kahjuks vastava teleri puudumise tôttu ka vôimalik sügavamalt asjasse kaevuda...
Ma arvan, et ei maksa kellegi sõnu foorumist nüüd täiesti ametliku vastusena võtta. Ma olen täiesti kindel, et ka LG kasutamist alternatiivruuteriga ei piirata, pane ainult õige konf peale ja töötab. Otsi või leia inteno ja lg abil ainult õige konf.
Ärilisest otsusest millest jutt oli, pidasin mina õigemaks seda, et ei kulutata raha vanade Telekomi ruuterite tarkvarade uuendamisele millede tootja tugi on ammu lõppenud.
Isiklikult pole samuti motivatsiooni lg ja intenoga mingit snifferit tööle panna, olen rahul sellega mis on ja töötab.
Ma ei saa aru kuidas teda intenot üldse kasutate ? Pool neti jõudlust kaotab ju ära üle wifi. Kaabliga on ok. Viisin selle elioni tagasi ja panin vana tg784 + suvaline 300 wifikas ja tuleb ilusti 100/100 ära _________________ Töö tegi ahvist inimese
Äkki teeb sinust ka
Võibolla natuke ot, aga tekkis järgmine küsimus.
Ma saan aru, et AC66 on juba suhteliselt vana mudel, aga kuidagi ei taha kallimat AC68 võtta, esiteks sellepärast, et too on liiga kõrge minu jaoks koos antennidega ehk paigutus väga ei luba. Teiseks tahaks vähema rahaga hakkama saada. Oletades, et kasutan ainult põhifunktsioone 300M neti taga: ühendus ühele Arrisele, AC wifi tegemine ja ka mõni juhtmega seade (mõlema viimase taga on ka torrentivärki teatud määral), siis kas on võimalust et AC66 prose jääb liiga nõrgaks näiteks või tegelt saab vabalt hakkama?
Test Description RT-AC66U Routing Performance
WAN - LAN 836 Mbps
LAN - WAN 839 Mbps
Total Simultaneous 819 Mbps
Maximum Simultaneous Connections 30,069 _________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kuidas siis võimalik saada internet ja tv samast kaablit tööle, kui smart tv teler siis lülitad smart hub nuppu ja lahed netti ja siis tagasi iptv peale , hetkel asus ruuteritega ei saa sedasi
Kuidas siis võimalik saada internet ja tv samast kaablit tööle, kui smart tv teler siis lülitad smart hub nuppu ja lahed netti ja siis tagasi iptv peale , hetkel asus ruuteritega ei saa sedasi
Kindlasti saab, sheeri mulle telerit...
EDIT: Kuna õpitud abitus on ikka üks jube asi ja hakkab ka tasapisi siin foorumis võimust võtma, siis...
...teeme proovi, ma ei võta endale mingit vastutust, kui teie ruuter peaks selle kõige peale telliseks moonduma, õhku lendama või kass ära surema.
set_classless_routes() {
local max=128
local type
while [ -n "$1" -a -n "$2" -a $max -gt 0 ]; do
[ ${1##*/} -eq 32 ] && type=host || type=net
echo "udhcpc: adding route for $type $1 via $2"
/sbin/route add -$type "$1" gw "$2" dev "$interface"
max=$(($max-1))
shift 2
done
}
case "$1" in
deconfig)
/sbin/ifconfig $interface 0.0.0.0
;;
leasefail|nak)
echo "Error: Failed to obtain DHCP lease."
;;
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.