Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  DirectX 12 teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2015 17:20:45 vasta tsitaadiga

Teema oleks hea, kui siin nii palju paska ei oleks. Sorry et olen otsekohene. Nii palju kui mina omal käel olen uurinud seda teemat, siis KÕIK on alles varajases staadiumis, et enne oleks vaja nii öelda "kukk kinni püüda" kui sellest juba suppi teha tahetakse.

On ikka imemehi, kes teevad suuri järeldusi ühe mängu mootori põhjal, mis ka veel poolik. Kui selle järgi midagi üldse üldistada, siis on kõik samal pulgal mis puutub AMD /NVIDIA DX12 PRAEGUSTE kaartide supporti. Mõlemal head halvad vead ning uutel kaartidel hakatakse kasutama rohkem DX12 featuure rauas.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 04.09.2015 17:44:01 vasta tsitaadiga

Mida ma oleks oodanud, et AMD FX 8350 Inteli i3-st natuke ette rebiks ikka. http://www.pcper.com/reviews/Graphics-Cards/DX12-GPU-and-CPU-Performance-Tested-Ashes-Singularity-Benchmark/Results-Heavy
Video esitluses ka mainis, et jääb segaseks CPU-de osa...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2015 11:21:39 vasta tsitaadiga

Draco kirjutas:

Aga ootaks ära siis midagi konkreetsemat?
Hetkel kui AMD`l midagi rohkem näidata siis on rohelistel kisa lahti, võidu otsitakse igasuguseid artikleid mis natukenegi õigustaks NV ämbrit.


Oot oot, kas mitte just punased pole need, kes katustelt kriiskasid while londiste, teised ja mina rääkisime, et ootaks õige natukene selle hüsteeriaga? Ootamine tasus end ära, sest Maxwell teeb asynci täiesti rahumeeli:

Regarding Async compute, a couple of points on this. FIrst, though we are the first D3D12 title, I wouldn't hold us up as the prime example of this feature. There are probably better demonstrations of it. This is a pretty complex topic and to fully understand it will require significant understanding of the particular GPU in question that only an IHV can provide. I certainly wouldn't hold Ashes up as the premier example of this feature.

We actually just chatted with Nvidia about Async Compute, indeed the driver hasn't fully implemented it yet, but it appeared like it was. We are working closely with them as they fully implement Async Compute. We'll keep everyone posted as we learn more.

http://www.overclock.net/t/1569897/various-ashes-of-the-singularity-dx12-benchmarks/2130#post_24379702

Teeme nüüd nii, et paar tüüpi (kes väga hästi teavad kes nad on) nüüd natuke aega oma risuga seda teemat ei täida.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2015 11:34:18 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Teeme nüüd nii, et paar tüüpi (kes väga hästi teavad kes nad on) nüüd natuke aega oma risuga seda teemat ei täida.


ot:
Ma vähemalt loodan, et näitad isiklikku eeskuju... thumbs_up.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2015 11:43:40 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Scart kirjutas:
Teeme nüüd nii, et paar tüüpi (kes väga hästi teavad kes nad on) nüüd natuke aega oma risuga seda teemat ei täida.


ot:
Ma vähemalt loodan, et näitad isiklikku eeskuju... thumbs_up.gif


Case in point. Kui viimane õlekõrreke just leekidesse plahvatas, tuleb ju taaskord personaalsed rünnakud üles võtta. Lugupeetud oponendid on nii ettenähtavad, et see pole isegi enam huvitav.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2015 12:00:12 vasta tsitaadiga

Scart, su viimane post ei aita jälle asjale kaasa.
Etz, miks on vaja norima hakata kui eelnev post on actually asjassepuutuv ja õigeaegne?

aga kollocki postist dx12 kohta:
tsitaat:
Regarding CPU load balancing on D3D12, that's entirely the applications responsibility. So if you see a case where it’s not load balancing, it’s probably the application not the driver/API. We’ve done some additional tunes to the engine even in the last month and can clearly see usage cases where we can load 8 cores at maybe 90-95% load. Getting to 90% on an 8 core machine makes us really happy. Keeping our application tuned to scale like this definitely on ongoing effort.

Additionally, hitches and stalls are largely the applications responsibility under D3D12. In D3D12, essentially everything that could cause a stall has been removed from the API. For example, the pipeline objects are designed such that the dreaded shader recompiles won’t ever have to happen. We also have precise control over how long a graphics command is queued up.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Revilo
HV kasutaja

liitunud: 12.03.2011




sõnum 05.09.2015 12:13:56 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Draco kirjutas:

Aga ootaks ära siis midagi konkreetsemat?
Hetkel kui AMD`l midagi rohkem näidata siis on rohelistel kisa lahti, võidu otsitakse igasuguseid artikleid mis natukenegi õigustaks NV ämbrit.


Oot oot, kas mitte just punased pole need, kes katustelt kriiskasid while londiste, teised ja mina rääkisime, et ootaks õige natukene selle hüsteeriaga? Ootamine tasus end ära, sest Maxwell teeb asynci täiesti rahumeeli:

Regarding Async compute, a couple of points on this. FIrst, though we are the first D3D12 title, I wouldn't hold us up as the prime example of this feature. There are probably better demonstrations of it. This is a pretty complex topic and to fully understand it will require significant understanding of the particular GPU in question that only an IHV can provide. I certainly wouldn't hold Ashes up as the premier example of this feature.

We actually just chatted with Nvidia about Async Compute, indeed the driver hasn't fully implemented it yet, but it appeared like it was. We are working closely with them as they fully implement Async Compute. We'll keep everyone posted as we learn more.

http://www.overclock.net/t/1569897/various-ashes-of-the-singularity-dx12-benchmarks/2130#post_24379702

Teeme nüüd nii, et paar tüüpi (kes väga hästi teavad kes nad on) nüüd natuke aega oma risuga seda teemat ei täida.


Tegelt arvestades eelnevat väidetava Oxide progeja statementi ja võrreldes seda sellega võib seda tõlgendada kahtemoodi:

1. Tuligi välja, et tegelikult küsimus oli know-how puuduses ja driverites ning eelnev ütlus oli ekslik teadmatusest.

2. Aga teoorias kui üks progeja sellist asja ütleb ja NVIDIA saab pahaseks(80% turust), kellega tuleb aegajalt koostööd teha siis loomulikult firma PR osakond ütleks progejale, et too võtaks oma ütluse tagasi. Ja ilmselt PR osakonna käsklus oleks täpselt selline mida võib välja lugeda siit: "Ütle, et sa eksisid, sa polnud pädev ja meie mängu mootor pole tegelt piisavalt hea, et seda sellega võrrelda!"


viimati muutis Revilo 05.09.2015 12:19:30, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2015 12:19:25 vasta tsitaadiga

Revilo kirjutas:


Tegelt arvestades eelnevat väidetava Oxide progeja statementi ja võrreldes seda sellega võib seda tõlgendada kahtemoodi:

1. Tuligi välja, et tegelikult küsimus oli know-how puuduses ja driverites ning eelnev ütlus oli ekslik teadmatusest.

2. Aga teoorias kui üks progeja sellist asja ütleb ja NVIDIA saab pahaseks(80% turust), kellega tuleb aegajalt koostööd teha siis loomulikult firma PR osakond ütleks progejale, et too võtaks oma ütluse tagasi. Ja ilmselt PR osakonna käsklus oleks täpselt selline mida võib välja lugeda siit: "Ütle, et sa eksisid, sa polnud pädev ja meie mängumootor pole tegelt piisavalt hea, et seda sellega võrrelda!"


Oxide ehk endine Stardock on AMDi laagris, seega neil peaks Nvidiast olema suhteliselt ükskõik. Just nagu järgmise aasta Tomb Raider ja Deux Ex on mõlemad AMDi Gaming Evolved tiitlid, seega ei peaks nende devvidel olema mingit vajadust "Nvidia ees pugeda". Mõlemad mainitud kasutavad asünki X1'l ekstensiivselt ja oodata on, et selle võidud jõuavad ka PCle.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2015 12:23:22 vasta tsitaadiga

Revilo, nvidia pahaseks saamise osas - dev üsna otse ütleb, et nvidia draiverid pole valmis async shaderitega seoses icon_smile.gif

ashes praeguses seisus raisk alla 4 core lihtsalt ei tööta.
dualcore peal nagu töötaks aga pilti näita ja annab random tulemusi jms anomaaliad.
oma masina peal dx11 all i7 kasutab benchi ajal 65-70%, ühegi core kasutus oluliselt suurem ka ei ole.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2015 12:30:57 vasta tsitaadiga

Btw, AMDi poolne smearing campaign oli lihtsalt hale. Tüübid organiseerisid vähemalt Beyond3D, HardOCP ja Guru3D foorumitesse "kasutajad", kes levitasid Ashesi testi FUDi tubli nädal aega ning kes nüüd üksteise järel "ära kaovad". Madal, madal.

HardOCP foorumis oli staariks see düüd - http://hardforum.com/member.php?u=286820 Õnneks oli teistel kasutajatel piisavalt kogemust, et asi juba esimestel päevadel läbi näha.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2015 13:46:38 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:

Etz, miks on vaja norima hakata kui eelnev post on actually asjassepuutuv ja õigeaegne?


Sest üheski graafikakaartide teemas pole enam midagi asjalikku ja erapooletut lugeda, peale Scart, hüsteeria kui sitt on AMD... okse.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Archangel
HV veteran
Archangel

liitunud: 15.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2015 16:27:09 vasta tsitaadiga

Kõrvaltvaatajana jääb mulle selline mulje, et siinne rahvas nagu ise tahaks saasta lugeda ja draamat tekitada.

Piisab, kui üks inimene ajab veidi jama või sõnastab midagi valesti ning kohe on kümme teist tüüpi kraes. Nahhui nada. Tegelikult on ju ükstapuha, kes mis firmat fännab. Absoluutselt 0 tähtsust, kui asi puudutab fakte. Pole mõtet kellelgi demagoogitseda.

Aru ma ei saa, miks pagana pärast on vaja üldse mainida kellegi eelistusi siin teemas. AMD, Nvidia - täiesti pohhui ju. Mitte kellegi eelistused ei muuda fakte. Argumenteerida tuleb argumentide vastu, mitte inimeste vastu.

Ning veel tobedam on see, et hakatakse veel üksteist idiootideks sõimama selle asemel, et argumenteerida. Keegi loeb siinseid postitusi, saab valesti aru, küsib ausa küsimuse ning vastuseks saadetakse põhimõtteliselt perse ja sõimatakse nägu täis, võtmes a'la "ma pole seda öelnud, bla-bla-bla". Väga tore - kui keegi mõistab kellegi postitust valesti, siis tuleb seletada ilusti kuidas asja mõeldi, selle asemel, et segaduses inimene perse saata ning ülbitseda.


Ning mis veel ajudele käib, on see, et selle asemel, et ilusti rääkida teemast, loobitakse lihtsalt artikleid vasakule ja paremale. Pool aega unustatakse mainida, et mis argumenti see artikkel peaks nagu toetama, ja kus kohas. Teinekord loe 3 lähekülge mingi suvalise blogipidaja spekuleerimisi läbi ning aru ei saa mitte muhvigi.


Londiste on see, kes siin normaalselt räägib. Oleksid ülejäänud ka sellised, oleks siin teemas rahu majas.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rene p
HV veteran

liitunud: 05.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2015 17:40:31 vasta tsitaadiga

Archangel, thumbs_up.gif

Valame õli veel tulle juurde
http://wccftech.com/preemption-context-switching-allegedly-best-amd-pretty-good-intel-catastrophic-nvidia/
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 05.09.2015 19:30:37 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Btw, AMDi poolne smearing campaign oli lihtsalt hale. Tüübid organiseerisid vähemalt Beyond3D, HardOCP ja Guru3D foorumitesse "kasutajad", kes levitasid Ashesi testi FUDi tubli nädal aega ning kes nüüd üksteise järel "ära kaovad". Madal, madal.

HardOCP foorumis oli staariks see düüd - http://hardforum.com/member.php?u=286820 Õnneks oli teistel kasutajatel piisavalt kogemust, et asi juba esimestel päevadel läbi näha.
Düüd... sinu siin või AMD teemades figureerimise põhjused on ju samuti läbinähtavad... hale, hale... yawn.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 05.09.2015 21:50:09 vasta tsitaadiga

http://www.guru3d.com/news-story/nvidia-will-fully-implement-async-compute-via-driver-support.html
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Denkeš
HV kasutaja
Denkeš

liitunud: 11.09.2002




sõnum 06.09.2015 13:46:14 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Simplified…

Maxwell 2: Queues in Software, work distributor in software (context switching), Asynchronous Warps in hardware, DMA Engines in hardware, CUDA cores in hardware.
GCN: Queues/Work distributor/Asynchronous Compute engines (ACEs/Graphic Command Processor) in hardware, Copy (DMA Engines) in hardware, CUs in hardware.”


Maru peeneks aetud too nVidia async võimekus, nagu mingi Jokk skeem. icon_biggrin.gif
Aga las ta olla, vahet pole kuidas ta toimetab, softis või rauas. Peaasi, et tulemus oleks seda väärt.

_________________
a.k.a Ummikummi
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 07.09.2015 11:12:48 vasta tsitaadiga

Ma vahepeal tuletan meelde, et ükski driver ei asenda riistvaralist funktsiooni ilma suurte jõudlusekadudeta. NVidia võib siin vabandada ette ja taha oma drivereid, aga sisuliselt on küsimus ikkagi nende 31 queue depth vs AMD 64 queue depth async computes.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2015 11:49:11 vasta tsitaadiga

erick, su väited on väga kategoorilised, äkki täpsustaksid oma seisukohtade põhjuseid?
miks queue depth nii oluline on? see võib muutuda oluliseks optimeerimisel kuid mitte otsese mõju tõttu jõudlusele.
hard datat igat pidi hetkel lihtsalt ei ole ja ei saagi olla enne kui nvidia oma draiveritega valmis on ja dx12 laiemat kasutust leiab. shaderite jagamise haldus softis võib olla perf hit kuid võib osutuda ka oluliseks optimeerimisnüansiks. haldus on piisavalt keeruline "funktsioon", et selle rauas tegemisel jäävad piirangud, mida sama softis tehes saab ümber mängida (tänases paradigmas nagu mänguprofiilid draiverites).

mitte, et nvidia (siiani kinnitamata aga väga tõenäoline) rauas halduse puudus pettumus ei oleks, aga ma ei näe kuidagi ka sellist katastroofi nagu sa jutlustad.

sulle numbrid meeldivad. siis spetsiaalselt sulle need uuesti:
londiste kirjutas:
täpsustamaks, mida ma eeldatava tulemuse all silmas pean - siin on nende kahe võistluspaari tehniline jõudlus. tänapäeval muutub järjest enam määravaks processing power.
(vastavalt pixel fillrate, texture fillrate ja processing power)
980 - 72.1 GP/s - 144 GT/s - 4612 GFLOPS
390x - 67.2 GP/s - 184.8 GT/s - 5913.6 GFLOPS
980ti - 96 GP/s - 176 GT/s - 5632 GFLOPS
fury x - 67.2 GP/s - 268.8 GT/s - 8601.6 GFLOPS


edit:
muide, neist numbritest 2 mõtet:
- fury x ja 390x edu 4k resol (võrrelduna alla jäämisega madalamatel resodel) ilmselt näitab, et pixel fillrate piirang neil resodel annab maad eelkõige toorele shaderite jõule.
- võimalik, et async shaderitest nvidial ei olegi nii palju võita nagu amd-l kuna olemasolev jõudlus on juba oluliselt optimaalsemalt/efektiivsemalt ära kasutatud.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Revilo
HV kasutaja

liitunud: 12.03.2011




sõnum 07.09.2015 15:23:49 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
...shaderite jagamise haldus softis võib olla perf hit kuid võib osutuda ka oluliseks optimeerimisnüansiks. haldus on piisavalt keeruline "funktsioon", et selle rauas tegemisel jäävad piirangud, mida sama softis tehes saab ümber mängida (tänases paradigmas nagu mänguprofiilid draiverites).


Ma arvan, et latencys on küsimus. Teoorias kui async compute kasutab idleis "auke" ära siis protsessorile teavitamine nendest ja instruktsioonide tagasi viimine on nagu ajakadu. Kui just ei ole võimalik mingit prediction algoritmi kirjutada, et driver teaks millal töö instruktsioone saata ilma reaalajas infot saamata. See on muidugi nö "talupoja terve loogika". icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2015 16:26:00 vasta tsitaadiga

Revilo, aukude kasutamine ei tööta selles mõttes reaalajas.
pikk pipeline ja mingil määral vajalike asjade ette teadmine on niikuinii olemas. probleem võiks olla pigem prosekasutuses.
töö jagamise alternatiiv softis tegemisele - prediction algoritm rauas - on muide üsna hardcoded.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 07.09.2015 16:47:02 vasta tsitaadiga

londiste, queue depth defineerib mitu async compute workloadi saab korraga töötada. Kui mälu ei peta (viimastel päevadel on sel teemal saanud läbi kammitud kümneid artikleid ja foorumithreade), siis iga korralik workload (füüsika, valgustus, post-processing efektid, view culling jne) vajas suurusjärgus 16-32 queue depthi. Ehk siis 31 võimaldaks äärmisel juhul kahte workloadi, 64 aga võimaldab kuni 4.

Sisuliselt tuleks teha valik siis - mida async compute mode'is siis võtta näiteks ülaltoodud neljast - kas füüsika ja valgustus, või post-processing ja view culling? AMD samal ajal jooksutab kõiki nelja ilma mingi perf hitita.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2015 16:58:59 vasta tsitaadiga

erick, mingit linki nende queuede või workloadide (mis on erinevad asjad) vajaduse kohta?

perf hit ei tule mitte queue depthist vaid sellest kui palju (ja milliseid) ressursse queued tarbivad, kaasa arvatud (ja eelkõige) primary graafika oma.
su viimane lause on huvitav - see tähendab, ühte kahest:
- amd arhitektuuri või draiverite tõttu on kaartide efektiivsus üsna masendav.
- need workloadid ei ole väga koormavad.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 07.09.2015 17:22:37 vasta tsitaadiga

Ma olen aru saanud, et queuede arv defineerib selle, mitu workloadi saavad graafikaga samal ajal joosta. Ehk mida rohkem queuesid seda rohkem tööd suudetakse ühe taktiga ära teha. Kahjuks mul ei õnnestu leida konkreetset viidet, aga mäletan selgelt juttu, et AMD kaartidel on võimalik 3-4 workloadi graafikale lisaks ja nVidial siis riistavaraliselt pool sellest või vähem.

Muide, tegelikult oli ka enne Ashes of Singularityt olemas benchmark, mis näitas selgelt ära kui palju efektiivsem on AMD GCN arhitektuur workloadide puhul, mis elavad compute queude arvu peal:



Kunagi ammu peeti seda müsteeriumiks, aga nüüd me siis teame, miks see nii oli.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2015 17:44:08 vasta tsitaadiga

sellepärast, et amd integer võimekus, arvutusüksuste arv ja struktuur toetavad bitcoini kaevandamise algoritmi paremini. või mida sa silmas pidasid?

edit:
su enda graafiku allikast:
http://www.extremetech.com/computing/153467-amd-destroys-nvidia-bitcoin-mining kirjutas:
AMD plays things close to the chest when it comes to Graphics Core Next’s (GCN) 32-bit integer capabilities, but the company has confirmed that GCN executes INT32 code at the same rate as double-precision floating point. This implies a theoretical peak int32 dispatch rate of 64 per clock per CU — double GK104’s base rate. AMD’s other advantage, however, is the sheer number of Compute Units (CUs) that make up one GPU. The Titan, as we’ve said, has 14 SMX’s, compared to the HD 7970’s 32 CU’s. Compute Unit / SMX’s may be far more important than the total number of cores in these contexts.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 07.09.2015 18:21:31 vasta tsitaadiga

Värskemate vaadete kohaselt oli asi ikkagi selle taga, et massiivse paralleelsuse puhul annab compute queuede arv kõvasti perfi juurde teatud tüüpi rakendustele.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2015 20:25:35 vasta tsitaadiga

erick, tahitil 16 queued ei olnud? 2 ace, 8 queued each. icon_smile.gif

edit:
on jah. isegi amd enda 7900 seeria specide leht ütleb: Dual Asynchronous Compute Engines (ACE)
elik, su enda jutu järgi ei kõlba üldse kuskile.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 08.09.2015 10:11:47 vasta tsitaadiga

londiste, 15 queued rohkem kui Titanil või GTX 680-l (kummalgi 1 graphics ja 1 compute queue). Tulemust võid graafikult vaadata.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2015 10:35:56 vasta tsitaadiga

erick, source? hyperq oli juba kepleris, ehk siis 32 queued.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 08.09.2015 10:49:16 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
erick, source? hyperq oli juba kepleris, ehk siis 32 queued.


Ainult TESLA kaartidel: Hyper-Q (Hyper-Q's MPI functionality reserve for Tesla only) <- Wikipedia

Õigem oleks siis öelda, et Hyper-Q oli tavaprogrammeerijale kergesti kättesaadav ainult TESLA kaartidel. Tavakaartidel see võis sees olla, aga ilma tõsiste pingutusteta keegi seda funktsiooni sealt välja võluda ei suudaks.


viimati muutis erick 08.09.2015 11:22:08, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2015 11:04:12 vasta tsitaadiga

Hyper-Q for CUDA streams vs Hyper-Q for MPI connections?
esimest titan toetab, teist mitte. mpi on mingi supercomputerite asi.
ma ei suuda kuskilt kiire guugeldamise tulemusena välja lugeda titani piiranguid.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 08.09.2015 11:26:36 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Hyper-Q for CUDA streams vs Hyper-Q for MPI connections?
esimest titan toetab, teist mitte. mpi on mingi supercomputerite asi.
ma ei suuda kuskilt kiire guugeldamise tulemusena välja lugeda titani piiranguid.


Leidsin - Titani toetab siis mitte 32 Hyper-Q striimi/queued nagu K20, vaid kõigest 8.
https://devtalk.nvidia.com/default/topic/544138/hyper-q-and-openmp-on-single-gtx-titan-gpu/
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2015 11:28:25 vasta tsitaadiga

erinevad allikad pakuvad numbreid 4-32.
proovi järgi icon_smile.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 08.09.2015 11:43:48 vasta tsitaadiga

londiste, mina mingi CUDA progeja pole, aga kui doktorikraadiga inimene kes uurib graafikatehnoloogiat ütleb, et ta üle 8 striimi pole käima saanud Titani peal, siis ma kaldun teda uskuma.

Muidugi kui sul on mingi lihtne programm millega seda testida, siis võin proovida.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2015 11:52:46 vasta tsitaadiga

üldiselt läheb see juba väga teemast mööda.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gl0be
HV vaatleja

liitunud: 12.08.2007




sõnum 09.09.2015 00:46:03 vasta tsitaadiga

yall snickers need to get laid. icon_lol.gif

Rääkige asjast, Millal tuleb ja kas asja saab (kuulduste järgi) ?
Kas RWEd on olnud ahhetama panevad või pigem keskpärased? tehke rumalale nüüd mingi kokkuvõte, lõpetage sõdimine.
beer_yum.gif
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 09.09.2015 07:02:10 vasta tsitaadiga

gl0be kirjutas:
yall snickers need to get laid. icon_lol.gif

Rääkige asjast, Millal tuleb ja kas asja saab (kuulduste järgi) ?
Kas RWEd on olnud ahhetama panevad või pigem keskpärased? tehke rumalale nüüd mingi kokkuvõte, lõpetage sõdimine.
beer_yum.gif
ahhetama panevat ei tule enam midagi. progress on niivõrd aeglane ja toimub nii pisikeste sammudena, et jääb pea märkamatuks. DX12 toob parimal juhul veidi effektiivsemat ressursside kasutust ja see on ka kõik. visuaalselt midagi olulist ei muutu peale fps, kui on sama mäng, korraliku dx12 toega kaart ja võimalus mängu käivitada eraldi dx11 või dx12 rezhiimis.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 09.09.2015 10:48:32 vasta tsitaadiga

"Veidi efektiivsem" on ikka understatement of the century. Oluliselt efektiivsem multi-core CPU kasutus (räägitud on numbritest +50% fpsile), lisaks async compute lubab suurusjärgus 30-50% paremat fps-i sõltuvalt kaardist. Kahjuks nagu ilmneb on vanematel ja isegi praegustel nVidia kaartidel vähe tolku async computest, aga AMD omanikud alates HD7800 seeriast peaksid küll sillas olema.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2015 11:19:44 vasta tsitaadiga

erick kirjutas:
"Veidi efektiivsem" on ikka understatement of the century. Oluliselt efektiivsem multi-core CPU kasutus (räägitud on numbritest +50% fpsile), lisaks async compute lubab suurusjärgus 30-50% paremat fps-i sõltuvalt kaardist. Kahjuks nagu ilmneb on vanematel ja isegi praegustel nVidia kaartidel vähe tolku async computest, aga AMD omanikud alates HD7800 seeriast peaksid küll sillas olema.


Sa oled lately hüsteerilisem kui Taavi Rõivas. Just maybe ootaks ära esimesed actual DX12 real-world tulemused?
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2015 11:38:44 vasta tsitaadiga

erick, amdst räägid? sul on õigus, seni ainsa ashesi testitulemused näitavad amd kaartidel umbes +50% fpsile.
nvidia kaardid millegipärast on dx11 all samapalju ees ja dx12 all üsna võrreldavas olukorras.

dx11 osas on ilmselt oma osa sellel jutul: http://www.anandtech.com/show/2716/3

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 09.09.2015 11:49:19 vasta tsitaadiga

erick, visuaalsest küljest oli juttu ja seal vallas ei toimu suuri muudatusi. esiteks seda on näidanud ajalugu, et graafika ei arene nii järsult, et see kohe yõsiselt wow effekti tekitaks ja teiseks, on ürgaja tehnoloogiaga konsoolid jälle piiduriks visuaalse külje arengule.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2015 12:00:26 vasta tsitaadiga

NATAS999, kui su eelmise posti ja viimase posti esimese poolega võib nõus olla, siis konsoolide kommentaariga ilmselt mitte.
gcn on amd kaartides siiani ja konsoolides peaks täiendatud gcn 1.2 olema, mis on täiesti state-of-the-art, täna ja kindlasti lähema aasta-paari jooksul. jõudlus võib olla probleem, aga mitte tehnoloogia.

dx12 teeb eelkõige parema optimeerimise võimalikuks (seejuures mitte tingimata lihtsamaks). uusi efekte on läbi aegade juurde tilkunud aga mingit murrangulist muudatust dx12 oodata ei tasu. nii amd kui nvidia on näidanud, et nende puudujääkidest saab võrdlemisi väikse vaeva (ja jõudlushitiga) ümber ja midagi tegemata ei jää.

jõudluse ja uuemate-paremate efektide osas on kuigi aeglustunud aga siiski jätkuval väiksemale tootmisprotsessile minekul palju suurem osa. võimaldab kasutatad rohkem transistoreid suuremate gpu-de puhul ja väiksemaid (odavamaid) kive ja vähem voolu väiksemate puhul.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 09.09.2015 15:34:35 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
erick kirjutas:
"Veidi efektiivsem" on ikka understatement of the century. Oluliselt efektiivsem multi-core CPU kasutus (räägitud on numbritest +50% fpsile), lisaks async compute lubab suurusjärgus 30-50% paremat fps-i sõltuvalt kaardist. Kahjuks nagu ilmneb on vanematel ja isegi praegustel nVidia kaartidel vähe tolku async computest, aga AMD omanikud alates HD7800 seeriast peaksid küll sillas olema.


Sa oled lately hüsteerilisem kui Taavi Rõivas. Just maybe ootaks ära esimesed actual DX12 real-world tulemused?


Et Päikest ei saa enne kuumaks tunnistada, kui oma jalaga peale astutud? icon_biggrin.gif DX12 tehnoloogiat lahkavaid artikleid liigub kümneid, minu toodud numbrid on üldlevinud.

NATASel on selles osas õigus, et muus mõttes mingit graafikahüpet ei tule, kui et korraga ekraanil kuvatavate objektide limiit tõuseb nt DX9 6000 pealt DX12ga 600 000 peale. Mida see mängudele juurde annab, sõltub juba arendajatest.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2015 15:39:04 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
NATAS999, kui su eelmise posti ja viimase posti esimese poolega võib nõus olla, siis konsoolide kommentaariga ilmselt mitte.
gcn on amd kaartides siiani ja konsoolides peaks täiendatud gcn 1.2 olema, mis on täiesti state-of-the-art, täna ja kindlasti lähema aasta-paari jooksul. jõudlus võib olla probleem, aga mitte tehnoloogia.

dx12 teeb eelkõige parema optimeerimise võimalikuks (seejuures mitte tingimata lihtsamaks). uusi efekte on läbi aegade juurde tilkunud aga mingit murrangulist muudatust dx12 oodata ei tasu. nii amd kui nvidia on näidanud, et nende puudujääkidest saab võrdlemisi väikse vaeva (ja jõudlushitiga) ümber ja midagi tegemata ei jää.

jõudluse ja uuemate-paremate efektide osas on kuigi aeglustunud aga siiski jätkuval väiksemale tootmisprotsessile minekul palju suurem osa. võimaldab kasutatad rohkem transistoreid suuremate gpu-de puhul ja väiksemaid (odavamaid) kive ja vähem voolu väiksemate puhul.

PS4 on GCN 1.1, Xbox One siiski 1.0. See arhitektuur ei oma mingit tähtsust, seal võib Nvidia Pascal ka olla, kui konsoolil on jõudlust 7850 kanti ja nõrk CPU on pudelikaelaks siis konsoolid hoiavad mänge tagasi ja kõik.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 09.09.2015 17:12:13 vasta tsitaadiga

Nii palju siis Nvidia async compute võimekusest:

Extremetech kirjutas:
According to Beyond3D user Ext3h:

“There were claims originally, that Nvidia GPUs wouldn’t even be able to execute async compute shaders in an async fashion at all, this myth was quickly debunked. What become clear, however, is that Nvidia GPUs preferred a much lighter load than AMD cards. At small loads, Nvidia GPUs would run circles around AMD cards. At high load, well, quite the opposite, up to the point where Nvidia GPUs took such a long time to process the workload that they triggered safeguards in Windows. Which caused Windows to pull the trigger and kill the driver, assuming that it got stuck.

Final result (for now): AMD GPUs are capable of handling a much higher load. About 10x times what Nvidia GPUs can handle. But they also need also about 4x the pressure applied before they get to play out there capabilities.”


AMD on seega võimeline hakkama saama 10x suurema async compute workloadiga kui Maxwell 2, kusjuures Maxwell 2 jääb sama koormuse all nii aeglaseks, et driver crashib...

kaspar737 kirjutas:
PS4 on GCN 1.1, Xbox One siiski 1.0. See arhitektuur ei oma mingit tähtsust, seal võib Nvidia Pascal ka olla, kui konsoolil on jõudlust 7850 kanti ja nõrk CPU on pudelikaelaks siis konsoolid hoiavad mänge tagasi ja kõik.


No siinkohal saab ainult mööndustega seda väita - DX12 ilmselgelt leevendab ju mõlemat probleemi: nõrk, aga 6 threadiga CPU saab kõva boosti sellest, et DX overhead jaotub ühe threadi asemel üle 6 threadi. Samamoodi saab kõva boosti GPU tänu async computele (vähemalt PS4 puhul siis).
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 09.09.2015 17:14:56 vasta tsitaadiga

Viimase aja mänge vaadates tekib küsimus, et kus kohast seda visuaali veel kenamaks kruttida saakski? Kui FPS takistama ei tuleks, siis on mängud juba ilusamad ja detailsemad kohati kui päris elu(Crysis 3 Ultra peal).
Paljukirutud Witcheri optimiseerimine tuli ka FPS arvelt arvatavasti, kui seal ka FPS poole kõrgem oleks olnud, siis poleks seal ka millegi üle enam nuriseda olnud.
Kus nuriseda annab on füüsika, inimeste liikumine jne...

Ja ma ei räägi mingitest suitsu liikumise mustritest või mingi väikse detaili varju kuvamisest selle pimedasse nurka 1cm2 suurusele alale. Madistamise ajal seda nagunii tähele ei pane. Nagu see demo, kus aegluubis võib märgata erinevust, vean kihla, et kui 10 sellist mängus tuld annaks mängija pihta, siis need varjud oleks viimane asi mida märgata;) https://www.youtube.com/watch?v=rd4DE-RG_jw
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 09.09.2015 17:33:24 vasta tsitaadiga

Vael, no otse peast asju mida DX12 võimaldab oluliselt paremini teha:

1. Palju suurem draw distance
2. Palju suurem AI juhitud tegelaste arv
3. Palju suurem hulk autosid/lennukeid/kaste/füüsikaliste omadustega detaile
4. Detailsem füüsika
5. Parem valgustus
6. Paremad eriefektid ilma kohutava slowdownita (post processingu abil, nt Bokeh)
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2015 18:20:21 vasta tsitaadiga

erick kirjutas:
Nii palju siis Nvidia async compute võimekusest:

Extremetech kirjutas:
According to Beyond3D user Ext3h:

“There were claims originally, that Nvidia GPUs wouldn’t even be able to execute async compute shaders in an async fashion at all, this myth was quickly debunked. What become clear, however, is that Nvidia GPUs preferred a much lighter load than AMD cards. At small loads, Nvidia GPUs would run circles around AMD cards. At high load, well, quite the opposite, up to the point where Nvidia GPUs took such a long time to process the workload that they triggered safeguards in Windows. Which caused Windows to pull the trigger and kill the driver, assuming that it got stuck.

Final result (for now): AMD GPUs are capable of handling a much higher load. About 10x times what Nvidia GPUs can handle. But they also need also about 4x the pressure applied before they get to play out there capabilities.”


AMD on seega võimeline hakkama saama 10x suurema async compute workloadiga kui Maxwell 2, kusjuures Maxwell 2 jääb sama koormuse all nii aeglaseks, et driver crashib...

kaspar737 kirjutas:
PS4 on GCN 1.1, Xbox One siiski 1.0. See arhitektuur ei oma mingit tähtsust, seal võib Nvidia Pascal ka olla, kui konsoolil on jõudlust 7850 kanti ja nõrk CPU on pudelikaelaks siis konsoolid hoiavad mänge tagasi ja kõik.


No siinkohal saab ainult mööndustega seda väita - DX12 ilmselgelt leevendab ju mõlemat probleemi: nõrk, aga 6 threadiga CPU saab kõva boosti sellest, et DX overhead jaotub ühe threadi asemel üle 6 threadi. Samamoodi saab kõva boosti GPU tänu async computele (vähemalt PS4 puhul siis).

Usun, et konsoolimängud juba üsna hästi ära multithreaditud, muidu ei jookseks need üldse nii hästi. Lihtsalt et paraku on olemas koodi, mida ei saa jagada mitme threadi peale ja siin pole midagi teha.
Async compute koha pealt, PS4 ei kasuta ju DirectX, ehk async compute saab juba praegu kasutada.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2015 18:25:18 vasta tsitaadiga

erick kirjutas:

AMD on seega võimeline hakkama saama 10x suurema async compute workloadiga kui Maxwell 2, kusjuures Maxwell 2 jääb sama koormuse all nii aeglaseks, et driver crashib...


Well hello there, spindoktor. Mida Extremetech ise reaalselt artiklis kirjutas:

Right now, the smart thing to do is wait and see how this plays out. I stand by Ashes of the Singularity as a solid early look at DX12 performance, but it’s one game, on early drivers, in a just-released OS. Its developers readily acknowledge that it should not be treated as the be-all, end-all of DX12 performance, and I agree with them. If you’re this concerned about how DX12 will evolve, wait another 6-12 months for more games, as well as AMD and Nvidia’s next-generation cards on 14/16nm before making a major purchase.

If AMD cards have an advantage in both hardware and upcoming title collaboration, as a recent post from AMD’s Robert Hallock stated, then we’ll find that out in the not-too-distant future. If Nvidia is able to introduce a type of asynchronous computing for its own hardware and largely match AMD’s advantage, we’ll see evidence of that, too. Either way, leaping to conclusions about which company will “win” the DX12 era is extremely premature. Those looking for additional details on the differences between asynchronous compute between AMD and Nvidia may find this post from Mahigan useful as well. If you’re fundamentally confused about what we’re talking about, this B3D post sums up the problem with a very useful analogy.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 09.09.2015 18:29:43 vasta tsitaadiga

Scart, kui sa lähed viimases lauses viidatud postitusele, siis sa loed sealt sama juttu mida ma kirjutasin, kenasti arusaadava metafoori kujul (seinapesijad vs seinamaalrid). Loomulikult on kõigil mängutootjatel mõistlik "vana" rendering path sisse jätta, nVidia jaoks. Aga mis puudutab async computet, siis korralike workloadide puhul pole Nvidial mitte mingit lootust thumbs_down.gif Nii lihtsalt on ja ükski driver ei suuda luua olukorda, kus CPU teeb sama töö ära kiiremini kui GPU enda peal olev pisiprotsessor.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2015 18:30:38 vasta tsitaadiga

erick kirjutas:
Scart, kui sa lähed viimases lauses viidatud postitusele, siis sa loed sealt sama juttu mida ma kirjutasin, kenasti arusaadava metafoori kujul (seinapesijad vs seinamaalrid). Loomulikult on kõigil mängutootjatel mõistlik "vana" rendering path sisse jätta, nVidia jaoks. Aga mis puudutab async computet, siis korralike workloadide puhul pole Nvidial mitte mingit lootust thumbs_down.gif Nii lihtsalt on ja ükski driver ei suuda luua olukorda, kus CPU teeb sama töö ära kiiremini kui GPU enda peal olev pisiprotsessor.


Tore, et sa tead rohkem kui kõik teised, sealhulgas ka Oxide thumbs_up.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  DirectX 12 teema mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.