Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  DirectX 12 teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2015 21:23:57 DirectX 12 teema vasta tsitaadiga

Pikka juttu pole vaja, sest kõik teavad, mis on DX12. Küll aga saame loodetavasti juba see reede näha reaalseid real-world benchmarke, sest ARK: Survival Evolved saab omale DX12 toe.

This Friday:
- New Creature: Mesopithecus
- Smoke Grenades
- DirectX12 Mode for Windows 10! Approximate +20% perf
- "Survival of the Fittest: Unnatural Selection" Event + Tournament


https://steamcommunity.com/app/346110/discussions/0/594820656447032287/
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wazaabi
HV kasutaja
wazaabi

liitunud: 23.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2015 19:51:16 vasta tsitaadiga

Kas "Ashes of the Singularity" mitte juba dx12 proovimiseks väljas ei ole?
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 29.08.2015 19:23:01 vasta tsitaadiga

Meenus, et ARK peaks DX12 uuenduse saama ja proovimiseks olema see nv: http://www.tomshardware.com/news/ark-dx12-patch-coming-today,29949.html
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 29.08.2015 21:13:31 vasta tsitaadiga


Link
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aff
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 30.08.2015 03:10:54 vasta tsitaadiga

see video näitab et low endis hetkel ei tasu kiirustada.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2015 16:36:44 vasta tsitaadiga

ARKi patch lükati edasi ja peaks saabuma uuel nädalal.
---

http://www.overclock.net/t/1569897/various-ashes-of-the-singularity-dx12-benchmarks/1200#post_24356995
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2015 17:55:00 vasta tsitaadiga

https://forum.beyond3d.com/threads/dx12-performance-thread.57188/page-8
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wazaabi
HV kasutaja
wazaabi

liitunud: 23.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2015 22:05:37 vasta tsitaadiga

http://www.techpowerup.com/215663/lack-of-async-compute-on-maxwell-makes-amd-gcn-better-prepared-for-directx-12.html

...kui juba linkide jagamiseks läks.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sahasrahla
HV kasutaja

liitunud: 19.06.2011




sõnum 31.08.2015 22:41:50 vasta tsitaadiga

Roheliseks hekseldades
ning
Puust ja punaseks
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2015 00:00:13 vasta tsitaadiga

palju haipi.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2015 09:23:14 vasta tsitaadiga

wazaabi kirjutas:
http://www.techpowerup.com/215663/lack-of-async-compute-on-maxwell-makes-amd-gcn-better-prepared-for-directx-12.html

Tavalised nVidia trikid. Et mõni asi ka ei muutu.
http://www.dsogaming.com/news/oxide-developer-nvidia-was-putting-pressure-on-us-to-disable-certain-settings-in-the-benchmark/
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2015 09:35:45 vasta tsitaadiga

sama kommentaar, mille ma amd 300 teemas selle jutu kohta panin:
londiste kirjutas:
mis teema selle msaa-ga oxide mootoris on - igal pool tsiteeritakse nii nvidia kui oxide juttu selle "katki"/"mittekatki" olemisest, aga ei mingeid detaile.
async shaderid on ilmselt nvidia vale capability reporting aga olulist kaotust selle mitte kasutamine nähtavasti ei tekita ka.

üldiselt on nvidia nügimine selle benchi osas arusaadav - nvidia kaardid sama klassi amd kaartidega võrreldes mingeid müstilisi fps-tõusu numbreid ei näita. kes seda ikka tähele paneb, et need juba dx11 all amd dx12 tulemustega võrreldavad on (amd hädistest dx11 numbritest rääkimata).

muide, kui oxide seda ise sõnastab nii, et disable setting, siis kas async shadereid lülitatavaks optioniks ei saanud siis panna?

kuigi iseenesest nagu tahaks - see krdi mäng on 45 raha, ei raatsi testimise jaoks ostma küll hakata.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2015 10:45:46 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Tavalised nVidia trikid. Et mõni asi ka ei muutu.

Jah, AMD ei tee kunagi trikke ja on täis valgust ning headust.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2015 11:48:34 vasta tsitaadiga

näide eilsest extremetechi loost illustreerimaks, miks ma nvidia siplemisest aru saan:
http://www.extremetech.com/gaming/213202-ashes-dev-dishes-on-dx12-amd-vs-nvidia-and-asynchronous-compute

tsitaat:
Oxide Games refuted Nvidia’s statements about the state of Ashes, but the events raised questions about the state of Nvidia’s DX12 drivers and whether its GPUs were as strong in DirectX 12 as they have been in DirectX 11. (Oxide itself attributed these differences to driver maturity, not any fundamental quality of either GPU family). Now, an unnamed Oxide employee has released some additional information on both the state of Ashes and the reason why AMD’s performance is so strong.

ja selle jutu juures olev pilt:
Spoiler Spoiler Spoiler


980ti on 1080p-l veidi kiirem ja fury x 4k-l veidi kiirem, mõlemad tulemuste erinevused sisuliselt mõõtevea piires (1.2% ja 2.2%). see peegeldab absoluutselt üheselt kõiki benchide tulemusi, mida me nende kahe kaardi võrdluses suve jooksul näinud oleme. mis küsimused nvidia dx12 draiveri olukorrast või nvidia dx12 jõudlusest? 980ti on fury x otsene konkurent ja trading blows on nende normaalne olukord. amd jõudlus ei ole kuskilt otsast rohkem strong kui siiani nähtu.

edit:
kui ma juba extremetechi näidet kasutan - siis käed üles, kes nende pikema dx12 ja ashesi loo dx11 tulemusi (kõrvutatuna ülaloleva graafikuga) 980ti ja fury x normaalseks jõudluse vahekorraks peab?
Spoiler Spoiler Spoiler

tegelikult on sealt graafikuid vaadates ka nvidia vastuseis msaa osas välja loetav - fury x peal on msaa sisuliselt tasuta, 980ti saab -15% perf hiti icon_smile.gif

edit2:
redditis arvatakse-leitakse nvidia ja async compute kohta nii:
async compute - is it true nvidia can't do it? (reddit)

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 01.09.2015 14:13:39 vasta tsitaadiga

Lugesin ka erinevaid redditi threade sellel teemal ja järeldus on ikkagi selline, et kõik nVidia senised kaardid on panges omadega, kui asi puudutab Async Compute'i. Lihtsalt ei ole riistvara ette nähtud sellise funktsiooni jaoks. Maksimaalne, mis on võimalik, on emuleerimine väiksemate koormuste korral, ja isegi siis ei ole tegu true async computega vaid ikkagi klassikalise sünkroonse lahendusega. Tarkpead on juba kirjutanud testid valmis, mis seda mõõdavad. Tulemused on laias laastus sellised (all näitlik esitus probleemi illustreerimiseks, mitte reaalne data):

AMD

Graphics = 10ms
Compute = 10ms
Graphics+Compute = 15ms

nVidia

Graphics = 10ms
Compute = 10ms
Graphics+Compute = 20ms

Kuna on selge, et nVidia on korralikult hädas tekib kohe järgmine küsimus - kui paljud mängutootjad nad suudavad oma The Way It's Meant to Be Played programmiga ära osta, et mänguarendajad async computet "üle" ei kasutaks...

Isiklikus plaanis on väga kahju, et nii läks, selles valguses ei saa olla 100% kindel et mu GTX Titan 6GB veel ca 2,5 aastat relevantne püsib.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2015 15:35:24 vasta tsitaadiga

erick, seda pilti pidasid silmas selle korralikult hädas olemise all?
kommentaarid teemas selle juures - to scale. lower is better.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 01.09.2015 15:42:22 vasta tsitaadiga

Vahet pole, tõsiusklikele see numbrite hookuspookus ei mõju...
Neil on ainult üks tõde: "Greener is better". icon_biggrin.gif

_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2015 15:45:33 vasta tsitaadiga

Vondur, milline numbrite hookuspookus?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 01.09.2015 15:47:27 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Vondur, milline numbrite hookuspookus?

Igasugune.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2015 15:54:40 vasta tsitaadiga

Vondur, siin on terve tore probleemide pundar, mõneti on näha paralleelid tolle 3.5gb casega.
- nvidia on mingit mõnusat häma ajanud ja tegelikult on asjad teistmoodi kui väidetakse.
- keegi random tegelane on kirjutanud testiks programmikese, mis paistab tegevat õiget asja ja väljastab tulemusi, mis vastavad praegusele arusaamale asjadest.

tulemused, nagu ülevalt graafikult võid näha on tegelikult vastuolulised (ja teemat lugedes ka sellelt pinnalt hetkel vastustatakse) - väikese hulga (<32) puhul on nvidia tulemused paremad olenemata sellest, et nähtavasti ei ole tegemist "true async computega" (mida iganes see siis ka ei tähendaks).

tahes-tahtmata on nvidia nüüd sunnitud reageerima - ja selle aeglus näitab üldiselt, et midagi on jälle nihu icon_razz.gif
amd muidugi jälle puhub oma pasunat (ja vaikselt järelmärkusena mainis, et noh, ega neil ka päris full feature dx12 kaardid pole).

huumor kuubis, noh icon_smile.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draco
HV veteran
Draco

liitunud: 15.09.2005




sõnum 01.09.2015 16:11:09 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Vondur, siin on terve tore probleemide pundar, mõneti on näha paralleelid tolle 3.5gb casega.
- nvidia on mingit mõnusat häma ajanud ja tegelikult on asjad teistmoodi kui väidetakse.
- keegi random tegelane on kirjutanud testiks programmikese, mis paistab tegevat õiget asja ja väljastab tulemusi, mis vastavad praegusele arusaamale asjadest.

tulemused, nagu ülevalt graafikult võid näha on tegelikult vastuolulised (ja teemat lugedes ka sellelt pinnalt hetkel vastustatakse) - väikese hulga (<32) puhul on nvidia tulemused paremad olenemata sellest, et nähtavasti ei ole tegemist "true async computega" (mida iganes see siis ka ei tähendaks).

tahes-tahtmata on nvidia nüüd sunnitud reageerima - ja selle aeglus näitab üldiselt, et midagi on jälle nihu icon_razz.gif
amd muidugi jälle puhub oma pasunat (ja vaikselt järelmärkusena mainis, et noh, ega neil ka päris full feature dx12 kaardid pole).

huumor kuubis, noh icon_smile.gif


Palju see pasun siis tuututaks kui AMD`l oleks DX12 probleeme? icon_cool.gif

_________________
Purgatory Judgement
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 01.09.2015 16:16:13 vasta tsitaadiga

Huumor jah!
Ma olen mõelnud, et kas see AMD parem seis pole mitte lihtsalt juhus, umbes et "oih, kogemata läks nii, et oleme rohelistest paremad".
Ag nVidia puhul on asi selge, nad pühendusid liialt "right now" paremaks olemisele ja tulevik jäi unarusse.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2015 16:29:35 vasta tsitaadiga

Vondur, mille poolest amd paremas seisus on ja misasi nvidia puhul selge on?
täna ja nähtavas tulevikus on võrdsed kaardid võrdsed. on olnud ka enne.

huvitav, kas async shaderid on äkki oxide msaa looga otseses seoses? icon_smile.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 01.09.2015 16:31:06, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 01.09.2015 16:30:19 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Vondur, mille poolest amd paremas seisus on ja misasi nvidia puhul selge on?
paremus on suhteline ja kogu see kammajjaa on mingite second-rate dx12 lisafeaturete üle.

AMD oskab dx12 võimalusi paremini kasutada ja ainuüksi see on juba parem seis, aga jah, paljude puhul on endiselt "greener is better anyway".
Mida sinagi usinalt tõestad. icon_wink.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2015 17:41:10 vasta tsitaadiga

Vondur kirjutas:

AMD oskab dx12 võimalusi paremini kasutada ja ainuüksi see on juba parem seis, aga jah, paljude puhul on endiselt "greener is better anyway".
Mida sinagi usinalt tõestad. icon_wink.gif


Tore näha, et punased on endiselt diagnoos.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2015 17:47:14 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Palju see pasun siis tuututaks kui AMD`l oleks DX12 probleeme?


http://www.guru3d.com/news-story/amd-there-is-no-such-thing-as-full-support-for-dx12-today.html
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 01.09.2015 17:58:21 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Vondur kirjutas:

AMD oskab dx12 võimalusi paremini kasutada ja ainuüksi see on juba parem seis, aga jah, paljude puhul on endiselt "greener is better anyway".
Mida sinagi usinalt tõestad. icon_wink.gif


Tore näha, et punased on endiselt diagnoos.

Oled sa mind näinud nVidia teemades sõna võtmas?
Mina näen sind aga AMD teemades pidevalt tõestamas kui hea on nVidia... Kumb meist on haigem? icon_lol.gif
Aga jah, hull on alati kindel, et mitte tema, vaid kõik teised on hullud ja ta üritab seda igal sammul tõestada.
Hullud ongi meeletult produktiivsed... ja nüüd Scart, loe oma postitused AMD teemades kokku!
Meeletult produktiivne oled, mida oligi tarvis tõestada. icon_lol.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bolero
HV vaatleja

liitunud: 07.09.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2015 21:36:28 vasta tsitaadiga

Praegu on veel vara väita, et Nvidia ei oska dx12 võimalusi kasutada. Sellegipoolest on Nvidia oma turu liider, ehk loodetavasti nad ikka teavad mida teevad. icon_lol.gif
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 01.09.2015 23:13:15 vasta tsitaadiga

Oleks neid dx12 mänge siis massiliselt, kus peal neid testida. Praegu on mingi ainult üks enamvähem ja see võib lihtsalt toetada rohkem ati kaarte.
See on nagu aeg, kus dx10 tuli välja ja enamus mänge tehti ikka ainult dx9 peale ja see dx10 ei andnud just suurt midagi juurde.

Samas ma ei ole ka asjaga väga kursis ja ei huvita ka see nii väga. Mul on peamine ikka see, et mäng jookseks normaalselt ja oleks ilus vaadata.
Benche ma ei tee ka praktiliselt üldse.

Vondur, Mõttetu on oma närve kulutada tema peale. Tal jääb ikka oma arvamus ja selle peale surumine.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2015 23:36:44 vasta tsitaadiga

Vondur kirjutas:

Oled sa mind näinud nVidia teemades sõna võtmas?
Mina näen sind aga AMD teemades pidevalt tõestamas kui hea on nVidia... Kumb meist on haigem? icon_lol.gif
Aga jah, hull on alati kindel, et mitte tema, vaid kõik teised on hullud ja ta üritab seda igal sammul tõestada.
Hullud ongi meeletult produktiivsed... ja nüüd Scart, loe oma postitused AMD teemades kokku!
Meeletult produktiivne oled, mida oligi tarvis tõestada. icon_lol.gif


Who gives a fuck selle kohta, mida mina postitan? Hetkel toodad sa konkreetselt "he said, she said" juttude peale redditist sellist kräppi, et häbi võiks olla.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2015 23:53:36 vasta tsitaadiga

Millal siis ARK: Survival Evolved DX12 toe saab?
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 02.09.2015 00:08:09 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Vondur kirjutas:

Oled sa mind näinud nVidia teemades sõna võtmas?
Mina näen sind aga AMD teemades pidevalt tõestamas kui hea on nVidia... Kumb meist on haigem? icon_lol.gif
Aga jah, hull on alati kindel, et mitte tema, vaid kõik teised on hullud ja ta üritab seda igal sammul tõestada.
Hullud ongi meeletult produktiivsed... ja nüüd Scart, loe oma postitused AMD teemades kokku!
Meeletult produktiivne oled, mida oligi tarvis tõestada. icon_lol.gif


Who gives a fuck selle kohta, mida mina postitan? Hetkel toodad sa konkreetselt "he said, she said" juttude peale redditist sellist kräppi, et häbi võiks olla.
Who gives a fuck selle kohta mida mina kirjutan? icon_razz1.gif Huvitav värk, kui sina polnud näiteks Furyt veel nuusutanudki, teadsid sa kilomeetrite kaupa saasta toota, sest kusagi keegi kirjutas midagi, ja sina siis lugesid, huilgasid rõõmust ja hakkasid tootma kräppi, mis just sinule maitses... miks sul siis häbi ei olnud? icon_lol.gif Aga dx12... see ainuke dx 12 toetav Ashes of the Singularity ongi ju loodud AMD rauda eelistades, nii et AMD-l peabki see mäng paremini jooksma ja on sulatõsi, et selle mängu puhul on AMD paremas seisus. Siin polegi midagi vaielda, aga lõbus on vaadata kuidas rohelised alati hingeldama hakkavad, kui nende altari kallale minnakse. icon_lol.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2015 00:12:50 vasta tsitaadiga

altari kallale?

seleta palun pildi varal kus on amd/fury parem seisukord dx12 rindel?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Archangel
HV veteran
Archangel

liitunud: 15.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2015 00:28:06 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:

seleta palun pildi varal kus on amd/fury parem seisukord dx12 rindel?


Arvan, et point selles, et GTX 980Ti on by default dx11 peal oma 20-30% kiirem, kui Fury X.

Kui nüüd dx12 all on Fury X perffi suhtes sama tugev kui 980Ti, olles samas ca. $150-200 odavam, siis ilmselgelt peab Nvidia midagi ette võtma.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2015 00:36:47 vasta tsitaadiga

Archangel kirjutas:
londiste kirjutas:

seleta palun pildi varal kus on amd/fury parem seisukord dx12 rindel?


Arvan, et point selles, et GTX 980Ti on by default dx11 peal oma 20-30% kiirem, kui Fury X.

Kui nüüd dx12 all on Fury X perffi suhtes sama tugev kui 980Ti, olles samas ca. $150-200 odavam, siis ilmselgelt peab Nvidia midagi ette võtma.

Kus Fury X 450-500$ saab?
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 02.09.2015 01:16:53 vasta tsitaadiga

Kui DX12 välja kuulutati, juba siis mainiti ära, et mõned GPU-d toetavad üht võimalust teatud määral, teised teist teatud määral. Kuna toimus Tier-desse jagamine, siis Nvidia sai kõik Tier-d täis, ka viimased. Nende viimaste kohta oli juba jutt ammu, et need suurt midagi lisa ei anna, ainult Nvidia tagus rinnale, et neil "full DX12 support", kuigi AMD-l ka peaaegu, ainult viimane Tier puudu. Nüüd siis näha, see mis ammu juba jutuks oli, et viimane Tier ei anna suurt midagi, esimesed tähtsamad. Arvatavasti Mantle-ga mängimine andis natuke kogemust ja sealt ka suurem jõudluse kasv, millega siiski ei minda mööda, vaid saadakse Nvidiale järgi.

Igaljuhul rohkem päris DX12 mänge tuleb, siis saab enda arvutis järgi vaadata;)
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 02.09.2015 02:58:44 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
altari kallale?

seleta palun pildi varal kus on amd/fury parem seisukord dx12 rindel?
Spoiler Spoiler Spoiler

Teid Scartiga peaks ühte tuppa luku taha panema ja mitte enne välja laskma, kui teil vaidlemise isu otsa saab...
ainult ma kardan, et te surete seal enne nälga kui vaidlemisest tüdinete. icon_smile.gif
Muide, Scart ütles selliste andmete kohta, "he said, she said"...
keda ma nüüd siis uskuma pean, sinu "he said, she said" tabeleid või Scarti universumist suuremat tarkust? icon_razz1.gif
Ma kah panen ühe pildi kui juba fotonäituseks läks. Mida nüüd siis uskuda?
Vaata siniseid "kriipse". On ju AMD nVidiast antud juhul parem kui asi puutub dx12-t?
nVidia lipulaev saab AMD "rebrandingult" vastu pükse nii et tolmab... icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Archangel
HV veteran
Archangel

liitunud: 15.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2015 04:37:36 vasta tsitaadiga

kaspar737 kirjutas:
Archangel kirjutas:
londiste kirjutas:

seleta palun pildi varal kus on amd/fury parem seisukord dx12 rindel?


Arvan, et point selles, et GTX 980Ti on by default dx11 peal oma 20-30% kiirem, kui Fury X.

Kui nüüd dx12 all on Fury X perffi suhtes sama tugev kui 980Ti, olles samas ca. $150-200 odavam, siis ilmselgelt peab Nvidia midagi ette võtma.

Kus Fury X 450-500$ saab?


Meh, suht mälu järgi pakkusin. Vbl vahe veidi väiksem. Kuid point on sama. Nvidia ei saa lubada, et nende lipulaev, mis konkurendile dx11 peal konkreetselt pähe istus, saab nüüd järsku selle sama konkurendi käest dx12 peal täpselt sama kõva paugu vastu ning tunduvalt odavama hinnaga.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2015 07:29:47 vasta tsitaadiga

Arvutitargas Fury X €740, odavaim 980Ti non-reference €715.
Kasutaja liiv müüb Fury X hinnaga €689 ja Palit GeForce GTX 980 Ti Super JetStream €695
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2015 08:10:09 vasta tsitaadiga

Vondur kirjutas:

keda ma nüüd siis uskuma pean, sinu "he said, she said" tabeleid või Scarti universumist suuremat tarkust? icon_razz1.gif


Sa lingid AMDi Mantle'i ehk GCNi jaoks tailor made mootori alfatesti ja kukud siin plärtsuma ühe testi põhjal sellest, kuidas kogu DX12 välja hakkab nägema. Punaste altar much? Eks kuidagi peab ju peale kogu Fury ja 300-seeria fiaskot oma tuju üleval hoidma läbi mustade aegade, saame aru.

Archangel kirjutas:
tunduvalt odavama hinnaga.


Fury X ja 980Ti vanilla MSRP on identne ning paugutajad nagu Gigabyte G1 on mõnikümmend raha rohkem. Mis asi sul siin odavam on? Eestis on too sama G1 sama hinnaga mis Fury X vanilla.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2015 08:35:00 vasta tsitaadiga

Vondur, tolmamisest on asi ikka kaugel.
aga need tulemused on huvitavad. pcper näeb nvidia kaartidel dx12 all üsna stabiilselt fpsi kukkumist. (ja 5960x ning 6700k tulemuste vahe vihjab otseselt testi cpu-limited - või thread limited, sest cap paistab taktiga kaasa jooksvat - olemisele).
ma ei viitsi läbi kammida tulemuste otsimiseks ja kõik kuradi saidid testivad eri asju ka. 390x ja 980, 390x, 960, 980ti ja fury x, 980 ja fury x. aa, low, mid, high. tulemused varieeruvad seinast seina.

jätkuvalt huvitaks mingi nvidia poolne kommentaar ja ükskõik kelle selgitused, mis täpselt selle async compute pulliga toimub ja mis oxide aa-ga katki on.

prosekasutususega on muide ashesil huvitavad hädad - ei kasuta kogu proset. dx11 all kuskil 68-75%. isegi ühte core ei kasuta 100%.
vrami kasutus peaks üle 2gb ära käima, 2.3-2.5 kanti, nii et 2gb kaardid on huvitavas olukorras.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 02.09.2015 10:49:56 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
erick, seda pilti pidasid silmas selle korralikult hädas olemise all?
kommentaarid teemas selle juures - to scale. lower is better.
Spoiler Spoiler Spoiler


Küllaltki eksitava presentatsiooniga pildid. Esiteks iga triip kujutab endast workloadi 1-128 queue depthiga. Aga oluline on just 128 queue depth, ehk kõige viimane kriips.

Kokkuvõte: Graafikas on 980 Ti ca 30% kiirem kui Fury-X, computes ca 5% aeglasem kui Fury X. Kui Async Compute jookseks nii nagu mõeldud, siis kombineeritult peaks 980 Ti olema 25% kiirem kui Fury X. Aga kombineeritud workloadi puhul me näeme 128 queue depthi puhul hoopis ca 25% edumaad Fury X-il. Ehk sisuliselt nVidia kaotab Async Computes 128 queue depthi puhul ca 50% jõudlust võrreldes Fury X-iga.

Ainus lahendus nVidia jaoks on nõuda arendajatelt low-queue depth workloade. Ja see on tõsine pang.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2015 10:52:39 vasta tsitaadiga

erick kirjutas:
londiste kirjutas:
erick, seda pilti pidasid silmas selle korralikult hädas olemise all?
kommentaarid teemas selle juures - to scale. lower is better.
Spoiler Spoiler Spoiler


Küllaltki eksitava presentatsiooniga pildid. Esiteks iga triip kujutab endast workloadi 1-128 queue depthiga. Aga oluline on just 128 queue depth, ehk kõige viimane kriips.

Kokkuvõte: Graafikas on 980 Ti ca 30% kiirem kui Fury-X, computes ca 5% aeglasem kui Fury X. Kui Async Compute jookseks nii nagu mõeldud, siis kombineeritult peaks 980 Ti olema 25% kiirem kui Fury X. Aga kombineeritud workloadi puhul me näeme 128 queue depthi puhul hoopis ca 25% edumaad Fury X-il. Ehk sisuliselt nVidia kaotab Async Computes 128 queue depthi puhul ca 50% jõudlust võrreldes Fury X-iga.

Ainus lahendus nVidia jaoks on nõuda arendajatelt low-queue depth workloade. Ja see on tõsine pang.

Äkki sa kirjutaksid nüüd maakeeli rohkem lahti, mida me sellest peame järeldama?
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 02.09.2015 11:25:17 vasta tsitaadiga

Et kui korralik Async Computet maksimumini kasutav mäng lasta käima siis nVidia GTX 980 Ti performib kuni 50% kehvemini kui AMD Fury X. Ehk siis fps dropib kohe kuni 50%, kui async compute efektid (valgustus, varjud, füüsika, post-processing, võibolla ka MLAA) sisse lähevad.

viimati muutis erick 02.09.2015 11:42:11, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2015 11:39:28 vasta tsitaadiga

erick, miks on oluline 128 queue depth? pane tähele, et ka osa gcn kaartidest ei ole 128 queue depthiga.
kõlab loogiliselt, et suurema toetatud install basega lahendus leiab laiemat kasutamist - 16/32/64-ish queue depth seega.

aga sinu järeldus on muide samamoodi meelevaldne. sa tõlgendad, et nvidia ei toimeta kuidagi compute ja graphics koos, mis juba neidsamu graafikuid vaadates ei saa tõele vastata. selle ulatus on muidugi küsimärk.
ma ei oska ka peale pikemat lugemist öelda, kas see test ja seega graafikud on täpselt see, mida vaja või mitte. tundub enam-vähem olevat. need graafikud muide ei näita niivõrd performancet kui võimekust.

aga üldiselt, see on piisavalt suure kella külge pandud, et nvidia peab varsti mingi vastusega välja tulema.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 02.09.2015 11:52:55, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 02.09.2015 11:43:54 vasta tsitaadiga

londiste, tõenäoliselt näeme mingitsorti slidereid siin, kus erinevad kvaliteediastmed võrduvad erinevatele queue depthidele. 128 saab olema ilmselt Ultra säte. Mis tunne sul oleks ca 650 EUR kaardi omanikuna, mis vähem kui aasta peale launchi ei suuda Ultra peal mänge vedada? : P
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2015 11:51:43 vasta tsitaadiga

erick, eks näha saab. pakun, et lõpuks tuleb selge paralleel selle 3.5gb looga - nvidia poolt väga nõme käitumine ja mingi asi on omajagu katki, aga praktikas avaldab mõju vaid väga piiratud olukordades. lihtsalt kui juhtud mõne sellise otsa sattuma, oled fucked. suuremal enamusel inimestest on anyway ükskõik.

foorumites ja uudiste kommentaarides on jälle samasugust ülereageerimist näha nagu 3.5gb skandaali ajal - kaardid tagasi, class action ähvardused jms kama. icon_smile.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2015 12:20:01 vasta tsitaadiga

erick kirjutas:
londiste, tõenäoliselt näeme mingitsorti slidereid siin, kus erinevad kvaliteediastmed võrduvad erinevatele queue depthidele. 128 saab olema ilmselt Ultra säte. Mis tunne sul oleks ca 650 EUR kaardi omanikuna, mis vähem kui aasta peale launchi ei suuda Ultra peal mänge vedada? : P


Milline mäng täpsemalt on 2016 suvi DX12 feature-set only ja kuidas sinu arvates nelja giga VRAMiga Fury X (mis juba on vram starved @ 1440p) ka neid mänge veab tulevikus?
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2015 14:01:45 vasta tsitaadiga

veel ashesi benchi tulemusi:
http://tools69.com/benchmarked-ashes-of-the-singularity/

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 02.09.2015 14:14:08 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
erick kirjutas:
londiste, tõenäoliselt näeme mingitsorti slidereid siin, kus erinevad kvaliteediastmed võrduvad erinevatele queue depthidele. 128 saab olema ilmselt Ultra säte. Mis tunne sul oleks ca 650 EUR kaardi omanikuna, mis vähem kui aasta peale launchi ei suuda Ultra peal mänge vedada? : P


Milline mäng täpsemalt on 2016 suvi DX12 feature-set only ja kuidas sinu arvates nelja giga VRAMiga Fury X (mis juba on vram starved @ 1440p) ka neid mänge veab tulevikus?
aga siis ostad teise kaardi juurde cfx/sli ja on kohe laksust 7-8GB vmem olemas, no problem.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  DirectX 12 teema mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.