Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  IT õppimine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 83, 84, 85 ... 87, 88, 89  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2014 16:19:01 vasta tsitaadiga

Erlendl8 kirjutas:
Nonii, hetkel on vaid paar kuud lõpetamiseni jäänud. Äkki on kellelgi lõputöö ideid pakkuda? Hea oleks kui saaks miskit kätega valmis teha, referaadid ja uurimustööd jätaksin tagavaraks. (b)
Mine praktikale ja küll seal juba pakutakse nii tööd kui lõputööd.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MazterZ
HV vaatleja
MazterZ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 05.01.2015 21:23:34 vasta tsitaadiga

Viimased aastad on mu hinges kripeldanud soov tarkvaraarendust õppima minna. Silma on jäänud just IT Kolledž kuna sealses õppekavas torkab silma suure hulgal aineid kus ka reaalselt koodi kirjutatakse. Kahjuks panustasin keskkoolis oma tähelepanu eksamitele, mitte lõpuhinnetele, seega on mu keskmine hinne üpriski nutune. Samuti ei sooritanud ma matemaatika eksamite kuna mu valitud eriala ei nõudnud seda. Olin liigselt suur logeleja, mis teha? Hetkel õpin matet iseseisvalt, et see eksam ikkagi ära teha.

Oletades, et ma sooritan matemaatika ekasmi hästi, puksiiriksid kõik mind EIK'i pingereast nagunii välja. TTÜ'sse, TLÜ'sse ja TÜ'sse oleks võimalik tõepoolest edukalt kandideerida, kuid mul on endiselt soov astuda sisse just EIK'i. Eksternõpe tundub liialt kallis, kuid seda ideed ma maha veel ei mata.

Kas on mingisugust viisi gümnaasiumi "uuesti tegemiseks" või mingit muud moodust mis lubaks mu lõputunnistuse hindeid tõsta?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocky-b
Kreisi kasutaja
rocky-b

liitunud: 06.06.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2015 21:40:33 vasta tsitaadiga

MazterZ, Mis su keskkooli keskmine hinne oli/on?
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MazterZ
HV vaatleja
MazterZ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 05.01.2015 22:02:09 vasta tsitaadiga

rocky-b kirjutas:
MazterZ, Mis su keskkooli keskmine hinne oli/on?


3,4 oli. Lõpetasin aastal 2011, pärast mida õppisin üpriski humanitaarset ala, kuid samas hobikorras veebi disainides ning C#'iga mässates.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2015 22:12:50 vasta tsitaadiga

TTÜ peaks eksamite tulemusi suuremaks prioriteediks pidama, võib-olla tasub Sul sinna kandideerida?
IT Kolledži viimane voor oli väga tugev ja sisuliselt 4,81 vist oli viimane piir, mis sisse sai (vist oli nii, et keskmine hinne + mate eksam/100 andis skoori kokku).
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2015 22:33:10 vasta tsitaadiga

Koodi kirjutamine on tarkvaraarenduses alles kusagil tagapool. Kogu loogika väljamõtlemine, planeerimine, disainimine on see, mis hea tarkvara kokkuvõttes annab. Koodimine on tegelikult üsna lihtsalt selgeks saadav nö. labasemal tasemel, rohkem on kasu sellest kui mata/füüsika alal ülikooli läbid ja seejärel näiteks tarkvaraarenduse suunas liigud. St õppimise ajal muidugi võib tööotsi ka teha.

Mida ma tahan ütelda - tugev reaalteadus annab hea põhja, millele saab ehitada väga paljusid karjääre. Puhas tarkvaraarendus (IT Kolledžis) on tegelikult pigem midagi rakenduseri-, rakenduskõrgkool vms kanti kus üsna selgelt ära spetsialiseerutakse. Mis pole otseselt halb - aga nö. TTÜ põhi mingis reaalvallas avab pikas plaanis rohkem uksi. Muidugi kui on selge, et tahaks valida progeja elukutse siis võib ju selleks õppida. Aga siis ka paned mõnes mõttes mitmed teed enda jaoks kinni... või õigemini piirad ära. Samas saab alati hiljem juurde või ümber õppida.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2015 01:23:10 vasta tsitaadiga

Üks parimaid arendajaid, kellega olen koos töötanud, oli sel ajal TÜ doktorantuuris, puhas matemaatika (seda instituuti enam polegi). Praeguseks teeb mees kõrgel tasemel asja ühes start-up-s (no enam ei ole väga start-up icon_smile.gif ).
Ehk - baasteadmised on äärmiselt olulised suurema pildi omandamiseks.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillerXP
HV Guru
KillerXP

liitunud: 18.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2015 02:23:25 vasta tsitaadiga

Mina ei soovitaks TTÜd/TÜd samuti maha kanda. Reaal annab väga tugeva põhja, lihtsalt sa pead rakendust otsima veidi rohkem iseseisvalt. Seda siis näiteks kas tudengiorganisatsioonides, vabakutseliselt, mõnes firmas praktikal või väiksema koormusega, ülikooli enda instituutides abis nt teadustööl või õppetöös või õppevahendite arendusel jne... pead ise kinni haarama.

TTÜ puhul sa ei pea uuesti eksamit ka tegema, võid tulla ülikooli enda matemaatika katsele.
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2015 03:18:29 vasta tsitaadiga

Just, ja lõpuks on IT-d õppides asi niikuinii endas kinni. Kui ikkagi kooli kõrvalt mingit tööd või kasvõi isiklikke projekte ei otsi/leia, siis on väga raske kuhugi jõuda. Peab huvi olema asja vastu.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.01.2015 14:16:01 vasta tsitaadiga

EIK (endine ITK) oli skoori arvutus keskmine + mata eksami % * 1 punkt + kohaliku testi % * 1 punkt. Ehk teoreetiline maksimum oli 7p. Endal keskmine oli suhteliselt nutune, kuid tänu sellele, et olin kunagi mata eksami teinud ja et ka kohapeal käisin testi tegemas, sain üpris kena varuga sisse. Samas ma läksin kaugõppesse ka, seega päeva-/õhtuõppes olevast konkuretsist pajatada ei oska.
_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
circles
HV kasutaja
circles

liitunud: 20.12.2003




sõnum 07.01.2015 13:31:09 vasta tsitaadiga

MazterZ kirjutas:
Viimased aastad on mu hinges kripeldanud soov tarkvaraarendust õppima minna. Silma on jäänud just IT Kolledž kuna sealses õppekavas torkab silma suure hulgal aineid kus ka reaalselt koodi kirjutatakse


Võid rahuga TTÜ-sse minna, nende informaatika õppekava on viimasel ajal parem kui EIK oma.
Sellest reaalsest koodi kirjutamisest ei jää reaalsuses eriti palju järgi. Paberi peal on jah ilus. Pealegi peamine koodi kirjutamine toimub ikkagi iseseisvalt ja raamatud ning veebikursused pole veel kunagi enne nii kättesaadavad olnud.

_________________
Võtke õuna!
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erikh
HV vaatleja

liitunud: 08.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2015 15:31:07 vasta tsitaadiga

Keegi, kes ITK-s õppinud, võiks kommenteerida, millised ained talle isiklikult kõige rohkem meeldisid. Tahaks, et valikaineteks mingeid "fillereid" kogemata ei võtaks. IT-süsteemide arendust õpin.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonis
HV vaatleja

liitunud: 04.06.2004




sõnum 12.01.2015 15:53:40 vasta tsitaadiga

KillerXP kirjutas:
Mina ei soovitaks TTÜd/TÜd samuti maha kanda. Reaal annab väga tugeva põhja, lihtsalt sa pead rakendust otsima veidi rohkem iseseisvalt. Seda siis näiteks kas tudengiorganisatsioonides, vabakutseliselt, mõnes firmas praktikal või väiksema koormusega, ülikooli enda instituutides abis nt teadustööl või õppetöös või õppevahendite arendusel jne... pead ise kinni haarama.

TTÜ puhul sa ei pea uuesti eksamit ka tegema, võid tulla ülikooli enda matemaatika katsele.


Nõus, lisaks on TTÜ lihtsalt palju suurem, seal on rohkem aineid mille vahel valida (vabaõppesse) ning kõvasti tudengiorganisatsioone.
Väga soovitan leida mõni organisatsioon mis huvi pakub ja sellega liituda, annab igasuguseid kogemusi ja suurendab tutvusringkonda kõvasti. Võib ju käia ülikoolis nii ka, et teed ainult oma aineid ja ei suhtle teistega eriti, üritustel ei käi... aga see pole õige ülikoolis käimine icon_smile.gif
IT-tudengile näiteks organisatsioonid.. Lapikud (www.lapikud.ee) või TTÜ Robotiklubi.. olen muidugi kallutatud, sest kunagi olin Lapikutes tegev, nüüd Robotiklubis icon_smile.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
circles
HV kasutaja
circles

liitunud: 20.12.2003




sõnum 12.01.2015 17:28:54 vasta tsitaadiga

erikh kirjutas:
Keegi, kes ITK-s õppinud, võiks kommenteerida, millised ained talle isiklikult kõige rohkem meeldisid. Tahaks, et valikaineteks mingeid "fillereid" kogemata ei võtaks. IT-süsteemide arendust õpin.

Automaattestimine, õppejõuks Märt Kalmo - you can not go wrong with this one.
Veebirakenduste loomine ASP.NET abil, õppejõuks Andres Käver - ka päris asjalik, kui Microsofti tehnoloogiad huvitavad

_________________
Võtke õuna!
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erikh
HV vaatleja

liitunud: 08.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2015 23:50:21 vasta tsitaadiga

circles kirjutas:
erikh kirjutas:
Keegi, kes ITK-s õppinud, võiks kommenteerida, millised ained talle isiklikult kõige rohkem meeldisid. Tahaks, et valikaineteks mingeid "fillereid" kogemata ei võtaks. IT-süsteemide arendust õpin.

Automaattestimine, õppejõuks Märt Kalmo - you can not go wrong with this one.
Veebirakenduste loomine ASP.NET abil, õppejõuks Andres Käver - ka päris asjalik, kui Microsofti tehnoloogiad huvitavad


Tänud. Need on ka endale silma jäänud. icon_smile.gif Mida arvata Geoinfosüsteemide alustest?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
circles
HV kasutaja
circles

liitunud: 20.12.2003




sõnum 13.01.2015 03:40:47 vasta tsitaadiga

erikh kirjutas:
circles kirjutas:
erikh kirjutas:
Keegi, kes ITK-s õppinud, võiks kommenteerida, millised ained talle isiklikult kõige rohkem meeldisid. Tahaks, et valikaineteks mingeid "fillereid" kogemata ei võtaks. IT-süsteemide arendust õpin.

Automaattestimine, õppejõuks Märt Kalmo - you can not go wrong with this one.
Veebirakenduste loomine ASP.NET abil, õppejõuks Andres Käver - ka päris asjalik, kui Microsofti tehnoloogiad huvitavad


Tänud. Need on ka endale silma jäänud. icon_smile.gif Mida arvata Geoinfosüsteemide alustest?


Kogemus puudub, õppejõud pidi olema veidi range. Aga küllap on ikka läbitav kui vaeva näed veidi.
Siit saad vaadata paar aastat vana tutvustavat videot ainest:
https://echo360.e-ope.ee/ess/echo/presentation/f622c835-d12e-4d5e-a51d-18ac9c449e48

_________________
Võtke õuna!
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pankook
HV kasutaja
Pankook

liitunud: 05.01.2011




sõnum 03.02.2015 21:01:14 vasta tsitaadiga

Palju vaja on, et saada EIKi sisse?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
circles
HV kasutaja
circles

liitunud: 20.12.2003




sõnum 03.02.2015 21:48:27 vasta tsitaadiga

Viimastel aastatel on konkurss kasvanud, konkursipunkte on olnud viimasel sissesaajal ~4.5
_________________
Võtke õuna!
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Flem
HV vaatleja
Flem

liitunud: 23.12.2007




sõnum 04.02.2015 22:19:43 vasta tsitaadiga

Tuletan meelde, et nüüd on Kolledžis ka erialatest, mis annab kuni 1 punkti ka juurde keskmisele (eeldatavalt tuleb see sügis kergem test, kui eelmine sügis)
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
circles
HV kasutaja
circles

liitunud: 20.12.2003




sõnum 05.02.2015 02:09:44 vasta tsitaadiga

Flem kirjutas:
Tuletan meelde, et nüüd on Kolledžis ka erialatest, mis annab kuni 1 punkti ka juurde keskmisele (eeldatavalt tuleb see sügis kergem test, kui eelmine sügis)


Mille tulemus läheb kirja ainult siis kui see on üle 50% õige. Viimati õnnestus see test vist kuskil 15 inimesel 200-st.

_________________
Võtke õuna!
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cella
HV vaatleja

liitunud: 12.02.2015




sõnum 12.02.2015 23:07:49 vasta tsitaadiga

Jagage kogemusi, kes õpivad TÜ-s informaatikat. Mõtlen kandideerida see aasta icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
neoman
HV veteran

liitunud: 12.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2015 18:20:12 vasta tsitaadiga

On kellelgi aimu , milline vastuvõtueksam välja näeb TÜ s Informaatika alale? Olen viimased ~5a töötanud (mitte IT alal) seega kardan ,et palju on juba meelest läinud.
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WhoIAm
HV vaatleja

liitunud: 04.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2015 16:03:10 vasta tsitaadiga

TÜ-s oli vastuvõtueksam pigem loogika mitte IT kui eriala peale peale.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
k-d.k
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.07.2010




sõnum 21.03.2015 01:56:01 vasta tsitaadiga

Cella kirjutas:
Jagage kogemusi, kes õpivad TÜ-s informaatikat. Mõtlen kandideerida see aasta icon_smile.gif


Mis täpsemalt huvi pakub?
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cella
HV vaatleja

liitunud: 12.02.2015




sõnum 02.04.2015 14:51:22 vasta tsitaadiga

ka-la kirjutas:
Cella kirjutas:
Jagage kogemusi, kes õpivad TÜ-s informaatikat. Mõtlen kandideerida see aasta icon_smile.gif


Mis täpsemalt huvi pakub?


Kas õpingud on rasked-kerged?
Millised on õppejõud?
Kuidas on teooria-praktika osakaal?
Kas TÜ informaatika on konkurentsivõimeline vs TTÜ ja IT Kolledžiga?

Ühesõnaga igasugu kogemusi võib jagada - kõik huvitab icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonis
HV vaatleja

liitunud: 04.06.2004




sõnum 03.04.2015 18:57:26 vasta tsitaadiga

Tartu Ülikoolis õppinud pole aga tõenäoliselt on õpingud ikka piisavalt rasked.
Kui tahad kergelt läbi saada siis pole eriti mõtet ülikooli minna.
Tartu Ülikoolis on asi igatahes teoreetilisem kui ITKs
Konkurentsivõimeline on ka kindlasti, aga rohkem sõltub sinust endast, vahel ikka õnnestub end läbi ülikooli vedada mõnel inimesel, kel on õnnestunud ülikool läbida ilma midagi õppimata icon_razz.gif
Kasulik on ülikoolis korralikult tööd teha ja pingutada.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
circles
HV kasutaja
circles

liitunud: 20.12.2003




sõnum 03.04.2015 20:05:45 vasta tsitaadiga

Cella kirjutas:
ka-la kirjutas:
Cella kirjutas:
Jagage kogemusi, kes õpivad TÜ-s informaatikat. Mõtlen kandideerida see aasta icon_smile.gif


Mis täpsemalt huvi pakub?


Kas õpingud on rasked-kerged?
Millised on õppejõud?
Kuidas on teooria-praktika osakaal?
Kas TÜ informaatika on konkurentsivõimeline vs TTÜ ja IT Kolledžiga?

Ühesõnaga igasugu kogemusi võib jagada - kõik huvitab icon_biggrin.gif


Konkurentsivõimeline pead sa ise olema, ükski eriala iseenesest ei taga veel mingisugust konkurentsivõimet. Jah, ka TÜ-st on tõenäoliselt võimalik end nii läbi lohistada, et hiljem pole erialaselt end väga kuskil rakendada. Üldiselt on TÜ siiski üks raskemaid ja vähemalt alguses ei pruugi õpitu küll kuidagi paista haakuvat selle erialaga, mida õppima läksid. Selle kohta võib lihtsustatult öelda nii, et ühelt poolt on tegu filtriga, et igaüks eriala diplomini ei jõuaks ning teisalt on ka need ained vajalikud, et arendada sügavamat analüüsivõimet ja probleemilahendusoskust, mida ülikool samuti peab andma. Samuti on ülikooli üheks eesmärgiks koolitada endale ka teadlaste järelkasvu ja seetõttu on seal ka teoreetiliste teadmiste osakaal suurem kui mõnes rakenduskõrgkoolis.

Õppejõud ja muu selline pudi-padi nagu eriala täpsed ained muutuvad tegelikult pidevalt, mistõttu ei ole nendel suuremat tähtsust, enam-vähem tasakaalustub kõik välja. Aga mis minu hinnangul üldiselt kehtib, on eelnenud nõuanded. Konkreetsetest ainetest, mida sa hetkel õpid tähtsam on tihti ülikooli enda keskkond, kus sa viibid. Erinevad kontaktid, vabatahtliku tegevuse käigus tekkinud võimalused ja projektid, ideede teket soodustav õhkkond jne.

_________________
Võtke õuna!
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erikh
HV vaatleja

liitunud: 08.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2015 17:34:19 vasta tsitaadiga

Mul on kogemus mõlema kooliga olemas ja kui ma peaksin noorele endale nõu andma, siis soovitaksin kindlasti TÜ-d (vb ka TTÜ?). ITK on hea kool, aga kui pea vähegi rohkem võtab, siis soovitan raskemat teed pidi minna. See abstraktne mõtlemine ja probleemidele lähenemine, mille TÜ mat-infis omandad, jääb tõenäoliselt terveks eluks. Praktiliste asjade õppimise pärast ma väga ei muretseks - peale paari aastat töökogemust praktilisem haridus mu arust enam nii suurt eelist ei anna. Aga loomulikult maitseid on erinevaid. icon_wink.gif
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 08.04.2015 18:31:53 vasta tsitaadiga

erikh kirjutas:
Mul on kogemus mõlema kooliga olemas ja kui ma peaksin noorele endale nõu andma, siis soovitaksin kindlasti TÜ-d (vb ka TTÜ?). ITK on hea kool, aga kui pea vähegi rohkem võtab, siis soovitan raskemat teed pidi minna. See abstraktne mõtlemine ja probleemidele lähenemine, mille TÜ mat-infis omandad, jääb tõenäoliselt terveks eluks. Praktiliste asjade õppimise pärast ma väga ei muretseks - peale paari aastat töökogemust praktilisem haridus mu arust enam nii suurt eelist ei anna. Aga loomulikult maitseid on erinevaid. icon_wink.gif
Sekundeerin.
_________________
assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree''
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
etk
HV kasutaja
etk

liitunud: 10.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2015 20:35:51 vasta tsitaadiga

erikh kirjutas:
Mul on kogemus mõlema kooliga olemas ja kui ma peaksin noorele endale nõu andma, siis soovitaksin kindlasti TÜ-d (vb ka TTÜ?). ITK on hea kool, aga kui pea vähegi rohkem võtab, siis soovitan raskemat teed pidi minna. See abstraktne mõtlemine ja probleemidele lähenemine, mille TÜ mat-infis omandad, jääb tõenäoliselt terveks eluks. Praktiliste asjade õppimise pärast ma väga ei muretseks - peale paari aastat töökogemust praktilisem haridus mu arust enam nii suurt eelist ei anna. Aga loomulikult maitseid on erinevaid. icon_wink.gif

Nõustun.

Ise soovitan TTÜ IT-d kuna mulle isiklikult istus see rohkem.
Põhiline rõhk on aga endal, et keskenduks ja õpiks sest niisama sinna "lihtsat" õpingut otsima minna ei ole mõtet.
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
k-d.k
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.07.2010




sõnum 10.04.2015 22:47:00 vasta tsitaadiga

Olen ka eelnevatega nõus. Õppejõududega on nii, et valdavalt on ikka väga pädevad, aga kohati viskab sisse ka sellist, millest tasuks eemale pigem hoida. Näiteks TÜ palkab ka 2 ja 3 aasta tudengeid 1 aasta tudengitele aineid andma vms (kuna rühmasid on nii palju), siis võib küll juhtuda, et pole pädev. Mulle kogemus näitab, et õppejõust tegelikult sõltub üpris palju. Kui on mingi raske matemaatika aine ja on tõsiselt mõistlik ja rahulik õppejõud, kes suudab asja hästi ära seletada ilma liigse keerukuseta, siis on endal ka rohkem motivatsiooni pingutada ja praksis reaalselt kohal käia.

Nüüd tehti see Informaatika õppekava ümber ka, selline tunne et pisut lihtsamaks läheb (matemaatika osas just, mat analüüs 1-st sai kõrgem matemaatika jms.), aga samas tundus ka huvitavamaid aineid.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cella
HV vaatleja

liitunud: 12.02.2015




sõnum 12.04.2015 23:47:49 vasta tsitaadiga

Aitäh , kes vastanud icon_smile.gif
Eesmärk võimalikult hea kõrgharidus omandada, kindlasti mitte "läbi vedada" kuidagi. Õnneks on mul lahtine pea õppimaks igalpool.
Ise muretsesingi, et TÜ pole ehk piisavalt praktiline ja äkki nii raskem tööle saada pärast, aga nüüd mu meel läks natuke rahulikumaks icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kotmarjak
HV Guru
kotmarjak

liitunud: 11.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2015 15:08:10 vasta tsitaadiga

Keegi teab, kas TTÜ IT ainete kohta on ka kusagil magistritööde nimekiri olemas? Või peaks TTÜ raamatukokku minema ja ise töid hakkama lappama?
_________________
Ole tore !
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 8 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
circles
HV kasutaja
circles

liitunud: 20.12.2003




sõnum 13.04.2015 18:01:12 vasta tsitaadiga

kotmarjak kirjutas:
Keegi teab, kas TTÜ IT ainete kohta on ka kusagil magistritööde nimekiri olemas? Või peaks TTÜ raamatukokku minema ja ise töid hakkama lappama?

Ühist avalikku nimekirja pole. See sõltub teaduskonna (ja õppetooli) suvast, kas pannakse üles kaitstud tööde nimed.

_________________
Võtke õuna!
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
webromps
HV kasutaja

liitunud: 13.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2015 23:15:21 vasta tsitaadiga

kotmarjak kirjutas:
Keegi teab, kas TTÜ IT ainete kohta on ka kusagil magistritööde nimekiri olemas? Või peaks TTÜ raamatukokku minema ja ise töid hakkama lappama?

Siin midagist on. Arvutiteaduse instituudi omasid.
http://lab.cs.ttu.ee/tiki-view_tracker.php?trackerId=1
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karupanda
HV vaatleja

liitunud: 22.05.2015




sõnum 22.05.2015 02:08:35 vasta tsitaadiga

TÜ, TTÜ ja EIK on kõik väga head valikud. Mul on siin foorumis seigeldes jäänud silma suur diskussioon selle ümber kus siis lõppude lõpuks informaatikat õppida. Ülikooli valikul tasuks esmalt paika panna, mida sa tulevikus saavutada tahad. Tahad sa teadustööd teha, luua uusi tehnoloogiaid või tahad sa hallata neid tehnoloogiaid ja luua nende tehnoloogiate baasil midagi. Rakenduskõrghariduse puhul pole välistatud ka esimene variant. Tudengielu baasil ärge otsust langetage. Seda pidu ja pillerkaart saate te nii et tapab, olenemata sellest kas paiknete te Tartus või Tallinnas. Organisatsioone on koolidel ka nii, et tapab. Pigem on probleem selles, et on puudus inimestest, kes tuleks ja teeks. Niisamuti on võimalus ühineda ka teiste koolide tudengiorganisatsioonidega.

Olen ise lõpetamas EIK-s esimest aastat ja siiani kooliga väga rahul. Siin on tõenäoliselt üks parimaid õppejõudusid Kristiina Hakk, kes teeb sulle matemaatika nii selgeks, et ise ka ei usu. Siin alustatakse kohe Java õppimisega, mis küll alguses võib uustulnukaid ära ehmatada - samas väga kasulik. Siin koolis on võimalik saada väga hea ettevalmistus CCNA sertifikaadi eksamiks (sul on väga head materjalid ja labor kasutada). Võrreldes teiste koolidega on siin jäetud rohkem vaba-ja valikaineid õppekava koostamiseks. Kooli taseme kohta tooksin näite, kuidas kaastudeng tahtis kehalist deklareerida TTÜ-st, kuid õppeosakonnast vastati, et võib ainult erialaseid aineid võtta (ehk asjad on ikka vägagi paigas).

Kaadervägi on selles koolis korralik.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
circles
HV kasutaja
circles

liitunud: 20.12.2003




sõnum 22.05.2015 09:26:29 vasta tsitaadiga

Hype on küll hea, aga olles ka ise antud koolis käinud, väidan, et TTÜ informaatika õppekava on vähemalt sama heal tasemel, kuid seal ei taheta igal võimalusel kohe raha saada. Suuremas koolis saad sa tuttavaks ka suurema arvu erinevate inimestega jne. Kohe Java õppimisega alustamine.. ka TTÜ's on täiesti piisavalt programmeerimiskeeli, ei näe, et see erilist eelist annaks, tegu ju sissejuhatava kursusega ikkagi icon_smile.gif
_________________
Võtke õuna!
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.05.2015 09:38:09 vasta tsitaadiga

EIK'i kohta võin ise kaugõppijana öelda, et on väga meeldiv. Suurem rahvas argumendiks pole, kuna koolis nagunii praktiliselt ei käi (ja kui olen kohal, siis on see ajal, kui tavaõppuritel loenguid pole).

Rahaga hetkel pole nagu ka pahasti - RE koht ja erialastipp veel boonuseks. (Oleksin natukene usinam, saaks tulemusstippi ka)

Ja suurimaks plussiks (küll juttude järgi vaid) on see, et EIK peaks olema TTÜ'ga võrreldes oluliselt praktilisem. Ma ei ole mitte kuidagi teooria tuupija, küll aga võin ehitada ja lammutada väga keerukaid süsteeme ja õppida selle käigus.

Aga noh, esimene kursus alles, eks näis, kuidas asi edasi läheb...

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
andreisavo
Kreisi kasutaja
andreisavo

liitunud: 03.09.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2015 11:15:48 vasta tsitaadiga

Tervist,

On juba ammune soov olnud IT'd õppida ja mõtlesin, et see aasta prooviks EIK kaugõppesse kandideerida. Varasemat töökogemust IT vallas pole ja ega peale arvutite komplekterimise ja windowsi kasutamisega muid teadmisi väga polegi (Natuke sai omalkäel Javat õpitud). Vaatasin ka IT-alase pädevuste testi näidisküsimusi ja ega kõrvalise abita ei oskaks ka neile vastata. Kas keegi oskaks suunata või anda mingeid abimaterjale, et ettevalmistada end selleks testiks?

Lp,

Andrei
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 105
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.05.2015 11:56:07 vasta tsitaadiga

andreisavo, see test on piisavalt laiali valguv, et väga hästi selle jaoks õppida ei anna. Ja nii see ongi mõeldud - kas sul on juba laiapõhjaline kogemus selja taga või mitte.
_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
karupanda
HV vaatleja

liitunud: 22.05.2015




sõnum 22.05.2015 12:03:44 vasta tsitaadiga

Minu seisukohast selleks testiks ei ole võimalik eraldi õppida. Need kogemused ja teadmised peavad ikkagi olema omandatud aja jooksul (IT-alane pädevus tuleb aastatega). Tõenäoliselt tuleb aru saada kuidas võrk toimib (OSI, TCP/IP mudelid tuleks vastavalt selgeks teha), milliseid võrgurakendusi kasutatakse, arvutite riistvaraline pool, ajalugu jne. IT on nii lai valdkond, et neid küsimusi võib varieeruda u-duurist puukuurini. Aga kohale mine kindlasti, sest kohale mitteilmumine on väljapraakimise esimene etapp icon_smile.gif. Edu!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kerdok
HV vaatleja

liitunud: 04.06.2015




sõnum 04.06.2015 13:54:44 vasta tsitaadiga

Kas keegi oskab öelda palju oli eelmine aasta viimane nii-öelda punkti summa millega IT kolledžisse süsteemide arendusse sissepääseti?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocky-b
Kreisi kasutaja
rocky-b

liitunud: 06.06.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2015 19:06:22 vasta tsitaadiga

kerdok, Seda ei mäleta, kuid mul eelmine aasta oli 4,515 ning sain tasuta kohale, eks ta sinna 4,3-4,4 vahele jäi. Sinnakanti on ka eelnevad aastad jäänud, ehk jääb ka see aasta.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ccplazza
HV kasutaja
ccplazza

liitunud: 22.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.06.2015 13:05:40 vasta tsitaadiga

kerdok kirjutas:
Kas keegi oskab öelda palju oli eelmine aasta viimane nii-öelda punkti summa millega IT kolledžisse süsteemide arendusse sissepääseti?


4,44
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2015 09:53:46 vasta tsitaadiga

link :: Diplomitööde kaitsmine õppekaval IT-süsteemide administreerimine

Täna kell 9.30 – 15.30 on võimalik IT College adminide kaitsmist vaadata, striim ka kenasti olemas. Saab ka ise Skypes küsimusi küsida.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pankook
HV kasutaja
Pankook

liitunud: 05.01.2011




sõnum 21.06.2015 15:30:13 vasta tsitaadiga

ccplazza kirjutas:
kerdok kirjutas:
Kas keegi oskab öelda palju oli eelmine aasta viimane nii-öelda punkti summa millega IT kolledžisse süsteemide arendusse sissepääseti?


4,44

On neid kuskil võimalik vaadata? Oleks huvitatud süsteemide halduse sisseastumise keskmisest punktisummast.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
l3mpz
Kreisi kasutaja
l3mpz

liitunud: 10.12.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2015 15:46:41 vasta tsitaadiga

Pankook kirjutas:
ccplazza kirjutas:
kerdok kirjutas:
Kas keegi oskab öelda palju oli eelmine aasta viimane nii-öelda punkti summa millega IT kolledžisse süsteemide arendusse sissepääseti?


4,44

On neid kuskil võimalik vaadata? Oleks huvitatud süsteemide halduse sisseastumise keskmisest punktisummast.


Iga aasta on erinev tulemus
Pingerida koostatakse hinnete põhjal. Ning igal aastal on need hinded erinevad, samas tahjate hulk ka suurem
Ning alati on ära ütlejaid, ning tänu sellele nihkub sisse saajate alampiir
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ccplazza
HV kasutaja
ccplazza

liitunud: 22.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2015 19:41:51 vasta tsitaadiga

Pankook kirjutas:
ccplazza kirjutas:
kerdok kirjutas:
Kas keegi oskab öelda palju oli eelmine aasta viimane nii-öelda punkti summa millega IT kolledžisse süsteemide arendusse sissepääseti?


4,44

On neid kuskil võimalik vaadata? Oleks huvitatud süsteemide halduse sisseastumise keskmisest punktisummast.


Minu teada ei näe kuskilt, mul lihtsalt meeles eelmisest aastast. Enamasti iga aasta umbes sama tulemus.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.06.2015 22:03:56 vasta tsitaadiga

Pingerida tuleb summast:
Gümnaasiumi keskmine lõpuhinne
Matemaatika eksam kuni 1 punkt
kohapealne test kuni 1 punkt

Seega kokku saab maksimaalselt 7 punkti: keskmine hinne 5, mata hinne 100% ehk 1 punkt ja kohapealne test 100% ehk 1p.

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rocky-b
Kreisi kasutaja
rocky-b

liitunud: 06.06.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2015 22:10:09 vasta tsitaadiga

Lisaks veel, et IT Kolledžis on ühine pingerida, pole vahet, mis eriala valid.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  IT õppimine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 83, 84, 85 ... 87, 88, 89  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.