|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
23.04.2015 18:46:40
|
|
|
| tsitaat: |
| tahanteada kirjutas: |
Niipalju veel lühidalt, et kui keegi kahtleb, kas Elisal ikka on LTE-Advanced CA, 300Mbit/s CAT 6, mitut paralleelsagedust kasutav võrk olemas, siis ka värske Omniteli testmine näitab selgelt, et kõigil kolmel ISP võrk on LTE-Advanced CA CAT6 võrk.
Väljavõte paber-Postimehest:
Lisaks keskmisele kiirusele fikseeriti ka maksimumkiirused: EMT-l 193Mbit/s, Elisal 153Mbit/s ja Tele2-l 140Mbit/s.
Aga need kiirused on võimalikud ja reaalsed ainult siis kui on olemas LTE-Advanced CA CAT6 (kuni 300Mbit/s) kiirusega võrk kuna varasema CAT4 (kuni 150Mbit/s) tegelik max. kiirus on 120Mbit/s.
---------------------------
Nii, et tasub harjuda, LTE-Advanced CA on mobiilneti tänapäev ja iga järgmine aasta võib kaasa tuua veelgi suuremad kiirused ja veel suuremal arvul LTE-sageduste kasutuselevõttu, näiteks kasvõi sagedused 2300MHz ja 3500MHz.  |
|
No näed siis, mis sagedusi sa siis oma seadmes määrad kui tahad kiiret võrku tarbida, määrad ühe ära ja saad vaid pool, kui sedagi. Küsimus on pigem tugijaama seadmete häälestuses, mis parameetrite peal otsustatakse, et nüüd läheb klient madalama sageduse peale. Teooria on üks asi, praktika teine.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
globostrat
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.10.2002
|
29.04.2015 13:10:22
|
|
|
Vaatasin praegu Elisa kodulehel, endiselt kõige "soodsamad"
MiNT tahvlis/arvutis paketid on 4 EUR 0,3 GB eest ja 10 EUR 1 GB eest.
WTF???
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
29.04.2015 13:11:56
|
|
|
Seda räägitakse siin teemas ja mujalgi juba sõgisest saati.
Kuigi olen Elisa klient siis mobiili nett tuli Diilist. Mul andmemaht sai küll eile täis, kuid nett natuke uimaselt küll, aga siiski töötab.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Murdock
HV kasutaja
liitunud: 09.08.2006
|
06.05.2015 10:43:12
|
|
|
Mul vana "Nutikas 9" pakett. Maht 50 giga ja kiirus (teoreetiliselt) 3 mega. Täiesti ok, kui ainult selle mobiil ID ka ükskord saaks. Juba ikka tõsiselt närvidele hakkab see Elisa jokutamine käima
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
puna
HV Guru

liitunud: 18.08.2003
|
06.05.2015 15:40:26
|
|
|
Eks võtke siis EMT kui elisa ei suuda kaarte jagada
ise tegin ammu vangerdused ära kui enam vastuseid elisalt ei saanud
|
|
| Kommentaarid: 361 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
06.05.2015 15:46:42
|
|
|
Kas emt saab neid kaarte eelisjärjekorras või miks neil probleeme pole?
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
06.05.2015 16:25:16
|
|
|
puna, võtsin ka just uue kuuga EMTi mobiil-ID.
Elisal on see tarkvara või misiganes niikunii vigane, et pead 562 korda okokokokok... vajutama.
EMT/T2 puhul piisab ainult PIN koodi järgsest OK vajutamisest ja oledki sisse loginud.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
puna
HV Guru

liitunud: 18.08.2003
|
06.05.2015 19:01:49
|
|
|
nii on jah
minul oli see üleminek 4 kuu pikkune siis ei pidanud enam närv vastu elisaga suheldes.
|
|
| Kommentaarid: 361 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kaja Sepp
HV vaatleja
liitunud: 14.11.2013
|
07.05.2015 14:41:18
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
Kas emt saab neid kaarte eelisjärjekorras või miks neil probleeme pole?  |
Kiidan siinkohal oma kolleege, kes hakkasid üleminekuga lihtsalt varakult tegelema. Uuele platvormile sai üle mindud eelmise aasta novembris (https://www.emt.ee/uudised/-/uudisvoog/uudis/12718103 ) ja jaanuari lõpuks olid uued SIMid kohal.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
TT
HV Guru
liitunud: 30.11.2001
|
07.05.2015 14:46:35
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
puna, võtsin ka just uue kuuga EMTi mobiil-ID.
Elisal on see tarkvara või misiganes niikunii vigane, et pead 562 korda okokokokok... vajutama.
EMT/T2 puhul piisab ainult PIN koodi järgsest OK vajutamisest ja oledki sisse loginud.  |
Elisa MobiilID tahab jah jaburalt palju sekkumist. Korra läbi mõelda, veidi progeda ja tuhanded(kui mitmed kümned tuhanded) pääseks hunnikutest klikkidest.
_________________ Things ThaT You own end up Owning you! |
|
| Kommentaarid: 312 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
274 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Murdock
HV kasutaja
liitunud: 09.08.2006
|
08.05.2015 15:31:02
|
|
|
Elisa on ikka krdi müstiline firma mobiil ID teenust nad pakkuda ei suuda, aga teenustasu ei sega see küsimast. Kui küsisin klienditeenindusest infot, siis soovitati id leping sulgeda. No mida krt tõesti...
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
19.05.2015 18:20:58
|
|
|
Pigem 1,5:1
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eddvin
HV kasutaja

liitunud: 28.08.2008
|
19.05.2015 21:00:59
|
|
|
Ilmselt see otsus vaidlustatakse edasi. Kahtlen, et Elisas on nõus loobuma emailile arve saatmise tasust.
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
20.05.2015 08:00:16
|
|
|
pakettide hinnamuutus ja/või mahtude veelgi vähendamine lahendab elisa probleemikese
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
20.05.2015 08:24:29
|
|
|
Jah..300megast tuua alla 5 mega peale ja 15€ kuumakse
Näeme, et klient on piisavalt tark, et sellise paketiga mitmeaastane leping teha.Oijah.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RustyZ
HV Guru

liitunud: 20.06.2004
|
20.05.2015 14:54:35
|
|
|
Arvestades seda väidet seal "klient kes interneti ei kasuta ei saa arvet näha" peaks tümitama ka Starmani näiteks sest mul vanaemal tuleb starmani paberarve posti ja seal oli minu mäletamist mööda "arve toimetamine posti" vms tasu peal. Mingil teenusepakkujal oli veel aga ei mäleta enam...
Üldiselt on e-arve panka nagunii tunduvalt lihtsam variant. Näed seal täpselt samal kujul seda arvet (saad ka avada ja detailselt vaadata) ja lihtsalt vähem klikke läheb maksmiseks (kui pole püsikorraldust teinud).
EDIT: Kiire guugeldus leidis postimehe artikli starmani, tele2 ja emt kohta, et nad kõik on hakanud juba aastal 2013 pabearve edastamise eest tasu küsima. Ehk siis lause "Tarbijakaitseamet märkis, et kuigi Elisa pakub teatud võimalusi saada arvet ka tasuta, ei ole see kättesaadav neile, kes internetti ei kasuta." ei käi siin ainult Elisa kohta. Ühegi mainitud teenusepakkuja klient ei saa arvet tasuta kui ta interneti ei kasuta. Tele2 ja emt kohta ei tea kas nad on midagi vahepeal muutunud aga starman kindlasti ei ole.
_________________ Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled) |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
riffman
HV kasutaja

liitunud: 10.10.2007
|
20.05.2015 19:02:28
|
|
|
Arve saatmine postiga on ettevõttele kulu (paber, saatmine jne). Arusaadav, kui ettevõtja tahab selle eest raha küsida.
Elisa aga küsib e-arve meilile saatmise eest raha - 60 senti. Johhaidi - e-riigis, e-ühiskonnas, 21. sajandil ?!
Lisaks oli eelmine nädal paras üllatus, kui Ülemiste esinduses väideti, et arvet saab kohapeal tasuda Tallinnas ainult kahes esinduses. Kuskil Lasnamäel ja Järve keskuses.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
puna
HV Guru

liitunud: 18.08.2003
|
20.05.2015 21:31:55
|
|
|
| E-arve ka ju kulu ja sularahal üldse käitlemistasud jne...
|
|
| Kommentaarid: 361 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RustyZ
HV Guru

liitunud: 20.06.2004
|
21.05.2015 11:45:24
|
|
|
| riffman kirjutas: |
Arve saatmine postiga on ettevõttele kulu (paber, saatmine jne). Arusaadav, kui ettevõtja tahab selle eest raha küsida.
Elisa aga küsib e-arve meilile saatmise eest raha - 60 senti. Johhaidi - e-riigis, e-ühiskonnas, 21. sajandil ?!
Lisaks oli eelmine nädal paras üllatus, kui Ülemiste esinduses väideti, et arvet saab kohapeal tasuda Tallinnas ainult kahes esinduses. Kuskil Lasnamäel ja Järve keskuses. |
kle EMT kliendid saavad juba ammu minuteada arveid maksta ainult valge tn. (kiire kontroll kodulehelt ütleb et nii ka on). Ilmselt kõik operaatorid suunavad klienti rohkem e-kanalisse. Minuarust pole seal ka midagi halba ja ma ei saa üldse aru miks peaks sularahas arvet tasuma...maksa arved õigel ajal netis ja probleemi pole.
_________________ Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled) |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
21.05.2015 12:47:59
|
|
|
Küsimus on pigem selles, kas teenusepakkuja SAADAB kliendile arve või mitte.
OK, paberarve maksab, see on loogiline. trükk, ümbrikusse panek, ümbrik ja post maksab ja vajab reaalset inimresurssi.
Not OK, teenusepakkuja server krõbistab arved valmis ja oleks pdf arvena automaatselt valmis saatmiseks, kuid ka selle eest küsitakse raha?
Selle asemel edastatakse arve panka või mingisse e-keskkonda, kuid mitte kliendile.
Emal 0,- kuutasuga pakett, vahel teeb kõne, vahel mitte, mine siis otsima kas nüüd tuli arve või mitte. Ok, on olemas otsekorraldused, ise tarbin neid, kuid vanemad inimesed tahavad näha enne summat, mida ja kui palju mille eest, ning alles siis maksta.
Võtsin seisukoha, pole arvet saadetud, pole vaja ka maksta, hiljem võib selle üle vaielda. Miks nii, sellepärast, et esimesed kuud tuli niisama Elisalt arve, 0,- teenuste eest, 60senti arve esitamise eest.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
masmre
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.02.2004
|
21.05.2015 14:07:08
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
Not OK, teenusepakkuja server krõbistab arved valmis ja oleks pdf arvena automaatselt valmis saatmiseks, kuid ka selle eest küsitakse raha?
Selle asemel edastatakse arve panka või mingisse e-keskkonda, kuid mitte kliendile.
|
Just nimelt, kas pank või see e-keskkond saab ka hiljem arve esitamise eest maksta või on see ikkagi lihtsalt klientidelt (kui nõrgem pool) raha välja pressimine?
Ise maksan oma perepaketi elisa kodulehelt, aga närvi ajab selline suhtumine küll.
|
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
76 |
|
| tagasi üles |
|
 |
riffman
HV kasutaja

liitunud: 10.10.2007
|
21.05.2015 17:36:29
|
|
|
| puna kirjutas: |
| E-arve ka ju kulu ja sularahal üldse käitlemistasud jne... |
E-arve tuleb vormistada ju niikuinii. Asi see siis serveril kliendi meilile saata? Arvestades veel, et meilile e-arve saatmise ja paberarve saatmise vahe on 10 senti.
Minu soov ei olnud sularahas tasuda.
Rõhutan veel kord. 21. sajand. Pole rohkem näinud ettevõtteid, kes meilile arve saatmise eest raha nõuaks.
| RustyZ kirjutas: |
| ma ei saa üldse aru miks peaks sularahas arvet tasuma...maksa arved õigel ajal netis ja probleemi pole. |
Natuke debiilne ei ole, et ettevõtte ei ole võimeline mulle kohapeal arve tasumist võimaldama? Kaardiga või sulas - vahet pole. Võtke nüüd vanem generatsioon näiteks. Inimene, kel puudub võimalus ja oskus kasutada teie kõikvõimsat "netti", peab arve maksmiseks läbi kärutama busside, trammide ja trollidega terve Tallinna linna, et maksta kohati alla euro jääv arve?
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
puna
HV Guru

liitunud: 18.08.2003
|
21.05.2015 18:30:41
|
|
|
| riffman kirjutas: |
| E-arve tuleb vormistada ju niikuinii. Asi see siis serveril kliendi meilile saata? Arvestades veel, et meilile e-arve saatmise ja paberarve saatmise vahe on 10 senti. |
Selle suhtumise järgi asi sul siis see tasu maksta.
|
|
| Kommentaarid: 361 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RustyZ
HV Guru

liitunud: 20.06.2004
|
21.05.2015 18:33:51
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
Küsimus on pigem selles, kas teenusepakkuja SAADAB kliendile arve või mitte.
OK, paberarve maksab, see on loogiline. trükk, ümbrikusse panek, ümbrik ja post maksab ja vajab reaalset inimresurssi.
Not OK, teenusepakkuja server krõbistab arved valmis ja oleks pdf arvena automaatselt valmis saatmiseks, kuid ka selle eest küsitakse raha?
Selle asemel edastatakse arve panka või mingisse e-keskkonda, kuid mitte kliendile.
Emal 0,- kuutasuga pakett, vahel teeb kõne, vahel mitte, mine siis otsima kas nüüd tuli arve või mitte. Ok, on olemas otsekorraldused, ise tarbin neid, kuid vanemad inimesed tahavad näha enne summat, mida ja kui palju mille eest, ning alles siis maksta.
Võtsin seisukoha, pole arvet saadetud, pole vaja ka maksta, hiljem võib selle üle vaielda. Miks nii, sellepärast, et esimesed kuud tuli niisama Elisalt arve, 0,- teenuste eest, 60senti arve esitamise eest. |
Kuule, mille poolest erineb netipanka saatmine e-postile saatmisest? Keskkond kuhu logid on erinev. Need inimesed kes ei oska seda pangast vaadata (mis on muide ülimugav ja mugav kabsealt otse kahe klikiga maksta) ei oska ka outlooki vms kasutama ja logivad oma hoti postkasti läbi brauseri. Kui sa väidad et edastamine panka ei võrdu saatmisega kliendile siis ma ei tea kuidas su aju töötab.
Kui sul on seisukoht et pole arvet pole vaja maksta siis oled veidi valel teel. Paljud krediidiandjad ei väljasta samuti arvet. Euronicsist lhv finance kaudu järelmaksu võttes näiteks või cofi (cofi küll peale sepat hakkas e-arveid väljastama, enne pidid ise otseka tegema lepingu järgi.
Ja tuletan meelde et ma rääkisin siin rohkem paberarvest ja sellest et kõik nad küsivad selle eest raha ja vanemaid inimesi puudutab pigem see kui e-mail
Üldiselt on kõik su argumendid siin teemas lihtsalt täidetud mingist elisa vastasest vihast (jälgin teemat ammu, pole viitsind ise kommenteerida).
Mõttetu vaidlus üldse, muarust leiab iga inimene omale sobiva variandi kui vaid viitsib hetke mõelda.
Üldiselt, carry on.
_________________ Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled) |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
21.05.2015 19:17:13
|
|
|
RustyZ, Ema on klient, arveid maksan mina. Ei kanna ema pangakontot kahjuks kaasas, kaasaarvatud tema ID kaarti, et arveid pangast või iseteenindusest vaadata.
Hetkel jooksevad meilid, telefoni ja kui kõll tuleb, siis kõll raha ka kannan.
Eks seda on ennegi öeldud, et kui raha küsida ei oska, siis rikkaks ei saa. Hea lootus on see, et ehk klient läheb ja otsib ise selle arve kusagilt ülesse.
Ma räägin lihtsalt sellest, et teenusepakkujal on kliendiga OTSE suhtlemiseks erinevaid viise, milleks siia lisada mingeid vahendajaid.
Isiklikku viha mul küll Elisa vastu ei ole, kui siis jah, eelkäija Radiolinja sai väikse erroriga hakkama aga ega kuri just selle peale pole, lahenes ju positiivselt.
Teoreetiliselt on hetkel aga sarnane oht olemas, kui ma arvet ise kusagilt otsima ei lähe, on ükspäev inkasso kiri postis, et makske nüüd oma 1€ arve ja 29€ viivistasu koos inkassokuludega ära. Ma loodan vähemalt, et mingi meeldetuletuse Elisa enne meili peale saadab kui võlgnevus tekib.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
webromps
HV kasutaja
liitunud: 13.06.2005
|
21.05.2015 19:33:15
|
|
|
Tänapäeval on ju populaarne kõik teenused sisse osta(väidetavalt tule odavam). Elisa arvete(nii paber, kui pdf) genereerimise ja edastamisega tegeleb minu teada Itella ja ilmselt Itella koorib iga arve pealt.
Samas see arvete genereerimine ei tohiks küll mingi imekallis süsteem olla, et ise seda ei võiks endale arendada. Lisaks on Elisal ju päris korralik arendustiim olemas.
Keegi peab ju seda API-t ka arendama, mis Itellale arve jaoks vajalikud andmed väljastab.
Vb keegi kes rohkem kursis on, oksab paremini kommenteerida.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RustyZ
HV Guru

liitunud: 20.06.2004
|
22.05.2015 09:09:56
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
RustyZ, Ema on klient, arveid maksan mina. Ei kanna ema pangakontot kahjuks kaasas, kaasaarvatud tema ID kaarti, et arveid pangast või iseteenindusest vaadata.
Hetkel jooksevad meilid, telefoni ja kui kõll tuleb, siis kõll raha ka kannan.
Eks seda on ennegi öeldud, et kui raha küsida ei oska, siis rikkaks ei saa. Hea lootus on see, et ehk klient läheb ja otsib ise selle arve kusagilt ülesse.
Ma räägin lihtsalt sellest, et teenusepakkujal on kliendiga OTSE suhtlemiseks erinevaid viise, milleks siia lisada mingeid vahendajaid.
Isiklikku viha mul küll Elisa vastu ei ole, kui siis jah, eelkäija Radiolinja sai väikse erroriga hakkama aga ega kuri just selle peale pole, lahenes ju positiivselt.
Teoreetiliselt on hetkel aga sarnane oht olemas, kui ma arvet ise kusagilt otsima ei lähe, on ükspäev inkasso kiri postis, et makske nüüd oma 1€ arve ja 29€ viivistasu koos inkassokuludega ära. Ma loodan vähemalt, et mingi meeldetuletuse Elisa enne meili peale saadab kui võlgnevus tekib. |
Vaata, ma ei taha küll mingi tähenärija ja näpuga näitaja olla aga kuna mul endal pole arvete maksmisega kunagi probleeme olnud siis ei saa ma aru siinsetest vingjuatest. Tõesti ei saa.
Vahekommentaar: e-post ja internetipank ei ole minu jaoks võrdsed aga ütlesin seda et netipanka saadetud arvet on oluliselt lihtsam tasuda. (õppige lugema!!)
indrekp, okei sa maksad ema arveid. Väga tore, paljudes peredes on nii. Aga sinu väide et sa ei kanna ema pangakontot kaasas on siin täiesti tühine. E-arve võid sa ka oma netipanka tellida. (kui ei siis parandage mind aga ma pole kunagi selles mingit probleemi näinud. Pank küsib nagunii kliendinumbrit jms, mille alusel info saadetakse et e-arve on tellitud. Või siis iseteeninduses küsitakse lihtsalt konto numbrit).
Minul on ka vanaema kellel arve on mingi eur kuus sest sai ulmeodava paketi. Ja aint helistab. Vahel kui helistab välismaale sõbranjele on ok natuke juures. Interneti tal ei ole, netipank on samas olemas et kui vaja käin oma arvutiga aitamas.
Tal on tehtud püsikorraldus ja arve tuleb lisaks postiga koju ka. Tuleb nii Starman kui Elisa. Mõlemal on arve edastamise tasu peal. Ja ei vingu.
Okei, e-maili eest 60 sendi küsimine võib olla küll vähe imelik aga ma olen suhteliselt kindel et teised operaatorid peidavad selle kulu lihtsalt oma pakettide ja muude lisateenuste sisse ära. Meediast on neid erinevate igapäevaste lisateenuste hinnatõuse kajastatud küll, googeldage. Ehk siis kui kaotatakse see e-maili tasu ära siis mingi hetk tõusevad pakettide hinnad ja voilaa. Kui loogiliselt mõelda ilma igasuguse viha ja eelarvamuseta on see ju tegelikult nii,
Minu loo moraal on see et eestlane vingub ikka kuradi palju. Just oli artikkel et välismaal saab sama raha eest mis meil interneti aint paar giga, ja kõik elavad õnnelikult (ärge hakake siin palgavahest rääkima).
Ei taha siin kedagi õigustada ega maha teha. Olen ise olnud Eestis kahe operaatori klient ja kummagiga pole kunagi probleeme olnud - ületulek oli 4-5 aastat tagasi ja sellepärast et netiga pakett oli Elisas mõistlikum kui Tele2-s...
_________________ Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled) |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
22.05.2015 11:30:05
|
|
|
Olgu nende muude imelike keskkondadega nagu on, kui saadetakse nelja keskkonda arve, krt kül, milleks, kas on kõikidesse tasuta ja ilma liigse inimressursi kuluta?
(Netipank ja operaatori iseteenindus on ok. Muud aga..)
Kuidas siis väga pikalt levinuim arve e-mailile variant korraga hakkas nõudma sellist ressurssi, et vaja 60senti otsa panna, kasvõi paketi hinnatõusu näol?
Lubage siin natuke muiata. Saadetakse mingitesse imelikesse kanalitesse arveid, aga e-mail on millegipärast tasuline.
Kas transistorid kuluvad lülitustes, nagu Telekom kunagi põhjendas hinnatõusu vajadust
Postiteenusega edastatavast arvest saan aru. See ei ole kunagi tasuta olnud. Varasemalt sisaldus hind paketi hinnas. Kui järjest vähem hakati e-arveid edastama siis oli loomulik, et vähesed soovijad maksavd ise oma arvete eest.
Mulle saadetakse enamus arveid e-mailile. Pangas ma ei teagi, kus neid vaadata Ei huvita ka, kuna arved maksavad end ise. Ja ma kasutan igal arvel limiiti ja muid piiranguid, et kellegi apsaka tõttu ei saaks mind paljaks röövida
Kui arve on üle limiidi, saadab pank teavituse, et arve on liiga suur ja siis saan vajadusel või soovi korral puuduva osa juurde maksta.
Maksmine ise on lihtne, kuna see üle limiidi arve osa genereeritakse automaatselt ja vajuta ainult nuppu maksa või keeldu.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RustyZ
HV Guru

liitunud: 20.06.2004
|
22.05.2015 11:44:20
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
Mulle saadetakse enamus arveid e-mailile. Pangas ma ei teagi, kus neid vaadata Ei huvita ka, kuna arved maksavad end ise. Ja ma kasutan igal arvel limiiti ja muid piiranguid, et kellegi apsaka tõttu ei saaks mind paljaks röövida
Kui arve on üle limiidi, saadab pank teavituse, et arve on liiga suur ja siis saan vajadusel või soovi korral puuduva osa juurde maksta.
Maksmine ise on lihtne, kuna see üle limiidi arve osa genereeritakse automaatselt ja vajuta ainult nuppu maksa või keeldu. |
Einoh, mulle tuli ka varem meilile aga kui sepa tuli siis avastasin selle e-arve teema enda jaoks (ühtlasi jah ei tahtnud ka 60 senti maksta lihtsalt, seega otsisingi muu võimaluse ja tegin kõik ümber, palju lihtsam)
Hetkel tulevad kõikvõimalikud panka e-arvena. Kuu alguses on lihtsalt teavitus et "teil on X arv uut e-arvet", klikkad selle lahti, näed reas neid arveid. Seal siis valik kas "MAKSA" ja midagi veel (saad lahti ka võtta ja teda justkui pdf kujul vaadata vms). Kuna see on niivõrd mugav siis hetkel saadab mulle meilile arve ainult zone (domeen, majutus) kuna ma lihtsalt pole viitsind vaadata mis võimalused seal veel on ja seda arvet tuleb harva ka.
_________________ Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled) |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
22.05.2015 15:03:43
|
|
|
Panka lähevad arved niikuinii, samas e-maili vaatan iga päev, pangas väga tihti ei kola. Mis seal neist kahanevatest numbritest ikka vaadata.
Mõni arve tuleb küll ka e-mailile, üks kütusefima saadab neid ainult sinna.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RustyZ
HV Guru

liitunud: 20.06.2004
|
22.05.2015 16:25:29
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
Panka lähevad arved niikuinii, samas e-maili vaatan iga päev, pangas väga tihti ei kola. Mis seal neist kahanevatest numbritest ikka vaadata.
Mõni arve tuleb küll ka e-mailile, üks kütusefima saadab neid ainult sinna. |
nujaa aga arved tulevadki nagunii kuu alguses kõik ja palgapäevaks on isegi hilinemiste korral kõik kohal (kui midaig väga drastilist ei juhtu). Sõltub palgapäevast muidugi. Ja nagunii maksad need igakuised jooksvad kulud suht samal ajal igal kuul...
Las jääb see arvete teema - fakt on see et igaüks mingi variandi leiab omale nagunii, las see juriidiline pool jääb nendele kelle asi on seda ajada.
Fakt on see et Eestis on numbriliikuvus, võid alati oma numbriga kuskile ära kolida ja siis see teema enam sind ei puuduta - siis pole ka põhjust foorumis vingumas käia.
_________________ Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled) |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ihvike
HV Guru
liitunud: 01.04.2002
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
25.05.2015 14:21:30
|
|
|
Suht räige PR-fopaa. Oleks nad siis reaalse kulu järgi veel küsinud, aga tahtsid peaaegu uue telefoni hinna veel sisse kasseerida. Nüüd veel kohtusse minek, kus neil ka eriti suurt võidulootust ei ole. Ja halb PR muudkui koguneb.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TALIBAN
HV kasutaja
liitunud: 23.05.2006
|
25.05.2015 18:06:16
|
|
|
Paistab et Elisa on mingi kummalise kliendikottimise programmi vastu võtnud:
1)Amet: Elisa võis tarbijalt raha välja petmiseks tõendeid võltsida (http://arileht.delfi.ee/archive/article.php?id=71554269 )
2)Elisast ostetud vigane telefon tõi kaasa mitu kuud kestnud vaidluse (http://arileht.delfi.ee/archive/article.php?id=71534451)
3)Lugeja võitlus Elisaga: "Internet muutus pärast kolimist 10 korda aeglasemaks, aga lepingut ei tahetud lõpetada!" (http://rahvahaal.delfi.ee/archive/article.php?id=70791725)
4)Elisa 100-eurosest võlanõudest: tegemist on inkassofirma eksimusega (http://arileht.delfi.ee/archive/article.php?id=70597639)
5)Elisa keevitas pisivõlale otsa viivise, mille tekkimine võtaks aega 6844 aastat (http://arileht.delfi.ee/archive/article.php?id=70589363)
6)Paketivahetus tekitas segadust (http://tarbija24.postimees.ee/3171379/paketivahetus-tekitas-segadust)
7)Mobiilioperaator ei suuda oma lubadust täita (http://tarbija24.postimees.ee/3150319/mobiilioperaator-ei-suuda-oma-lubadust-taita)
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
target
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.08.2003
|
26.05.2015 09:55:19
|
|
|
| TALIBAN kirjutas: |
Paistab et Elisa on mingi kummalise kliendikottimise programmi vastu võtnud:
1)Amet: Elisa võis tarbijalt raha välja petmiseks tõendeid võltsida (http://arileht.delfi.ee/archive/article.php?id=71554269 )
2)Elisast ostetud vigane telefon tõi kaasa mitu kuud kestnud vaidluse (http://arileht.delfi.ee/archive/article.php?id=71534451)
3)Lugeja võitlus Elisaga: "Internet muutus pärast kolimist 10 korda aeglasemaks, aga lepingut ei tahetud lõpetada!" (http://rahvahaal.delfi.ee/archive/article.php?id=70791725)
4)Elisa 100-eurosest võlanõudest: tegemist on inkassofirma eksimusega (http://arileht.delfi.ee/archive/article.php?id=70597639)
5)Elisa keevitas pisivõlale otsa viivise, mille tekkimine võtaks aega 6844 aastat (http://arileht.delfi.ee/archive/article.php?id=70589363)
6)Paketivahetus tekitas segadust (http://tarbija24.postimees.ee/3171379/paketivahetus-tekitas-segadust)
7)Mobiilioperaator ei suuda oma lubadust täita (http://tarbija24.postimees.ee/3150319/mobiilioperaator-ei-suuda-oma-lubadust-taita) |
Võib lisada ka 8-nda
8)Uus mobiil vajas aastas neli korda remonti (http://tarbija24.postimees.ee/3202223/uus-mobiil-vajas-aastas-neli-korda-remonti)
_________________ PSN: powwa25 |
|
| Kommentaarid: 75 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
26.05.2015 11:24:08
|
|
|
Ja nagu artiklist loeme, ei saanud klient Elisaga kokkuleppele enne, kui tarbijakaitse komjon tegi otsuse kliendi kasuks.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
artur-
HV Guru

liitunud: 06.07.2004
|
27.05.2015 14:25:43
|
|
|
| Kas Elisast ostetud seadmel(4G ruuter) peab garantiiks paber ka olemas olema või saavad nad ise SN järgi vaadata?
|
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eddvin
HV kasutaja

liitunud: 28.08.2008
|
27.05.2015 15:45:22
|
|
|
| artur- kirjutas: |
| Kas Elisast ostetud seadmel(4G ruuter) peab garantiiks paber ka olemas olema või saavad nad ise SN järgi vaadata? |
Otse esindusse viies, leitakse ülesse arve.
Facebooki kirjutati, et Mobiil-ID simid on varsti jõudmas esindustesse.
Kõige hiljemalt öeldi, et jaanipäevaks.
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janar!
Kreisi kasutaja
liitunud: 15.12.2005
|
27.05.2015 21:32:14
|
|
|
@ Elisa facebook
Hea uudis! Mobiil-ID SIM-kaartide osas on meil toimunud mõningane edasiminek! Sel nädalal jõudis Elisasse uute Mobiil-ID SIM-kaartide testpartii, mille toimivust me praegu testime. Praegune tootjapoolne (Giesecke & Devrient) lubadus on, et klientidele pakutavad Mobiil-ID SIM-kaardid jõuavad Elisasse enne jaanipäeva!
Toome ka välja, mille poolest on uued Mobiil-ID SIM-kaardid paremad. Esiteks on uued mobiil-ID SIM-kaardid turvalisemad eelmisest versioonist ning sellest lähtuvalt on võimalik pakkuda ka pikemat sertifikaatide kehtivusaega, mida käesoleva aasta algusest ka Politsei-ja Piirivalveamet (PPA) senise 3-aastase kehtivusajaga mobiil-ID vormis isikutunnistuste asemel hakkas 5-aastase kehtivusajaga pakkuma.
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
28.05.2015 08:43:28
|
|
|
| eddvin kirjutas: |
| artur- kirjutas: |
| Kas Elisast ostetud seadmel(4G ruuter) peab garantiiks paber ka olemas olema või saavad nad ise SN järgi vaadata? |
Otse esindusse viies, leitakse ülesse arve.
|
Aga nagu elu näitab, siis sellest pole tihtipeale küll, vaid hakatakse otsima mingeid pisiasju, et miks ikka garantii ei kehti.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
infarkt
HV kasutaja
liitunud: 26.10.2009
|
28.05.2015 09:34:18
|
|
|
Ema lõpetas jaanuarikuus Elisaga kliendilepingu, maksis jaanuaris osutatud sideteenuste arve ära, aga tasulise arve eest (0.70€) jättis maksmata. Nüüd saadab Elisa igakuiselt tänapäevani emale tasulisi arveid arvete väljastamise eest, ja lisaks küsib ka võlanõude teenustasu eelmiste kuude tasuliselt väljastatud arvete eest. Ilma igasuguse kehtiva kliendilepingu olemasoluta. Viitavad Elisa Eesti AS-i teenuste kasutamise üldtingimuste rikkumisele:
8.3. Liitumislepingu ülesütlemine ei vabasta Klienti kohustustest tasuda arveid ELISA-poolt Liitumislepingu alusel osutatud Teenuste eest ega kohustusest tasuda vastavalt Hinnakirjale SIM-kaardi eest, juhul kui vaatamata ELISA poolt SIM-kaardi tagastamise nõudele SIM-kaarti Kliendi poolt ei tagastatud. SIM-kaardi mittetagastamisel on Klient kohustatud tasuma Teenuste eest kuni SIM-kaardi ELISA poolt sulgemise hetkeni. ELISA sulgeb SIM-kaardi hiljemalt Liitumislepingu lõpetamise kokkuleppe sõlmimisele järgneva tööpäeva jooksul.
Huvitav, kas Eesti Vabariigis eksisteeribki igal suvalisel ettevõttel õigus poetada postkastidesse suvalisi teatisi ja siis nende teatiste saatmise eest tasu nõuda? Tundub, et Elisat ei koti ka Tallinna Ringkonnakohtu otsus, mis on küll veel formaalselt jõustumata, aga siiski keelab Elisal arvete eest tasu nõuda.
http://www.seitsmesed.ee/eesti/uudis/2015/05/19/tarbijakaitseamet-sai-kohtus-voidu-elisa-ei-tohiks-arvete-esitamise-eest-lisatasu-kusida
viimati muutis infarkt 28.05.2015 09:45:35, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
28.05.2015 09:37:20
|
|
|
Lol, kas kõik teenusepakkujad nõuavad SIM kaarti tagasi?
Mis nad teead sellega, viskavad ise prügikasti?
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TALIBAN
HV kasutaja
liitunud: 23.05.2006
|
28.05.2015 09:50:41
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
Lol, kas kõik teenusepakkujad nõuavad SIM kaarti tagasi?
Mis nad teead sellega, viskavad ise prügikasti? |
Omast kogemusest võin öelda, et Elisa ei nõua SIM kaarti tagasi. Samas nagu väitsin ka paar postitust tagasi siis Elisas on toimunud mingi areng ja iga hinna eest tahetakse enda kliente peedistada.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
presta
HV vaatleja
liitunud: 12.12.2012
|
31.05.2015 09:40:45
|
|
|
Eile tuli moblale sms - "interneti kasutus hakkab jõudma mõistliku kasutuse piirini...", et olin viimasel nädalal hoolega ühte tv-seriaali striiminud, arvasin ehk olen tõesti liiale läinud. Sisenesin siis üle tüki aja iseteenindusse ja nägin sellist pilti?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
31.05.2015 10:46:03
|
|
|
Millist pilti?
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
31.05.2015 11:22:10
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
| Millist pilti? |
Spoiler 
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|