|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Millist panka eelistad? |
| Swedbank |
|
32% |
[ 22 ] |
| SEB Pank |
|
20% |
[ 14 ] |
| LHV |
|
34% |
[ 23 ] |
| Luminor |
|
1% |
[ 1 ] |
| Coop |
|
4% |
[ 3 ] |
| Holm Bank |
|
0% |
[ 0 ] |
| Bigbank |
|
0% |
[ 0 ] |
| Inbank |
|
0% |
[ 0 ] |
| Mõni muu pank |
|
5% |
[ 4 ] |
|
| hääli kokku : 67 |
|
| autor |
|
Aspiriin
HV kasutaja

liitunud: 28.11.2010
|
26.03.2015 20:39:18
|
|
|
Jah, aga teenindaja ütleb kohe ,et tasuta arvele saab panna masinas.
Ja veel ,et mõni on kohe sularaha vaba kontor ( Roccalmare SEB )
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
softis
HV Guru

liitunud: 07.09.2004
|
26.03.2015 20:42:52
|
|
|
Aspiriin, Swed on ikka see, kes sularahavabasid kontoreid peab?
_________________ www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Nuton
HV vaatleja
liitunud: 04.01.2003
|
28.03.2015 12:45:46
|
|
|
Kas kellelgi on kogemust SEB eluasemelaenu ja negatiivse EURIBORiga?
Laenulepingus on mul kirjas, et muutuv intress arvutatakse kord kuus (parasjagu kehtiv 1 kuu EURIBOR + fikseeritud riskimarginaal).
Viimase intressimuutuse hetkel oli EURIBOR negatiivne, nii et laenumaksele rakenduv lõplik intress oleks tulnud madalam kui fikseeritud riskimarginaal.
Pank EURIBORi negatiivsest väärtust arvesse ei võtnud vaid võrdsustas selle nulliga ja arvutas intressi ainult riskimarginaali järgi.
Lisan väljavõtte kirjavahetusest pangaga.
| tsitaat: |
Mina: Kuidas arvestatakse intressi nüüd, kui 1 kuu EURIBOR on negatiivne?
Pank: Pank lähtub asjaolust, et negatiivse väärtusega baasintressimäärad ei peaks mõjutama kokkulepitud intressimarginaali. Seega, kui konkreetse lepingu baasintressimäär on negatiivse väärtusega, siis võrdub minimaalne laenulepingule rakendatav intressimäär panga ja kliendi vahel kokku lepitud intressimarginaaliga.
Mina: Saan aru, et minu laenu intress koosneb kahest komponendist, millest üks on fikseeritud (marginaal) ja teine muutuv (EURIBOR). Need kaks annavad kokku laenule rakenduva lõpliku intressi. Kahe komponendi (marginaal + EURIBOR) summa on kolmas komponent (lõplik intress). EURIBOR ei mõjuta kokkulepitud intressimarginaali, nagu Te kirjutate, vaid tagasimakse päeval kasutatavat lõplikku intressi.
Teie toodud näide, kus minimaalne laenulepingule rakendatav intressimäär võrduks panga ja kliendi vahel kokku lepitud intressimarginaaliga oleks korrektne ainult juhul, kui EURIBORi madalaim võimalik väärtus oleks null.
Pank: Negatiivsed baasintressimäärad on pangandusmaastikul uus nähtus, mille esinemist veel mõne aja eest ei peetud tõenäoliseks. Seoses negatiivse euro baasintressimäära kehtestamisega Euroopa Keskpanga poolt langes Teie lepingule kehtiv baasintress veidi alla nulli. Kuigi Teie lepingus ei ole antud olukorda konkreetselt käsitletud, on meie seisukoht, et kuna lepingujärgne riskimarginaal on arvutatud lähtuvalt konkreetse laenu riskitasemest, tuleb see alati täies ulatuses tasuda ja seda ei mõjuta baasintress.
Vaatamata sellele analüüsime me käesolevat olukorda põhjalikult ja seetõttu vajame veel aega, et anda Teile ammendav vastus, kuidas negatiivne baasintress mõjutab Teie laenumaksete arvestust.
|
Ei taha muidugi nendega asja teravaks ajada, aga samas on ka küsimus põhimõttes. Nemad üritavad mind viisakalt puu taha saata ja oma papi igal juhul kätte saada, mina soovin, et pank järgiks lepingut ja lahendaks erandlikud olukorrad terve mõistuse loogika, mitte oma eesmärkidele sobiva loogika abil.
Ilmselt ei ole ma ainus, kellel selline probleem tekkinud on, ja kui EURIBOR pikemaks ajaks negatiivseks jääb, tekib kindlasti paljudel sama küsimus.
Niisiis, kuidas edasi käituda? Ajada oma õigust taga või oodata, mida ja millal pank otsustab? Summadest rääkides on hetkel küsimus paaris sendis, aga kui olukord püsib, võib rahaline võit või kaotus laenuvõtja jaoks juba olulisemat rolli mängima hakata.
_________________ Lõputööde, referaatide ja muude tekstide keeleline korrektuur ja toimetamine. Saada PS. |
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
28.03.2015 12:57:42
|
|
|
Saan aru, et pole kuskil kirjas, et Euribor ei saa negatiivne olla või et negatiive intress tehakse nulliks?
-0.012% on muidugi nali veel, et selle üle tõsiselt vaielda.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
28.03.2015 14:07:11
|
|
|
kuskilt silma jäänud (põmst ainult 2 varianti - kas siit või Postimehest), et Euribor ja emapangad võivad teha mis tahes, aga meie omad ei lange iial nulli, alati "toodavad".
nagu elektri börsihind - taanlastel võib negatiivne hind tekkida, aga me raiume ikka maksta. tänu sellele võrdlusele on meelde miskit jäänud...
_________________ nooope! |
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
28.03.2015 14:21:17
|
|
|
LKits, SEB. Seal maksad ainult paketitasu. Kuni 25 aastastel 32 senti kuus. Vanematel rohkem.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| Kommentaarid: 360 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
28.03.2015 14:46:33
|
|
|
LKits, nagu ma ütlesin, kui pakett võetud, siis maksad ainult paketitasu. Teisi tasusid pole.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| Kommentaarid: 360 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
28.03.2015 15:09:43
|
|
|
| The_Boss kirjutas: |
| LKits, SEB. Seal maksad ainult paketitasu. Kuni 25 aastastel 32 senti kuus. Vanematel rohkem. |
Isiklikilt mul pole seda paketitasugi, perepakett vist. Emal võibolla on tasu
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
28.03.2015 15:21:03
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| The_Boss kirjutas: |
| LKits, SEB. Seal maksad ainult paketitasu. Kuni 25 aastastel 32 senti kuus. Vanematel rohkem. |
Isiklikilt mul pole seda paketitasugi, perepakett vist. Emal võibolla on tasu  |
öudne, vana mees, lapsed taga ja puha, ning ema maksab pea 3€ kuus su eest
|
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
28.03.2015 15:27:15
|
|
|
| arm2004 kirjutas: |
| jeesus188 kirjutas: |
| The_Boss kirjutas: |
| LKits, SEB. Seal maksad ainult paketitasu. Kuni 25 aastastel 32 senti kuus. Vanematel rohkem. |
Isiklikilt mul pole seda paketitasugi, perepakett vist. Emal võibolla on tasu  |
öudne, vana mees, lapsed taga ja puha, ning ema maksab pea 3€ kuus su eest  |
pigem on nii, et tal sitax ülekandeid ja kui see pakett tuli, siis lisas kõik sinna
Sama pm on ka zoomboxi lisavaataja kohaga. Milleks ma peaks maksma oma lepinguga 15€ kuus kui saab maksta 5€ kuus. Peaasi, et boksid ühe lepingu peal oleks, boxi asukoht pole tähtis.
3€ mind ei tapaks, arvatavasti ma paketti ei valikski, sest alla 10 ülekande kuus tuleb , millest mõni halvemal juhul teise panka läheb
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
28.03.2015 15:32:49
|
|
|
jah, aga mul seda ikka vaja pole
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
28.03.2015 15:58:09
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| arm2004 kirjutas: |
| jeesus188 kirjutas: |
| The_Boss kirjutas: |
| LKits, SEB. Seal maksad ainult paketitasu. Kuni 25 aastastel 32 senti kuus. Vanematel rohkem. |
Isiklikilt mul pole seda paketitasugi, perepakett vist. Emal võibolla on tasu  |
öudne, vana mees, lapsed taga ja puha, ning ema maksab pea 3€ kuus su eest  |
pigem on nii, et tal sitax ülekandeid ja kui see pakett tuli, siis lisas kõik sinna
Sama pm on ka zoomboxi lisavaataja kohaga. Milleks ma peaks maksma oma lepinguga 15€ kuus kui saab maksta 5€ kuus. Peaasi, et boksid ühe lepingu peal oleks, boxi asukoht pole tähtis.
3€ mind ei tapaks, arvatavasti ma paketti ei valikski, sest alla 10 ülekande kuus tuleb , millest mõni halvemal juhul teise panka läheb |
ma lootsin, et sa ometi niisama nöökimisest aru saad
|
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spezz
HV veteran
liitunud: 21.08.2005
|
28.03.2015 16:11:47
|
|
|
| LKits kirjutas: |
| Kas eksisteerib Eestis panka, kus ei ole kaardihooldustasusid ega ülekandetasusid? |
LHV
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Nuton
HV vaatleja
liitunud: 04.01.2003
|
28.03.2015 17:45:01
|
|
|
| Magic kirjutas: |
Saan aru, et pole kuskil kirjas, et Euribor ei saa negatiivne olla või et negatiive intress tehakse nulliks?
-0.012% on muidugi nali veel, et selle üle tõsiselt vaielda. |
Ei ole kirjas jah. On kirjas, et intress saadakse, kui liidetakse 1 kuu EURIBOR ja riskimarginaal ja kõik. Lihtne matemaatika.
Võimalik, et pangasüsteemid ei suuda hetkel negatiivse väärtusega opereerida, sellest ka vingerdamine.
Kokkuvõttes tundub mulle ikkagi, et pank ei käitu praeguses olukorras lepingujärgselt.
_________________ Lõputööde, referaatide ja muude tekstide keeleline korrektuur ja toimetamine. Saada PS. |
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
28.03.2015 18:44:08
|
|
|
pm kui euribor kukkuks alla -0,5% (panga intress 0,5%) siis pank hakkaks otseses mõtles mulle peale maksma
aga ma ei hakka pilli lõhki ajama, 0% vs 5%(laenu võttes euribor) on suht hea diil
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
viimati muutis jeesus188 28.03.2015 19:27:01, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Nuton
HV vaatleja
liitunud: 04.01.2003
|
28.03.2015 19:21:55
|
|
|
Mul marginaal 2,21, nii et miinuses EURIBOR võik seda vähemaks võtta küll. Pank niipea veel peal maksma ei hakka
_________________ Lõputööde, referaatide ja muude tekstide keeleline korrektuur ja toimetamine. Saada PS. |
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JOKKER666
HV veteran

liitunud: 21.09.2002
|
28.03.2015 22:07:57
|
|
|
| Spezz kirjutas: |
| LKits kirjutas: |
| Kas eksisteerib Eestis panka, kus ei ole kaardihooldustasusid ega ülekandetasusid? |
LHV |
Seal peab hooldustasudest pääsemiseks vähemalt ühe kaarditehingu kuus tegema. Ainuke miinus lhv puhul suur teenustasu sularaha väljavõtmisel automaatidest - LHV l omal puuduvad automaadid.
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rasmus
HV veteran
liitunud: 30.12.2002
|
29.03.2015 01:12:11
|
|
|
Spoiler 
| Nuton kirjutas: |
Kas kellelgi on kogemust SEB eluasemelaenu ja negatiivse EURIBORiga?
Laenulepingus on mul kirjas, et muutuv intress arvutatakse kord kuus (parasjagu kehtiv 1 kuu EURIBOR + fikseeritud riskimarginaal).
Viimase intressimuutuse hetkel oli EURIBOR negatiivne, nii et laenumaksele rakenduv lõplik intress oleks tulnud madalam kui fikseeritud riskimarginaal.
Pank EURIBORi negatiivsest väärtust arvesse ei võtnud vaid võrdsustas selle nulliga ja arvutas intressi ainult riskimarginaali järgi.
Lisan väljavõtte kirjavahetusest pangaga.
| tsitaat: |
Mina: Kuidas arvestatakse intressi nüüd, kui 1 kuu EURIBOR on negatiivne?
Pank: Pank lähtub asjaolust, et negatiivse väärtusega baasintressimäärad ei peaks mõjutama kokkulepitud intressimarginaali. Seega, kui konkreetse lepingu baasintressimäär on negatiivse väärtusega, siis võrdub minimaalne laenulepingule rakendatav intressimäär panga ja kliendi vahel kokku lepitud intressimarginaaliga.
Mina: Saan aru, et minu laenu intress koosneb kahest komponendist, millest üks on fikseeritud (marginaal) ja teine muutuv (EURIBOR). Need kaks annavad kokku laenule rakenduva lõpliku intressi. Kahe komponendi (marginaal + EURIBOR) summa on kolmas komponent (lõplik intress). EURIBOR ei mõjuta kokkulepitud intressimarginaali, nagu Te kirjutate, vaid tagasimakse päeval kasutatavat lõplikku intressi.
Teie toodud näide, kus minimaalne laenulepingule rakendatav intressimäär võrduks panga ja kliendi vahel kokku lepitud intressimarginaaliga oleks korrektne ainult juhul, kui EURIBORi madalaim võimalik väärtus oleks null.
Pank: Negatiivsed baasintressimäärad on pangandusmaastikul uus nähtus, mille esinemist veel mõne aja eest ei peetud tõenäoliseks. Seoses negatiivse euro baasintressimäära kehtestamisega Euroopa Keskpanga poolt langes Teie lepingule kehtiv baasintress veidi alla nulli. Kuigi Teie lepingus ei ole antud olukorda konkreetselt käsitletud, on meie seisukoht, et kuna lepingujärgne riskimarginaal on arvutatud lähtuvalt konkreetse laenu riskitasemest, tuleb see alati täies ulatuses tasuda ja seda ei mõjuta baasintress.
Vaatamata sellele analüüsime me käesolevat olukorda põhjalikult ja seetõttu vajame veel aega, et anda Teile ammendav vastus, kuidas negatiivne baasintress mõjutab Teie laenumaksete arvestust.
|
Ei taha muidugi nendega asja teravaks ajada, aga samas on ka küsimus põhimõttes. Nemad üritavad mind viisakalt puu taha saata ja oma papi igal juhul kätte saada, mina soovin, et pank järgiks lepingut ja lahendaks erandlikud olukorrad terve mõistuse loogika, mitte oma eesmärkidele sobiva loogika abil.
Ilmselt ei ole ma ainus, kellel selline probleem tekkinud on, ja kui EURIBOR pikemaks ajaks negatiivseks jääb, tekib kindlasti paljudel sama küsimus.
Niisiis, kuidas edasi käituda? Ajada oma õigust taga või oodata, mida ja millal pank otsustab? Summadest rääkides on hetkel küsimus paaris sendis, aga kui olukord püsib, võib rahaline võit või kaotus laenuvõtja jaoks juba olulisemat rolli mängima hakata. |
Mina küsiksin pangalt väga konkreetse seisukoha võtmist tähtajaliselt. Kui seisukoht on avaldatud ja sulle ei sobi, siis pöörduksin kaebusega Finantsinspektsiooni poole. Muidugi pead arvestama ka asjaoluga, et tegemist on tsiviilõigusliku vaidlusega, mida kokkuleppe mittesaavutamisel tuleb hakata lahendama kohtulikul teel.
_________________ Rakvere parasiit |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
29.03.2015 11:35:06
|
|
|
| JOKKER666 kirjutas: |
| Spezz kirjutas: |
| LKits kirjutas: |
| Kas eksisteerib Eestis panka, kus ei ole kaardihooldustasusid ega ülekandetasusid? |
LHV |
Seal peab hooldustasudest pääsemiseks vähemalt ühe kaarditehingu kuus tegema. Ainuke miinus lhv puhul suur teenustasu sularaha väljavõtmisel automaatidest - LHV l omal puuduvad automaadid. |
Minul tasu pole ka ilma tehinguta. Vana klient. Krooni ajal oli nende all ka korralik börsikäive ja pension seal.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Porno Parm
mugavuspagulane

liitunud: 30.11.2003
|
03.04.2015 00:58:23
|
|
|
| tsitaat: |
Teisalt olgem ausad, miks peaks üldse enam sularaha sellistes mahtudes käitlema?
Tooge palun näiteid, kus eraisik tuhanded eurosid sularahas legaalselt pööritab?
|
kasiino , betting - seal ikka kui offline bookie siis võetakse välja korralik papp, + non traceable, makse ei maksa kui ei saa kontrollida, panga kaudu saab näha mis käive on,
kasiinos ka - kasulik enne kasiinot korralik nuts välja võtta mitte kasiinos otse,
muidu pank vaatab et gaming addict ja krediit kohe autolimiit peal ja edasised laenutaotlused topeltvaatluse all.
Kui korralikku töökohta pole siis edasised krediidid goodbye
|
|
| Kommentaarid: 66 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
6 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aspiriin
HV kasutaja

liitunud: 28.11.2010
|
03.04.2015 00:58:51
|
|
|
| täitsa tavaline auto ost...sularahas
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
softis
HV Guru

liitunud: 07.09.2004
|
03.04.2015 10:27:28
|
|
|
G4S teebki dumpingut kui vaja oma kliente hoida või uut konkurenti tõrjuda.
Eurex hakkas ju neile korralikult kannale astuma kui turule tulid.
_________________ www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Superglue
HV veteran

liitunud: 20.03.2002
|
04.04.2015 09:20:12
|
|
|
Peab ka hakkama kodulaenu piiluma. Kuna olen aga rohkem tehnika inimene, siis kas tagasimakse oleks kasulikum tänasel päeval võtta fix põhiosa või annuiteedi järgi?
Talupojamõistus ütleb, et fix põhiosa järgi, kuna euribor on ülimadal hetkel ja baasosa kõrge.
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003
|
04.04.2015 10:28:50
|
|
|
| Tahaks ka igakuist laenumakset tõsta aga lepingu tingimuste muutmine maksab 250€ ja selline summa ilmus aasta poolteist tagasi kui intress hakka kõvasti langema. Enne seda oli 70€. Meelega tehtud, et inimesed laenu soodsama intressi tõttu kiiremini tagasi maksma ei hakkaks. Ei teagi mis teha. Pangaks Nordea
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
softis
HV Guru

liitunud: 07.09.2004
|
04.04.2015 11:07:58
|
|
|
Kui ammu aega tagasi sul laen võetud on? 70€ kõlab müstiliselt odavalt. Tänapäeval on 200€ kanti standard laenulepingutel.
_________________ www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Superglue
HV veteran

liitunud: 20.03.2002
|
04.04.2015 11:22:04
|
|
|
Ehk on siin mõni finantseluga paremini kodus olev inimene, kes oskaks üldisi soovitusi jagada. Kas intressi kuidagi hetkel fikseerida vms? Fakt on ju see, et intress enam ei lange. Euribor on põhjas ja seega põhiosa kõrge. Edasi saab intress vaid tõusta. Laenu võtan küll selliselt, et jaksan ka 8% intressiga seda veel maksta (kui just mõlemad töötuks ei jää).
Lisaks, kuna täna pangad kinni, siis kas kellelgi on kogemusi marginaali osas. Kas seda mõjutab laenajate arv (1 vs 2) ja nt 10% kredex vs lisatagatis?
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
04.04.2015 12:15:31
|
|
|
| pois11 kirjutas: |
| Tahaks ka igakuist laenumakset tõsta aga lepingu tingimuste muutmine maksab 250€ ja selline summa ilmus aasta poolteist tagasi kui intress hakka kõvasti langema. Enne seda oli 70€. Meelega tehtud, et inimesed laenu soodsama intressi tõttu kiiremini tagasi maksma ei hakkaks. Ei teagi mis teha. Pangaks Nordea |
ma ka vahepeal mõtlesin, et võiks tõsta, aga siis sain aru, et ei tasu ära, sest mul on hetkel nii hea intress, et sinna väänataks minimaalselt paar korda otsa
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
flake
HV veteran
liitunud: 01.05.2003
|
04.04.2015 14:03:35
|
|
|
| Superglue kirjutas: |
Ehk on siin mõni finantseluga paremini kodus olev inimene, kes oskaks üldisi soovitusi jagada. Kas intressi kuidagi hetkel fikseerida vms? Fakt on ju see, et intress enam ei lange. Euribor on põhjas ja seega põhiosa kõrge. Edasi saab intress vaid tõusta. Laenu võtan küll selliselt, et jaksan ka 8% intressiga seda veel maksta (kui just mõlemad töötuks ei jää).
Lisaks, kuna täna pangad kinni, siis kas kellelgi on kogemusi marginaali osas. Kas seda mõjutab laenajate arv (1 vs 2) ja nt 10% kredex vs lisatagatis? |
soovitan, et mine pane pankades endale konsultatsiooniajad kinni.. saad täpsemalt oma küsimused ära küsida... ja iga pank peaks sulle ka mingi ballpark marginaalinumbri andma. Nad kõik üsna hea meelega võtavad jutule. Ise sai samamoodi käidud ja palju küsimusi mis oli, said ära vastatud
_________________ ..||.. |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
04.04.2015 17:56:21
|
|
|
| fikseerimise suurim oht on see, et su marginaal muudetakse ja hakkad maksma miski 0,75% asemel 3,5%+euribor mida tahad fikseerida.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
04.04.2015 20:05:55
|
|
|
| Magic kirjutas: |
| fikseerimise suurim oht on see, et su marginaal muudetakse ja hakkad maksma miski 0,75% asemel 3,5%+euribor mida tahad fikseerida. |
vot siin see asja point ongi
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
05.04.2015 11:05:09
|
|
|
| Teine teema on ka sellega, et tegelikult inflateeritakse ilmselt ka järgneva 10.a jooksul võlga, sest kõik riigid on valinud selle tee. Nii et müstilist intressi tõusu ilmselt ei tule..
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fukiku
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.11.2003
|
06.04.2015 23:45:42
|
|
|
Selleks, et laenu kiiremini tagasi maksta, ei pea ju lepingut muutma ja igakuist makset ilmtingimata suurendama. Minul vähemalt Swedis peaks see klausel olema, et piisava etteteatamisega saan niisama põhiosa tagasi maksta ilma igasuguste lisatasudeta. Ilmselt lähiajal hakkame seda ka harrastama, kui hetkel käimasolevad rahanõudlikud asjad tehtud saab ja igakuist rahavoo ülejääki mujale saab suunama hakata.
_________________ Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist. |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
07.04.2015 01:36:55
|
|
|
see on enda ja pere suhtes kuritegu, kui maksad laenu kiiremini ära selle asemel, et seda piisavalt kaua teha
Laen lihtsalt peab olema. Muidu oled oma elu valesti elanud.
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taux007
HV veteran

liitunud: 27.08.2005
|
07.04.2015 07:04:37
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
see on enda ja pere suhtes kuritegu, kui maksad laenu kiiremini ära selle asemel, et seda piisavalt kaua teha
Laen lihtsalt peab olema. Muidu oled oma elu valesti elanud. |
Mis loogika see veel on?
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rasmus
HV veteran
liitunud: 30.12.2002
|
07.04.2015 07:06:38
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
see on enda ja pere suhtes kuritegu, kui maksad laenu kiiremini ära selle asemel, et seda piisavalt kaua teha
Laen lihtsalt peab olema. Muidu oled oma elu valesti elanud. |
Alati on laenuvaba lähenemine mõistlikum, sest laenu teenindamisega kaasnevad kulud jäävad olemata. Paraku on selle eelduseks piisav finantsvõimekus. Keskmisel Eesti noorel perel ei ole "tagataskust" võtta 50 000€, et endale näiteks 3-toaline korter soetada. Kuna laenuintressid on üldises pildis ikkagi samas suurusjärgus inflatsiooniga, siis matemaatiliselt väga hull ei olegi.
_________________ Rakvere parasiit |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
07.04.2015 08:06:10
|
|
|
| Taux007 kirjutas: |
| Hiid kirjutas: |
see on enda ja pere suhtes kuritegu, kui maksad laenu kiiremini ära selle asemel, et seda piisavalt kaua teha
Laen lihtsalt peab olema. Muidu oled oma elu valesti elanud. |
Mis loogika see veel on? |
Tegelikult oleneb situatsioonis, mingi tõde on siin olemas. Oleneb alati laenu pikkusest ja selle lühendamisest
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
07.04.2015 08:52:10
|
|
|
| Taux007 kirjutas: |
| Hiid kirjutas: |
see on enda ja pere suhtes kuritegu, kui maksad laenu kiiremini ära selle asemel, et seda piisavalt kaua teha
Laen lihtsalt peab olema. Muidu oled oma elu valesti elanud. |
Mis loogika see veel on? |
see tehti mulle ühes teema selgeks nii
Nüüd ma lihtsalt tean
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=8593878#8593878
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taux007
HV veteran

liitunud: 27.08.2005
|
07.04.2015 13:19:17
|
|
|
Jah, see on loogiline siis kui kodulaenu intress kokku on väiksem oma raha väljainvesteerimisel saadav tootlus.
Kui suudad teenida 12% tulu, siis on tõesti ajuvaba jätta kasutamata 3% intressiga kodulaen. Kui sa seda aga ei suuda, siis pigem ei maksa näppida.
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
07.04.2015 16:58:01
|
|
|
| Taux007 kirjutas: |
Jah, see on loogiline siis kui kodulaenu intress kokku on väiksem oma raha väljainvesteerimisel saadav tootlus.
Kui suudad teenida 12% tulu, siis on tõesti ajuvaba jätta kasutamata 3% intressiga kodulaen. Kui sa seda aga ei suuda, siis pigem ei maksa näppida. |
Umbes nii jah, aga 12%.p.a ei tule tegelikult kergelt. Võta kasvõi tüüpiline laenuportaal: selle saamiseks on vaja nn "C-E" klassi laenu mille reaalintress on 26-30% vahel.
Riski osas on kodulaen tegelikult väiksema riskiga, aga põhiosa riskist peitub inimeses endas.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
17.04.2015 13:39:53
|
|
|
Täitsa pael, mängude ostmise teemast leidsin. https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=8609875#8609875
Mis järgmiseks ?
| tsitaat: |
Tupsukesed-kallikesed!
Selline huvitav infokilluke teile:
Käis sõber Swedbankis laenukonsultatsioonil ja sai teada, et tal on suurem riskifaktor, kuna tal on maksete ajaloos STEAM'i ostud. Nimelt läheb see kirja kui sõltuvus.
Nali? Ei.
STEAMi ostud lähevad hasartmängude alla. Öeldi, et kui pool aastat ühtegi mängu ei osta, kaob riskifaktor.
Pangad pooldavad siis piraatlust. Tõmba torrentist ja näitad maksejõuekust. Nii uskumatu, et ma olen 45 minutit naernud.
See on koopia mu tuttava postitusest FB-s
Nii... uurisin ja vestlesin ning sinna alla pidid origin ja muu jura ka käima. Kaasa arvatud playstationi PSN teema |
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
17.04.2015 13:49:15
|
|
|
loll kes vabandust ei leia pank võib ju ka vaadata, et käid kole tihti poes - järelikult alkohoolik ja saab kõrge riskifaktori kaela väänata
_________________ nooope! |
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|