Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Panganduse teema (Küsitlus: Millist panka eelistad?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 58, 59, 60 ... 253, 254, 255  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millist panka eelistad?
Swedbank
32%
 32%  [ 22 ]
SEB Pank
20%
 20%  [ 14 ]
LHV
34%
 34%  [ 23 ]
Luminor
1%
 1%  [ 1 ]
Coop
4%
 4%  [ 3 ]
Holm Bank
0%
 0%  [ 0 ]
Bigbank
0%
 0%  [ 0 ]
Inbank
0%
 0%  [ 0 ]
Mõni muu pank
5%
 5%  [ 4 ]
hääli kokku : 67

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Aspiriin
HV kasutaja
Aspiriin

liitunud: 28.11.2010




sõnum 26.03.2015 20:39:18 vasta tsitaadiga

Jah, aga teenindaja ütleb kohe ,et tasuta arvele saab panna masinas. thumbs_up.gif


Ja veel ,et mõni on kohe sularaha vaba kontor ( Roccalmare SEB )
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 26.03.2015 20:42:52 vasta tsitaadiga

Aspiriin, Swed on ikka see, kes sularahavabasid kontoreid peab?
_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2015 20:58:27 vasta tsitaadiga

Ei, ka SEB-il on osad sulast vabad:
http://www.seb.ee/asukohad#kontorid
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nuton
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2003




sõnum 28.03.2015 12:45:46 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi on kogemust SEB eluasemelaenu ja negatiivse EURIBORiga?
Laenulepingus on mul kirjas, et muutuv intress arvutatakse kord kuus (parasjagu kehtiv 1 kuu EURIBOR + fikseeritud riskimarginaal).
Viimase intressimuutuse hetkel oli EURIBOR negatiivne, nii et laenumaksele rakenduv lõplik intress oleks tulnud madalam kui fikseeritud riskimarginaal.
Pank EURIBORi negatiivsest väärtust arvesse ei võtnud vaid võrdsustas selle nulliga ja arvutas intressi ainult riskimarginaali järgi.

Lisan väljavõtte kirjavahetusest pangaga.

tsitaat:

Mina: Kuidas arvestatakse intressi nüüd, kui 1 kuu EURIBOR on negatiivne?

Pank: Pank lähtub asjaolust, et negatiivse väärtusega baasintressimäärad ei peaks mõjutama kokkulepitud intressimarginaali. Seega, kui konkreetse lepingu baasintressimäär on negatiivse väärtusega, siis võrdub minimaalne laenulepingule rakendatav intressimäär panga ja kliendi vahel kokku lepitud intressimarginaaliga.

Mina: Saan aru, et minu laenu intress koosneb kahest komponendist, millest üks on fikseeritud (marginaal) ja teine muutuv (EURIBOR). Need kaks annavad kokku laenule rakenduva lõpliku intressi. Kahe komponendi (marginaal + EURIBOR) summa on kolmas komponent (lõplik intress). EURIBOR ei mõjuta kokkulepitud intressimarginaali, nagu Te kirjutate, vaid tagasimakse päeval kasutatavat lõplikku intressi.

Teie toodud näide, kus minimaalne laenulepingule rakendatav intressimäär võrduks panga ja kliendi vahel kokku lepitud intressimarginaaliga oleks korrektne ainult juhul, kui EURIBORi madalaim võimalik väärtus oleks null.

Pank: Negatiivsed baasintressimäärad on pangandusmaastikul uus nähtus, mille esinemist veel mõne aja eest ei peetud tõenäoliseks. Seoses negatiivse euro baasintressimäära kehtestamisega Euroopa Keskpanga poolt langes Teie lepingule kehtiv baasintress veidi alla nulli. Kuigi Teie lepingus ei ole antud olukorda konkreetselt käsitletud, on meie seisukoht, et kuna lepingujärgne riskimarginaal on arvutatud lähtuvalt konkreetse laenu riskitasemest, tuleb see alati täies ulatuses tasuda ja seda ei mõjuta baasintress.

Vaatamata sellele analüüsime me käesolevat olukorda põhjalikult ja seetõttu vajame veel aega, et anda Teile ammendav vastus, kuidas negatiivne baasintress mõjutab Teie laenumaksete arvestust.


Ei taha muidugi nendega asja teravaks ajada, aga samas on ka küsimus põhimõttes. Nemad üritavad mind viisakalt puu taha saata ja oma papi igal juhul kätte saada, mina soovin, et pank järgiks lepingut ja lahendaks erandlikud olukorrad terve mõistuse loogika, mitte oma eesmärkidele sobiva loogika abil.

Ilmselt ei ole ma ainus, kellel selline probleem tekkinud on, ja kui EURIBOR pikemaks ajaks negatiivseks jääb, tekib kindlasti paljudel sama küsimus.

Niisiis, kuidas edasi käituda? Ajada oma õigust taga või oodata, mida ja millal pank otsustab? Summadest rääkides on hetkel küsimus paaris sendis, aga kui olukord püsib, võib rahaline võit või kaotus laenuvõtja jaoks juba olulisemat rolli mängima hakata.

_________________
Lõputööde, referaatide ja muude tekstide keeleline korrektuur ja toimetamine. Saada PS.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 28.03.2015 12:57:42 vasta tsitaadiga

Saan aru, et pole kuskil kirjas, et Euribor ei saa negatiivne olla või et negatiive intress tehakse nulliks?
-0.012% on muidugi nali veel, et selle üle tõsiselt vaielda.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2015 14:07:11 vasta tsitaadiga

kuskilt silma jäänud (põmst ainult 2 varianti - kas siit või Postimehest), et Euribor ja emapangad võivad teha mis tahes, aga meie omad ei lange iial nulli, alati "toodavad".
nagu elektri börsihind - taanlastel võib negatiivne hind tekkida, aga me raiume ikka maksta. tänu sellele võrdlusele on meelde miskit jäänud...

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2015 14:13:45 vasta tsitaadiga

Kas eksisteerib Eestis panka, kus ei ole kaardihooldustasusid ega ülekandetasusid?
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2015 14:21:17 vasta tsitaadiga

LKits, SEB. Seal maksad ainult paketitasu. Kuni 25 aastastel 32 senti kuus. Vanematel rohkem.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2015 14:39:23 vasta tsitaadiga

Alles vaatasin, ülekandetasu 17 senti.

EDIT: Eksisin, 16 senti

http://www.seb.ee/files/hinnakirjad/hinnakiri_est.pdf

Pangasisene 16 senti ja Euroopa makse 38 senti.

Ja kaardihooldustasu on 32 senti ISIC ning 96 senti tavaline (26 aastane).

Ei ole suured summad, aga ülekande eest mina maksta ei soovi. Eksisteerib mõni pank, millel ülekandetasusid pole?

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2015 14:46:33 vasta tsitaadiga

LKits, nagu ma ütlesin, kui pakett võetud, siis maksad ainult paketitasu. Teisi tasusid pole.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2015 14:55:35 vasta tsitaadiga

Tänud - võtsin paketi icon_smile.gif
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2015 15:09:43 vasta tsitaadiga

The_Boss kirjutas:
LKits, SEB. Seal maksad ainult paketitasu. Kuni 25 aastastel 32 senti kuus. Vanematel rohkem.

Isiklikilt mul pole seda paketitasugi, perepakett vist. Emal võibolla on tasu icon_biggrin.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2015 15:21:03 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
The_Boss kirjutas:
LKits, SEB. Seal maksad ainult paketitasu. Kuni 25 aastastel 32 senti kuus. Vanematel rohkem.

Isiklikilt mul pole seda paketitasugi, perepakett vist. Emal võibolla on tasu icon_biggrin.gif

öudne, vana mees, lapsed taga ja puha, ning ema maksab pea 3€ kuus su eest icon_lol.gif
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2015 15:27:15 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
The_Boss kirjutas:
LKits, SEB. Seal maksad ainult paketitasu. Kuni 25 aastastel 32 senti kuus. Vanematel rohkem.

Isiklikilt mul pole seda paketitasugi, perepakett vist. Emal võibolla on tasu icon_biggrin.gif

öudne, vana mees, lapsed taga ja puha, ning ema maksab pea 3€ kuus su eest icon_lol.gif
pigem on nii, et tal sitax ülekandeid ja kui see pakett tuli, siis lisas kõik sinna icon_rolleyes.gif
Sama pm on ka zoomboxi lisavaataja kohaga. Milleks ma peaks maksma oma lepinguga 15€ kuus kui saab maksta 5€ kuus. Peaasi, et boksid ühe lepingu peal oleks, boxi asukoht pole tähtis.
3€ mind ei tapaks, arvatavasti ma paketti ei valikski, sest alla 10 ülekande kuus tuleb , millest mõni halvemal juhul teise panka läheb

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2015 15:29:39 vasta tsitaadiga

Pakett tasub ära juba siis, kui on 4 ülekannet (0.96€ deebetkaart + 4 * 0.16€ = 1.6€)

http://www.seb.ee/paketid/muudatused

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2015 15:32:49 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Pakett tasub ära juba siis, kui on 4 ülekannet (0.96€ deebetkaart + 4 * 0.16€ = 1.6€)

http://www.seb.ee/paketid/muudatused
jah, aga mul seda ikka vaja pole icon_biggrin.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2015 15:58:09 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
arm2004 kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
The_Boss kirjutas:
LKits, SEB. Seal maksad ainult paketitasu. Kuni 25 aastastel 32 senti kuus. Vanematel rohkem.

Isiklikilt mul pole seda paketitasugi, perepakett vist. Emal võibolla on tasu icon_biggrin.gif

öudne, vana mees, lapsed taga ja puha, ning ema maksab pea 3€ kuus su eest icon_lol.gif
pigem on nii, et tal sitax ülekandeid ja kui see pakett tuli, siis lisas kõik sinna icon_rolleyes.gif
Sama pm on ka zoomboxi lisavaataja kohaga. Milleks ma peaks maksma oma lepinguga 15€ kuus kui saab maksta 5€ kuus. Peaasi, et boksid ühe lepingu peal oleks, boxi asukoht pole tähtis.
3€ mind ei tapaks, arvatavasti ma paketti ei valikski, sest alla 10 ülekande kuus tuleb , millest mõni halvemal juhul teise panka läheb

ma lootsin, et sa ometi niisama nöökimisest aru saad icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2015 16:11:47 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Kas eksisteerib Eestis panka, kus ei ole kaardihooldustasusid ega ülekandetasusid?

LHV
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nuton
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2003




sõnum 28.03.2015 17:45:01 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Saan aru, et pole kuskil kirjas, et Euribor ei saa negatiivne olla või et negatiive intress tehakse nulliks?
-0.012% on muidugi nali veel, et selle üle tõsiselt vaielda.


Ei ole kirjas jah. On kirjas, et intress saadakse, kui liidetakse 1 kuu EURIBOR ja riskimarginaal ja kõik. Lihtne matemaatika.
Võimalik, et pangasüsteemid ei suuda hetkel negatiivse väärtusega opereerida, sellest ka vingerdamine.

Kokkuvõttes tundub mulle ikkagi, et pank ei käitu praeguses olukorras lepingujärgselt.

_________________
Lõputööde, referaatide ja muude tekstide keeleline korrektuur ja toimetamine. Saada PS.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2015 18:44:08 vasta tsitaadiga

pm kui euribor kukkuks alla -0,5% (panga intress 0,5%) siis pank hakkaks otseses mõtles mulle peale maksma icon_lol.gif
aga ma ei hakka pilli lõhki ajama, 0% vs 5%(laenu võttes euribor) on suht hea diil icon_wink.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"


viimati muutis jeesus188 28.03.2015 19:27:01, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nuton
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2003




sõnum 28.03.2015 19:21:55 vasta tsitaadiga

Mul marginaal 2,21, nii et miinuses EURIBOR võik seda vähemaks võtta küll. Pank niipea veel peal maksma ei hakka icon_biggrin.gif
_________________
Lõputööde, referaatide ja muude tekstide keeleline korrektuur ja toimetamine. Saada PS.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JOKKER666
HV veteran
JOKKER666

liitunud: 21.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2015 22:07:57 vasta tsitaadiga

Spezz kirjutas:
LKits kirjutas:
Kas eksisteerib Eestis panka, kus ei ole kaardihooldustasusid ega ülekandetasusid?

LHV


Seal peab hooldustasudest pääsemiseks vähemalt ühe kaarditehingu kuus tegema. Ainuke miinus lhv puhul suur teenustasu sularaha väljavõtmisel automaatidest - LHV l omal puuduvad automaadid.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2015 01:12:11 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


Mina küsiksin pangalt väga konkreetse seisukoha võtmist tähtajaliselt. Kui seisukoht on avaldatud ja sulle ei sobi, siis pöörduksin kaebusega Finantsinspektsiooni poole. Muidugi pead arvestama ka asjaoluga, et tegemist on tsiviilõigusliku vaidlusega, mida kokkuleppe mittesaavutamisel tuleb hakata lahendama kohtulikul teel.

_________________
Rakvere parasiit
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 29.03.2015 11:35:06 vasta tsitaadiga

JOKKER666 kirjutas:
Spezz kirjutas:
LKits kirjutas:
Kas eksisteerib Eestis panka, kus ei ole kaardihooldustasusid ega ülekandetasusid?

LHV


Seal peab hooldustasudest pääsemiseks vähemalt ühe kaarditehingu kuus tegema. Ainuke miinus lhv puhul suur teenustasu sularaha väljavõtmisel automaatidest - LHV l omal puuduvad automaadid.

Minul tasu pole ka ilma tehinguta. Vana klient. Krooni ajal oli nende all ka korralik börsikäive ja pension seal.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2015 21:04:54 vasta tsitaadiga

http://tarbija24.postimees.ee/3144083/sularahaautomaatidesse-kaotatud-raha-sageli-tagasi-ei-saa
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.04.2015 00:37:53 vasta tsitaadiga

Pangad loomulikult tahavad sularaha osakaalu vähenemist, sest see neile üpris kulukas lõbu.
Teisalt olgem ausad, miks peaks üldse enam sularaha sellistes mahtudes käitlema?
Tooge palun näiteid, kus eraisik tuhanded eurosid sularahas legaalselt pööritab? icon_rolleyes.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Porno Parm
mugavuspagulane
Porno Parm

liitunud: 30.11.2003




sõnum 03.04.2015 00:58:23 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Teisalt olgem ausad, miks peaks üldse enam sularaha sellistes mahtudes käitlema?
Tooge palun näiteid, kus eraisik tuhanded eurosid sularahas legaalselt pööritab?


kasiino , betting - seal ikka kui offline bookie siis võetakse välja korralik papp, + non traceable, makse ei maksa kui ei saa kontrollida, panga kaudu saab näha mis käive on,
kasiinos ka - kasulik enne kasiinot korralik nuts välja võtta mitte kasiinos otse,
muidu pank vaatab et gaming addict ja krediit kohe autolimiit peal ja edasised laenutaotlused topeltvaatluse all.
Kui korralikku töökohta pole siis edasised krediidid goodbye
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 6 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aspiriin
HV kasutaja
Aspiriin

liitunud: 28.11.2010




sõnum 03.04.2015 00:58:51 vasta tsitaadiga

täitsa tavaline auto ost...sularahas
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.04.2015 01:05:05 vasta tsitaadiga

Just, seda ma räägingi "sularahas legaalselt pööritab?"
Enamus on mustalt makstud, maksude vältimiseks.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2015 10:12:12 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Pangad loomulikult tahavad sularaha osakaalu vähenemist, sest see neile üpris kulukas lõbu.

Võib-olla polegi NII kulukas, aga ega G4S luba ka vastupidist väita icon_lol.gif
http://majandus24.postimees.ee/3134517/konkurent-suudistab-g4si-ebaausas-hinnapoliitikas

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 03.04.2015 10:27:28 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
tsitaat:

Pangad loomulikult tahavad sularaha osakaalu vähenemist, sest see neile üpris kulukas lõbu.

Võib-olla polegi NII kulukas, aga ega G4S luba ka vastupidist väita icon_lol.gif
http://majandus24.postimees.ee/3134517/konkurent-suudistab-g4si-ebaausas-hinnapoliitikas


G4S teebki dumpingut kui vaja oma kliente hoida või uut konkurenti tõrjuda.
Eurex hakkas ju neile korralikult kannale astuma kui turule tulid.

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Superglue
HV veteran
Superglue

liitunud: 20.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2015 09:20:12 vasta tsitaadiga

Peab ka hakkama kodulaenu piiluma. Kuna olen aga rohkem tehnika inimene, siis kas tagasimakse oleks kasulikum tänasel päeval võtta fix põhiosa või annuiteedi järgi?
Talupojamõistus ütleb, et fix põhiosa järgi, kuna euribor on ülimadal hetkel ja baasosa kõrge.
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2015 10:28:50 vasta tsitaadiga

Tahaks ka igakuist laenumakset tõsta aga lepingu tingimuste muutmine maksab 250€ ja selline summa ilmus aasta poolteist tagasi kui intress hakka kõvasti langema. Enne seda oli 70€. Meelega tehtud, et inimesed laenu soodsama intressi tõttu kiiremini tagasi maksma ei hakkaks. Ei teagi mis teha. Pangaks Nordea
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 04.04.2015 11:07:58 vasta tsitaadiga

Kui ammu aega tagasi sul laen võetud on? 70€ kõlab müstiliselt odavalt. Tänapäeval on 200€ kanti standard laenulepingutel.
_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Superglue
HV veteran
Superglue

liitunud: 20.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2015 11:22:04 vasta tsitaadiga

Ehk on siin mõni finantseluga paremini kodus olev inimene, kes oskaks üldisi soovitusi jagada. Kas intressi kuidagi hetkel fikseerida vms? Fakt on ju see, et intress enam ei lange. Euribor on põhjas ja seega põhiosa kõrge. Edasi saab intress vaid tõusta. Laenu võtan küll selliselt, et jaksan ka 8% intressiga seda veel maksta (kui just mõlemad töötuks ei jää).

Lisaks, kuna täna pangad kinni, siis kas kellelgi on kogemusi marginaali osas. Kas seda mõjutab laenajate arv (1 vs 2) ja nt 10% kredex vs lisatagatis?
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2015 12:15:31 vasta tsitaadiga

pois11 kirjutas:
Tahaks ka igakuist laenumakset tõsta aga lepingu tingimuste muutmine maksab 250€ ja selline summa ilmus aasta poolteist tagasi kui intress hakka kõvasti langema. Enne seda oli 70€. Meelega tehtud, et inimesed laenu soodsama intressi tõttu kiiremini tagasi maksma ei hakkaks. Ei teagi mis teha. Pangaks Nordea

ma ka vahepeal mõtlesin, et võiks tõsta, aga siis sain aru, et ei tasu ära, sest mul on hetkel nii hea intress, et sinna väänataks minimaalselt paar korda otsa icon_lol.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2015 14:03:35 vasta tsitaadiga

Superglue kirjutas:
Ehk on siin mõni finantseluga paremini kodus olev inimene, kes oskaks üldisi soovitusi jagada. Kas intressi kuidagi hetkel fikseerida vms? Fakt on ju see, et intress enam ei lange. Euribor on põhjas ja seega põhiosa kõrge. Edasi saab intress vaid tõusta. Laenu võtan küll selliselt, et jaksan ka 8% intressiga seda veel maksta (kui just mõlemad töötuks ei jää).

Lisaks, kuna täna pangad kinni, siis kas kellelgi on kogemusi marginaali osas. Kas seda mõjutab laenajate arv (1 vs 2) ja nt 10% kredex vs lisatagatis?


soovitan, et mine pane pankades endale konsultatsiooniajad kinni.. saad täpsemalt oma küsimused ära küsida... ja iga pank peaks sulle ka mingi ballpark marginaalinumbri andma. Nad kõik üsna hea meelega võtavad jutule. Ise sai samamoodi käidud ja palju küsimusi mis oli, said ära vastatud thumbs_up.gif

_________________
..||..
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 04.04.2015 17:56:21 vasta tsitaadiga

fikseerimise suurim oht on see, et su marginaal muudetakse ja hakkad maksma miski 0,75% asemel 3,5%+euribor mida tahad fikseerida.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2015 20:05:55 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
fikseerimise suurim oht on see, et su marginaal muudetakse ja hakkad maksma miski 0,75% asemel 3,5%+euribor mida tahad fikseerida.

vot siin see asja point ongi icon_smile.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 05.04.2015 11:05:09 vasta tsitaadiga

Teine teema on ka sellega, et tegelikult inflateeritakse ilmselt ka järgneva 10.a jooksul võlga, sest kõik riigid on valinud selle tee. Nii et müstilist intressi tõusu ilmselt ei tule..
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.04.2015 23:45:42 vasta tsitaadiga

Selleks, et laenu kiiremini tagasi maksta, ei pea ju lepingut muutma ja igakuist makset ilmtingimata suurendama. Minul vähemalt Swedis peaks see klausel olema, et piisava etteteatamisega saan niisama põhiosa tagasi maksta ilma igasuguste lisatasudeta. Ilmselt lähiajal hakkame seda ka harrastama, kui hetkel käimasolevad rahanõudlikud asjad tehtud saab ja igakuist rahavoo ülejääki mujale saab suunama hakata.
_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2015 01:36:55 vasta tsitaadiga

see on enda ja pere suhtes kuritegu, kui maksad laenu kiiremini ära selle asemel, et seda piisavalt kaua teha icon_idea.gif
Laen lihtsalt peab olema. Muidu oled oma elu valesti elanud.

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2015 07:04:37 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
see on enda ja pere suhtes kuritegu, kui maksad laenu kiiremini ära selle asemel, et seda piisavalt kaua teha icon_idea.gif
Laen lihtsalt peab olema. Muidu oled oma elu valesti elanud.

Mis loogika see veel on?
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2015 07:06:38 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
see on enda ja pere suhtes kuritegu, kui maksad laenu kiiremini ära selle asemel, et seda piisavalt kaua teha icon_idea.gif
Laen lihtsalt peab olema. Muidu oled oma elu valesti elanud.


Alati on laenuvaba lähenemine mõistlikum, sest laenu teenindamisega kaasnevad kulud jäävad olemata. Paraku on selle eelduseks piisav finantsvõimekus. Keskmisel Eesti noorel perel ei ole "tagataskust" võtta 50 000€, et endale näiteks 3-toaline korter soetada. Kuna laenuintressid on üldises pildis ikkagi samas suurusjärgus inflatsiooniga, siis matemaatiliselt väga hull ei olegi.

_________________
Rakvere parasiit
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2015 08:06:10 vasta tsitaadiga

Taux007 kirjutas:
Hiid kirjutas:
see on enda ja pere suhtes kuritegu, kui maksad laenu kiiremini ära selle asemel, et seda piisavalt kaua teha icon_idea.gif
Laen lihtsalt peab olema. Muidu oled oma elu valesti elanud.

Mis loogika see veel on?

Tegelikult oleneb situatsioonis, mingi tõde on siin olemas. Oleneb alati laenu pikkusest ja selle lühendamisest

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2015 08:52:10 vasta tsitaadiga

Taux007 kirjutas:
Hiid kirjutas:
see on enda ja pere suhtes kuritegu, kui maksad laenu kiiremini ära selle asemel, et seda piisavalt kaua teha icon_idea.gif
Laen lihtsalt peab olema. Muidu oled oma elu valesti elanud.

Mis loogika see veel on?

see tehti mulle ühes teema selgeks nii icon_razz.gif
Nüüd ma lihtsalt tean icon_cool.gif
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=8593878#8593878

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2015 13:19:17 vasta tsitaadiga

Jah, see on loogiline siis kui kodulaenu intress kokku on väiksem oma raha väljainvesteerimisel saadav tootlus.

Kui suudad teenida 12% tulu, siis on tõesti ajuvaba jätta kasutamata 3% intressiga kodulaen. Kui sa seda aga ei suuda, siis pigem ei maksa näppida.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 07.04.2015 16:58:01 vasta tsitaadiga

Taux007 kirjutas:
Jah, see on loogiline siis kui kodulaenu intress kokku on väiksem oma raha väljainvesteerimisel saadav tootlus.

Kui suudad teenida 12% tulu, siis on tõesti ajuvaba jätta kasutamata 3% intressiga kodulaen. Kui sa seda aga ei suuda, siis pigem ei maksa näppida.

Umbes nii jah, aga 12%.p.a ei tule tegelikult kergelt. Võta kasvõi tüüpiline laenuportaal: selle saamiseks on vaja nn "C-E" klassi laenu mille reaalintress on 26-30% vahel.
Riski osas on kodulaen tegelikult väiksema riskiga, aga põhiosa riskist peitub inimeses endas.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2015 13:39:53 vasta tsitaadiga

Täitsa pael, mängude ostmise teemast leidsin. https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=8609875#8609875

icon_eek.gif Mis järgmiseks ?

tsitaat:
Tupsukesed-kallikesed!
Selline huvitav infokilluke teile:
Käis sõber Swedbankis laenukonsultatsioonil ja sai teada, et tal on suurem riskifaktor, kuna tal on maksete ajaloos STEAM'i ostud. Nimelt läheb see kirja kui sõltuvus.
Nali? Ei.
STEAMi ostud lähevad hasartmängude alla. Öeldi, et kui pool aastat ühtegi mängu ei osta, kaob riskifaktor.
Pangad pooldavad siis piraatlust. Tõmba torrentist ja näitad maksejõuekust. Nii uskumatu, et ma olen 45 minutit naernud.

See on koopia mu tuttava postitusest FB-s
Nii... uurisin ja vestlesin ning sinna alla pidid origin ja muu jura ka käima. Kaasa arvatud playstationi PSN teema
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2015 13:49:15 vasta tsitaadiga

loll kes vabandust ei leia icon_razz.gif pank võib ju ka vaadata, et käid kole tihti poes - järelikult alkohoolik ja saab kõrge riskifaktori kaela väänata icon_razz1.gif
_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Panganduse teema (Küsitlus: Millist panka eelistad?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 58, 59, 60 ... 253, 254, 255  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.