Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Elisa mobiilne internet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 176, 177, 178 ... 235, 236, 237  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 21.01.2015 15:30:23 vasta tsitaadiga

Edit eelnevale:
1. Leidsin siis ühe lehe kus on toodud terve rea erinevate Huawei modemite AT-Commande mitmeteks variantideks.
Sellele ei tasu tähele panna, et on ühes arusaamatus icon_smile.gif võõrkeeles, aga Vene lingid on viimasel ajal tihti palju informatiivsemad kui Lääne lehed.
https://3ginfo.ru/page53.html

2. Modem peab töötama siis Dial-Up modemina.
Ja see käsurida kirjutatakse siis modemi "Advanced"-aknasse.

Näide siis Huawei E1820 näitel:


3. Igatahes teeb seesama AT-Command ka E1820-e ühenduse palju stabiilsemaks kui ilma selle lisa-kommandita.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sanderkla
HV vaatleja

liitunud: 30.10.2006




sõnum 21.01.2015 23:08:03 vasta tsitaadiga

Milles võib muidu probleem olla?
Mul on aastast 2010 Huawei E1752 netipulk. Windows 7'mega töötab see ideaalselt. Windows 8.1'ga jällegi keeldub töötamast. Device Manageri järgi teatab, et jah pulk on taha ühendatud. Samas soft ütleb, et pole kas netipulka ühendatud või SIM-kaarti või näitab teksti "You can't connect before register an available network". Milles muidu probleem võib olla? Kas viga on selles, et netipulk on liiga vana?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2015 23:18:11 vasta tsitaadiga

Mingi draiveri jama võib olla küll. Proovi upgrade teha http://huaweifirmware.blogspot.com/search/label/E1752
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sanderkla
HV vaatleja

liitunud: 30.10.2006




sõnum 22.01.2015 00:12:01 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Mingi draiveri jama võib olla küll. Proovi upgrade teha http://huaweifirmware.blogspot.com/search/label/E1752

Tegin ära upgrade'd. Testisin isegi teist SIM-kaarti. Ikka väidab 8.1, et ei tunnista SIM kaarti, samas samade setting'utega 7'mel probleeme pole.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2015 12:51:45 vasta tsitaadiga

sanderkla kirjutas:
Milles võib muidu probleem olla?
Mul on aastast 2010 Huawei E1752 netipulk. Windows 7'mega töötab see ideaalselt. Windows 8.1'ga jällegi keeldub töötamast. Device Manageri järgi teatab, et jah pulk on taha ühendatud. Samas soft ütleb, et pole kas netipulka ühendatud või SIM-kaarti või näitab teksti "You can't connect before register an available network". Milles muidu probleem võib olla? Kas viga on selles, et netipulk on liiga vana?

Softi all sa mõtled mida? Eile lappasin täpselt samale pulgale uuendusi/Mobile Partneri uuemat versiooni otsida ja sattusin Eesti ühe teenusepakkuja (3 neid on) lehel Mobile Partner versioonile, mis spets Win8 jaoks.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sanderkla
HV vaatleja

liitunud: 30.10.2006




sõnum 22.01.2015 15:04:15 vasta tsitaadiga

ewur kirjutas:
sanderkla kirjutas:
Milles võib muidu probleem olla?
Mul on aastast 2010 Huawei E1752 netipulk. Windows 7'mega töötab see ideaalselt. Windows 8.1'ga jällegi keeldub töötamast. Device Manageri järgi teatab, et jah pulk on taha ühendatud. Samas soft ütleb, et pole kas netipulka ühendatud või SIM-kaarti või näitab teksti "You can't connect before register an available network". Milles muidu probleem võib olla? Kas viga on selles, et netipulk on liiga vana?

Softi all sa mõtled mida? Eile lappasin täpselt samale pulgale uuendusi/Mobile Partneri uuemat versiooni otsida ja sattusin Eesti ühe teenusepakkuja (3 neid on) lehel Mobile Partner versioonile, mis spets Win8 jaoks.

Mobile partnerit ikkagi. Ma tegin ka soft'i update'i ja miskipärast mitte mingit vahet pole.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2015 15:21:10 vasta tsitaadiga

Nüüd tee arvutis pulga tarkvarale uninstall ja lase see uus versioon arvutisse ka peale.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sanderkla
HV vaatleja

liitunud: 30.10.2006




sõnum 22.01.2015 15:26:30 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Nüüd tee arvutis pulga tarkvarale uninstall ja lase see uus versioon arvutisse ka peale.

Kui aus olla, siis ma olen ka seda trikki juba teinud icon_biggrin.gif
Lisaks ma ei näe võrguühendustes Elisa internet'i, aga võrguühendustes peaks olema dial-up ühendusena see pulk.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2015 15:36:30 vasta tsitaadiga

Kui mälu nüüd ei peta, siis enamike pulkadega teeb selle dialup ühenduse seesama dashboard proge kui esmisest korda ühenduse lood. Proovi see compatiility mode-s käima lasta, kas siis saab parem?
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2 trini
HV veteran
2 trini

liitunud: 15.04.2004




sõnum 22.01.2015 16:57:47 vasta tsitaadiga

sanderkla kirjutas:
napoleon kirjutas:
Nüüd tee arvutis pulga tarkvarale uninstall ja lase see uus versioon arvutisse ka peale.

Kui aus olla, siis ma olen ka seda trikki juba teinud icon_biggrin.gif
Lisaks ma ei näe võrguühendustes Elisa internet'i, aga võrguühendustes peaks olema dial-up ühendusena see pulk.

Tõmba HyperTerminal ja seal LAN mode lubamine:
AT^U2DIAG=276
Peale seda töötab pulk mitte enam dial up modemina, vaid loob mobile broadband ühenduse, siis peaks toimima ka win 8 all icon_wink.gif

edit: btw, kõigepealt sisesta command ATZ ,et tekst nähtavaks muuta. ja pulk siis arvuti tagant ära peale LAN mode lubamist ja uuesti tagasi, et installitaks vajalikud draiverid
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sanderkla
HV vaatleja

liitunud: 30.10.2006




sõnum 23.01.2015 00:17:31 vasta tsitaadiga

2 trini kirjutas:
sanderkla kirjutas:
napoleon kirjutas:
Nüüd tee arvutis pulga tarkvarale uninstall ja lase see uus versioon arvutisse ka peale.

Kui aus olla, siis ma olen ka seda trikki juba teinud icon_biggrin.gif
Lisaks ma ei näe võrguühendustes Elisa internet'i, aga võrguühendustes peaks olema dial-up ühendusena see pulk.

Tõmba HyperTerminal ja seal LAN mode lubamine:
AT^U2DIAG=276
Peale seda töötab pulk mitte enam dial up modemina, vaid loob mobile broadband ühenduse, siis peaks toimima ka win 8 all icon_wink.gif

edit: btw, kõigepealt sisesta command ATZ ,et tekst nähtavaks muuta. ja pulk siis arvuti tagant ära peale LAN mode lubamist ja uuesti tagasi, et installitaks vajalikud draiverid

Ei tea, kas viga on minus või pulgas, aga asi ei tööta ikka. Samas ta tunneb selle kui ühendusena ära, aga läbi selle Mobile partneri keeldub ühendamast.
Softi avamisel tuleb mul muidugi selline pilt (lisatud manuses).
Manus

Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2 trini
HV veteran
2 trini

liitunud: 15.04.2004




sõnum 23.01.2015 01:31:52 vasta tsitaadiga

Mobile Partneril seal kuskil seadete all peab olema valik NDIS või Dial Up, sealt NDIS pannes ikka ei tööta? Ja seda softi pole ju tegelikult üldse tarvis, vähemalt 7-ga saab kella juures ikoonil klikkides valida sealt listist ühenduse ja connect pressida, 8-ga seda võimalust pole?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sanderkla
HV vaatleja

liitunud: 30.10.2006




sõnum 23.01.2015 01:45:42 vasta tsitaadiga

8'ga mul ei näitagi seda võimalust. Windows 7'mes pole ma seda võimalust muidugi mitte kunagi kasutanud. Ta ikkagi ei tunnista mul Windows 8'ga Sim kaarti vist.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2 trini
HV veteran
2 trini

liitunud: 15.04.2004




sõnum 23.01.2015 01:54:58 vasta tsitaadiga

Siis ikka mingi draiverite kala. Proovi seda äki link
edit: eh, see link vist ei tööta enam icon_cry.gif Pole win 8 ka ,et katsetada ,kuigi see sama modem on mul olemas...


viimati muutis 2 trini 23.01.2015 02:07:47, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sanderkla
HV vaatleja

liitunud: 30.10.2006




sõnum 23.01.2015 02:05:09 vasta tsitaadiga

Ah kurat tundub, et lihtsam on uus pulk osta. Tegin oma arust hea idee ja update'sin firmware'i ära. Nüüd ei tööta asi ka wondows 7'mes.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krilf
HV vaatleja
krilf

liitunud: 18.01.2009




sõnum 23.01.2015 12:41:35 vasta tsitaadiga

Öelge, kust saab vaadata arvutis interneti reaalset kasutuse mahtu - kasutusel on tp-link tl-mr3420 v2 ja huawei E3272. Vista op.
Kas selles ruuteris oleks võimalik ka kuidagi VAID 4G peale sättida, et ei siiberdaks 3G peale vahepeal?
Tänud ette
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VeixES
HV veteran

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2015 13:16:37 vasta tsitaadiga

krilf kirjutas:
Öelge, kust saab vaadata arvutis interneti reaalset kasutuse mahtu - kasutusel on tp-link tl-mr3420 v2 ja huawei E3272. Vista op.
Kas selles ruuteris oleks võimalik ka kuidagi VAID 4G peale sättida, et ei siiberdaks 3G peale vahepeal?
Tänud ette

Selle firmwarega suure tõenäosusega saad http://ofmodemsandmen.com/downloads.html

_________________
Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2015 13:23:40 vasta tsitaadiga

Kasutust saab vaadata Iseteenindusest, nagu kõigi operaatorite puhul.
sanderkla kirjutas:
Ah kurat tundub, et lihtsam on uus pulk osta. Tegin oma arust hea idee ja update'sin firmware'i ära. Nüüd ei tööta asi ka wondows 7'mes.

Nüüd juba hilja küsida icon_smile.gif , aga restarte tegid vahepeal, kui kardinaalselt mingeid seaded muutsid, installe tegid jmt? Endal oli üleeile, eile peaaegu sama piix - no ei saanud vahepeal tööle. Asja lahendas eelmainitu...
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krilf
HV vaatleja
krilf

liitunud: 18.01.2009




sõnum 23.01.2015 13:35:46 vasta tsitaadiga

starmanil pole praegu iseteeninduses kasutuse vaatamise võimalust icon_sad.gif
firmware on 2 uuemat versiooni veebis, aga need ei tee justkui midagi uut siia päikese alla. vbl siis tp linki enda programmist mingi nipp mul kasutamata?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2015 13:56:01 vasta tsitaadiga

krilf kirjutas:
Öelge, kust saab vaadata arvutis interneti reaalset kasutuse mahtu - kasutusel on tp-link tl-mr3420 v2 ja huawei E3272. Vista op.
Kas selles ruuteris oleks võimalik ka kuidagi VAID 4G peale sättida, et ei siiberdaks 3G peale vahepeal?
Tänud ette

V1-l on "network > internet access" all valikud "3G preferred, 3G only, WAN preferred, WAN only", kas V2-l, kui selle küljes on 4G võimeline pulk, mingit "4G preferred / 4G only" valikut pole?

"Network > 3G (V2 puhul 3G/4G?)" all on veel "modem settings" nupp ka, ehk saab sealt ka võrku valida? Mul pole hetkel pulka, millega vaadata.

Mahtusid saad ruuteris "System tools > statistics" alt monitoorima seada. Samas ma pole kindel, kas see oskab vaid välisühendust lugeda või võtab siseliikluse ka arvesse. Teenusepakkuja lehel on kindlasti täpsem. Starmanil on elisa nett, sealt kaudu ei saa kuidagi? Mobile Partneri laadselt sa igal juhul logida ei saa, kui pulk on arvuti asemel ruuteri küljes.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krilf
HV vaatleja
krilf

liitunud: 18.01.2009




sõnum 23.01.2015 14:17:39 vasta tsitaadiga

The router provides four Internet access mode for you to choose:

3G/4G Only - Only use 3G/4G as the access to the Internet.
3G/4G Preferred - Use 3G/4G as the primary access, WAN as a backup.
WAN Preferred - Use WAN as the primary access, 3G/4G as a backup.
WAN Only - Only use WAN as the access to the Internet.

esimene valik on valitud ja vilgubki 3g ja 4g vahel
et siis ei saa jah icon_sad.gif

aga mahud lähevad ruuteri resa puhul nulli
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VeixES
HV veteran

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2015 14:23:47 vasta tsitaadiga

krilf, sa ei soovi siis custom firmware peale panna, et seda funktsiooni saada? See OpenWRT firmware toetab "4G only" mode-i http://ofmodemsandmen.com/downloads.html
Igaks juhuks vaata, kas sinu 4G USB modem on toetatud siit nimekirjast http://ofmodemsandmen.com/supported.html

_________________
Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krilf
HV vaatleja
krilf

liitunud: 18.01.2009




sõnum 23.01.2015 14:45:52 vasta tsitaadiga

siin nimekirjas minu huawei E3272 nime pole.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hendrik32
HV Guru

liitunud: 09.01.2007




sõnum 23.01.2015 15:02:33 vasta tsitaadiga

krilf kirjutas:
siin nimekirjas minu huawei E3272 nime pole.

Töötab vastava mudeliga, endal kasutusel.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krilf
HV vaatleja
krilf

liitunud: 18.01.2009




sõnum 23.01.2015 15:55:48 vasta tsitaadiga

ma sain ka selle firmwarega tööle, aga kus täpsemalt see ONLY 4G seadmise koht võiks olla?
hendrik32, - kas sul töötab originaal fw-ga?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hendrik32
HV Guru

liitunud: 09.01.2007




sõnum 23.01.2015 16:08:34 vasta tsitaadiga

krilf kirjutas:
hendrik32, - kas sul töötab originaal fw-ga?

Originaaliga pole proovinud, kahtlen.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krilf
HV vaatleja
krilf

liitunud: 18.01.2009




sõnum 23.01.2015 16:59:25 vasta tsitaadiga

kui selle fw-ga siis ka ei saa lukustada, siis polegi vahet kas originaal v mitte vist?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VeixES
HV veteran

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2015 17:18:29 vasta tsitaadiga

Ma peast ei oska öelda aga kuskil seal connection monitoring all on valik network type, kas automatic või siis erinevad 3g/4g meetodid. Saan homme screenshot teha.

Modem-->Network Status all on siis...
http://ofmodemsandmen.com/features.html#F5

_________________
Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krilf
HV vaatleja
krilf

liitunud: 18.01.2009




sõnum 24.01.2015 12:55:12 vasta tsitaadiga

mul on ainult 3G suurim kiirus?

E: kuidas seda fw üldse tagasi saaks muuta originaaliks??? hullumas olen juba...

E: nonii, kas nüüd on mu ruuter pekis, sest kõik tuled korraga paar sekki põlevad, siis kustuvad, siis põlevad jne ? 192.... 1.1 lehele ma ka enam sisse ei saa. wifi ei tööta ja kõik on mäda icon_smile.gif 30 30 30 seci resa ei tee korda
Manus

Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2015 14:25:51 vasta tsitaadiga

Veebiserver loomulikult ei tööta, aga selle default IP pealt vastu pingib? Kui jah, siis võib proovida TFTP-ga varem töötanud firmware peale flashida.
Ma Windowsi alt ei ole TFTP flashi teinud, ei oska peast juhendada. Linux ja atftp on minu tööriistad olnud.
atftp kasutamisel:

atftp
connect ruuteri.IP.aadress
mode octet
trace on
timeout 30
verbose on
put firmware.failinimi

lõpetamiseks quit, abiteksti lugemiseks help, hetkestaatuse vaatamiseks status
kui connect juba õnnestub, siis tähendab et tftp server töötab ja ootab firmware'i - seade ei ole veel tellis.

Pärast tftp sessiooni lõpetamist ootad igaks juhuks seadet näppimata 15 minutit ja lased tal omapäi tegutseda (mingit nähtavat tagasisidet selle aja sees reeglina ei saa). Kui see aeg möödas on, teed talle restardi ja vaatad, kas hakkab tööle. Kui endiselt samamoodi vilgutab ja ainult tftp töötab, teed uuesti sama protseduuri läbi. Vahel saab see jama 2-3 korda läbi tehtud, enne kui seade jälle normaalselt tööle hakkab.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krilf
HV vaatleja
krilf

liitunud: 18.01.2009




sõnum 24.01.2015 14:39:19 vasta tsitaadiga

ei pingi vist?

C:\Users\....>ping 192.168.1.1
Pinging 192.168.1.1 with 32 bytes of data:
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.

Ping statistics for 192.168.1.1:
Packets: Sent = 4, Received = 0, Lost = 4 (100% loss),
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2015 15:18:53 vasta tsitaadiga

Sellest TP-linkist tundub olevat olemas vähemalt kaks erinevat versiooni - rev 1.0.0 ja rev 2.0.0
Esimesel on default IP aadress 192.168.1.1, aga teisel on hoopis 192.168.0.1

rev 1 user guide: http://www.tp-link.com/resources/software/20106282581412.pdf
rev 2 user guide: http://www.tp-link.com/resources/document/TL-MR3420_V2_User_Guide.pdf

Kui sul on rev 2 seade aadressil 192.168.0.1, siis ei saagi ta sulle vastu pingida, kui sinu arvuti on võrgus 192.168.1.x

Sel juhul pead arvuti võrgukaardi seadetes IPv4 aadressiks sättima mingi 192.168.0.x aadressi ja siis proovima pingida.
Kui sa oled internetis sama liidese kaudu, siis kaob sul sel ajal igasugune ühendus internetti, nii et enne seda võiks alla laadida tftp kliendi - ma ei tea, ehk see sobib, ma ise pole kasutanud: http://sourceforge.net/projects/tftputil/
Seal ei ole käsitsi ka mingite käskude sisestamist, ainult aadress ja put-nupp. Käivita stardimenüüst (uups, sul oli Windows 8 vist?) TFTP Client GUI, edasi peaks olema lihtne.

Kui sul on rev 1 seade ja see 192.168.1.1 pealt vastu ei pingi, siis ei saa sind ka aidata kahjuks. Sel juhul võib veel olla võimalik JTAG pistiku kaudu seadme firmware taastada - selleks aga peab ruuteri lahti võtma ja omama vastavat kaablit/adapterit. Ma ei tea ka, kas tal JTAG on ja milline see on...
Ühesõnaga, sel juhul soovitaks selle ruuteri kellegi oskaja kätte viia, kes varem sellega on tegelenud. Ma ei oska foorumist kedagi soovitada paraku.

________________________

NB! Parandus!

Kui sul ei ole arvuti võrgukaardi IP-aadress käsitsi määratud 192.168.1.1, netmask 255.255.255.0, siis ei pingi sulle vastu ka rev 1 seade, sest ruuteris enam DHCP server ei tööta ja sinu arvuti ei saa sealt endale IP-aadressi!

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 24.01.2015 15:22:26, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krilf
HV vaatleja
krilf

liitunud: 18.01.2009




sõnum 24.01.2015 15:22:43 vasta tsitaadiga

ok, jätan siis siinkohal asja katki icon_sad.gif aitäh

v2.2 on jah muidu.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2015 15:24:53 vasta tsitaadiga

Teamvieweriga aitamise võimalused on vist antud juhul võrdlemisi piiratud või olematud.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krilf
HV vaatleja
krilf

liitunud: 18.01.2009




sõnum 24.01.2015 15:29:11 vasta tsitaadiga

link - sellist vidinat mõtled? ainus variant paistabki olevat riistvara kallale minek, aga ma vist ise ei oska jah seda - tuled ju vilguvad ainult ja midagi ei tööta
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2015 15:51:03 vasta tsitaadiga

Arvuti võrgukaardil panid käsitsi IP aadressiks 192.168.0.100, netmaskiks 255.255.255.0 ja siis pingisid 192.168.0.1 ?
Kui ruuter siis veel vastab, pole JTAG-i tarvis, vähemalt mitte enne TFTP-ga proovimist.

/lõpetan praeguseks, pean ära minema arvuti juurest

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2015 16:04:24 vasta tsitaadiga

Isiklikud mõne viimase päeva kogemused/katsetamised näidanud, et "forsseerimine" mingisse kindlasse võrku ei tööta. Primaarne on siiski teenusepakkuja mingi "x" põhimõtete järgi paika pandud võrgu optimeerimine, mis sõidab tarkvara (konkreetselt Mobile Partneri) seadetest üle. Seadetest "3.5G only", RSSI -55dBm, levitugevus 91-99% ja pilt selline (tegemist muidugi ei ole Elisaga):
Spoiler Spoiler Spoiler

Ja see on öösel, 2.30, nii et ülekoormusest pole mõtet rääkida...
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krilf
HV vaatleja
krilf

liitunud: 18.01.2009




sõnum 24.01.2015 16:30:57 vasta tsitaadiga

ok, asi on selles, et ma ei julge ise manuaalselt ühtegi olulist seadet enam näppida - olen saanud igasugu jamaga hakkama ja kui pulgaga otse masinast ka neti pekki keeran, siis pole abi kusagilt icon_smile.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2015 22:27:31 vasta tsitaadiga

icon_smile.gif pole mõtet jep, aga nagu alati, tuleb ise kogu piix läbi teha ning kogemus saada... Ainuke, mis tõesti töötas ja hoidis näiteks 3G pulka HSPA võrgus, oli/on netiraadio jooksutamine taustal. Seda siis loomulikult, kui muud neti parameetrid on ok. Lisaks - ei aita ka AT-Commandid kuidagi kaasa, järgi proovitud...
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2015 22:58:06 vasta tsitaadiga

ewur kirjutas:
Isiklikud mõne viimase päeva kogemused/katsetamised näidanud, et "forsseerimine" mingisse kindlasse võrku ei tööta.

2G/3G/4G fix siiski töötab. WCDMA ja HSPA(+) on mõlemad 3(.x)G tehnoloogia ja ainult neile forssida on natuke keerulisem. Mul on näiteks telefonid juba paar aastat ainult 3G peal lukus olnud. Stabiilsem ja pole seda tüütut audioseadmete läheduses kõlaritesse põristamist.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2015 23:05:07 vasta tsitaadiga

Mul on telefon juba mitu aastat 2G peal lukus olnud ja seda selleks, et kõned ei katkeks. Kui on vaja suuremat hulka andmeid liigutada, siis selleks ajaks lülitan automaatse peale. Aga ma pole muidugi ka tüüpiline kasutaja, igasuguste app-de jooksutamiseks on mul tahvel ja telefoni kasutan peamiselt rääkimiseks.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2015 02:49:49 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
2G/3G/4G fix siiski töötab. WCDMA ja HSPA(+) on mõlemad 3(.x)G tehnoloogia ja ainult neile forssida on natuke keerulisem. Mul on näiteks telefonid juba paar aastat ainult 3G peal lukus olnud. Stabiilsem ja pole seda tüütut audioseadmete läheduses kõlaritesse põristamist.

ju siis nii on, kui kirjutad. Aga millega seletad "stabiilset" pingi vahemikus 200-400ms (wcdma), kui Mobile Partneri abil lukustatud oli 3.5G-sse (hspa)? Sattusin muidu ka infole, et oleneb operaatorist, millal pidev pingimine tõstab HSPA võrku (wake-up), millal on selleks "netiraadiot" vaja. Erinevatel operaatoritel on selleks minimaalseks andmehulgaks 32 kuni 498 baitti (võibolla isegi rohkem?). Siit tuleb mängu ka Tele2/Elisa vs EMT vahe. Esimestel piisab selleks pikast "tava"pingtestist, teise puhul on suuremat andmehulka (või netiraadiot) vaja.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ertai
HV veteran
Ertai

liitunud: 11.05.2007




sõnum 25.01.2015 16:37:58 vasta tsitaadiga

Keniaalsed inimsed seal Feilisas.

Uurin pakette ja:
tsitaat:
Mis juhtub MiNT Mobiilis lisateenuse andmemahu täitumisel?
Kui juhtub, et Sinu lisateenuse kalendrikuu mobiilse interneti andmemaht on ära kasutatud enne kuu lõppu, oled tõenäoliselt valinud paketi, mis on väiksemate võimalustega, kui Sinu harjumused ja tegevused internetis tegelikult vajaksid.
Et saaksid kasutada mobiilset internetti mugavalt edasi, vali endale suurema andmemahuga lisateenus. Lisateenust saad mugavalt vahetada Elisa iseteeninduses, kõnekeskuse numbril 6 600 600 või Elisa Esindustes.



kopp.gif

öelgu kohe ära, kas piirang või lisatasu v läheb lukku üldse icon_evil.gif
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 25.01.2015 16:52:03 vasta tsitaadiga

lukku peaks minema uutel lepingutel.
kuskil võrgus jätkub teenus, aga MB hinnaga.

Paras sugri-mugri hetkel. Vast teevad veel ümber.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ertai
HV veteran
Ertai

liitunud: 11.05.2007




sõnum 25.01.2015 17:04:42 vasta tsitaadiga

Point selles, et isegi kirjapildis ja konkreetse küsimuse peale aetakse mingit müügimehe peeti suust välja.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 25.01.2015 17:27:40 vasta tsitaadiga

Ertai kirjutas:
Keniaalsed inimsed seal Feilisas.

Uurin pakette ja:
tsitaat:
Mis juhtub MiNT Mobiilis lisateenuse andmemahu täitumisel?
Kui juhtub, et Sinu lisateenuse kalendrikuu mobiilse interneti andmemaht on ära kasutatud enne kuu lõppu, oled tõenäoliselt valinud paketi, mis on väiksemate võimalustega, kui Sinu harjumused ja tegevused internetis tegelikult vajaksid.
Et saaksid kasutada mobiilset internetti mugavalt edasi, vali endale suurema andmemahuga lisateenus. Lisateenust saad mugavalt vahetada Elisa iseteeninduses, kõnekeskuse numbril 6 600 600 või Elisa Esindustes.



kopp.gif

öelgu kohe ära, kas piirang või lisatasu v läheb lukku üldse icon_evil.gif
nüüd tekib küsimus, mis juhtub, kui kõige suurema mahuga nutipakett täis saab
mobiilile ei ole piiramata ühendust, samas kui mint arvutile on icon_rolleyes.gif

samas elisa ei arvesta andmemahtu kalendrikuu järgi, vaid viimase 30 päeva järgi

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2015 17:28:37 vasta tsitaadiga

Ostad dualsim teleoni ja kasutad neti jaoks mint arvutis paketti icon_biggrin.gif
NB! see soovitus on suht puusalt tulistatud, enne peaks uurima kas need dualsim teleonid ikka sellist asja lubavad, et kõned käivad ühe ja net teise sim kaardi kaudu nii et kogu aeg midagi manuaalselt ümber lülitama ei peaks.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
urri
Kreisi kasutaja
urri

liitunud: 20.01.2004




sõnum 25.01.2015 19:01:42 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 25.01.2015 20:20:53 vasta tsitaadiga

ewur kirjutas:
rex kirjutas:
2G/3G/4G fix siiski töötab. WCDMA ja HSPA(+) on mõlemad 3(.x)G tehnoloogia ja ainult neile forssida on natuke keerulisem. Mul on näiteks telefonid juba paar aastat ainult 3G peal lukus olnud. Stabiilsem ja pole seda tüütut audioseadmete läheduses kõlaritesse põristamist.

ju siis nii on, kui kirjutad. Aga millega seletad "stabiilset" pingi vahemikus 200-400ms (wcdma), kui Mobile Partneri abil lukustatud oli 3.5G-sse (hspa)? Sattusin muidu ka infole, et oleneb operaatorist, millal pidev pingimine tõstab HSPA võrku (wake-up), millal on selleks "netiraadiot" vaja. Erinevatel operaatoritel on selleks minimaalseks andmehulgaks 32 kuni 498 baitti (võibolla isegi rohkem?). Siit tuleb mängu ka Tele2/Elisa vs EMT vahe. Esimestel piisab selleks pikast "tava"pingtestist, teise puhul on suuremat andmehulka (või netiraadiot) vaja.

Kui tahad juba tõsisemalt mässata, mitte enam amatööri tasemel - siis uuri juba kahte järgmist programmi - aga vaata, et oma USB-modemit liiga ära ei fläshiks, muidu peab sul olema käepärast programm millega USB-modemit vajadusel tagasi fläshida. icon_cool.gif

1. MWconn
Tarkvara millel on olemas nii Windowsi kui ka Linuxi versioon.
http://www.mwconn.net/
PS: Windowsi variant jookseb paar päeva testimiseks ja netiraadiot vaja pole olnud. Seega sel juhul pole vaja enam arvestada selle lisamahu-kuluga mille pidev netiraadio muidu tekitada võib.

2. mdma
a mobile data monitoring application
Vana hea, tuntud ning täiustatud progamm.
http://www.nerve.org.za/mdma/

Nii, et head mässamist ja katsetamist icon_cool.gif beer_yum.gif , aga ega see hullem tegevus pole kui kunagi koolis käies füüsikalaborites ülesannete lahendamine... icon_smile.gif beer_yum.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 25.01.2015 20:28:17 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Ostad dualsim teleoni ja kasutad neti jaoks mint arvutis paketti icon_biggrin.gif
NB! see soovitus on suht puusalt tulistatud, enne peaks uurima kas need dualsim teleonid ikka sellist asja lubavad, et kõned käivad ühe ja net teise sim kaardi kaudu nii et kogu aeg midagi manuaalselt ümber lülitama ei peaks.

Minu dualsimis saad valida, kas kõned kogu aeg ühe või teise SIMi kaudu või küsida; sama teema andmesidega
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Elisa mobiilne internet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 176, 177, 178 ... 235, 236, 237  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.