Edit eelnevale:
1. Leidsin siis ühe lehe kus on toodud terve rea erinevate Huawei modemite AT-Commande mitmeteks variantideks.
Sellele ei tasu tähele panna, et on ühes arusaamatus võõrkeeles, aga Vene lingid on viimasel ajal tihti palju informatiivsemad kui Lääne lehed.
https://3ginfo.ru/page53.html
2. Modem peab töötama siis Dial-Up modemina.
Ja see käsurida kirjutatakse siis modemi "Advanced"-aknasse.
Näide siis Huawei E1820 näitel:
3. Igatahes teeb seesama AT-Command ka E1820-e ühenduse palju stabiilsemaks kui ilma selle lisa-kommandita.
Milles võib muidu probleem olla?
Mul on aastast 2010 Huawei E1752 netipulk. Windows 7'mega töötab see ideaalselt. Windows 8.1'ga jällegi keeldub töötamast. Device Manageri järgi teatab, et jah pulk on taha ühendatud. Samas soft ütleb, et pole kas netipulka ühendatud või SIM-kaarti või näitab teksti "You can't connect before register an available network". Milles muidu probleem võib olla? Kas viga on selles, et netipulk on liiga vana?
Milles võib muidu probleem olla?
Mul on aastast 2010 Huawei E1752 netipulk. Windows 7'mega töötab see ideaalselt. Windows 8.1'ga jällegi keeldub töötamast. Device Manageri järgi teatab, et jah pulk on taha ühendatud. Samas soft ütleb, et pole kas netipulka ühendatud või SIM-kaarti või näitab teksti "You can't connect before register an available network". Milles muidu probleem võib olla? Kas viga on selles, et netipulk on liiga vana?
Softi all sa mõtled mida? Eile lappasin täpselt samale pulgale uuendusi/Mobile Partneri uuemat versiooni otsida ja sattusin Eesti ühe teenusepakkuja (3 neid on) lehel Mobile Partner versioonile, mis spets Win8 jaoks.
Milles võib muidu probleem olla?
Mul on aastast 2010 Huawei E1752 netipulk. Windows 7'mega töötab see ideaalselt. Windows 8.1'ga jällegi keeldub töötamast. Device Manageri järgi teatab, et jah pulk on taha ühendatud. Samas soft ütleb, et pole kas netipulka ühendatud või SIM-kaarti või näitab teksti "You can't connect before register an available network". Milles muidu probleem võib olla? Kas viga on selles, et netipulk on liiga vana?
Softi all sa mõtled mida? Eile lappasin täpselt samale pulgale uuendusi/Mobile Partneri uuemat versiooni otsida ja sattusin Eesti ühe teenusepakkuja (3 neid on) lehel Mobile Partner versioonile, mis spets Win8 jaoks.
Mobile partnerit ikkagi. Ma tegin ka soft'i update'i ja miskipärast mitte mingit vahet pole.
Nüüd tee arvutis pulga tarkvarale uninstall ja lase see uus versioon arvutisse ka peale.
Kui aus olla, siis ma olen ka seda trikki juba teinud
Lisaks ma ei näe võrguühendustes Elisa internet'i, aga võrguühendustes peaks olema dial-up ühendusena see pulk.
Kui mälu nüüd ei peta, siis enamike pulkadega teeb selle dialup ühenduse seesama dashboard proge kui esmisest korda ühenduse lood. Proovi see compatiility mode-s käima lasta, kas siis saab parem?
Nüüd tee arvutis pulga tarkvarale uninstall ja lase see uus versioon arvutisse ka peale.
Kui aus olla, siis ma olen ka seda trikki juba teinud
Lisaks ma ei näe võrguühendustes Elisa internet'i, aga võrguühendustes peaks olema dial-up ühendusena see pulk.
Tõmba HyperTerminal ja seal LAN mode lubamine:
AT^U2DIAG=276
Peale seda töötab pulk mitte enam dial up modemina, vaid loob mobile broadband ühenduse, siis peaks toimima ka win 8 all
edit: btw, kõigepealt sisesta command ATZ ,et tekst nähtavaks muuta. ja pulk siis arvuti tagant ära peale LAN mode lubamist ja uuesti tagasi, et installitaks vajalikud draiverid
Nüüd tee arvutis pulga tarkvarale uninstall ja lase see uus versioon arvutisse ka peale.
Kui aus olla, siis ma olen ka seda trikki juba teinud
Lisaks ma ei näe võrguühendustes Elisa internet'i, aga võrguühendustes peaks olema dial-up ühendusena see pulk.
Tõmba HyperTerminal ja seal LAN mode lubamine:
AT^U2DIAG=276
Peale seda töötab pulk mitte enam dial up modemina, vaid loob mobile broadband ühenduse, siis peaks toimima ka win 8 all
edit: btw, kõigepealt sisesta command ATZ ,et tekst nähtavaks muuta. ja pulk siis arvuti tagant ära peale LAN mode lubamist ja uuesti tagasi, et installitaks vajalikud draiverid
Ei tea, kas viga on minus või pulgas, aga asi ei tööta ikka. Samas ta tunneb selle kui ühendusena ära, aga läbi selle Mobile partneri keeldub ühendamast.
Softi avamisel tuleb mul muidugi selline pilt (lisatud manuses).
Mobile Partneril seal kuskil seadete all peab olema valik NDIS või Dial Up, sealt NDIS pannes ikka ei tööta? Ja seda softi pole ju tegelikult üldse tarvis, vähemalt 7-ga saab kella juures ikoonil klikkides valida sealt listist ühenduse ja connect pressida, 8-ga seda võimalust pole?
8'ga mul ei näitagi seda võimalust. Windows 7'mes pole ma seda võimalust muidugi mitte kunagi kasutanud. Ta ikkagi ei tunnista mul Windows 8'ga Sim kaarti vist.
Siis ikka mingi draiverite kala. Proovi seda äki link
edit: eh, see link vist ei tööta enam Pole win 8 ka ,et katsetada ,kuigi see sama modem on mul olemas...
viimati muutis 2 trini 23.01.2015 02:07:47, muudetud 1 kord
Öelge, kust saab vaadata arvutis interneti reaalset kasutuse mahtu - kasutusel on tp-link tl-mr3420 v2 ja huawei E3272. Vista op.
Kas selles ruuteris oleks võimalik ka kuidagi VAID 4G peale sättida, et ei siiberdaks 3G peale vahepeal?
Tänud ette
Öelge, kust saab vaadata arvutis interneti reaalset kasutuse mahtu - kasutusel on tp-link tl-mr3420 v2 ja huawei E3272. Vista op.
Kas selles ruuteris oleks võimalik ka kuidagi VAID 4G peale sättida, et ei siiberdaks 3G peale vahepeal?
Tänud ette
Kasutust saab vaadata Iseteenindusest, nagu kõigi operaatorite puhul.
sanderkla kirjutas:
Ah kurat tundub, et lihtsam on uus pulk osta. Tegin oma arust hea idee ja update'sin firmware'i ära. Nüüd ei tööta asi ka wondows 7'mes.
Nüüd juba hilja küsida , aga restarte tegid vahepeal, kui kardinaalselt mingeid seaded muutsid, installe tegid jmt? Endal oli üleeile, eile peaaegu sama piix - no ei saanud vahepeal tööle. Asja lahendas eelmainitu...
starmanil pole praegu iseteeninduses kasutuse vaatamise võimalust
firmware on 2 uuemat versiooni veebis, aga need ei tee justkui midagi uut siia päikese alla. vbl siis tp linki enda programmist mingi nipp mul kasutamata?
Öelge, kust saab vaadata arvutis interneti reaalset kasutuse mahtu - kasutusel on tp-link tl-mr3420 v2 ja huawei E3272. Vista op.
Kas selles ruuteris oleks võimalik ka kuidagi VAID 4G peale sättida, et ei siiberdaks 3G peale vahepeal?
Tänud ette
V1-l on "network > internet access" all valikud "3G preferred, 3G only, WAN preferred, WAN only", kas V2-l, kui selle küljes on 4G võimeline pulk, mingit "4G preferred / 4G only" valikut pole?
"Network > 3G (V2 puhul 3G/4G?)" all on veel "modem settings" nupp ka, ehk saab sealt ka võrku valida? Mul pole hetkel pulka, millega vaadata.
Mahtusid saad ruuteris "System tools > statistics" alt monitoorima seada. Samas ma pole kindel, kas see oskab vaid välisühendust lugeda või võtab siseliikluse ka arvesse. Teenusepakkuja lehel on kindlasti täpsem. Starmanil on elisa nett, sealt kaudu ei saa kuidagi? Mobile Partneri laadselt sa igal juhul logida ei saa, kui pulk on arvuti asemel ruuteri küljes.
The router provides four Internet access mode for you to choose:
3G/4G Only - Only use 3G/4G as the access to the Internet.
3G/4G Preferred - Use 3G/4G as the primary access, WAN as a backup.
WAN Preferred - Use WAN as the primary access, 3G/4G as a backup.
WAN Only - Only use WAN as the access to the Internet.
esimene valik on valitud ja vilgubki 3g ja 4g vahel
et siis ei saa jah
Ma peast ei oska öelda aga kuskil seal connection monitoring all on valik network type, kas automatic või siis erinevad 3g/4g meetodid. Saan homme screenshot teha.
E: kuidas seda fw üldse tagasi saaks muuta originaaliks??? hullumas olen juba...
E: nonii, kas nüüd on mu ruuter pekis, sest kõik tuled korraga paar sekki põlevad, siis kustuvad, siis põlevad jne ? 192.... 1.1 lehele ma ka enam sisse ei saa. wifi ei tööta ja kõik on mäda 30 30 30 seci resa ei tee korda
Veebiserver loomulikult ei tööta, aga selle default IP pealt vastu pingib? Kui jah, siis võib proovida TFTP-ga varem töötanud firmware peale flashida.
Ma Windowsi alt ei ole TFTP flashi teinud, ei oska peast juhendada. Linux ja atftp on minu tööriistad olnud.
atftp kasutamisel:
atftp
connect ruuteri.IP.aadress
mode octet
trace on
timeout 30
verbose on
put firmware.failinimi
lõpetamiseks quit, abiteksti lugemiseks help, hetkestaatuse vaatamiseks status
kui connect juba õnnestub, siis tähendab et tftp server töötab ja ootab firmware'i - seade ei ole veel tellis.
Pärast tftp sessiooni lõpetamist ootad igaks juhuks seadet näppimata 15 minutit ja lased tal omapäi tegutseda (mingit nähtavat tagasisidet selle aja sees reeglina ei saa). Kui see aeg möödas on, teed talle restardi ja vaatad, kas hakkab tööle. Kui endiselt samamoodi vilgutab ja ainult tftp töötab, teed uuesti sama protseduuri läbi. Vahel saab see jama 2-3 korda läbi tehtud, enne kui seade jälle normaalselt tööle hakkab. _________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Sellest TP-linkist tundub olevat olemas vähemalt kaks erinevat versiooni - rev 1.0.0 ja rev 2.0.0
Esimesel on default IP aadress 192.168.1.1, aga teisel on hoopis 192.168.0.1
Kui sul on rev 2 seade aadressil 192.168.0.1, siis ei saagi ta sulle vastu pingida, kui sinu arvuti on võrgus 192.168.1.x
Sel juhul pead arvuti võrgukaardi seadetes IPv4 aadressiks sättima mingi 192.168.0.x aadressi ja siis proovima pingida.
Kui sa oled internetis sama liidese kaudu, siis kaob sul sel ajal igasugune ühendus internetti, nii et enne seda võiks alla laadida tftp kliendi - ma ei tea, ehk see sobib, ma ise pole kasutanud: http://sourceforge.net/projects/tftputil/
Seal ei ole käsitsi ka mingite käskude sisestamist, ainult aadress ja put-nupp. Käivita stardimenüüst (uups, sul oli Windows 8 vist?) TFTP Client GUI, edasi peaks olema lihtne.
Kui sul on rev 1 seade ja see 192.168.1.1 pealt vastu ei pingi, siis ei saa sind ka aidata kahjuks. Sel juhul võib veel olla võimalik JTAG pistiku kaudu seadme firmware taastada - selleks aga peab ruuteri lahti võtma ja omama vastavat kaablit/adapterit. Ma ei tea ka, kas tal JTAG on ja milline see on...
Ühesõnaga, sel juhul soovitaks selle ruuteri kellegi oskaja kätte viia, kes varem sellega on tegelenud. Ma ei oska foorumist kedagi soovitada paraku.
________________________
NB! Parandus!
Kui sul ei ole arvuti võrgukaardi IP-aadress käsitsi määratud 192.168.1.1, netmask 255.255.255.0, siis ei pingi sulle vastu ka rev 1 seade, sest ruuteris enam DHCP server ei tööta ja sinu arvuti ei saa sealt endale IP-aadressi! _________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
viimati muutis Dogbert 24.01.2015 15:22:26, muudetud 1 kord
Teamvieweriga aitamise võimalused on vist antud juhul võrdlemisi piiratud või olematud. _________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
link - sellist vidinat mõtled? ainus variant paistabki olevat riistvara kallale minek, aga ma vist ise ei oska jah seda - tuled ju vilguvad ainult ja midagi ei tööta
Arvuti võrgukaardil panid käsitsi IP aadressiks 192.168.0.100, netmaskiks 255.255.255.0 ja siis pingisid 192.168.0.1 ?
Kui ruuter siis veel vastab, pole JTAG-i tarvis, vähemalt mitte enne TFTP-ga proovimist.
/lõpetan praeguseks, pean ära minema arvuti juurest _________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Isiklikud mõne viimase päeva kogemused/katsetamised näidanud, et "forsseerimine" mingisse kindlasse võrku ei tööta. Primaarne on siiski teenusepakkuja mingi "x" põhimõtete järgi paika pandud võrgu optimeerimine, mis sõidab tarkvara (konkreetselt Mobile Partneri) seadetest üle. Seadetest "3.5G only", RSSI -55dBm, levitugevus 91-99% ja pilt selline (tegemist muidugi ei ole Elisaga):
Spoiler
Ja see on öösel, 2.30, nii et ülekoormusest pole mõtet rääkida...
ok, asi on selles, et ma ei julge ise manuaalselt ühtegi olulist seadet enam näppida - olen saanud igasugu jamaga hakkama ja kui pulgaga otse masinast ka neti pekki keeran, siis pole abi kusagilt
pole mõtet jep, aga nagu alati, tuleb ise kogu piix läbi teha ning kogemus saada... Ainuke, mis tõesti töötas ja hoidis näiteks 3G pulka HSPA võrgus, oli/on netiraadio jooksutamine taustal. Seda siis loomulikult, kui muud neti parameetrid on ok. Lisaks - ei aita ka AT-Commandid kuidagi kaasa, järgi proovitud...
Isiklikud mõne viimase päeva kogemused/katsetamised näidanud, et "forsseerimine" mingisse kindlasse võrku ei tööta.
2G/3G/4G fix siiski töötab. WCDMA ja HSPA(+) on mõlemad 3(.x)G tehnoloogia ja ainult neile forssida on natuke keerulisem. Mul on näiteks telefonid juba paar aastat ainult 3G peal lukus olnud. Stabiilsem ja pole seda tüütut audioseadmete läheduses kõlaritesse põristamist.
Mul on telefon juba mitu aastat 2G peal lukus olnud ja seda selleks, et kõned ei katkeks. Kui on vaja suuremat hulka andmeid liigutada, siis selleks ajaks lülitan automaatse peale. Aga ma pole muidugi ka tüüpiline kasutaja, igasuguste app-de jooksutamiseks on mul tahvel ja telefoni kasutan peamiselt rääkimiseks.
2G/3G/4G fix siiski töötab. WCDMA ja HSPA(+) on mõlemad 3(.x)G tehnoloogia ja ainult neile forssida on natuke keerulisem. Mul on näiteks telefonid juba paar aastat ainult 3G peal lukus olnud. Stabiilsem ja pole seda tüütut audioseadmete läheduses kõlaritesse põristamist.
ju siis nii on, kui kirjutad. Aga millega seletad "stabiilset" pingi vahemikus 200-400ms (wcdma), kui Mobile Partneri abil lukustatud oli 3.5G-sse (hspa)? Sattusin muidu ka infole, et oleneb operaatorist, millal pidev pingimine tõstab HSPA võrku (wake-up), millal on selleks "netiraadiot" vaja. Erinevatel operaatoritel on selleks minimaalseks andmehulgaks 32 kuni 498 baitti (võibolla isegi rohkem?). Siit tuleb mängu ka Tele2/Elisa vs EMT vahe. Esimestel piisab selleks pikast "tava"pingtestist, teise puhul on suuremat andmehulka (või netiraadiot) vaja.
Mis juhtub MiNT Mobiilis lisateenuse andmemahu täitumisel?
Kui juhtub, et Sinu lisateenuse kalendrikuu mobiilse interneti andmemaht on ära kasutatud enne kuu lõppu, oled tõenäoliselt valinud paketi, mis on väiksemate võimalustega, kui Sinu harjumused ja tegevused internetis tegelikult vajaksid.
Et saaksid kasutada mobiilset internetti mugavalt edasi, vali endale suurema andmemahuga lisateenus. Lisateenust saad mugavalt vahetada Elisa iseteeninduses, kõnekeskuse numbril 6 600 600 või Elisa Esindustes.
öelgu kohe ära, kas piirang või lisatasu v läheb lukku üldse
Mis juhtub MiNT Mobiilis lisateenuse andmemahu täitumisel?
Kui juhtub, et Sinu lisateenuse kalendrikuu mobiilse interneti andmemaht on ära kasutatud enne kuu lõppu, oled tõenäoliselt valinud paketi, mis on väiksemate võimalustega, kui Sinu harjumused ja tegevused internetis tegelikult vajaksid.
Et saaksid kasutada mobiilset internetti mugavalt edasi, vali endale suurema andmemahuga lisateenus. Lisateenust saad mugavalt vahetada Elisa iseteeninduses, kõnekeskuse numbril 6 600 600 või Elisa Esindustes.
öelgu kohe ära, kas piirang või lisatasu v läheb lukku üldse
nüüd tekib küsimus, mis juhtub, kui kõige suurema mahuga nutipakett täis saab
mobiilile ei ole piiramata ühendust, samas kui mint arvutile on
samas elisa ei arvesta andmemahtu kalendrikuu järgi, vaid viimase 30 päeva järgi _________________ ☠
Ostad dualsim teleoni ja kasutad neti jaoks mint arvutis paketti
NB! see soovitus on suht puusalt tulistatud, enne peaks uurima kas need dualsim teleonid ikka sellist asja lubavad, et kõned käivad ühe ja net teise sim kaardi kaudu nii et kogu aeg midagi manuaalselt ümber lülitama ei peaks.
2G/3G/4G fix siiski töötab. WCDMA ja HSPA(+) on mõlemad 3(.x)G tehnoloogia ja ainult neile forssida on natuke keerulisem. Mul on näiteks telefonid juba paar aastat ainult 3G peal lukus olnud. Stabiilsem ja pole seda tüütut audioseadmete läheduses kõlaritesse põristamist.
ju siis nii on, kui kirjutad. Aga millega seletad "stabiilset" pingi vahemikus 200-400ms (wcdma), kui Mobile Partneri abil lukustatud oli 3.5G-sse (hspa)? Sattusin muidu ka infole, et oleneb operaatorist, millal pidev pingimine tõstab HSPA võrku (wake-up), millal on selleks "netiraadiot" vaja. Erinevatel operaatoritel on selleks minimaalseks andmehulgaks 32 kuni 498 baitti (võibolla isegi rohkem?). Siit tuleb mängu ka Tele2/Elisa vs EMT vahe. Esimestel piisab selleks pikast "tava"pingtestist, teise puhul on suuremat andmehulka (või netiraadiot) vaja.
Kui tahad juba tõsisemalt mässata, mitte enam amatööri tasemel - siis uuri juba kahte järgmist programmi - aga vaata, et oma USB-modemit liiga ära ei fläshiks, muidu peab sul olema käepärast programm millega USB-modemit vajadusel tagasi fläshida.
1. MWconn
Tarkvara millel on olemas nii Windowsi kui ka Linuxi versioon.
http://www.mwconn.net/
PS: Windowsi variant jookseb paar päeva testimiseks ja netiraadiot vaja pole olnud. Seega sel juhul pole vaja enam arvestada selle lisamahu-kuluga mille pidev netiraadio muidu tekitada võib.
2. mdma
a mobile data monitoring application
Vana hea, tuntud ning täiustatud progamm.
http://www.nerve.org.za/mdma/
Nii, et head mässamist ja katsetamist , aga ega see hullem tegevus pole kui kunagi koolis käies füüsikalaborites ülesannete lahendamine...
Ostad dualsim teleoni ja kasutad neti jaoks mint arvutis paketti
NB! see soovitus on suht puusalt tulistatud, enne peaks uurima kas need dualsim teleonid ikka sellist asja lubavad, et kõned käivad ühe ja net teise sim kaardi kaudu nii et kogu aeg midagi manuaalselt ümber lülitama ei peaks.
Minu dualsimis saad valida, kas kõned kogu aeg ühe või teise SIMi kaudu või küsida; sama teema andmesidega
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.