Milline on kõige parem 120mm ventilaator? Kindlasti kontrollitava kiirusega (PWM), peab liigutama hästi õhku, aga ka olema suhteliselt vaikne. Läheb SG05 intake ventikaks.
Milline on kõige parem 120mm ventilaator? Kindlasti kontrollitava kiirusega (PWM), peab liigutama hästi õhku, aga ka olema suhteliselt vaikne. Läheb SG05 intake ventikaks.
Otsin isegi sama asja aga kas sinna mitte ei saa ka 140mm ära mahutada? HDD cage vist ei mahu siis küll... Kuskilt lugesin ise seda just eile. Peaks ära proovima.
Milline on kõige parem 120mm ventilaator? Kindlasti kontrollitava kiirusega (PWM), peab liigutama hästi õhku, aga ka olema suhteliselt vaikne. Läheb SG05 intake ventikaks.
Milline on kõige parem 120mm ventilaator? Kindlasti kontrollitava kiirusega (PWM), peab liigutama hästi õhku, aga ka olema suhteliselt vaikne. Läheb SG05 intake ventikaks.
Milline on kõige parem 120mm ventilaator? Kindlasti kontrollitava kiirusega (PWM), peab liigutama hästi õhku, aga ka olema suhteliselt vaikne. Läheb SG05 intake ventikaks.
Milline on kõige parem 120mm ventilaator? Kindlasti kontrollitava kiirusega (PWM), peab liigutama hästi õhku, aga ka olema suhteliselt vaikne. Läheb SG05 intake ventikaks.
Selle faktiga ma olen nõus, füüsika seadusest ikka üle ei hüppa, maksku ta palju tahes. Aga point oli selles et fan controlleri taga näiteks ei olnud võimalik teda alla 800rpmi käima panna, vb nüüd on see fixitud, kogemus ulatub mitme aasta taha. Ma vahetasin kõik arcticute vendid Noctuate vastu https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Jahutid/334730/ ja temperatuurid hoopis tõusid. 1-2 kraadi. Peale mõne tunnist mässamist läksid vanad vendid tagasi ja Noctuad müüki. Sain umbes 30€'se õppetunni. Rohkem ei riski proovida. Olen aru saanud et ka odavam teeb oma tööd sama vaikselt ja sama hästi.
Noctua välimus on minu arvates selline , aga see on lihtsalt maitse asi, mis ei ole mingi argument.
Korpusevendiks pole suure õhusurvega venti vaja, samas õhku võiks liigutada. Seega pigem vaikust oluliseks pidades peaks vaatama venti mis max seal 1200-1300rpm, alla 20dBa ja liigutaks seal 50+cfm. Kui max pöörded lubatakse 1500+ siis nende pöörete peal vent kindlasti vaikne pole ja talutav ongi see idle kiirus mis siukestel on seal 700-900rpm. Samas siis võiks juba enermaxi fikseeritud 900rpm vendi võtta mis 11dBa.
Ootan soovitusi h100i stock ventilaatorite väljavahetmiseks. Korra käis mõte läbi, et soodsad enermaxid on päris head, iseasi kui hästi nad radika vendiks sobivad.
Loodan et õiges teemas küsin. Sooviks kontrollida korpuse ventilaatorite pöördeid (hetkel 4 tk.). Korpuse sees on olemas ZM-MFC1 Plus kontroller. Kuid soov on kontrollida ühe nupuga/klõpsuga korraga 4 korpuse ventilaatorit. Hetkel on iga ühel vendikal oma lüliti. Täpsust pööretel ei vaja, aint min-max. On mõni lihtne/mitte lihte lahendus antud olukorras?
Loodan et õiges teemas küsin. Sooviks kontrollida korpuse ventilaatorite pöördeid (hetkel 4 tk.). Korpuse sees on olemas ZM-MFC1 Plus kontroller. Kuid soov on kontrollida ühe nupuga/klõpsuga korraga 4 korpuse ventilaatorit. Hetkel on iga ühel vendikal oma lüliti. Täpsust pööretel ei vaja, aint min-max. On mõni lihtne/mitte lihte lahendus antud olukorras?
Oled sa kindel et kontroller kannatab? Tean olukordi kus pandud 3 venti kanali taha ja klõps kanal läbi lastud.
Idee on selline et tuleb lihtsalt jagada seda pesa nagu panna pikendusjuhe 4 auguga. Nähtavasti peab selle kaabli siis ise kokku tinutama.
Emm...ma nati täiendan enda postitust/soovi. Mida meil siin müügiks pakkuda on, mis saak minu plaani teostada? Selles mõttes et ma ei plaaninud seda teostada ZM-MFC1 Plus abil, lihtsalt tõin teda näitena (et hetkel selline lahendus kuid see ei sobi). Äkki on mõni sarnane kontrolleri mudel kuid kus on võimalus ühe vajutusega panna vendikaid max. peale ja sama vajutusega min. pöörete peale. Loodan et nüüd on veidi arusaadavam, sorri.
Emm...ma nati täiendan enda postitust/soovi. Mida meil siin müügiks pakkuda on, mis saak minu plaani teostada? Selles mõttes et ma ei plaaninud seda teostada ZM-MFC1 Plus abil, lihtsalt tõin teda näitena (et hetkel selline lahendus kuid see ei sobi). Äkki on mõni sarnane kontrolleri mudel kuid kus on võimalus ühe vajutusega panna vendikaid max. peale ja sama vajutusega min. pöörete peale. Loodan et nüüd on veidi arusaadavam, sorri.
Lüliti. Ise kasutasin sellist lahendust http://icrontic.com/uploads/0/8d7649b9fc87de83903935afb14010b1.file
Tea kui panna selle 5v juhtmele mingi takisti vahele. Siis peaks 7v asendis pinge alla 7v saama? Või käib pauk? Aga seda peaks kohalikud targad juba oskama vastata. _________________ Parem Hilja, kui Helga.
Emm...ma nati täiendan enda postitust/soovi. Mida meil siin müügiks pakkuda on, mis saak minu plaani teostada? Selles mõttes et ma ei plaaninud seda teostada ZM-MFC1 Plus abil, lihtsalt tõin teda näitena (et hetkel selline lahendus kuid see ei sobi). Äkki on mõni sarnane kontrolleri mudel kuid kus on võimalus ühe vajutusega panna vendikaid max. peale ja sama vajutusega min. pöörete peale. Loodan et nüüd on veidi arusaadavam, sorri.
Lüliti. Ise kasutasin sellist lahendust http://icrontic.com/uploads/0/8d7649b9fc87de83903935afb14010b1.file
Tea kui panna selle 5v juhtmele mingi takisti vahele. Siis peaks 7v asendis pinge alla 7v saama? Või käib pauk? Aga seda peaks kohalikud targad juba oskama vastata.
Emm...ma nati täiendan enda postitust/soovi. Mida meil siin müügiks pakkuda on, mis saak minu plaani teostada? Selles mõttes et ma ei plaaninud seda teostada ZM-MFC1 Plus abil, lihtsalt tõin teda näitena (et hetkel selline lahendus kuid see ei sobi). Äkki on mõni sarnane kontrolleri mudel kuid kus on võimalus ühe vajutusega panna vendikaid max. peale ja sama vajutusega min. pöörete peale. Loodan et nüüd on veidi arusaadavam, sorri.
Lüliti. Ise kasutasin sellist lahendust http://icrontic.com/uploads/0/8d7649b9fc87de83903935afb14010b1.file
Tea kui panna selle 5v juhtmele mingi takisti vahele. Siis peaks 7v asendis pinge alla 7v saama? Või käib pauk? Aga seda peaks kohalikud targad juba oskama vastata.
Aga kas 4venti ära kannatab ühe nupu all, ma ei tea.
Minu jutu point oli, vajadusel mugavalt vendid max peale lülitada (nagu oli soov). Ja kui vähem vaja. Siis lülitab madalama pinge peale. Mitte ei pea kasti lahti võtma ja juhtmeid tõstma. _________________ Parem Hilja, kui Helga.
Liil6u, See lahendus on päris hea, millegi pärast ma kohe ei märganud seda lahendust. _________________ If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Niisiis. Kolades oma kastides leidsin sellise kontrolleri BitFenix Recon Fan Controller. See ajab hetkel minu soovi ära küll. Aga nüüd küsiks nõu korpuse ventilaatorite kohta. Vaja on 4tk. Hetkel on üks Noctua Fan NF-F12 PWM ja 3 mingit hästi vana Noctua mudelid (kuid enam-vähem toimivad). Nagu mõnes kohas kirjutati, see Noctua Fan NF-F12 PWM mudel ei ole just kõige sobilikum korpuse ventileerimiseks ja vanu vendikaid tahtsin kah välja vahetada. Soov on siis 4.tk mis oleksid just korpuse ventileerimiseks, võimalikult vaiksed, min-max pöörded oleksid korralikud (et ühendusel BitFenix Recon Fan Controller-ga saaks hästi madalatel pööretel tööle panna kuid ka max. peal oleks hea näitaja), ilma valgustuseta. Mida soovitate?
Hetkel on nii.
Korpuseks on Antec twelve hundred (millalgi vahetan välja Fractal Design Define R5 vastu).
Jahutus ehitatud nii:
Sisse- 3x120 eest (vanad Noctua-d)
Välja- 1x200 üleval, 1x120 tagant (Noctua Fan NF-F12 PWM); toiteplokki vent alt välja.
Kolm eest ja üks tagant on ühendatud BitFenix Recon Fan Controller'ga.
Tahan panna ette ühe lisavendi. Emaplaadil on ainult üks fani oma ja see on juba väljapuhuva vendi kasutuses.
Väga ei tahaks juhet vedada ka läbi kasti ette, mis ta tolkneb seal ees...
Vaatasin, et toite blokil Crosair VS450 on 4 pin juhe olemas. Kas ma pean midagi sinna vahele veel ostma võib saab ühendada lisavendi lihtsalt sinna ja korras?
Läheb ilmselt käiku täiesti tavaline kuni 10 eurone vent, 120 või 140mm.
Niisiis. Plaanid nati muutusid ja tekisid uued küsimused.
Järgmine nädal peaks kohale jõudma uus kast, FRACTAL DESIGN Define R5 ja nüüd plaanin kolida oma vana rauaga.
Spoiler
INTEL CORE I5 2500K 3.3GHz @4.5GHz
GIGA-BYTE MB P67 S1155 ATXGA-P67A-UD3-B3
Kingston HyperX Beast DDR-III DIMM 16Gb KIT 2*8Gb PC3-12800 CL9
Samsung 840 EVO 250GB (MZ-7TE250KW) (Win7) + WD RED 3TB (WD30EFRX) + Seagate 1TB (ST31000525SV) + WD Black 1TB (WD1003FZEX).
Asus GTX 780 3GB DirectCU II OC
Antec twelve hundred
CHIEFTEC ATX 750W PFC
BitFenix Recon Fan Controller
Kuna esijalgne plaan oli ainult vendikate vahetus siis sai, enne R5 ostu, tellitud endale 4x120 Noctua Fan NF-S12A PWM. Nagu ma saan aru, R5'ga tulevad kaasa 2x140 Fractal Design Dynamic GP14.
Nüüd siis mõtlen kuidas paremini paigutada/kasutada õhuvoolu ehitust kastis nii et ei peaks kasutama ülemisi ja külje avad. Kõik korpuse ventilaatorid plaanin reguleerida läbi BitFenix Recon Fan Controller. Toiteplokki paigaldan nii, et alt võtab endale õhu väljast (kastis olev soe õhk ei liigu siis läbi toiteplokki).
Hetkel siis enda peas sellised variandid:
1. Eest sisse 2x120 Noctua NF-S12A, tagant välja 1x120 Noctua NF-S12A
2. Eest sisse 1x120Noctua NF-S12A + 1x140 Fractal Design Dynamic GP14, tagant välja 1x140 Fractal Design Dynamic GP14
Mida arvate, mis oleks hea/kuldkeskne variant parema õhuvoolu ja vaikuse vahel?
oma mätta otsast uuriksin, et on kellelgi veel 90-kraadise pööratud süsteemiga korpus? ma mõtlen, et kas on üldse Silverstone AirPenetratoritele (180mm) väärilist asendust? praegused toimivad ilusti, lihtsalt mõtlen niipidi, et kui nad peaks läbi minema, siis on veidi kakasti. airflow hulga mõttes on 2x180mm parem kui 3x120mm, eks?
oma mätta otsast uuriksin, et on kellelgi veel 90-kraadise pööratud süsteemiga korpus? ma mõtlen, et kas on üldse Silverstone AirPenetratoritele (180mm) väärilist asendust? praegused toimivad ilusti, lihtsalt mõtlen niipidi, et kui nad peaks läbi minema, siis on veidi kakasti. airflow hulga mõttes on 2x180mm parem kui 3x120mm, eks?
Kindlasti. Seda suurem vent seda suurem õhuliikuvus väiksematel pööretel.
Otsin ka vaikselt H110-le asendusvente, 1 Corsairi enda oma hakkab plärisema madalatel pööretel(50%), näpp peale panna keskele, siis jääb vait. Lõin "silent fan" otsingusse ja esimene vaste juhatas, Aerocool DS peale: http://www.kitguru.net/components/cooling/zardon/aerocool-ds-dead-silence-fan-120mm-and-140mm-review/5/
Me want this sexy thing. Ainult, et kodumaa pinnal ei müüda:S Kellelgi kogemusi nendega? Fluid Dynamic Bearing ei tohiks nihkesse minna ja vibreerima hakata nii lihtsalt? Hinna ja kvaliteedi suhe paistab kindlalt paigas olevat.
Otsin ka vaikselt H110-le asendusvente, 1 Corsairi enda oma hakkab plärisema madalatel pööretel(50%), näpp peale panna keskele, siis jääb vait. Lõin "silent fan" otsingusse ja esimene vaste juhatas, Aerocool DS peale: http://www.kitguru.net/components/cooling/zardon/aerocool-ds-dead-silence-fan-120mm-and-140mm-review/5/
Me want this sexy thing. Ainult, et kodumaa pinnal ei müüda:S Kellelgi kogemusi nendega? Fluid Dynamic Bearing ei tohiks nihkesse minna ja vibreerima hakata nii lihtsalt? Hinna ja kvaliteedi suhe paistab kindlalt paigas olevat.
Aerocooliga pole kogemust aga samaväärne asi on ka be quiet silent wings 2 mis AT's täitsa olemas.
Samuti tahaks kuskile exhaust fan panna kuid pole piisavalt mugavat lahendust leidnud veel... (et ei peaks lisa auke tegema jne)
Mulle tundub et sellele korpusele ei saa hästi panna seda venti, see rommi raam jääb ette. Kui seda eemaldada siis peaks saama küll.
Eks selle õhu kätte saamine raskendatud ole, ruumi on seal ees üsna vähe ja väikestest ribidest palju ligi ei tõmba. Vaiksetel pööretel vast pole hullu aga kui rohkem venti vaja keerutada siis vast läheb juba raskemaks. Kuna korpus on üsna auguline igaltpoolt siis ei tohiks väga hulle jahutamis probleeme olla. Kui sa just ette ei taha mingi AIO'd panna.
Exhaust fani kohta piltide pealt raske nõu anda. Pead vaatama ja sobitama. Idees saa läbi nende võrede aukude ka paar kruvi panna.
Otsin ka vaikselt H110-le asendusvente, 1 Corsairi enda oma hakkab plärisema madalatel pööretel(50%), näpp peale panna keskele, siis jääb vait. Lõin "silent fan" otsingusse ja esimene vaste juhatas, Aerocool DS peale: http://www.kitguru.net/components/cooling/zardon/aerocool-ds-dead-silence-fan-120mm-and-140mm-review/5/
Me want this sexy thing. Ainult, et kodumaa pinnal ei müüda:S Kellelgi kogemusi nendega? Fluid Dynamic Bearing ei tohiks nihkesse minna ja vibreerima hakata nii lihtsalt? Hinna ja kvaliteedi suhe paistab kindlalt paigas olevat.
Aerocooliga pole kogemust aga samaväärne asi on ka be quiet silent wings 2 mis AT's täitsa olemas.
Tänud, FDB Matsushita design on küll aga kallima hinna eest puudub 4pin. CPU rohkem koormust saab lükkaks pöördeid mõnikord ikka juurde BIOS-st.
Ma ei tea kas siin seda arutatud on, aga kui oleks soovijaid siis võiks ehitada oma fan controlleri - läbi USB juhitav tuleks üpris odav, ekraani ja nuppudega jääks tõenäoliselt alla 20 euro.
Põhiline eelis oleks eraldiseisev mikrokontroller, mis tegeleks kiiruse juhtimisega vastavalt temperatuurile. Ei pea arvutis mingit tarkvara olema ja saaks päris keerulist loogikat sinna teha kui tahaks.
Sinna külge saaks muidugi ka mingeid led-e ja valgustust panna kui tahta.
londiste, Ega mul mingit kindlat ideed veel ei ole. Endal käsil köögis valgustuse tegemine ja kasutan mikrokontrollerit ledide juhtimiseks - tellitud on ka puutetundlik ekraan ja termoandurid, et saaks vaadata sise ja välistemperatuuri.
Eelnevale mõeldes tekkis ka idee, et sarnase süsteemiga saaks vabalt ka ventilaatoreid juhtida kuna 12V kõik.
Arduino Micro saab hiinast ~3 euroga, ilma ekraanita programmeeritava ventilaatori juhtimise saaks tehtud 10 euroga. Kõige suurem vaev oleks terve asja väljamõtlemine ja esimese kokkupanemine. Ühe või kahe tüki jaoks ei viitsi vaeva näha - 5 soovija korral võiks juba mõtlema hakata.
Samuti saab odavamalt juppe kui neid 10-20tk kaupa tellida (termoandurid jne.)
nii saaks 4 korpuse ventikat vajadusel lihtsalt välja lülitada et müra väiksem oleks. praegu olen lihtsalt kaks neljast ventikast välja lülitanud sest liiga lärmakas on
EDIT: aiai, youtubes seda sahtlit otsides komistasin sellise video otsa
walts159, kas lihtsam poleks mõnest pleksi/pleki/plasti või muu materjali jupist teha? Kui nässu läheb, SIIS ostad mõne 5.25 täituri.
See karp segab rohkem kui ta kasuks on (juhtmed peavad seest jooksma ja ruumi võtab rohkem kui mõistlik. Selle karbi sisse võiks äärmisel juhul mu eelnevalt pakutud mikrokontrolleri lahenduse teha.
lüliteid-potekaid on täiesti mõttetu kombineerida. paarikümne € eest saad töötava lahenduse ja välimuse osas on piisavalt valikut, et sobiv leida.
tarku fan controllereid, millele saad ise ette kirjutada ventide juhtimist (rohkem kui läheb kiiremaks temparatuurilt x) on ikka väga vähe. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Olen siin mitmed päevad 140mm ventikat otsinud, aga kõigil on mingi häda. Üks on liiga kallis, teine ei sobi horisontaalselt jne... Asetsema hakkaks ta horisontaalselt nö "top fan"-na. Põhimõtteliselt sobiks nii PWM kui 3 pin vent. Emaplaadi poolt on viimane vaba küll 3 pin, aga oman Arctic F12PWM ventikat ja sellega saaks PWM ventikat jagada (või splitteri abil jagada ühte 4pin case fan pesa). Ei tahaks üle 15.- EURi maksta. Esmatähtis, et ta kastist võimalikult palju õhku välja viiks. Seejärel mingil määral müra.
Siiani parim variant on tundunud AeroCool Shark, kuid selle kohta räägitakse, et ta ei sobi horisontaalse asetusega
Suurepärane valik. Pöörleb ka 5v ja õhku liigutab piisavalt. Jään oma seisukohale kindlaks ja väidan , et F12/14 on parimad "bang for the buck" mis viimaste aastate jooksul saada on.
tsitaat:
Esmatähtis, et ta kastist võimalikult palju õhku välja viiks.
Plaanis alarõhk ? Mis kast ? _________________ Make no mistake. Despite every good thing i've ever done... I'm still a bad person
StarLight, Kastiks CM Silencio 352 (ametlikel andmetel mahub üles vaid 120mm slim vent, kuid seal on ruumi nii tavalise 25mm ventika jaoks kui ka 140mm ventika augud).
Kas Arctic F14 tavaline 3 pin või PWM? Netiavarustest loen, et üldiselt eelistatakse PWM venti, kuid oma kogemusest on mulle jäänud mulje, et tavalist 3pin ventikat õnnestub täielikult tarkvaraga kontrollida, kuid PWM ventikas toimib nii kuidas ise tahab, lisaks ei taha tarkvara ta pöördeid üleüldse lugeda. Võibolla tarkvara/emaplaadi eripära (plaadiks AsRock H97M Pro4 ja tarkvara AsRocki enda "A-tuning")
Õhk sisse:
ees all- 1x BeQuiet Pure Wings 2 120mm
ees all- 1x Arctic F12 PWM 120mm
Õhk välja:
taga- 1x BeQuiet Pure Wings 2 120mm
kasti peal- siia otsingi nüüd midagi uut.
Tarts5, kõigepealt küsiks, et mis jahutab proset - kudapidi puhub ja kas selle ülevalt vendijaoks on üldse vajadus? Muidu aga jahh, kui ei taha seal palju raha välja käia siis F14 on igati heade näitajatega hinnakohta.
Otsin siiani H100i stock ventilaatorite asemele asendust. Hetkel valikus SP120 Quiet edition, Vardar ja Akasa Viperid, vajadusel saab ka push-pulli teha, aga nagu uurinud olen, siis vist väga temperatuuride mõttes võitu oodata ei ole.
Mida teie soovitaksite? Eesmärk on just madal helitase, kastiks R5 ning radikas on pandud ette õhku sisse ahmima.
Vardari ülevaate alusel on tegemist väga vaiksete ja korraliku radika vendiga. Viperite ülevaated on samuti enamus väga positiivsed. SP120 on kõige levinum mainstream valik.
Hinna osas on nad üldiselt väga sarnased.
Silma on jäänud ka Enermaxi UCTB12P, olen kasutanud kasti vendina seda, tundub hea, aga radika puhul vist on tarvis natuke parema static pressure´ga isendit.
Enermaxi omad on mu meelest paremad kui need SP120, isegi QE'ga võrreldes.
Static pressure'it muidugi ei oska kommenteerida. _________________ www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.