Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  Arutlus & nõuanded: õhuvoolu juhtimine, ventilaatorid ja mürataseme vähendamine. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 19, 20, 21  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2014 23:51:52 vasta tsitaadiga

Milline on kõige parem 120mm ventilaator? Kindlasti kontrollitava kiirusega (PWM), peab liigutama hästi õhku, aga ka olema suhteliselt vaikne. Läheb SG05 intake ventikaks.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cabbage
HV kasutaja
cabbage

liitunud: 07.02.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2014 09:58:32 vasta tsitaadiga

kaspar737 kirjutas:
Milline on kõige parem 120mm ventilaator? Kindlasti kontrollitava kiirusega (PWM), peab liigutama hästi õhku, aga ka olema suhteliselt vaikne. Läheb SG05 intake ventikaks.

Otsin isegi sama asja aga kas sinna mitte ei saa ka 140mm ära mahutada? HDD cage vist ei mahu siis küll... Kuskilt lugesin ise seda just eile. Peaks ära proovima.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Liil6u
HV veteran
Liil6u

liitunud: 11.05.2010




sõnum 24.11.2014 11:07:42 vasta tsitaadiga

kaspar737 kirjutas:
Milline on kõige parem 120mm ventilaator? Kindlasti kontrollitava kiirusega (PWM), peab liigutama hästi õhku, aga ka olema suhteliselt vaikne. Läheb SG05 intake ventikaks.


Kas just kõige parem. Kuid hea kindlasti.
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Jahutid/206272/

_________________
Parem Hilja, kui Helga.
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 24.11.2014 11:20:35 vasta tsitaadiga

Liil6u kirjutas:
kaspar737 kirjutas:
Milline on kõige parem 120mm ventilaator? Kindlasti kontrollitava kiirusega (PWM), peab liigutama hästi õhku, aga ka olema suhteliselt vaikne. Läheb SG05 intake ventikaks.


Kas just kõige parem. Kuid hea kindlasti.
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Jahutid/206272/


Minul on Noctuaga pettumusi. Pigem Enermax.
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Liil6u
HV veteran
Liil6u

liitunud: 11.05.2010




sõnum 24.11.2014 11:34:44 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
Liil6u kirjutas:
kaspar737 kirjutas:
Milline on kõige parem 120mm ventilaator? Kindlasti kontrollitava kiirusega (PWM), peab liigutama hästi õhku, aga ka olema suhteliselt vaikne. Läheb SG05 intake ventikaks.


Kas just kõige parem. Kuid hea kindlasti.
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Jahutid/206272/


Minul on Noctuaga pettumusi. Pigem Enermax.


Fakt on see, et rohkem powerit õhu liigutamisel = rohkem müra.

Odavama poole pealt https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Jahutid/184597/ või https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Jahutid/184601/

_________________
Parem Hilja, kui Helga.
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 24.11.2014 12:03:23 vasta tsitaadiga

Liil6u kirjutas:
SilQ kirjutas:
Liil6u kirjutas:
kaspar737 kirjutas:
Milline on kõige parem 120mm ventilaator? Kindlasti kontrollitava kiirusega (PWM), peab liigutama hästi õhku, aga ka olema suhteliselt vaikne. Läheb SG05 intake ventikaks.


Kas just kõige parem. Kuid hea kindlasti.
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Jahutid/206272/


Minul on Noctuaga pettumusi. Pigem Enermax.


Fakt on see, et rohkem powerit õhu liigutamisel = rohkem müra.

Odavama poole pealt https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Jahutid/184597/ või https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Jahutid/184601/


Selle faktiga ma olen nõus, füüsika seadusest ikka üle ei hüppa, maksku ta palju tahes. Aga point oli selles et fan controlleri taga näiteks ei olnud võimalik teda alla 800rpmi käima panna, vb nüüd on see fixitud, kogemus ulatub mitme aasta taha. Ma vahetasin kõik arcticute vendid Noctuate vastu https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Jahutid/334730/ ja temperatuurid hoopis tõusid. 1-2 kraadi. Peale mõne tunnist mässamist läksid vanad vendid tagasi ja Noctuad müüki. Sain umbes 30€'se õppetunni. Rohkem ei riski proovida. Olen aru saanud et ka odavam teeb oma tööd sama vaikselt ja sama hästi.

Noctua välimus on minu arvates selline okse.gif , aga see on lihtsalt maitse asi, mis ei ole mingi argument.
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2014 12:21:38 vasta tsitaadiga

Korpusevendiks pole suure õhusurvega venti vaja, samas õhku võiks liigutada. Seega pigem vaikust oluliseks pidades peaks vaatama venti mis max seal 1200-1300rpm, alla 20dBa ja liigutaks seal 50+cfm. Kui max pöörded lubatakse 1500+ siis nende pöörete peal vent kindlasti vaikne pole ja talutav ongi see idle kiirus mis siukestel on seal 700-900rpm. Samas siis võiks juba enermaxi fikseeritud 900rpm vendi võtta mis 11dBa.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xheix1712
HV Guru
xheix1712

liitunud: 24.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2014 12:12:00 vasta tsitaadiga

Ootan soovitusi h100i stock ventilaatorite väljavahetmiseks. Korra käis mõte läbi, et soodsad enermaxid on päris head, iseasi kui hästi nad radika vendiks sobivad. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2014 19:17:04 vasta tsitaadiga

NB eLoop ehk
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2014 03:11:53 vasta tsitaadiga

Loodan et õiges teemas küsin. Sooviks kontrollida korpuse ventilaatorite pöördeid (hetkel 4 tk.). Korpuse sees on olemas ZM-MFC1 Plus kontroller. Kuid soov on kontrollida ühe nupuga/klõpsuga korraga 4 korpuse ventilaatorit. Hetkel on iga ühel vendikal oma lüliti. Täpsust pööretel ei vaja, aint min-max. On mõni lihtne/mitte lihte lahendus antud olukorras?
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 09.12.2014 09:04:36 vasta tsitaadiga

Timoha kirjutas:
Loodan et õiges teemas küsin. Sooviks kontrollida korpuse ventilaatorite pöördeid (hetkel 4 tk.). Korpuse sees on olemas ZM-MFC1 Plus kontroller. Kuid soov on kontrollida ühe nupuga/klõpsuga korraga 4 korpuse ventilaatorit. Hetkel on iga ühel vendikal oma lüliti. Täpsust pööretel ei vaja, aint min-max. On mõni lihtne/mitte lihte lahendus antud olukorras?


Oled sa kindel et kontroller kannatab? Tean olukordi kus pandud 3 venti kanali taha ja klõps kanal läbi lastud.
Idee on selline et tuleb lihtsalt jagada seda pesa nagu panna pikendusjuhe 4 auguga. Nähtavasti peab selle kaabli siis ise kokku tinutama.
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xheix1712
HV Guru
xheix1712

liitunud: 24.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2014 09:55:08 vasta tsitaadiga

Timoha, sellel kontrolleril on 7w kanali kohta, 4jal ventilaatoril on see ilmselt ikka rohkem icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2014 12:01:57 vasta tsitaadiga

Emm...ma nati täiendan enda postitust/soovi. Mida meil siin müügiks pakkuda on, mis saak minu plaani teostada? Selles mõttes et ma ei plaaninud seda teostada ZM-MFC1 Plus abil, lihtsalt tõin teda näitena (et hetkel selline lahendus kuid see ei sobi). Äkki on mõni sarnane kontrolleri mudel kuid kus on võimalus ühe vajutusega panna vendikaid max. peale ja sama vajutusega min. pöörete peale. Loodan et nüüd on veidi arusaadavam, sorri. icon_redface.gif
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Liil6u
HV veteran
Liil6u

liitunud: 11.05.2010




sõnum 09.12.2014 12:55:47 vasta tsitaadiga

Timoha kirjutas:
Emm...ma nati täiendan enda postitust/soovi. Mida meil siin müügiks pakkuda on, mis saak minu plaani teostada? Selles mõttes et ma ei plaaninud seda teostada ZM-MFC1 Plus abil, lihtsalt tõin teda näitena (et hetkel selline lahendus kuid see ei sobi). Äkki on mõni sarnane kontrolleri mudel kuid kus on võimalus ühe vajutusega panna vendikaid max. peale ja sama vajutusega min. pöörete peale. Loodan et nüüd on veidi arusaadavam, sorri. icon_redface.gif


Lüliti. Ise kasutasin sellist lahendust http://icrontic.com/uploads/0/8d7649b9fc87de83903935afb14010b1.file
Tea kui panna selle 5v juhtmele mingi takisti vahele. Siis peaks 7v asendis pinge alla 7v saama? Või käib pauk? Aga seda peaks kohalikud targad juba oskama vastata.

_________________
Parem Hilja, kui Helga.
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 09.12.2014 13:02:16 vasta tsitaadiga

Liil6u kirjutas:
Timoha kirjutas:
Emm...ma nati täiendan enda postitust/soovi. Mida meil siin müügiks pakkuda on, mis saak minu plaani teostada? Selles mõttes et ma ei plaaninud seda teostada ZM-MFC1 Plus abil, lihtsalt tõin teda näitena (et hetkel selline lahendus kuid see ei sobi). Äkki on mõni sarnane kontrolleri mudel kuid kus on võimalus ühe vajutusega panna vendikaid max. peale ja sama vajutusega min. pöörete peale. Loodan et nüüd on veidi arusaadavam, sorri. icon_redface.gif


Lüliti. Ise kasutasin sellist lahendust http://icrontic.com/uploads/0/8d7649b9fc87de83903935afb14010b1.file
Tea kui panna selle 5v juhtmele mingi takisti vahele. Siis peaks 7v asendis pinge alla 7v saama? Või käib pauk? Aga seda peaks kohalikud targad juba oskama vastata.


Ilma takistita saab ka asja 7v peale.


Aga vast nii ongi kõige lihtsamt panna ühel taktil kõik jooskma.
Kui muuta tahad ala 5v-7v-12v siis vast mingi selline lihtne jubin:
http://www.ebay.com/itm/New-3-Pin-CPU-System-Fan-Cooler-Speed-Controller-for-PC-Computer-Black-3YE-/271521139964?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f37ebccfc

Aga kas 4venti ära kannatab ühe nupu all, ma ei tea.
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Liil6u
HV veteran
Liil6u

liitunud: 11.05.2010




sõnum 09.12.2014 13:53:04 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
Liil6u kirjutas:
Timoha kirjutas:
Emm...ma nati täiendan enda postitust/soovi. Mida meil siin müügiks pakkuda on, mis saak minu plaani teostada? Selles mõttes et ma ei plaaninud seda teostada ZM-MFC1 Plus abil, lihtsalt tõin teda näitena (et hetkel selline lahendus kuid see ei sobi). Äkki on mõni sarnane kontrolleri mudel kuid kus on võimalus ühe vajutusega panna vendikaid max. peale ja sama vajutusega min. pöörete peale. Loodan et nüüd on veidi arusaadavam, sorri. icon_redface.gif


Lüliti. Ise kasutasin sellist lahendust http://icrontic.com/uploads/0/8d7649b9fc87de83903935afb14010b1.file
Tea kui panna selle 5v juhtmele mingi takisti vahele. Siis peaks 7v asendis pinge alla 7v saama? Või käib pauk? Aga seda peaks kohalikud targad juba oskama vastata.


Ilma takistita saab ka asja 7v peale.


Aga vast nii ongi kõige lihtsamt panna ühel taktil kõik jooskma.
Kui muuta tahad ala 5v-7v-12v siis vast mingi selline lihtne jubin:
http://www.ebay.com/itm/New-3-Pin-CPU-System-Fan-Cooler-Speed-Controller-for-PC-Computer-Black-3YE-/271521139964?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f37ebccfc

Aga kas 4venti ära kannatab ühe nupu all, ma ei tea.


Minu jutu point oli, vajadusel mugavalt vendid max peale lülitada (nagu oli soov). Ja kui vähem vaja. Siis lülitab madalama pinge peale. Mitte ei pea kasti lahti võtma ja juhtmeid tõstma.

_________________
Parem Hilja, kui Helga.
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 09.12.2014 14:09:44 vasta tsitaadiga

Liil6u, See lahendus on päris hea, millegi pärast ma kohe ei märganud seda lahendust.
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2014 00:54:13 vasta tsitaadiga

Niisiis. Kolades oma kastides leidsin sellise kontrolleri BitFenix Recon Fan Controller. icon_smile.gif See ajab hetkel minu soovi ära küll. Aga nüüd küsiks nõu korpuse ventilaatorite kohta. Vaja on 4tk. Hetkel on üks Noctua Fan NF-F12 PWM ja 3 mingit hästi vana Noctua mudelid (kuid enam-vähem toimivad). Nagu mõnes kohas kirjutati, see Noctua Fan NF-F12 PWM mudel ei ole just kõige sobilikum korpuse ventileerimiseks ja vanu vendikaid tahtsin kah välja vahetada. Soov on siis 4.tk mis oleksid just korpuse ventileerimiseks, võimalikult vaiksed, min-max pöörded oleksid korralikud (et ühendusel BitFenix Recon Fan Controller-ga saaks hästi madalatel pööretel tööle panna kuid ka max. peal oleks hea näitaja), ilma valgustuseta. Mida soovitate? icon_smile.gif
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Liil6u
HV veteran
Liil6u

liitunud: 11.05.2010




sõnum 12.12.2014 01:50:17 vasta tsitaadiga

Miks just 4? 3 sisse ja üks välja? 2 sisse ja üks välja oleks ka küllalt vast.
_________________
Parem Hilja, kui Helga.
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2014 02:02:14 vasta tsitaadiga


Link


esimesse postitusse võiks selle panna.
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2014 12:13:47 vasta tsitaadiga

Hetkel on nii.
Korpuseks on Antec twelve hundred (millalgi vahetan välja Fractal Design Define R5 vastu).
Jahutus ehitatud nii:
Sisse- 3x120 eest (vanad Noctua-d)
Välja- 1x200 üleval, 1x120 tagant (Noctua Fan NF-F12 PWM); toiteplokki vent alt välja.
Kolm eest ja üks tagant on ühendatud BitFenix Recon Fan Controller'ga.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infect
Kreisi kasutaja
infect

liitunud: 02.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2014 18:37:46 vasta tsitaadiga

Tahan panna ette ühe lisavendi. Emaplaadil on ainult üks fani oma ja see on juba väljapuhuva vendi kasutuses.
Väga ei tahaks juhet vedada ka läbi kasti ette, mis ta tolkneb seal ees...

Vaatasin, et toite blokil Crosair VS450 on 4 pin juhe olemas. Kas ma pean midagi sinna vahele veel ostma võib saab ühendada lisavendi lihtsalt sinna ja korras?
Läheb ilmselt käiku täiesti tavaline kuni 10 eurone vent, 120 või 140mm.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2014 14:57:52 vasta tsitaadiga

Niisiis. Plaanid nati muutusid icon_razz1.gif ja tekisid uued küsimused. icon_redface.gif
Järgmine nädal peaks kohale jõudma uus kast, FRACTAL DESIGN Define R5 ja nüüd plaanin kolida oma vana rauaga.
Spoiler Spoiler Spoiler


Kuna esijalgne plaan oli ainult vendikate vahetus siis sai, enne R5 ostu, tellitud endale 4x120 Noctua Fan NF-S12A PWM. Nagu ma saan aru, R5'ga tulevad kaasa 2x140 Fractal Design Dynamic GP14.
Nüüd siis mõtlen kuidas paremini paigutada/kasutada õhuvoolu ehitust kastis nii et ei peaks kasutama ülemisi ja külje avad. Kõik korpuse ventilaatorid plaanin reguleerida läbi BitFenix Recon Fan Controller. Toiteplokki paigaldan nii, et alt võtab endale õhu väljast (kastis olev soe õhk ei liigu siis läbi toiteplokki).
Hetkel siis enda peas sellised variandid:
1. Eest sisse 2x120 Noctua NF-S12A, tagant välja 1x120 Noctua NF-S12A
2. Eest sisse 1x120Noctua NF-S12A + 1x140 Fractal Design Dynamic GP14, tagant välja 1x140 Fractal Design Dynamic GP14

Mida arvate, mis oleks hea/kuldkeskne variant parema õhuvoolu ja vaikuse vahel?
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 19.12.2014 15:26:21 vasta tsitaadiga

Fractali vendid on üsna kehva õhuliikutamisega.
Ise teeks variant nr 1.
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2014 14:52:42 vasta tsitaadiga

rohkem sisse kui välja ikka.

oma mätta otsast uuriksin, et on kellelgi veel 90-kraadise pööratud süsteemiga korpus? ma mõtlen, et kas on üldse Silverstone AirPenetratoritele (180mm) väärilist asendust? praegused toimivad ilusti, lihtsalt mõtlen niipidi, et kui nad peaks läbi minema, siis on veidi kakasti. airflow hulga mõttes on 2x180mm parem kui 3x120mm, eks?
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 20.12.2014 16:39:09 vasta tsitaadiga

caramis kirjutas:
rohkem sisse kui välja ikka.

oma mätta otsast uuriksin, et on kellelgi veel 90-kraadise pööratud süsteemiga korpus? ma mõtlen, et kas on üldse Silverstone AirPenetratoritele (180mm) väärilist asendust? praegused toimivad ilusti, lihtsalt mõtlen niipidi, et kui nad peaks läbi minema, siis on veidi kakasti. airflow hulga mõttes on 2x180mm parem kui 3x120mm, eks?


Kindlasti. Seda suurem vent seda suurem õhuliikuvus väiksematel pööretel.
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2014 18:11:20 vasta tsitaadiga

caramis, kui läheb vent läbi siis ostad uue, milles küss. Üks 180mm AP puhub umbes samahästi kui kaks 120mm head venti niiet vahe on suur.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 09.01.2015 22:40:44 vasta tsitaadiga

Otsin ka vaikselt H110-le asendusvente, 1 Corsairi enda oma hakkab plärisema madalatel pööretel(50%), näpp peale panna keskele, siis jääb vait. Lõin "silent fan" otsingusse ja esimene vaste juhatas, Aerocool DS peale: http://www.kitguru.net/components/cooling/zardon/aerocool-ds-dead-silence-fan-120mm-and-140mm-review/5/
Me want this sexy thing. Ainult, et kodumaa pinnal ei müüda:S Kellelgi kogemusi nendega? Fluid Dynamic Bearing ei tohiks nihkesse minna ja vibreerima hakata nii lihtsalt? Hinna ja kvaliteedi suhe paistab kindlalt paigas olevat.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cabbage
HV kasutaja
cabbage

liitunud: 07.02.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2015 03:09:19 vasta tsitaadiga

Olen lugenud, et 140mm saaks panna sg05/06 intake fan-ks, kui tegu on 120mm kinnitustega - näiteks http://arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/ARVUTIKOMPONENDID-Jahutid-Ventilaatorid-140mm/Scythe-Glide-Stream-Fan-SY1425HB12M-140mm-29078.
Kas keegi on proovinud? Samuti tekitab muret, kas vent saab sg06 puhul piisavalt õhku kätte eest? http://silverstonetek.com/product.php?pid=227&area=en

Samuti tahaks kuskile exhaust fan panna kuid pole piisavalt mugavat lahendust leidnud veel... (et ei peaks lisa auke tegema jne)
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2015 07:05:01 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
Otsin ka vaikselt H110-le asendusvente, 1 Corsairi enda oma hakkab plärisema madalatel pööretel(50%), näpp peale panna keskele, siis jääb vait. Lõin "silent fan" otsingusse ja esimene vaste juhatas, Aerocool DS peale: http://www.kitguru.net/components/cooling/zardon/aerocool-ds-dead-silence-fan-120mm-and-140mm-review/5/
Me want this sexy thing. Ainult, et kodumaa pinnal ei müüda:S Kellelgi kogemusi nendega? Fluid Dynamic Bearing ei tohiks nihkesse minna ja vibreerima hakata nii lihtsalt? Hinna ja kvaliteedi suhe paistab kindlalt paigas olevat.


Aerocooliga pole kogemust aga samaväärne asi on ka be quiet silent wings 2 mis AT's täitsa olemas.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 10.01.2015 09:24:21 vasta tsitaadiga

cabbage kirjutas:
Olen lugenud, et 140mm saaks panna sg05/06 intake fan-ks, kui tegu on 120mm kinnitustega - näiteks http://arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/ARVUTIKOMPONENDID-Jahutid-Ventilaatorid-140mm/Scythe-Glide-Stream-Fan-SY1425HB12M-140mm-29078.
Kas keegi on proovinud? Samuti tekitab muret, kas vent saab sg06 puhul piisavalt õhku kätte eest? http://silverstonetek.com/product.php?pid=227&area=en

Samuti tahaks kuskile exhaust fan panna kuid pole piisavalt mugavat lahendust leidnud veel... (et ei peaks lisa auke tegema jne)


Mulle tundub et sellele korpusele ei saa hästi panna seda venti, see rommi raam jääb ette. Kui seda eemaldada siis peaks saama küll.
Eks selle õhu kätte saamine raskendatud ole, ruumi on seal ees üsna vähe ja väikestest ribidest palju ligi ei tõmba. Vaiksetel pööretel vast pole hullu aga kui rohkem venti vaja keerutada siis vast läheb juba raskemaks. Kuna korpus on üsna auguline igaltpoolt siis ei tohiks väga hulle jahutamis probleeme olla. Kui sa just ette ei taha mingi AIO'd panna.
Exhaust fani kohta piltide pealt raske nõu anda. Pead vaatama ja sobitama. Idees saa läbi nende võrede aukude ka paar kruvi panna.
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 10.01.2015 18:20:22 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Vael kirjutas:
Otsin ka vaikselt H110-le asendusvente, 1 Corsairi enda oma hakkab plärisema madalatel pööretel(50%), näpp peale panna keskele, siis jääb vait. Lõin "silent fan" otsingusse ja esimene vaste juhatas, Aerocool DS peale: http://www.kitguru.net/components/cooling/zardon/aerocool-ds-dead-silence-fan-120mm-and-140mm-review/5/
Me want this sexy thing. Ainult, et kodumaa pinnal ei müüda:S Kellelgi kogemusi nendega? Fluid Dynamic Bearing ei tohiks nihkesse minna ja vibreerima hakata nii lihtsalt? Hinna ja kvaliteedi suhe paistab kindlalt paigas olevat.


Aerocooliga pole kogemust aga samaväärne asi on ka be quiet silent wings 2 mis AT's täitsa olemas.


Tänud, FDB Matsushita design on küll aga kallima hinna eest puudub 4pin. CPU rohkem koormust saab lükkaks pöördeid mõnikord ikka juurde BIOS-st.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2015 16:57:26 vasta tsitaadiga

Ma ei tea kas siin seda arutatud on, aga kui oleks soovijaid siis võiks ehitada oma fan controlleri - läbi USB juhitav tuleks üpris odav, ekraani ja nuppudega jääks tõenäoliselt alla 20 euro.
Põhiline eelis oleks eraldiseisev mikrokontroller, mis tegeleks kiiruse juhtimisega vastavalt temperatuurile. Ei pea arvutis mingit tarkvara olema ja saaks päris keerulist loogikat sinna teha kui tahaks.
Sinna külge saaks muidugi ka mingeid led-e ja valgustust panna kui tahta.

Lihtsalt mõtlemisaineks.
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2015 18:12:28 vasta tsitaadiga

Chidori, on soovijaid, räägi lähemalt.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2015 19:54:52 vasta tsitaadiga

londiste, Ega mul mingit kindlat ideed veel ei ole. Endal käsil köögis valgustuse tegemine ja kasutan mikrokontrollerit ledide juhtimiseks - tellitud on ka puutetundlik ekraan ja termoandurid, et saaks vaadata sise ja välistemperatuuri.
Eelnevale mõeldes tekkis ka idee, et sarnase süsteemiga saaks vabalt ka ventilaatoreid juhtida kuna 12V kõik.

Arduino Micro saab hiinast ~3 euroga, ilma ekraanita programmeeritava ventilaatori juhtimise saaks tehtud 10 euroga. Kõige suurem vaev oleks terve asja väljamõtlemine ja esimese kokkupanemine. Ühe või kahe tüki jaoks ei viitsi vaeva näha - 5 soovija korral võiks juba mõtlema hakata.
Samuti saab odavamalt juppe kui neid 10-20tk kaupa tellida (termoandurid jne.)
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
walts159
HV vaatleja

liitunud: 07.01.2010




sõnum 18.01.2015 13:57:46 vasta tsitaadiga

ise mõtlesin midagi sellist teha, et ostaks 5.25" sahtli

http://www.aliexpress.com/item/A28-New-Computer-5-25-Inch-Drive-Bay-Storage-Drawer-Box-Tray-for-DVD-CD-ROM/32256569125.html

ja külge paneks lülitid

http://www.aliexpress.com/item/New-5x-12V-LED-Dot-Light-Car-Boat-Round-Rocker-ON-OFF-SPST-Switch-4-Colors/1869703621.html

nii saaks 4 korpuse ventikat vajadusel lihtsalt välja lülitada et müra väiksem oleks. praegu olen lihtsalt kaks neljast ventikast välja lülitanud sest liiga lärmakas on icon_neutral.gif

EDIT: aiai, youtubes seda sahtlit otsides komistasin sellise video otsa

https://www.youtube.com/watch?v=Abcddr69RZ0

tundub, et see sahtel samasugune icon_sad.gif

on kellelgi alternatiivi pakkuda minu soovile?
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2015 15:39:24 vasta tsitaadiga

walts159, ligi 10 aastat tagasi tegin ma midagi sarnast, lõikasin lihtsalt 5.25 kattesse augud ja oligi tehtud - miks sul seda karpi sinna vaja on?
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
walts159
HV vaatleja

liitunud: 07.01.2010




sõnum 18.01.2015 16:30:10 vasta tsitaadiga

kardan et kui nässu läheb siis pole võre asemele uut katet panna icon_redface.gif
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2015 18:58:53 vasta tsitaadiga

walts159, kas lihtsam poleks mõnest pleksi/pleki/plasti või muu materjali jupist teha? Kui nässu läheb, SIIS ostad mõne 5.25 täituri.

See karp segab rohkem kui ta kasuks on (juhtmed peavad seest jooksma ja ruumi võtab rohkem kui mõistlik. Selle karbi sisse võiks äärmisel juhul mu eelnevalt pakutud mikrokontrolleri lahenduse teha.
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel157
HV Guru

liitunud: 03.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2015 19:09:10 vasta tsitaadiga

Tea, kas poleks mitte poest odavam valmis asi osta? Neid lahendusi on ikka omajagu müügis ju...
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2015 19:25:16 vasta tsitaadiga

lüliteid-potekaid on täiesti mõttetu kombineerida. paarikümne € eest saad töötava lahenduse ja välimuse osas on piisavalt valikut, et sobiv leida.
tarku fan controllereid, millele saad ise ette kirjutada ventide juhtimist (rohkem kui läheb kiiremaks temparatuurilt x) on ikka väga vähe.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tarts5
HV kasutaja

liitunud: 04.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2015 00:03:05 vasta tsitaadiga

Olen siin mitmed päevad 140mm ventikat otsinud, aga kõigil on mingi häda. Üks on liiga kallis, teine ei sobi horisontaalselt jne... Asetsema hakkaks ta horisontaalselt nö "top fan"-na. Põhimõtteliselt sobiks nii PWM kui 3 pin vent. Emaplaadi poolt on viimane vaba küll 3 pin, aga oman Arctic F12PWM ventikat ja sellega saaks PWM ventikat jagada (või splitteri abil jagada ühte 4pin case fan pesa). Ei tahaks üle 15.- EURi maksta. Esmatähtis, et ta kastist võimalikult palju õhku välja viiks. Seejärel mingil määral müra.
Siiani parim variant on tundunud AeroCool Shark, kuid selle kohta räägitakse, et ta ei sobi horisontaalse asetusega icon_sad.gif
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martin366
HV Guru
martin366

liitunud: 07.09.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2015 00:08:38 vasta tsitaadiga

Arctic F14 ? icon_smile.gif
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
StarLight
HV veteran

liitunud: 09.06.2004




sõnum 18.03.2015 01:50:38 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Arctic F14


Suurepärane valik. Pöörleb ka 5v ja õhku liigutab piisavalt. Jään oma seisukohale kindlaks ja väidan , et F12/14 on parimad "bang for the buck" mis viimaste aastate jooksul saada on.

tsitaat:
Esmatähtis, et ta kastist võimalikult palju õhku välja viiks.


Plaanis alarõhk ? Mis kast ?

_________________
Make no mistake. Despite every good thing i've ever done... I'm still a bad person
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tarts5
HV kasutaja

liitunud: 04.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2015 14:52:40 vasta tsitaadiga

StarLight, Kastiks CM Silencio 352 (ametlikel andmetel mahub üles vaid 120mm slim vent, kuid seal on ruumi nii tavalise 25mm ventika jaoks kui ka 140mm ventika augud).
Kas Arctic F14 tavaline 3 pin või PWM? Netiavarustest loen, et üldiselt eelistatakse PWM venti, kuid oma kogemusest on mulle jäänud mulje, et tavalist 3pin ventikat õnnestub täielikult tarkvaraga kontrollida, kuid PWM ventikas toimib nii kuidas ise tahab, lisaks ei taha tarkvara ta pöördeid üleüldse lugeda. Võibolla tarkvara/emaplaadi eripära (plaadiks AsRock H97M Pro4 ja tarkvara AsRocki enda "A-tuning")
Õhk sisse:
ees all- 1x BeQuiet Pure Wings 2 120mm
ees all- 1x Arctic F12 PWM 120mm

Õhk välja:
taga- 1x BeQuiet Pure Wings 2 120mm
kasti peal- siia otsingi nüüd midagi uut.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2015 18:08:42 vasta tsitaadiga

Tarts5, kõigepealt küsiks, et mis jahutab proset - kudapidi puhub ja kas selle ülevalt vendijaoks on üldse vajadus? Muidu aga jahh, kui ei taha seal palju raha välja käia siis F14 on igati heade näitajatega hinnakohta.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tarts5
HV kasutaja

liitunud: 04.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2015 17:41:32 vasta tsitaadiga

proset jahutab BeQuiet Pure Rock. Puhuma panin ta kasti eest taha, ehk siis push.

e: ostsin Arctic F14 (3pin) ventika ära ja seni igati rahul!
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xheix1712
HV Guru
xheix1712

liitunud: 24.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2015 09:06:09 vasta tsitaadiga

Otsin siiani H100i stock ventilaatorite asemele asendust. Hetkel valikus SP120 Quiet edition, Vardar ja Akasa Viperid, vajadusel saab ka push-pulli teha, aga nagu uurinud olen, siis vist väga temperatuuride mõttes võitu oodata ei ole.
Mida teie soovitaksite? Eesmärk on just madal helitase, kastiks R5 ning radikas on pandud ette õhku sisse ahmima.

Vardari ülevaate alusel on tegemist väga vaiksete ja korraliku radika vendiga. Viperite ülevaated on samuti enamus väga positiivsed. SP120 on kõige levinum mainstream valik.
Hinna osas on nad üldiselt väga sarnased.

Silma on jäänud ka Enermaxi UCTB12P, olen kasutanud kasti vendina seda, tundub hea, aga radika puhul vist on tarvis natuke parema static pressure´ga isendit.

beer_yum.gif
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 03.04.2015 22:23:39 vasta tsitaadiga

Enermaxi omad on mu meelest paremad kui need SP120, isegi QE'ga võrreldes.
Static pressure'it muidugi ei oska kommenteerida.

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xheix1712
HV Guru
xheix1712

liitunud: 24.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2015 08:54:30 vasta tsitaadiga

softis, maksimum pööretel on Enermaxil 1.67 versus SP QE 1.29 - seega ei tundu üldse halb valik, hind on neil ju väga õige
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  Arutlus & nõuanded: õhuvoolu juhtimine, ventilaatorid ja mürataseme vähendamine. mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 19, 20, 21  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.