Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Telerite üldteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 585, 586, 587 ... 767, 768, 769  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.01.2015 14:59:08 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
tsitaat:
Saate ajaperioodiks seadistada 4 tundi, 6 tundi või 8 tundi, kui soovite seadistada teleri automaatselt välja lülituma, kui telerit ei ole teatud aja jooksul kasutatud

Kogu probleem on selles, et LG taimer on tehasest tulles kohe sisse lülitatud. Ja kuna paljud inimesed kasutavad mingisugust digiboksi, siis polegi vaja ju teleri pulti näppida ja 4h jõuab üsna ruttu kätte.
Ja kes meist ikka seda kasutusjuhendit pikalt sirvida viitsib.
 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 03.01.2015 15:03:03 vasta tsitaadiga

A.S., just täpselt. Ja et ta on oma olemuselt sleep timer, aga ei ole taimerite all kirjas, on selline "kirss tordi peal", mida oodata ei oska.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.01.2015 15:15:49 vasta tsitaadiga

See probleem on juba aegade algusest peale olnud, vastav info võiks olla LG kasutusjuhendi esilehel suurelt ja punaselt kirjas (Tähelepanu, 4h taimer ON sisse lülitatud!!!), sest ega rohkem infot sealt kasutusjuhendist tavaliselt otsida vaja polegi.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ajee
HV kasutaja
ajee

liitunud: 26.08.2003




sõnum 03.01.2015 15:18:59 vasta tsitaadiga

tsitaat:
LG telekas jätab pildi servad korraliku taustavalguseta, kui ta vaikimisi energiasäästu-režiimis töötab

Kasulik info oli. Kui nendest pimedatest nurkadest kesklassi LG telekal nii lahti saab, siis julgeks seda isegi osta. Privaatsusega ongi paraku nii, et igasugused teenusepakkujad ja tootjad küsivadki maksimumi, aga sina ei pea ju seda andma. Kaamera saab kinni teipida. Mõned aastad tagasi need kes muigasid, kui nägid kellegi kinni kleebitud sülearvuti kaamerat, siis nüüd katavad ise ka kinni. Seega ühiskond on selle koha pealt juba rohkem haritud. Telekat DLNA kliendina ei pea kasutama, vaid selleks on HTPC - selle tarkvara tootjaid võib ju 100% usaldada icon_evil.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 03.01.2015 15:35:55 vasta tsitaadiga

ajee, näiteks 47" ekraanil jäävad umbes veerandi tikutopsi-suurused nurgad sellegipoolest veidi tumedamaks kui ülejäänud pilt. Aga see juba enam ei häiri.
Privaatsuse puhul tõin kaamera vaid kõige jaburamaks näiteks. LG nõuab luba sinu kõigi teleka kasutamisel sellele ettejäävate andmete jagamiseks suvaliste kolmandate osapooltega.
Näiteks kuni viimaste WebOS versioonideni saadeti krüpteerimata nimekiri sinu failidest LG-le: https://www.techdirt.com/articles/20131119/06503625288/lg-smart-tv-caught-collecting-data-files-stored-connected-usb-drives.shtml
Mitte et seda enam ei saadetaks, aga see näib nüüd vähemalt krüpteeritud olevat.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.01.2015 15:42:26 vasta tsitaadiga

Vahepeal olid telekatel kaaned vms kaameratel olemas, enam mitte?
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 03.01.2015 15:46:21 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
A.S., just täpselt. Ja et ta on oma olemuselt sleep timer, aga ei ole taimerite all kirjas, on selline "kirss tordi peal", mida oodata ei oska.


Nõus, et ei oskaks sellist asja ka ise oodata. Küll aga ma oleksin hakanud asja uurima, et mis toimub. Nagu lugeda võis, vajutati pohhuilt puldi nuppu ja ei viitsitud korduva probleemi puhul asjasse süüvida. Kas süüdi on sellisel juhul LG kui teleritootja või pohhuistist kasutaja?
Kodukino ressiiverid, pesumasinad, köögipliidid jne. omavad selliseid väljalülitamise taimereid, kui teatud aja jooksul ühtegi liigutust ei tehta. Pean seda täiesti mõistlikuks lähenemiseks.
Samasugune "timer" on sisse kkirjutatud ka sigaretti, et diivanil uinunud suitsetaja koos diivaniga maha ei põleks. Sama on paljudel inimestel telerivaatamisega, magavad öösel ja teler mängib terve öö.
Eraldi unetaimerit ei viitsi teleris keegi sisse lülitada, kuigi see on iseenesest olemas.
Nelja tunni jooksul vahetab inimene üldjuhul ikka kanalit või reguleerib helivaljust, sellest ilmselt ka too min. 4. tunni väljalülituse taimer. Nagu teemaalgatajast nähtus, ei vaadanud ta tegelikult ka mitte telerit, vaid see mängis taustaks. Sellise inimkäitumise ja esmalt muidugi unustamise pärast neid taimereid üleüldse seadmetesse toppima hakatigi. Et inimene ei unustaks seadmeid tööle.

Dead Man Switch on vast kuulsaim taimer ja pean selliseid asju igati õigustatuks icon_exclaim.gif

Üldjuhul ei loe meist keegi kasutusjuhendit, vahel tuleb see küll läbi sirvida, et mõnest asjast aimu saaks.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 03.01.2015 16:19:19 vasta tsitaadiga

Sa kirjutad, nagu ma poleks üldse tegelenud selle probleemiga. Sa eksid paraku. Muidugi ei raisanud ma sellele terveid ööpäevi, aga tunde küll.
Probleemi raskendab see, et seda ei juhtu piisavalt tihti (ca 1x ööpäevas) ja kui see juhtub, ei ole sa enamasti teleka juures või ei jälgi seda pidevalt. Kuna see tobe op-süsteem on kasutajale suletud ja puuduvad süsteemilogid, siis ei ole kuidagi võimalik tuvastada väljalülitumise põhjust.

Ma ei tea mitu korda ja mitmel erineval päeval ma veebist otsisin "lg webos tv switching off by itself", "lg webos tv shutting down at random" jne. Midagi asjalikku selle kohta ei leidnud. Elektrooniline manuaal intelligentset otsingut ei sisalda ja nagu ma nimetasin - selle "not a bug, it's a feature" leidmiseks manuaalist peab kas manuaali täies ulatuses läbi lugema või teadma kust seda otsida. (Lisaks on see teleka-sisene manuaal nii uimane, et mingit soovi ei ole seda üldse kunagi avada)
Et ma enda meelest olin kõik võimalikud kohad seadistuses läbi käinud (NB! nagu ma märkisin, arvasin seal Eco Mode seadistuses käinud olevat, aga ajasin selle segi Energy Saving seadetega Picture menüüs), siis pidasin seda pigem op-süsteemi bugiks või riistvara veaks - veebiotsingu tulemustes viidati muuhulgas ka CPU ülekuumenemise võimalusele, mis kellelgi oli esinenud. Seega keskendusin võimalikule bugile või rikkele ja veebiotsingule.

Probleem pole selle seadistuse olemasolus, vaid et see on vaikimisi sisse lülitatud ja selle kohta puudub igasugune hoiatus. Teleka süsteemi esimesel sisselülitamisel käivituvas wizardis võiks olla muuhulgas ka selle kohta küsimus, et kas soovid teleka automaatset väljalülitumist, kui pulti ei kasutata x, y või z tunni jooksul või ei soovi. Seda ei ole.
Samuti ei osanud ma oodata, et see sleep timer on seotud puldi näppimise, mitte videosignaali kadumise või staatiliseks muutumisega. Et selline asi on vaikimisi sisse lülitatud, ootaks autentimisega veebilehelt, mitte telekalt.
Arvuti sleep timer on ka arusaadav, arvuti kasutamine tähendab reeglina mingit aktiivset tegevust - andmete sisestamist või hiirega juhtimist. Telekat vaadatakse, mitte ei näpita kogu aeg. See oleks analoogne arvuti "Presentation Mode" energiaprofiiliga - reeglina on arvutil seal kõik asjad vaikimisi "always on".

Ilma küsimata telekas automaatselt välja lülitada poole filmi pealt on jabur või ei ole? (see korraks ilmuv pisike teade paremas ülemises nurgas: "TV will switch off in 5 minutes" vms ei ole mingi hoiatus ega luba küsimine)
Mul ei ole midagi sellise võimaluse olemasolu vastu, aga selle vaikimisi sisselülitamine telekal ei ole minu meelest mõistlik. Väga võimalik, et hakkan ajast maha jääma ja tänapäevane telekavaatamine tähendabki pidevat skisofreenilist nuppudega klõbistamist, olenemata sellest, et vaatad arvuti või PVR-i väljundist tulevat filmimaratoni. Ma ei tea. Ma vaataks ikka filmi rahulikult ja ei suuda leida põhjust telekanuppe näppida vahepeal. LG meelest peaksin siis vähemalt kord 4 tunni jooksul telekapulti raputama nagu imik kõristit?

Igasuguseid manuaale sirvin ma üsna sageli, aga jätan enamasti vahele iseenesestmõistetavad osad, mis on sarnased kõigil seadmetel. Timerid on iseenesestmõistetavad, nende kasutamiseks ei ole manuaali lugemiseks vajadust.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 03.01.2015 16:47:13, muudetud 6 korda
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 03.01.2015 16:19:59 vasta tsitaadiga

http://www.samsung.com/ee/support/model/UE39F5000AWXBT sai eile tarkvarauuenduse. esimese asjana kadusid lilla boksi küljes vaadates ära servadest tühjad jooned SD kanalitel. takrvara 1016 -> 1024 millega osadel telekatel kaob CI+ mooduli probleem.
_________________
Hooldatud (puhastatud, installitud) sülearvutid - https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Kui aega on, võin u 100km kaugusele kuhu post hästi ei käi, ära tuua.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 03.01.2015 16:48:57 vasta tsitaadiga

Dogbert,
tsitaat:

Ma ei tea mitu korda ja mitmel erineval päeval ma veebist otsisin "lg webos tv switching off by itself", "lg webos tv shutting down at random" jne. Midagi asjalikku selle kohta ei leidnud.


Ma tean, mida sa tunned. Internet on täis igasugu tarkust ja ka lolluseid. Kuid selleks, et sealt vajadusel midagi asjalikku üles leida, pead sattuma kogemata kirjeldama otsimootoris küsitavat "õigesti"
lg tv automatic switch off või  lg tv automatic standby
, või midagi sarnast. Ega otsimise hetkel kipub tavaliiselt nii olema, et otsitavat ei leia. Hiljem täiesti juhuslikult leiad lehekülgede kaupa vastuseid oma küsimusele.
LG juhendist ei leia otsisõna peale tõesti midagi ülesse. thumbs_down.gif Juhendit sirvides leidisn õige koha muidugi üles. Ma muidugi kogemuste põhjal teadsin seda ECO funktsionaalsuse alt otsida.
Teistel teleritootjatel on samas kohas antud sätted.

Kuna ka endal on LG siis tean, mida sa tunned. Endal on veel vaikimisi 2 tunnine automaatne väljalülitus. icon_lol.gif
2 tundi võib ühe filmi kestus küll olla, 4 tundi peaks juba eriti extended olema.

Nagu juba kirjutasin siis lisaks LG brändile omavat täpselt sama funktsiooni ka Samsung; Sony; Philips; Toshiba jne. Ilmselt on see tootjatele ette kirjutatud kusagil, et seadmed peavad ennast mingi aja pärast välja lülitama, kui kasutaja aktiivsust pole märgata. Ja see on ka teistel vaikimisi sisse lülitatud.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Six
HV veteran
Six

liitunud: 28.09.2002




sõnum 03.01.2015 16:52:01 vasta tsitaadiga

Eile avastasid? See 1024 fw on ju 20.03.2014 välja tulnud.

laurx kirjutas:
http://www.samsung.com/ee/support/model/UE39F5000AWXBT sai eile tarkvarauuenduse. esimese asjana kadusid lilla boksi küljes vaadates ära servadest tühjad jooned SD kanalitel. takrvara 1016 -> 1024 millega osadel telekatel kaob CI+ mooduli probleem.
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 03.01.2015 16:58:36 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:

lg tv automatic switch off
, või midagi sarnast. Ega otsimise hetkel kipub tavaliiselt nii olema, et otsitavat ei leia. Hiljem täiesti juhuslikult leiad lehekülgede kaupa vastuseid oma küsimusele.

Muide, täpselt see fraas oli üheks esimeseks, kui mitte kõige esimeseks, mida ma kasutasin icon_wink.gif - ja leidsin selle kohta jutu timeritest, mida ma juba niigi teadsin. Ei sõnagi Eco Mode off timerist.
Kõik soovitused probleemi lahendamiseks on laadis - "kontrolli teleka ajaseadistust", "kontrolli off ja sleep timereid" jne. Ei ühtegi sõna eco modest.

Nüüd, kui juba ma tean, et see on eco mode feature, leian ma selle kohta materjali igalt poolt unepealt loomulikult.
Aga kui sa ei tea, miks sinu telekas välja lülitus - lihtsalt leiad ta väljalülitununa ühel hetkel, siis ei oska sa seda muu kui off timeriga seostada. Kuna off timer on deaktiveeritud, siis on see järelikult bug jne.
Kui teistel telekatel samamoodi vaikimisi väljalülitumine on aktiveeritud ja seotud puldi näppimisega ja selle kohta puudub igasugune hoiatus, siis on hull lugu küll. Sel juhul ma ei kiruks siis LG-d üksi, vaid kõiki. Telekas on "esitlusseade", mis vaikimisi peaks töötama "esitlusrežiimis", nagu seda teevad arvutid esitlusrežiimis ja projektorid.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 03.01.2015 17:12:52, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 03.01.2015 17:00:30 vasta tsitaadiga

Dogbert, kusjuures
lg tv automatic standby
annab juba vasteid sellele ECO mode sättele ja ka kirjeldusi vaikimisi 4 tunni taimerile.
Kuid sul ei läinud ju teler "standby" režiimi, vaid lülitus "OFF". icon_biggrin.gif Seega, kuidas sa kasutajana oskad oma probleemi kirjeldada; et tekiks mingeidki vasteid sinu probleemile.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 03.01.2015 17:13:33 vasta tsitaadiga

Jep "standby" ei kuulunud paraku sõnavarasse, mida otsingul kasutasin. Proovitud sai kombinatsioone "switch off" ja "shutdown"-iga. Ka ei ole standby WebOS-i puhul üldse tehniliselt korrektne väljend - täiesti ilmselt toimub iga kord shutdown ja sisselülitamisel värske (uimane) boot, mitte ei lülituta standby režiimi.
Olen siis kas liiga loll või jagan süsteemis toimuvast vastupidi - liiga palju, et valesid termineid kasutada icon_rolleyes.gif

Pealegi otsisin ma timereid, kuidas ma oleksin pidanud oskama otsida leitud materjalist "eco mode" sõnapaari, kui ma selle seosest probleemiga midagi ei teadnud? Võib-olla ma isegi nägin seda kusagilt pilku üle libistades, aga see ju polnud see mida otsisin ja see ei registreerunud lihtsalt ajus. icon_smile.gif

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 03.01.2015 17:15:17 vasta tsitaadiga

Six kirjutas:
Eile avastasid? See 1024 fw on ju 20.03.2014 välja tulnud.

laurx kirjutas:
http://www.samsung.com/ee/support/model/UE39F5000AWXBT sai eile tarkvarauuenduse. esimese asjana kadusid lilla boksi küljes vaadates ära servadest tühjad jooned SD kanalitel. takrvara 1016 -> 1024 millega osadel telekatel kaob CI+ mooduli probleem.


pole minu telekas. lihtsalt näide sellest, et takrvarauuenduse olemasolu korral tasub seda teha ka lihtsalt "monitorile".

_________________
Hooldatud (puhastatud, installitud) sülearvutid - https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Kui aega on, võin u 100km kaugusele kuhu post hästi ei käi, ära tuua.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jyrgen
Kreisi kasutaja
jyrgen

liitunud: 05.11.2001




sõnum 03.01.2015 17:16:17 vasta tsitaadiga

Mina igatahes tänan, Dogbert, teemat käsitlemast, sest olen sama efekti täheldanud aga pole ka viitsinud otsida, kas ja kust seda välja lülitada saaks kui tahaks. (Pole päris kindel et tahan, kui keegi öösel teleka ette magama jääb ja see mingit menüüd kuvab tundide kaupa, siis oleks isegi hea kui välja lülitaks - OLED telekas on). Arvestades et tegu LG-ga, pidasin ka võimalikuks et see on väljalülitamatu. Mul võib juhtuda mitu korda päevas, et 4 tundi saab täis, sest telekas toimib praktiliselt monitorina, "kanaleid" vahetatakse digiboksis või meediamängijas ning helitugevust ressiiveris.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 03.01.2015 17:31:52 vasta tsitaadiga

kas lg telekal ongi lihtsalt mingi taimer või on ikka sensor seda juhtimas?
isegi mu mõni aasta vanal odaval samsungil on mingi presence sensor, mille abil taimer siis sisse lükatakse, kui kedagi teleka vaateväljas ei ole. siiani on üsna usaldusväärselt töötanud.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 03.01.2015 17:59:00 vasta tsitaadiga

need default aktiviseeritud timerid on nuhtluseks tõesti, ilmselt teavad seda ka teenusepakkujate helpdeski töötajad kui palju on kõnesid, et pilt läheb mustaks, selgub, et teler on standbys.
Samsa oli ka tehaseseadistuses 2h peal. kui aeg käes, lappab 60sek all kirja, et teler lülitub välja kui ok ei talla.
eriti ebamugav oleks kui kasutad digiboksi kanalite vahetamiseks ja ressiiveri heli reguleerimiseks, nüüd vaja telerile öelda, et ma ei maga, või, et nägu kõlab tuttavalt, läheb üle aja.

samas, saame ju dsable teha, peaasi, et telerist ise nutikamad oleme.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 03.01.2015 18:06:37 vasta tsitaadiga

londiste,
Telekal on seadistuses "motion recognition" olemas, aga pole kaamerat - muidu küllap kvalifitseeruks kaamerale liputamine puldiga vehkimiseks ja telekas püsiks sisselülitatuna icon_lol.gif. Aga ilma kaamerata on jah, ainult taimer. Ja see ongi ajuvaba selle asja juures.
LG privaatsust välistavate kasutajatingimuste ja olematu andmeturbe tõttu võiks seal kaamera ees viibimine aga võrdlemisi ebameeldiv olla, lisaks ei võta see telekas omaks standardseid veebikaameraid - LG-l on vaja oma kallist nänni müüa ju, sestap on kernelist nähtavasti standardne video4linux moodul eemaldatud... icon_lol.gif

Muid liikumissensoreid ei paista olevat.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 03.01.2015 18:12:17, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 03.01.2015 18:10:15 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler


samas, saame ju dsable teha, peaasi, et telerist ise nutikamad oleme.


Pihtas. thumbs_up.gif Paraku kipub tehnika paljude jaoks see targem pool olema icon_wink.gif

Philips omab minuteada seda precence sensorit (Samsungil mingid mudelid kah vist olid) , mis inimese kohalolekut monitoorib. Benq mingid monitorid omavad ka vist, kui mälu ei peta. Ja eks neid ole teisigi. Igatahes on selline kohaloleku monitooring hea lahendus, et kui neli tundi toas liigutud pole isis järelikult kõik magavad ja unustasid seadme välja lülitada.

Õnneks on võimalik ka 8. tunni peale seda taimerit panna, no selle aja jooksul ikka keegi midagi liigutab icon_razz.gif Hea, kui vastu hommikut teler ennast lõpuks välja lülitab.

Dogbert, kaamera võib LG puhul muidug lahendus olla. Midu on aga mingi sisseehitatud sensor, mis kasutaja kohalolekut jälgib.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."


viimati muutis jägaja 03.01.2015 18:12:04, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 03.01.2015 18:11:24 vasta tsitaadiga

8 tundi oleks mõistlikum vaikimisi timer tõepoolest.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.01.2015 18:24:27 vasta tsitaadiga

Sai jõulust alates ka ühe Samsungi teleri taga istutud ning esimese asjana sai menüü korralikult läbi surfatud ja kõikvõimalikud motion plusid ja dimmingud jmt välja lülitatud. Päris tükk tegu oli nendega, kuna need on menüüs päris mitmes kohas. Tark teler, aga hetkel ilma netita. Proovisin korra talle oma telefoniga hotspotti teha. Peale võrgutamist läks laksust 1GB andmekasutust, ilma et ma oleks üldse mingeid rakendusi või asju sinna tõmmanud või midagi käivitanud. Netti seadistades, sai võimalikesse lubatavatesse kohtadesse pandud ka keeld, et ära seda või toda asja netti luba.

Hiljuti lugesin mingit artiklit (ühte paljudest) ka nende tarkade telerite kojuhelistamiste kohta, kus ka kõik välise ketta failinimed "Koreasse" plain teksti kujul saadetakse lisaks telekaga vaadatud tagitud piltidel olevate laste nimed ja aadressid. Mingil härral läks igakuine netikasutus 10GB pealt 20GB peale peale teleri ostu, ilma et ta oleks samuti seal teleris mingeid äppe või asju kasutanud.

_________________
Mobrog tasustatud küsitluste paneeli affiliate link: KUTSE
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 03.01.2015 18:27:54 vasta tsitaadiga

Sony omab ka selliist kasutaja kohaloleku sensorit.
http://docs.esupport.sony.com/imanual/NA/EN/1a/ipsensor_uc_1a.html

Philipsil on monitoridel selline: http://www.tomshardware.com/news/philips-lcd-brilliance-power-sensor,8154.html

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ivokas
HV veteran
ivokas

liitunud: 14.10.2006




sõnum 03.01.2015 18:30:57 vasta tsitaadiga

Dogbert, mind pani see standby probleem tegelikult muigama natuke. Mu LG menüü (mitte pabermanuaal) sai peale ostu suht põhjalikult läbi uuritud ja see iseeneslik väljalülitamine mingi üllatus küll polnud. Pealegi tekib ekraani allserva vist umbes minut enne "offi" kiri, mis soovitab suvalist nuppu pressida selle vältimiseks. Ikka hakatakse keerulisemast/kaugemast otsast lahendust otsima icon_smile.gif

Mul muidugi teler lihtsalt taustaks ei mängi ka.

_________________
Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta!
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 03.01.2015 18:32:54 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


Teleri tarkvarauuendus on juba 1GB kanti, esimesel nettisaamisel, laetakse see taustal alla. Hoiaks mobiilinetist samadel põhjustel ka uue win arvutiga eemale.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Telerite üldteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 585, 586, 587 ... 767, 768, 769  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.