Viimase aasta jooksul on nii minul kui viiel minu tuttaval esinenud probleeme Elisa võrguteenusega. Meil kõigil on nutitelefonid erinevate firmadega ning mudelitega.
Minul isiklikult on vastuvõetava kõne kvaliteet väga kõikuv, kohati ei ole isegi teise inimese sõnad eristatavad. Elame kõik Tallinnas.
Tihti on ka probleem selline, et sisse helistavad inimesed ei saa numbriga ühendust. Ütleb, et telefon on välja lülitatud. SMS-i saata aga saavad.
See probleem on esinenud nii minul kui ka minu tuttavatel. Oleme tähele pannud, et olgugi, et telefon näitab max. levi, ei ole võimalik sisse helistada.
Eelnevad probleemid on lahenenud kahe minu tuttava jaoks, kes on EMT-le üle läinud.
Olen mitmetel kordadel võtnud Elisaga sellel teemal ühendust ning edastanud palutud kellajad, numbrid ning minule helistanud inimeste operaatorid.
Elisa on kõigil kordadel helistanud tagasi ning väitnud, et nende teenuses edastatud kellaaegadel vigasid näha ei ole olnud ning tõenäeliselt olevat probleem minu seadmas.
Yeah, right.
Kas ka teistel on samu probleeme esinenud? Kas ainus lahendus olekski operaatori vahetamine?
Kas võrgus esinevad probleemid on ehk ka uute ning halbade pakettide põhjustajateks olnud?
viimati muutis CryxOC 09.12.2014 22:55:28, muudetud 1 kord
Mul Viljandis koduseinte vahel viimasel ajal 3.5g ilmselgelt alla igasuguse arvestuse aeglasemaks jäänud (parim siselevi tuleb elisast?) _________________ My choices, my life - don't judge me, just try better!
Mul oli mure, et nett ei avanud osasid lehti kaasaarvatud elisa.ee lehte, arvasin et võrk ülekoormatud. Põhiliselt istub mul ruuter maal ühe masti otsas. Mure kestis ligi kuu, lõpuks see probleem kadus või tõesti tehti korda. Palusin mitu korda, et tehke restart.
Seda oli näha ka andmekasutuse graafikust elisa iseteeninduses, mis oli prktiliselt nullilähedane.
Elisa vastus oli selline
> Teie number xxxxxxxx kasutab Väätsa tugijaama, mille statistika on korras. Antud numbri andmeside logidest ei ilmne samuti tõrkeid, mis viitaks antud murele.
>
> Võimalusel soovitan Teil viia seade kontrolli. Seadme kontrollimiseks soovitan Teil pöörduda Raalimeistrite poolt http://www.raalimeistrid.ee/
>
>
> Parimate soovidega
>
> Mari-Liis Üürike
> kliendiinfo teenindaja
Hetkel nett jookseb siidi. Ruuterit ei ole vahetanud.
Kahjuks puudub asukohas teiste operaatorite levi.
Ei ole näha, et seal firmas asjad hetkel paremaks hakkaks minema
Mul tuli tuttav sealt ka töölt ära ja tõstis ka nr kohe teise võrku ringi.
Eriti huvitavaks lähevad asjad inimestel kes reisivad ja siis rõuming arvetega peaks tegelema.
Mul on ka sellega probleeme olnud, et levi on telefonis max või vähemalt pool, aga helistada ei saa või siis trikitab muud moodi.
Samas 3G ruuterile sai väike väliantenn ostetud ja sellega ühenduse probleemid kadusid (nüüd stabiilne).
On ka minul sellist asja esinenud, et inimesed ei saa mulle helistada. Saavad teate, et telefon välja lülitatud. Ometi on telefon levipiirkonnas ja kõik peaks OK olema. Telefon On 3.5G võrku lukustatud ja ma ei teagi Kas viga telefonis, või võrgus.
Oleme tähele pannud, et olgugi, et telefon näitab max. levi, ei ole võimalik sisse helistada.
Eelnevad probleemid on lahenenud kahe minu tuttava jaoks, kes on EMT-le üle läinud.
seda on hiljem veel ka siis esinenud, kui telefon näitab võrguks H.
lisaks esines veel olukord, kus teine inimene helistas mulle, kuulis kutsumist ja minu telefon selle peale mitte midagi ei teinud. sedasi 3-4 korda paariminutiliste vahedega ja viimane kord olid telefonid kõrvuti, ehk nägin/kuulsin mõlemat poolt.
seda on hiljem veel ka siis esinenud, kui telefon näitab võrguks H.
lisaks esines veel olukord, kus teine inimene helistas mulle, kuulis kutsumist ja minu telefon selle peale mitte midagi ei teinud. sedasi 3-4 korda paariminutiliste vahedega ja viimane kord olid telefonid kõrvuti, ehk nägin/kuulsin mõlemat poolt.
Mis telefoni sa muidu kasutad ja mis see "H" võrk üldse on? Mul on endal iPhone 4S ja võrguks näitab üldiselt E või 3G.
Igatahes senise tagasiside puhul võib suure kindlusega uskuda, et probleem on üpris kindlasti Elisa võrgus..
Tundub, et nad on liialt suure tüki võtnud ja nüüd kannatavad selle pärast nende kliendid.
H=3G. Veel võib igasuguseid H+, 3,5G asju kohata, eks neil on kõigil ka oma täpsem tähendus aga üldistatuna võib nii ütelda. Lisaks E=2G. Ning ühes pajas on siis omakorda 3G, 3,5G, H, H+ ja UMTS. Ning 4G = LTE.
viimati muutis Dirty Harry 11.12.2014 18:16:27, muudetud 2 korda
Tuleb vist hüvasti Elisa öelda. Sellist teenust nagu twinsim ei pakuta erakliendile Ainult ärikliendile. Diskrimineerivad -.-
Muidu aastaid klient olnud ja pole probleeme olnud aga see asi on inetu. _________________ I don't need anger management. I need people to stop pissing me off !
Sai ka kuu tagasi omale 4g pakett võetud kuna neiu telefonis kiitis kangesti ja vahetasingi ära. Pole mina selle kuu jooksul 4g märki telefonis näinud. Pigem tundub, et levi probleemid on tekkinud, päris tihti on levi nii nõrk, et helistada ei saa.
Sai ka kuu tagasi omale 4g pakett võetud kuna neiu telefonis kiitis kangesti ja vahetasingi ära. Pole mina selle kuu jooksul 4g märki telefonis näinud. Pigem tundub, et levi probleemid on tekkinud, päris tihti on levi nii nõrk, et helistada ei saa.
Sai ka kuu tagasi omale 4g pakett võetud kuna neiu telefonis kiitis kangesti ja vahetasingi ära. Pole mina selle kuu jooksul 4g märki telefonis näinud. Pigem tundub, et levi probleemid on tekkinud, päris tihti on levi nii nõrk, et helistada ei saa.
Sim kaart ikka toetab 4G-d?
Sim-i kohta pole aimugi ja sellest ei rääkinud ka keegi midagi, et vana sim ei pruugi sobida.
Sai ka kuu tagasi omale 4g pakett võetud kuna neiu telefonis kiitis kangesti ja vahetasingi ära. Pole mina selle kuu jooksul 4g märki telefonis näinud. Pigem tundub, et levi probleemid on tekkinud, päris tihti on levi nii nõrk, et helistada ei saa.
Sim kaart ikka toetab 4G-d?
Sim-i kohta pole aimugi ja sellest ei rääkinud ka keegi midagi, et vana sim ei pruugi sobida.
Vanemate simidega 4G ei tööta jah. Sellest juttu ka siin teemas tagapool. Ise võtsin ka 4G paketi kohe siis, kui need tulid ja oli sama mure. Sellel ajal ei teadnud Elisa klienditeenindus ka asjast midagi. Nõudsin lihtsalt simi vahetamist ja 4G hakkas toimima.
Mine nõua uut simi. Sim vahetatakse tasuta ära antud juhul.
Oleks vaja ühele süsteemile väljuvat meili serveri aadressi. kasutab GPRS ühendust. Kas on mingi info netis saada või kust neid andmeid saab. Ise arvan, et peaks olema internet.elisa.ee kasutaja nimi wap ja parol wap. aga sellega tööle ei hakka. tegemist on metsa kaameraga.
Oleks vaja ühele süsteemile väljuvat meili serveri aadressi. kasutab GPRS ühendust. Kas on mingi info netis saada või kust neid andmeid saab. Ise arvan, et peaks olema internet.elisa.ee kasutaja nimi wap ja parol wap. aga sellega tööle ei hakka. tegemist on metsa kaameraga.
Elisal on väljuv server smtp.elisa.ee, parooli ja salasõna pole mu teada vaja
Kas keegi teab, kui palju maksab ületatud mahu MB hetkel elisas? Ilma internetipaketita on see 2.28 MB kohta (ebareaalne number) aga kui ületad paketi limiiti siis? Kodulehelt seda kuskilt välja ei loe, ainult soovituse, et vali kallim pakett
Hetkel ajab närvi ühe tuttava teema, millesse väga detailselt veel süveneda saanud veel ei ole. Varem oli tal piiramatu mahuga pakett aga nagu me teame, siis Elisa muutis neid hiljuti ühepoolselt. Antud telefoninumber oli sel aastal kasutusel vaid 1. jaanuaril (peale seda kadus kuskile taskusse ja sai tühjaks ja keegi ei viitsinud seda otsida ka) aga nüüd öeldi elisast, et teil juba saldo 25 euri üle normi
Kasutusest siis: antud telefon oli tol ööl hoopis minu käes ja teleka vaatamise kõrvale tegin windows phone update'i sellele. Samal ajal oli wifi ka sisse lülitatud ja minu loogika järgi peaks olema wifi andmeside telefonile prioriteetsem kui 4g.
Kui nüüd eeldada, et arveldusperiood algas 1.01.15 kell 00.00 siis, kui palju üle paketi nüüdse lubatud mahu sai see uuendamine ikka minna ja millise hinnakirja järgi? (Tele2'l on kodulehel kenasti välja toodud 0,0017€/MB) _________________ Sülearvutite remont/hooldus Pärnus. PS!
Kui üles leiad erineva pakettide kohta, siis jaga mulle ka - saab Internetipakettide nimekirja täiendada
EMT tundub hetkel vist ainuke kiiruset piiravat, teised panevad lisanduva andmetasu.
Vanematel on kodus mingi Elisa Minti variant ja mahu ületamisel piiratakse kiirus 2MBits pealt 128KBits peale. 30. detsember sai maht täis, 1. jaanuar oli jälle norm kiirus.
Elisa uutes pakettides ei lisandu mingit lisatasu interneti eest, mahu täissaamisel pannakse internet kinni.
See kehtib siis erakliendi puhul, ärikliendile on küll mahu ületamisel tasu umbes 2-3% 1GB eest
Elisa Raamat rakendus Androidi süsteemil võttis endale õiguse saata registreeritud kasutaja e-maili aadressilt teistele kasutajatele e-kirja, LUBA KÜSIMATA!
Minu jaoks piisav põhjus, miks ennast Elisa Raamat rakendusega ja pikka aega üldse Elisaga ennast mitte siduda.
E-maili sisu.
Spoiler
Pealkiri: Elisa Raamat
Sisu:
Tervitus!
Soovitan Sulle üht head ja kasulikku äppi - Elisa Raamatut, mille saad tasuta alla laadida ja lisaks kaks nädalat tasuta proovida.
Elisa Raamat on uus mugav viis raamatute lugemiseks. See on äpp, kus saad lugeda piiramatult raamatuid ühe taskukohase kuumaksu eest. See on palju soodsam, kui raamatute ükshaaval ostmine. Ja üle 100 klassikavaramusse kuuluva raamatu on Elisa Raamatus päris tasuta, alati.
Lisaks vanadele lemmikutele klassikavaramust leiad Elisa Raamatust väga palju muid põnevaid raamatuid - valikus on üle 1000 eestikeelse e-raamatu nii me oma Eesti autoritelt kui ka tõlkekirjandus ja valik täieneb päevast päeva. Isegi kõige uuemaid hittraamatuid ei pea Sa enam poest otsima, need lihtsalt lisanduvad äppi - võta ja loe.
Ahjaa, Elisa Raamatut saad kasutada kõikjal üle maailma ja kasvõi lennukis, sest raamatuid lugeda saad ka siis, kui Sa parajasti netis ei ole.
PS Lae äpp alla Apple AppStore`ist või Google Play`st ja proovi ka Elisa Raamatut! Elisa Raamatuga liitumiseks klõpsa palun sellele lingile: https://iseteenindus.elisa.ee/#/ebook/?ref=...
Ja kui lisainfot vajad, siis vaata Elisa Raamatu kodulehele www.elisa.ee/raamat
Esimese hooga tekkis mõte et sõber on ise vajutanud mingit "soovita sõbrale" nuppu aga midagi sellist ei paista Elisa raamatul olevat. Samas ei küsi app endale meili saatmise õigust, seega jääb müstiliseks kuidas see meil välja saadeti.
endale pakuti täna 17 euriga miskit Filmi 4g paketti, väidetavalt 60gb mahuga kuus...aga jäin enda 5 eurise 3g paketi peale edasi, millel 50gb mahtu
Ja kui kaua sinu arvates nad sul lubavad sellega edasi mõnutseda? Varsti-varsti saad kirja kus väidetakse et sinu pakett on moraalselt vananenud vms. ja see tühistatakse tehnilistel põhjustel blah-blah ja pakutakse see sama ebasoodsam Film vms
endale pakuti täna 17 euriga miskit Filmi 4g paketti, väidetavalt 60gb mahuga kuus...aga jäin enda 5 eurise 3g paketi peale edasi, millel 50gb mahtu
Ja kui kaua sinu arvates nad sul lubavad sellega edasi mõnutseda? Varsti-varsti saad kirja kus väidetakse et sinu pakett on moraalselt vananenud vms. ja see tühistatakse tehnilistel põhjustel blah-blah ja pakutakse see sama ebasoodsam Film vms
no ma just spetsiaalselt ütlesin sellele pakkujale, et kui mu praegust paketti sunniviisiliselt muutma ei hakata, siis jääksin sama paketi juurde ja vastati, et keegi sunniviisiliselt midagi muutma ei hakka...mine sa võta kinni palju seal tõtt on
detsembri lõpus elisa->emt liigutamise peale tuli pakkumiseks 6€ kuus 1200 min, 1200 sms-i, mõlemad 0,01€ pärast mahu täitumist, 15Mbit/5Mbit 15GB mahuga internet ja tundub, et sellel oli ka 24k tähtajaline liitumine küljes.
See 1000 minutit ja sõnumit on ehe ajupesu. Mustlased räägivad ju ka inimese nii pehmoks, et rahanumbrid hakkavad taskust kohe välja tulema.
Ei imestaks kui pisikese kirjaga pannakse lepingu alla, need numbrid kehtivad vaid Elisa võrgus, väljapoole ikka mingi 0,01s minut.
Soovitan inimestel mõelda, sõltumata operaatori valikust, vaadata otsa hinnale, ja sellele mida sa tegelikult selle eest saad... ja ka vajad. (hind, levi, kiirus, kvaliteet, teenindus, stabiilsus, asukoht, maksed, arved... jne)
Mustlased räägivad ju ka inimese nii pehmoks, et rahanumbrid hakkavad taskust kohe välja tulema.
Ei imestaks kui pisikese kirjaga pannakse lepingu alla, need numbrid kehtivad vaid Elisa võrgus, väljapoole ikka mingi 0,01s minut.
Soovitan inimestel mõelda, sõltumata operaatori valikust, vaadata otsa hinnale, ja sellele mida sa tegelikult selle eest saad... ja ka vajad. (hind, levi, kiirus, kvaliteet, teenindus, stabiilsus, asukoht, maksed, arved
... jne)
On nii Diilis, Tele2s kui ka Elisas igasse võrku ja eestisiseselt. EMTis ei tea, seal võib-olla pestakse aju. _________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Mustlased räägivad ju ka inimese nii pehmoks, et rahanumbrid hakkavad taskust kohe välja tulema.
Ei imestaks kui pisikese kirjaga pannakse lepingu alla, need numbrid kehtivad vaid Elisa võrgus, väljapoole ikka mingi 0,01s minut.
Soovitan inimestel mõelda, sõltumata operaatori valikust, vaadata otsa hinnale, ja sellele mida sa tegelikult selle eest saad... ja ka vajad. (hind, levi, kiirus, kvaliteet, teenindus, stabiilsus, asukoht, maksed, arved
... jne)
On nii Diilis, Tele2s kui ka Elisas igasse võrku ja eestisiseselt. EMTis ei tea, seal võib-olla pestakse aju.
Igal opekal on, 100%
Küsimus on ainult selles, mida inimesel vaja on, pärast selgub, et pole vahet kust netipakett võtta, kõnesid ja sõnumeid on nii vähe, et arvele lisandub vaid 1€
Müügiargumendina on muidugi hea teada, et sul on nö kindel hinnapakett ja selle sees on 1000 sõnumit ja minutit.
Ütleme siis nii, et kindel elektripakett on ka selle poolest hea, et sa tead, palju iga kuu kWh maksab ja maksadki, kas see aga just kõige soodsam on?
Kumb siis? Isa ka otsusele jõuad, et kas näiteks Elisa teeb ajupesu või siis kõigil opekatel on 100% mingit asja.
indrekp kirjutas:
See 1000 minutit ja sõnumit on ehe ajupesu. Mustlased räägivad ju ka inimese nii pehmoks, et rahanumbrid hakkavad taskust kohe välja tulema.
Ei imestaks kui pisikese kirjaga pannakse lepingu alla, need numbrid kehtivad vaid Elisa võrgus, väljapoole ikka mingi 0,01s minut.
Spoiler
Soovitan inimestel mõelda, sõltumata operaatori valikust, vaadata otsa hinnale, ja sellele mida sa tegelikult selle eest saad... ja ka vajad. (hind, levi, kiirus, kvaliteet, teenindus, stabiilsus, asukoht, maksed, arved
... jne)
indrekp kirjutas:
jägaja kirjutas:
indrekp kirjutas:
See 1000 minutit ja sõnumit on ehe ajupesu.
Spoiler
Mustlased räägivad ju ka inimese nii pehmoks, et rahanumbrid hakkavad taskust kohe välja tulema.
Ei imestaks kui pisikese kirjaga pannakse lepingu alla, need numbrid kehtivad vaid Elisa võrgus, väljapoole ikka mingi 0,01s minut.
Soovitan inimestel mõelda, sõltumata operaatori valikust, vaadata otsa hinnale, ja sellele mida sa tegelikult selle eest saad... ja ka vajad. (hind, levi, kiirus, kvaliteet, teenindus, stabiilsus, asukoht, maksed, arved
... jne)
On nii Diilis, Tele2s kui ka Elisas igasse võrku ja eestisiseselt. EMTis ei tea, seal võib-olla pestakse aju.
Igal opekal on, 100%
Küsimus on ainult selles, mida inimesel vaja on,
Spoiler
pärast selgub, et pole vahet kust netipakett võtta, kõnesid ja sõnumeid on nii vähe, et arvele lisandub vaid 1€
Müügiargumendina on muidugi hea teada, et sul on nö kindel hinnapakett ja selle sees on 1000 sõnumit ja minutit.
Ütleme siis nii, et kindel elektripakett on ka selle poolest hea, et sa tead, palju iga kuu kWh maksab ja maksadki, kas see aga just kõige soodsam on?
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.