Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 220, 221, 222 ... 244, 245, 246  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mida arvad sina EV kaitseväe ajateenistusest?
Kokkuvõttes oli kasulik/huvitav aeg
38%
 38%  [ 171 ]
Kokkuvõttes oli mõttetu ja kahetsen
13%
 13%  [ 62 ]
Pole läbinud ajateenistust
47%
 47%  [ 212 ]
hääli kokku : 445

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2014 12:32:09 vasta tsitaadiga

Meie ajal olid ipodid, telefonid jms keelatud. Samas olid nad igayhel taskus ja kasutusel koguaeg. Vahele ei tasu vaid jääda just. Kui sa arvad, et GPS sind aitab kuidagi, siis proovi järgi. Kaardi abil orienteerumine ja asimuudi hoidmine ning koordinaatide arvutamine on samas elementaarne oskus mis peaks/võiks igal endast lugupidaval mehel olemas olla.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Psych0
HV veteran
Psych0

liitunud: 21.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2014 14:01:55 vasta tsitaadiga

Mõtlesin siis kaasa võtta järgmist:
    Spordijalatsid
    Telefon ja laadija
    Töökindad (must/oliiv)
    Särk (oliiv) x3
    Sokid x3
    Aluspesu x3
    Käekell
    Pardel
    Õmblemistarvikud
    LED taskulamp + punane, kollane filter
    Nuga (http://www.matkatarbed.ee/oc/turvanuga vm)
    Multitool (http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/pages/Leatherman-Sidekick?OpenDocument&vw=Class&f1=T%F6%F6riistad vm)
    Tulemasin (http://www.matkatarbed.ee/oc/mil-tec-us-tulemasin vm)
    Ekspandrikumm (http://www.matkatarbed.ee/oc/index.php?route=product/product&path=283_368_330&product_id=2863)
    Duct teip
    Sporditeip
    Rullplaaster
    Vatitikud
    Hügieenisidemed
    Seep
    Dušigeel
    Beebilapid
    Käte desinfitseerimisvahend
    Hambahari ja -pasta

Olen veel lugenud, et soovitatakse järgmisi asju kaasa võtta:
    Relvahooldus komplekt
    Relvaõli
    Tass
    Telgivaiad
    Pealamp
    Tuleraud
    Isoleerpael
    Karukeel
    Liivapaber
    Talk/puuder

Midagi liigset või midagi puudu?
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri0112
HV veteran
Lauri0112

liitunud: 03.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2014 14:05:59 vasta tsitaadiga

Psych0, Sokke võta julgelt rohkem kaasa. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Psych0
HV veteran
Psych0

liitunud: 21.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2014 14:07:24 vasta tsitaadiga

Lauri0112 kirjutas:
Psych0, Sokke võta julgelt rohkem kaasa. thumbs_up.gif

Unustasin deodorandi ka listi panna, aga noh sellised hügieenitarbed on iseenesestmõistetavad.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Kaivo-
HV Guru

liitunud: 22.08.2007



Online
sõnum 15.07.2014 14:09:48 vasta tsitaadiga

Psych0 kirjutas:
Mõtlesin siis kaasa võtta järgmist:

Olen veel lugenud, et soovitatakse järgmisi asju kaasa võtta:
    Relvahooldus komplekt
    Relvaõli
    Tass
    Telgivaiad
    Pealamp
    Tuleraud

    Isoleerpael
    Karukeel
    Liivapaber
    Talk/puuder

Midagi liigset või midagi puudu?


Oota kuhu sa lähed ?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Psych0
HV veteran
Psych0

liitunud: 21.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2014 14:12:34 vasta tsitaadiga

-Kaivo- kirjutas:
Oota kuhu sa lähed ?

Staabi- ja sidepataljon
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Kaivo-
HV Guru

liitunud: 22.08.2007



Online
sõnum 15.07.2014 14:56:04 vasta tsitaadiga

SBK lähed siis :

LED taskulamp + punane, kollane filter ( Kasutu risu alguses, jäta koju )
Nuga ( Multist piisab )
Multitool ( võta hiljem kaasa, lase järgi tuua esimese külastuspäevaga)
Hügieenisidemed ( oli vist niiskuse eemaldamiseks saapast ? Kasuta KV poolt antavaid pakse poolvillaseid sokke, head ja tõhusad suveks)
Käte desinfitseerimisvahend ( Seda saab ka pmst seal ja kõlbab fantaga pooleks teha icon_biggrin.gif )

Fanaatiku listi võid ära unustada:
tsitaat:
Olen veel lugenud, et soovitatakse järgmisi asju kaasa võtta:
Relvahooldus komplekt
Relvaõli
Tass
Telgivaiad
Pealamp
Tuleraud
Isoleerpael
Liivapaber
Talk/puuder


Liivapaberit ära kasuta, teed asja vaid hullemaks.

Käekella võtad siis soovitaks oleks võimalikult odav turukas ja hea oleks, kui taga oleks valgustus. Öösel metsas tänad jumalat hiljem, kui olemas on.
Kuldne reegel on ,et mida vähem asju seda parem. Alguses võib kogu varustusega jooksmst palju olla. Kolimised ja varustuskontroll võib sulle igapäevaseks kaaslaseks saada algus nädalatel. Kasulikum ruum pigem investeeri T särkidesse ja trussadesse. T- särke hakatakse kindlasti rottima .SBK läbi saab ja ametiala hakkad õppima siis ollakse leebemad ja asi rahuneb maha. Esimeste metsanädalatega ja oma õpitava ametiga näed ära mida sul seal vaja hakkab minema ja mida mitte.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Psych0
HV veteran
Psych0

liitunud: 21.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2014 15:13:20 vasta tsitaadiga

-Kaivo- kirjutas:
SBK lähed siis :

LED taskulamp + punane, kollane filter ( Kasutu risu alguses, jäta koju )
Nuga ( Multist piisab )
Multitool ( võta hiljem kaasa, lase järgi tuua esimese külastuspäevaga)
Hügieenisidemed ( oli vist niiskuse eemaldamiseks saapast ? Kasuta KV poolt antavaid pakse poolvillaseid sokke, head ja tõhusad suveks)
Käte desinfitseerimisvahend ( Seda saab ka pmst seal ja kõlbab fantaga pooleks teha icon_biggrin.gif )

Fanaatiku listi võid ära unustada:
tsitaat:
Olen veel lugenud, et soovitatakse järgmisi asju kaasa võtta:
Relvahooldus komplekt
Relvaõli
Tass
Telgivaiad
Pealamp
Tuleraud
Isoleerpael
Liivapaber
Talk/puuder


Liivapaberit ära kasuta, teed asja vaid hullemaks.

Käekella võtad siis soovitaks oleks võimalikult odav turukas ja hea oleks, kui taga oleks valgustus. Öösel metsas tänad jumalat hiljem, kui olemas on.
Kuldne reegel on ,et mida vähem asju seda parem. Alguses võib kogu varustusega jooksmst palju olla. Kolimised ja varustuskontroll võib sulle igapäevaseks kaaslaseks saada algus nädalatel. Kasulikum ruum pigem investeeri T särkidesse ja trussadesse. T- särke hakatakse kindlasti rottima .SBK läbi saab ja ametiala hakkad õppima siis ollakse leebemad ja asi rahuneb maha. Esimeste metsanädalatega ja oma õpitava ametiga näed ära mida sul seal vaja hakkab minema ja mida mitte.

Tänud. beer_yum.gif
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
webromps
HV kasutaja

liitunud: 13.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2014 17:38:02 vasta tsitaadiga

Pealamp lase endale esimeseks metsalaagriks kindlasti tuua.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Psych0
HV veteran
Psych0

liitunud: 21.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2014 19:31:47 vasta tsitaadiga

Mida veel teada ja osata, et endast alguses piisavalt hea mulje jätta?
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Kaivo-
HV Guru

liitunud: 22.08.2007



Online
sõnum 15.07.2014 19:57:31 vasta tsitaadiga

Ole lihtsalt sina ise ja võta asju vabalt. Aktivistid ja tsurkad ei meeldi seal kellelegi icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 15.07.2014 20:53:22 vasta tsitaadiga

ära pidurda lihtsalt, nii hoiad ,,madalat profiili''
kaadri nimed & auastmed soovitaks kiirelt selgeks saada

_________________
assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree''
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq1988
Kreisi kasutaja
miq1988

liitunud: 21.01.2006




sõnum 15.07.2014 21:19:16 vasta tsitaadiga

Meil üks paul ei suutunud kuidagi selgeks saada kadett-seersanti. Kästi siis 100 korda kirjutada kadett-seersant paberile. Seal ei saanud lugemisega hakkama ja paar kirjaviga otsa. Sai veel 500 korda kirjutada icon_biggrin.gif
_________________
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off !
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
brokenarm
Kreisi kasutaja
brokenarm

liitunud: 23.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2014 21:28:15 vasta tsitaadiga

Psych0 kirjutas:
Mõtlesin siis kaasa võtta järgmist:
    Spordijalatsid
    Telefon ja laadija
    Töökindad (must/oliiv)
    Särk (oliiv) x3
    Sokid x3
    Aluspesu x3
    Käekell
    Pardel
    Õmblemistarvikud
    LED taskulamp + punane, kollane filter
    Nuga (http://www.matkatarbed.ee/oc/turvanuga vm)
    Multitool (http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/pages/Leatherman-Sidekick?OpenDocument&vw=Class&f1=T%F6%F6riistad vm)
    Tulemasin (http://www.matkatarbed.ee/oc/mil-tec-us-tulemasin vm)
    Ekspandrikumm (http://www.matkatarbed.ee/oc/index.php?route=product/product&path=283_368_330&product_id=2863)
    Duct teip
    Sporditeip
    Rullplaaster
    Vatitikud
    Hügieenisidemed
    Seep
    Dušigeel
    Beebilapid
    Käte desinfitseerimisvahend
    Hambahari ja -pasta

Olen veel lugenud, et soovitatakse järgmisi asju kaasa võtta:
    Relvahooldus komplekt
    Relvaõli
    Tass
    Telgivaiad
    Pealamp
    Tuleraud
    Isoleerpael
    Karukeel
    Liivapaber
    Talk/puuder

Midagi liigset või midagi puudu?


Ma ei tea, kus sul minek, aga Tapal saime jooksujalatsid, kindad, sokid ja noa sealt ning igas pesuruumis oli mingi suuremat sorti desinfitseerimiseaparaat. Pesu anti ka, aga no ei tea, mulle see ei istunud.
Relvaõli oli ka seal olemas. Ma ei tea mida sa nende telgivaiadega seal tegema peaks. Liivapaber ja karukeel olid ka meil olemas seal. Puudri võtsin ma ka kaasa, mingine helelilla korgiga beebide oma, see töötas päris hästi rännakutel.

Aga jah, mida aktiivsem oled, seda rohkem si*akasse ja igast jama endale saama hakkad. Pead olema selline normaalne keskmik või siis kergelt sellest üle.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 15.07.2014 22:18:50 vasta tsitaadiga

Kordame üle, sest keegi nagunii teemat ei viitsi lugeda/lapata:
Rännakule on talk/beebipuuder abiks (jalgevahe higistab nagunii, isegi kui piisavalt hügieeni teha aga noorteajal ei jõua).
Kui talk/beebipuuder hiljaks jäänud (no mõni mees ei uskunud, et siil külla tuleb), siis beebidele mõeldud mähkmekreem abiks (võtab ärrituse maha ja laseb elada, beebidele parim on töpferi mark, ära häbene, sobib ka täismehele) - hea oleks, kui jaos kellelgi on (seda kulub nii vähe, et igale mehel oma on liiast).

Esimesel minekul ei tasu kaasa võtta (leppige jaos kokku ja las keegi laseb omale puudrit/talki ja teine mähkmekreemi tuua).

Kui hügieeniks beebilappe kasutada, siis hiljem korralikult kuivaks (metsas hea viis pesemiseks, tasub teha, endal parem olla ning tervis kah tugevam), muidu võivad hellad kohad veel hellemaks minna.
Aga jällegi esimeses otsas ära kaasa võta, las keegi toob enne esimest metsalaagrit (btw, camo on lappidega mugavam maha võtta - kõigepealt lapiga ja siis pessu).
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siim159
HV Guru
Siim159

liitunud: 16.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2014 22:21:13 vasta tsitaadiga

Miks siis kohe kaasa ei võiks neid võtta?
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 15.07.2014 22:26:21 vasta tsitaadiga

Siim159 kirjutas:
Miks siis kohe kaasa ei võiks neid võtta?

Esimestel nädalatel on tõenäosus varustuse- ja kapikontrolliks suurem (kogu krempel kotti, õue/kasarmu peale, ja telkmantlile laiali).
Igasugune lisakraam võtab oma ruumi ja tekitab ebavajalikku ajakulu pakkimisel (kapis on kindel kord, tegelikult ka seljakoti puhul - meil nt harjutati paar korda kogu kapi seljakotti pakkimist ja hiljem kappi paigutamist vastavalt reeglitele, oma/isiklik kraam lisas ajakulu ning arusaadavalt on kõik sellised harjutused aja peale).
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siim159
HV Guru
Siim159

liitunud: 16.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2014 22:32:54 vasta tsitaadiga

Mitmendast nädalast tavaliselt esimene metsa minek on? Või võib see olla olenevalt pataljonist täiesti erinev?
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2014 22:35:01 vasta tsitaadiga

7. oli 2007 aastal
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
webromps
HV kasutaja

liitunud: 13.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2014 22:52:23 vasta tsitaadiga

Sides 2012 läksime 5-ndal. Peale 1 kuud oli külastuspäev ja peale seda tuli esimene mets.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taifunk
HV Guru
taifunk

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2014 23:09:52 vasta tsitaadiga

Ärge selle lisavarustusega hulluks minge. Tegelikult saab kogu EKV poolt antavate asjadega edukalt hakkama! Kui juba esimesed nädalad-kuud kogemust on, siis võib mõningaid asju juurde osta või tellida.
Võtke rahulikult lihtsalt asja ja ärge üle mõelge ning planeerige icon_wink.gif

_________________
Remember this day, men, for it will be yours for all time.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2014 23:14:55 vasta tsitaadiga

Tegelikult oleks elementaarne, et lähete ja saategi EKV poolt antavate asjadega hakkama. Ärge unustage, et tegu on koolitusega kus pmst ongi oluline kogeda olukorda kus minimaalse vajalikuga saate hakkama. Mitte, et kõik mugavused olemas on.

Jah oma korralik pealamp on igati mugav. Telefonist on vinge FBd külastada metsas jmt. Aga kogu ajateenistuse eesmärk on siiski ju teid ette valmistada reaalseks sõjaolukorraks kus te ei saa oma superhäid lampe jmt varustust kaasa võtta.

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Psych0
HV veteran
Psych0

liitunud: 21.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2014 23:32:18 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
Aga kogu ajateenistuse eesmärk on siiski ju teid ette valmistada reaalseks sõjaolukorraks kus te ei saa oma superhäid lampe jmt varustust kaasa võtta.

Kõik inimesed paraku ei taha oma kodumaa eest võidelda. Mina, näiteks, olen väga isekas ning läheksin sõjaolukorras lihtsalt minema ning tõenäoliselt ei naaseks. Võtan seda kaitseväge kui füüsilist ning vaimset treeningut ja loodan saada mõningaid looduses ellujäämiseks vajalikke oskuseid.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2014 23:33:18 vasta tsitaadiga

Psych0 kirjutas:
Renka kirjutas:
Aga kogu ajateenistuse eesmärk on siiski ju teid ette valmistada reaalseks sõjaolukorraks kus te ei saa oma superhäid lampe jmt varustust kaasa võtta.

Kõik inimesed paraku ei taha oma kodumaa eest võidelda. Mina, näiteks, olen väga isekas ning läheksin sõjaolukorras lihtsalt minema ning tõenäoliselt ei naaseks. Võtan seda kaitseväge kui füüsilist ning vaimset treeningut ja loodan saada mõningaid looduses ellujäämiseks vajalikke oskuseid.


blokk
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
brokenarm
Kreisi kasutaja
brokenarm

liitunud: 23.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2014 23:46:52 vasta tsitaadiga

Esialgu on suht mõttetu sinna hullu kremplit vedada. Kapikontrollid ja igast muud jamad toimuvad, siis sul endal rohkem peavalu.
Eriti veel, kui toimuvad sellised, kus pead aja peale kogu jama laiali laotama ja siis ilusti tagasi toppima.

Kõige ägedamad asjad, mis soovitan kaasa võtta, on beebipuuder, pardel ja magusat. Pardel on eriti hea. Teised lähevad vannituppa möllama hullu massiga, sina lased kapi juures 30 sekundiga molli ja kukla puhtaks. Vahepeal on ka see debiilne, et metsas lastakse ajada, siis on pardel kohe eriti mugav asi. Muidu hakka seal sooja vett keetma katelokis ja sada asja veel, kuna külma veega on ikka väga kusine habet ajada. Eriti, kui väljas külm on. Ülejäänud tuleb teil ajaga, siis saate juba ise aru, mida teil vaja on ja mida mitte, kuna see kõik oleneb väeosast ja väljaõppest.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2014 23:56:18 vasta tsitaadiga

Magus + suitsud on suht kindel edu valem...ja ära hakka metsas kohe esimesel päeval oma varusid myyma vaid lase hinnal tõusta icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2014 00:01:58 vasta tsitaadiga

Super AMOLED kirjutas:
Magus + suitsud on suht kindel edu valem...ja ära hakka metsas kohe esimesel päeval oma varusid myyma vaid lase hinnal tõusta icon_biggrin.gif
thumbs_up.gif

Ja never ei müü järelmaksuga. Mulle mõni mees siiani hulga EEKe võlgu icon_evil.gif

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Psych0
HV veteran
Psych0

liitunud: 21.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2014 00:05:30 vasta tsitaadiga

Mokatubakas peaks suhteliselt moes olema. Seda saaks ka siis valuutana kaasa võtta.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2014 00:20:20 vasta tsitaadiga

Mõttetu mingit pahna kaasa vedada. EKV annab kõik vajaliku
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creat_1
HV veteran
Creat_1

liitunud: 29.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2014 00:21:48 vasta tsitaadiga

ot:
ma ei saa aru mis värk kõigil nende plaastrite, puudrite ja muu sellise jamaga on icon_smile.gif isiklikult ei kasutanud mitte ühtegi nendest (terve ajateenistuse jooksul) ja 64km rännak (täisvarustuses) koos kaeviku kaevamisega edukalt läbitud... mitte ühtegi villi ja peale rännakut jäi energiat ülegi thumbs_up.gif Olin veel see lammas kes võttis alati metsa minnes vähemalt 2l coca cola + igast muud rasket ja mitte vajalikku söögimanti kaasa thumbs_up.gif

Okei meil oli inimesi kes kogu aeg vingusid - omg jalad valutavad, villid, trullarid hõõruvad jne... ju siis võtsid vales mõõdus riided ja saapad. Mainin veel ära et pole ajateenistuse pooldaja - endiselt pole ja ei hakkagi kunagi pooldama. Lihtsalt läksin, tegin mis vaja ja korras. Muidugi igal võimalusel pidin ka oma arvamust avaldama icon_smile.gif mis huvitaval kombel ei lõppenud praktiliselt mitte kunagi halvasti vaid pandi hoopis tööde eest vastutavaks (ju lootsid, et ma ei saa hakkama ja siis hea kohe karistada) - vähemalt sai ringi kõndida ja kamandada icon_neutral.gif linnaluba sain ka praktiliselt iga nädalavahetus.


Kui julged (vahele jääda ei tohi) - soovitaks kaasa võtta kõrvaklapid ja mingi vahend muusika kuulamiseks (ise kasutasin nutitelefoni ja tagavaraks oli patareiga mp3 player) icon_smile.gif praktiliselt igal rännakul olid nööbid kõrvas ja muusika möllas... aeg läks kordades kiiremini. Muidu mainin ära, et kõrvaklapi juhe oli maskeeritud kõrvatroppide nööriks icon_wink.gif See oli just in case - juhul kui mõni võll nööri nägi ja pärima hakkas said alati öelda, et tegu kõrvatroppidega thumbs_up.gif (keegi ei keela neid kasutada, kui laskemoon salves)
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2014 00:25:43 vasta tsitaadiga

Võta üks vana hambahari kaasa. Hea relvapuhastusel - ma neid AK-sid ja uumaid riistu ei ole lähemalt käppinud, aga näiteks MG-3 oli küll mugav raami seest sellega puhastada.
Spordijalatsid kirjutasid, aga muud spordiriided? Jällegi - ei tea kuidas praegu aga 10a tagasi küll KV poolt mingeid dresse ei antud. Hommikvõimlemist ja nö. tunniplaanijärgset füüsilist tehakse vormis, aga vahipataljonis oli hoovi peal võimla ja nädalavahetusel kui aega ja tahtmist oli, sai seal kossu mängida või siis jõusaalinurgas kangi sikutada, siis ikka mugavam kui mingid oma dressid-püksid olemas.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nastix
HV kasutaja

liitunud: 22.02.2003




sõnum 16.07.2014 00:48:40 vasta tsitaadiga

Draax kirjutas:

Spordijalatsid kirjutasid, aga muud spordiriided? Jällegi - ei tea kuidas praegu aga 10a tagasi küll KV poolt mingeid dresse ei antud. Hommikvõimlemist ja nö. tunniplaanijärgset füüsilist tehakse vormis, aga vahipataljonis oli hoovi peal võimla ja nädalavahetusel kui aega ja tahtmist oli, sai seal kossu mängida või siis jõusaalinurgas kangi sikutada, siis ikka mugavam kui mingid oma dressid-püksid olemas.


2007 (Võrus, Kuperjanovi väeosas) anti dressid KV poolt (sinist värvi kaitseväe kirjadega), ilmselt antakse ka tänapäeval. Spordijalatsid saab ka KV poolt, kuid nendega oli nii ja naa. Minul pidasid need lõpuni ilusasti vastu, kuid samas käisid mõned neid ümber vahetamas, kuna lagunesid ära. Kas enda jalatseid lubatakse kasutada või mitte, sõltub ilmselt väosast.
Hommikuvõimlemine on tänapäeval spordiriietes, mitte vormis.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaitK
HV veteran
MaitK

liitunud: 14.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2014 00:50:41 vasta tsitaadiga

Saab KV-e käest iga mees pika dresside komplekti ja lühikese komplekti. Samuti botased. Viimane mood on Magnumi toodang, sekka veel varasemast ajast Asicseid.
Asju liigselt tõesti pole vaja kohale vedada. Pea kõik vajaliku saab riigi poolt. Isiklikest asjadest pressiks sokkide ja aluspesu peale. Normaalses toonis t-särgid ka paha ei tee.
Talgist/puudrist räägiti, see sügisel minejatele pisut väiksem mure kui just vananaiste suvi ei tule. Pisut magusat kotti, nädala tubakavaru kaasa ja minek.

Aktiviste ja saamatuid (eriti nende kombot) ei panda just parimate nimekirja korraga. Ole mõistev ja mõistlik, siis üldjuhul suhtutakse sinusse samamoodi.

_________________
Võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju!
Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hardi
HV veteran
Hardi

liitunud: 25.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2014 01:06:53 vasta tsitaadiga

krt tossud oleks küll ära kulunud kui ise käidud sai. algul ikka ajasid korralikud villid üles need saabastega hommikujooksud.
_________________
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taifunk
HV Guru
taifunk

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2014 02:09:25 vasta tsitaadiga

Kes on vähe kauem aega tagasi käinud, siis tore on kuulata meenutusi kuid olge oma soovitustega ettevaatlikud.
EKV-s on metsas ööbimiseks juba täiesti korralikud magamiskotid asendamas näiteks tavalisi kasarmutekke mis 1993 jagati välilaagrite ajaks. Samuti on praegused toidupakid täiesti tasemel võrreldes mõne aasta taguste seap***i konservidega, kust kõõluste ja rasva vahelt andis lihamoodi ollust ikka otsida.
Ehk siis aeg on edasi läinud, relvaõli jagub kõigile, 5x päevas on einekorrad ja linnaload on pigem reegliks kui erandiks, ilmselt varsti juba ka SBK ajal. Kõik vajaliku saab EKV käest ja vaikselt hakkab ametlikult lisanduma ka mugavusvarustust nagu näiteks buffid, erinevad kindad, fliisid, riidest saapad jne. Mõned elemendid on juba testimises ja mõned alles hankes.

Nii, et kordan oma soovitust, et minge kohale ainult nende asjadega, mis teil kutse peal on kirjas. Kui juba kohapeal on sisse elatud, siis on aega küll neid mõningaid vidinaid sebida, mis teile vajalikud tunduvad.

_________________
Remember this day, men, for it will be yours for all time.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hardi
HV veteran
Hardi

liitunud: 25.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2014 02:12:24 vasta tsitaadiga

taifunk, thumbs_up.gif nii on
_________________
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
antikondor
Kreisi kasutaja
antikondor

liitunud: 18.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2014 08:07:19 vasta tsitaadiga

Üks asi mida ise soovitaks kaasa krabada on termos, iga kord kui tekib moment teha sinna endale mingi kuum tee või kohv sisse, pärast hea soojendust võtta.
_________________
Olen jah muusika suhtes elitaarne sitapea
000 WHILE hangover
001 drink beer
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 16.07.2014 09:28:41 vasta tsitaadiga

brokenarm kirjutas:
Pardel on eriti hea. Teised lähevad vannituppa möllama hullu massiga, sina lased kapi juures 30 sekundiga molli ja kukla puhtaks.

Hügieeni tegemine kasarmutoas... Mnjaa...
Meil paar venda arvasid sama, kaks said lisatoimkonna üks pääses noomitusega. Hunnik noori mehi väikses toas koos eeldab, et puhtust järgitaks (tolmu ja sodi kantakse saabaste ja varustusega nagunii meeletult sisse - milleks lisa tekitada?).

Pardel on hea asi, metsas kah, aga hügieeni peab kasarmus ikkagi tegema seal, kus on selle koht.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Psych0
HV veteran
Psych0

liitunud: 21.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2014 09:37:18 vasta tsitaadiga

http://www.kra.ee/ajateenistus/ajateenistusest/ajateenistusse_asumisest/ kirjutas:
Milline varustus antakse ajateenijale?

Igale ajateenijale antakse ajateenistusse asumisel üle isiklik varustus. All on kirjas loetelu asjadest, mis varustuse hulka kuuluvad. Sõltuvalt erialast ja väeliigist võib see nimekiri olla pikem, samuti ei pruugi ajateenija saada nimekirjas loetletud koguseid kätte kohe esimesel päeval. Näiteks talvevarustus antakse üle jahedamate ilmade tulekul.

Välivormi komplektid: 3 jakki, 3 paari pükse, 1 püksirihm, 2 mütsi. Lisaks 4 T-särki, fliis, sviiter ja 2 paari poolsaapaid.
Talvine välivorm: 2 jopet, 1 paar pükse, 1 müts
Vihmaülikond (jakk ja püksid) ja paar kummikuid
Aluspesu: 3 paari aluspükse ja 2 paari sooja aluspesu
Sokid: 5 paari poolvillaseid, 3 paari puuvillaseid ja 5 paari froteesokke
Sportimiseks: pikk ja lühike spordidress, spordijalatsid
Kindad: labakindad ja sõrmkindad
Pesemistarbed: 1 plätude paar, hügieenitarvete kott ja 4 käterätikut
Muu varustus: 1 nuga, söögiriistade komplekt, taskulamp, vormihoolduskomplekt ja kõrvatropid

Kas seal hügieenitarvete kotis on hügieenitarbed ka sees või on lihtsalt kott? icon_lol.gif
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2014 10:25:47 vasta tsitaadiga

Pardel hügeeni tegemisel väga mugav. Saab korralikult habemest, vuntsist ja kuklakarvadest lahti.
Vatitikud ja hambahari relva puhastamiseks thumbs_up.gif

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
brokenarm
Kreisi kasutaja
brokenarm

liitunud: 23.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2014 13:30:17 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:
brokenarm kirjutas:
Pardel on eriti hea. Teised lähevad vannituppa möllama hullu massiga, sina lased kapi juures 30 sekundiga molli ja kukla puhtaks.

Hügieeni tegemine kasarmutoas... Mnjaa...
Meil paar venda arvasid sama, kaks said lisatoimkonna üks pääses noomitusega. Hunnik noori mehi väikses toas koos eeldab, et puhtust järgitaks (tolmu ja sodi kantakse saabaste ja varustusega nagunii meeletult sisse - milleks lisa tekitada?).

Pardel on hea asi, metsas kah, aga hügieeni peab kasarmus ikkagi tegema seal, kus on selle koht.

Seal ei jõua sul see habe nii pikakski kasvada, et sa saad rääkida siin mingist raskest puhtuse reeglite vastu eksimisest. Meil ei tehtud midagi, kui toas pardliga lasid. Suht mõttetu selle jaoks pesemisruumi ronida. 100 matsi mingi 5 peegli ees, jäädki ootama sinna. Žileti ja vahuga ajad, siis loomulikult lähed sinna möllama. Tubasid koristatakse siiski igapäev. Vähemalt meil oli nii.
Pluss selle udeme ajamine käib sul nii kiirelt, et seda ei panda tähelegi, kui ära tõmbad. Meil ei lastud s*taste saabastega kasarmussegi. Sissekäigu juures Tapal igalpool saabaste puhastamiseks duššid.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2014 23:22:41 vasta tsitaadiga

mainiks siia teemasse, et ärge siis unustage lennušõule minna ämaris sellel pühapäeval. miskipärast on üritusele ülivähe reklaami tehtud, postimehe paberlehes näiteks oli mingi umbes 2 rida ürituse toimumise kohta. paljud pole kuulnudki, et selline vägev asi toimub.

https://www.facebook.com/events/1389693787936905/

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/ohuvae-lennusoule-saabub-uheksast-riigist-ligi-30-lennuvahendit.d?id=69325261


ättendige ja šeerige siis hoolega icon_exclaim.gif

omalt poolt ütleks mitteametlikult veel et:

"parkimiskohtade arv on piiratud" - see on üsna kahtlane märkus, kuna autosid ilmselt tuleb väga väga väga palju, kuna eeldatav külastajate arv on vähemalt 10 000 ja suurem osa tuleb arvatavasti autodega, kuna ühistransporti sinna põhimõtteliselt ei käi. usun, et ruumi peaks ikka jätkuma.

kuidas jalgratastega sisse saab, seda ma ei tea. kui midagi on, siis küsige seal feissi sündmuse juures, äkki isegi vastatakse.

lemmikloomi ärge kaasa võtke. neile kõrvatroppe pole ja müra tõttu võib mõni lemmik end lahti tõmmata ja lennurajale joosta.

soovitan võileivad taskusse panna kaasa, asi kestab terve päev ja toitlustamise kohta kohapeal pole mingit infot isegi minul. aga arvestades seda rahvamassi, siis isegi kui midagi on, siis suurem osa külastajatest võib ilma jääda.

ja ärge eriti valusalt lööge, õhuväe jaoks esimest korda sellist mastaapset asja korraldada, olge valmis pikkadeks järjekordadeks ja ebameeldivusteks. suruge siis hambad risti ja ärge eriti palju vinguge, kogemus peaks seda väärt olema. tasuta asi ka thumbs_up.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2014 13:54:18 vasta tsitaadiga

esialgne kava on ka nüüd üleval üritusest

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri0112
HV veteran
Lauri0112

liitunud: 03.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2014 13:59:24 vasta tsitaadiga

Plaanin varakult neil seal värava taga valmis olla.
Paar aastat tagasi tekkis kapoga jama, kuna olime värava taga kaameraga, nüüd " tulge aga kõik sisse " icon_biggrin.gif
Kus ajad on muutunud.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siim159
HV Guru
Siim159

liitunud: 16.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2014 20:59:17 vasta tsitaadiga

Nüüd on sealseid salajasi asju kavalamalt ära peidetud.

//EDIT: Kas ajateenistuses ikka see värk, et 1.9m pikkused vennikesed saavad mingi lisaportsjoni söögikordades? icon_smile.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 18.07.2014 21:09:28 vasta tsitaadiga

Kehamassiindeksi järgi peaks asi käima vist. Liigun ka vist kella 10 üritusele kohale thumbs_up.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
brokenarm
Kreisi kasutaja
brokenarm

liitunud: 23.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2014 21:37:43 vasta tsitaadiga

Siim159 kirjutas:
Nüüd on sealseid salajasi asju kavalamalt ära peidetud.

//EDIT: Kas ajateenistuses ikka see värk, et 1.9m pikkused vennikesed saavad mingi lisaportsjoni söögikordades? icon_smile.gif

Alguses oli ka jutt selline, et nii käib asi. Tapal igatahes sööklas inimesed, kes juurde tahtsid, said juurde. Ütlesid lihtsalt, et täna suurem isu.
Üks mingi vene taksojuht lasi meil hommikuti mingi 5-12 kaussi putru ja lõunal ning õhtul 2-5 taldriku täit praade ning kõik konservid, mida teised ei tahtnud, vedas ka koju.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siim159
HV Guru
Siim159

liitunud: 16.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2014 21:39:19 vasta tsitaadiga

Mul sügisel minek Tapale. Loodame siis, et seal ikka sama lahked on. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2014 21:56:47 vasta tsitaadiga

Kui ise oled normaalne ja sööglatädidega mölisema ei hakka ning söökla korrapidajale silma ei jää ja söögijärjekorda aeglasena ei hoia, siis saad alati toitu juurde. Tuleb olla lihtsalt viisakas, naeratada ja tänada.
Aeg on see, mis võib segama hakata, sest aeglaselt sööjad peavad hakkama kiiresti mäluma.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hardi
HV veteran
Hardi

liitunud: 25.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2014 21:59:43 vasta tsitaadiga

mhm.. korra sai terve rühm söökla ees kruusal toenglamangus oodata, kui see viimane näljane ka välja jõudis icon_biggrin.gif
_________________
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 220, 221, 222 ... 244, 245, 246  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.