|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Mida arvad sina EV kaitseväe ajateenistusest? |
| Kokkuvõttes oli kasulik/huvitav aeg |
|
38% |
[ 171 ] |
| Kokkuvõttes oli mõttetu ja kahetsen |
|
13% |
[ 62 ] |
| Pole läbinud ajateenistust |
|
47% |
[ 212 ] |
|
| hääli kokku : 445 |
|
| autor |
|
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
15.07.2014 12:32:09
|
|
|
| Meie ajal olid ipodid, telefonid jms keelatud. Samas olid nad igayhel taskus ja kasutusel koguaeg. Vahele ei tasu vaid jääda just. Kui sa arvad, et GPS sind aitab kuidagi, siis proovi järgi. Kaardi abil orienteerumine ja asimuudi hoidmine ning koordinaatide arvutamine on samas elementaarne oskus mis peaks/võiks igal endast lugupidaval mehel olemas olla.
|
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Psych0
HV veteran

liitunud: 21.11.2004
|
15.07.2014 14:01:55
|
|
|
Mõtlesin siis kaasa võtta järgmist:
Spordijalatsid
Telefon ja laadija
Töökindad (must/oliiv)
Särk (oliiv) x3
Sokid x3
Aluspesu x3
Käekell
Pardel
Õmblemistarvikud
LED taskulamp + punane, kollane filter
Nuga (http://www.matkatarbed.ee/oc/turvanuga vm)
Multitool (http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/pages/Leatherman-Sidekick?OpenDocument&vw=Class&f1=T%F6%F6riistad vm)
Tulemasin (http://www.matkatarbed.ee/oc/mil-tec-us-tulemasin vm)
Ekspandrikumm (http://www.matkatarbed.ee/oc/index.php?route=product/product&path=283_368_330&product_id=2863)
Duct teip
Sporditeip
Rullplaaster
Vatitikud
Hügieenisidemed
Seep
Dušigeel
Beebilapid
Käte desinfitseerimisvahend
Hambahari ja -pasta
Olen veel lugenud, et soovitatakse järgmisi asju kaasa võtta:
Relvahooldus komplekt
Relvaõli
Tass
Telgivaiad
Pealamp
Tuleraud
Isoleerpael
Karukeel
Liivapaber
Talk/puuder
Midagi liigset või midagi puudu?
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lauri0112
HV veteran

liitunud: 03.10.2006
|
15.07.2014 14:05:59
|
|
|
Psych0, Sokke võta julgelt rohkem kaasa.
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Psych0
HV veteran

liitunud: 21.11.2004
|
15.07.2014 14:07:24
|
|
|
| Lauri0112 kirjutas: |
Psych0, Sokke võta julgelt rohkem kaasa.  |
Unustasin deodorandi ka listi panna, aga noh sellised hügieenitarbed on iseenesestmõistetavad.
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Kaivo-
HV Guru
liitunud: 22.08.2007

|
15.07.2014 14:09:48
|
|
|
| Psych0 kirjutas: |
Mõtlesin siis kaasa võtta järgmist:
Olen veel lugenud, et soovitatakse järgmisi asju kaasa võtta:
Relvahooldus komplekt
Relvaõli
Tass
Telgivaiad
Pealamp
Tuleraud
Isoleerpael
Karukeel
Liivapaber
Talk/puuder
Midagi liigset või midagi puudu? |
Oota kuhu sa lähed ?
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Psych0
HV veteran

liitunud: 21.11.2004
|
15.07.2014 14:12:34
|
|
|
| -Kaivo- kirjutas: |
| Oota kuhu sa lähed ? |
Staabi- ja sidepataljon
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Kaivo-
HV Guru
liitunud: 22.08.2007

|
15.07.2014 14:56:04
|
|
|
SBK lähed siis :
LED taskulamp + punane, kollane filter ( Kasutu risu alguses, jäta koju )
Nuga ( Multist piisab )
Multitool ( võta hiljem kaasa, lase järgi tuua esimese külastuspäevaga)
Hügieenisidemed ( oli vist niiskuse eemaldamiseks saapast ? Kasuta KV poolt antavaid pakse poolvillaseid sokke, head ja tõhusad suveks)
Käte desinfitseerimisvahend ( Seda saab ka pmst seal ja kõlbab fantaga pooleks teha )
Fanaatiku listi võid ära unustada:
| tsitaat: |
Olen veel lugenud, et soovitatakse järgmisi asju kaasa võtta:
Relvahooldus komplekt
Relvaõli
Tass
Telgivaiad
Pealamp
Tuleraud
Isoleerpael
Liivapaber
Talk/puuder |
Liivapaberit ära kasuta, teed asja vaid hullemaks.
Käekella võtad siis soovitaks oleks võimalikult odav turukas ja hea oleks, kui taga oleks valgustus. Öösel metsas tänad jumalat hiljem, kui olemas on.
Kuldne reegel on ,et mida vähem asju seda parem. Alguses võib kogu varustusega jooksmst palju olla. Kolimised ja varustuskontroll võib sulle igapäevaseks kaaslaseks saada algus nädalatel. Kasulikum ruum pigem investeeri T särkidesse ja trussadesse. T- särke hakatakse kindlasti rottima .SBK läbi saab ja ametiala hakkad õppima siis ollakse leebemad ja asi rahuneb maha. Esimeste metsanädalatega ja oma õpitava ametiga näed ära mida sul seal vaja hakkab minema ja mida mitte.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Psych0
HV veteran

liitunud: 21.11.2004
|
15.07.2014 15:13:20
|
|
|
| -Kaivo- kirjutas: |
SBK lähed siis :
LED taskulamp + punane, kollane filter ( Kasutu risu alguses, jäta koju )
Nuga ( Multist piisab )
Multitool ( võta hiljem kaasa, lase järgi tuua esimese külastuspäevaga)
Hügieenisidemed ( oli vist niiskuse eemaldamiseks saapast ? Kasuta KV poolt antavaid pakse poolvillaseid sokke, head ja tõhusad suveks)
Käte desinfitseerimisvahend ( Seda saab ka pmst seal ja kõlbab fantaga pooleks teha )
Fanaatiku listi võid ära unustada:
| tsitaat: |
Olen veel lugenud, et soovitatakse järgmisi asju kaasa võtta:
Relvahooldus komplekt
Relvaõli
Tass
Telgivaiad
Pealamp
Tuleraud
Isoleerpael
Liivapaber
Talk/puuder |
Liivapaberit ära kasuta, teed asja vaid hullemaks.
Käekella võtad siis soovitaks oleks võimalikult odav turukas ja hea oleks, kui taga oleks valgustus. Öösel metsas tänad jumalat hiljem, kui olemas on.
Kuldne reegel on ,et mida vähem asju seda parem. Alguses võib kogu varustusega jooksmst palju olla. Kolimised ja varustuskontroll võib sulle igapäevaseks kaaslaseks saada algus nädalatel. Kasulikum ruum pigem investeeri T särkidesse ja trussadesse. T- särke hakatakse kindlasti rottima .SBK läbi saab ja ametiala hakkad õppima siis ollakse leebemad ja asi rahuneb maha. Esimeste metsanädalatega ja oma õpitava ametiga näed ära mida sul seal vaja hakkab minema ja mida mitte. |
Tänud.
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
webromps
HV kasutaja
liitunud: 13.06.2005
|
15.07.2014 17:38:02
|
|
|
| Pealamp lase endale esimeseks metsalaagriks kindlasti tuua.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Psych0
HV veteran

liitunud: 21.11.2004
|
15.07.2014 19:31:47
|
|
|
| Mida veel teada ja osata, et endast alguses piisavalt hea mulje jätta?
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Kaivo-
HV Guru
liitunud: 22.08.2007

|
15.07.2014 19:57:31
|
|
|
Ole lihtsalt sina ise ja võta asju vabalt. Aktivistid ja tsurkad ei meeldi seal kellelegi
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
15.07.2014 20:53:22
|
|
|
ära pidurda lihtsalt, nii hoiad ,,madalat profiili''
kaadri nimed & auastmed soovitaks kiirelt selgeks saada
_________________ assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree'' |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miq1988
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.01.2006
|
15.07.2014 21:19:16
|
|
|
Meil üks paul ei suutunud kuidagi selgeks saada kadett-seersanti. Kästi siis 100 korda kirjutada kadett-seersant paberile. Seal ei saanud lugemisega hakkama ja paar kirjaviga otsa. Sai veel 500 korda kirjutada
_________________ I don't need anger management. I need people to stop pissing me off ! |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
brokenarm
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.01.2007

|
15.07.2014 21:28:15
|
|
|
| Psych0 kirjutas: |
Mõtlesin siis kaasa võtta järgmist:
Spordijalatsid
Telefon ja laadija
Töökindad (must/oliiv)
Särk (oliiv) x3
Sokid x3
Aluspesu x3
Käekell
Pardel
Õmblemistarvikud
LED taskulamp + punane, kollane filter
Nuga (http://www.matkatarbed.ee/oc/turvanuga vm)
Multitool (http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/pages/Leatherman-Sidekick?OpenDocument&vw=Class&f1=T%F6%F6riistad vm)
Tulemasin (http://www.matkatarbed.ee/oc/mil-tec-us-tulemasin vm)
Ekspandrikumm (http://www.matkatarbed.ee/oc/index.php?route=product/product&path=283_368_330&product_id=2863)
Duct teip
Sporditeip
Rullplaaster
Vatitikud
Hügieenisidemed
Seep
Dušigeel
Beebilapid
Käte desinfitseerimisvahend
Hambahari ja -pasta
Olen veel lugenud, et soovitatakse järgmisi asju kaasa võtta:
Relvahooldus komplekt
Relvaõli
Tass
Telgivaiad
Pealamp
Tuleraud
Isoleerpael
Karukeel
Liivapaber
Talk/puuder
Midagi liigset või midagi puudu? |
Ma ei tea, kus sul minek, aga Tapal saime jooksujalatsid, kindad, sokid ja noa sealt ning igas pesuruumis oli mingi suuremat sorti desinfitseerimiseaparaat. Pesu anti ka, aga no ei tea, mulle see ei istunud.
Relvaõli oli ka seal olemas. Ma ei tea mida sa nende telgivaiadega seal tegema peaks. Liivapaber ja karukeel olid ka meil olemas seal. Puudri võtsin ma ka kaasa, mingine helelilla korgiga beebide oma, see töötas päris hästi rännakutel.
Aga jah, mida aktiivsem oled, seda rohkem si*akasse ja igast jama endale saama hakkad. Pead olema selline normaalne keskmik või siis kergelt sellest üle.
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
15.07.2014 22:18:50
|
|
|
Kordame üle, sest keegi nagunii teemat ei viitsi lugeda/lapata:
Rännakule on talk/beebipuuder abiks (jalgevahe higistab nagunii, isegi kui piisavalt hügieeni teha aga noorteajal ei jõua).
Kui talk/beebipuuder hiljaks jäänud (no mõni mees ei uskunud, et siil külla tuleb), siis beebidele mõeldud mähkmekreem abiks (võtab ärrituse maha ja laseb elada, beebidele parim on töpferi mark, ära häbene, sobib ka täismehele) - hea oleks, kui jaos kellelgi on (seda kulub nii vähe, et igale mehel oma on liiast).
Esimesel minekul ei tasu kaasa võtta (leppige jaos kokku ja las keegi laseb omale puudrit/talki ja teine mähkmekreemi tuua).
Kui hügieeniks beebilappe kasutada, siis hiljem korralikult kuivaks (metsas hea viis pesemiseks, tasub teha, endal parem olla ning tervis kah tugevam), muidu võivad hellad kohad veel hellemaks minna.
Aga jällegi esimeses otsas ära kaasa võta, las keegi toob enne esimest metsalaagrit (btw, camo on lappidega mugavam maha võtta - kõigepealt lapiga ja siis pessu).
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Siim159
HV Guru

liitunud: 16.08.2010
|
15.07.2014 22:21:13
|
|
|
| Miks siis kohe kaasa ei võiks neid võtta?
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
15.07.2014 22:26:21
|
|
|
| Siim159 kirjutas: |
| Miks siis kohe kaasa ei võiks neid võtta? |
Esimestel nädalatel on tõenäosus varustuse- ja kapikontrolliks suurem (kogu krempel kotti, õue/kasarmu peale, ja telkmantlile laiali).
Igasugune lisakraam võtab oma ruumi ja tekitab ebavajalikku ajakulu pakkimisel (kapis on kindel kord, tegelikult ka seljakoti puhul - meil nt harjutati paar korda kogu kapi seljakotti pakkimist ja hiljem kappi paigutamist vastavalt reeglitele, oma/isiklik kraam lisas ajakulu ning arusaadavalt on kõik sellised harjutused aja peale).
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Siim159
HV Guru

liitunud: 16.08.2010
|
15.07.2014 22:32:54
|
|
|
| Mitmendast nädalast tavaliselt esimene metsa minek on? Või võib see olla olenevalt pataljonist täiesti erinev?
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
15.07.2014 22:35:01
|
|
|
7. oli 2007 aastal
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
webromps
HV kasutaja
liitunud: 13.06.2005
|
15.07.2014 22:52:23
|
|
|
| Sides 2012 läksime 5-ndal. Peale 1 kuud oli külastuspäev ja peale seda tuli esimene mets.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taifunk
HV Guru

liitunud: 06.01.2005
|
15.07.2014 23:09:52
|
|
|
Ärge selle lisavarustusega hulluks minge. Tegelikult saab kogu EKV poolt antavate asjadega edukalt hakkama! Kui juba esimesed nädalad-kuud kogemust on, siis võib mõningaid asju juurde osta või tellida.
Võtke rahulikult lihtsalt asja ja ärge üle mõelge ning planeerige
_________________ Remember this day, men, for it will be yours for all time. |
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
15.07.2014 23:14:55
|
|
|
Tegelikult oleks elementaarne, et lähete ja saategi EKV poolt antavate asjadega hakkama. Ärge unustage, et tegu on koolitusega kus pmst ongi oluline kogeda olukorda kus minimaalse vajalikuga saate hakkama. Mitte, et kõik mugavused olemas on.
Jah oma korralik pealamp on igati mugav. Telefonist on vinge FBd külastada metsas jmt. Aga kogu ajateenistuse eesmärk on siiski ju teid ette valmistada reaalseks sõjaolukorraks kus te ei saa oma superhäid lampe jmt varustust kaasa võtta.
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Psych0
HV veteran

liitunud: 21.11.2004
|
15.07.2014 23:32:18
|
|
|
| Renka kirjutas: |
| Aga kogu ajateenistuse eesmärk on siiski ju teid ette valmistada reaalseks sõjaolukorraks kus te ei saa oma superhäid lampe jmt varustust kaasa võtta. |
Kõik inimesed paraku ei taha oma kodumaa eest võidelda. Mina, näiteks, olen väga isekas ning läheksin sõjaolukorras lihtsalt minema ning tõenäoliselt ei naaseks. Võtan seda kaitseväge kui füüsilist ning vaimset treeningut ja loodan saada mõningaid looduses ellujäämiseks vajalikke oskuseid.
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
15.07.2014 23:33:18
|
|
|
| Psych0 kirjutas: |
| Renka kirjutas: |
| Aga kogu ajateenistuse eesmärk on siiski ju teid ette valmistada reaalseks sõjaolukorraks kus te ei saa oma superhäid lampe jmt varustust kaasa võtta. |
Kõik inimesed paraku ei taha oma kodumaa eest võidelda. Mina, näiteks, olen väga isekas ning läheksin sõjaolukorras lihtsalt minema ning tõenäoliselt ei naaseks. Võtan seda kaitseväge kui füüsilist ning vaimset treeningut ja loodan saada mõningaid looduses ellujäämiseks vajalikke oskuseid. |
blokk
|
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
brokenarm
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.01.2007

|
15.07.2014 23:46:52
|
|
|
Esialgu on suht mõttetu sinna hullu kremplit vedada. Kapikontrollid ja igast muud jamad toimuvad, siis sul endal rohkem peavalu.
Eriti veel, kui toimuvad sellised, kus pead aja peale kogu jama laiali laotama ja siis ilusti tagasi toppima.
Kõige ägedamad asjad, mis soovitan kaasa võtta, on beebipuuder, pardel ja magusat. Pardel on eriti hea. Teised lähevad vannituppa möllama hullu massiga, sina lased kapi juures 30 sekundiga molli ja kukla puhtaks. Vahepeal on ka see debiilne, et metsas lastakse ajada, siis on pardel kohe eriti mugav asi. Muidu hakka seal sooja vett keetma katelokis ja sada asja veel, kuna külma veega on ikka väga kusine habet ajada. Eriti, kui väljas külm on. Ülejäänud tuleb teil ajaga, siis saate juba ise aru, mida teil vaja on ja mida mitte, kuna see kõik oleneb väeosast ja väljaõppest.
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
15.07.2014 23:56:18
|
|
|
Magus + suitsud on suht kindel edu valem...ja ära hakka metsas kohe esimesel päeval oma varusid myyma vaid lase hinnal tõusta
|
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
16.07.2014 00:01:58
|
|
|
| Super AMOLED kirjutas: |
Magus + suitsud on suht kindel edu valem...ja ära hakka metsas kohe esimesel päeval oma varusid myyma vaid lase hinnal tõusta  |
Ja never ei müü järelmaksuga. Mulle mõni mees siiani hulga EEKe võlgu
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Psych0
HV veteran

liitunud: 21.11.2004
|
16.07.2014 00:05:30
|
|
|
| Mokatubakas peaks suhteliselt moes olema. Seda saaks ka siis valuutana kaasa võtta.
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
16.07.2014 00:20:20
|
|
|
| Mõttetu mingit pahna kaasa vedada. EKV annab kõik vajaliku
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Creat_1
HV veteran

liitunud: 29.11.2005
|
16.07.2014 00:21:48
|
|
|
| ot: |
ma ei saa aru mis värk kõigil nende plaastrite, puudrite ja muu sellise jamaga on isiklikult ei kasutanud mitte ühtegi nendest (terve ajateenistuse jooksul) ja 64km rännak (täisvarustuses) koos kaeviku kaevamisega edukalt läbitud... mitte ühtegi villi ja peale rännakut jäi energiat ülegi Olin veel see lammas kes võttis alati metsa minnes vähemalt 2l coca cola + igast muud rasket ja mitte vajalikku söögimanti kaasa
Okei meil oli inimesi kes kogu aeg vingusid - omg jalad valutavad, villid, trullarid hõõruvad jne... ju siis võtsid vales mõõdus riided ja saapad. Mainin veel ära et pole ajateenistuse pooldaja - endiselt pole ja ei hakkagi kunagi pooldama. Lihtsalt läksin, tegin mis vaja ja korras. Muidugi igal võimalusel pidin ka oma arvamust avaldama mis huvitaval kombel ei lõppenud praktiliselt mitte kunagi halvasti vaid pandi hoopis tööde eest vastutavaks (ju lootsid, et ma ei saa hakkama ja siis hea kohe karistada) - vähemalt sai ringi kõndida ja kamandada linnaluba sain ka praktiliselt iga nädalavahetus. |
Kui julged (vahele jääda ei tohi) - soovitaks kaasa võtta kõrvaklapid ja mingi vahend muusika kuulamiseks (ise kasutasin nutitelefoni ja tagavaraks oli patareiga mp3 player) praktiliselt igal rännakul olid nööbid kõrvas ja muusika möllas... aeg läks kordades kiiremini. Muidu mainin ära, et kõrvaklapi juhe oli maskeeritud kõrvatroppide nööriks See oli just in case - juhul kui mõni võll nööri nägi ja pärima hakkas said alati öelda, et tegu kõrvatroppidega (keegi ei keela neid kasutada, kui laskemoon salves)
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draax
HV veteran

liitunud: 21.03.2005
|
16.07.2014 00:25:43
|
|
|
Võta üks vana hambahari kaasa. Hea relvapuhastusel - ma neid AK-sid ja uumaid riistu ei ole lähemalt käppinud, aga näiteks MG-3 oli küll mugav raami seest sellega puhastada.
Spordijalatsid kirjutasid, aga muud spordiriided? Jällegi - ei tea kuidas praegu aga 10a tagasi küll KV poolt mingeid dresse ei antud. Hommikvõimlemist ja nö. tunniplaanijärgset füüsilist tehakse vormis, aga vahipataljonis oli hoovi peal võimla ja nädalavahetusel kui aega ja tahtmist oli, sai seal kossu mängida või siis jõusaalinurgas kangi sikutada, siis ikka mugavam kui mingid oma dressid-püksid olemas.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Nastix
HV kasutaja
liitunud: 22.02.2003
|
16.07.2014 00:48:40
|
|
|
| Draax kirjutas: |
Spordijalatsid kirjutasid, aga muud spordiriided? Jällegi - ei tea kuidas praegu aga 10a tagasi küll KV poolt mingeid dresse ei antud. Hommikvõimlemist ja nö. tunniplaanijärgset füüsilist tehakse vormis, aga vahipataljonis oli hoovi peal võimla ja nädalavahetusel kui aega ja tahtmist oli, sai seal kossu mängida või siis jõusaalinurgas kangi sikutada, siis ikka mugavam kui mingid oma dressid-püksid olemas. |
2007 (Võrus, Kuperjanovi väeosas) anti dressid KV poolt (sinist värvi kaitseväe kirjadega), ilmselt antakse ka tänapäeval. Spordijalatsid saab ka KV poolt, kuid nendega oli nii ja naa. Minul pidasid need lõpuni ilusasti vastu, kuid samas käisid mõned neid ümber vahetamas, kuna lagunesid ära. Kas enda jalatseid lubatakse kasutada või mitte, sõltub ilmselt väosast.
Hommikuvõimlemine on tänapäeval spordiriietes, mitte vormis.
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MaitK
HV veteran

liitunud: 14.06.2005
|
16.07.2014 00:50:41
|
|
|
Saab KV-e käest iga mees pika dresside komplekti ja lühikese komplekti. Samuti botased. Viimane mood on Magnumi toodang, sekka veel varasemast ajast Asicseid.
Asju liigselt tõesti pole vaja kohale vedada. Pea kõik vajaliku saab riigi poolt. Isiklikest asjadest pressiks sokkide ja aluspesu peale. Normaalses toonis t-särgid ka paha ei tee.
Talgist/puudrist räägiti, see sügisel minejatele pisut väiksem mure kui just vananaiste suvi ei tule. Pisut magusat kotti, nädala tubakavaru kaasa ja minek.
Aktiviste ja saamatuid (eriti nende kombot) ei panda just parimate nimekirja korraga. Ole mõistev ja mõistlik, siis üldjuhul suhtutakse sinusse samamoodi.
_________________ Võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju!
Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha? |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hardi
HV veteran

liitunud: 25.12.2003
|
16.07.2014 01:06:53
|
|
|
krt tossud oleks küll ära kulunud kui ise käidud sai. algul ikka ajasid korralikud villid üles need saabastega hommikujooksud.
_________________ ツ |
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taifunk
HV Guru

liitunud: 06.01.2005
|
16.07.2014 02:09:25
|
|
|
Kes on vähe kauem aega tagasi käinud, siis tore on kuulata meenutusi kuid olge oma soovitustega ettevaatlikud.
EKV-s on metsas ööbimiseks juba täiesti korralikud magamiskotid asendamas näiteks tavalisi kasarmutekke mis 1993 jagati välilaagrite ajaks. Samuti on praegused toidupakid täiesti tasemel võrreldes mõne aasta taguste seap***i konservidega, kust kõõluste ja rasva vahelt andis lihamoodi ollust ikka otsida.
Ehk siis aeg on edasi läinud, relvaõli jagub kõigile, 5x päevas on einekorrad ja linnaload on pigem reegliks kui erandiks, ilmselt varsti juba ka SBK ajal. Kõik vajaliku saab EKV käest ja vaikselt hakkab ametlikult lisanduma ka mugavusvarustust nagu näiteks buffid, erinevad kindad, fliisid, riidest saapad jne. Mõned elemendid on juba testimises ja mõned alles hankes.
Nii, et kordan oma soovitust, et minge kohale ainult nende asjadega, mis teil kutse peal on kirjas. Kui juba kohapeal on sisse elatud, siis on aega küll neid mõningaid vidinaid sebida, mis teile vajalikud tunduvad.
_________________ Remember this day, men, for it will be yours for all time. |
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hardi
HV veteran

liitunud: 25.12.2003
|
16.07.2014 02:12:24
|
|
|
taifunk, nii on
_________________ ツ |
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
antikondor
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.07.2005
|
16.07.2014 08:07:19
|
|
|
Üks asi mida ise soovitaks kaasa krabada on termos, iga kord kui tekib moment teha sinna endale mingi kuum tee või kohv sisse, pärast hea soojendust võtta.
_________________ Olen jah muusika suhtes elitaarne sitapea
000 WHILE hangover
001 drink beer |
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
16.07.2014 09:28:41
|
|
|
| brokenarm kirjutas: |
| Pardel on eriti hea. Teised lähevad vannituppa möllama hullu massiga, sina lased kapi juures 30 sekundiga molli ja kukla puhtaks. |
Hügieeni tegemine kasarmutoas... Mnjaa...
Meil paar venda arvasid sama, kaks said lisatoimkonna üks pääses noomitusega. Hunnik noori mehi väikses toas koos eeldab, et puhtust järgitaks (tolmu ja sodi kantakse saabaste ja varustusega nagunii meeletult sisse - milleks lisa tekitada?).
Pardel on hea asi, metsas kah, aga hügieeni peab kasarmus ikkagi tegema seal, kus on selle koht.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Psych0
HV veteran

liitunud: 21.11.2004
|
16.07.2014 09:37:18
|
|
|
| http://www.kra.ee/ajateenistus/ajateenistusest/ajateenistusse_asumisest/ kirjutas: |
Milline varustus antakse ajateenijale?
Igale ajateenijale antakse ajateenistusse asumisel üle isiklik varustus. All on kirjas loetelu asjadest, mis varustuse hulka kuuluvad. Sõltuvalt erialast ja väeliigist võib see nimekiri olla pikem, samuti ei pruugi ajateenija saada nimekirjas loetletud koguseid kätte kohe esimesel päeval. Näiteks talvevarustus antakse üle jahedamate ilmade tulekul.
Välivormi komplektid: 3 jakki, 3 paari pükse, 1 püksirihm, 2 mütsi. Lisaks 4 T-särki, fliis, sviiter ja 2 paari poolsaapaid.
Talvine välivorm: 2 jopet, 1 paar pükse, 1 müts
Vihmaülikond (jakk ja püksid) ja paar kummikuid
Aluspesu: 3 paari aluspükse ja 2 paari sooja aluspesu
Sokid: 5 paari poolvillaseid, 3 paari puuvillaseid ja 5 paari froteesokke
Sportimiseks: pikk ja lühike spordidress, spordijalatsid
Kindad: labakindad ja sõrmkindad
Pesemistarbed: 1 plätude paar, hügieenitarvete kott ja 4 käterätikut
Muu varustus: 1 nuga, söögiriistade komplekt, taskulamp, vormihoolduskomplekt ja kõrvatropid |
Kas seal hügieenitarvete kotis on hügieenitarbed ka sees või on lihtsalt kott?
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
brokenarm
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.01.2007

|
16.07.2014 13:30:17
|
|
|
| ref kirjutas: |
| brokenarm kirjutas: |
| Pardel on eriti hea. Teised lähevad vannituppa möllama hullu massiga, sina lased kapi juures 30 sekundiga molli ja kukla puhtaks. |
Hügieeni tegemine kasarmutoas... Mnjaa...
Meil paar venda arvasid sama, kaks said lisatoimkonna üks pääses noomitusega. Hunnik noori mehi väikses toas koos eeldab, et puhtust järgitaks (tolmu ja sodi kantakse saabaste ja varustusega nagunii meeletult sisse - milleks lisa tekitada?).
Pardel on hea asi, metsas kah, aga hügieeni peab kasarmus ikkagi tegema seal, kus on selle koht. |
Seal ei jõua sul see habe nii pikakski kasvada, et sa saad rääkida siin mingist raskest puhtuse reeglite vastu eksimisest. Meil ei tehtud midagi, kui toas pardliga lasid. Suht mõttetu selle jaoks pesemisruumi ronida. 100 matsi mingi 5 peegli ees, jäädki ootama sinna. Žileti ja vahuga ajad, siis loomulikult lähed sinna möllama. Tubasid koristatakse siiski igapäev. Vähemalt meil oli nii.
Pluss selle udeme ajamine käib sul nii kiirelt, et seda ei panda tähelegi, kui ära tõmbad. Meil ei lastud s*taste saabastega kasarmussegi. Sissekäigu juures Tapal igalpool saabaste puhastamiseks duššid.
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
16.07.2014 23:22:41
|
|
|
mainiks siia teemasse, et ärge siis unustage lennušõule minna ämaris sellel pühapäeval. miskipärast on üritusele ülivähe reklaami tehtud, postimehe paberlehes näiteks oli mingi umbes 2 rida ürituse toimumise kohta. paljud pole kuulnudki, et selline vägev asi toimub.
https://www.facebook.com/events/1389693787936905/
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/ohuvae-lennusoule-saabub-uheksast-riigist-ligi-30-lennuvahendit.d?id=69325261
ättendige ja šeerige siis hoolega
omalt poolt ütleks mitteametlikult veel et:
"parkimiskohtade arv on piiratud" - see on üsna kahtlane märkus, kuna autosid ilmselt tuleb väga väga väga palju, kuna eeldatav külastajate arv on vähemalt 10 000 ja suurem osa tuleb arvatavasti autodega, kuna ühistransporti sinna põhimõtteliselt ei käi. usun, et ruumi peaks ikka jätkuma.
kuidas jalgratastega sisse saab, seda ma ei tea. kui midagi on, siis küsige seal feissi sündmuse juures, äkki isegi vastatakse.
lemmikloomi ärge kaasa võtke. neile kõrvatroppe pole ja müra tõttu võib mõni lemmik end lahti tõmmata ja lennurajale joosta.
soovitan võileivad taskusse panna kaasa, asi kestab terve päev ja toitlustamise kohta kohapeal pole mingit infot isegi minul. aga arvestades seda rahvamassi, siis isegi kui midagi on, siis suurem osa külastajatest võib ilma jääda.
ja ärge eriti valusalt lööge, õhuväe jaoks esimest korda sellist mastaapset asja korraldada, olge valmis pikkadeks järjekordadeks ja ebameeldivusteks. suruge siis hambad risti ja ärge eriti palju vinguge, kogemus peaks seda väärt olema. tasuta asi ka
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
17.07.2014 13:54:18
|
|
|
esialgne kava on ka nüüd üleval üritusest
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lauri0112
HV veteran

liitunud: 03.10.2006
|
17.07.2014 13:59:24
|
|
|
Plaanin varakult neil seal värava taga valmis olla.
Paar aastat tagasi tekkis kapoga jama, kuna olime värava taga kaameraga, nüüd " tulge aga kõik sisse "
Kus ajad on muutunud.
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Siim159
HV Guru

liitunud: 16.08.2010
|
18.07.2014 20:59:17
|
|
|
Nüüd on sealseid salajasi asju kavalamalt ära peidetud.
//EDIT: Kas ajateenistuses ikka see värk, et 1.9m pikkused vennikesed saavad mingi lisaportsjoni söögikordades?
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Valvejoodik
HV veteran

liitunud: 27.12.2008
|
18.07.2014 21:09:28
|
|
|
Kehamassiindeksi järgi peaks asi käima vist. Liigun ka vist kella 10 üritusele kohale
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
brokenarm
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.01.2007

|
18.07.2014 21:37:43
|
|
|
| Siim159 kirjutas: |
Nüüd on sealseid salajasi asju kavalamalt ära peidetud.
//EDIT: Kas ajateenistuses ikka see värk, et 1.9m pikkused vennikesed saavad mingi lisaportsjoni söögikordades?  |
Alguses oli ka jutt selline, et nii käib asi. Tapal igatahes sööklas inimesed, kes juurde tahtsid, said juurde. Ütlesid lihtsalt, et täna suurem isu.
Üks mingi vene taksojuht lasi meil hommikuti mingi 5-12 kaussi putru ja lõunal ning õhtul 2-5 taldriku täit praade ning kõik konservid, mida teised ei tahtnud, vedas ka koju.
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Siim159
HV Guru

liitunud: 16.08.2010
|
18.07.2014 21:39:19
|
|
|
Mul sügisel minek Tapale. Loodame siis, et seal ikka sama lahked on.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hardi
HV veteran

liitunud: 25.12.2003
|
18.07.2014 21:59:43
|
|
|
mhm.. korra sai terve rühm söökla ees kruusal toenglamangus oodata, kui see viimane näljane ka välja jõudis
_________________ ツ |
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|