Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Canoni arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 77, 78, 79  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2014 22:38:30 vasta tsitaadiga

Pole hullu, jägaja, ma hakkasin ka enne miskipärast 1200D põhjal jaurama, et kus krt sellel pööratav ekraan on, aga sain õnneks ise enne aru ja veel kogu posti maha tõmmata. icon_cool.gif Uurisin-puurisin pilti, et tegelikult nagu oleks ju pööratav ekraan ja lugesin siis jälle ikse kokku. icon_biggrin.gif

Sellise jamaga viiks ma ka garantiisse. Ok, kere pole küll spets ilmastikukindlate tihenditega, aga see tundub ju lausa praak. Mul on ka 600D (see seal võib muidugi ka 700D olla - edit: siiski on 600D, 650D/700D on juba sirgema "play" nupuga) mõni aeg tagasi olnud, ei tekkinud kübetki tolmu klaasi alla.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2014 08:31:02 vasta tsitaadiga

Võtsin ühendust; võtavad garantiisse.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cert85
HV kasutaja
Cert85

liitunud: 16.02.2006




sõnum 01.06.2014 16:27:07 vasta tsitaadiga

Hey hey!

Küsimus sellinne, et kuidas suhtuda sellesse, et kui 600D pic style on valitud "N"eutral, siis kaamera display'l tunduvad pildid ikka suht teravad ja värvilised, kuid arvutis asi siis selline nagu see neutral olla võiks- tumimad ja pehmemad.

Color profile on sRGB kaameras.
Samuti on arvuti Color profile Win8 default: sRGB IEC61966..........

Kas tegu 600D display iseäraga või annab asja kuidagi klapitada, et näeks sealt umbes seda, mida võiks ka hiljem arvutis kohata?

Tänud
Kert

_________________
Cert85 @ flickr.com
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lolloom
HV veteran
lolloom

liitunud: 31.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2014 19:48:33 vasta tsitaadiga

Kas muu kui N puhul vastavad pildid rohkem arvuti ekraanil seda, mis kaamera ekraanil nähtu?
Kui ei, siis ma usun, et üks põhjus on kaamera display tunduvalt suurem pikslitihedus, mille tõttu pilt tundub teravam sellel, võrreldes arvuti ekraaniga. Oleneb muidugi, kuivõrd sisse pildi kaamera display-l oled zoominud.

Mul kah küsimus:
On siin kedagi, kes 1Dmk3 kasutab või on kasutanud? On teil fookusega probleeme olnud (ja võimalikke lahendusi?)? Selle kere "known issue" olla see kohati ebatäpne fookus ja tõepoolest, tee mis tahad, mk2 fokusseeris täpsemini.
Kasutusel peamiselt 24-105L toru.

_________________
One does not simply overclock Sandy Bridge with SetFSB
Kommentaarid: 244 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 209
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2014 23:40:04 vasta tsitaadiga

1Dmk3'st oma käega ei tea suurt midagi. Küll aga on kõrvalt vaadates tundunud, et kogu see nutt&hala autofookuse teemal on mõnevõrra kärbsest elevandi tegemine. Võib kindlasti olla, et mingitel piirjuhtudel on AF mõnevõrra ebatäpsem, osad kaadrid pole fookuses - aga kui just ise raha ei teeni siis so what? AF ja kogu automaatika ongi omade "aga"-dega. Kui 1Dmk4 tuli siis oli algul samasugune pill pinu taga, toru toa taga - maailmalõpp, Canoniga ei saa üldse pilti teha. No ei ole nii. Osad servo-vennad tõesti justkui ei saanudki kõiki kaadreid teravaks - praeguseks pole ammu enam midagi sel teemal kuulnud, samas pilti ju tehakse, ka 1Dmk3'ga.

24-105 ja F4 on pealegi nii pime toru, et kui palju sellega AF ikka eksida saab? Ma saaks aru kui f/1,x ava puhul "paneb mööda". Või mida tähendab, et "kohati on fookus ebatäpne"? Mis reziimis (servo, one shot), mis valgusoludes?
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lolloom
HV veteran
lolloom

liitunud: 31.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2014 03:14:41 vasta tsitaadiga

Mark0, ma ei nimetaks seda asjata nutuks ja halaks. Alles peale mk3 omandamist ja piltide nägemist asusin guugeldama, mis toimub. Oma kogemuse järgi 50D ja 1Dmk2 tõesti fokusseerivad ~75% juhtudel antud kerest täpsemini, sellesama optikaga.
Osa piltidest on väga kenad ja teravad, kuid see hulk jääb protsentuaalselt tasemele, mida 1D kerest kaugelt mitte oodata ei oskaks.

Oludest: maikuu/juunikuu päikeselised/pilvised päevad väljas, valgust on piisavalt. One Shot, Av ning ava vahemikus 5.0...8.0. Fookusepunkt on enamasti valitud kaadri keskpunktiks, küll aga kipub ka tugevat kontrasti omav objekt fookusest välja jääma. Mitte palju, kuid siiski märgatavalt.
Fookuseprobleemi olen täheldanud ka pimedamas, välgu (430EX) abivalgusega, millega ennemalt väljatoodud kaks teist kere sama optikaga ilusti hakkama said.

_________________
One does not simply overclock Sandy Bridge with SetFSB
Kommentaarid: 244 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 209
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2014 08:21:56 vasta tsitaadiga

http://usa.canon.com/cusa/professional/products/professional_cameras/digital_slr_cameras/eos_1d_mark_iii?pageKeyCode=prdAdvDetail&docId=0901e0248004cd3d - saab seerianumbri järgi vaadata, kas on potentsiaalselt problemsest seeriat pärit kaamera. Samuti soovitatakse firmwaret uuendada.

Veel jääb silma, et osad murelised on saanud abi Canoni ametlikust esinduset kus autofookust kalibreeritakse.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lolloom
HV veteran
lolloom

liitunud: 31.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2014 21:08:33 vasta tsitaadiga

Tänud! SN jääb tõesti sellesse vahemikku, mis on välja toodud.
Eks uurin seda kalibreerimise asja lähiajal.

_________________
One does not simply overclock Sandy Bridge with SetFSB
Kommentaarid: 244 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 209
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 02.06.2014 21:56:47 vasta tsitaadiga

Cert85 kirjutas:
Hey hey!

Küsimus sellinne, et kuidas suhtuda sellesse, et kui 600D pic style on valitud "N"eutral, siis kaamera display'l tunduvad pildid ikka suht teravad ja värvilised, kuid arvutis asi siis selline nagu see neutral olla võiks- tumimad ja pehmemad.

Color profile on sRGB kaameras.
Samuti on arvuti Color profile Win8 default: sRGB IEC61966..........

Kas tegu 600D display iseäraga või annab asja kuidagi klapitada, et näeks sealt umbes seda, mida võiks ka hiljem arvutis kohata?

Tänud
Kert


Raw või jpeg?
Raw'ga on asjad lihtsad. Raw pildi seadeid hoitakse pildiandmetest eraldi. Juhul kui raw konverter 600D failiformaati ei toeta, näeb foto arvutis avades erinev välja. Raw konverteroskab sellisel juhul ainult toorest pildifaili lugeda.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2014 22:25:52 vasta tsitaadiga

Cert85 kirjutas:
Hey hey!

Küsimus sellinne, et kuidas suhtuda sellesse, et kui 600D pic style on valitud "N"eutral, siis kaamera display'l tunduvad pildid ikka suht teravad ja värvilised, kuid arvutis asi siis selline nagu see neutral olla võiks- tumimad ja pehmemad.

Color profile on sRGB kaameras.
Samuti on arvuti Color profile Win8 default: sRGB IEC61966..........

Kas tegu 600D display iseäraga või annab asja kuidagi klapitada, et näeks sealt umbes seda, mida võiks ka hiljem arvutis kohata?

Tänud
Kert

Monitor on ikka kalibreeritud?
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cert85
HV kasutaja
Cert85

liitunud: 16.02.2006




sõnum 03.06.2014 17:15:09 vasta tsitaadiga

Hey.

JPG's pildistatakse selle masinaga. Pigem vist kisub jah sinna, et kaamera ekraanil pikslid nii tihedalt, mille tulemusena jääb pilt lihtsalt igati kontrastsem.
Vaatasin ka enda arvutis pilte, samune, mis teises.

Sukelduja, ei ole monitor kalibreeritud ja kahjuks ei hakka seda ka tegema.
Kas sinu masina monitor on kalibreeritud ja kui tihedalt? icon_razz.gif

_________________
Cert85 @ flickr.com
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
GTC
HV kasutaja

liitunud: 31.01.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2014 14:18:42 vasta tsitaadiga

Kas keegi tark valgustaks: Canon 50d-kuidas teada saada klõpsude arvu?
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2014 17:15:59 vasta tsitaadiga

On üks uuendatud EOSinfo versioon, aga kahjuks hetkel sealgi maha võetud, kus veel kuu-paar tagasi üleval oli. Mul on olemas, kui hädasti vaja, võin üles visata.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lolloom
HV veteran
lolloom

liitunud: 31.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2014 17:57:16 vasta tsitaadiga

GTC, 50D-ga töötab see väike utiliit: http://astrojargon.net/40dshuttercount.aspx
_________________
One does not simply overclock Sandy Bridge with SetFSB
Kommentaarid: 244 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 209
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
GTC
HV kasutaja

liitunud: 31.01.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2014 18:20:01 vasta tsitaadiga

lolloom kirjutas:
GTC, 50D-ga töötab see väike utiliit: http://astrojargon.net/40dshuttercount.aspx


Tänud! Proovin järele, ehk õnnestub! Ma oma pühas lihtsameelsuses arvasin, et kuidagi menüüs sobrades õnnestub see number kätte saada...Loll on loll olla! thumbs_down.gif
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2014 19:45:02 vasta tsitaadiga

Kui just mäkikasutaja pole, siis juhatatakse sealt ju seda vana EOSinfo-t kasutama.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Invention
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2014 20:18:48 vasta tsitaadiga

Kuna olen Canonipede, siis ehk oskab keegi soovitada Canoni kompakti/hübriidi, millel oleks manuaalrežiimis pildistamise võimalus. Kuna olen viimased aastad ainult peegliga pildistanud, siis puudub igasugune info muude kaamerate kohta.
_________________
Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2014 20:42:16 vasta tsitaadiga

Palju neid Canoni hübriide ikka on? M-il on M-mode olemas küll.

Kompaktidest on üldiselt ka juba odavaimal A-seerial üsna ammusest ajast M olemas olnud:

Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2014 00:50:34 vasta tsitaadiga

Invention kirjutas:
Kuna olen Canonipede, siis ehk oskab keegi soovitada Canoni kompakti/hübriidi, millel oleks manuaalrežiimis pildistamise võimalus. Kuna olen viimased aastad ainult peegliga pildistanud, siis puudub igasugune info muude kaamerate kohta.

Powershot G ja S seeria. Sõltub kui oluline on suurus. S on päris kompakti mõõdus. http://www.canon.ee/For_Home/Product_Finder/Cameras/Digital_Camera/expert/index.aspx Igal mudelil on omad eelised, sõltub täiesti sellest, milleks vaja on. Kuna mul on suurus ja kaal oluline, siis olen mitme S omanik olnud. Kõik võimaldavad ka RAW formaadis pildistamist.


viimati muutis sukelduja 08.06.2014 01:00:31, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kfl
HV Guru

liitunud: 13.05.2002




sõnum 08.06.2014 01:28:59 vasta tsitaadiga

MelesMeles kirjutas:
Invention kirjutas:
Kuna olen Canonipede,...
... Canoni M on nõrga akuga ja aeglane.
uuri ikka seda eos-m´i ka ... ostsin pojale sellise , 170€ läks kere ja EF adapter,
saab objed ära kasutada ja ei pea silmatorkavalt kobaka peegelkaameraga ringi vehkima.
akusi võib varuks ebay-st taskud täis toppida

_________________
Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 08.06.2014 10:02:35 vasta tsitaadiga

kfl kirjutas:
MelesMeles kirjutas:
Invention kirjutas:
Kuna olen Canonipede,...
... Canoni M on nõrga akuga ja aeglane.
uuri ikka seda eos-m´i ka ... ostsin pojale sellise , 170€ läks kere ja EF adapter,
saab objed ära kasutada ja ei pea silmatorkavalt kobaka peegelkaameraga ringi vehkima.
akusi võib varuks ebay-st taskud täis toppida

Canon EF-M on hetkel surnud süsteem. Firma on suutnud bajonetile disainida ainult 3 objektiivi ja keeldub kommentaaridest tuleviku suhtes. Näiteks väga uuele Sony E-EF süsteemile on juba 5 obektiivi.
Valikust puudub ka hädavajalik lisavarustus. Väline pidiotsija on hetkel vaid unistus. Eriti naljaks on selle juures, et Canon lasi hiljuti välja EVF-i G1X-le ja ei suvatsenud seda M'ga kokkusobivaks disainida.
Me võime siin rääkida EF adapteritest, see pole tõsine argumet. Metabones toodab EF adaptereid NEX süsteemile.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enterprice
HV veteran
enterprice

liitunud: 18.12.2003




sõnum 08.06.2014 21:33:05 vasta tsitaadiga

EF-M torusid hetkel vist jah vähevõitu
EF-M 11-22mm
EF-M 22mm f2 STM
EF-M 18-55mm
Samas on hiljuti terve rida patente. Toon mõned välja, kuid googeldades leiab lisa.
Samuti on mitu uut EOS-M mudelit arendamisel.
Canon Patents a 22-46mm Lens for EF-M-Mount, 9-18mm f/4-5.6 EF-M, EF-M 16-120

Edit: Canon EF-M 55-200 f/4.5-6.3 IS STM Gets Official


viimati muutis enterprice 17.06.2014 11:12:00, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2014 21:56:10 vasta tsitaadiga

M olevat uue FW-ga algsest omajagu nobedamaks muutunud. Seda on vaid Aasias turustatava M2 ülevaadetes alati ära märgitud. M-ile on kompaktsed junnid reisimiseks olemas, vähegi advanced mees võtab niikuinii adapteri ja laialt levinud EF toru, liimib LCD-VF-i raami tagaküljele ja võibolla krutib püstolkäepideme ka alla. Ma küll ei julgeks endale tutikana kirvehinnaga mingit EF-M 70-200 F2.8-t osta.

Niikuinii tulevad riburada pidi vaikselt juba ka täiskaaderhübriidid välja. Asi on puhtalt marketingiosakondade taga, aga kui keegi on otsa lahti teinud, tuleb teistel vaid hambaid kiristades kaasa joosta.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enterprice
HV veteran
enterprice

liitunud: 18.12.2003




sõnum 17.06.2014 11:12:26 vasta tsitaadiga

Canon EF-M 55-200 f/4.5-6.3 IS STM Gets Official
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 18.06.2014 19:14:27 vasta tsitaadiga

enterprice kirjutas:
Canon EF-M 55-200 f/4.5-6.3 IS STM Gets Official

Fujil on selles fookusvahemikus juba 2 objektiivi pakkuda. icon_wink.gif
Nikon 1-l 3
MFT'l kümnekonna ringis.

Canon on selle objektiiviga 2 aastat hiljaks jäänud.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 18.06.2014 19:59:08 vasta tsitaadiga

IS STM on märksõnaks icon_wink.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kfl
HV Guru

liitunud: 13.05.2002




sõnum 19.06.2014 00:20:30 vasta tsitaadiga

Valvejoodik kirjutas:
IS STM on märksõnaks icon_wink.gif
milles STM eelised? vaiksem, kiirem?
varem nagu STM pikemaid torusi ei tehtud ... ei jaksanud kaalukamat luupi liigutada piisavalt kiirelt?
USM v. STM mingit head kokkuvõtvat selgitust kellelgi?

_________________
Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2014 00:24:25 vasta tsitaadiga

STM on asendus kitikate ligadi-logadi mootorile kus tuul fookuse paigast puhub.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enterprice
HV veteran
enterprice

liitunud: 18.12.2003




sõnum 19.06.2014 14:21:14 vasta tsitaadiga

kfl kirjutas:
Valvejoodik kirjutas:
IS STM on märksõnaks icon_wink.gif
milles STM eelised? vaiksem, kiirem?
varem nagu STM pikemaid torusi ei tehtud ... ei jaksanud kaalukamat luupi liigutada piisavalt kiirelt?
USM v. STM mingit head kokkuvõtvat selgitust kellelgi?

Stm teravustab video puhul kohe õiges suunas mitte ei sae edasi tagasi nagu usm või mikromootor, vaiksem ka. töötab parimalt koos Dual Pixel AF-ga 70D-ga, aga ka 100D, 650D, 700D ja EOS-M-ga. Teiste kaameratega on lihtsalt vaiksem aga õigesse suunda kohe ei liigu.
http://petapixel.com/2013/08/26/video-comparing-canons-usm-and-stm-lenses-using-the-70ds-dual-pixel-af/

pacho kirjutas:


Canon on selle objektiiviga 2 aastat hiljaks jäänud.

Kui canon on hilinenud icon_smile.gif siis Tamron aitab
Tamron makes 18-200mm F/3.5-6.3 Di III VC for Canon EOS M
it features a stepping motor for silent autofocus, and optical image stabilization. Sales will start in the USA on June 26, at $499.
link
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 19.06.2014 21:09:04 vasta tsitaadiga

Valvejoodik kirjutas:
IS STM on märksõnaks icon_wink.gif

Video autofookus töötab ju endiselt ainult väga lihtsates oludes icon_wink.gif
Filmides ei saa autofookust usaldada.
Hea manuaalfookus on muidugi tervitatav.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enterprice
HV veteran
enterprice

liitunud: 18.12.2003




sõnum 19.06.2014 22:00:18 vasta tsitaadiga

pacho kirjutas:
Valvejoodik kirjutas:
IS STM on märksõnaks icon_wink.gif

Video autofookus töötab ju endiselt ainult väga lihtsates oludes icon_wink.gif
Filmides ei saa autofookust usaldada.
Hea manuaalfookus on muidugi tervitatav.

Ekraanilt valid teravuspunkti sõrmega ja voilaa, teravus ongi seal. Ma olen tundide kaupa esinemisi ja kontserte filminud manuaalfookusega, saab paika ja ok tulemi, eriti kui häid abivahendeid kasutada, aga eksimisvõimalus on suurem kui just fullhd lisadispleid ei kasuta. See stm koos puuteekraaniga on väga mõnus. Sa pole vist ise proovinudki icon_smile.gif Oluliselt kiirem ja täpsem, tuleb lihtsalt jälgiv autofookus välja lükata ja keerad osa käsitsi, aga peenhäälestuse jätad stm teha.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kfl
HV Guru

liitunud: 13.05.2002




sõnum 22.06.2014 23:33:48 vasta tsitaadiga

Canon EOS M kompakte Systemkamera (18 Megapixel, 7,6 cm (3 Zoll) Display, Full HD, Touch-Display) inkl. EF-M 18-55mm 1:3,5-5,6 IS STM Objektiv und Speedlite 90EX Kit schwarz EUR 339,48
kas nüüd parim pakkumine , aga veidi parem kui meie jaevõrgus : HV

_________________
Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pkillar
HV vaatleja
pkillar

liitunud: 10.01.2009




sõnum 10.07.2014 18:53:00 vasta tsitaadiga

Tere,

Paar aastat tagasi sai ostetud Canon EOS 1100D + 18-55 DC III + 75-300 DC III

Nüüd tahaks minna üle 60D peale, kuid mure on selles, et ma ei tea mis objektiivi ma ostma peaks. Ma pildistan kõige rohkem inimesi ja loomi jne, rohkem ikka lähivõtted. Hind võiks jääda sinna alla 400.
Kas keegi oskab mulle midagi soovitada?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.07.2014 20:13:25 vasta tsitaadiga

pkillar, Sul on seni olnud kaetud objektiividega kogu ulatus lainurgast kuni korraliku teleobjektiivini. Kumb objektiiv ning millised millimeetrid on seni enim huvi pakkunud?

Mis on lähivõte? Kas makro?
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pkillar
HV vaatleja
pkillar

liitunud: 10.01.2009




sõnum 10.07.2014 20:26:04 vasta tsitaadiga

Huvitaks rohkem sellised portree ja makro pildid. Ma ei tea kas mõlemat saaks, aga kaldun ikka makro poole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enterprice
HV veteran
enterprice

liitunud: 18.12.2003




sõnum 10.07.2014 20:43:01 vasta tsitaadiga

pkillar kirjutas:
Huvitaks rohkem sellised portree ja makro pildid. Ma ei tea kas mõlemat saaks, aga kaldun ikka makro poole.

Objena oleks üks huvitav asi EF-S 60mm F2.8 makro USM
Kasutatuna saab ehk üle 150€ kätte
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.07.2014 22:13:03 vasta tsitaadiga

pkillar kirjutas:
Huvitaks rohkem sellised portree ja makro pildid. Ma ei tea kas mõlemat saaks, aga kaldun ikka makro poole.

Sõltub, palju raha on. Mul on makro jaoks EF 100mm f/2.8 Macro. Väga meeldib.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.07.2014 22:49:50 vasta tsitaadiga

pkillar kirjutas:
Huvitaks rohkem sellised portree ja makro pildid. Ma ei tea kas mõlemat saaks, aga kaldun ikka makro poole.
Kui Sa nii ütled siis sobib ilmselt mõni makroobjektiiv, kõlbavad ka hästi portree jaoks. Kui juba mõnda aega pilti teha siis saab aru miks on eraldi nö. portreeobjektiivid olemas - aga sinna on veel aega. :) Ma tegin mitu head aastat kõik enda pildid 100mm F/2,8 makroobjektiiviga ära.

Üldiselt pole olemas halba makroobjektiivi (vähemalt ma ei tea ühtegi).

http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=762
http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=765
http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=768

Poolkaadrile (mida 60D on) on jube huvitav makroobjektiiv Tamroni 60mm F/2,0. Väga hea valgusjõuga makroobjektiivi kohta ning üsna hea hinnaga. Muidugi peab arvestama makro mõttes, et peab üsna lähedale ronima hea suurenduse saamiseks - aremad putukad panevad plehku. Selles suhtes on Sigma 150mm F/2,8 makroobjektiiv parem - samas pimedam, tahab rohkem säriaega saada käest tulistades. Eks peab ise otsustama, mis suunas vaadata.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janar!
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.07.2014 00:16:24 vasta tsitaadiga

Siis olekski mõistlik Canon EF 100mm F2.8 Macro USM toru.

pkillar kirjutas:
Huvitaks rohkem sellised portree ja makro pildid. Ma ei tea kas mõlemat saaks, aga kaldun ikka makro poole.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.07.2014 00:30:07 vasta tsitaadiga

Kui portree piirdub näoga siis küll, aga poolkaadri ees on 100mm väga kitsas. Prooviks võib praegusel 75-300-l mingi fookuskauguse kinni teipida ja vaadata kuidas sobib.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pkillar
HV vaatleja
pkillar

liitunud: 10.01.2009




sõnum 11.07.2014 09:51:03 vasta tsitaadiga

Aga milline objektiiv oleks kõige parem lihtsate piltide tegemiseks(loodus, inimesed, loomad jne)? Ma mõtlen selle 18-55mm sugust objektiivi. Kuidas neid valida tuleks? Estites vaadata, millel kõige väiksem F?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.07.2014 12:01:18 vasta tsitaadiga

pkillar kirjutas:
Aga milline objektiiv oleks kõige parem lihtsate piltide tegemiseks(loodus, inimesed, loomad jne)? Ma mõtlen selle 18-55mm sugust objektiivi. Kuidas neid valida tuleks? Estites vaadata, millel kõige väiksem F?

Loodus kui subjekt on sedavõrd laia tähendusega, et kõige paremat objektiivi on praktiliselt võimatu öelda. Kõik sõltub milline on sinu kunstiline nägemus või eesmärk. Loodust saab pildistada lainurgaga, normaaliga ja teleobjektiiviga, nii võimalikult suure avaga kui kinnise avaga. Lisaks spetsiaalobjed nagu tilt-shift. Samuti sõltub parim objektiiv ka sellest kui kaugele sa autost/bussipeatusest looduses matkad - kergemad fiksid on eelistatud raskete suumide ees. Üldiselt on parim algus objektiivide asemel osta statiiv ja distantspäästik, see aeglustab pildistamise protsessi, sunnib sind rohkem mõtlema ning garanteerib teravama tulemuse. Lisaks sellele harjuta end käima looduses päikesetõusu ja loojangu aegadel ning jälgi ilma. Hea looduspildi saad ka ilmastikuolude järskude muutuste ajal - näiteks peale karmi padukat pilvede vahelt piiluma hakkav päike. Looduse pildistaja kalleim vara on aga asukohad ja teadmised millal ühes või teises kohas olla.
Kui aga kindlasti pead objektiive ostma siis soovitan kahte objektiivi - Sigma 18-35mm f1.8 Art ja Canon 60mm f2.8 Jäta pikad teletorud tulevikuks. Kui ostuplaanideni jõuad, vaata esimesena 70-200mm f4.0 IS varianti.

Kui loomade pildistamise all mõtled neid vabas looduses viibivaid asukaid, siis parimad on 300mm f2.8 (pluss telekonverter), 400mm f2.8, 500mm f4.0, 600mm f4.0. Need maksavad umbes täpselt mõlemad su neerud ja veidi isegi peale.

Inimeste (portreede) pildistamiseks on Canonil suurepärased objektiivid 50mm f1.2, 85mm f1.2 ja 135mm f2
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.07.2014 12:07:20 vasta tsitaadiga

pkillar kirjutas:
Aga milline objektiiv oleks kõige parem lihtsate piltide tegemiseks(loodus, inimesed, loomad jne)? Ma mõtlen selle 18-55mm sugust objektiivi. Kuidas neid valida tuleks? Estites vaadata, millel kõige väiksem F?

Eks ikka selle järgi kui palju sul raha on. icon_smile.gif Mida suurem F, seda kallim tüüpiliselt. Raskem ka. Eks sa ikka pead eelkõige selle järgi vaatama, kui lähedale sa pildistavale objektile saad minna, ehk siis ikka fookuskauguse järgi.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.07.2014 12:14:45 vasta tsitaadiga

pkillar kirjutas:
Aga milline objektiiv oleks kõige parem lihtsate piltide tegemiseks(loodus, inimesed, loomad jne)? Ma mõtlen selle 18-55mm sugust objektiivi. Kuidas neid valida tuleks? Estites vaadata, millel kõige väiksem F?
Ma soovitaks üldse alustada mõnest fotokursusest. Näiteks midagi selles stiilis: http://www.eestifoto.ee/kool/index.php/article/fotokursus-algajatele

Kola kokkuostmine kõlab väga ebamõistlikult kui täpselt ei tea mida tahad. Erko soovitas küll häid objektiive, samas on need pea eranditult hinnapiirist väljas, kokkuliites veel eriti kallid. Fotokool võtab küll natuke üle saja raha ära kuid see-eest on saadav kogemus seda väärt. Ma ise käisin omal ajal sellessamas Eestifoto fotokoolis sarnase tehnikaga nagu Sul hetkel on, peale kooli surusin hambad kokku ja ostsin tollal päris kalli 50mm fiksobjektiivi. Ja siis muutus fotomaailm hoopis-hoopis teistsuguseks.

Ehk siis minu soovitus on fotokool ja kui midagi hankida tahad siis hoopis Canoni 50mm F/1,8 objektiiv. Äärmiselt odav ning saad aru, mis on fotomaailmas AVA ning sügavusteravus. Või kui lähed ainult fotokola hankimise teed ja lähipildistamine ja portreed huvi pakuvad siis Tamroni 60mm F/2,0 makroobjektiiv.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2014 00:31:04 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi Canon 2x telekonverter on äkki mõneks päevaks laenataval kujul olemas? Loomulikult mingi tasu eest. Kui jah siis suhtleks äkki privas edasi.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Harrison
HV veteran
Harrison

liitunud: 13.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2014 11:46:09 vasta tsitaadiga

Minul on makro jaoks 2 toru: Canoni 100mm f2.8 toru, mis on selline tavaline makrotoru (kasutan harva), kuid kuna mind huvitab rohkem objektile hästi lähedale saamine ning suured suurendused, on mul ka ümberehitatud kit obje, mille vahemik on 55-18mm. 55mm juures (~1:1) on kõige väiksem suurendus ning 18mm juures kõige suurem suurendus ehk ~5:1. Keda huvitab, et millised pilte ma putukatest teen siis võib piiluda mu FB lehele, seal on eraldi kataloog "Makro". Kui on küsimusi, küsige julgelt.
Kommentaarid: 286 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 255
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2014 11:58:57 vasta tsitaadiga

Harrison kirjutas:
Minul on makro jaoks 2 toru: Canoni 100mm f2.8 toru, mis on selline tavaline makrotoru (kasutan harva), kuid kuna mind huvitab rohkem objektile hästi lähedale saamine ning suured suurendused, on mul ka ümberehitatud kit obje, mille vahemik on 55-18mm. 55mm juures (~1:1) on kõige väiksem suurendus ning 18mm juures kõige suurem suurendus ehk ~5:1. Keda huvitab, et millised pilte ma putukatest teen siis võib piiluda mu FB lehele, seal on eraldi kataloog "Makro". Kui on küsimusi, küsige julgelt.

On see 18-55 ümberehitamine seda vaeva väärt? Mul vedeleb ka üks vana kit objektiiv täiesti kasutuna sahtlis.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2014 12:26:06 vasta tsitaadiga

pkillar kirjutas:
Aga milline objektiiv oleks kõige parem lihtsate piltide tegemiseks(loodus, inimesed, loomad jne)? Ma mõtlen selle 18-55mm sugust objektiivi. Kuidas neid valida tuleks? Estites vaadata, millel kõige väiksem F?

Korralik objektiiv lihtsate piltide jaoks on canoni 15-85 mis kasutatuna vastab täpselt su eelarvele. Pole tal küll piisavalt lai ava ja makrot kah pole, aga zoomi ulatus just lainurgas on see mis tava kitikatel puudulikuks jääb ja kooostekvaliteet on hoopis teine tera. Pakuks et parim universaalobje üldse poolkaadrile.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Harrison
HV veteran
Harrison

liitunud: 13.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2014 13:50:32 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
Harrison kirjutas:
Minul on makro jaoks 2 toru: Canoni 100mm f2.8 toru, mis on selline tavaline makrotoru (kasutan harva), kuid kuna mind huvitab rohkem objektile hästi lähedale saamine ning suured suurendused, on mul ka ümberehitatud kit obje, mille vahemik on 55-18mm. 55mm juures (~1:1) on kõige väiksem suurendus ning 18mm juures kõige suurem suurendus ehk ~5:1. Keda huvitab, et millised pilte ma putukatest teen siis võib piiluda mu FB lehele, seal on eraldi kataloog "Makro". Kui on küsimusi, küsige julgelt.

On see 18-55 ümberehitamine seda vaeva väärt? Mul vedeleb ka üks vana kit objektiiv täiesti kasutuna sahtlis.


Mina ütlen, et on vaeva väärt. Oleneb muidugi, mis eesmärk sul on. Kui ümber ehitada ei viitsi, võib ka lihtsalt adapteriga kasutada, aga siis jääd elektroonika osast ilma (ava reguleerimine + exif).
Võib ka kohe poest osta valmis asja: http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=762&cid=168&cgid=
Kommentaarid: 286 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 255
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kony666
HV vaatleja

liitunud: 05.02.2013




sõnum 25.07.2014 13:55:34 vasta tsitaadiga

Tere,küsimus on Canon 700d ja 600d kohta.on kellelgi kogemusi nende kahe isendiga olnud? jadage kogemusi.kellele mis meeldib kellele mis ei meeldi selle kaamera juures.Mis erinevus neil on ja seda just enda kogemustest tulenevalt? tänud ette...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Canoni arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 77, 78, 79  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.