|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
04.05.2014 22:38:30
|
|
|
Pole hullu, jägaja, ma hakkasin ka enne miskipärast 1200D põhjal jaurama, et kus krt sellel pööratav ekraan on, aga sain õnneks ise enne aru ja veel kogu posti maha tõmmata. Uurisin-puurisin pilti, et tegelikult nagu oleks ju pööratav ekraan ja lugesin siis jälle ikse kokku.
Sellise jamaga viiks ma ka garantiisse. Ok, kere pole küll spets ilmastikukindlate tihenditega, aga see tundub ju lausa praak. Mul on ka 600D (see seal võib muidugi ka 700D olla - edit: siiski on 600D, 650D/700D on juba sirgema "play" nupuga) mõni aeg tagasi olnud, ei tekkinud kübetki tolmu klaasi alla.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
06.05.2014 08:31:02
|
|
|
| Võtsin ühendust; võtavad garantiisse.
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cert85
HV kasutaja

liitunud: 16.02.2006
|
01.06.2014 16:27:07
|
|
|
Hey hey!
Küsimus sellinne, et kuidas suhtuda sellesse, et kui 600D pic style on valitud "N"eutral, siis kaamera display'l tunduvad pildid ikka suht teravad ja värvilised, kuid arvutis asi siis selline nagu see neutral olla võiks- tumimad ja pehmemad.
Color profile on sRGB kaameras.
Samuti on arvuti Color profile Win8 default: sRGB IEC61966..........
Kas tegu 600D display iseäraga või annab asja kuidagi klapitada, et näeks sealt umbes seda, mida võiks ka hiljem arvutis kohata?
Tänud
Kert
_________________ Cert85 @ flickr.com |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lolloom
HV veteran

liitunud: 31.10.2005
|
01.06.2014 19:48:33
|
|
|
Kas muu kui N puhul vastavad pildid rohkem arvuti ekraanil seda, mis kaamera ekraanil nähtu?
Kui ei, siis ma usun, et üks põhjus on kaamera display tunduvalt suurem pikslitihedus, mille tõttu pilt tundub teravam sellel, võrreldes arvuti ekraaniga. Oleneb muidugi, kuivõrd sisse pildi kaamera display-l oled zoominud.
Mul kah küsimus:
On siin kedagi, kes 1Dmk3 kasutab või on kasutanud? On teil fookusega probleeme olnud (ja võimalikke lahendusi?)? Selle kere "known issue" olla see kohati ebatäpne fookus ja tõepoolest, tee mis tahad, mk2 fokusseeris täpsemini.
Kasutusel peamiselt 24-105L toru.
_________________ One does not simply overclock Sandy Bridge with SetFSB |
|
| Kommentaarid: 244 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
209 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
01.06.2014 23:40:04
|
|
|
1Dmk3'st oma käega ei tea suurt midagi. Küll aga on kõrvalt vaadates tundunud, et kogu see nutt&hala autofookuse teemal on mõnevõrra kärbsest elevandi tegemine. Võib kindlasti olla, et mingitel piirjuhtudel on AF mõnevõrra ebatäpsem, osad kaadrid pole fookuses - aga kui just ise raha ei teeni siis so what? AF ja kogu automaatika ongi omade "aga"-dega. Kui 1Dmk4 tuli siis oli algul samasugune pill pinu taga, toru toa taga - maailmalõpp, Canoniga ei saa üldse pilti teha. No ei ole nii. Osad servo-vennad tõesti justkui ei saanudki kõiki kaadreid teravaks - praeguseks pole ammu enam midagi sel teemal kuulnud, samas pilti ju tehakse, ka 1Dmk3'ga.
24-105 ja F4 on pealegi nii pime toru, et kui palju sellega AF ikka eksida saab? Ma saaks aru kui f/1,x ava puhul "paneb mööda". Või mida tähendab, et "kohati on fookus ebatäpne"? Mis reziimis (servo, one shot), mis valgusoludes?
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lolloom
HV veteran

liitunud: 31.10.2005
|
02.06.2014 03:14:41
|
|
|
Mark0, ma ei nimetaks seda asjata nutuks ja halaks. Alles peale mk3 omandamist ja piltide nägemist asusin guugeldama, mis toimub. Oma kogemuse järgi 50D ja 1Dmk2 tõesti fokusseerivad ~75% juhtudel antud kerest täpsemini, sellesama optikaga.
Osa piltidest on väga kenad ja teravad, kuid see hulk jääb protsentuaalselt tasemele, mida 1D kerest kaugelt mitte oodata ei oskaks.
Oludest: maikuu/juunikuu päikeselised/pilvised päevad väljas, valgust on piisavalt. One Shot, Av ning ava vahemikus 5.0...8.0. Fookusepunkt on enamasti valitud kaadri keskpunktiks, küll aga kipub ka tugevat kontrasti omav objekt fookusest välja jääma. Mitte palju, kuid siiski märgatavalt.
Fookuseprobleemi olen täheldanud ka pimedamas, välgu (430EX) abivalgusega, millega ennemalt väljatoodud kaks teist kere sama optikaga ilusti hakkama said.
_________________ One does not simply overclock Sandy Bridge with SetFSB |
|
| Kommentaarid: 244 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
209 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lolloom
HV veteran

liitunud: 31.10.2005
|
02.06.2014 21:08:33
|
|
|
Tänud! SN jääb tõesti sellesse vahemikku, mis on välja toodud.
Eks uurin seda kalibreerimise asja lähiajal.
_________________ One does not simply overclock Sandy Bridge with SetFSB |
|
| Kommentaarid: 244 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
209 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
02.06.2014 21:56:47
|
|
|
| Cert85 kirjutas: |
Hey hey!
Küsimus sellinne, et kuidas suhtuda sellesse, et kui 600D pic style on valitud "N"eutral, siis kaamera display'l tunduvad pildid ikka suht teravad ja värvilised, kuid arvutis asi siis selline nagu see neutral olla võiks- tumimad ja pehmemad.
Color profile on sRGB kaameras.
Samuti on arvuti Color profile Win8 default: sRGB IEC61966..........
Kas tegu 600D display iseäraga või annab asja kuidagi klapitada, et näeks sealt umbes seda, mida võiks ka hiljem arvutis kohata?
Tänud
Kert |
Raw või jpeg?
Raw'ga on asjad lihtsad. Raw pildi seadeid hoitakse pildiandmetest eraldi. Juhul kui raw konverter 600D failiformaati ei toeta, näeb foto arvutis avades erinev välja. Raw konverteroskab sellisel juhul ainult toorest pildifaili lugeda.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
02.06.2014 22:25:52
|
|
|
| Cert85 kirjutas: |
Hey hey!
Küsimus sellinne, et kuidas suhtuda sellesse, et kui 600D pic style on valitud "N"eutral, siis kaamera display'l tunduvad pildid ikka suht teravad ja värvilised, kuid arvutis asi siis selline nagu see neutral olla võiks- tumimad ja pehmemad.
Color profile on sRGB kaameras.
Samuti on arvuti Color profile Win8 default: sRGB IEC61966..........
Kas tegu 600D display iseäraga või annab asja kuidagi klapitada, et näeks sealt umbes seda, mida võiks ka hiljem arvutis kohata?
Tänud
Kert |
Monitor on ikka kalibreeritud?
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cert85
HV kasutaja

liitunud: 16.02.2006
|
03.06.2014 17:15:09
|
|
|
Hey.
JPG's pildistatakse selle masinaga. Pigem vist kisub jah sinna, et kaamera ekraanil pikslid nii tihedalt, mille tulemusena jääb pilt lihtsalt igati kontrastsem.
Vaatasin ka enda arvutis pilte, samune, mis teises.
Sukelduja, ei ole monitor kalibreeritud ja kahjuks ei hakka seda ka tegema.
Kas sinu masina monitor on kalibreeritud ja kui tihedalt?
_________________ Cert85 @ flickr.com |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
GTC
HV kasutaja
liitunud: 31.01.2011
|
05.06.2014 14:18:42
|
|
|
| Kas keegi tark valgustaks: Canon 50d-kuidas teada saada klõpsude arvu?
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
05.06.2014 17:15:59
|
|
|
| On üks uuendatud EOSinfo versioon, aga kahjuks hetkel sealgi maha võetud, kus veel kuu-paar tagasi üleval oli. Mul on olemas, kui hädasti vaja, võin üles visata.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lolloom
HV veteran

liitunud: 31.10.2005
|
|
| Kommentaarid: 244 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
209 |
|
| tagasi üles |
|
 |
GTC
HV kasutaja
liitunud: 31.01.2011
|
05.06.2014 18:20:01
|
|
|
Tänud! Proovin järele, ehk õnnestub! Ma oma pühas lihtsameelsuses arvasin, et kuidagi menüüs sobrades õnnestub see number kätte saada...Loll on loll olla!
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
05.06.2014 19:45:02
|
|
|
| Kui just mäkikasutaja pole, siis juhatatakse sealt ju seda vana EOSinfo-t kasutama.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Invention
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.02.2005
|
07.06.2014 20:18:48
|
|
|
Kuna olen Canonipede, siis ehk oskab keegi soovitada Canoni kompakti/hübriidi, millel oleks manuaalrežiimis pildistamise võimalus. Kuna olen viimased aastad ainult peegliga pildistanud, siis puudub igasugune info muude kaamerate kohta.
_________________ Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
07.06.2014 20:42:16
|
|
|
Palju neid Canoni hübriide ikka on? M-il on M-mode olemas küll.
Kompaktidest on üldiselt ka juba odavaimal A-seerial üsna ammusest ajast M olemas olnud:
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
08.06.2014 00:50:34
|
|
|
| Invention kirjutas: |
| Kuna olen Canonipede, siis ehk oskab keegi soovitada Canoni kompakti/hübriidi, millel oleks manuaalrežiimis pildistamise võimalus. Kuna olen viimased aastad ainult peegliga pildistanud, siis puudub igasugune info muude kaamerate kohta. |
Powershot G ja S seeria. Sõltub kui oluline on suurus. S on päris kompakti mõõdus. http://www.canon.ee/For_Home/Product_Finder/Cameras/Digital_Camera/expert/index.aspx Igal mudelil on omad eelised, sõltub täiesti sellest, milleks vaja on. Kuna mul on suurus ja kaal oluline, siis olen mitme S omanik olnud. Kõik võimaldavad ka RAW formaadis pildistamist.
viimati muutis sukelduja 08.06.2014 01:00:31, muudetud 3 korda |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kfl
HV Guru
liitunud: 13.05.2002
|
08.06.2014 01:28:59
|
|
|
| MelesMeles kirjutas: |
| Invention kirjutas: |
| Kuna olen Canonipede,... |
... Canoni M on nõrga akuga ja aeglane. |
uuri ikka seda eos-m´i ka ... ostsin pojale sellise , 170€ läks kere ja EF adapter,
saab objed ära kasutada ja ei pea silmatorkavalt kobaka peegelkaameraga ringi vehkima.
akusi võib varuks ebay-st taskud täis toppida
_________________ Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100 |
|
| Kommentaarid: 111 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
08.06.2014 10:02:35
|
|
|
| kfl kirjutas: |
| MelesMeles kirjutas: |
| Invention kirjutas: |
| Kuna olen Canonipede,... |
... Canoni M on nõrga akuga ja aeglane. |
uuri ikka seda eos-m´i ka ... ostsin pojale sellise , 170€ läks kere ja EF adapter,
saab objed ära kasutada ja ei pea silmatorkavalt kobaka peegelkaameraga ringi vehkima.
akusi võib varuks ebay-st taskud täis toppida |
Canon EF-M on hetkel surnud süsteem. Firma on suutnud bajonetile disainida ainult 3 objektiivi ja keeldub kommentaaridest tuleviku suhtes. Näiteks väga uuele Sony E-EF süsteemile on juba 5 obektiivi.
Valikust puudub ka hädavajalik lisavarustus. Väline pidiotsija on hetkel vaid unistus. Eriti naljaks on selle juures, et Canon lasi hiljuti välja EVF-i G1X-le ja ei suvatsenud seda M'ga kokkusobivaks disainida.
Me võime siin rääkida EF adapteritest, see pole tõsine argumet. Metabones toodab EF adaptereid NEX süsteemile.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
enterprice
HV veteran

liitunud: 18.12.2003
|
08.06.2014 21:33:05
|
|
|
EF-M torusid hetkel vist jah vähevõitu
EF-M 11-22mm
EF-M 22mm f2 STM
EF-M 18-55mm
Samas on hiljuti terve rida patente. Toon mõned välja, kuid googeldades leiab lisa.
Samuti on mitu uut EOS-M mudelit arendamisel.
Canon Patents a 22-46mm Lens for EF-M-Mount, 9-18mm f/4-5.6 EF-M, EF-M 16-120
Edit: Canon EF-M 55-200 f/4.5-6.3 IS STM Gets Official
viimati muutis enterprice 17.06.2014 11:12:00, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
08.06.2014 21:56:10
|
|
|
M olevat uue FW-ga algsest omajagu nobedamaks muutunud. Seda on vaid Aasias turustatava M2 ülevaadetes alati ära märgitud. M-ile on kompaktsed junnid reisimiseks olemas, vähegi advanced mees võtab niikuinii adapteri ja laialt levinud EF toru, liimib LCD-VF-i raami tagaküljele ja võibolla krutib püstolkäepideme ka alla. Ma küll ei julgeks endale tutikana kirvehinnaga mingit EF-M 70-200 F2.8-t osta.
Niikuinii tulevad riburada pidi vaikselt juba ka täiskaaderhübriidid välja. Asi on puhtalt marketingiosakondade taga, aga kui keegi on otsa lahti teinud, tuleb teistel vaid hambaid kiristades kaasa joosta.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
enterprice
HV veteran

liitunud: 18.12.2003
|
17.06.2014 11:12:26
|
|
|
| Canon EF-M 55-200 f/4.5-6.3 IS STM Gets Official
|
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
18.06.2014 19:14:27
|
|
|
| enterprice kirjutas: |
| Canon EF-M 55-200 f/4.5-6.3 IS STM Gets Official |
Fujil on selles fookusvahemikus juba 2 objektiivi pakkuda.
Nikon 1-l 3
MFT'l kümnekonna ringis.
Canon on selle objektiiviga 2 aastat hiljaks jäänud.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Valvejoodik
HV veteran

liitunud: 27.12.2008
|
18.06.2014 19:59:08
|
|
|
IS STM on märksõnaks
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kfl
HV Guru
liitunud: 13.05.2002
|
19.06.2014 00:20:30
|
|
|
| Valvejoodik kirjutas: |
IS STM on märksõnaks  |
milles STM eelised? vaiksem, kiirem?
varem nagu STM pikemaid torusi ei tehtud ... ei jaksanud kaalukamat luupi liigutada piisavalt kiirelt?
USM v. STM mingit head kokkuvõtvat selgitust kellelgi?
_________________ Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100 |
|
| Kommentaarid: 111 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
19.06.2014 00:24:25
|
|
|
STM on asendus kitikate ligadi-logadi mootorile kus tuul fookuse paigast puhub.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
enterprice
HV veteran

liitunud: 18.12.2003
|
19.06.2014 14:21:14
|
|
|
| kfl kirjutas: |
| Valvejoodik kirjutas: |
IS STM on märksõnaks  |
milles STM eelised? vaiksem, kiirem?
varem nagu STM pikemaid torusi ei tehtud ... ei jaksanud kaalukamat luupi liigutada piisavalt kiirelt?
USM v. STM mingit head kokkuvõtvat selgitust kellelgi? |
Stm teravustab video puhul kohe õiges suunas mitte ei sae edasi tagasi nagu usm või mikromootor, vaiksem ka. töötab parimalt koos Dual Pixel AF-ga 70D-ga, aga ka 100D, 650D, 700D ja EOS-M-ga. Teiste kaameratega on lihtsalt vaiksem aga õigesse suunda kohe ei liigu.
http://petapixel.com/2013/08/26/video-comparing-canons-usm-and-stm-lenses-using-the-70ds-dual-pixel-af/
| pacho kirjutas: |
Canon on selle objektiiviga 2 aastat hiljaks jäänud. |
Kui canon on hilinenud siis Tamron aitab
Tamron makes 18-200mm F/3.5-6.3 Di III VC for Canon EOS M
it features a stepping motor for silent autofocus, and optical image stabilization. Sales will start in the USA on June 26, at $499.
link
|
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
19.06.2014 21:09:04
|
|
|
| Valvejoodik kirjutas: |
IS STM on märksõnaks  |
Video autofookus töötab ju endiselt ainult väga lihtsates oludes
Filmides ei saa autofookust usaldada.
Hea manuaalfookus on muidugi tervitatav.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
enterprice
HV veteran

liitunud: 18.12.2003
|
19.06.2014 22:00:18
|
|
|
| pacho kirjutas: |
| Valvejoodik kirjutas: |
IS STM on märksõnaks  |
Video autofookus töötab ju endiselt ainult väga lihtsates oludes
Filmides ei saa autofookust usaldada.
Hea manuaalfookus on muidugi tervitatav. |
Ekraanilt valid teravuspunkti sõrmega ja voilaa, teravus ongi seal. Ma olen tundide kaupa esinemisi ja kontserte filminud manuaalfookusega, saab paika ja ok tulemi, eriti kui häid abivahendeid kasutada, aga eksimisvõimalus on suurem kui just fullhd lisadispleid ei kasuta. See stm koos puuteekraaniga on väga mõnus. Sa pole vist ise proovinudki Oluliselt kiirem ja täpsem, tuleb lihtsalt jälgiv autofookus välja lükata ja keerad osa käsitsi, aga peenhäälestuse jätad stm teha.
|
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kfl
HV Guru
liitunud: 13.05.2002
|
|
| Kommentaarid: 111 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pkillar
HV vaatleja

liitunud: 10.01.2009
|
10.07.2014 18:53:00
|
|
|
Tere,
Paar aastat tagasi sai ostetud Canon EOS 1100D + 18-55 DC III + 75-300 DC III
Nüüd tahaks minna üle 60D peale, kuid mure on selles, et ma ei tea mis objektiivi ma ostma peaks. Ma pildistan kõige rohkem inimesi ja loomi jne, rohkem ikka lähivõtted. Hind võiks jääda sinna alla 400.
Kas keegi oskab mulle midagi soovitada?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
10.07.2014 20:13:25
|
|
|
pkillar, Sul on seni olnud kaetud objektiividega kogu ulatus lainurgast kuni korraliku teleobjektiivini. Kumb objektiiv ning millised millimeetrid on seni enim huvi pakkunud?
Mis on lähivõte? Kas makro?
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pkillar
HV vaatleja

liitunud: 10.01.2009
|
10.07.2014 20:26:04
|
|
|
| Huvitaks rohkem sellised portree ja makro pildid. Ma ei tea kas mõlemat saaks, aga kaldun ikka makro poole.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
enterprice
HV veteran

liitunud: 18.12.2003
|
10.07.2014 20:43:01
|
|
|
| pkillar kirjutas: |
| Huvitaks rohkem sellised portree ja makro pildid. Ma ei tea kas mõlemat saaks, aga kaldun ikka makro poole. |
Objena oleks üks huvitav asi EF-S 60mm F2.8 makro USM
Kasutatuna saab ehk üle 150€ kätte
|
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
10.07.2014 22:13:03
|
|
|
| pkillar kirjutas: |
| Huvitaks rohkem sellised portree ja makro pildid. Ma ei tea kas mõlemat saaks, aga kaldun ikka makro poole. |
Sõltub, palju raha on. Mul on makro jaoks EF 100mm f/2.8 Macro. Väga meeldib.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
10.07.2014 22:49:50
|
|
|
| pkillar kirjutas: |
| Huvitaks rohkem sellised portree ja makro pildid. Ma ei tea kas mõlemat saaks, aga kaldun ikka makro poole. |
Kui Sa nii ütled siis sobib ilmselt mõni makroobjektiiv, kõlbavad ka hästi portree jaoks. Kui juba mõnda aega pilti teha siis saab aru miks on eraldi nö. portreeobjektiivid olemas - aga sinna on veel aega. :) Ma tegin mitu head aastat kõik enda pildid 100mm F/2,8 makroobjektiiviga ära.
Üldiselt pole olemas halba makroobjektiivi (vähemalt ma ei tea ühtegi).
http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=762
http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=765
http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=768
Poolkaadrile (mida 60D on) on jube huvitav makroobjektiiv Tamroni 60mm F/2,0. Väga hea valgusjõuga makroobjektiivi kohta ning üsna hea hinnaga. Muidugi peab arvestama makro mõttes, et peab üsna lähedale ronima hea suurenduse saamiseks - aremad putukad panevad plehku. Selles suhtes on Sigma 150mm F/2,8 makroobjektiiv parem - samas pimedam, tahab rohkem säriaega saada käest tulistades. Eks peab ise otsustama, mis suunas vaadata.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janar!
Kreisi kasutaja
liitunud: 15.12.2005
|
11.07.2014 00:16:24
|
|
|
Siis olekski mõistlik Canon EF 100mm F2.8 Macro USM toru.
| pkillar kirjutas: |
| Huvitaks rohkem sellised portree ja makro pildid. Ma ei tea kas mõlemat saaks, aga kaldun ikka makro poole. |
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
11.07.2014 00:30:07
|
|
|
Kui portree piirdub näoga siis küll, aga poolkaadri ees on 100mm väga kitsas. Prooviks võib praegusel 75-300-l mingi fookuskauguse kinni teipida ja vaadata kuidas sobib.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pkillar
HV vaatleja

liitunud: 10.01.2009
|
11.07.2014 09:51:03
|
|
|
| Aga milline objektiiv oleks kõige parem lihtsate piltide tegemiseks(loodus, inimesed, loomad jne)? Ma mõtlen selle 18-55mm sugust objektiivi. Kuidas neid valida tuleks? Estites vaadata, millel kõige väiksem F?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
11.07.2014 12:01:18
|
|
|
| pkillar kirjutas: |
| Aga milline objektiiv oleks kõige parem lihtsate piltide tegemiseks(loodus, inimesed, loomad jne)? Ma mõtlen selle 18-55mm sugust objektiivi. Kuidas neid valida tuleks? Estites vaadata, millel kõige väiksem F? |
Loodus kui subjekt on sedavõrd laia tähendusega, et kõige paremat objektiivi on praktiliselt võimatu öelda. Kõik sõltub milline on sinu kunstiline nägemus või eesmärk. Loodust saab pildistada lainurgaga, normaaliga ja teleobjektiiviga, nii võimalikult suure avaga kui kinnise avaga. Lisaks spetsiaalobjed nagu tilt-shift. Samuti sõltub parim objektiiv ka sellest kui kaugele sa autost/bussipeatusest looduses matkad - kergemad fiksid on eelistatud raskete suumide ees. Üldiselt on parim algus objektiivide asemel osta statiiv ja distantspäästik, see aeglustab pildistamise protsessi, sunnib sind rohkem mõtlema ning garanteerib teravama tulemuse. Lisaks sellele harjuta end käima looduses päikesetõusu ja loojangu aegadel ning jälgi ilma. Hea looduspildi saad ka ilmastikuolude järskude muutuste ajal - näiteks peale karmi padukat pilvede vahelt piiluma hakkav päike. Looduse pildistaja kalleim vara on aga asukohad ja teadmised millal ühes või teises kohas olla.
Kui aga kindlasti pead objektiive ostma siis soovitan kahte objektiivi - Sigma 18-35mm f1.8 Art ja Canon 60mm f2.8 Jäta pikad teletorud tulevikuks. Kui ostuplaanideni jõuad, vaata esimesena 70-200mm f4.0 IS varianti.
Kui loomade pildistamise all mõtled neid vabas looduses viibivaid asukaid, siis parimad on 300mm f2.8 (pluss telekonverter), 400mm f2.8, 500mm f4.0, 600mm f4.0. Need maksavad umbes täpselt mõlemad su neerud ja veidi isegi peale.
Inimeste (portreede) pildistamiseks on Canonil suurepärased objektiivid 50mm f1.2, 85mm f1.2 ja 135mm f2
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
11.07.2014 12:07:20
|
|
|
| pkillar kirjutas: |
| Aga milline objektiiv oleks kõige parem lihtsate piltide tegemiseks(loodus, inimesed, loomad jne)? Ma mõtlen selle 18-55mm sugust objektiivi. Kuidas neid valida tuleks? Estites vaadata, millel kõige väiksem F? |
Eks ikka selle järgi kui palju sul raha on. Mida suurem F, seda kallim tüüpiliselt. Raskem ka. Eks sa ikka pead eelkõige selle järgi vaatama, kui lähedale sa pildistavale objektile saad minna, ehk siis ikka fookuskauguse järgi.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
11.07.2014 12:14:45
|
|
|
| pkillar kirjutas: |
| Aga milline objektiiv oleks kõige parem lihtsate piltide tegemiseks(loodus, inimesed, loomad jne)? Ma mõtlen selle 18-55mm sugust objektiivi. Kuidas neid valida tuleks? Estites vaadata, millel kõige väiksem F? |
Ma soovitaks üldse alustada mõnest fotokursusest. Näiteks midagi selles stiilis: http://www.eestifoto.ee/kool/index.php/article/fotokursus-algajatele
Kola kokkuostmine kõlab väga ebamõistlikult kui täpselt ei tea mida tahad. Erko soovitas küll häid objektiive, samas on need pea eranditult hinnapiirist väljas, kokkuliites veel eriti kallid. Fotokool võtab küll natuke üle saja raha ära kuid see-eest on saadav kogemus seda väärt. Ma ise käisin omal ajal sellessamas Eestifoto fotokoolis sarnase tehnikaga nagu Sul hetkel on, peale kooli surusin hambad kokku ja ostsin tollal päris kalli 50mm fiksobjektiivi. Ja siis muutus fotomaailm hoopis-hoopis teistsuguseks.
Ehk siis minu soovitus on fotokool ja kui midagi hankida tahad siis hoopis Canoni 50mm F/1,8 objektiiv. Äärmiselt odav ning saad aru, mis on fotomaailmas AVA ning sügavusteravus. Või kui lähed ainult fotokola hankimise teed ja lähipildistamine ja portreed huvi pakuvad siis Tamroni 60mm F/2,0 makroobjektiiv.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
17.07.2014 00:31:04
|
|
|
| Kas kellelgi Canon 2x telekonverter on äkki mõneks päevaks laenataval kujul olemas? Loomulikult mingi tasu eest. Kui jah siis suhtleks äkki privas edasi.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Harrison
HV veteran

liitunud: 13.08.2010
|
17.07.2014 11:46:09
|
|
|
| Minul on makro jaoks 2 toru: Canoni 100mm f2.8 toru, mis on selline tavaline makrotoru (kasutan harva), kuid kuna mind huvitab rohkem objektile hästi lähedale saamine ning suured suurendused, on mul ka ümberehitatud kit obje, mille vahemik on 55-18mm. 55mm juures (~1:1) on kõige väiksem suurendus ning 18mm juures kõige suurem suurendus ehk ~5:1. Keda huvitab, et millised pilte ma putukatest teen siis võib piiluda mu FB lehele, seal on eraldi kataloog "Makro". Kui on küsimusi, küsige julgelt.
|
|
| Kommentaarid: 286 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
255 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
17.07.2014 11:58:57
|
|
|
| Harrison kirjutas: |
| Minul on makro jaoks 2 toru: Canoni 100mm f2.8 toru, mis on selline tavaline makrotoru (kasutan harva), kuid kuna mind huvitab rohkem objektile hästi lähedale saamine ning suured suurendused, on mul ka ümberehitatud kit obje, mille vahemik on 55-18mm. 55mm juures (~1:1) on kõige väiksem suurendus ning 18mm juures kõige suurem suurendus ehk ~5:1. Keda huvitab, et millised pilte ma putukatest teen siis võib piiluda mu FB lehele, seal on eraldi kataloog "Makro". Kui on küsimusi, küsige julgelt. |
On see 18-55 ümberehitamine seda vaeva väärt? Mul vedeleb ka üks vana kit objektiiv täiesti kasutuna sahtlis.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
17.07.2014 12:26:06
|
|
|
| pkillar kirjutas: |
| Aga milline objektiiv oleks kõige parem lihtsate piltide tegemiseks(loodus, inimesed, loomad jne)? Ma mõtlen selle 18-55mm sugust objektiivi. Kuidas neid valida tuleks? Estites vaadata, millel kõige väiksem F? |
Korralik objektiiv lihtsate piltide jaoks on canoni 15-85 mis kasutatuna vastab täpselt su eelarvele. Pole tal küll piisavalt lai ava ja makrot kah pole, aga zoomi ulatus just lainurgas on see mis tava kitikatel puudulikuks jääb ja kooostekvaliteet on hoopis teine tera. Pakuks et parim universaalobje üldse poolkaadrile.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Harrison
HV veteran

liitunud: 13.08.2010
|
17.07.2014 13:50:32
|
|
|
| sukelduja kirjutas: |
| Harrison kirjutas: |
| Minul on makro jaoks 2 toru: Canoni 100mm f2.8 toru, mis on selline tavaline makrotoru (kasutan harva), kuid kuna mind huvitab rohkem objektile hästi lähedale saamine ning suured suurendused, on mul ka ümberehitatud kit obje, mille vahemik on 55-18mm. 55mm juures (~1:1) on kõige väiksem suurendus ning 18mm juures kõige suurem suurendus ehk ~5:1. Keda huvitab, et millised pilte ma putukatest teen siis võib piiluda mu FB lehele, seal on eraldi kataloog "Makro". Kui on küsimusi, küsige julgelt. |
On see 18-55 ümberehitamine seda vaeva väärt? Mul vedeleb ka üks vana kit objektiiv täiesti kasutuna sahtlis. |
Mina ütlen, et on vaeva väärt. Oleneb muidugi, mis eesmärk sul on. Kui ümber ehitada ei viitsi, võib ka lihtsalt adapteriga kasutada, aga siis jääd elektroonika osast ilma (ava reguleerimine + exif).
Võib ka kohe poest osta valmis asja: http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=762&cid=168&cgid=
|
|
| Kommentaarid: 286 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
255 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kony666
HV vaatleja
liitunud: 05.02.2013
|
25.07.2014 13:55:34
|
|
|
| Tere,küsimus on Canon 700d ja 600d kohta.on kellelgi kogemusi nende kahe isendiga olnud? jadage kogemusi.kellele mis meeldib kellele mis ei meeldi selle kaamera juures.Mis erinevus neil on ja seda just enda kogemustest tulenevalt? tänud ette...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|