Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Jõusaal märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 182, 183, 184 ... 269, 270, 271  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
jtamm
HV kasutaja
jtamm

liitunud: 24.07.2007




sõnum 10.06.2014 00:39:50 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Tõde on kahjuks üsna valus ja igav. Samas toob maa peale tagasi ja eemaldab igasugu illusioonid. Ei ole ilus noortele ja algajatele valesid müüa.
http://nattyornot.com/how-big-can-you-get-naturally-without-steroids/

See tabel küll eriti tõsiselt võetav ei ole, selle järgi on näiteks Raigo Kuusnõmmel lihast 6-7 kg rohkem, kui olema peaks. Tema puhtuses mul pole aga kahtlustki.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ak_47
HV kasutaja
Ak_47

liitunud: 12.07.2008




sõnum 11.06.2014 11:09:43 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:

Kui keegi tõesti arvab, et 174cm (5'8") manlet saab "ainult kohupiima süües" lavavormis (~5% bf) 87-88kg kaaluda.. needs his head to be checked.

Enne kui keegi midagi ütleb - temast pikem, mitmekordne Mr. Olympa, Frank Zane oli 175cm (5'9") juures 83-84kg lavavormis...

See on lihtsalt üks suur elevant keset tuba, millest keegi rääkida ei julge.
Jah, ma ütlesin selle siin välja.


Samas jälle 20+a. jõusaalis rassida (ja kohupiima süüa) peaks miskit liha ikka luudele kasvatama. Ma ei tea, kas sa Siim teda enda silmaga oled näinud (või kasvõi jokkerit) - ei ole nad tänavapildis nii kardinaalselt suured. Samas olen ka S. Kelneriga arutlenud (ta on nüüdseks vist juba üle 8a. rassinud jõusaalis) ja rääkinud võistluskaalust... kui ma nüüd õigesti mäletan, siis u. 188cm pikkuse juures, võistles ta mingi hetk 90-93?kg juures.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.06.2014 14:01:19 vasta tsitaadiga

Ak_47 kirjutas:
SKG kirjutas:

Kui keegi tõesti arvab, et 174cm (5'8") manlet saab "ainult kohupiima süües" lavavormis (~5% bf) 87-88kg kaaluda.. needs his head to be checked.

Enne kui keegi midagi ütleb - temast pikem, mitmekordne Mr. Olympa, Frank Zane oli 175cm (5'9") juures 83-84kg lavavormis...

See on lihtsalt üks suur elevant keset tuba, millest keegi rääkida ei julge.
Jah, ma ütlesin selle siin välja.


Samas jälle 20+a. jõusaalis rassida (ja kohupiima süüa) peaks miskit liha ikka luudele kasvatama. Ma ei tea, kas sa Siim teda enda silmaga oled näinud (või kasvõi jokkerit) - ei ole nad tänavapildis nii kardinaalselt suured. Samas olen ka S. Kelneriga arutlenud (ta on nüüdseks vist juba üle 8a. rassinud jõusaalis) ja rääkinud võistluskaalust... kui ma nüüd õigesti mäletan, siis u. 188cm pikkuse juures, võistles ta mingi hetk 90-93?kg juures.

Esimesed 2 aastat on margatav kasv. Edasi on kilohaaval aastas ja peagi on suuruse/kaalu lagi kaes. Oma silmaga nagemine ei oma tahtsust, kuna moodud on nende blogides avalikud. Seega piisab vordlemisest maailma suurnimedega (nende mootudega), kes on teada geari peal ning vaheke common sense. Otiga olen suhelnud küll, ta tegi mulle treenerikoolituse praktilise osa.

Aga kui votta nüüd asja kriitilise ja objektiivse pilguga - kuidas saavad olla meie "naturaalid" suuremad kui IFBB Pro-d ja mitmekordsed Mr. Olympiad, kes koik on geari peal? Eesti toit on lihtsalt nii rammus? Srsly..

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ak_47
HV kasutaja
Ak_47

liitunud: 12.07.2008




sõnum 11.06.2014 14:27:18 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:

Aga kui votta nüüd asja kriitilise ja objektiivse pilguga - kuidas saavad olla meie "naturaalid" suuremad kui IFBB Pro-d ja mitmekordsed Mr. Olympiad, kes koik on geari peal? Eesti toit on lihtsalt nii rammus? Srsly..


Ma olen nõus punktidega, mis puudutab keemikutele omaseid tunnuseid, aga just ,et meie naturaalid on suuremad kui Prod, seda on raske ..hoomata icon_rolleyes.gif . Hetkel tahaks võrrelda muidugi praeguste prodega, aga sa räägid vist Frank Zane jt "kuldse ajastu" kehaehitajatest. See tekitas segadust.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.06.2014 14:37:17 vasta tsitaadiga

Ak_47 kirjutas:
SKG kirjutas:

Aga kui votta nüüd asja kriitilise ja objektiivse pilguga - kuidas saavad olla meie "naturaalid" suuremad kui IFBB Pro-d ja mitmekordsed Mr. Olympiad, kes koik on geari peal? Eesti toit on lihtsalt nii rammus? Srsly..


Ma olen nõus punktidega, mis puudutab keemikutele omaseid tunnuseid, aga just ,et meie naturaalid on suuremad kui Prod, seda on raske ..hoomata icon_rolleyes.gif . Hetkel tahaks võrrelda muidugi praeguste prodega, aga sa räägid vist Frank Zane jt "kuldse ajastu" kehaehitajatest. See tekitas segadust.

Praeguste pro-de doosid on suuremad, ei saa vorrelda. Aga piisab lihtsast vordlusest, a la: http://nattyornot.com/scooby-werkstatt-natural-bodybuilder/

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."


viimati muutis SKG 11.06.2014 14:41:52, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 11.06.2014 14:37:23 vasta tsitaadiga

Kes on siis kellest suurem, tooge siis nimed välja, saaks ise ka võrrelda.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
number
külaline






sõnum 13.06.2014 00:32:38 vasta tsitaadiga

...

viimati muutis number 26.06.2014 01:26:51, muudetud 1 kord
tagasi üles
kimi
HV vaatleja

liitunud: 02.02.2012




sõnum 13.06.2014 01:41:07 vasta tsitaadiga

noh..parem kui metro ma arvan. Meigi raha läheb lihtsalt valgu peale icon_lol.gif

Vaadates selliseid värdjaid nagu mingi vaido neigaus, siis tahaks ise oma käega veits tema dna'd kohedada ja Y kromosoomi X'ks muuta.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 13.06.2014 09:22:57 vasta tsitaadiga

Mõni kohe kiunatas...
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.06.2014 23:25:11 vasta tsitaadiga

Ajan jalakarvad ara enne, siis loen seda artiklit ka.


edit:
http://www.ergo-log.com/muscle-mass-extends-life-expectancy.html

Mitte, et see uudisena tuleks, pigem kinnitab eelnevat arvamust. BMI võib sinna samusesse saata.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kontakt
HV vaatleja

liitunud: 11.03.2007




sõnum 15.06.2014 17:05:59 vasta tsitaadiga

Igaüks, kes on jõusaaliga sina peal (ja seda SKG kindlasti on), peaks tegema vahet naturaalil ja "keemikul". SKG ütles päris täpselt, et see on üks suur elevant keset tuba, millest ei räägita. Kes oskab kemmi kasutada, see ei jäägi vahele. Pealegi enamikel võistlustel ei kontrollita kõiki, vaid dopingukontrolli kutsutakse loosi alusel ainult paar inimest. Kui võistluseelsel perioodil sind ei kontrollita ning kemmi võistluste ajaks verest välja saad, siis milles probleem? Kasuta, palju tahad. Kiivikast and Co-d Eestis ju niikuinii ei kontrollita. Pärast on aga hea kuulutada, et nemad on puhtad. Eriti naljakas on Vähi, kes pärast igat suurvõistlust F-foorumis kuulutab, et tema oli võistluste ainuke naturaal ja pärast dopinguproovide selgumist kindlasti tõuseb ta mitme koha võrra, kuid mitte kunagi pole seda juhtunud. Kalmus ju jäi võistluseelsel perioodil vahele. Poleks vahele jäänud, siis arvatavasti oleks senini puhas poiss. Ka Ader jäi vahele, kuid võistluste käigus antud dopinguprooviga. Ju tegi midagi valesti, et ei jõudnud kemmi verest välja viia. Kooviti pilti nähes tundus mees kuidagi jube tuttav. Tema moodi meest on vahepeal näha Kalev Spa jõusaalis personaaltreeneri rollis. Suht soliidses vormis endiselt. Huvitav, miks ta enam ei võistle? Kas Kiivikas sõi ta välja, et konkurentsi ei oleks?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kopz
HV kasutaja

liitunud: 24.11.2007




sõnum 15.06.2014 20:40:44 vasta tsitaadiga

Kontakt, sinu tekstis on päris palju faktivigu.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 15.06.2014 21:35:08 vasta tsitaadiga

Kõik ongi kemmi mehed, nii lihtne see ongi icon_lol.gif Sest kartul ja soust ju lihast ei kasvata (milline kulturist toitub kartulist ja soustist? Aga keda see huvitabki)
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.06.2014 23:00:11 vasta tsitaadiga

Toit ja trenn kasvatab teatud maani ja ma arvan, et see on viimase poole sajandi jooksul üsna hästi ära näidanud, kus maal on teatud pikkuse juures nn. naturaali piirid.
Piisavalt kaua kehaehituse kohta uurides tekib lõpuks päris hea silm, mis hakkab teatud kehaomaduste peale häirekella lööma.
Kogenuimad persoonid on võimelised ainult välimusele toetudes ära ütlema ka ainete nimed, mida tarvitatakse, kuna igaühel on oma nn. signatuur/visuaalne efekt.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 15.06.2014 23:49:15 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Toit ja trenn kasvatab teatud maani ja ma arvan, et see on viimase poole sajandi jooksul üsna hästi ära näidanud, kus maal on teatud pikkuse juures nn. naturaali piirid.
Piisavalt kaua kehaehituse kohta uurides tekib lõpuks päris hea silm, mis hakkab teatud kehaomaduste peale häirekella lööma.
Kogenuimad persoonid on võimelised ainult välimusele toetudes ära ütlema ka ainete nimed, mida tarvitatakse, kuna igaühel on oma nn. signatuur/visuaalne efekt.


Mis kemmi ise kasutad?
* naljakas kuju oled, räägid kemmist ja kui küsida sinult mida siis tarvitad, on korraga vaikus. abs ei julge tunnistada? icon_lol.gif
nii naljakas
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kimi
HV vaatleja

liitunud: 02.02.2012




sõnum 16.06.2014 00:09:02 vasta tsitaadiga

Mis siin sellisest vennast arvatakse nagu Janar Rückenberg? Mul endal pole nii palju kogemust, et peale vaadates saaks aru aga tundub täitsa normaale (ehk pole keemik).
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jtamm
HV kasutaja
jtamm

liitunud: 24.07.2007




sõnum 16.06.2014 01:17:36 vasta tsitaadiga

kimi kirjutas:
Mis siin sellisest vennast arvatakse nagu Janar Rückenberg? Mul endal pole nii palju kogemust, et peale vaadates saaks aru aga tundub täitsa normaale (ehk pole keemik).

Rückenbergi puhul ma küll dopingut ei kahtlusta. Mitte, et tal halb vorm oleks, vastupidi - minu jaoks palju muljetavaldavam ja ihaldusväärsem kui näiteks Kiivikal, aga ta on lihtsalt loomulike proportsioonidega ja naturaalse välimusega.

Kommentaariväliselt: Inna Uit pole kunagi dopingu kasutamist tunnistanud, aga no olgem ausad- tema puhul pole mingit küsimustki icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.06.2014 03:15:59 vasta tsitaadiga

jtamm kirjutas:
kimi kirjutas:
Mis siin sellisest vennast arvatakse nagu Janar Rückenberg? Mul endal pole nii palju kogemust, et peale vaadates saaks aru aga tundub täitsa normaale (ehk pole keemik).

Rückenbergi puhul ma küll dopingut ei kahtlusta. Mitte, et tal halb vorm oleks, vastupidi - minu jaoks palju muljetavaldavam ja ihaldusväärsem kui näiteks Kiivikal, aga ta on lihtsalt loomulike proportsioonidega ja naturaalse välimusega.

Kommentaariväliselt: Inna Uit pole kunagi dopingu kasutamist tunnistanud, aga no olgem ausad- tema puhul pole mingit küsimustki icon_biggrin.gif

Jep, Rückenberg ei tundu midagi ulmelist.


Helmut Strebl on ka enda sõnul nö. "puhas poiss", khmm.
tsitaat:
I am a life time natural body builder. I’ve never used steroids or any other banned or illegal physique enhancing drugs.



Rohkem pilte: http://www.hellestrebl.co.uk/newphotos.shtml


Don't get me wrong, tüüp näeb amazing beast välja, aga lihtsalt kaloredefitsiidiga sellist graniit-kuivust ei saavuta, ei maksa tulla sellist jama ajama. See, kuidas tal õlad "kurrutavad" on ikka täitsa sick. Nüüdseks surnud Andreas Münzer ka ja rohkem suurt ei teagi, kes nii ripped oleks.


Nagu öeldakse:

eat CLEN
TREN hard
TEST your limits
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
makipull
HV kasutaja
makipull

liitunud: 18.04.2011




sõnum 16.06.2014 08:41:46 vasta tsitaadiga

Tervis ma tahaks teada miks endal jalad mingi 4-6 päeva järjest tulitavad... Praegu käin ka ikka jalad kõveras isegi et jalgu tegin reedel.. Jõusaalis suhteliselt uus aga ma siiski teen venitusi painutusi lõdvestusi aga ikka jalad valutavad. Jube halb on nii liikuvat tööd teha, mis aitaks?
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kimi
HV vaatleja

liitunud: 02.02.2012




sõnum 16.06.2014 09:12:39 vasta tsitaadiga

Kui oled jõusaalis uus, siis on ilmselt lihtsalt treeningust valusad ja pole ära taastunud. See on täiesti tavaline, sest lihas pole sellist koormust varem/kaua aega saanud ja trennis ilmselt lõhkusid päris palju lihast. Ega siin midagi muud polegi kui oodata. Lisaks aitavad lõdvestavad jalutuskäigud (nö aktiivne puhkus) + venitamine, vedeliku tarbimine ja toitumine.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jtamm
HV kasutaja
jtamm

liitunud: 24.07.2007




sõnum 16.06.2014 12:18:30 vasta tsitaadiga

Ma mäletan ka veel seda tunnet, kui jalad ikka peaaegu nädal aega tuimad olid, trepist ei julgenud alla kõndida ilma käepidemest kinni hoidmata. Samas ma isegi nautisin seda tunnet, tundsin, et trenni on ikka tehtud icon_biggrin.gif Nüüd äärmisel juhul on jalad paar päeva kanged.
Eelmisele kommentaarile lisaks veel juurde magamise, sel ajal lihased taastuvad. Ehk kui on tavaliselt komme veel õhtul arvutis või teleri ees istuda, siis võiks selle asemel natuke varem magama minna.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kimi
HV vaatleja

liitunud: 02.02.2012




sõnum 16.06.2014 13:18:45 vasta tsitaadiga

jtamm, mhm. Endal on suht sama, et jõusaalis tõmbad jala täiesti ribadeks...käid nagu puupakkudega. Järgmisel päeval mõtled, ket kas jalgu üldse sai treenitud icon_lol.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kopz
HV kasutaja

liitunud: 24.11.2007




sõnum 16.06.2014 13:43:50 vasta tsitaadiga

jtamm kirjutas:
kimi kirjutas:
Mis siin sellisest vennast arvatakse nagu Janar Rückenberg? Mul endal pole nii palju kogemust, et peale vaadates saaks aru aga tundub täitsa normaale (ehk pole keemik).

Rückenbergi puhul ma küll dopingut ei kahtlusta. Mitte, et tal halb vorm oleks, vastupidi - minu jaoks palju muljetavaldavam ja ihaldusväärsem kui näiteks Kiivikal, aga ta on lihtsalt loomulike proportsioonidega ja naturaalse välimusega.

Ma ei tea, kuidas praegu, kuid varem on ta kindlasti kasutanud. Nagu ma varem olen siin teemas juba kirjutanud, siis SA Eesti Antidoping loodi alles 2007a. Enne seda polnud puhtast kulturismist juttugi icon_exclaim.gif Ja sama teed käivad ka paljud noored ja juuniorid, kuid oluliselt suurema riskiga. Siin tõestus: 18-aastane kulturist andis positiivse dopinguproovi Nüüd võite googeldada noore sportlase nime ja vaadata tema võistlusvormi. Ma olen 100% kindel, et mitte keegi teist ei oleks osanud arvata, et ta keelatud aineid on kasutanud.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.06.2014 13:52:26 vasta tsitaadiga

See otsus tundus olema langetatud laiskusest voi/ja "tahan kiiresti".
Ma kysiks raha tagasi kui ma peale roidikuuri nii niru valja naeks.

Lauri Ööpiku kohta kais see.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jtamm
HV kasutaja
jtamm

liitunud: 24.07.2007




sõnum 16.06.2014 16:02:12 vasta tsitaadiga

Ega jah, ainult steroididest ikka ei piisa, et võimast vormi teha, nagu Ööpiku näitest näha. Tundub mitte väga pühendunud tüüp olevat ning puhtalt näeks vast samasugune välja nagu 2012:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Jõusaal mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 182, 183, 184 ... 269, 270, 271  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.