Jahutuseks on trükiplaadi paks rada. Probleem ei ole jahutuses, sest kiip ei jõua soojakski minna kui ketas juba kukub.
EDIT: Ebay hiinakaga siiski töötab! Lihtsalt SATA pesa on valetpidi, ei saanud läpakas proovida.
Lõik ühest teisest teemast. Seda masinat küll enam ei müüda (vist) aga mul on see. Kui kellelegi peaks see nimi midagi ütlema. Emaplaat on ka siis vahetatud.
Probleem siis selline, et palun soovitage ssd-e ketast mis sellele masinale sobiks ja mis oleks hea - kvaliteetne.
Miinimum 120 Gb - kuni 160 GB. Rohkem vast pole vaja.
Põhimõtteliselt jooksutab see ainult windowsi ja neid lolle uuendusi. Ma ei viitsi neid eriti maha ka keerata. Hetkel on küll mingi 60GB-ne aga see jumala täis juba.
Lõik ühest teisest teemast. Seda masinat küll enam ei müüda (vist) aga mul on see. Kui kellelegi peaks see nimi midagi ütlema. Emaplaat on ka siis vahetatud.
Probleem siis selline, et palun soovitage ssd-e ketast mis sellele masinale sobiks ja mis oleks hea - kvaliteetne.
Miinimum 120 Gb - kuni 160 GB. Rohkem vast pole vaja.
Põhimõtteliselt jooksutab see ainult windowsi ja neid lolle uuendusi. Ma ei viitsi neid eriti maha ka keerata. Hetkel on küll mingi 60GB-ne aga see jumala täis juba.
Mina võtaks tavalise EVO. Kirjutamis kiirus on parem, aga palju sa ikka kettale kirjutad. Soft on neil ka parem
Crusiali kasuks räägib hind. Mõlemad on töökindlad. Nii et selles kombos valet valikut ei ole.
Samsung SSD 840 EVO 120GB SATAIII MZ-7TE120BW - seda mõtled? See 75 eurot?
Mis muidu inteli ssd-est arvate?
Üks on kit- koos usb kaabli, manuali, cd ja breketiga. Kui neid ei vaja siis lihtsalt SSD (ehk odavam)
Intelitelil ei ole juttude järgi ka midagi viga, isiklikud kogemused nõrga võitu.
Antud isenditest EVO kuna 120GB crucial on aeglasem ja hinnavahe niiväike. Oleks mahud suuremad siis crucial kuna suurematel kiirused oluliselt paremad.
Vist veel parem oleks ASUS RAIDR PCI Express SSD 240 GB (ei ostnud seda sest IOPS ei ole parem kui Plextori M6e ja hind €60 kallim)
Lugemine 830 MB/s
Kirjutamine max. 810 MB/s
ps. eespool mainitud Crucial MX100 kirjutamise kiirus on 150 MB/s? Isegi 4 aastat tagasi välja lastud Crucial SSD ketastel oli paremad kiirused
Sest ükski tavainimene ei tee niisama kasutades nendel kiirustel erilist vahet, ise ei märganud isegi SATA2 SSD pealt SATA3.-le kolides suurt mitte midagi. _________________ Vajad midagi Würthist , küsi julgelt 😉 https://eshop.wuerth.ee/et/EE/EUR/ taavi.jahu@wuerth.ee +37258309618
Vist veel parem oleks ASUS RAIDR PCI Express SSD 240 GB (ei ostnud seda sest IOPS ei ole parem kui Plextori M6e ja hind €60 kallim)
Lugemine 830 MB/s
Kirjutamine max. 810 MB/s
ps. eespool mainitud Crucial MX100 kirjutamise kiirus on 150 MB/s? Isegi 4 aastat tagasi välja lastud Crucial SSD ketastel oli paremad kiirused
Eks kõik ootavad sügist millal maabuvad müüki juba DDR4 ja SATA-Express toega emaplaadid. Vot siis alles hakkad õigeid kiiruseid nägema.
Vist veel parem oleks ASUS RAIDR PCI Express SSD 240 GB (ei ostnud seda sest IOPS ei ole parem kui Plextori M6e ja hind €60 kallim)
Lugemine 830 MB/s
Kirjutamine max. 810 MB/s
ps. eespool mainitud Crucial MX100 kirjutamise kiirus on 150 MB/s? Isegi 4 aastat tagasi välja lastud Crucial SSD ketastel oli paremad kiirused
Isiklikult soovitaksin juba samsungi evo käkke kui juba raid taga hakkad ajama, sest foorumis liiguvad nad juba 110€ tk ja arvatavasti ka odavamalt ning saab parema skoori kui Plextor-iga.
Endal muidu 4 evo raid 0 ja seda vast paar kuud, ning 250 gb kasutuses. kahe kettaga sain ikka üle 1000mb/s rugemis ja kirjutamis kiirust. nelja kettaga pole tulemus see mida ootasin :S aga see selleks.
Endal probleem mille saab vist ainult raid kontrolleriga lahendada. et näiteks kui OC teha ning kui miskit jääb lahjaks või ei tule enam üles siis peale biose seadistuse taastamis ning uuesti raid seadistust peale, siis ei tunnista enam raid 0-i
Seal kus näitab ja saab seadistada kui palju kettaid raid panna on mõni kettas nagu raid-is olemas samas mõnda pole. Sellepäras olen sunnitud tegema formati, aga õnneks suht hea configa arvuti et väga ei peagi OC-ga tegelema
muide sata 2 ja sata 3 vahe ikka meeletu vahe sees kui kasutada ssd-si.
Olnud ssd sata 2 peal laua aruvutil, ja ikka väga nuttune oli, võrreldes sata3-ga aga sata 2 ja tavaline hdd 70mb/s lugemis ja 60mb/s kirjutamist ei kannata mingit kriitikat Läpaka hdd-st ma ei hakkagi rääkima parem et teda poleks olnudki aga see ssd ka teda ei tea kui kiiremaks ei teinud, aga paerem ikka kui 20 mb/s lugemist ja 20 mb/s kirjutamist. _________________ Ime tala, Nagu ime kepike.
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
..et näiteks kui OC teha ning kui miskit jääb lahjaks või ei tule enam üles siis peale biose seadistuse taastamis ning uuesti raid seadistust peale, siis ei tunnista enam raid 0-i
Seal kus näitab ja saab seadistada kui palju kettaid raid panna on mõni kettas nagu raid-is olemas samas mõnda pole..
On sul kõik need EVOd chipseti SATA pesades või on mõni nendes pruunis kontrolleri pesas? (eeldan, et profiilikastil on need raid'is)
K6kk on pruuikates pesades,0-3ni sata 3.
Platel ainult 2 sata-2 auku. _________________ Ime tala, Nagu ime kepike.
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Küsimus, miks te ei kasuta kõige kiiremaid PCIe siinil SSD variante.
Mitmed põhjused. Esiteks see, et PCI-E läbilase on siiski piiratud, kui graafikakaart või isegi mitu juba masinas on. Teine asi on Windowsi bootimine. Juhul, kui emaplaadi tootja ja SSD tootja on vaeva näinud, siis isegi toimib, aga hiljutise Samsung XP941 M.2 näitel jällegi ei toimi. Kolmas asi on vastupidavus. Niipalju kui mina kuulnud olen, siis inimestel just väga häid kogemusi selles suhtes pole. Neljas on see, et PCI-E slotte jääb väheks enamus emaplaatidel. Enamus on kahe slotiga ja kui tahta lisada 2+ PCI-E SSD, siis tuleb karmim emaplaat osta. Lisaks on hind kah kindlasti kallim PCI-E variantidel.
liiv kirjutas:
ps. eespool mainitud Crucial MX100 kirjutamise kiirus on 150 MB/s? Isegi 4 aastat tagasi välja lastud Crucial SSD ketastel oli paremad kiirused
See on 128GB variandil ja see on kõigi tootjate väiksemahulistel mudelitel sama. Näiteks 512GB mudelil on see juba 500MB/s mis on normaalne SATA 3 kohta.
Üldse on MX100 nüüd parim bang for buck, kuna see on +16GB suuruse juures võrreldes M500-ga (256 vs 240) 7€ kopikatega odavam. Seega kaob ära põhjus M500 võtta. M550 on siiski kiirem variant ka väiksemate mahtude juures ja jääb hetkel vist Cruciali consumer SSD tipuks - muidugi kallim on ta kah. Samas 512GB saab nüüd kätte alla 200€ (188€ kui täpsem olla). 512GB pole kunagi nii odav veel olnud. Selle loogika alusel, kui tuleks 1TB MX100, siis see maksaks umbes 360-370€. Ja hüpoteetiliselt 2TB SSD maksaks alla 700€. _________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Küsimus, miks te ei kasuta kõige kiiremaid PCIe siinil SSD variante.
Mitmed põhjused. Esiteks see, et PCI-E läbilase on siiski piiratud, kui graafikakaart või isegi mitu juba masinas on. Teine asi on Windowsi bootimine. Juhul, kui emaplaadi tootja ja SSD tootja on vaeva näinud, siis isegi toimib, aga hiljutise Samsung XP941 M.2 näitel jällegi ei toimi. Kolmas asi on vastupidavus. Niipalju kui mina kuulnud olen, siis inimestel just väga häid kogemusi selles suhtes pole. Neljas on see, et PCI-E slotte jääb väheks enamus emaplaatidel. Enamus on kahe slotiga ja kui tahta lisada 2+ PCI-E SSD, siis tuleb karmim emaplaat osta. Lisaks on hind kah kindlasti kallim PCI-E variantidel.
liiv kirjutas:
ps. eespool mainitud Crucial MX100 kirjutamise kiirus on 150 MB/s? Isegi 4 aastat tagasi välja lastud Crucial SSD ketastel oli paremad kiirused
See on 128GB variandil ja see on kõigi tootjate väiksemahulistel mudelitel sama. Näiteks 512GB mudelil on see juba 500MB/s mis on normaalne SATA 3 kohta.
Üldse on MX100 nüüd parim bang for buck, kuna see on +16GB suuruse juures võrreldes M500-ga (256 vs 240) 7€ kopikatega odavam. Seega kaob ära põhjus M500 võtta. M550 on siiski kiirem variant ka väiksemate mahtude juures ja jääb hetkel vist Cruciali consumer SSD tipuks - muidugi kallim on ta kah. Samas 512GB saab nüüd kätte alla 200€ (188€ kui täpsem olla). 512GB pole kunagi nii odav veel olnud. Selle loogika alusel, kui tuleks 1TB MX100, siis see maksaks umbes 360-370€. Ja hüpoteetiliselt 2TB SSD maksaks alla 700€.
Pigem pannakse tava-SSD areng kalevi alla ja jätkatakse hoogsalt hoopis SATA-Express ning mSATA edasiarendamisega.
Igatahes uued, plaanitavad, kohe-kohe mass-müüki tulevad emaplaadid ka sellele vihjavad, et emaplaadi külge pannakse hoopis moekam ning kiirem kraam kui tavapärane SSD.
1155/1150 prosedel peaks kokku olema 20 pci-e lane (2011 prosede 40 vastu). kui 16 sellest graafikakaardile ära läheb, siis muudele jääb vähe alles.
vastupidavuse häda on olnud siiani standardi puudumises, nüüd kui on standard olemas, peaks võrdlemisi kiirelt tekkima korralikud kontrollerid.
ssd kirjutamiskiirusega on põhimõtteliselt kõigil tootjatel samamoodi - ~128gb ketastel 150-200, ~256gb keastel 300-400 ja suuremad on sata3 puhul piirajas.
lugemiskiiruse varieeruvus on mõneti väiksem, oluliselt väiksema mahuga (enamasti ~256gb, vahel ka ~128gb) ollakse sata3 poolt piiratud.
tahanteada, ma arvan, et sul on õigus. kalevi alla panemise koha pealt v-o mitte, aga areng kolib kindlasti kiirematele pci-e põhistele lahendustele.
arvestades, et sata express on tagasiühilduv, siis küll lastakse turule kettaid, mis mõlematpidi ühilduvad. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kas sata express ei lahendaks minu eelpool mainitud probleemi? _________________ Ime tala, Nagu ime kepike.
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Crucial'il hetkel paremad pakkumised. M550 või MX100. 512GB saab juba ~190€ eest kätte _________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
On MX100 M500'st tõesti parem, ilma mingite varjatud külgedeta?
Ainuke "AGA" on siinkohal MX100 väiksema tootmisprotsessi peal tehtub NAND kiibid. Ehk siis 16nm vs 20nm. Loogiliselt peaks nende vastupidavus väiksem olema, aga väidetavalt on sama vastupidavus mis M500.
Üks asi veel - 128GB MX100 pidavat kasutama vanu 20nm kiipe, samas, kui 256 ja 512 kasutavad uusi. _________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Möllan 12x256 (RAID 10) Samsa 840 ja PERC 710p kontrolleriga. ATTO test andis 8 MB faili lugemise kiiruseks 3,7 GB/s, kirjutamine on alates 256 KB kuni 8 MB 2 GB/s max. Tegu hetkel RAID10. Strip size on 512KB, peaks proovima väiksemat suurust.
Proovin teha väiksemad massiivid, 4 ja 8 kettaga näiteks.
Minu teada mitte. Mingil moel peaks RAID 0 saama TRIM käsku saata (oli see ehk Inteli jubinad), aga muudes mõudides pole see võimalik. SSD on oma GC mis peaks töö ära tegema. Over Provisioning peaks ka aitama.
Tundub et PERC 710p lagi on järjestikulist ~3,4 GB/s lugemist ja 3 GB/s kirjutamist. RAID 0 12 kettaga peaks teoorias vähemalt ~6 GB/s läbi kütma. Ei usu et RAID Strip muutmine midagi hullult muudaks.
Seega SSD RAID 0 üle 8 ketta pole mõtet vististi teha.
Lisasin ka RAID Strip suuruse (see on see mis määrab kui suurte plokkidena infot salvestatakse, nt 128 KB fail kirjutatakse 64K strip puhul kahele kettale, 128K strip aga paigutab faili ainult ühele kettale RAID'is) testi. Väiksem strip size tagab suuremad kiirused väikeste failidega (mis on ka loogiline).
Siiski kasutab vmware VMFS-5 failisüteemis jäigalt 1024 KB plokke, seega peaks RAID kettad nii formuleerima et 1 MB tükk jagatakse alati võrdselt ketaste vahel ...!? A la kui on 4 ketast RAID'is siis strip peaks olema 256K et 1024KB plokk kirjutatakse 4 osas kettale, siis saab 4x kiirusega lugeda ...
CrystalDiskMark tulemused RAID 0, 12x256 840Pro (kaks jooksu):
CrystalDiskMark tulemused RAID 0, 12x256 840Pro (kaks jooksu):
Ilmselt kontrolleri enda piir, topi kettaid taha palju tahes. Kunagi kui LSI 9265-8i mängitud sai siis seq 1200-1300 MB/s sai 4 Samsungi 830 seeria 120 kettaga kätte Raid0.
Perc 710 peaks suht samade andmetega raud olema, usun, et kui 4-6 kettaga proovid ei ole vahe suurem kui 100-200 MB/s.
CrystalDiskMark tulemused RAID 0, 12x256 840Pro (kaks jooksu):
Ilmselt kontrolleri enda piir, topi kettaid taha palju tahes. Kunagi kui LSI 9265-8i mängitud sai siis seq 1200-1300 MB/s sai 4 Samsungi 830 seeria 120 kettaga kätte Raid0.
Perc 710 peaks suht samade andmetega raud olema, usun, et kui 4-6 kettaga proovid ei ole vahe suurem kui 100-200 MB/s.
Päris nii hull pole, ATTO järjestikku lugemine lubas 3,7 GB/s max. Skaleeruvus on kuni 8 kettani - üle selle enam kiirus ei suurene. Näiteks 4ne RAID10 kirjutab ~1GB/s ja loeb 2GB/s, ehk ca 500MB/s on per SSD keskmine kiirus ...
Pull on see CacheCade kiirendas ka RAID10 4x256 kenasti. Kõvaketta RAID1 sa ikka korraliku buusti - 3 GB/s lugemisi, seda küll 246MB ATTO testiga.
Ma pakun vmware kiht vähendab sips 4K kiirust, sest CrystalDisk järgi on numbrid kuidagi liiga väiksed.
Le Inc, UrmoZ, Positatud lingil on juttu, et ATTO on väga mõttetu test.
Emm, kui erinevaid kettaid testitakse sama mõttetu testiga, siis on tulemused ju ikkagi võrreldavad?
Sarnaseid erinevusi jõudluses näitavad V300 kohta ka teised testid.
Minevikus olen teadmata põhjusel Kingstoni SSD-dest eemale hoidnud - ei oska seletada miks (vb tootja eelistus). Mälukaardid on siiski pea kõik selle tootja omad.
Kuidas läheb mu sülearvuti pentium protsessoriga kiiremaks kui ma vahetan hdd(vist 5000rpm) SSD vastu. Kas oleks mõttekas ja kui oluliselt see kiirendaks netilehti jne arvuti enda mõtlemist(st. läpakaga ei mängi).
makipull, No sõltub. Mis SSD on plaan osta?, kas läpakas toetab ainult kuni SATA II?, palju mälu on läpakal? Mis OS kasutatakse? jne. Kiiremaks muutub kindlasti. Selles pole kahtlustki. Aga kui palju seda on raske öelda.
Tahan lihtsalt öelda, et SATA II ei mõjuta kuidagi SATA III SSD ostmist. Või siis läpaka puhul pigem mSATA, kui pesa on olemas. Sest SATA II SSD-sid enam ei toodeta ja parem on ikka võtta uuem toode isegi, kui täit kiirust kätte ei saa. Crucial MX100 seeria on hetkel üks parimaid. _________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kuidas läheb mu sülearvuti pentium protsessoriga kiiremaks kui ma vahetan hdd(vist 5000rpm) SSD vastu. Kas oleks mõttekas ja kui oluliselt see kiirendaks netilehti...
Ei muudaks netti (lehe laadimist) kiiremaks, kui riistvarast rääkida. Aitaks ainult uuema protsessoriga (mis lehte/laadimist kiiremini töötleks) masin ning rohkem mälu. Ja loomulikult kiirem nett.
No SSD on olemas mingi intel 330 vist ma ei mäletagi aga profiilis see märgitud praeguses kastis kuid ma mõtlen nüüd, et enam väga mänguriks ennast ei pea, siis et võtaks SSD lauaarvutist läpakasse ning ülejäänud kraam müüki kuid ma ei suuda otsustada.
E: oopis samsung 840 120gb on praegu kasutusel ...
ssd aitab üldiselt arvuti sooritus võimet parandad, teeb protsesid kiiremini ära, kui just prose või video taha see jõudlus ei jää. _________________ Ime tala, Nagu ime kepike.
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Ja ma pean jälle selle pildi ka panema:
OCZ Vertex 4 128GB (aastast 2012).
Ehk siis areng toimub mahus ja hinnas, aga mitte kiiruses _________________ Müüa igasugu asju
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.