Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Millised kõrvaklapid? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 78, 79, 80 ... 224, 225, 226  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002




sõnum 19.04.2014 10:20:10 vasta tsitaadiga

alla 50€ küll ühtegi kasutatavat headseti ei saa, võta too siberia v2 ära ja rahu majas.
Kommentaarid: 488 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 396
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anti666
HV kasutaja

liitunud: 27.04.2006




sõnum 22.04.2014 23:12:40 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
alla 50€ küll ühtegi kasutatavat headseti ei saa, võta too siberia v2 ära ja rahu majas.


Võtsin siberia v2 ära. Esmamuljed:
* Peas väga mugavad
* Heli on üsna hea (kuigi helikvaliteedilt leaks kindlasti paremaid, aga ilma mikrita, alternatiive)
* Väljatõmmatav mikker on mugav asi arvestades et saab kergelt sättida kuidas iganes soovid
* Mikker tundub kvaliteedilt suhteliselt lahja, kuigi minu jaoks piisav. Pluss on see, et välist üleliigset müra ei paista eriti püüdvat.
* Ootasin et summutab väliseid helisi oluliselt rohkem


Ilmselt on keegi sarnaseid muljeid juba jaganud, aga mõtlesin et annan teada kuida soovitus sobis. Üldiselt olen ostuga rahul icon_smile.gif

_________________
Siin on siis signatuur, mis lisatakse soovikorral minu sõnumitele icon_razz.gif
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ertai
HV veteran
Ertai

liitunud: 11.05.2007




sõnum 24.04.2014 00:06:42 vasta tsitaadiga

anti666 kirjutas:
pots4t4j4 kirjutas:
alla 50€ küll ühtegi kasutatavat headseti ei saa, võta too siberia v2 ära ja rahu majas.


Võtsin siberia v2 ära. Esmamuljed:
* Peas väga mugavad
* Heli on üsna hea (kuigi helikvaliteedilt leaks kindlasti paremaid, aga ilma mikrita, alternatiive)
* Väljatõmmatav mikker on mugav asi arvestades et saab kergelt sättida kuidas iganes soovid
* Mikker tundub kvaliteedilt suhteliselt lahja, kuigi minu jaoks piisav. Pluss on see, et välist üleliigset müra ei paista eriti püüdvat.
* Ootasin et summutab väliseid helisi oluliselt rohkem

tänud info eest. Endalgi huvi siberia v2 muretseda.

Ilmselt on keegi sarnaseid muljeid juba jaganud, aga mõtlesin et annan teada kuida soovitus sobis. Üldiselt olen ostuga rahul icon_smile.gif
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cubedude
Kreisi kasutaja
cubedude

liitunud: 20.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.04.2014 01:30:54 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
alla 50€ küll ühtegi kasutatavat headseti ei saa, võta too siberia v2 ära ja rahu majas.


Mul endal on ka juba mõned nädalad v2 kasutusel ja minu muljed on järgmised:
* täitsa korralik ehituskvaliteet.
* Peas istuvad mugavalt aga veits tugevalt avaldavad survet peale ja kõrvade otsad hakkavad vahest peale pikemat kasutamist valutama.
* Muidu heli on hea ja selge, mängimise jaoks just eriti ja näiteks teamspeakis/skypes/mumbles kuuleb inimesi ilusti.
* Mikrit kiidavad mu sõbrad suht koguaeg, isegi kui kõrvaklappe peas ei kanna ja lihtsalt on klaviatuuri kõrval mikker välja sirutatud, siis heli kvaliteet väga ei kannata.
* Hea on et mikrofoni saab ära peita soovi korral kõrvaklappide sisse mis teeb mõnes olukorras kasutamise vähem totramaks kõrvalvaatajatele.

Kokkuvõtteks soovitan just mängimise ja teamspeak jms olukorra jaoks. Puhtalt muusika jaoks leiab ka paremaid alternatiive ja ei pruugi sobida hästi suurte kõrvadega inimestele/peaga inimestele niiet kindlasti kui on, siis soovitan sõbra käest laenata päevaks enne icon_smile.gif
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002




sõnum 24.04.2014 01:44:19 vasta tsitaadiga

muusika kuulamiseks siberiat anyway ei kõlba just for voice
Kommentaarid: 488 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 396
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ertai
HV veteran
Ertai

liitunud: 11.05.2007




sõnum 24.04.2014 12:50:54 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
muusika kuulamiseks siberiat anyway ei kõlba just for voice


mõttekam ehk siis osta mingid normaalsed klapid ja mikker juurde lauale ?

Ei kõlba = sa oled audiofiil ja väidad, et heade klappide hind on 100-200-300€ ?
Või ei kõlba = sama raha eest saaks ka normaalsed muusika kuulamise klapid ? (see on siis ca 70-85€?)

Kui ma ostsin aastaid tagasi sennheiser hd 201d sai kohe aru, kuidas helikvaliteet parananes mu tolle aja rõvedate kõlarite ja kõrvaklappidega.
Olen edasi ka vaadanud, aga hetkel midagi ostnud pole. Helikvaliteedi erinevust tunnetan väga hästi.
Kodus tahaks muusikat enamasti ikka kõlaritest kuulata. Hetkel on sõbra Solo 6c-d minu pool olnud ja nendest esialgu piisab.
Samas vahel on vaja siin naisega maid jagada = ta vaatab telekat, siis kuulaks muusikat omaette ja ei segaks.

Olen suur kõrv soovitusi kuulama!
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bjaka
Kreisi kasutaja
bjaka

liitunud: 04.04.2007




sõnum 24.04.2014 14:34:17 vasta tsitaadiga

Sai eile siis sellised puidust IEMid kätte icon_eek.gif wow mis heli icon_biggrin.gif

http://ohm-image.net/opinion/audiophile/headfi-victor-ha-fx850-review
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anti666
HV kasutaja

liitunud: 27.04.2006




sõnum 24.04.2014 15:37:32 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
muusika kuulamiseks siberiat anyway ei kõlba just for voice


Eks see oleneb vägagi palju helikaardist ja muusikafailide kvaliteedist.

Kahtlen, et keskmine mp3 fail ja integreeritud helikaart suudavad oluliselt paremat heli toota kui siberia v2 suudab mängida. Pakun, et enamasti asi pigem vastupidi.

_________________
Siin on siis signatuur, mis lisatakse soovikorral minu sõnumitele icon_razz.gif
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 25.04.2014 07:36:31 vasta tsitaadiga

Ertai kirjutas:
pots4t4j4 kirjutas:
muusika kuulamiseks siberiat anyway ei kõlba just for voice


mõttekam ehk siis osta mingid normaalsed klapid ja mikker juurde lauale ?

Ei kõlba = sa oled audiofiil ja väidad, et heade klappide hind on 100-200-300€ ?
Või ei kõlba = sama raha eest saaks ka normaalsed muusika kuulamise klapid ? (see on siis ca 70-85€?)

Kui ma ostsin aastaid tagasi sennheiser hd 201d sai kohe aru, kuidas helikvaliteet parananes mu tolle aja rõvedate kõlarite ja kõrvaklappidega.
Olen edasi ka vaadanud, aga hetkel midagi ostnud pole. Helikvaliteedi erinevust tunnetan väga hästi.
Kodus tahaks muusikat enamasti ikka kõlaritest kuulata. Hetkel on sõbra Solo 6c-d minu pool olnud ja nendest esialgu piisab.
Samas vahel on vaja siin naisega maid jagada = ta vaatab telekat, siis kuulaks muusikat omaette ja ei segaks.

Olen suur kõrv soovitusi kuulama!


Mängurile soovitan seda teemat lugeda: http://www.head-fi.org/t/534479/mad-lust-envys-headphone-gaming-guide-update-4-17-2014-akg-k612-and-k712-pro-added-edits

Kui ise veel mängimisega tegeleks, siis vaataks ikkagi pigem "audiofiil-klappide" poole ja muretseks eraldi mikri. Samas väita, et heade muusika kuulamise klappide hind on 100-200-300€ on suht mõttetu, sest omast kogemusest, ütleks oma subjektiivse arvamuse, et näiteks HD-681 (filtriga) on oma ~20€ hinna juures helilt täiesti ~200€ klappide tasemel. Mugavus, välimus ja koostekvaliteet on muidugi eraldi teema. Siinkohal tuleb muidugi mängu ka süsteemi, inimese kuulmise, maitse(helipilt) ja muusikamaitse erinevused. See teema on VÄGA subjektiivne. Kõige parem on enne ostu oma kõrvaga poes/sõbra/tuttava juures kuulata või kelleltki laenata. Keda huvitab, siis pakun võimalust Tartus Fidelio X1 ja HD-681 kuulama tulla.

Edit: Keda huvitab, siis Chesky`l on uus kogumik väljas millega väga hea klappide erinevusi/võimekust testida: http://www.hdtracks.com/the-ultimate-headphone-demonstration-disc-161415?format=AIFF

Edit2:
bjaka kirjutas:
Sai eile siis sellised puidust IEMid kätte icon_eek.gif wow mis heli icon_biggrin.gif

http://ohm-image.net/opinion/audiophile/headfi-victor-ha-fx850-review

Need vist tõesti midagi head ja erilist! IEM`i fänn eriti ei ole aga tahaks proovida küll. Palju maksma läks ja kustkohast tellisid?
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bjaka
Kreisi kasutaja
bjaka

liitunud: 04.04.2007




sõnum 25.04.2014 13:55:01 vasta tsitaadiga

Vastuseks: Esimesed IEMid, mida ei pea EQga kaasa aitama. Algul pistsin playeri taha mille seadetes oli EQ customina paika pandud V kujuliselt ja ehmatus oli suur kui bass mu kõrvad "lukku" lõid icon_lol.gif Siis taipasin milles asi ja võtsin EQ maha ja siis sain aru kui palju antud IEM suuremõõduliste klappide väärselt kõlavad, nagu isegi Head-fi arvustuses mainiti. Samuti ma pole ühtegi nii mugavalt kõrvas istuvat IEMi ennem kohanud ja JVC toodang on üldse selline, mis justkui minu kõrvaõnarustega sina peal on. (Näiteks Sony XBA-H3 ei taha oma eriskummalise ehituse poolest kuidagi kõrvas püsida) Imestan, et Eestis pole JVC toodang eriti hinnas või levinud. Tellitud said klapid Amazoni kaudu ühelt Jaapani müüjalt.
Hind on muidugi soolane, koos tolliga 365 euri.
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 25.04.2014 22:45:29 vasta tsitaadiga

Päris kirves hind jah aga tore kuulda, et väärt asjad. Loodan, et kestavad ka. Ise sellist summat IEM`de eest küll kahjuks välja käia ei soovi. Kuna isiklikult rohkem over-ear klappide fänn, siis võtaks juba selle summa eest HD-650 ligi. Kuskandis muidu asud ja kas proovida ka pakud kui kõrvad nitrolahustiga puhtaks pesta? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 26.04.2014 09:01:49 vasta tsitaadiga

bjaka kirjutas:
Vastuseks: Esimesed IEMid, mida ei pea EQga kaasa aitama. Algul pistsin playeri taha mille seadetes oli EQ customina paika pandud V kujuliselt ja ehmatus oli suur kui bass mu kõrvad "lukku" lõid icon_lol.gif Siis taipasin milles asi ja võtsin EQ maha ja siis sain aru kui palju antud IEM suuremõõduliste klappide väärselt kõlavad, nagu isegi Head-fi arvustuses mainiti. Samuti ma pole ühtegi nii mugavalt kõrvas istuvat IEMi ennem kohanud ja JVC toodang on üldse selline, mis justkui minu kõrvaõnarustega sina peal on. (Näiteks Sony XBA-H3 ei taha oma eriskummalise ehituse poolest kuidagi kõrvas püsida) Imestan, et Eestis pole JVC toodang eriti hinnas või levinud. Tellitud said klapid Amazoni kaudu ühelt Jaapani müüjalt.
Hind on muidugi soolane, koos tolliga 365 euri.

Kas need on avatud disainiga?
Kui on, siis sealt ka vastus nende ebapopulaarsuse kohta.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bjaka
Kreisi kasutaja
bjaka

liitunud: 04.04.2007




sõnum 26.04.2014 09:53:41 vasta tsitaadiga

Ei ole nagu avatud kuna väljapoole ei kuuldu küll midagi ja rahulikult sai näiteks bussis nendega opereeritud.
Proovikuulamist võin ju teha päälinnas.
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 26.04.2014 10:09:50 vasta tsitaadiga

IEM'ide puhul on tähtis, et midagi sissepoole ei kostaks.

700-d olid avatud ja sellest ka siis küsimus. 750-d tunduvad jälgivat sama disaini.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bjaka
Kreisi kasutaja
bjaka

liitunud: 04.04.2007




sõnum 26.04.2014 12:13:46 vasta tsitaadiga

850 mudeli puhul, mille ostsin erilist välispidist müra ei kuulnud. Algul kaalusin ka 700 mudelit aga tollel jah too ava tagaosas.
Grado GR10-ga võrreldes on heli bassisem.
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 26.04.2014 17:35:12 vasta tsitaadiga

Ma hea meelega vahetaks paariks päevaks W4-ja vastu, kui ainult logistika keeruline poleks.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AlvarP
HV vaatleja

liitunud: 27.09.2008




sõnum 14.05.2014 11:45:13 vasta tsitaadiga

Oskab keegi soovitada mingeid kõrvaklappe kuni 70 euro eest? Endale klappide teema täiesti tume maa.
Tore kui oleks mõnes Pärnus asuvas elektroonika poes olemas, ei viitsi tellimisega jännata.
Kasutaks läpaka taga muusika kuulamiseks põhiliselt. Kuulan kõike aga enamasti ehk Dnb, Dubstep jne.
Eelistatult siis suured, üle kõrva klapid.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 14.05.2014 12:40:20 vasta tsitaadiga

AlvarP, ära karda tellimist. pane eelarvele 15€ juurde ja võta need

http://shop.pillipood.ee/0408010000/0/readmore/203706/
tagasi üles
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 14.05.2014 12:49:14 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Oskab keegi soovitada mingeid kõrvaklappe kuni 70 euro eest? Endale klappide teema täiesti tume maa.
Tore kui oleks mõnes Pärnus asuvas elektroonika poes olemas, ei viitsi tellimisega jännata.
Veidi keeruline ju nii midagi soovitada, kui just Pärnu kaubanduse ekspert pole... icon_smile.gif
Mine poodi, vaata, mis meeldib ja siis küsi! See pole päris ostuabi teema kah...
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005




sõnum 14.05.2014 13:26:48 vasta tsitaadiga

Pole päris sellesse teemasse aga ikkagi - kui head klapid on olemas, siis mis seadet kasutate muusika kuulamiseks? Kas telefon või mp3? Võrdelsin hiljuti Samsa S2e ja ühe odava mp3 mängija helipilti samadest klappidest ning tulemus oli üllatav - mp3 oli parem.
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.05.2014 14:01:18 vasta tsitaadiga

flameas kirjutas:
Pole päris sellesse teemasse aga ikkagi - kui head klapid on olemas, siis mis seadet kasutate muusika kuulamiseks? Kas telefon või mp3? Võrdelsin hiljuti Samsa S2e ja ühe odava mp3 mängija helipilti samadest klappidest ning tulemus oli üllatav - mp3 oli parem.


See sõltub konkreetsetest kividest, milliseid on mis mudeli puhul kasutatud.
Korralikumad telefonide ülevaated sisaldavad ka audio kvaliteedi mõõtmiseid.

http://www.gsmarena.com/samsung_i9100_galaxy_s_ii-review-597p8.php

SII puhul audio üldiselt peaks olema ok, kuid klappide kasutamisel nurisetakse:
tsitaat:
Very good audio output

The Samsung I9100 Galaxy S II might have lost a mm around the waist, but it certainly hasn't lost its voice. The performance of the smartphone in our audio quality test is pretty good overall and it's really impressive in the active external amplifier part.

So when the Galaxy S I9100 has no resistance applied to its line-out it got excellent scores all over. There are really no weak points to its performance here and since its pretty loud too we are left with no other option but to give it an excellent mark.

Things aren't as impressive when you plug-in a pair of headphones. Stereo crosstalk, which increases rapidly, volume levels decrease and intermodulation distortion starts creeping in. The general result is still decent, but we've certainly seen better here.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003




sõnum 14.05.2014 15:18:43 vasta tsitaadiga

flameas kirjutas:
Pole päris sellesse teemasse aga ikkagi - kui head klapid on olemas, siis mis seadet kasutate muusika kuulamiseks? Kas telefon või mp3? Võrdelsin hiljuti Samsa S2e ja ühe odava mp3 mängija helipilti samadest klappidest ning tulemus oli üllatav - mp3 oli parem.


iPhone 5S on põhiline muusika mängija on the go.

_________________
..||..
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 14.05.2014 23:48:07 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi siinmail hoopis Fiio X3 / X5 või iBasso DX50 on olemas? Huvituks proovimisest kui võimalik. Plaanis vb. varsti mobiilsele musajaamale üle kolida.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bjaka
Kreisi kasutaja
bjaka

liitunud: 04.04.2007




sõnum 15.05.2014 10:33:09 vasta tsitaadiga

Ise hankisin Hifiman HM700 mängija: https://www.youtube.com/watch?v=wI_jI1SThkE
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.05.2014 11:48:48 vasta tsitaadiga

mp3 mängijad - oma aega ära elanud pole veel?

HD 681 koos tarkvaralise EQ filtriga
Filter  1: ON  PK       Fc    30,0 Hz  Gain   6,0 dB  Q  2,00
Filter  2: ON  PK       Fc   5 000 Hz  Gain   4,0 dB  Q  5,40
Filter  3: ON  PK       Fc   8 000 Hz  Gain  -8,0 dB  Q  6,40
Filter  4: ON  PK       Fc  12 000 Hz  Gain  -6,0 dB  Q  6,40

equaliserAP config failis.

Ainult materjal hakka balal andma - peapael hakkab mõranema ja lagunema ja earpadid kah sama moodi. Padid sab alati akg omade vms hiina alternatiivide vastuy vaheada kui soovi. Peapael on iseenesest vahetatav kui sul juhtub hea korralik jupp nahka kodus leiduma - lõikad originaali järgi uue välja.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Millised kõrvaklapid? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 78, 79, 80 ... 224, 225, 226  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.