Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Millised kõrvaklapid? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 75, 76, 77 ... 224, 225, 226  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 23.03.2014 20:26:37 vasta tsitaadiga

Järgmise nädala lõpus saan ilmselt alles kätte, eks siis muljetan. Otsus tuli küll kerge kahtlusega kuna tegemist ei ole päris audiofiili klappidega (st. neutraalse helipildiga) aga ei suutnud lihtsalt nende välimusele, pakutud hinnale ja kiidetud helipildi ruumilisusele vastu panna. Arvamusi on seinast seina aga kiidetakse just seda, et need on ühed vähesed klapid, mis meeldivad nii neutraalse heli pooldajatele kui ka neile kellele meeldib natuke koloreeritud heli. Kahes asjas ollakse suhteliselt ühel meelel - vaatamata 30Ohm`le vajavad need klapid võimendust ja originaal kaabel vajab asendamist. Eks näis kuidas Aune T1-ga sobituma hakkavad. Võib juhtuda, et nö. täielik seksuaalne sobimatus ja siis panen ilmselt klapid müüki kuna Aune T1-st loobuda ei kavatse.

Samas lugedes headfonia ülevaadet ( http://www.headfonia.com/the-fidelio-x1-by-philips/ )...
tsitaat:
The 1840 is still more refined, and the mids and highs are smoother, but I find that a good tube amp can help the X1 in those departments.

tsitaat:
The key, is to find an amp with a smooth top end and a full midrange. This headphone has a good speed and attack by default, so I won’t be needing a solid state. What it needs, however is a little smoother treble and a little boost in the mids body. The ALO Pan Am is the best pairing I’ve heard with the X1 especially with the smooth Siemens tube upgrade.

...siis tundub, et Aune T1 + Siemens E88CC võib nagu rusikas silmaauku olla icon_smile.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003




sõnum 24.03.2014 13:57:32 vasta tsitaadiga

Sain siis ka oma Xiaomid kätte. Esmamulje on thumbs_up.gif
_________________
..||..
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Naljatilk
HV kasutaja
Naljatilk

liitunud: 03.03.2006




sõnum 24.03.2014 15:46:05 vasta tsitaadiga

Täna käisid mu uudistevoost läbi sellised klapid:
http://www.lstnheadphones.com/collections/troubadours/products/ebony-wood-troubadours
Spoiler Spoiler Spoiler


* Käsitöö
* Iga klapipaar on unikaalse välimusega, sest tehakse taastatud puidust.
* Iga paari ostmine läheb ka heategevusse: ühele vaegkuuljale kingitakse kuulmiseks vajalik aparatuur
* Lisaks välimusele ja filantrooplusele pisavat isegi heli olema suurepärane.

_________________
Vaata pilti
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005




sõnum 24.03.2014 19:03:31 vasta tsitaadiga

Sai tellitud Marshall Monitorid, 130 euroga, mis tundus väga hea pakkumine olevat. Varsti saab muljetada ka beer_yum.gif
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 25.03.2014 13:50:15 vasta tsitaadiga

Naljatilk kirjutas:
Täna käisid mu uudistevoost läbi sellised klapid:
http://www.lstnheadphones.com/collections/troubadours/products/ebony-wood-troubadours
Spoiler Spoiler Spoiler


* Käsitöö
* Iga klapipaar on unikaalse välimusega, sest tehakse taastatud puidust.
* Iga paari ostmine läheb ka heategevusse: ühele vaegkuuljale kingitakse kuulmiseks vajalik aparatuur
* Lisaks välimusele ja filantrooplusele pisavat isegi heli olema suurepärane.


Kas just päris käsitöö ja on-ear`id isiklikult üldse ei istu ning ka disain ei avalda muljet... AGA... see et, iga klapipaar on unikaalse välimusega, sest tehakse taastatud puidust ja iga paari ostmine läheb ka heategevusse: ühele vaegkuuljale kingitakse kuulmiseks vajalik aparatuur - SUPER!
Juba selle tõttu peaks kunagi ühe paari muretsema nt. kingituseks icon_smile.gif

flameas kirjutas:
Sai tellitud Marshall Monitorid, 130 euroga, mis tundus väga hea pakkumine olevat. Varsti saab muljetada ka beer_yum.gif

Näevad väga kenad välja ja koostekvaliteet tundub ka väga hea thumbs_up.gif Heli suhtes oleks pigem uurinud kasutatud DT-770 Pro 32Ohm pakkumisi või siis Thomannist B-stock võtnud: http://www.thomann.de/gb/beyerdynamic_dt_770_pro_32_ohm_b_stock.htm
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Naljatilk
HV kasutaja
Naljatilk

liitunud: 03.03.2006




sõnum 25.03.2014 15:51:04 vasta tsitaadiga

CoiL kirjutas:
on-ear`id isiklikult üldse ei istu ning ka disain ei avalda muljet...

Neil on in-ear variant ka olemas: http://www.lstnheadphones.com/collections/bowerys

_________________
Vaata pilti
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005




sõnum 30.03.2014 04:26:07 vasta tsitaadiga

Marshalli monitorid on head - ehituskvaliteet on fantastiline, stiil on aegumatu ja heli on väga hea. Tegemist on tippklassi tootega, eriti arvestades hinda - 130 eurot 01.ee-st - vähemalt tol hetkel kui tellisin. Kui dr.Dre klappidega näed välja nagu suvaline nolk, kes kuulab mingit ilget ila ja räppi-cräppi, siis Marshallidega näed välja nagu vana-kooli vend, kelle välimusest karjub lausta "AC/DC". Need klapid on lahedad, tõsiselt. beer_yum.gif
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iFlop
Kreisi kasutaja
iFlop

liitunud: 03.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.03.2014 17:46:50 vasta tsitaadiga

Paar päeva olen nüüd proovinud Superlux HD-681 EVO klappe. Üldiselt olen rahul, aga minu arvates on bassi ikka natuke liiga palju..
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martin366
HV Guru
martin366

liitunud: 07.09.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.03.2014 20:05:48 vasta tsitaadiga

iFlop kirjutas:
Paar päeva olen nüüd proovinud Superlux HD-681 EVO klappe. Üldiselt olen rahul, aga minu arvates on bassi ikka natuke liiga palju..

Aga keera maha icon_razz.gif
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iFlop
Kreisi kasutaja
iFlop

liitunud: 03.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.03.2014 22:21:41 vasta tsitaadiga

martin366 kirjutas:
iFlop kirjutas:
Paar päeva olen nüüd proovinud Superlux HD-681 EVO klappe. Üldiselt olen rahul, aga minu arvates on bassi ikka natuke liiga palju..

Aga keera maha icon_razz.gif

Koduses kasutuses võivad klapid olla nii arvuti, telefoni kui ka ressi taga. Kuigi igal pool saab küll EQd sättida on see natuke tüütu..

Tuleb vist kunagi järgnevaid lehti täpsemalt uurida:
http://diyah.boards.net/thread/133/superlux-hd681-evo
http://diyaudioheaven.wordpress.com/schematics/headphone/
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 31.03.2014 08:06:31 vasta tsitaadiga

CoiL kirjutas:

Jäin vist "natuke" hiljaks vastamisega icon_biggrin.gif Aga parem hilja kui mitte kunagi. Rockgrotto foorumist ja mujalt kokku kogutud inf, äkki tuleb kellelegi veel kasuks:
Spoiler Spoiler Spoiler




Mk3 filter pidavat bassi vähendama võrreldes mk2 filtriga. Peale mk2 filtrit on minu arvates bassi just parajalt, siis kui vaja ülimadalaid kuulda on olemas mitte ei tõmba "hinge kinni". Mk3 filter on suunitletud rohkem neutraalse "audiofiili" heli suunas. Kes soovib siiski mõnusat madalat bassi alles jätta, sellele soovitaks siiski mk2 filtrit.


viimati muutis CoiL 31.03.2014 14:35:00, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 31.03.2014 10:03:17 vasta tsitaadiga

CoiL'i jutu täienduseks niipalju, et selle filtri peaks igaüks ise arvutama oma isikliku audiogrammi järgi.

Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 31.03.2014 12:44:03 vasta tsitaadiga

olavsu1, mida sa mõtled isikliku audiogrammi all? HD-681 suhtes on Fran`il mõõtmised tehtud ja need filtri komponentide väärtused paika määratud.
Loomulikult saab selle filtriga "mängida" ja vastavalt oma kõrva järgi tuunida aga minu kõrva jaoks on Fran`i filtrid täiesti sobilikud (nagu ka paljude teiste jaoks). HD-662F`i jaoks pidin ise erinevaid väärtusi proovima aga leidsin enda jaoks nö. sweet-spot`i. Mingeid arvutusi ei teinud, lihtsalt nihutasin kõrgsageduste peak-point`i ja proovisin erinevaid takisteid.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 31.03.2014 13:25:50 vasta tsitaadiga

CoiL, mõtlen seda audiomeetrilist uuringut, mis näitab, mida su kõrvad tegelikult kuulevad.
tagasi üles
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003




sõnum 31.03.2014 14:47:38 vasta tsitaadiga

olen nüüd veidi üle nädala oma Bose QuietComfort15 kasutanud. Superluks asjad. Paned pähe, lülitad sisse ja oled kenasti oma maailmas isegi kui muusikat ei kuula vmt. Lisaks kõrva peal väga mugavad. 90% ajast mis mul kulus USA läänerannikult Tallinna lendamiseks olid peas ning kõrv ei väsinud ära thumbs_up.gif
_________________
..||..
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 31.03.2014 16:06:56 vasta tsitaadiga

Mina isiklikult kuulen ja kuulan seda, mida ma kuulen ja kui minu aju ning kuulmismeel rahuldub sellega ning millestki puudust ei tunne, siis enamat ei olegi vaja. Mk2 filter on HD-681 klappide puhul minu jaoks nö. "õige". Kui hakata personaalseid audiomeetrilisi uuringuid tegema, siis võib vist igasugu high-end klapid ära unustada, sest ka neid tuleks vastavalt personaalsele kuulmisele ja uuringutele tuginedes korrigeerima hakata, olgu siis riistvaralise filtri või EQ kaudu. EQ-ga on muidugi lihtsam ja erinevalt riistvaralisest filtrist on ka lihtsam asju juurde keerata. Samas on muidugi klappide helipilt, instrumentide eraldatus, ruumilisus jne. erinev ja seda EQ ega riistvaralise filtriga ei korrigeeri vastavalt maitsele. See on ka põhjuseks miks HD-681 mk2 pealt edasi Fidelio X1-le liigun. Muidugi on jällegi olemas igasugu tarkvaralised efektid aga minu jaoks on need senini võltsi mulje jätnud.
Mnjah... pikk jutt, s*tt jutt. Minu subjektiivne arvamus on selline, et kui see, mida kuuled on sinu jaoks hea ja ilma puudusteta, siis muud ei olegi vaja. Ja kui on mingisugune puudus, siis saab seda ka lihtsalt kuulmismeele järgi korrigeerida, olgu siis riistvaralise filtri või EQ-ga. Ei ole vaja igasugu uuringuid ja graafikuid hakata taga ajama.
Lõpetuseks küsimus sulle olavsu1 - kas oled teinud enda kõrvadele audiomeetrilise uuringu ja vastavalt sellele riistvaralise filtri või EQ-ga kõrvaklappe/kõlareid korrigeerinud? icon_smile.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 31.03.2014 16:43:34 vasta tsitaadiga

Ma enne ka vist öelnud seda, et kui iga kuulaja peaks enda kõrvadele tegema audiomeetrilise uuringu siis võiks teha seda ka muusika autorid ja muud vahemehed ning vastavalt korrigeerida.
Ja seda nad ei ole teinud päris kindlasti. Järgmine samm oleks vastava muusiku analüüsi mappimine enda helitehnikale, et siis eriti tõetruud esitust saada...
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 31.03.2014 17:47:00 vasta tsitaadiga

CoiL, ma teen audiomeetria uuringut iga 3 aasta järelt. See mul kohustuslik icon_smile.gif kompenseeriv kuuldeaparaat peaks ka olema, aga just need maksavad jõhkralt, 447€ ja rohkem.

helitehnika paikasättimine ei taha õnnestuda. Need ekvalaiserid mis mul kasutada, ei ole kuigi tasemel või on meditsiini tehnikal ja laiatarbe audiotehnikal dB näitajatesse erinev suhtumine. Dimensionid on nii erinevad.
Näiteks enda audiogrammi järgi peksin tõstma 2kHz sagedust ca 50 dB jagu, ekvalaiseril on +12 dB maksimum icon_razz.gif . Jagasin audiomeetri tulemusi kümnega, mahtusid ekvalaiseri peale ära. Tundub, et natuke läks paremaks aga päris rahule ikka ei jää.
mp3 mängija peal ei sa midagi sättida. on nagu on ja peab leppima sellega, mis stuudios paika väänati.
tagasi üles
Tolka15
HV kasutaja

liitunud: 01.01.2007




sõnum 31.03.2014 21:18:42 vasta tsitaadiga

Oskab keegi soovitada in-ear kõrvaklappe, mis oleksid eelkõige vastupidavad? Kõrget helikvaliteeti taga ei ajaks, eesmärk oleks leida kõrvaklapid, mis ei läheks rikki nt pistiku juurest painutamise tõttu. Tänud!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martin366
HV Guru
martin366

liitunud: 07.09.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.03.2014 22:11:16 vasta tsitaadiga

Tolka15 kirjutas:
Oskab keegi soovitada in-ear kõrvaklappe, mis oleksid eelkõige vastupidavad? Kõrget helikvaliteeti taga ei ajaks, eesmärk oleks leida kõrvaklapid, mis ei läheks rikki nt pistiku juurest painutamise tõttu. Tänud!


Jays klapid on suht vastupidavad.. mul on vist Jays Three, teen tööd ja trenni nendega, pole midagi juhtunud icon_razz.gif
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.04.2014 11:40:00 vasta tsitaadiga

Kas on Xiaomi Pistoni bang-for-buck laadseid kõrvaklappe (headphone ehk "kopsikud"?) ka?
Ütleme et siis maks 50€ icon_rolleyes.gif icon_redface.gif

_________________
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 92
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olavsu1
külaline






sõnum 02.04.2014 11:46:44 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser, http://www.xiaomiworld.com/earphones-stereos.html

ainult in-earid ongi.
tagasi üles
cubedude
Kreisi kasutaja
cubedude

liitunud: 20.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.04.2014 12:01:16 vasta tsitaadiga

Oskab keegi üelda mis on Xiaomi Piston v2 ja Xiaomi Plunger Music Partner vahe peale selle et piston on 24$ ja plunger 30$? Kumb mõistlikum?
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.04.2014 12:13:32 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
1dumbpcuser, http://www.xiaomiworld.com/earphones-stereos.html

ainult in-earid ongi.

Pidasin silmas, et nagu Pistonid on praegu IEM-ide seas "kuum sõna" siis mis oleks analoog(id) kõrvaklappide seas icon_wink.gif

_________________
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 92
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olavsu1
külaline






sõnum 02.04.2014 12:26:33 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser, noo, populaarsus peaks midagi näitama http://www.thomann.de/gb/studio_headphones.html
tagasi üles
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Millised kõrvaklapid? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 75, 76, 77 ... 224, 225, 226  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.