|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
14.02.2014 21:49:24
|
|
|
| blue72 kirjutas: |
Spoiler 
Aitäh, et olete meid oma internetiteenuse pakkujaks valinud. Mul on Teile üks oluline teade seoses meie poolt pakutava teenusega. Enamasti toimub tehnoloogia areng kahel viisi – kas seade jääb lihtsalt vanaks või uuenevad tarkvara seadistused.
Kuna ruuter, mida hetkel kasutate, on tehnoloogiliselt aegumas, siis soovitame see välja vahetada. Peale 10.04.2014 selle ruuteriga Teie internetiühendus enam ei tööta. Jääb vaid võimalus kasutada internetti panganetis ja Elioni iseteeninduses käimiseks.
Selleks, et Teie kodune internetiühendus ka edaspidi laitmatult töötaks, vajate uue põlvkonna ruuterit, mis toob kiire ja kvaliteetse ühenduse kõikidesse Teie internetiseadmetesse.
Soovitame uut ruuterit üürida. See tagab seadmele 3-aastase garantii, suurema wifi kiiruse ja stabiilsema ühenduse. Üüri saab vormistada Teile lähimas Elioni poes ning üüritasu on 3,50 €/kuus. Poodi tulles võtke kaasa oma vana ruuter.
Mida arvata? Kas minu WRT54G ongi nüüd "tehnoloogiliselt aegunud" ning KIIRE ja KVALITEETSE ühenduse saamiseks ei jää muud üle, kui "uue põlvkonna" ruuter hankida? |
https://www.elion.ee/eraklient/leht/linksys;jsessionid=alY2bGq28Uha0RbavQV5J2ov.web_node3 --> Sulle!
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Squeese
HV vaatleja

liitunud: 09.02.2008
|
14.02.2014 22:44:53
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| Squeese kirjutas: |
| Kui uus või vana 8.2.7.7 soft on? 784 ruuter |
Oleneb, millest jutt. On kindlasti uuemaid softe aga kas selle järgi on vajadust? |
Ei oska öelda, aga üks viga on. Kui pordid ära suunan, hakkab teleka pilt hakkima kui torrent tirib piiramatult.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
14.02.2014 22:57:08
|
|
|
| Squeese kirjutas: |
Ei oska öelda, aga üks viga on. Kui pordid ära suunan, hakkab teleka pilt hakkima kui torrent tirib piiramatult. |
Torrenti ja suure koormusega on piiratud ressurssiga karbiga kõik hädad võimalikud. Ma ei ole kindel, et uuem soft midagi tingimata muudab (kuigi üheaegsete ühenduste arv tõuseb 2048 pealt 4096 peale, riistvara on aga ju sama). Eks peab omal nahal järgi proovima.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
15.02.2014 03:56:19
|
|
|
| Clover kirjutas: |
| jeesus188 kirjutas: |
| Clover kirjutas: |
| Fukiku kirjutas: |
| ..ähvardatakse kohe teenuse katkestamise ja märkimisväärse uue investeeringu tegemise kohustusega.. |
Ei ei, sa ikka said valesti aru. Ega keegi su teenust katkestama ei hakka. Maksad edasi, lihtsalt kasutada ei saa  |
ära valeta, saab küll kasutada, paar pisikest piirangut on ainult
| tsitaat: |
| võimalus kasutada internetti panganetis ja Elioni iseteeninduses käimiseks |
|
Pmst täpselt sama olukord nagu ka siis kui sul teenus piiratakse seoses võlaga. Töötavad ainult Internetipank ja Iseteenindus. Saad uuesti kasutama hakata siis kui ära maksad arve, samas kuutasu jookseb ka nendel päevadel edasi  |
Kust otsast need töötavad? Kui teenus välja lülitakse pole see selektiivne blacklist/whitelist, et osadele lehtedele saad ligi ja osadele mitte. Võetakse ikka kogu nett ära ja siis ei tööta midagi, kuni võlg pole tasutud.
Endal TG784 konfitud sillaks ja tarkvara on 8.2.7.7. Peaks minu parima teadmise koha pealt olema DHCP peal. PPPoE kasutasin kunagi ammu, kui ma ST716 sain, aga seegi karp peaks mul DHCP peal olema nüüd, kuigi see seisab kapis. Loodetavasti ei teki aprillis probleeme, aga kui tekib, siis uusim FW on mõlema jaoks eelnevalt lingitud elioni lehelt alla laetud ja ära varundatud
Muidugi peale FW flashimist peab jälle konf muudatused ilmselt käsitsi sisse viima, et uuesti sillaks muuta ja sellega on tükk aega jahmerdamist.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Clover
HV veteran

liitunud: 26.03.2009
|
15.02.2014 14:08:17
|
|
|
Tomorrow, jäta järmgine kord arve maksmata ning kuu aja pärast saad näha.
Kui võlaga piiratud, siis ükskõik mis lehele minnes avaneb brauseris Elioni mingi leht kus kirjas, et teenus piiratud ja palume ära tasuda arve ja bla bla bla. Ning võimalused sisselogida iseteenindusse või panka. Elion on inimestel elu mugavaks teinud
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Muhekas
HV Guru

liitunud: 29.10.2011
|
15.02.2014 22:11:44
|
|
|
Nüüd siis selline kala traadita neti ühendusekl " This computer currently has limited connectivity to thomson ja siis tuleb ruuteri nr " kui, aga panen saba taha siis nett toimib
On kellelgi kokkupuuteid olnud? Draiverid lasin maha ja panin uuesti kuid ei miskit muutund.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Xstr
HV kasutaja

liitunud: 18.10.2013
|
15.02.2014 22:41:30
wifi |
|
|
| Oli sama mure, et wifi kadus ära. Soovitati kanalit vahetada ruuterist ja seda ma ka tegin, peale seda töötab kenasti.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Muhekas
HV Guru

liitunud: 29.10.2011
|
17.02.2014 13:50:14
Re: wifi |
|
|
| Xstr kirjutas: |
| Oli sama mure, et wifi kadus ära. Soovitati kanalit vahetada ruuterist ja seda ma ka tegin, peale seda töötab kenasti. |
Päris ära ei kao. Levipulgad rohelised kuid mingi hetk peale sisselogimise katset näitab, limiteeritud juurdepääs. Päeval mul aega rohkem siis katsetan seda kanalite asja.
Olen siis hetkel kõike proovinud ja sai ka Elionist nõu küsitud. Midagi nad seal oma köögitoimkonnas olid ka teinud kuid asi ei muutunud kuigi väideti, et kõik peaks ok olema. Tuleb vist uuesti format teha muud ei aita. Sest varem pole probleemi olnud selliste asjadega.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tlwww
HV kasutaja
liitunud: 29.02.2004
|
17.02.2014 18:32:25
|
|
|
| Pailaps kirjutas: |
| blue72 kirjutas: |
Spoiler 
Aitäh, et olete meid oma internetiteenuse pakkujaks valinud. Mul on Teile üks oluline teade seoses meie poolt pakutava teenusega. Enamasti toimub tehnoloogia areng kahel viisi – kas seade jääb lihtsalt vanaks või uuenevad tarkvara seadistused.
Kuna ruuter, mida hetkel kasutate, on tehnoloogiliselt aegumas, siis soovitame see välja vahetada. Peale 10.04.2014 selle ruuteriga Teie internetiühendus enam ei tööta. Jääb vaid võimalus kasutada internetti panganetis ja Elioni iseteeninduses käimiseks.
Selleks, et Teie kodune internetiühendus ka edaspidi laitmatult töötaks, vajate uue põlvkonna ruuterit, mis toob kiire ja kvaliteetse ühenduse kõikidesse Teie internetiseadmetesse.
Soovitame uut ruuterit üürida. See tagab seadmele 3-aastase garantii, suurema wifi kiiruse ja stabiilsema ühenduse. Üüri saab vormistada Teile lähimas Elioni poes ning üüritasu on 3,50 €/kuus. Poodi tulles võtke kaasa oma vana ruuter.
Mida arvata? Kas minu WRT54G ongi nüüd "tehnoloogiliselt aegunud" ning KIIRE ja KVALITEETSE ühenduse saamiseks ei jää muud üle, kui "uue põlvkonna" ruuter hankida? |
https://www.elion.ee/eraklient/leht/linksys;jsessionid=alY2bGq28Uha0RbavQV5J2ov.web_node3 --> Sulle! |
Kas Zyxeli mudelid ka peale seda kuupäeva kuidagi netti saaks?
|
|
| Kommentaarid: 57 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Timoha
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2006
|
18.02.2014 16:58:39
|
|
|
| On kellelgi täna lühiajalist katkestusi ette tulnud? Endal, Mustamäe piirkonnas täna päeva jooksul paar korda katkenud, kuskil paariks-kolmeks sekundiks. Eile veel oli kõik ok ja vahepeal arvutiga midagi pole teinud. Ruuterit vahel pole, kaabel Huaveist otse arvutisse.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
18.02.2014 17:43:28
|
|
|
| Timoha kirjutas: |
| On kellelgi täna lühiajalist katkestusi ette tulnud? Endal, Mustamäe piirkonnas täna päeva jooksul paar korda katkenud, kuskil paariks-kolmeks sekundiks. Eile veel oli kõik ok ja vahepeal arvutiga midagi pole teinud. Ruuterit vahel pole, kaabel Huaveist otse arvutisse. |
Täna hommikul ajavahemikus 09.00-14.00 võis tõesti olla häireid ühe teatud optika võrgusõlme taga. Praeguseks hetkeks peaks mure lahenenud olema.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Timoha
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2006
|
18.02.2014 22:18:43
|
|
|
Pailaps, Selge. Loodame et lahenes.
P.S.
20:36- järjekordne katkestus Paistab et ikka asi pole veel korras.
P.P.S. Kuna asi läks täitsa käest ära ja nüüd katkestused on üle minuti siis helistasin klienditeenindusse, sealt automaatvastaja ütles et minu liinil on tehniline rikke. Ehh...
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mryx
HV kasutaja
liitunud: 14.03.2005
|
20.02.2014 00:05:16
Nokia M5921 |
|
|
| Kas keegi oskab juhatada, kuidas seadistada Nokia M5921 PPPoE juurdepääsuprotokollilt DHCP juurdepääsuprotokollile?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kevku
HV kasutaja
liitunud: 05.10.2007
|
20.02.2014 00:56:12
|
|
|
| Seadista M5921 sillaks ja siis peab arvuti ise dhcp ühenduse looma
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
20.02.2014 10:44:18
|
|
|
indrekp: Loodetavasti sa väga ei kurvasta , aga Sinu kõrge tööandja TeliaSonera katsetab koos Huaweiga sellist tehnoloogiat , kuidas suuri kiiruseid edastada juba olemasolevate vaskkaablite kaudu.
Kuna teema on pikem, siis on vastav teema ise paigutatud Uudisvihjete alla.
-----------------------
Ehk siis sama keiss, millele ka kunagi varem vihjasin ning mis nüüd siis on ka ametliku kinnituse leidnud.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mryx
HV kasutaja
liitunud: 14.03.2005
|
21.02.2014 09:22:22
|
|
|
| kevku kirjutas: |
| Seadista M5921 sillaks ja siis peab arvuti ise dhcp ühenduse looma |
M5921-le pääseb ligi ainult telnetiga ja admini parooli vaja teada.
Aga kas põhimõtteliselt on võimalik sillaks muuta? Menu 1 - General Setup: PPPoE Bridge= N/A
DHCP valik menüüdes nagu oleks: Menu 3 - Ethernet TCP/IP & DHCP Setup
On seda keegi praktikas teinud?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
21.02.2014 09:44:12
|
|
|
| mryx kirjutas: |
| kevku kirjutas: |
| Seadista M5921 sillaks ja siis peab arvuti ise dhcp ühenduse looma |
M5921-le pääseb ligi ainult telnetiga ja admini parooli vaja teada.
Aga kas põhimõtteliselt on võimalik sillaks muuta? Menu 1 - General Setup: PPPoE Bridge= N/A
DHCP valik menüüdes nagu oleks: Menu 3 - Ethernet TCP/IP & DHCP Setup
On seda keegi praktikas teinud? |
M5921 oligi Elioni vaikeseadistuses sild ja ppoe ühenduse pidi eraldi looma.
Ma annaks Sulle tasuta ühe Speedtouch 780WLi
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tiirP
HV Guru

liitunud: 07.01.2005
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
21.02.2014 23:30:39
|
|
|
Võta esmalt lahti DSL Connection tabel lahti ja näita kõigepealt infot detailselt. Arvatavasti siiski tegu Thomsoni firmware veaga.
Privaatselt asju ajada ei tahaks. Antud asjaks on ikkagi ametlik kanal.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tiirP
HV Guru

liitunud: 07.01.2005
|
22.02.2014 00:09:41
|
|
|
| Pailaps kirjutas: |
Võta esmalt lahti DSL Connection tabel lahti ja näita kõigepealt infot detailselt. Arvatavasti siiski tegu Thomsoni firmware veaga.
Privaatselt asju ajada ei tahaks. Antud asjaks on ikkagi ametlik kanal. |
Spoiler 
Ma eelmises postituses väga detailidesse ei laskunud, kuna lootsin saada seda kontakti kelle nutma minna, kuid natukene siis lisan detaile lisaks eelnevale.
Tuppa tuleva vasepaari otsa olen proovinud ka Thomsoni 780 mudelit kui ka miskit nimetut DSL modem/ruuterit. Tulemused olid kõik võrdselt kehvad ning atnud tulemustest andsin teada ka käinud tehnikutele.
Viimati käinud tehnik tegi ka miskeid mõõtmisi trassis, kuid anomaalia põhjustajat ei tuvastatud ning, et väljakutsele kiiresti linnukene taha saada pakuti optika otsa lülitamist.
Kuna erinevad seadmed läbi aja on käitunud sarnaselt ning vaikselt hakkab välja joonistuma muster kus probleemid kerkivad esile just nädalavahetustel, sunnib loogika arvama, et keegi kas annab tuliselt koormust SAU172 kastile või on tegu miski müraga, mida nädalapäevadel tehnikute poolt ei tuvastata.
Telefoni tõttu nüüd optika otsas ei saa thomsonit sillana ka kasutada.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
22.02.2014 00:15:33
|
|
|
| Cofy kirjutas: |
| Pailaps kirjutas: |
Võta esmalt lahti DSL Connection tabel lahti ja näita kõigepealt infot detailselt. Arvatavasti siiski tegu Thomsoni firmware veaga.
Privaatselt asju ajada ei tahaks. Antud asjaks on ikkagi ametlik kanal. |
Spoiler 
Ma eelmises postituses väga detailidesse ei laskunud, kuna lootsin saada seda kontakti kelle nutma minna, kuid natukene siis lisan detaile lisaks eelnevale.
Tuppa tuleva vasepaari otsa olen proovinud ka Thomsoni 780 mudelit kui ka miskit nimetut DSL modem/ruuterit. Tulemused olid kõik võrdselt kehvad ning atnud tulemustest andsin teada ka käinud tehnikutele.
Viimati käinud tehnik tegi ka miskeid mõõtmisi trassis, kuid anomaalia põhjustajat ei tuvastatud ning, et väljakutsele kiiresti linnukene taha saada pakuti optika otsa lülitamist.
Kuna erinevad seadmed läbi aja on käitunud sarnaselt ning vaikselt hakkab välja joonistuma muster kus probleemid kerkivad esile just nädalavahetustel, sunnib loogika arvama, et keegi kas annab tuliselt koormust SAU172 kastile või on tegu miski müraga, mida nädalapäevadel tehnikute poolt ei tuvastata.
Telefoni tõttu nüüd optika otsas ei saa thomsonit sillana ka kasutada. |
Ma saan aru, et optika lahendus on paralleelselt olemas? Miks siis enam DSL ühendusega vaeva näha, kuna eriti veel toimub segunemine telefonipaaride vahel. Füüsilise liiniühenduse näitajatel ei ole midagi häda ja optika taga asuval jaamal ei teki ülekoormust.
SAU172 on kõigest jaotuskoht.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tiirP
HV Guru

liitunud: 07.01.2005
|
22.02.2014 00:25:48
|
|
|
| Pailaps kirjutas: |
Ma saan aru, et optika lahendus on paralleelselt olemas? Miks siis enam DSL ühendusega vaeva näha, kuna eriti veel toimub segunemine telefonipaaride vahel. Füüsilise liiniühenduse näitajatel ei ole midagi häda ja optika taga asuval jaamal ei teki ülekoormust.
SAU172 on kõigest jaotuskoht. |
Minuni tuleb jaotuskohast 2 joont nagu aktist loen. RPG11CU/PE koaks ning VMOHBU millest esimene siis vasepaar ning teine ilmselt kanal, see optiline osa algab alates jaotuskohast.
Selge on, et pakutud lüke (osaliselt optikale) pole lahendust toonud.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
22.02.2014 11:16:22
|
|
|
Antud postituse kella ajal käis sinu ühendusel tihe rebimine umbes kuni 8Mbit/s kiirusega, digiboks mingi aeg töötas siis lülitasid ilmselt välja. Samal ajal kiirusetesti tehes tundub olevat üsna õige "jääkkiirus" mis pildil näha.
Liinil veateateid ruuterisse ega ka digiboksi ei esine, sinu ühendus on antud kappide kaudu praktiliselt parima signaaliga ning ilmselt ka tänu sellele, et oled tõesti paari kapi (300m) kauguselt uuest optikaga ühendatud DSL sõlmest signaali saanud.
Minu soovitus on minna esindusse ja uurida mis võimalused on VDSL2 30/10 saamiseks (tehniliselt võimalik) ning mis tähtsam, kuidas saada uus Inteno ruuter sest praegune seade sul VDSL kiiruseid ei võimalda. Esindus pakub variandid välja.
Rääkisin pisut ümber nurga sest täpsema info vahetamiseks on ametlikud kanalid.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tiirP
HV Guru

liitunud: 07.01.2005
|
22.02.2014 13:45:06
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
Antud postituse kella ajal käis sinu ühendusel tihe rebimine umbes kuni 8Mbit/s kiirusega, digiboks mingi aeg töötas siis lülitasid ilmselt välja. Samal ajal kiirusetesti tehes tundub olevat üsna õige "jääkkiirus" mis pildil näha.
Liinil veateateid ruuterisse ega ka digiboksi ei esine, sinu ühendus on antud kappide kaudu praktiliselt parima signaaliga ning ilmselt ka tänu sellele, et oled tõesti paari kapi (300m) kauguselt uuest optikaga ühendatud DSL sõlmest signaali saanud.
Minu soovitus on minna esindusse ja uurida mis võimalused on VDSL2 30/10 saamiseks (tehniliselt võimalik) ning mis tähtsam, kuidas saada uus Inteno ruuter sest praegune seade sul VDSL kiiruseid ei võimalda. Esindus pakub variandid välja.
Rääkisin pisut ümber nurga sest täpsema info vahetamiseks on ametlikud kanalid. |
Ma küll ei tea, kelle ühendust sa indrekp nüüd jälgisid, kuid tihe rebimine (peale korduvaid restarte nii pikemaid kui ka lühemaid) toimus tõesti ning seda 0,8Mbit sekundis.
Täna on olukord parem ~6Mbit/sec
Seda uut Inteno seadet kaalun kindlasti.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mryx
HV kasutaja
liitunud: 14.03.2005
|
23.02.2014 22:36:52
|
|
|
| Pailaps kirjutas: |
| mryx kirjutas: |
| kevku kirjutas: |
| Seadista M5921 sillaks ja siis peab arvuti ise dhcp ühenduse looma |
M5921-le pääseb ligi ainult telnetiga ja admini parooli vaja teada.
Aga kas põhimõtteliselt on võimalik sillaks muuta? Menu 1 - General Setup: PPPoE Bridge= N/A
DHCP valik menüüdes nagu oleks: Menu 3 - Ethernet TCP/IP & DHCP Setup
On seda keegi praktikas teinud? |
M5921 oligi Elioni vaikeseadistuses sild ja ppoe ühenduse pidi eraldi looma.
Ma annaks Sulle tasuta ühe Speedtouch 780WLi  |
Sain oma interneti M5921-ga käima. Lõpuks ei olnudki vaja muud teha, kui M5921 tehaseseaded taastada (15 sek. reset nuppu all hoida).
Võib-olla ma ei olegi viimane mohikaanlane ja keegi kasutab veel Nokia M5921?
Siis ei ole uue ruuteri ost 10.aprilliks möödapääsmatu.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
24.02.2014 22:14:43
|
|
|
M5121/M5921 ei oska ADSL2+'i, nii et üle 8 mega alla sa sellega ei saa. Kui on alla selle pakett, siis kärab küll. Mul vedeleb ka üks kuskil, kui kellelgi huvi, võin suht niisama ära anda. Toiteka eest küsiks 2€.
Mul on ühes kohas ST510 V6 ka kasutusel. Ilus pisike karbike ja see oskab juba ADSL2+ ka.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
25.02.2014 00:33:11
|
|
|
| Zyxeli 660 seeria ruuterid tunnevad ka ADSL2+'i, neid ka müüdi omal ajal stardikomplektides.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
25.02.2014 00:54:09
|
|
|
Ma ei mäleta enam täpselt, mis see M5921 oli (Alcatel? Või ka Zyxel?), aga M5121 oli küll ka tegelikult Zyxel. Elioni bridge seadistuse asemele sobis kenasti Zyxel P642R firmware ja asjast sai lausa ruuteri. Ühe pordiga küll, aga kuna too aeg (~10a tagasi) olid isegi ilma WiFita ruuterid võrdlemisi kirved, sai switch'iga täitsa kenasti jagada.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gil-Harris
HV kasutaja

liitunud: 19.11.2002
|
26.02.2014 20:06:30
|
|
|
Hey
Kuidas teil portide suunamine õnnestub Thomson TG784.
Mul olid varemalt pordid ilusti suunatud ja uploadis ilusasti torrentiga. näiteks sõbrale piltide pakki saates vms.
Nüüd aga ma ei saa aru kas siis kui mindi üle 100/100 ühendusele või siis kui peale ruuteri tarkvarauuendust mis elion peale lasi seoses sellega et töötaks samsungi telekas elioni tv app ei toimi nagu hästi. Kangutan niipidi neid porte ja naapidi. Aga upload jääb väga aeglaseks. Varemalt ei olnud probleeme 2mb/s ülesse lasta. Nüüd nagu ei võta torrent kiirust ülesse. Just saatmisel. Üritan siin niipidi ja naapidi saata suurt faili sõbrale läbi torrenti. Temal ühenduse probleem pole, minul allalaadimis kiirusega ka probleeme pole. Speedtest näitab et ülesse toru on ka vaba.
On kellelgi äkki mõtteid?
Terv
G
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Six
HV veteran
liitunud: 28.09.2002
|
26.02.2014 20:20:46
|
|
|
UPnP on sees?
| Gil-Harris kirjutas: |
Hey
Kuidas teil portide suunamine õnnestub Thomson TG784.
Mul olid varemalt pordid ilusti suunatud ja uploadis ilusasti torrentiga. näiteks sõbrale piltide pakki saates vms.
Nüüd aga ma ei saa aru kas siis kui mindi üle 100/100 ühendusele või siis kui peale ruuteri tarkvarauuendust mis elion peale lasi seoses sellega et töötaks samsungi telekas elioni tv app ei toimi nagu hästi. Kangutan niipidi neid porte ja naapidi. Aga upload jääb väga aeglaseks. Varemalt ei olnud probleeme 2mb/s ülesse lasta. Nüüd nagu ei võta torrent kiirust ülesse. Just saatmisel. Üritan siin niipidi ja naapidi saata suurt faili sõbrale läbi torrenti. Temal ühenduse probleem pole, minul allalaadimis kiirusega ka probleeme pole. Speedtest näitab et ülesse toru on ka vaba.
On kellelgi äkki mõtteid?
Terv
G |
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
estdata
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.09.2004
|
26.02.2014 20:28:04
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| Gil-Harris, Kui sul 100/100 ühendus, siis switch vahele ja asi korras. |
Tomorrow, Sa pakud tavalise switchi vahele ilma tulemüürita ?
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
26.02.2014 21:01:18
|
|
|
| estdata kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
| Gil-Harris, Kui sul 100/100 ühendus, siis switch vahele ja asi korras. |
Tomorrow, Sa pakud tavalise switchi vahele ilma tulemüürita ? |
Kui arvuti otse netti panna siis tasub jah müürimisele tõsiselt mõtelda, avatud arvutit (eriti veel MS operatsioonisüsteemiga) ei tasu väga lõdva püksikummiga pika keti otsas netiavarustesse uitama lasta.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gil-Harris
HV kasutaja

liitunud: 19.11.2002
|
26.02.2014 21:05:33
|
|
|
| Tundub et Upnp sisselülitamine lahendas mu mure.
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
estdata
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.09.2004
|
26.02.2014 21:05:39
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| estdata kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
| Gil-Harris, Kui sul 100/100 ühendus, siis switch vahele ja asi korras. |
Tomorrow, Sa pakud tavalise switchi vahele ilma tulemüürita ? |
Kui arvuti otse netti panna siis tasub jah müürimisele tõsiselt mõtelda, avatud arvutit (eriti veel MS operatsioonisüsteemiga) ei tasu väga lõdva püksikummiga pika keti otsas netiavarustesse uitama lasta. |
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Six
HV veteran
liitunud: 28.09.2002
|
26.02.2014 21:06:40
|
|
|
Pidigi lahendama
| Gil-Harris kirjutas: |
| Tundub et Upnp sisselülitamine lahendas mu mure. |
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gil-Harris
HV kasutaja

liitunud: 19.11.2002
|
26.02.2014 21:16:29
|
|
|
Tänud
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
27.02.2014 18:48:27
|
|
|
| Nett uimas 17:30 paiku, ära ei katkenud, aga lehtede laadimine jäi pooleli ja kiirus langes 0,3 megani (30M asemel). Kestis umbes 5 minutit.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dentartu
HV kasutaja
liitunud: 25.11.2010
|
27.02.2014 18:53:22
|
|
|
| LiivaneLord kirjutas: |
| Nett uimas 17:30 paiku, ära ei katkenud, aga lehtede laadimine jäi pooleli ja kiirus langes 0,3 megani (30M asemel). Kestis umbes 5 minutit. |
Tehnilisele toele andsid samal ajal teada?
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
27.02.2014 18:54:23
|
|
|
| dentartu kirjutas: |
| LiivaneLord kirjutas: |
| Nett uimas 17:30 paiku, ära ei katkenud, aga lehtede laadimine jäi pooleli ja kiirus langes 0,3 megani (30M asemel). Kestis umbes 5 minutit. |
Tehnilisele toele andsid samal ajal teada? |
Ei hakka pisikatkestuste pärast kohe lärmi tõstma.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
27.02.2014 19:42:41
|
|
|
5 minutit on sellistes kodustes tingimustes ikka äärmiselt "missioonikriitiline", mine tea mis miljonid börsitehingud nüüd tegemata jäid.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
27.02.2014 20:43:29
|
|
|
| RCC kirjutas: |
| 5 minutit on sellistes kodustes tingimustes ikka äärmiselt "missioonikriitiline", mine tea mis miljonid börsitehingud nüüd tegemata jäid. |
Sina mine soojenda oma tagumikku kaabli peal, kust voolab läbi 10 terabitti sekundis.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tiirP
HV Guru

liitunud: 07.01.2005
|
27.02.2014 21:17:12
|
|
|
| indrekp, see inteno DG301 5GHz ei toeta?
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
madmel
HV veteran

liitunud: 21.03.2004
|
27.02.2014 21:17:58
|
|
|
| Cofy kirjutas: |
| indrekp, see inteno DG301 5GHz ei toeta? |
tuleviku teema see veel
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
27.02.2014 22:41:52
|
|
|
| LiivaneLord kirjutas: |
| dentartu kirjutas: |
| LiivaneLord kirjutas: |
| Nett uimas 17:30 paiku, ära ei katkenud, aga lehtede laadimine jäi pooleli ja kiirus langes 0,3 megani (30M asemel). Kestis umbes 5 minutit. |
Tehnilisele toele andsid samal ajal teada? |
Ei hakka pisikatkestuste pärast kohe lärmi tõstma.  |
Mis mõte seda siis siia kirjutada?
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
27.02.2014 23:01:40
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| LiivaneLord kirjutas: |
| dentartu kirjutas: |
| LiivaneLord kirjutas: |
| Nett uimas 17:30 paiku, ära ei katkenud, aga lehtede laadimine jäi pooleli ja kiirus langes 0,3 megani (30M asemel). Kestis umbes 5 minutit. |
Tehnilisele toele andsid samal ajal teada? |
Ei hakka pisikatkestuste pärast kohe lärmi tõstma.  |
Mis mõte seda siis siia kirjutada? |
Kui moderaator soovib aruannet, ei tohiks see läbustamine olla.
Ehk siis - tahtsin üle pika aja siin asjalik olla.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Carl
HV kasutaja
liitunud: 16.11.2002
|
28.02.2014 01:34:48
|
|
|
Ei olnud vaid kodukasutajate probleem.
Viljandis oli mul peale kodu ka kontoris nett suht kinni omadega, ärilahendus.
Ning linnast 25km väljas wimaxi ühendusega sama lugu, ping laes.
Alpool pingi graafik, suht suvaline host, aga teised graafikud olid kõik samasugused.
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
martin366
HV Guru

liitunud: 07.09.2009
|
28.02.2014 03:24:04
|
|
|
TG784 jõudlusest jääb juba väheks, vaja oleks midagi vähe kangemat koju. Ühenduseks 12/1.
Kas osta TG789 või teha TG784 sillaks ja panna taha mingi TP-link ruuter ?
Või hoopis mingi muu lahendus ? Mida targemad võrguspetsid soovitavad?
Hetkel umbes 10 seadet taga, millest 2 on digiboxid (1 box on esimese switchi küljes, teine otse ruuteri küljes); 3 PC-d LANiga, PS3, TV (need teise switchi küljes) ja ülejäänud WiFiga. (2 läpparit, 4 nutikat)
Vahepeal tõmbab see TG784 hingest kinni ja teeb resa, päris närvi ajab, lisaks wifi signaal nõrk ja viimasel ajal ping kõrgemaks läinud tänu suurenenud ühenduste arvule
Nt kas WDR-3500-ga saaks toimima kompoti ? http://www.1a.ee/vorgutooted/ruuterid/tplink_tlwdr3500
Või peaks WDR-3600 poole vaatama? https://www.hinnavaatlus.ee/products/V%C3%B5rguseadmed/WiFi+Access+point/230645/
Tänan info eest!
|
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
172 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
28.02.2014 03:36:42
|
|
|
| TG784 on ikka väikese impulsstoiteplokiga või vanema suure kolaka trafoga, millega on tihti probleeme? Üldjuhul ta 12/1 ühenduse jaoks jõudluselt kuskilt otsast lahjaks ei jää. Isegi g-WiFi reaalne kiirus on selle välisühenduse omast parem, sisevõrk on muidugi teine asi. Kui seda kunagi kasutasin, levis ta mul ka vabalt 5. korruselt alla maja ette autosse.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|