Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 109, 110, 111 ... 478, 479, 480  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2014 21:49:24 vasta tsitaadiga

blue72 kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler


Mida arvata? Kas minu WRT54G ongi nüüd "tehnoloogiliselt aegunud" ning KIIRE ja KVALITEETSE ühenduse saamiseks ei jää muud üle, kui "uue põlvkonna" ruuter hankida?



https://www.elion.ee/eraklient/leht/linksys;jsessionid=alY2bGq28Uha0RbavQV5J2ov.web_node3 --> Sulle!

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Squeese
HV vaatleja
Squeese

liitunud: 09.02.2008




sõnum 14.02.2014 22:44:53 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Squeese kirjutas:
Kui uus või vana 8.2.7.7 soft on? 784 ruuter
Oleneb, millest jutt. On kindlasti uuemaid softe aga kas selle järgi on vajadust?


Ei oska öelda, aga üks viga on. Kui pordid ära suunan, hakkab teleka pilt hakkima kui torrent tirib piiramatult.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2014 22:57:08 vasta tsitaadiga

Squeese kirjutas:

Ei oska öelda, aga üks viga on. Kui pordid ära suunan, hakkab teleka pilt hakkima kui torrent tirib piiramatult.
Torrenti ja suure koormusega on piiratud ressurssiga karbiga kõik hädad võimalikud. Ma ei ole kindel, et uuem soft midagi tingimata muudab (kuigi üheaegsete ühenduste arv tõuseb 2048 pealt 4096 peale, riistvara on aga ju sama). Eks peab omal nahal järgi proovima.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.02.2014 03:56:19 vasta tsitaadiga

Clover kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
Clover kirjutas:
Fukiku kirjutas:
..ähvardatakse kohe teenuse katkestamise ja märkimisväärse uue investeeringu tegemise kohustusega..


Ei ei, sa ikka said valesti aru. Ega keegi su teenust katkestama ei hakka. Maksad edasi, lihtsalt kasutada ei saa icon_biggrin.gif

ära valeta, saab küll kasutada, paar pisikest piirangut on ainult icon_biggrin.gif
tsitaat:
võimalus kasutada internetti panganetis ja Elioni iseteeninduses käimiseks


Pmst täpselt sama olukord nagu ka siis kui sul teenus piiratakse seoses võlaga. Töötavad ainult Internetipank ja Iseteenindus. Saad uuesti kasutama hakata siis kui ära maksad arve, samas kuutasu jookseb ka nendel päevadel edasi icon_biggrin.gif

Kust otsast need töötavad? Kui teenus välja lülitakse pole see selektiivne blacklist/whitelist, et osadele lehtedele saad ligi ja osadele mitte. Võetakse ikka kogu nett ära ja siis ei tööta midagi, kuni võlg pole tasutud.

Endal TG784 konfitud sillaks ja tarkvara on 8.2.7.7. Peaks minu parima teadmise koha pealt olema DHCP peal. PPPoE kasutasin kunagi ammu, kui ma ST716 sain, aga seegi karp peaks mul DHCP peal olema nüüd, kuigi see seisab kapis. Loodetavasti ei teki aprillis probleeme, aga kui tekib, siis uusim FW on mõlema jaoks eelnevalt lingitud elioni lehelt alla laetud ja ära varundatud thumbs_up.gif
Muidugi peale FW flashimist peab jälle konf muudatused ilmselt käsitsi sisse viima, et uuesti sillaks muuta ja sellega on tükk aega jahmerdamist.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2014 14:08:17 vasta tsitaadiga

Tomorrow, jäta järmgine kord arve maksmata ning kuu aja pärast saad näha.
Kui võlaga piiratud, siis ükskõik mis lehele minnes avaneb brauseris Elioni mingi leht kus kirjas, et teenus piiratud ja palume ära tasuda arve ja bla bla bla. Ning võimalused sisselogida iseteenindusse või panka. Elion on inimestel elu mugavaks teinud thumbs_up.gif
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2014 22:11:44 vasta tsitaadiga

Nüüd siis selline kala traadita neti ühendusekl " This computer currently has limited connectivity to thomson ja siis tuleb ruuteri nr " kui, aga panen saba taha siis nett toimib icon_sad.gif
On kellelgi kokkupuuteid olnud? Draiverid lasin maha ja panin uuesti kuid ei miskit muutund.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Xstr
HV kasutaja
Xstr

liitunud: 18.10.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2014 22:41:30 wifi vasta tsitaadiga

Oli sama mure, et wifi kadus ära. Soovitati kanalit vahetada ruuterist ja seda ma ka tegin, peale seda töötab kenasti.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2014 13:50:14 Re: wifi vasta tsitaadiga

Xstr kirjutas:
Oli sama mure, et wifi kadus ära. Soovitati kanalit vahetada ruuterist ja seda ma ka tegin, peale seda töötab kenasti.


Päris ära ei kao. Levipulgad rohelised kuid mingi hetk peale sisselogimise katset näitab, limiteeritud juurdepääs. Päeval mul aega rohkem siis katsetan seda kanalite asja.

Olen siis hetkel kõike proovinud ja sai ka Elionist nõu küsitud. Midagi nad seal oma köögitoimkonnas olid ka teinud kuid asi ei muutunud kuigi väideti, et kõik peaks ok olema. Tuleb vist uuesti format teha muud ei aita. Sest varem pole probleemi olnud selliste asjadega.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tlwww
HV kasutaja

liitunud: 29.02.2004




sõnum 17.02.2014 18:32:25 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
blue72 kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler


Mida arvata? Kas minu WRT54G ongi nüüd "tehnoloogiliselt aegunud" ning KIIRE ja KVALITEETSE ühenduse saamiseks ei jää muud üle, kui "uue põlvkonna" ruuter hankida?



https://www.elion.ee/eraklient/leht/linksys;jsessionid=alY2bGq28Uha0RbavQV5J2ov.web_node3 --> Sulle!


Kas Zyxeli mudelid ka peale seda kuupäeva kuidagi netti saaks?
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2014 16:58:39 vasta tsitaadiga

On kellelgi täna lühiajalist katkestusi ette tulnud? Endal, Mustamäe piirkonnas täna päeva jooksul paar korda katkenud, kuskil paariks-kolmeks sekundiks. Eile veel oli kõik ok ja vahepeal arvutiga midagi pole teinud. Ruuterit vahel pole, kaabel Huaveist otse arvutisse.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2014 17:43:28 vasta tsitaadiga

Timoha kirjutas:
On kellelgi täna lühiajalist katkestusi ette tulnud? Endal, Mustamäe piirkonnas täna päeva jooksul paar korda katkenud, kuskil paariks-kolmeks sekundiks. Eile veel oli kõik ok ja vahepeal arvutiga midagi pole teinud. Ruuterit vahel pole, kaabel Huaveist otse arvutisse.


Täna hommikul ajavahemikus 09.00-14.00 võis tõesti olla häireid ühe teatud optika võrgusõlme taga. Praeguseks hetkeks peaks mure lahenenud olema.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2014 22:18:43 vasta tsitaadiga

Pailaps, Selge. Loodame et lahenes. thumbs_up.gif

P.S.
20:36- järjekordne katkestus icon_sad.gif Paistab et ikka asi pole veel korras.

P.P.S. Kuna asi läks täitsa käest ära ja nüüd katkestused on üle minuti siis helistasin klienditeenindusse, sealt automaatvastaja ütles et minu liinil on tehniline rikke. Ehh... icon_confused.gif
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mryx
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2005




sõnum 20.02.2014 00:05:16 Nokia M5921 vasta tsitaadiga

Kas keegi oskab juhatada, kuidas seadistada Nokia M5921 PPPoE juurdepääsuprotokollilt DHCP juurdepääsuprotokollile?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kevku
HV kasutaja

liitunud: 05.10.2007




sõnum 20.02.2014 00:56:12 vasta tsitaadiga

Seadista M5921 sillaks ja siis peab arvuti ise dhcp ühenduse looma
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 20.02.2014 10:44:18 vasta tsitaadiga

indrekp: Loodetavasti sa väga ei kurvasta icon_smile.gif , aga Sinu kõrge tööandja TeliaSonera katsetab koos Huaweiga sellist tehnoloogiat , kuidas suuri kiiruseid edastada juba olemasolevate vaskkaablite kaudu.

Kuna teema on pikem, siis on vastav teema ise paigutatud Uudisvihjete alla.
-----------------------
Ehk siis sama keiss, millele ka kunagi varem vihjasin ning mis nüüd siis on ka ametliku kinnituse leidnud.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mryx
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2005




sõnum 21.02.2014 09:22:22 vasta tsitaadiga

kevku kirjutas:
Seadista M5921 sillaks ja siis peab arvuti ise dhcp ühenduse looma


M5921-le pääseb ligi ainult telnetiga ja admini parooli vaja teada.
Aga kas põhimõtteliselt on võimalik sillaks muuta? Menu 1 - General Setup: PPPoE Bridge= N/A
DHCP valik menüüdes nagu oleks: Menu 3 - Ethernet TCP/IP & DHCP Setup
On seda keegi praktikas teinud?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2014 09:44:12 vasta tsitaadiga

mryx kirjutas:
kevku kirjutas:
Seadista M5921 sillaks ja siis peab arvuti ise dhcp ühenduse looma


M5921-le pääseb ligi ainult telnetiga ja admini parooli vaja teada.
Aga kas põhimõtteliselt on võimalik sillaks muuta? Menu 1 - General Setup: PPPoE Bridge= N/A
DHCP valik menüüdes nagu oleks: Menu 3 - Ethernet TCP/IP & DHCP Setup
On seda keegi praktikas teinud?


M5921 oligi Elioni vaikeseadistuses sild ja ppoe ühenduse pidi eraldi looma.
Ma annaks Sulle tasuta ühe Speedtouch 780WLi icon_biggrin.gif

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiirP
HV Guru
tiirP

liitunud: 07.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2014 22:46:20 vasta tsitaadiga

Õhtust.
Tunnen huvi Elioni tehnilise toe kontakti vastu (võib ka privaatsõnumina saata), kust ei saadeta enam tehnikuid kes lihtsalt kaablite otsasid puhastaksin ning 784-st logi vaataksid.
Aasta pooleteise jooksul ilmnevad taas ja taas vanad vead ning seletust kas ei taheta, või ei osata anda. Viimase sammuna sügisel muudeti kodune telefon VoIP toruks ning lülitati ühendus (kuskilt jaamast alates) optilise peale, kuid samad DHCC lease logid on taas ummistamas Thomsonit ning kiirused 0,7-2Mbit ja seda ilma Amino boksita, nii traadi, kui ka traadita puhul. Paistab, et 2008 Elionilt ja Eltel Networksilt tellitud siderajatiste investeering ei õigusta ennast. icon_confused.gif

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2014 23:30:39 vasta tsitaadiga

Cofy kirjutas:
Õhtust.
Tunnen huvi Elioni tehnilise toe kontakti vastu (võib ka privaatsõnumina saata), kust ei saadeta enam tehnikuid kes lihtsalt kaablite otsasid puhastaksin ning 784-st logi vaataksid.
Aasta pooleteise jooksul ilmnevad taas ja taas vanad vead ning seletust kas ei taheta, või ei osata anda. Viimase sammuna sügisel muudeti kodune telefon VoIP toruks ning lülitati ühendus (kuskilt jaamast alates) optilise peale, kuid samad DHCC lease logid on taas ummistamas Thomsonit ning kiirused 0,7-2Mbit ja seda ilma Amino boksita, nii traadi, kui ka traadita puhul. Paistab, et 2008 Elionilt ja Eltel Networksilt tellitud siderajatiste investeering ei õigusta ennast. icon_confused.gif

Spoiler Spoiler Spoiler



Võta esmalt lahti DSL Connection tabel lahti ja näita kõigepealt infot detailselt. Arvatavasti siiski tegu Thomsoni firmware veaga.

Privaatselt asju ajada ei tahaks. Antud asjaks on ikkagi ametlik kanal.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiirP
HV Guru
tiirP

liitunud: 07.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2014 00:09:41 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:

Võta esmalt lahti DSL Connection tabel lahti ja näita kõigepealt infot detailselt. Arvatavasti siiski tegu Thomsoni firmware veaga.

Privaatselt asju ajada ei tahaks. Antud asjaks on ikkagi ametlik kanal.
Spoiler Spoiler Spoiler


Ma eelmises postituses väga detailidesse ei laskunud, kuna lootsin saada seda kontakti kelle nutma minna, kuid natukene siis lisan detaile lisaks eelnevale.
Tuppa tuleva vasepaari otsa olen proovinud ka Thomsoni 780 mudelit kui ka miskit nimetut DSL modem/ruuterit. Tulemused olid kõik võrdselt kehvad ning atnud tulemustest andsin teada ka käinud tehnikutele.
Viimati käinud tehnik tegi ka miskeid mõõtmisi trassis, kuid anomaalia põhjustajat ei tuvastatud ning, et väljakutsele kiiresti linnukene taha saada pakuti optika otsa lülitamist.

Kuna erinevad seadmed läbi aja on käitunud sarnaselt ning vaikselt hakkab välja joonistuma muster kus probleemid kerkivad esile just nädalavahetustel, sunnib loogika arvama, et keegi kas annab tuliselt koormust SAU172 kastile või on tegu miski müraga, mida nädalapäevadel tehnikute poolt ei tuvastata.

Telefoni tõttu nüüd optika otsas ei saa thomsonit sillana ka kasutada.
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2014 00:15:33 vasta tsitaadiga

Cofy kirjutas:
Pailaps kirjutas:

Võta esmalt lahti DSL Connection tabel lahti ja näita kõigepealt infot detailselt. Arvatavasti siiski tegu Thomsoni firmware veaga.

Privaatselt asju ajada ei tahaks. Antud asjaks on ikkagi ametlik kanal.
Spoiler Spoiler Spoiler


Ma eelmises postituses väga detailidesse ei laskunud, kuna lootsin saada seda kontakti kelle nutma minna, kuid natukene siis lisan detaile lisaks eelnevale.
Tuppa tuleva vasepaari otsa olen proovinud ka Thomsoni 780 mudelit kui ka miskit nimetut DSL modem/ruuterit. Tulemused olid kõik võrdselt kehvad ning atnud tulemustest andsin teada ka käinud tehnikutele.
Viimati käinud tehnik tegi ka miskeid mõõtmisi trassis, kuid anomaalia põhjustajat ei tuvastatud ning, et väljakutsele kiiresti linnukene taha saada pakuti optika otsa lülitamist.

Kuna erinevad seadmed läbi aja on käitunud sarnaselt ning vaikselt hakkab välja joonistuma muster kus probleemid kerkivad esile just nädalavahetustel, sunnib loogika arvama, et keegi kas annab tuliselt koormust SAU172 kastile või on tegu miski müraga, mida nädalapäevadel tehnikute poolt ei tuvastata.

Telefoni tõttu nüüd optika otsas ei saa thomsonit sillana ka kasutada.


Ma saan aru, et optika lahendus on paralleelselt olemas? Miks siis enam DSL ühendusega vaeva näha, kuna eriti veel toimub segunemine telefonipaaride vahel. Füüsilise liiniühenduse näitajatel ei ole midagi häda ja optika taga asuval jaamal ei teki ülekoormust.
SAU172 on kõigest jaotuskoht.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiirP
HV Guru
tiirP

liitunud: 07.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2014 00:25:48 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:

Ma saan aru, et optika lahendus on paralleelselt olemas? Miks siis enam DSL ühendusega vaeva näha, kuna eriti veel toimub segunemine telefonipaaride vahel. Füüsilise liiniühenduse näitajatel ei ole midagi häda ja optika taga asuval jaamal ei teki ülekoormust.
SAU172 on kõigest jaotuskoht.

Minuni tuleb jaotuskohast 2 joont nagu aktist loen. RPG11CU/PE koaks ning VMOHBU millest esimene siis vasepaar ning teine ilmselt kanal, see optiline osa algab alates jaotuskohast.
Selge on, et pakutud lüke (osaliselt optikale) pole lahendust toonud.
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2014 11:16:22 vasta tsitaadiga

Cofy kirjutas:
Õhtust.
Tunnen huvi Elioni tehnilise toe kontakti vastu (võib ka privaatsõnumina saata), kust ei saadeta enam tehnikuid kes lihtsalt kaablite otsasid puhastaksin ning 784-st logi vaataksid.
Aasta pooleteise jooksul ilmnevad taas ja taas vanad vead ning seletust kas ei taheta, või ei osata anda. Viimase sammuna sügisel muudeti kodune telefon VoIP toruks ning lülitati ühendus (kuskilt jaamast alates) optilise peale, kuid samad DHCC lease logid on taas ummistamas Thomsonit ning kiirused 0,7-2Mbit ja seda ilma Amino boksita, nii traadi, kui ka traadita puhul. Paistab, et 2008 Elionilt ja Eltel Networksilt tellitud siderajatiste investeering ei õigusta ennast. icon_confused.gif

Spoiler Spoiler Spoiler


Antud postituse kella ajal käis sinu ühendusel tihe rebimine umbes kuni 8Mbit/s kiirusega, digiboks mingi aeg töötas siis lülitasid ilmselt välja. Samal ajal kiirusetesti tehes tundub olevat üsna õige "jääkkiirus" mis pildil näha.
Liinil veateateid ruuterisse ega ka digiboksi ei esine, sinu ühendus on antud kappide kaudu praktiliselt parima signaaliga ning ilmselt ka tänu sellele, et oled tõesti paari kapi (300m) kauguselt uuest optikaga ühendatud DSL sõlmest signaali saanud.

Minu soovitus on minna esindusse ja uurida mis võimalused on VDSL2 30/10 saamiseks (tehniliselt võimalik) ning mis tähtsam, kuidas saada uus Inteno ruuter sest praegune seade sul VDSL kiiruseid ei võimalda. Esindus pakub variandid välja.

Rääkisin pisut ümber nurga sest täpsema info vahetamiseks on ametlikud kanalid.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiirP
HV Guru
tiirP

liitunud: 07.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2014 13:45:06 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Antud postituse kella ajal käis sinu ühendusel tihe rebimine umbes kuni 8Mbit/s kiirusega, digiboks mingi aeg töötas siis lülitasid ilmselt välja. Samal ajal kiirusetesti tehes tundub olevat üsna õige "jääkkiirus" mis pildil näha.
Liinil veateateid ruuterisse ega ka digiboksi ei esine, sinu ühendus on antud kappide kaudu praktiliselt parima signaaliga ning ilmselt ka tänu sellele, et oled tõesti paari kapi (300m) kauguselt uuest optikaga ühendatud DSL sõlmest signaali saanud.

Minu soovitus on minna esindusse ja uurida mis võimalused on VDSL2 30/10 saamiseks (tehniliselt võimalik) ning mis tähtsam, kuidas saada uus Inteno ruuter sest praegune seade sul VDSL kiiruseid ei võimalda. Esindus pakub variandid välja.

Rääkisin pisut ümber nurga sest täpsema info vahetamiseks on ametlikud kanalid.

Ma küll ei tea, kelle ühendust sa indrekp nüüd jälgisid, kuid tihe rebimine (peale korduvaid restarte nii pikemaid kui ka lühemaid) toimus tõesti ning seda 0,8Mbit sekundis.
Täna on olukord parem ~6Mbit/sec
Seda uut Inteno seadet kaalun kindlasti.
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mryx
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2005




sõnum 23.02.2014 22:36:52 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
mryx kirjutas:
kevku kirjutas:
Seadista M5921 sillaks ja siis peab arvuti ise dhcp ühenduse looma


M5921-le pääseb ligi ainult telnetiga ja admini parooli vaja teada.
Aga kas põhimõtteliselt on võimalik sillaks muuta? Menu 1 - General Setup: PPPoE Bridge= N/A
DHCP valik menüüdes nagu oleks: Menu 3 - Ethernet TCP/IP & DHCP Setup
On seda keegi praktikas teinud?


M5921 oligi Elioni vaikeseadistuses sild ja ppoe ühenduse pidi eraldi looma.
Ma annaks Sulle tasuta ühe Speedtouch 780WLi icon_biggrin.gif


Sain oma interneti M5921-ga käima. Lõpuks ei olnudki vaja muud teha, kui M5921 tehaseseaded taastada (15 sek. reset nuppu all hoida).
Võib-olla ma ei olegi viimane mohikaanlane ja keegi kasutab veel Nokia M5921?
Siis ei ole uue ruuteri ost 10.aprilliks möödapääsmatu.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.02.2014 22:14:43 vasta tsitaadiga

M5121/M5921 ei oska ADSL2+'i, nii et üle 8 mega alla sa sellega ei saa. Kui on alla selle pakett, siis kärab küll. Mul vedeleb ka üks kuskil, kui kellelgi huvi, võin suht niisama ära anda. Toiteka eest küsiks 2€. icon_biggrin.gif

Mul on ühes kohas ST510 V6 ka kasutusel. Ilus pisike karbike ja see oskab juba ADSL2+ ka.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2014 00:33:11 vasta tsitaadiga

Zyxeli 660 seeria ruuterid tunnevad ka ADSL2+'i, neid ka müüdi omal ajal stardikomplektides.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2014 00:54:09 vasta tsitaadiga

Ma ei mäleta enam täpselt, mis see M5921 oli (Alcatel? Või ka Zyxel?), aga M5121 oli küll ka tegelikult Zyxel. Elioni bridge seadistuse asemele sobis kenasti Zyxel P642R firmware ja asjast sai lausa ruuteri. Ühe pordiga küll, aga kuna too aeg (~10a tagasi) olid isegi ilma WiFita ruuterid võrdlemisi kirved, sai switch'iga täitsa kenasti jagada. icon_cool.gif
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gil-Harris
HV kasutaja
Gil-Harris

liitunud: 19.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2014 20:06:30 vasta tsitaadiga

Hey


Kuidas teil portide suunamine õnnestub Thomson TG784.
Mul olid varemalt pordid ilusti suunatud ja uploadis ilusasti torrentiga. näiteks sõbrale piltide pakki saates vms.
Nüüd aga ma ei saa aru kas siis kui mindi üle 100/100 ühendusele või siis kui peale ruuteri tarkvarauuendust mis elion peale lasi seoses sellega et töötaks samsungi telekas elioni tv app ei toimi nagu hästi. Kangutan niipidi neid porte ja naapidi. Aga upload jääb väga aeglaseks. Varemalt ei olnud probleeme 2mb/s ülesse lasta. Nüüd nagu ei võta torrent kiirust ülesse. Just saatmisel. Üritan siin niipidi ja naapidi saata suurt faili sõbrale läbi torrenti. Temal ühenduse probleem pole, minul allalaadimis kiirusega ka probleeme pole. Speedtest näitab et ülesse toru on ka vaba.

On kellelgi äkki mõtteid?


Terv
G
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 26.02.2014 20:20:27 vasta tsitaadiga

Gil-Harris, Kui sul 100/100 ühendus, siis switch vahele ja asi korras.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Six
HV veteran

liitunud: 28.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2014 20:20:46 vasta tsitaadiga

UPnP on sees?

Gil-Harris kirjutas:
Hey


Kuidas teil portide suunamine õnnestub Thomson TG784.
Mul olid varemalt pordid ilusti suunatud ja uploadis ilusasti torrentiga. näiteks sõbrale piltide pakki saates vms.
Nüüd aga ma ei saa aru kas siis kui mindi üle 100/100 ühendusele või siis kui peale ruuteri tarkvarauuendust mis elion peale lasi seoses sellega et töötaks samsungi telekas elioni tv app ei toimi nagu hästi. Kangutan niipidi neid porte ja naapidi. Aga upload jääb väga aeglaseks. Varemalt ei olnud probleeme 2mb/s ülesse lasta. Nüüd nagu ei võta torrent kiirust ülesse. Just saatmisel. Üritan siin niipidi ja naapidi saata suurt faili sõbrale läbi torrenti. Temal ühenduse probleem pole, minul allalaadimis kiirusega ka probleeme pole. Speedtest näitab et ülesse toru on ka vaba.

On kellelgi äkki mõtteid?


Terv
G
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
estdata
Kreisi kasutaja
estdata

liitunud: 27.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2014 20:28:04 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Gil-Harris, Kui sul 100/100 ühendus, siis switch vahele ja asi korras.


Tomorrow, Sa pakud tavalise switchi vahele ilma tulemüürita ?
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2014 20:35:33 vasta tsitaadiga

Jah mida siis su arust ?
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2014 21:01:18 vasta tsitaadiga

estdata kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Gil-Harris, Kui sul 100/100 ühendus, siis switch vahele ja asi korras.

Tomorrow, Sa pakud tavalise switchi vahele ilma tulemüürita ?
Kui arvuti otse netti panna siis tasub jah müürimisele tõsiselt mõtelda, avatud arvutit (eriti veel MS operatsioonisüsteemiga) ei tasu väga lõdva püksikummiga pika keti otsas netiavarustesse uitama lasta.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gil-Harris
HV kasutaja
Gil-Harris

liitunud: 19.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2014 21:05:33 vasta tsitaadiga

Tundub et Upnp sisselülitamine lahendas mu mure.
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
estdata
Kreisi kasutaja
estdata

liitunud: 27.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2014 21:05:39 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
estdata kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Gil-Harris, Kui sul 100/100 ühendus, siis switch vahele ja asi korras.

Tomorrow, Sa pakud tavalise switchi vahele ilma tulemüürita ?
Kui arvuti otse netti panna siis tasub jah müürimisele tõsiselt mõtelda, avatud arvutit (eriti veel MS operatsioonisüsteemiga) ei tasu väga lõdva püksikummiga pika keti otsas netiavarustesse uitama lasta.

thumbs_up.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Six
HV veteran

liitunud: 28.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2014 21:06:40 vasta tsitaadiga

Pidigi lahendama thumbs_up.gif
Gil-Harris kirjutas:
Tundub et Upnp sisselülitamine lahendas mu mure.
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gil-Harris
HV kasutaja
Gil-Harris

liitunud: 19.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2014 21:16:29 vasta tsitaadiga

Tänud icon_smile.gif beer_yum.gif
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2014 18:48:27 vasta tsitaadiga

Nett uimas 17:30 paiku, ära ei katkenud, aga lehtede laadimine jäi pooleli ja kiirus langes 0,3 megani (30M asemel). Kestis umbes 5 minutit.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dentartu
HV kasutaja

liitunud: 25.11.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2014 18:53:22 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
Nett uimas 17:30 paiku, ära ei katkenud, aga lehtede laadimine jäi pooleli ja kiirus langes 0,3 megani (30M asemel). Kestis umbes 5 minutit.

Tehnilisele toele andsid samal ajal teada?
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2014 18:54:23 vasta tsitaadiga

dentartu kirjutas:
LiivaneLord kirjutas:
Nett uimas 17:30 paiku, ära ei katkenud, aga lehtede laadimine jäi pooleli ja kiirus langes 0,3 megani (30M asemel). Kestis umbes 5 minutit.

Tehnilisele toele andsid samal ajal teada?

Ei hakka pisikatkestuste pärast kohe lärmi tõstma. innocent.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2014 19:42:41 vasta tsitaadiga

5 minutit on sellistes kodustes tingimustes ikka äärmiselt "missioonikriitiline", mine tea mis miljonid börsitehingud nüüd tegemata jäid.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2014 20:43:29 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
5 minutit on sellistes kodustes tingimustes ikka äärmiselt "missioonikriitiline", mine tea mis miljonid börsitehingud nüüd tegemata jäid.

Sina mine soojenda oma tagumikku kaabli peal, kust voolab läbi 10 terabitti sekundis. icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiirP
HV Guru
tiirP

liitunud: 07.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2014 21:17:12 vasta tsitaadiga

indrekp, see inteno DG301 5GHz ei toeta?
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madmel
HV veteran
madmel

liitunud: 21.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2014 21:17:58 vasta tsitaadiga

Cofy kirjutas:
indrekp, see inteno DG301 5GHz ei toeta?

tuleviku teema see veel
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2014 22:41:52 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
dentartu kirjutas:
LiivaneLord kirjutas:
Nett uimas 17:30 paiku, ära ei katkenud, aga lehtede laadimine jäi pooleli ja kiirus langes 0,3 megani (30M asemel). Kestis umbes 5 minutit.

Tehnilisele toele andsid samal ajal teada?

Ei hakka pisikatkestuste pärast kohe lärmi tõstma. innocent.gif

Mis mõte seda siis siia kirjutada?
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2014 23:01:40 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
LiivaneLord kirjutas:
dentartu kirjutas:
LiivaneLord kirjutas:
Nett uimas 17:30 paiku, ära ei katkenud, aga lehtede laadimine jäi pooleli ja kiirus langes 0,3 megani (30M asemel). Kestis umbes 5 minutit.

Tehnilisele toele andsid samal ajal teada?

Ei hakka pisikatkestuste pärast kohe lärmi tõstma. innocent.gif

Mis mõte seda siis siia kirjutada?

Kui moderaator soovib aruannet, ei tohiks see läbustamine olla.

Ehk siis - tahtsin üle pika aja siin asjalik olla. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Carl
HV kasutaja

liitunud: 16.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2014 01:34:48 vasta tsitaadiga

Ei olnud vaid kodukasutajate probleem.
Viljandis oli mul peale kodu ka kontoris nett suht kinni omadega, ärilahendus.
Ning linnast 25km väljas wimaxi ühendusega sama lugu, ping laes.

Alpool pingi graafik, suht suvaline host, aga teised graafikud olid kõik samasugused.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martin366
HV Guru
martin366

liitunud: 07.09.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2014 03:24:04 vasta tsitaadiga

TG784 jõudlusest jääb juba väheks, vaja oleks midagi vähe kangemat koju. Ühenduseks 12/1.
Kas osta TG789 või teha TG784 sillaks ja panna taha mingi TP-link ruuter ?
Või hoopis mingi muu lahendus ? Mida targemad võrguspetsid soovitavad?
Hetkel umbes 10 seadet taga, millest 2 on digiboxid (1 box on esimese switchi küljes, teine otse ruuteri küljes); 3 PC-d LANiga, PS3, TV (need teise switchi küljes) ja ülejäänud WiFiga. (2 läpparit, 4 nutikat)
Vahepeal tõmbab see TG784 hingest kinni ja teeb resa, päris närvi ajab, lisaks wifi signaal nõrk ja viimasel ajal ping kõrgemaks läinud tänu suurenenud ühenduste arvule icon_evil.gif

Nt kas WDR-3500-ga saaks toimima kompoti ? http://www.1a.ee/vorgutooted/ruuterid/tplink_tlwdr3500
Või peaks WDR-3600 poole vaatama? https://www.hinnavaatlus.ee/products/V%C3%B5rguseadmed/WiFi+Access+point/230645/

Tänan info eest! beer_yum.gif
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2014 03:36:42 vasta tsitaadiga

TG784 on ikka väikese impulsstoiteplokiga või vanema suure kolaka trafoga, millega on tihti probleeme? Üldjuhul ta 12/1 ühenduse jaoks jõudluselt kuskilt otsast lahjaks ei jää. Isegi g-WiFi reaalne kiirus on selle välisühenduse omast parem, sisevõrk on muidugi teine asi. Kui seda kunagi kasutasin, levis ta mul ka vabalt 5. korruselt alla maja ette autosse.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 109, 110, 111 ... 478, 479, 480  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.